Ietri GEZONDHEID NIET jftucqediike Stand T^covmciaal Tueuws iDeec&ecicfit WAAG UW lAUi dU*4 TRANSPORTCOLONNE VAN HET ROODE KRVIS. ugpijn eran BROEK OP LANGENDIJK STOMPETOREN l/T3+y 24. om. EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Vrijdag. VRACHTAUTO STOPTE TE LAAT. Bus ernstig beschadigd. Hedenmorgen is op den driesprong bij Oudorp de bus van het reisbureau Swart gebotst tegen een vrachtauto van de fa. J Oudes te Oudorp, tengevolge van het feit, dat de vrachtauto te laat stopte. De bus werd aan den zykant ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. WIELRIJDER SLIPTE EN WERD ERNSTIG GEWOND. 4 Hedenmorgen half negen reed de mo- torrijder K. Reijne,. controleur der fokver- eeniging te Heerhugowaard langs den Mid- denweg aldaar ter hoogte van den heer Zijp. toen zijn rijwiel slipte, vermoedelijk tenge volge van de gladheid. Het gevolg was, dat de berijder tegen den grond sloeg en zeer ernstig gewond een woning moest worden binnengedragen. Dr. Zwarteveen verleende direct eerste hulp en achtte overbrenging naar het Centraal ziekenhuis, alhier, nood- zakelijk. MOTORRIJDER BIJ AANRIJDING MET WIELRIJDER ERNSTIG GEWOND. Aan de gevolgen overleden. Nabij de nieuwe telefooncentrale te Noordscharwoude is gisteravonc' de motor- rijder K. Langedyk uit die gemeente op het linkergedeelte van den weg in botsing gekomen met een wielrijder. Btiden kwa men te vallen. De heer L. liep hierbij een schedelbasisfractuui op. Hij werd aan- vankelijk naar zijn woning vervoerd en later naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar hij vanmor- gen aan de bekomen verwondingen is overleden. De wielrijder, de gemeente-veldwachter van Zuidscharwoude, kreeg slechts lichte ontvellingen. ONTSLAG GEVRAAGD. De heer H. Comelisse te Heiloo heeft zijn ontslag aangevraagd en verkregen als ploegbaas bij de Ned. Spoorwegen. In zijn plaats is benoemd de heer H. J. Garritse. DE KAASMARKT. De aanvoer die in dezelfde week van het vorig jaar nog 61.000 kg. bedroeg, was he- den slechts 45.000 kg. De prijs f 22 (v.j. f 23) was 1 hooger dan de vorige week. De ge- middelde prijs, ongeveer f 0.50 hooger dan de vorige week, was f 19. Deze prijs kan buitensporig laag worden genoemd en zeker kan het de producenten hoopvol stemmen, dat althans heden een stygende lijn viel waar te nemen. Nog steeds wacht de handel op een afname door Frankrijk en Engeland. Hoewel de kwaliteit van de kaas, door het streven der fabrieken om door het verhoo- gen van het vochtgehalte een hoogere uit- betaling van de melk te bevorderen, niet meer gelijk is aan die toen de producent er bovenal een eer in stelde door het maken van uitstekende kwaliteit de hoogste markt te behalen, is de N.H. 40 plus kaas nog altijd een voedselproduct van hooge waarde. Wij kunnen er vooral by hen die met een laag budget het weerstandsvermogen van hun ge- zinsleden in stand moeten houden niet ge- noeg op aandringen het gebruik van kaas niet te verwaarloozen. De thans gemaakte kaas kan men gemak- kelijk drie jaar bewaren. Vooral de hotel- en pensionhouders in onze omgeving zullcn economisch handelen om voor de thans gel- dende kaasprijzen een aantal kaasjes in voorraad te nemen. De de prijzen zoo laag zullen blijven kan vrijwel uitgesloten ge- acht worden. Door de lage kaasprijzen is het kaasver- bruik van ons volk belangrijk toegenomen. Toch kan die o.i. nog belangrijk worden opgevoerd. Herhaaldelijk is het ons opge- vallen dat in de hotels in Belgie het broodje met kaas blijk geeft, dat daar het kaas- schaafje, in het Hollandsche huisgezin zoo'n geliefd voorwerp, onbekend is. Ook bij ons kan het kaasverbruik bevorderd wor den en daarmede het weerstandsvermogen van ons volk, wanneer het kaasschaafje in Holland werd afgeschaft. Het broodje met kaas zal er ook smakelijker door worden. Bestaat 25 jaar. Het was op 4 Augustus van dit jaar, dat de transportcolonne van het Nederlandsche Roode Kruis, afd. Alkmaar, 25 jaar haar ar- beid in dienst der menschheid verrichtte. De tijdsomstandigheden noopten om de feestelijke herdenking voorloopig uit te stellen. Thans zal morgenavond om 8 uur in het gebouw de Unie dit jubileum op bescheiden wijze worden herdacht. Merkwaardig is het feit, dat vier leden, t.w. de heeren H. C. Stoutjesdijk, M. Jim- mink, A. v. d. Meulen en J. Admiraal, 25 jaren de colonne trouw hebben gediend. Ontelbaar is hun aantal hulpverleeningen by ongevallen, tallooze malen werd hunne aanwezigheid verzocht bij meetings, wed- strijden enz. enz. Een kwarteeuw lang hebben zy zich ge- heel belangeloos ten dienste der lydende menschheid gesteld en mocht onverhoopt de colonne voor haar oorlogstaak worden ge- roepen, dan zullen zy aan het hoofd hun- ner wakkere ploegen onverwijld hieraan gevolg geven. Dat een staat van dienst, getuigende van zooveel menschlievendheid en zelfopoffe- ring, ondanks deze benauwende tijden niet onopgemerkt kan voorbijgaan, spreekt van- zelf. Op bescheiden wijze zullen deze jubilea nu worden herdacht, WOONSCHUIT GEZONKEN. Sinds eenige dagen ligt er in het z.g.n. „Dooie gat", de woonschuit G 3633 met den romantischen titel „Oeral thus". Deze woonschuit was het home van den 65-jari- gen armlastigen B., alhier. De man, die steun genoot van het M.H. heeft zijn scha- mel bezit niet kunnen behouden en zijn drijvend huis in bezit moeten stellen van Maatschappelijk Hulpbetoon, om steun te kunnen blijven genieten. Thans bevindt hij zich met anderen in een kosthuis. Gister- middag is de woonschuit, die gemeerd lag tegen het schiereilandje, gezonken en thans is van „Oeral thus" nog slechts het platte dak zichtbaar. ALKiMAARSCHE REDDINGS- BRIGADE. Demonstratie in de Overdekte. Ten aanschouwe van een zeer talrijk pu- bliek heeft de Alkmaarsche reddingsbrigade gisteravond in de Overdekte een groot aan tal demonstraties gegeven in reddend zwemmen. Als altijd slaagden ook dezen keer de demonstraties zeer goed. Er werden heel wat voortreffelijke staaltjes van zwem- kunst vertoond, die terecht de bewondering hadden van het publiek. Het programma was vrij omvangrijk. Er werden allerlei handgrepen gedemonstreerd, waarmee werd getoond, dat het onder alle omstandigheden mogelyk is iemand uit het water te halen. Popduiken ontbrak natuur- lijk ook niet op het programma. Zelfs werd deze looden last door geblinddoekte zwem- mers van den bodem gehaald. Zeer interes- sant was het redden van drenkelingen uit een te water geraakte auto. Natuurlijk was de auto niet echt en de drenkelingen zou- den bekwaam genoeg gewcest zijn om zelf uit de stevige kast van gaas te ontkomen, maar dat neemt niet weg, dat toch drie men- schen door een dames-lid van de reddings brigade uit een drie-en-een-halven meter diep liggende „auto" werden gehaald. Een aardig nummer was het figuurzwem- men door een aantal dames; verscheidene gemaakte figuren waren uitstekend. Het programma werd aangevuld met eenige grappige tooneeltjes, met de ver- schijning van Sint Nicolaas, die geschenken uitdeelde en tenslotte zelf in het water viel, en voorts met het optreden van Wim Hak- voort als liedjeszanger. Ongetwijfeld heeft de Alkmaarsche red dingsbrigade propaganda gemaakt voor het reddend zwemmen. HET WIT-GELE KRUIS. In de maand November werden door de wijkverpleegster 41 patienten bezocht en 697 bezoeken afgelegd, waarvan 408 bij leden van het A.A.Z.A., 159 bij leden van het Wit-Gele Kruis, 121 bij stadspatienten en 9 by particulieren. De wijkkraamverpleegster legde 208 be zoeken af bij 13 patienten en verleende 4 maal assistentie bij den dokter. WEGWERKEN GEGUND. Het aanbrengen van kantstrooken van klinkers langs de verharding van de rijbaan van weg no. 9 (gedeelte Alk maarStolpen) en van weg no. 10 (Stol- penDen Helder) van rijkswegenplan 1938, met bijkomende werken onder de gemeenten Alkmaar, Bergen, Schoorl, Warmenhuizen en Zijpe voor rekening van den rijkswaterstaat is na aanbeste- ding per 24 November 1.1., waarbij de gunning was aangehouden, thans opge- dragen aan de laagste inschrijfster fa. H. Bunschoten en Zn. te Santpoort, welke firma had ingeschreven voor f 10337. SINT NICOLAAS IN DE OMGEVING. Sint Nicolaas en zwarte Piet hebben op Sints verjaardag een bezoek aan de openbare school te Broek op Langendijk gebracht. Nadat de grijze bisschop de verschillen- de klassen bezocht had, de traditioneele „standjes", pluimpjes en cadeautjes had uitgereikt, verzamelden de kinderen zich in een lokaal waar de poppenkast reeds stond opgesteld. Er volgde nu een poppen- kastvoorstelling, die als zeer geslaagd be- schouwd kan worden. Deze vertooning had een paedagogische waarde. We ble- ven gelukkig gespaard voor de vecht- partijen tusschen Jan Klaassen en Katrijn. De heer Westenberg dankte alle mede- werkenden die dit St. Nicolaasfeest hadden georganiseerd. De Sint nog steeds in Heiloo. Woensdagmiddag, tijdens de repetitie van het kinderkoor van ..Harmonie", ver- schenen geheel onverwacht Sint en Piet in de Rustende Jager. Nadat de kinJeren hadden gezongen, heeft hij zijn goede ga- ven uitgedeeld. De directeur, de heer Snel, heeft zijn dank betuigd. Woensdagavond waren de Sint Jozef- Gezellen in het gebouw aan den Stations- weg bijeen, toen ook daar Sint en Piet een bezoek brachten. Te Schermerhorn. De vereeniging Volksonderwijs hield Woensdagmiddag haar jaarlijksch Sinter- klaasfeest in het gymnastieklokaal van de openbare school, waarbij zeer veel be- langstelling was ook van de ouders der kinderen, zoodat het lokaal geheel ge- vuld was. Bij aankomst van Sinterklaas en zwarte Piet werd door de kinderen, onder leiding van de onderwijzeres, een welkomstlied gezongen. Verder werden tal van Sinterklaasversjes gezongen. Ook met de kinderen in het bijzonder hield Sinterklaas zich bezig, gaf een kleine ver- maning of een aanmoediging al naar noo- dig was. Ruimschoots werden versnape- ringen aan de kinderen rondgedeeld, ter- wijl Sinterklaas aan elk een mooi cadeau- tje uitreikte. Met welgevallen kan het be- stuur op dit mooi geslaagde feest terug zien. ^LS DE N1EREN niet behoorlijk werken. kun nen verechljnselen optreden als rugpijn. spit, stljve en pljnlljkt gewrlchten. verstoorde nachtrust en verliee van kracht En wei, doordat hat bloed dan niet gezulverd wordt var de erin voorkomende onruiverheden door deze bloedflltreerende organen Laat het zoo ver niet komenvoorkomen Is betcr dan genezen. Gebruik tljdlg Foster's Rugpijn Nleren Pillen. sinds Jaren bekend als het dluretisch middel bij ultnemendheld Zorg, dat uw bloed steeds zulver. krachtle en (even- gevend blljft n EEN MAATREGEL, DIE ERGERNIS WEKTE. Gistermorgen viel in de Hertenkamp te Bergen een luguber schouwspel waar te nemen. Een vijftal herten in de Herten kamp was overcompleet. Ze worden dan voor 10 a 15 per stuk aan poeliers gele- verd. Het is dan buitengewoon moeilijk de vlugge schichtige herten te vangen, waarom men in Bergen de dieren door jagers door een vol schot hagel laat doodschieten. De kudde, die zich al spoedig het gevaar bewust werd, rende gister in groote onrust over het veld. Stuitend was, dat het dood schieten op een uur gebeurde, dat de leer- lingen van de in de omgeving gevestigde school van de Berger Schoolvereeniging daarvan getuige konden zijn. Het laat zich begrijpen, dat de kinderen, die gewoon zijn zoo af en toe de herten te voeren, hoogst ontdaan waren toen zij moesten toezien, dat de door hen zoo geliefde dieren werden neergeschoten. Het leven is hard en wie nadenkt weet., dat de hertenkamp niet kan dienen voor een onbeperkt aantal dieren. Wat voor het rund- vee geldt, dat geldt ook voor de herten. Het rundvee maakt men echter ook niet op openbare pleinen af. Het is ons bekend, dat men zich vroeger groote moeite heeft gege ven om de overbodig geworden herten te vangen, doch dat men daarin niet dan na het veroorzaken van veel consternatie onder de kudde kon slagen. Wij weten echter ook, dat men in de Alkmaarsche Hertenkamp een methode volgt waardoor het vangen van de dieren geen moeilijkheden oplevert. Aan deze methode is het aanschaffen van eenig materiaal verbonden, doch de kosten daar van zijn niet zoo hoog dat met't oog daarop van deze methode moet worden afgezien. Het is bovendien niet uitgesloten, dat Alk maar het materiaal eens ter beschikking van Bergen wil stellen. In ieder geval mag ver- langd worden dat B. en W. van Bergen zich daarover eens in verbinding met Alkmaar stellen. En wanneer men aan het doodschie ten de voorkeur blijft geven, dan moet dit in ieder geval op een tijdstip gebeuren, dat het aanschouwen var dit wreede gedoe den bewoners en vooral de schooljeugd bespaard blijft. BENOEMD. De minister van economische zaken heeft benoemd tot commissaris voor den akker- en den weidebouw in de provincie Noordholland den heer ir. G. J. Lienesch, rijkslandbouwconsulent te Schagen. DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGD. Buren constateerde gistermorgen, dat het bejaarde echtpaar A. Mul te Valkoog door kolendamp was vergiftigd Met behulp van een zuurstofapparaat gelukte het de spoedig aanwezige doctoren de levensgeesten bij den man weer op te wekken. De vrouw bleek helaas overleden. STENOGRAFIE. Bij het op 27 Nov. j.l. te Haarlem gehou- den examen voor kantoorstenograaf En- gelsch le klasse is geslaagd mej. A. M. Bruin, alhier. CENTRALE WERKPLAATS voor jeugdige werkloozen van 14 t.m. 25 jaar. In de week van 30 November tot en met 6 December 1939 werden door bemiddeling van de arbeidsbeurs geplaatst: 1 meubelma- ker, 1 metselaar, 2 electriciens en 1 kantoor- bediende. In de Centrale Werkplaats bestaat gele- genheid om tijdens werkloosheid arbeid te verrichten in hun vak voor: kantoorbedien- den, magazijnbedienden, timmerlieden, met- selaars, schilders, bankwerkers, electriciens, instrumentmakers, monteurs en teekenaars. „Groentecultuur." De tuinbouwvereeniging Groentecultuur vergaderde Woensdagavond in 't cafe Vijze- laar. De voorzitter, de heer W. Balder, besprak den toestand, op den zegen wijzende, dat Nederland nog buiten den oorlog is geble- ven, hetgeen spr ook wilde doen bedenken bij de beschouwing van de moeilijkheden met den afzet van de producten tengevolge van de exportbelemmering, hoewel actie voor de verbetering van de regelingen, die den han del scheef trekken, niet achterwege behoeft te blijven. Na vaststelling van de notulen werden de nieuwe statuten van de Langendijker Groen- ten-Centrale behandeld. Op aandrang van den heer Jb. Glas zal op historische gronden worden gevraagd, om in art. 5 te doen bepalen, dat de aangesloten vereenigingen niet worden aangeduid als afdeelingen, maar als vereenigingen. De heer K. Kaas wilde voorstellen, dat het marktpercentage door de alg. vergadering wordt bepaald, i.p.v. door het bestuur. Dit voorstel werd niet gesteund. Het bestuur stelde voor, art. 15 der statu ten van de L.G.C. aldus te wijzigen: Het be stuur bestaat uit leden van elke aangesloten vereeniging. Elke vereeniging tot 60 leden heeft recht op een afgevaardigde, bij meer dan 60 tot 120 leden 2 afgevaardigden eh meer dan 120 leden drie afgevaardigden. Bij de vaststelling der afgevaardigden wordt alleen rekening gehouden met leden. die in het afgeloopen jaar tenminste voor een bedrag van f 300 hebben geveild. De voorzitter achtte dit billijker dan zooals de regeling nu is. Bij den Noordermarktbond geldt deze regeling ook. Het voor en tegen van deze bepaling en de verschillende mogelijkheden werden be- sproken. Het voorstel werd aangenomen. Artikel 24, regelende de aansprakelijkheid der vereenigingen, lokte nogal eenige be- sprekingen uit. Hierover zal op de alg. ver gadering een vraag worden gesteld. De heer Wit vroeg, hoe het is geregeld met de pensioenen van het personeel, bij even- tueele liquidatie. Burg. Schelhaas vond, dat deze pensioenen niet heelemaal juist zijn geregeld. Rechten kunnen de ambtenaren niet laten gelden. Hieraan zal ook aandacht worden besteed. Voor het overige konden de leden zich met de voorgestelde statuten vereenigen. Het huishoudelijk reglement van de L.G.CJ. werd na eenige besprekingen over de taak van den veilingleider goedgekeurd. Hiema werden de nieuwe statuten van de vereeniging behandeld. In art. 16 wenschte het bestuur een zoo- danige wijziging aan te brengen, dat het be stuur der vereeniging, door en uit de leden gekozen, uit 7 leden bestaat. De voorzitter wordt gekozen door de algemeene vergade ring uit het bestuur, terwijl de overige func- ties door het bestuur worden verdeeld. Jaar- lijks treedt in de voorjaarsvergadering een der bestuursleden af en is niet terstond her- kiesbaar. Hiermede ging de vergadering accoord. Bepaald werd, dat op verzoek van min- stens 15 leden een ledenvergadering moet worden gehouden. Nadat nog eenige opmerkingen gemaakt waren over het aan de L.G.C. vragen van goedkeuring voor aan te brengen statuten- wijzigingen, hetgeen men wel wat bezwaar- lijk vond, werden de statuten goedgekeurd en vastgesteld. Het huishoudelijk reglement van de ver eeniging werd hierna behandeld. De boete van f 0.50 op het niet bijwonen der vergadering zal niet worden ge'ind. Dit zal worden geschrapt. Het reglement werd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat de finan- cieele toestand van de vereeniging van dien aard is, dat nog een keer 0.50 contributie zal moeten worden geheven. De heer Madderom vroeg naar de redenen voor de statuten wijziging, welke de voorzit ter verklaarde. Het is om de aansprakelijk beter te regelen. Op een vraag van den heer Jb. Wagenaar antwoordde de heer Spaans, dat men niet kan ontkomen aan de bepaling, dat driemaal moet worden geveild. De heer Bak vroeg of de koolstreek wel vertegenwoordigd is in de N.G.F.C., die der- gelijke bepalingen treft. De voorzitter vond het nog niet zoo'n slechte regeling, dat voorkomen wordt, dat er veel kool doordraait. Het funeste der regeling is, dat er verschil is tusschen minimum- en vergoedingsprijzen. De heer W. Slot zou willen aandringen op het uitkeeren van steun op de driemaal ge- veilde kool. Voorts wilde hij een vertegen- woordiger der koolstreek in de N.G.F.C. zien te krijgen. De heer Spaans zeide, dat op dit laatste reeds door de L.G.C. is aangedrongen. De heer A. Slot zeide, dat de N.G.F.C. hierover niet te zwaar moet worden geval- len. Er is veel aangedrongen op verhooging der minimumprijzen. De N.G.F.C. verwacht ongetwijfeld na 1 Januari betere afzetmoge- lijkheid. De heer Bak zeide, dat wanneer men eeni- gen tijd geleden wat meer steun op de aard- appelen had gekregen, men nu niet zoo tegen dezen maatregel zou opzien. Het bestuur zegde toe in de voorgestelde richting te werken en 't op de L.G.C. ver gadering ter sprake te brengen. Na nog eenige besprekingen volgde slui- ting. Vergadering IJsclub. Donderdagavond vergaderden de leden van de ijsclub in't cafe Kamsteeg. De animo was gering, hetgeen de voorzitter, de heer L. Schuuring betreurde. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer S. Heringa, bleek, dat men den vorigen, korten winter zeer actief was geweest, hetgeen ook op te merken was uit de boeken van den penning- meester: de uitgaven overtroffen de in- komsten. Maar het geld was goed besteed, eenige wedstrijden waren gehouden, arbeids- loon aan baanvegers uitbetaald en eenig nieuw materiaal was aangeschaft. De onlangs vertrokken heer J. Schuuring werd dankbaar herdacht, de boekencommis- sie bevond de verantwoording in de beste orde. Daama gaf de secretaris een verslag van de gehouden algem. vergadering te Amster dam en las eenige correspondentie voor over besprekingen met het P.E.N, inzake den stroomprijs voor de verlichting van de baan. Het hoofdbestuur zal zich in verbinding stel len met het Geldersch-Overijselsche P.E.N, en daama de zaak nogmaals in Bloemen- daal aanhangig maken. De heer L. Schuuring besprak de wensche- lijkheid om niet-leden van de verlichte baan te weren, daar het altijd dezelfde klaploopers zijn, die van een anders organisatie profi- teeren, terwijl zij zelf tot betalen in staat zijn. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. De heer S. Heringa werd naar de algem. verg. afgevaardigd. De statuten zijn wederom goedgekeurd, de beschrijvingsbrief werd behandeld. De heer Sj. Zijlstra wilde gaame bij een eventueel te rijden dorpentocht de aandacht van het hoofdbestuur gevestigd zien op de versperringen, aangebracht op de banen, om geld in te zamelen. Men ging hiermee z.i. te ver. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren L. Schuuring (voorz.), S. Heringa (seer.), J. Tijdeman (penningm.), J. Blauw, C. Groot Wzn., C. Weeshof, J. Brouwer. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Matige, aan de kust tijdelijk krachtige, meest zuidelijke wind, zwaarbewolkt tot be. trokken, vooral in het westen kans op eeni. gen regen, weinig verandering in tempera- tuur. BUITENLAND SCH WEEROVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk van on geveer 1026 mbar over Scandinavie heeft zich naar het oosten uitgebreid. Aan het zuiden van de Noorsche kust is de luchtdruk gedaald, tengevolge waarvan het lucht- drukverval toenam en de wind daar krach- tig is geworden. De depressie is ten westen van IJsland blyven liggen en vult verder op. Het storingsfront hiervan is de Faroer ge- passeerd en bracht daar 14 mm regen. Dit front lag vanmorgen nog ten westen van ons land en trekt langzaam in oostelijke richting verder. In het noordoosten daalde de temperatuur in den afgeloopen nacht nog tot even onder het vriespunt. Het hooge- drukgebied over het Iberisch schiereiland be- weegt zich iets naar het zuiden. Het is ver bonden met het maximum over Scandinavie door een smalle rug van hoogen luchtdruk, die langzaam oostwaarts trekt, en daarbij ons land is genasseerd. De Jepressie, die gis- teren over Italie was gelegen, heeft zich naar het zuiden van den Balkan verplaatst. Om de Adriatische Zee zijn groote hoeveel- heden neerslag gevallen, plaatselijk verge- zeld van onweer. LIGHT OP! Voor rijwielen, molorrijtuigen en andere voertuigen van 16.18 tot 7.26 uur licht op. Hei Nederlandsche Roode Kzuis Bloedfrcmsfusiediensl. Meldt U aan als bloedgever bij de Plaatselijke Werfcommissie of bij het Secretariaat van de Centrale Commissie, Prinsessegracht 27 te 's-Gravenhage. Steunt met een bijdrage op Giro 291564 van den Penningmeester te Overschie. ALKMAAR. GEBOREN: Frans C., z. van Nicolaas J. van Lakerveld en G. B. Groeniand. Antonia, d. van Aart Doomekamp en J. Weldam. Anna, d. van Hendrik Schonewille en G. Bommer. Maria Th. E., d. van Pieter J. A. Borsboom en A. J. A. Mekenkamp. Egbert, z. van Jacobus Geluk en A. J. Blom. ONDERTROUWD: Sijbe Muurlink en Guurtje D. Schotvan- ger. Christianus M. de Vries en Louise J. van der Putten. Klaas Valk en Maria M. Boersen. Dirk Koeman en Tryntje de Jong. Nicolaas Komen en Geertruida M. van der Himst. Cornells Kleen en Chris tina J. van den Bogaerde. Jan de Boer en Willy F. Willemse. Jacques C. Koesemans en Alida C. Kiewitt. OVERLEDEN: Petrus Zeegers, wedr. van J. M. Molenaar, 75 jaar. WARMENHUIZEN (Nov.) G e b o r e n: Johannes Willibrordus, z. v. Jacobus Rozendaal en Margaretha Geertruida Bleeker. Martinus Cornelia, z. v. Johan nes Nicolaas Kuijs en Adriana Cathartna Pronk. Mattheus Cornelia, z. v. Johannes Nicolaas Kuijs en Adriana Catharina Pronk. Theodorus Cornells, z. v. Cornells Tesse- laar en Margaretha Klanker. Willibror dus Martinus, z. v. Jacobus Severinus van Baar en Maria van Lierop. Willibrordus Antonius, z. v. Wouter Koot en Veronica Cornelia Admiraal. Overleden: Martinus Petrus Gouds- blom, oud 4 maanden. Lijsbert Zeekant, oud 76 jaar, wed. v. S. v. d. Kappelle. OUDORP. (Nov.) Geboren: Emma Johanna Catharina, d. v. Cornells Oud en Catharina Alberta Zoon. Trijntje. d. v. Pieter Keizer en Ca tharina Geertruida de Ruiter. Adriaan Comelis, z. v. Theodorus Wester en Maartje Prinse. Jan en Greta, d. en z. van Jan Wagenaar en Antje T'mmerman. Willem Hendrik, z. v. Jacobus Luitzen Geuzebroek en Johanna Cornelia van Zwanenburg. Greta, d. v. Pieter Johannes Koopmans en Antje Schouten. Andreas Johannes, z. v. Riens Jacobus Huitema en Catharina Anna Beemsterboer. Ondertrouwd: Gerrit Pieter Kreijger en Johanna Blokker. Getrouwd: Pieter Poelstra te Amster dam en Johanna Kaal Petrus Come1 Kamper te Amsterdam en AM* ittfattk van Diepen. Johannes Bergsma tharina Trijntje van Manen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2