Indische problemen aan de orde. s VRAAG EN AANB0H PARLEMENT Belastingverhooging en verdeeling der vlootkosten. Aandeel van ons land in defensiekosten te laag geacht. Vergoeding overgenomen kleeding en schoeisel. Uitbetaling zoo spoedig mogelijk. WOENSDAGS en ZATERDAGS 35 cent per viff regels PASSAGIERSSCHEPEN VAN DE „NEDERLAND" VAREN TOT GENUA. VERKEERSONGELUK TE HILVERSUM. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD (Van onzen parlementairen medewerker). De tyd van Roodhuizen, die niet alleen wegens zijn soms scherpe redevoeringen en interrupties, waar ook om zijn luimige invallen bekend was en die telken jare, wanneer de Tweede Karrer op 5 December vergaderde, het woord vroeg, om te vragen of de Kamer vanwege den verjaardag van „onzen nationalen heilige" wat vroeger naar huis mocht, die tijd van wylen dezen libera- len afgevaardigde is voorbij. Geen der leden heeft zijn taak overge- nomen, maar het vroegertje is gebleven! Even voor half 5 stonden we op straat. Bij de regeling van werkzaamheden had de voorzitter, onder goedkeurend ge- mompel der leden, te kennen gegeven, dat het niet zijn bedoeling was de behandeling vande begrooting van kolonien lang voort te zetten. Indische problemen. Voordat we daar echter aan toe waren, zyn er nog enkele andere Indische aange- legenheden behandeld. Bij een wijziging van de Indische begrooting voor 1939 was aan de orde een verhooging van de ven- nootschapsbelasting en van de inkomsten- belasting. De buiter.gewone omstandig- heden, welke zich in onze Oost vooral ma- nifesteeren in een geweldige uitzetting van de defensieuitgaven, maken verster- king van de middelen noodig. Daartoe wordt de vennootschapsbelusting ver- zwaard met 50 opcenten, zoodat er nu 150 worden geheven en worden eenige maat- regelen voor de inkomstenbelasting voor- gesteld. Het aantal opcenten wordt van 50 op 75 gebracht (uitgezonderd voor de in- komens beneden 250 gld.)' bovendien wordt het grondtarief voor de inkomens beneden 300 gld. verhoogd met gelykty- dige vergrooting van het aantal inkomen- klassen. Deze tariefverhooging zal in het algemeen 1 bedragen, maar voor inko mens van 90f 150 tot f 0.25 a 0.50 beperkt blijven. De laagste inkomens wa ren tot nu toe vrijgesteld van belasting. Het moet dan ook hard noodzakelijk zijn, wanneer de Indische regeering er toe is gekomen, ook tot deze klasse der fcevol- king haa belastingmaatregelen uit te brei- den. Zij betreurt dit, doch meent niet an- ders te kunnen. Heffing defensieuitvoerrecht. Tegen dit gedeelte van het voorstel, vooral tegen de heffing van f 1 van de inkomens beneden 90, was nogal sterke oppositie in de Tweede Kamer, alhoewel de noodzakelijkheid van de versterking der middelen werd erkend. Dat de Indi sche regeering tegelijkertijd de heffing van het defensieuitvoerrecht ijiet wil ver- lengen, werd haar als een fout door som- mige der sprekers aangerekend, in het bij- zonder door de heeren van Gelderen (s.d.) en Effendi (c.p.), die bovencien beslist tegen de heffing op de laagste inkomens waren. Mr. Joekes (v.d.) en de heer van Poll (r.k., drongen erop aan, dat dit recht althans gedurende den tijd. dat de nieu- we belastingregeling nog in bewerking was, nog zou blijven gelden. De heer Meijerink (a.r.) gevoelde weinig lust voor te stemmen, hoewel hij de nood zakelijkheid van belastingverhooging in- zag. Hem gingen vooral de belaste groep beneden de 90 inkomen ter harte. De anti-rev. afgevaardigde zeide: „Deze maat- regel is me hoogst onsympathiek; de mi nister had het niet moeten doen." Ook prof. Slotemaker de Brui'ne (,c.h.) zou het beter hebben gevonden, indien aan deze groep vrijstelling was verleenu. De heer van Kempen (lib.) verhaalde van zyn ervaringen als bestuursambtenaar in Indie en herinnerde eraan, dat de In- heemschen altijd bereid zijn voor een be- paald doel bij te dr; ,en Vergelijkingen met de Nederlandsche samenleving gaan in het geheel niet op; voor der Inlander maken 90 een hooger bedrag uit dan voor iemand hier te lande. De minister van kolonien, de heer Wel ter, sloot zich bij deze laatste opmerkingen aan. Men moet deze belastingheffing zien in de Indische sfeer. Een bedrag in baar geld is in de oogen van de Inlanders een teeken van uiterlijken welstard. evenals het bezit van een jonge vrouw den Inlan der voor de dessabewoners maakt tot iemand dfe belasting kan betclen. Voorts wees de minister erop dat de koopkracht va.i het geld den laatsten tijd aanzienlijk is gestegen, zoodat een inkomen van 6254 gulden op het oogenblik correspondeert met een inkomen van 120 in 1929; derhalve is een belasting van 1.van dat in komen lager dan eenzelfde hef fing in 1929. In de laatste vier jaren heeft de fiscus ten behoeve van de Inlandsche bevolking I een bate van 13 millioen prijsgegeven. Nu kan het niet anders, hoezeer ook de regeering het betreurt, dat zij ook de nog niet belaste groep in de heffing moet ba- trekken. Bij wijze van concesrie had de regeering indertyd het defensie-uitvoer- recht tydelijk gemaakt. Thans wil de Volksraad dit bestendigen; de minister kon deze wisselvalligheid weinig roemen. Hij was niettemin bereid, om met de Indische regeering in overleg te treden over de handhaving van dit uitvoerrecht, zoolang de nieuwe belastingregeling nog niet in werking is. Het wetsontwerp werd tenslotte z. h. s. aagenomen, met aanteekening, dat de heer Effendi (comm.) wenschte geacht te wor den te hebben tegengestemd. Begrooting van kolonien. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de begrooting van het departe- ment van kolonien voor 1940, waarby de kwestie van de ver deeling der vlootkosten tusschen Nederland en Indie het belang- rijkste punt van discussie bleek. De heer Stokvis (s.d.), vroeg, waarom de regeering den aanvankelijk op de fce- 1 grooting geraamden post van f 7K mil- j lioen als rijksbijdrage voor het volgend jaar heeft verlaagd tot 5 millioen. Hij bieef op het standpunt staan, dat de de- fensie van ons rijk als een geheel moet worden beschouwd en dat, vooral met het oog op de zooveel armere Indische samen leving Nederland een veel grooter aandeel in de defensiekosten moet hebben; er dient periodiek overleg over te worden gevoerd en voor 1940 ware althans het bedrag van 7K millioen te herstellen. De communist Effendi ging hier nog veel verder en eischte, dat Nederland alle defensiekosten van Indie vooi zijn reke- ning neemt, zoolang tenminste de „impe- riale verhouding" voortduurt. Anders denkt de heer van Poll (r.k.) erover. Deze maakte er den heer Stokvis op- merkzaam op, dat vergelijkingen tusschen de uitgaven van Nederland en Indie niet opgaan. Wil men die toch maken dan moet men vergelijken met andere Oostersche landen, bijvoorbeeld China of Japan. In de gegeven omstandigheden (het uitbreken van den oorlog, dat ons land, dat nog al tijd onder groote werkloosheid lijdt, schatten kost) kon hy zich vereenigen met een kleinere bijdrage in de vlootkosten. Ook de heer Joekes en prof. Slotemaker (die de Indische specialist voor de chr. fractie schynv te zijn geworden na het vertrek van dr. baron van Boetselaer) meenden, dat er op het oogenblik niets anders opzat, zich met het uitgetrokken bedrag te vereenigen. Bovendien behoort men ook af te wachten wat de regeering met betrekking tot de vloot in Indie zal doen. Vandaag is de discussie voortgezet. Aan de agenda is toegevoegd de begrooting van defensie voor 1940, waaromtrent de Kamer een memorie van antwoord van niet minder dan 40 pagina's folio heeft ontvangen! Op vragen van den heer van Sleen (s.d. a.p.) betreffende de vergoeding voor de door het rijk van gemobiliseerden overgenomen kleeding en schoeisel heeft de minister van defensie het volgende geantwoord: 1. De vergoeding'wegens het door het rijk overnemen van door de groot-verlofgangers bij mobilisatie-opkomst medegebrachte on- dergoed en schoeisel is by dezerzijdschen brief van 12 April 1939, en bij legerorder 1939 no. 167 O, geregeld. Er moet dan ook worden aangenomen, dat in algemeenen zin zij, die goederen mede- brachten, welke aan het voorschrift vol- deden, het hun toekomende uitbetaald heb ben gekregen. Waar blykens de gestelde vraag rekening moet worden gehouden met de mogeljjkheid, dat bij enkele afdeelingen de gegeven orders onvoldoende zijn uitgevoerd, zal bij leger order worden bekend gemaakt, dat uitbeta ling binnen den kortst mogelyken tijd be hoort te geschieden. 2. Ten aanzien van de werkloozen, die als vervangers zijn opgeroepen, werd bij leger order 1939, no. 187 O, bepaald, dat zij bij opkomst geen eigen ondergoed en schoeisel behoefden mede te "brengen. Zij zouden van rijkswege van het benoodigde worden voor- zien en zulks werd hun bij de toezending der oproeping schriftelijk medegedeeld. Indien sommigen deze goederen toch mee- gebracht hebben en die goederen overgeno men zijn, hetgeen door bijzondere omstan digheden (bijv. wegens plaatselijk niet aan- wezig zijn van rijksgoederen) mogelijk is, behoort de vergoeding uitbetaald te worden. In de legerorder, onder 1 bedoeld, zullen ook hieromtrent nader bevelen worden ge geven. 3. Naar dezerzijdsche meening waren de instructies voldoende duidelyk; van leger order 1939, no. 187 O, is echter in sommige van te voren niet voorziene gevdllen afge- weken. Door het uitvaardigen van de nieuwe legerorder zullen de mogelijk nog bestaande bezwaren worden ondervangen. VERDACHTEN IN SPIONNAGE- AFFAIRE BLIJVEN IN ARREST. Le Haagsche rechtbank heeft gister in raadkamer beslist op de vordering van den officier van justitie tot gevangenhouding van de verdachten in de spionnage-affaire, het echtpaar van H. en van mr. B. De rechtbank heeft de gevangen houding der verdachten bevolen. AU66n 2de handsch goederen. uitslultend a contant (Dinsdag* en Vrijdag* tnzendenA Te koop gebruikte Heeren-, Dames- en Kinderschoenen, waarbij zoo goed als nieuwe. JAN BRAUNECK, Ridderstraat 9. Te koop: prima Handnaaimachine m. gar. voor 8.50, 12, enz. best For- nuis (koopje). Pracht Ledikanten, Bedden, Litsjumeaux, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: Duitsche Pianola-piano met rollen en kast, blank eiken, kar ook met de hand bespeeld worden, bij J. H. KLUF1, Oudegracht 158. Groote Antieke Meubelen gevraagd, zooals Wortelnoten of Mahonie Kabi- netten, Eikenkasten met bolpooten of kleiner soort gevraagd. Eeschadigd geen bezwaar. Ook 6 mooie antieke stoelen gevraagd. Brieven onder let ter R 571 bureau van dit blad. Te koop uit netten inboedel: lief klein draaiorgeltje met slinger er aan. (Koopje). Pracht Amerikaansch Huisorgel voor weinig geld. DEKKER, Spoorstraat 5. „ALS DE OORLOG VOORBIJ IS." dan ga ik weer adverteeren, zeggen sommige ondernemers. Maar het is in de eerste plaats de vraag of dezulken dan nog zullen bestaan. Voorts is het dubieus of dergelijke ondernemers dan nog wel de kans krijgen te concurreeren met hen die actief bleven, die al adverteerend gestaag hun goodwill versterkten en hun voorsprong ongenaakbaar ver- grootten. TWEE ITALIANEN TE ROTTERDAM GEARRESTEERD. Verdacht van diefstal. In den nacht van Donderdag op Vrijdag j.l. is, zooals gemeld, een brutale diefstal gepleegd in den juwelierswinkel van de firma E. Bonnewits, gevestigd aan het van Hogendorpsplein te Rotterdam. In de etalageruit, waarvoor des nachts een stalen hek wordt neergelaten, was een klein gat gestoken, juist door een maas in dat hek heen en met een stokje hebben de dieven eenige waardevolle voorwerpen naar zich toe weten te halen. Het onderzoek van de Rotterdamsche politie in deze zaak heeft al spoedig suc- ces gehad, dank zij het feit, dat enkele voorwerpen, die van dezen diefstal afkom stig waren, bij een kleinen juwelier op den linker Maasoever te koop werden aange- boden. Zaterdagmiddag kwam een Fransch sprekende vreemdeling in genoemde zaak en bood den juwelier enkele dameshor- loges met diamanten aan. Toen de juwelier zeide, daar wel iets voor te voelen, kwam dt man des middags om vijf uur terug met een tweetal horloges, die hij voor een paar honderd gulden wilde verkoopen. De ju welier vertrouwde het zaakje echter niet en waarschuwde de politie, waarop eenige rechercheurs zich naar den winkel bega- ven om een oogje in het zeil te houden. De vreemdeling had de horloges achterge- laten, en toen bleek spoedig, dat zij afkom- stig waren van den diefstal bij Bonnewits. Aanvankelijk kwam de vreemdeling niet meer opdagen, maar tenslotte werd de aandacht der rechercheurs getrokken door een tweetal mannen, die in de om- geving van den juwelierswinkel rondslen- terden en veel belangstelling toonden voor het groepje rechercheurs, dat zich zoo on- opvallend mogelijk in de straat had ge- posteerd. Eindelijk begaf een der recher cheurs zich naar de mannen toe en sprak hen in het Fransch aan. De vreemdelin- gen antwoordden daarop, dat zij Italianen waren en dat hun schip in de haven lag. De politie nam deze mannen mee naar het bureau van politie aan de Nassaukade, waar een van hen door den juwelier werd herkend als de man, die de horloges te koop had aangeboden. De vreemdelin- gen werden hierop gearresteerd. De mannen ontkenden iets met de zaak te maken te hebben en ook een huiszoe- king in hun kamers leverde niets op. De- gene, die de horloges te koop aangeboden had, zeide niet te weten, dat deze van diefstal afkomstig waren. Van de buit waren dus alleen terecht de twee horloges, die een waarde hadden van driehonderd gulden, maar een kostbare ring van onge- veer acht honderd en vijftig gulden, bleef zoek. Deze ring is ook thans nog niet ge vonden, zoodat het mogelijk is dat het sieraad naar het buitenland is gebracht. In de woning van de Italianen zijn wel een groot aantal bescheiden gevonden, die het vermoeden deden rijzen, dat zij inter- nationale misdadigers zijn, die tot een groote bende behooren. Informaties in steden in West-Europa genomen hebben dit vermoeden bevestigd. Voor het verdere onderzoek wacht de politie nog op informaties uit het buiten land. De beide Italianen zijn in het huis van bewaring opgesloten. De directie der stoomvaartmaatschappij „Nederland" deelt mede, dat besloten is te beginnen met het m.s. „Johan van Olden- barnevelt" welk schip van Ned.-Indie op weg is naar Europa en op 10 Dec. te Genua wordt verwacht de passagiers- schepen niet naar Nederland te laten door varen, doch de reis te Genua te doen eindi- gen. Het ligt in de bedoeling de „Marnix van St. Aldegonde" in Febr. a.s. te Soerabaja op te leggen en alleen met het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" en m.s. „Christiaan Huy- gens" den passagiersdienst tusschen Genua en Ned.-Indie te onderhouden. NIEUW SCHIP VOOR DE MU, ..NEDERLAND". Opdracht aan „De Schelde". De directie van de N.V. Stoomvaartmaat schappij „Nederland" deelt mede, dat door haar aan de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen opdracht is gegeven voor den bouw van een vrachtschip van hetzelfde type als het reeds in de vaart zijnde m.s. .Java", en de bij de Nederlandsche scheeps- bouwmaatschappij te Amsterdam in aan- bouw zijnde motorschepen ..Sumatra" en ..Celebes". De Sulzer-motor en hulpwerktuigen zul len worden geleverd door N.V. Werkspoor. Een persoon ernstig gewond. Gisteren reed een vrachtauto van een aannemer, die het bouwwerk van Vroom en Dreesman in de Kerkstraat uitvoert, op den Lagen Naarderweg. De auto was gela- den met een grooten betonnen molen. In de cabine zaten de chauffeur D. en de arbeider van S., op den laadbak de 22-jarige van F. en de 25-jarige S., beiden betonwer- kers. Bij het passeeren van het 3.80 meter hooge viaduct is het voorstuk van den mo len tegen de betonnen palen van dat viaduct gebotst. Door den schok werd het gevaarte naar achteren gewrongen, terwijl het chas sis van de auto een knik kreeg. Van F. en S. raakten bekneld tusschen den wagen en den molen. De eerste, die een diepe snede in het achterhoofd en een hersenschudding had opgeloopen, wist zich zelf te bevrijden. Aan S., die letsel aan den rug had gekregen, gelukte dit niet. Nadat deze was bevrijd, werden de beide slachtoffers naar het r.k. ziekenhuis overgebracht. Van F. kon, na ver- bonden te zyn, naar zijn woning terugkee- ren. De toestand van S. is ernstig. ALGEMEENE LEIDING SOCIALEN JEUGDDIENST. Waargenomen door den heer Meyer de Vries. De regeeringspersdienst deelt mede, dat aan het departement van sociale zaken de algemeene leiding van de aangelegenheden van de jeugdzorg en de cultureele zorg tij- delijk zal worden waargenomen door den heer Meyer de Vries, administrateur, hoofd van de afdeeling werkverruiming van bo- vengenoemd departement, die vroeger ge durende verscheidene jaren ook deze aange legenheden heeft behandeld. De heer de Vries blijft zijn tSak voor de werkverrui ming mede vervullen. De afdeeling jeugdzorg is gevestigd Be- zuidenhout 62 Den Haag. GRATIS VERVOER VOOR GELEIDERS VAN BLINDEN. Tot dusver verleenden de Nederlandsche Spoorwegen kosteloos vervoer aan geleiders van blinden die voor de uitoefening van hun beroep reisden. Met ingang van 1 Januari echter, zal aan een geleider van een blinden reiziger, mits voorzien van een geleidekaart, steeds koste- lcos vervoer worden verstrekt, ongeacht voor welk doel hij op reis gaat. Ook het vervoer van geleidehonden zal van dien datum af steeds kosteloos kunnen geschieden. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de Oehoe Alexan dria en de Nandoe Singapore. Op de thuisreis landden de Reiger te Ran goon en de Pelikaan te Napels. Fabriek hervat het werk. - Gisteren is het werk in de fabriek der N.V. de Wit's Dekenindustrie te Helmond grootendeeis hervat. Door spuien van het Aa-water in de Zuidwillemsvaart kwam reeds Zaterdagmid dag het fabrieksgebouw droog te staan. Een ploeg arbeiders heeft hierop met het her stellen der schade een aanvang gemaakt. Maandagmiddag was men hiermede gereed. Gisteren is daarop bijna het geheele perso- neel aan den arbeid gegaan. Vreeimdelinge verliest haar paspoort. Zaterdagavond laat is te Rotterdam een groepje vrouwen uit Litauen aangekomen op doorreis naar Amerika. Een van hen, de 22-jarige France Kasukaitis, is te Utrecht bij het overstappen haar taschje kwijt geraakt, waarin een bankbiljet van f 20, een dollar- biljet, treinbiljetten, het paspoort en nog eenige papieren, waaronder het adres van haar broer in Amerika, zaten, deze broer heeft geld voor de passage gestort, Zoodat het meisje met de „Veendam", die morgen vanuit Rotterdam zal vertrekken, mee kan reizon, maar zonder paspoort wordt ze in Amerika niet toegelaten. Er wordt ijverig naar het verdwenen paspoort gezocht. Eerste Ka.mer vergadert. - Dinsdag- avond 12 December zal de Eerste Kamer om half negen in openbare vergadering bijeen- komen. Een onjuist gerucht. - Van bevoegde zijde wordt met beslistheid tegengesproken, dat aan het departement van economische zaken een nieuwe onregelmatigheid, buiten het geval van den gearresteerden hoofd- commies, zou zijn ontdekt. Donderdag 7 December. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.ANP-ber., orgelspel. 8.30 Gr.pl. 9.Avro-Amus.orkest (opn.j 9.45 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijde muziek (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroep- orkest. 11.Weekoverzicht. 11.15 Omroeporkest en solist. 12.15 Gr.pl. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.DeVage- bonden en soliste. 1.45 Gr.pl. 2. Voor de vrouw. 2.30 Viool en piano 3.Brei- en borduurcursus. 3.45 Gr.pl. 4.Voor zieken en thuis- zittenden. 4.30 Gr.pl. 5.Avro- weekkaleidoscoop. 5.306.30 Avro- Amus.-orkest en solist. 6.33 Sport- halfuur. 7.Voor de kinderen. 7.05 Voor militairen. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.20 Concertgebouworkest, het koor van de Kon. Oratoriumver. en solisten. (9.20 Causerie over Jean Jacques Rousseau). 10.30 Rep. 11.— ANP- ber., hierna tot 12.Avro-dans- orkest en gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (8.—9.15 en 11.—2.— KRO, de NCRV van 10.11.en 2.12. 8.— ANP-ber. 8.05—9.15 en 10.— Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12. Ber. 12.15 KRO-orkest. 12.45 ANP- ber. en gr.pl. 1.KRO-orkest. 2. 2.55 Handwerkuurtje. 3.Gr.pl. 3.45 Bybellezing. 4.45 Gr.pl. 5. Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Ensemble Zingaresca en gr.pl. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.— Ber. 7.15 Boekbespr. 7.45 Causerie over me- taalbewerking. .8.ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Zang met pianobege- leiding en gr.pl. 8.50 Domineeswerk in oorlogstijd, causerie. 9.20 Orgel- concert. 10.ANP-ber., act. half uur. 10.30 Gr.pl. Ca. 10.50—12.— Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 Orgelspel. 12.40 BBC-Schotsch or- kest. 1.20 Ber. 1.30 Causerie. 1.45 2.20 Koper-orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Pianovoordr. 4.20 Ber. 4.35 Tal king it over, causerie. 4.50 Dans- orkest. 5.20 Voor de kinderen. 5.50 Het BBC-Theater-orkest. 6.20 Ber. 6.35 Voor de boeren. 6.50 Kampcon- cert. 7.20 De strykers van het BBC- orkest. 7.50 Gev. progr. 8.35 Radio- tooneel. 9.20 Ber. 9.35 Causerie „War commentary". 9.50 Het BBC- Harmonie-orkest. 10.35 Korte kerk- dienst. 10.55 Cabaret. 11.25 Clarinet en piano. 11.50 Dansorkest. 12.20 12.35 Berichten. KEULEN, 456 M. 5.50 Omroep orkest. 7.40 Gr.pl. 9.30 Zang, luit en piano. 10.45 Gr.pl. 11.20 Populair concert. 3.20 L. Eysoldt's orkest. 4.50 Folkloristisch progr. 5.20 Otto Dobrindt's orkest. 7.3512.20 Zie Deutschiandsender BRUSSEL, 322 en 484 M, 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.502.20, 5.20 en 7.45 Gr.pl. 8.20 Ontspanningsprogr. voor solda- ten. 8.50 Omroeporkest. 9.20 en 10.30 Omroepsymph.-orkest en so listen. 10.50—11.05 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Radio- orkest. 1.50—2.20, 6.35 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Uitz. voor soldaten. 8.50 Ca baret. 9.35 Radio-orkest. 10.30 11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Rep. 8.10 Marschmuziek". 8.35 Pianovoordr. 9.20 Ber. 9.50 Concert. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nacht- concert. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.9.30, D.sender 9.30—10.10, Hamburg 10.10—11.20, Keulen 11.2012.20, Brussel VL 12.20—14.20, D.sender 14.20—15.20, Keulen 15.2016.30, D.sender 16.30 17.20, Keulen 17.2019.20, Parijs Radio 19.2019.30, Danmarks Radio 19.30—21.20, Keulen 21.20—21.35, Boedapest 21.3522.20, Brussel VL 22.20—22.30, Fr. 22.30—23.20, Bres- lau 23.20—24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Enge- land 8.208.30, Brussel VI. 8.30 9.20, Engeland 9.2011.20, Dan- marks Radio 11.2012.20, Engeland 12.20—13.30, Brussel Fr. 13.30— 13.50, Parys Radio 13.5014.Dan- marks Radio 14.15.20, Engeland 15.20—17.20, Brussel Fr. 17.20—17.50 Engeland 17.5018.05, Parijs P. P. 18.05—18.20, Engeland 18.20—18.35, Brussel Fr. 18.3519.20, Keulen 19.20—20.35, Brussel Fr. 20.35— 21.20, Engeland 21.2021.35, Brus sel Fr. 21.35—22.20, Engeland 22.20 —24.—.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6