Mijnhariltjes Uiterste zuinigheid zal worder betracht. TWEEDE BLAD DEFENSIE-PLA SNEN, Zoo spoedig mogelijk aflossing van de oudste lichtingen. Hog geen beslissing over verlenging der eerste oefening. Oproeping buitengewoon dienstplichtigen. De minister zegt in zijn M, v. A. op de Defensie-begrooting o.m. het volgende: De vraag of ons land wei over voldoende vliegtuigen en luchtdoelgeschut beschikt, i» moellijk te beantwoorden, Hoe meer van doze strydmiddelen aanwezig zijn des te beter, De regeering dient eehter met de be- wapening niet verder te gaan dan op rede, lijke gronden noodzakeUjk moet werden ge> aeht De sterkte van de ontworpen lucht- vloot komt hear wanneer verouderde toe* stellen door moderne zijn vervangen voorshands voldoende voor. Daarentegen achtte zij het noodig de luchtdoelbestrij. dlngsmiddelen op korten termijn uit te brei- den. Gaarne doet de minister de toezegging, dat de voor defensie benoodigde goederen zooveel mogelijk bij de Nederlandsche In dustrie zullen worden aangekocht. Het ligt in het voornemen om te bevor- deren, dat de benoeming van den 4den en den 5den legerpredikant binnenkort zal ge- schiedon. Met betrekking tot het denkbeeld om aan een commissie op te dragen een regeling to ontwerpen voor hen, die van de huidige mobilisatie schade lijden, merkt de minister op, dat de regeering daarvoor thans den tijd nog niet gekomen acht. De minister deelt de in het Voorloopig Ver* slag tot uiting gebrachte waardeering voor den goeden geest ,welke leger en vloot be- zielt, Zuinigheid. De minister onderschryft zonder voorbe- houd de noodzakelykheid van het betrachten van de uiterste zuinigheid. Indien hem gevallen van onoordeelkundig dan wei verkwistend gebruik van 'g lands gelden ter oore komen, grijpt hij terstond in, Op verschillende wijzen wordt toezieht uitgeoefend op de uitgaven, welke voor leger en vloot worden gedaan. In da eerste plaats moet de opperbevelheb- ber van land- en zeemacht voor alle uitga ven, een bedrag van 50.000 te boven gaan- de, vooraf de machtiging van den minister van defensie vragen, terwijl de aanschaffen- do autoriteiten geen aanschaffingen mogen doen, alvorens daartoe kredieten door het departement van defensie zijn geopend. Hiernaast zijn verschillende lnstantieg werkzaam, die nauwlettend toezien op een zoo zuinig mogelijk beheer van de gelden voor de defensie, n.l.: de controleurs der miUtaire admlnlstratie en de algemeene rekenkamer, beiden door middel van plaat- seUjke oontrole. Misbruik van motormaterieel. De in het Voorloopig Versiag tot uitdrukking gebrachte klachten no- pens het misbruik van motormate- rieel, moet de minister tot run leedwezen onderschrijven. Deze aangelegenheid heeft zijn voortdu rende aandaeht. De verkeersbrigade heeft in den korten tijd van haar bestaan reeds be- wezen uitermate nuttig werk te verrichten, zoodat de minister aanneemt, dat het euvel binnen afzienbaren tijd zoo al niet geheel verdwenen, dan toch tot aanmerkelijk klei- ner afmetingen zal zijn teruggebracht. Indien barakkenbouw voordeeliger voor het rfjk wordt geacht, wordt daartoe over gegaan. Oproeping oudste lichtingen. Ook de regeering acht het gewenscht, de oudste lichtingen zoo spoedig mogelijk door jongere mannen te doen aflossen, De mi nister heeft dan ook, terstond nadat de mobl- lisatie was voltooid, zich beraden op'welke wijze zulks zou kunnen geschieden. De lichting 1939 is nagenoeg geheel inge- lijfd, terwijl van de lichting 1940 reeds een deel in werkelijken dienst is; voorts ligt het in het voornemen een aantal buitengewone dienstplichtigen op te roepen. Mede in ver- band met het vorenstaande werden reeds eenige ploegen van de lichting 1924 met on- bepaald klein verlof gezonden, terwijl meer- dere ploegen van die lichting binnenkort zullen volgen. Hoeveel oudere lichtingen huiswaarts zullen kunnen vertrekken, kan thans nog niet worden overzien, aangezien zulks geheel afhankelijk is van den duur der mobilisatie, De vervanging van oudere lichtingen door jongere kan uiteraard eerst geleidelijk geschieden naarmate laatstge- noemde lichtingen zijn opgt.eid, hetgeen noodwendig eenige maanden vordert, Het ligt niet in het voornemen werkloozen op te roepen ter vervanging van andere dienst plichtigen. Verloven. Sedert het in working tneden der betref- fende regeling is reeds een groot aantal dienstplichtigen in het genot van zakenveriof gesteld. Bij de beoordeeling van de noodzakelijk- heid van het te verstrekken verlof wordt nauwlettend rekening gehouden met de l?e- langen van het bedrijfsleven. Aan de belangen van kleine zelfstandigen en van landbouwers wordt bijzondere aan daeht besteed. Door het stelsel, hetwelk bij het verleenen van zakenveriof wordt gevolgd, is het moge lijk de toegekende verloven zooveel mogelijk op die tijdstippen te doen ingaan, waarop de belanghebbenden daaraan het meeste be- hoefte hebben. De bescherming van de scheepvaart.« Geen bewepening van handelsschepen. Ook na kennisneming van de tot nog toe binnengekomen berlchten over den zeeoorlog in de afgeloopen maanden, is de minister van oordeel, dat het bij de be- grooting 1939 aangevraagde materieel, gevoegd by het materieel, dat er reeds is of voor 1939 reeds was aangevraagd, voor de handelsbescherming een redeiyke be- velliging zullen vormen voor onze han- delsschepen, bestemd voor den invoer van de noodzakeiykste goederen. Naar aanleiding van de opmerking van sommige leden, dat de neutraliteits-pro- ciamatie van 1939 een ander standpunt inneemt t.a.v. bewapende koopvaardy- schepen dan gedurende den wereld-oor- log 1914-1918 gehuldigd werd. Wordt op- gemerkt, dat waar tengevolge van de ontwikkeling van het duikboot- en vlieg- wapen het bewapende koopvaardyschip op de zeeen in de bonafide handelsvaart verscheen reeds lang vo6r het uitbreken van het huidige conflict in principe was besloten de defensie bewapende koopvaar- ders toegang tot het Nederlandsche rechts- gebied te verleenen indien onverhoopt een oorlog zou uitbreken. Hierbij mag worden opgemerkt, dat uiteraard maatregelen worden getroffen, waardoor deze bewape- ning in het Nederlandsch rechtsgebied niet brulkbaar is. Waar Nederland geen oorlog- voerende is ,ligt het uiteraard niet in het voornemen thans over te gaan tot het defensief bewa- penen onzer handelsschepen. GESCHENK ROOSEVELT AAN SINT-EUSTATIUS. Herdenking van een historisch feit. De consul der Vereenigde Staten te Curacao heeft aan het gouvernement medegedeeld dat het slagschlp „Wyo- ming" op 12 en 13 December a s. een bezoek zal brengen aan St. Eustatius. Dan zal namens president Roosevelt een gedenkplaat worden aangeboden als her- innering aan een historisch feit, op 16 November 1776 voorgevallen. Toen heeft namelijk Johannes de Graaf, gou- verneur van St. Eustatius, bevel gegeven door kanonschoten een saluut te brengen aan de Amerikaansche vlag, als antwoord op het kanon-saluut van de oorlogsbrik ..Andrew Doria", waardoor de souverei- niteit van de Vereenigde Staten voor de eerste keer formeel erkend werd door een vreemde mogendheid. De gouverneur van Curacao zal als zyn vertegenwoordiger den gouverne- ments-secretaris naar St. Eustatius af- vaardigen, ten einde het geschenk in cntvangst te nemen. De gemobiliseerde raads- leden. Vergaderingbezoek wordt bevorderd. Op de vreag van den heer I. H. J. Vos (lib.) luidende: Wil de minister bevorderen, dat aan de leden der Prov. Staten en ge- meenteraden, die gemobiliseerd zijn, de ge- iegenheid wordt geboden, de zittingen van de colleges, waarin zy zitting hebben, by te wonen, voorzoover militaire belangen zich daartegen niet verzetten? Heeft de minister van binnenlandsche za- ken geantwoord, dat op zyn verzoek de mi nister van defensie maatregelen genomen heeft ten einde te bevorderen, dat de in de vraag bedoelde gelegenheid wordt geboden. Moord en poging tot zelfmoord. Zijn vrouw doodgeschoten. Aan de Voorschoterlaan te Rotterdam heeft zieh gistermiddag een echtelijk drama afgespeeld. De aldaar wonende 57-jarige A. W. M. heeft met zijn revolver zijn vrouw, de 44-jarige C. M., geboren L., neergeschoten. De vrouw was vrywel op slag dood. Daarna trachtte de man zich zelf van het leven te berooven, doch het wapen ketste. De politic, die spoedig ter plaatse was, stelde onmiddeliyk or.der leiding van hoofd- inspecteur Hermans een onderzoek in, waar- by ook de substituut officier van justitie, mr, Wilbrennink aanwezig was. De dader is gearresteerd en in het bureau Meerman- straat opgesloten. De oorzaak van het gebeurde moet wor den gezocht in financiSele moeiiykheden. Het echtpaar M. had besloten samen uit het leven te gaan. De man zou eerst de vrouw en daarna zichzeif dooden. Het eerste schol mlslukte, maar by het tweede zakte de vrouw dood ineen. Daarna richtte de man het wapen op zichzeif, maar opnieuw ketste het wapen. Kort daarop verschenen de huisdokter, die te voren door den man was ontboden. Toen deze zag, wat er geschied was, waarschuwde hy de politie. MOTORRIJDER VAN DE MILITAIRE POLITIE VERONGELUKT. Gistermiddag is de 23-jarige motorrijder E. den Hartogh van de militaire politie in de bocht van den weg van Gorcum naar Dordrecht, naby de machinefabriek „Hol- land" met groote snelheid op een uit de te- genovergestelde richting komende vracht- auto gereden. In hoogst ernstigen toestand werd het slachtoffer opgenomen en naar het zlekenhuis te Gorcum overgebracht. Hier is hij kort na aankomst overieden. Thee 2 ct. per ons duurder. Met ingang van gisteren. Blijkens een mededeeling van de Ver- eeniging van thee-importeurs zijn de prijzen voor de aanstaande toewijzing van circa 15,500 kisten thee te Amsterdam ingevolge met de regeering gepleegd over- leg vastgesteld op basis der laatste Bata- vianoteeringen, plus kosten, Deze laatste zijn uiteraard hoo- ger, onder meer als gevolg van de hoogere molestpremie, In ver- band daarmede werden, met toe- stemming der regeering, de de- tailpryzen voor thee met ingang van heden verhoogd met twee cent per ons. Nederland blijft varenl Een verheugende mede deeling. Maar wie betalen het gelag? De contactcommissie van organisaties van werknemers ter koopvaardy schryft: Met zeer veel verheuging is aan het Nederlandsche volk medegedeeld, dat ..Nederland blijft varen." Zy, die dit aldus den volke kond deden, hebben verzuimd te vermelden, of dit besluit gehonoreerd wordt voor hen, die door hun arbeid ter zee het varen mogelijk moeten maken. In hun enthousiasme over het zelf genomen besluit, hebben zij klaarblijkelijk vergeten te beden- ken, wat er omgaat in den zeeman, in zyn vrouw en kinderen, vooraleer opnieuw het besluit is genomen, de gevaren der zee en misschien het af- scheid voor altijd als feit te aanvaar- den, De vraag, of met de toenemende ge varen ter zpe zal worden gevaren - men heeft fret helaas vergeten zal worden uitgemaakt door hen, die de gevaren ter zee zelve met het in de waagschaal stellen van het veege lijf hebben te beantwoorden, Zij beseffen wat op het spel staat. In menlg zeemansgezin is dan ook gisteren de in hoerastemming nog wei officieus geschreven mededeeling „wy blijven varen" met ontstemming en teieurstelling ontvangen. Temeer, omdat bij de zeelieden geengzins de meening bestaat, dat alle maatregelen, die in redelijkheid zou- den kunnen zyn getroffen ter bevor- dering van de veiiigheid, ook inder- daad genbmen zijn! Dit heeft onze commissie in een onderhoud, vorige week Vrijdag, aan een door de regeering aangewezen vertegenwoordiging volkomen duide- lijk gemaakt, waarby nadrukkelyk zy verklaard, dat naar de overtuiging der zeevarenden het treffen van maatregelen voor de veiiigheid niet aan de reeders, zelfs niet in hunne samenwerking met de regeering, kan worden overgelaten. Daarvoor ver- schillen de belangen van de reede- rijen en die van alle zeelieden al te zeer. Ook de regeering moge bedenken, dat "de zeelieden van Nederland, hoe- wel bereid in zeer moeilijke omstan- digheden hun gevaariyk beroep te blyven uitoefenen, dit zeker niet zul len doen, onder de toepassing van het: by u, over u en zonder u! Financiering werkloos- heidsuitgaven. Wljziging en verlenging der wet. Ingediend is een wetsontwerp tot ver lenging en wyziging van de wet van 4 Maart 1935. Aan de memorie van toelichting tot dit wetsontwerp is het volgende ontleend: Ook thans, nu de laatstgenoemde datum in zicht is, kan nog evenmin als bij de verlenging in 1936 een wettelijke regeling van de financiering der gemeentelijke werkloosheidsuitgaven worden gemist. Het ontwerp, dat thans wordt inge diend, strekt in afwachting van de herziening der grondslagen zich slechts uit tot de verlenging van den werkings- duur der wet van 4 Maart 1935. Op een punt intusschen wordt een wij- ziging voorgesteld. Zooals reeds in de millioenennota werd medegedeeld, be staat het voornoemen, het werkloosheids- subsidiefonds in dien zin te saneeren, dat dit fonds niet Janger het tweeslachtig karakter zal behouden van een algemeen bijdragefonds en een steunfonds voor in feite noodlijdende gemeenten. Om tot den gewijzigden opzet van het fonds te gera- ken is het noodig, dat de mogeiykheid van toekenning der belastingbijdrage komt te vervallen en dat de extra-bijdra- ge wordt gelicht uit den ter uitvoering der wet, vastgestelden algemeenen maat- regel van bestuur. Verder zal worden voorgesteld het tot dusver beschikbare bedrag voor toeken ning van byzondere bijdragen, ongeacht of deze ten laste van den gewonen dan wei van den kapitaaldienst van het fonds wordt verstrekt, in totaal 26.250.000, voor den tyd van ein jaar op de begroo- ting van binnenlandsche zaken uit te trekken. In afwachting van nadere rege- lingen betreffende herstel van de finan- cieeie onafhankeiykheid der gemeenten, kunnen uit dezen post voor het jaar 1940 bijzondere bydragen, welke thans uit het werkloosheidssubsidiefonds worden ver- leend, aan de gemeenten worden ver strekt. Voor het rijk beteekent een en ander een verhooging van uitgaven van den gewonen dienrt van f 21.599.000. Begrooting van defensie, Misbruik van militaire motorvoertuigen. In de Memorie van Antwoord inzake de defensiebegrooting voor het komende jaar zegt de minister o.m. het volgende: Het ligt in het voornemen eer- Iang een aantal buitengewone dienstplichtigen, behoorende tot de jongste lichtingen, in werke- lijken dienst te roepen. De regeering acht het ge wenscht, de oudste lichtingen zoo spoedig mogelijk door jongere mannen te doen aflossen. Reeds werden eenige ploegen van de lichting 1924 met onbe- paald klein verlof gezonden, ter wijl meerdere ploegen van die lichting binnenkort zullen volgen. Hoeveel oudere lichtingen huiswaarts zullen kunnen vertrekken, kan thans nog niet worden overzien, aangezien zulks ge heel afhankelyk is van den duur der mobi lisatie. Er kan in verband met bet voor de opleiding beschikbare kader en materieel echter geen sprake van zyn, om buitenge wone dienstplichtigen maar dadelijk in grooten getaie te gaan oproepen. Het aflossen van gemobiliseerden zal zieh derhalve niet in een haastig tempo kunnen voltrekken. Het ligt niet in het voornemen werk loozen op te roepen ter vervanging van andere dienstplichtigen. Tot een mogelyke opheffing van de ten aanzien van het lidmaatschap der N.S.B. geldende bepalingen kan de regeering thans nog niet overgaan. Eerste oefening. Onder de huidige omstandig- heden kan nog niet worden voorzien of in het jaar 1940 ge bruik zal worden gemaakt van de bevoegdheid om den duur der eerste oefening tot 2 jaar te ver- lengen. Het ligt niet in het voornemen tot den aanleg van ondergrondsche hangars over te gaan. In November is een nieuwe regeling van de kostwinnersvergoedingen vastgesteld, waardoor meer uniformiteit wordt bereikt. Volgens deze regeling wordt bij het be- palen van het vergoedingsbedrag ook re kening gehouden met mogelyke verminde- ring van inkomsten, voor zoover deze uit de afwezigheid van den dienstplichtige voortspruiten, doch een algemeene vergoeding voor bedryfsschade moet men hiervan niet verwachten. Maritieme plannen. Het advies van de Indische regeering over de plannen tot versterking van de maritieme verdediging van Nederlandsch Indie kan binnenkort worden verwaeht. Het ligt in het voornemen met de behap- deling van dit vraagstuk grooten spoed te betrachten, De minister wenseht zieh, alvorens 4e regeering te dien aanzien haar houding heeft bepaald, thans nog niet verder uit te laten over het vraagstuk van de slag- kruisers, Het ligt, aangezien Nederland geen oerlogvoerende is, uiter aard niet in het voornemen thans over te gaan tot het definitief be- wapenen onzer handelsschepen. De ingekomen vrywillige bijdragen voor de defensie zullen worden bestemd voer de aansehaffing van sperballons, Instandhouding gezinslevem. Ook naar het oordeel van den minister is het op zedelyke en paedagogische gronden zeer gewenscht gedurende de mobilisatie de instandhouding van het gezinsleven zooveel mogelijk te bevorderen, Daarom bestaat bij hem tenzij in bepaaide gevallen het dienstbelang zich daartegen uitdrukkelijk zou verzetten, by'v. bij verblijf in kleine kantonnementen geen bezwaar om aan gehuwde militairen, die buiten hun woon- plaats dienen, te vergunnen hun gezin naar het kantonnement te laten overkomen. Daar de betrokkenen zich in dat gevalals regel eveneens voor extra-kosten (aanhou- den van de woning in de standplaats, pen- sionkosten voor-het gezin in het kantonne ment) geplaatst zien, bestaat er aanleidinf om hen in het genot van een toelage te laten. Nader zal overwogen worden in hoeverre in voorkomende gevallen tot vermlndering der mobillsatie-toelage kan worden over- gegaan. Cumulatie-beperking. Bij ontvangst van het voorloopig versiag was bij het departement van defensie reeds in verren staat van voorbereiding een ontwerp van wet tot wyziging en aanvulling der mili taire pensloenregelingen, waarin on der meer regelen worden voorge steld tot beperking van cumulatie van pensioen en militaire inkomsten van al dan niet reserveplichtige gepensionneerde militairen, die thans weer actief dienst doen. Dit wets ontwerp zal binnenkort aanhangig worden gemaakt. Evacuatie en inundatie. Regeering gaat niet verder dan noodig is. De minister, aldus zegt de M. v. A. op de defensiebegrooting, zou het betreuren, indien de ge- deeltelijke onderwaterzetting van een onzer versterkte linien groote onrust zou hebben ver- wekt. De regeering is uiteraard niet voornemens met betrekking tot de onderwaterzettingen verder te gaan dan strikt noodzakelyk is. Haar voornemens in dit opzicht dienen geheim te blijven. Mocht onverhoopt de noodzakelijkheid zich voordoen tot verder inundeeren over te gaan, dan zullen de bewoners der te inundeeren gebieden zoo spoedig mogelijk worden gewaarschuwd. Omtrent de aan de geevacueerde bevol- king door den minister van defensie toe te kennen schadeloosstelling wordt een met redenen omkleed rapport uitgebraeht door een taxatiecommissie, Het begrooten van de geleden en nog te lyden schade (bedryfsschade en kapitaalschade) vormt uiteraard een zeer omvangrijken en tijd- roovenden arbeid, welke nog niet geheel gereed is: bovendien kan een gedeelte van de schade n.l. de kapitaalschade eerst worden vastgesteld nadat de geinun- deerde gebieden wederom in den oor- spronkelijken waterstaatkundigen toe- stand zijn gebracht. Uit dien hoofde is het niet mogelyk aan de belanghebbenden terstond het voile bedrag der schadeloos stelling uit te betalen. De wet staat echter toe, dat de hoogste militaire autoriteit ter plaatse een voorschot op de schadeloosstel ling doet verstrekken. In afwachting van het gereedkomen van het rapport der taxatiecommissie en vooruitloopende op het hiervoor bedoelde voorschot, is aan de be trokkenen een wekelijksche uitkeering toegekend. Voerman wilde achterlicht herstellen. Aangereden en gedood. Gisteren is in den laten middag op den Muiderstraatweg, op korten afstand van de Vinkenbrug, onder Diemen, een ernstig ongeluk gebeurd. Een voerman wilde het defecte achterlicht van een aan zyn boeren- wagen gekoppelden tweeden wagen herstel len, waartoe hy zich reehts achter het voer- tuig vooroverboog, Op dat oogenblik nader- de een personenauto, waarvan de bestuurder den voerman niet opmerkte. De man, de on- geveer 40-jarige M. van Es uit Diemen, werd omver gereden en sloeg met het hoofd tegen den straatweg. Enkele oogenblikken na het ongeluk overleed hy ter plaatse. De vrouw van den voerman, die op den bok van den voorsten wagen zat, zag het ongeluk gebeu- ren. Mr. S. A. van Vriesland. t - Te Jeruza- lem is op 56-jarigen leeftyd overieden mr. Siegfried A. van Vriesland, directeur van het vliegveld te Tel Aviv en consul-gene- raal der Nederlanden in Palestina. hoog water in de Betuwe; Plaatsen langs de Lingo onder- vinden veel last. Het ander zoo smalle riviertje de Linge is thans uitgedyd tot een breeden atroom. Dit hooge water veroorzaakt veel last, zoo dat men de schuren, die buitendyks staan, heeft moeten ontruimen en zelfs staan wo- ningen thans verlaten. Gistermiddag is de Geldersche straat ta Geldermalsen gedeelteiyk blank gekomen, want de Linge wast nog steeds. Gedurende eenige dagen heeft men getracht door pom- pen het water door de rioleering weg te voeren, doch dit is niet gelukt. Op verschei- denen plaatsen staat in de Geldersche straat meer dan een meter water, hier en daar tot aan de vensterbanken van de huizen. In een cafe dreven de stoelen door de gelagkamer. In verschillende boerderijen en woonhui- zen staat het water een meter hoog. Een mandenmakerij moest worden ontruimd en de meeste bewoners hebben elders onder- dak gezocht. In eenige huizen is men op sol der gaan wonon. Men vaart thans met roel- bootjes door de straat tusschen de huizen door. Het veilingsgebouw van Geldermalsen is geheel onder water geloopen. Ook in de andere langs de Linge gelegen dorpen ondervindt men veel last van het water. IJlings is men er toe overgegaan de op de akkers ingekuilde aardappelen en voederbieten op te breken en naar hooger oorden te vervoeren. Steun gedenatureerde aardappelen. f 0.50 per 100 k.g. De minister van economische zaken heeft besloten, uit het land- bouw-crisisfonds steun te ver leenen ten behoeve van de telers van aardappelen, die bij een der crisisorganisaties zyn aange- sloten, over aardappelen, welke na 1 Oct. 1939 zyn gedenatureerd. Het steunbedrag zal wekeiyks worden .stgesteld. Voor het tijdvak aanvangende met Ingang van 2 October 1939 en eindi- gende met ingang van een nader te bepalen datum is het steunbedrag vastgesteld op f 0.50 per 100 kg. gedenatureerde aard appelen van alle rassen. ONGELUK ONDER BERKEL—ENSCHOT. Gisteravond is onder Enschot (N.Br.) een ongeluk gebeurd. Een autobestuurder wilde het stuk grend voor zyn woning, reehts van den weg Tiiburg—den Bosch liggend, opry- den en week daartoe naar links uit, op het moment, dat een tweede wagen hem achter* op kwam. De bestuurder van de achterop komende auto kon niet tljdig stoppen en reed pardoes op den wagen in. Behalve de autobestuurder zaten nog in dezen wagen zyn vrouw, dochter en schoonzuster, Zyn dochter liep ernstige verwondingen aan het hoofd op, alsmede een hersenschudding, ter wijl de schoonzuster een bloedultstoi f4»n het hoofd kreeg. De twee anderen bleven ongedeerd. 2 Tegen Gevatte koude, Koorts, Griep De echte xijn niet rond, maar hartvormig.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6