tBucget&ike Stand HOTSSrAARBAMK Als het gure weer m GURE DAGEN AKKERTJES VRAGEN HeuMelcm N00RDH0LLAN0SGH LANDBOUWCREDIETN.V Fa. A. SGHELLINGER, --JlsHi EEN VEELBEWOGEN VACANTIE Derde en laatste Aankondiging. it m Is NAUTA's Brood NU DESUIKER Melk met suiker 22% ct. "EST 22% ct. Achlerslraal 48 - Tel. 2559. U rillerig, koorlsig en hangerig maakt Boo verkouden en grieperig, ffheumatische pijn U kwellen, II t want die zullen U verrassend snel van al die narigheid afhelpen door hun kooris- werende en ziekiekiem-doodende werking.' Het zijn echie Griep-besirijders! m gevestigd te ALKMAAR. Aanvraag tot afgifte van Duplicaat-Mantels van gewone aandeelen. gesloten. heeft voorrang! Spoorstr. 8 Telef. 2315 III >8 V - /a ■t v, P V "AKKERTJES" bevatten een bijzondere combinatie van geneeskrachlige stoffen Als Ge hebt kou gevat of een griep-infectie hebl opgedaan, neem dan dadelijk een "AKKERTJE", ga vroeg naar bed en neem er nog een Gewoonlijk zijt Gij morgen beter. Als Ge door rheumalische pijnen word! gekweld, door spit of lendenpijn, neem dan een "AKKERTJE", want "AKKERTJES" bevorderen 't zweeten, verdrij- ven de pijn-veroorzakende stoffen, zoodat de rheu malische pijnen in hun oorzaak worden bestreden. NOORDSCHARWOUDE. (Nov.) Geboren: Petrus Jacobus, z. van Jacob Put en Margaretha Bakker. Overleden: Simon Schuitemaker, echt- genoot van Marijtje Schagen, 64 jaar, over leden te Alkmaar. OUDKARSPEL. (Nov.) Geboren: Stephanus Comelis Martina, Z. v. Petrus Theodorus Smit en Anna Eliza beth Jansen. Grehta, d. v. Albert Smid en Dina Bakker. Johannes, z. v. Petrus Jo hannes Jonker en Helena Spaans. Getrouwd: Jacob Groen te Sint Pan- pras en Klaartje Peys. TEXEL (Nov.) Geboren: Annie d. van N. Weydt en A. M. S. Kalis. Wieuwertje d. v. L. Bakker M. S. Kalis. Dieuwertje d. v. L. Bakker v. J. Brouwer en M. van Groeningen. Pe trus Bernardus Josephus z. v. P. B. Riteco en M. F. Winter. Neeltje d. v. J. Vinke en K. v. d. Knaap. Albertus Hendrikus z. v. J. Hoogewoning en G. Cupido. Jannie d. v. J. Baker en G. Zoodsma. Comelis z. v. H. W. Hoogerheide en G. Bakker. An nie Martha d. v. J. Dogger en C. Boon. Annie d. v. L. W. Griek en J. Vonk. Si mon z. v. P. W. J. Logman en E. G. de Porto. Ondertrouwd: Augustinus Bakker en Petronella Cornelia de Graaf. Johan Ar nold Barhorst en Barbera Barhorst. Ja cob de Graaf en Theodora Catharina Graaf. Klaas Jacob Gerard Lampers en Marijtje Bruin. Klaar Greeuw en Anna Hutjes. Pieter Reinder Smit en Hendrika Blom. Getrouwd: Hendricus Theodorus van Hoort en Trijntje Koopman. Koenraad Koom en Frouwtje Kikkert. Augustinus Baker en Petronella Cornelia de Graaf. Bauke Kramer en Marjjke Meinsma. Cor- nelis de Jong en Henrica Maria van Ein- den. Johan Arnold Barhorst en Barbera Barhorst. Overleden: Comelis Zutphen, 71 j. Hendrik Eelman, 87 j. Dieuwertje Bak ker, 1 dag. Maria Swart, 59 j. Grietje Grin, 79 j. Cornelis Vlaming, 73 j. Frouwtje Marretje Dalmeijer, 71 j. KOEDUK (November.) Geboren: Jan, z. v. Lourencius van Duin en Aaltje Broertjes. Cornelia Hille- gonda, d. v. Dirk Kieft en Margaretha Petro nella van Baar. Nelli Janni, d. v. Comelis Zeeuw en Johanna Leen. Ondertrouwd: Thijs de Moel, wo nende te Bergen, en Maria Hoogeboom. Getrouwd: Pieter Dalenberg, wonen- de te Alkmaar, en Aafje Groot. Job de Jong, wonende te Alkmaar, en Neeltje Mo- lenaar. Johannes Kuilboer, wonende te Alkmaar, en Frederika Klasina Mangelaars. Hendrik van Twisk, wonende te Heerhu- gowaard, en Catharina Kossen. Thys de Moel, wonende te Bergen, en Maria Hooge boom. Overleden: Jan van der Woude, oud 36 jaar, echtgenoot v. Trijntje Wagenaar. De Directie maakt bekend, dat als teloor gegaaa zijn opgegeven de mantels der gewone aandeelen groot f 500.—, Nos. 211 en 212, waarvan overeenkomstig Art. 5 der statuten duplicaat-mantels worden aangevraagd. Alkmaar, 6 December 1939. Heqt U thuis een spaar- busje van de NUTS- SPAARBANK? Is er misschien aanlei- ding het weer eens te ledigen Doet U dit dan tijdig, voor 19 December, want de Spaarbank is, zooals U bekend, na dien dag tot het einde van het jaar (tijdens het be- rekenen van de rente) Bovendien worden van 2 tot 6 Januari geen busjes ter lediging aan- genomen. opgericht 1847. De DIRECTEUR der GEMEEN- TEWERKEN te ALKMAAR vraagt voor of op 14 DECEMBER 1939 prijsopgave voor het schilde- ren van ijzerwerk van de tribune op het Gemeente Sportpark te Alkmaar. Bestek met voorwaarden ligt ter inzage aan het Bureau van Ge- meentewerken en is aldaar ver- krijgbaar tegen betaling van f 0.50. EGMOND AAN ZEE. (Nov.) Geboren: Gesina Goverdina Maria, d. v. Heike Albertus Hindrikus Thiecke en Henriette J. F. van Raak. Hubertina, d. v. Comelis Johannes van Pel en Enge- liena Dekker. Johannes, z. v. Theodorus Wijnandus Dorresteijn en Anna Maria Hes. Rudi Gerardus, z. v. Adrianus Bout en Jansje Wester. Jacoba Cornelia, d. v. Adrianus de Waard en Jacoba Brouwer. Ondertrouwd: Gerard Jan Albert Detz, te Amsterdam en Alida Johanna Da- vidzon. Jan Visser, te Amsterdam en Eli sabeth Visser. Marinus van der Steen en Wilhelmina Cornelia Maria Pastoor. Engel Nicolaas de Vry en Elisabeth Zwart. Huibert Dekker en Guurtje Gravemaker. Reinsche Visser en Anna Zeegers te Sint Pan eras. Getrouwd: Jacob Glas en Antje Dek ker. Gerard Jan Albert Detz te Amster dam en Alida Johanna Davidzon. Jan Visser te Amsterdam en Elisabeth Visser. Marinus van der Steen, wed nr. van Geer- trui Navier, eerder wednr. van Maria Pal- man en Wilhelmina Cornelia Maria Pastoor, yred. van Theodorus Albertus Smit. Overleden: Hugo Breggeman, oud 76 jaar, wednr. van Johanna Schrevel. Jansje van Duivenboden, oud 80 jaar, wed. van Arie Visser. Trijntje Stet, oud 70 j. weer op is voor koffie, thee, pudding en chocolade enz. Honig's Zoetmiddel 10 ct. per pakje. Honing, groote pot 30 ct. Honing, kleine pot 17 ct. Chocoladepasta, gr. pot 28 ct. kleine pot 16 ct. Appelstroop, groot blik 32 ct Sterjam, per pot 20 ct. Appelstroop, per pot 15 ct. Prima Cacao, pondspak 25 ct. Kwatta Cacao 35 en 40 ct. Nieuwe Grauwe Erwten, Groene Erwten, Witte Boonen en Bruine Boonen. Een ttalaget Dat is besfl Uaor d' advertentie doet de reaL AKKER ■- v - !i M i /ii ''AKKERTJES" verdrijven boven dien merkwaardig snel zelfs de meest hardnekkige hoofdpijnen. Ze hebben een ongeevenaarde pijnslillende werking bij zenuw- pijnen, kiespijn, vrouwenpijnen. "AKKERTJES" helpen prachtig bij lusteloosheid, vermoeidheid en matheid. Ze maken U weer Jit". Doosjes van 2 stuks - 2 sluivers. Doosjes van 13 stuks -12 stuivers. Nederlandsch Product. Naar t Engelsch van Maxwell March. 18) En weer ging David naar de tweede ver- dieping van het Empress hotel. Onder het naar boven gaan verwonderde David zich over zichzelf. Na het eigenaardige, onge- lukkige onderhoud met inspecteur Winn, leek het hem onwaarschynlyk, dat hy ooit weer iets met den man te maken zou heb ben. Een week geleden zou hy kortweg ver- klaard hebben, dat zooiets niet mogelijk was. Maar een week geleden had hy Judy ook nog niet ontmoet. Een week geleden zou haar tragische en zeldzame geschiede- nis hem volkomen koud gelaten hebben. Maar nu was alles anders. Alles wat Judy betrof, haar geluk, haar toekomst, raakte ook meteen zijn eigen gevoelens. Zij gingen kamer drie en zeventig binnen en zonder erop te letten, of net doende alsof hij de wrijving, die er tusschen die twee be- stond, niet opmerkte, stelde kolonel Cream de beide mannen aan elkaar voor, op de voor hoofd-inspecteurs gewone pontificale manier en verzocht him met de arrestatie spoed te maken. Na wat been en weer praten over het ge- val, waarbij alle fejten die David reeds wjst, nog eens herhaald werden, richtte hij zich tot inspecteur Winn. „Je mag van geluk spreken, Winn", zei hij. „We hebben hier een van de beste men- schen van de Yard, die net op het oogen- blik komt, dat je hem hard noodig zult heb ben. Ik zal nu verder alles aan jullie over- laten. Geef den inspecteur alle gegevens waar je over beschikt, steek om hemelswil je hoofden by elkaar en breng dat zaakje gauw tot een oplossing. Ik ga nu eens met den directeur praten. Bloomer wilde dat ik direct al naar hem toegegaan was, maar ik vond het beter om jullie eerst bij elkaar te brengen. Ik zal ook de Yard opbellen om de noodige regelingen in verband met in specteur Blest te treffen. Maak je maar geen zorgen, mijn jongen", vervolgde hij, toen David hem wanhopend aankeek de kolo nel was alles behalve tactisch geweest. „Ik draag alle verantwoordelykheid. Laat mij het direct weten als er nieuwe onthul- lingen zijn, Winn. Ik kom nog even langs voor ik wegga, maar mocht ik het vergeten, de telefoon staat naast mijn bed, jullie kunt dus altijd over mij beschikken. Goeden avond". Hij ging naar buiten, de deur flink achter zich dicht trekkende. De klik van het slot was in de kleine, wanordelijke kamer duide- lijk hoorhaar. David keerde zich langzaam om, om den ander eens op te nemen en zag tot zijn ver- bazing dat die wit van woede was. „Het spijt mij werkelijk heel erg", begon hy, „maar kolonel Cream kiampte mij be- neden aan, en ik kon er feitelijk met goed fatsoen niet meer afkomen". De uitdrukking op het gelaat van inspec teur Winn verzachtte niet. „Ik ben twintig jaar bij de politie", zei hij, „en ik ben niet gewoon raad van beginne- lingen aan te nemen. Niettemin, als de groote hulp van Scotland Yard er toe bij- draagt, om dit eenvoudige gevalletje op te lossen, dan zal ik hun mijn erkentelykheid niet onthouden". David zei niets, maar zijn blauwe oogen hadden hun gewone droomerigheid weer aangenomen. Het geval beloofde zeker niet zonder moeilijkheden te zullen verloopen. HOOFDSTUK VI. Vrees. „Marsh, je bent niet gewoon. Je bent of onmenschelyk, of het dringt niet tot je door. Je bent gek. Mijn hemel man, snap je het dan niet? Ik zeg je toch, dat ik haar ge- zien heb". De haren van sir Leo stonden recht over- eind en zijn anders zoo blozend gezicht zag aschgrauw. Met zijn handen diep in zijn zakken en nerveus knipperende oogen, y's- beerde hij over het dikke tapijt van de slaapkamer in het Arcadian hotel. Uit het bed klonk een zacht lachje. Zoo als hy daar in bed lag, zag Saxon Marsh er nog onaangenamer uit dan gewoonlyk. Het bed, waarop hij lag, was enorm groot, een van de beste bedden, die het Arcadian hotel bezat Aan het hoofdeind hing een gobelin, dat het geheel nog imposanter maakte. Hoofd en schouders van Saxon Marsh werden ondersteund door een half dozijn kussens en zijn handen lagen samengevou- wen op het laken. „Je moet mij niet kwalijk nemen", zei hij, „maar je ziet er grappig ait. Ga eens voor den spiegel staan om je te bekijken. Dan zul je zien dat ik gelyk heb". Sir Leo bleef aan het voeteneind staan. Zijn voorkomen was om medelijden mee te krijgen. Het was te veel in de war om boos te worden. „Marsh", zei hij, „ik ben bang. Ik zit meer in dit zaakje gewikkeld dan jy weet. Ik heb niet gauw last van mijn zenuwen. Ik kan mij niet herinneren, dat ik ooit mijn hoofd kwijt raakte. Maar goede hemel, man, pro- beer je mijn toestand eens in te denken!" Saxon Marsh deed zijn oogen dicht. Hij zag er wat verveeld uit. „En ik dan?" zei hij. „Mijn beste jongen ik ben evengoed bij dat zaakje betrokken als jij en ik ben heelemaal niet van streek. We hebben een paar kleine tegenslagen gehad, dat geef ik toe, maar bij iedere, ik zal maar zeggen, delicate ondememing, heb je daarmee rekening te houden. Als wij erg voorzichtig zijn en onze rollen goed spelen, geloof ik niet dat er iets verkeerd zal gaan. Ga naar bed, sir Leo. Ga naar bed en slaap, net als ik zal doen, zoodra je mij alleen laat". „Kleine tegenslagen!" stoof sir Leo op. ,Heb ik je dan zoojuist niet verteld, dat ik Marguerite Femey in gezelschap van dien jongen Scotland Yardman heb gezien, dat zij het grootste plezier had en er op los bab- belde, alsof ze hem haar heele leven al ge- kend had". Het gelaat van Saxon Marsh bleef urt- drukkingloos. „Een knappe vrouw", merkte hij na een kleine pauze op. „Een heel goede verschy- ning". „Een gevaarlyke vrouw", bitste sir Leo. „Gevaarlijk en met een helder verstand. We zijn opgelaten. Mijn hemel, ik wilde dat ik er onderuit kon komen!" De fletse oogen van den man in het bed gingen open en voor het eerst sedert het begin van het gesprek was er een sluwe uitdrukking in te zien. Saxon Marsh fronste zijn wenkbrauwen. „Kom tot jezelf, Thyn", snauwde hy. „Wat heb je van een vrouw te vreezen, al heeft ze ook nog zooveel van die idiote politie- mannen op sleeptouw? Af en toe maak je mi; kriegel. Wij zijn mannen van de wereld, die zich niet om die mindere lieden moeten bekommeren" Sir Leo probeerde te lachen, maar het mislukte hem totaal. ..Marguerite Ferney is naar myn meening niet weg te cijferen", zei hij. „Als die het meisje te pakken krygt". „Zij zal haar niet te pakken krijgen", zei Marsh snel. „Dus denk er niet verder over. Er is geen sprake van. Ik zal op het meisje passen". Sir Leo liet zich in een fauteuil neerval- len en veegde met zijn zakdoek zyn voor- hoofd af. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 4