SCHRALE HUID KLOOSTERBALSEM Spoct Qemeentecadeit Jiidfichritten Jitmtiieuws VRAAG EN AANB0D De groote jubileumwedstrijd Nederland-Belgie. Een ontmoeting op sport- gebied van bijzondere beteekenis. AKKER'S WARMENHUIZEN WOENSOAGS a* ZATERDAS1. 35 cent per vijf regele, TYVEEDE BLAD y o e t b a 1. De Koninklijke Ned. Voetbal- bond bestond gisteren 50 jaar en natuur- lijk is dit voor een zoo grooten en populai- ren sportbond een feit van bijzondere beteekenis. In normale tijdsomstandig- heden zou het een grootsch feest geworden zijn, doch daarvan heeft men nu moeten afzien. Het is in de afgeloopen week be- perkt gebleven tot een indrukwekkende receptie, een feestmaaltijd en de uitgave van een jubileumboek (dat wij echter niet ter bespreking ontvingen). Maar de groote sportieve herdenking zal morgen op het groene veld van het Feijenoord-Stadion te Rotterdam plaats hebben. De jubileum-voetbalwedstrijd NederlandBelgie zal dan gespeeld wor- den en het zal niemand verwonderen dat de groote belangstelling, die altijd voor NederlandBelgie bestaat ,thans nog aanzienlijk grooter is. Ook al doordat de tjjdsomstandigheden andere internationale wedstrijaen voor ons land zoo goed als uitsluiten. In den vorigen oorlog was van contact met Belgie geen sprake. Thans behooren beide landen tot de neutralen. Een belangrijk feit is ook dat beide elf- tallen volledig kunnen uitkomen door de medewerking der militaire autoriteiten en dat allerlei grensfaciliteiten worden verleend aan degenen, die den wedstrijd willen bezoeken. Dat Z. K. H. Prins Bernhard en ver- schillende ministers den wedstrijd zullen bdjwonen, wordt natuurlijk ten zeerste op prijs gesteld. Als het weer slechts even meewerkt zal het ook uit sportief oogpunt een zeer mooie strijd kunnen worden. Het spelpeil staat momenteel in Nederland en Belgie hoog en daarom mag een boeiende strijd verwacht worden. In beide elftallen heb ben jongere krachten enkele oudere be- proefde spelers vervangen en men is nu juist zoo benieuwd naar hetgeen zij in zoo'n wedstrijd van gewicht zullen pres- teeren. Zullen zij haar zenuwen goed de baas blijven en hun voile capaciteiten kun nen ontplooien? Men hoopt van wel. Dat echter beide ploegen morgen zullen trachten met de eer der overwinning het Feijenoord-Stadion te verlaten, daarvan kan men verzekerd zijn. Laten wij hopen op een prachtigen- fraaien strijd, een hulde aan den K.N.V.B. bij haar Gouden Jubileum. Wilders speelt niet. De medische commissie van den K.N.V.B. heeft geadviseerd Wilders Zondag a.s. niet op te stellen tegen Belgie. Voor hem speelt zijn clubgenoot Slot, die dus daarmede in de Oranjetrui debuteert. Caldenhove is tot aan- voerder benoemd en zal rechtsachter spe- len. Slot komt op de linksbackplaats. HET VIJFTIGJARIG BESTAAN VAN DEN K.N.V.B. Kransen gelegd op de graven van overleden eereleden. In verband met het feit, dat het gisteren vijftig jaar geleden was, dat de voetbalbond werd opgericht, zijn door enkele officials kransen gelegd op de graven van drie over leden eereleden, n.l. van wijlen J. Hekken- berg te Amsterdam, van wijlen H. J. Bronk- horst te Leiden en van mr. P. Drooglever Fortuyn te den Haag. LANGS DE N.H.V.B.-VELDEN. Nog een aardig programma vast- gesteld, o.a. Alkmaarsche Boys III Alkmaar 1 en Alcmaria IV Oudorp I. In verband met den interland-wed- strijd HollandBelgie is er echter toch nog een klein en zeker niet onaantrekkelijk programma vast- gesteld, wat nagenoeg geheel in de morgenuren zal worden verwerkt. Niet onaantrekkelijk zeiden we daar juist en zoo is het inderdaad. Afdeeling A laat reeds een paar ontmoetingen zien, die zeker niet van belang ontbloot zijn. Het leidende Alkmaar I gaat een bezoek brengen aan Alkmaarsche Boys III, dat de tweede plaats op de ranglijst bezet en hoewel we de meening zijn toegedaan dat de groen-witten het uiteindelijk wel zullen bolwerken, willen we toch nog even in herinnering brengen, dat het eerste treffen tusschen beide ploegen slechts een magere 32 zege bracht aan de. leiders; of met andere woorden: het bezoek van morgen aan het Boys-veld zal geen walk-over beteekenen en mogelijk zeer veel spanning laten zien. We vermoeden dat de geblok- ten geen geheele revanche zullen nemen. Alcmaria IV ontvangt Oudorp I, zoodat het hier feitelijk eveneens een derby be- treft. De withemden zijn vorige week goed van start gegaan, de Oudorpers doen het thans heel wat minder goed zoodat we voor hen op 't Sportpark het ergste vreezen. In Afdeeling G gaat Oranje Wit I een bezoek brengen aan Dirkshorn I en eerlijk gezegd, vreezen we voor onze „militaire weermacht" het ergste. Alkmaar IIAlkmaarsche Boys IV kan een aardige ontmoeting worden, waarbij de uitslag wel niet ver van een puntendeeling zal liggen, of nemen de groen witten revanche van den eertijds geleden neder- naag? D.T.S. II zou Bergen II met ledige handen naar huis kunnen zenden. Als Ge geplaagd wordt door schrale huid, kloven, gesprongen handen, dan komt dat doordien Uw huid door de schrale wind te veel is uitgedroogd, te weinig vet bevat en niet voldoende functionneert. Verzorg Uw huid dan dadelijk met Kloosterbalsem. Wrijf's avonds wat Kloosterbalsem op Uw huid, wrijf goed in. Na een kwartier is de Kloosterbalsem door Uw huid opgezogen. Gedurende de nacht doet de Kloosterbalsem zijn huidgenezende en huidversterkende werking. Kloosterbalsem dringt diep in de wee.'sels en maakt Uw huid gezonJ. glad en gaaf, bestand tegen 't ruwe klimaat. Akker's Kloosterbalsem bijt niet. zooals andere middelen en is ook niet te verge- lijken met geparfumeerde crimes, die wel aangenaam ruiken. maar niet genezen! Per pot van 25 Gram f 0.62i/j. pot van 50 Gram f 1.04 Afdeeling M laat slechts een ontmoeting zien, omdat het treffen Vrone IIAlkmaarsche Boys V werd uitgesteld. Het leidende Akersloot I gaat een bezoek brengen aan Egmondia II en er zou zeker een wonder moeten geschieden, indien de Aker- slooters thans het eerste verlies te boeken kregen. UIT HET KATHOLIEKE KAMP. A.F.C.Berdos. In beide afdeelingen, resp. A en B, zijn samen slechts zes wedstrijden vastgesteld. In afd. A drie, waarvan twee zeer belang- rijke, t.w. A.F.C.Berdos en L.S.V.V. V.I.O.S. De Alkmaarders krijgen dus hun oude rivalen op bezoek. Het wispelturige spel van verleden week belooft niet veel goeds, alhoewel ook Berdos verleden week haar wedstrijd heeft verloren. Beide ploe gen spelen tegen elkaar als regel d e wed strijd van het seizoen. Wanneer dit morgen ook weer zoo is, kan het een aardige ont moeting worden. L.S.V.V. ontvangt V.I.O.S. en de Noord- scharwouders zouden een heel eind op weg zijn naar het kampioenschap als zij ook deze ontmoeting wisten te winnen. De War- menhuizers zullen in ieder geval hun handen meer dan vol hebben en wanneer zij een gelijk spel zouden weten te berei- ken, zou het resultaat niet onverdienstelijk zijn. R.E.O. wint natuurlijk van het zwakke Aiw. Forward II te Hoorn. In afd. B is de meest belangrijke ont moeting die te Heiloo gespeeld wordt tus schen H.S.V. en U.S.V. Willen de Heilooers nog een kans behouden voor de bovenste plaats dan zullen zij van Uitgeest moeten winnen. Maar wij gelooven niet, dat Uit geest zoo gemakkelijk te slaan zal zijn. I.E.V. zal wel weinig moeite hebben om A.D.O. II met leege handen naar Heemskerk terug te sturen, terwijl Zeevogels beide pun- ten wel mee naar Egmond aan den Hoef zal nemen nu zij op bezoek gaan bij D.E.M. II te Beverwijk. Tennis ITALIE WINT OOK HET DUBBELSPEL. Het gisteravond gespeelde dubbelspel van Hughan en van Swol tegen de Italianen Canapele en Cucielli werd door de Italianen gewonnen met 86, 97, 61. Alzoo weer geen enkele set. De stand is nu 30 voor Italie. De raad kwam gisteravond onder voor- zitterschap van burgemeester Nolet voltallig bijeen. B. en W. stelden voor een klaagschrift van dr. van Hesteren, gezonden aan den griffier van het Ambtenarengerecht, waarvan deze afschrift aan den raad had toegezonden, in hun handen ter afdoening te stellen. Op verzoek van den heer G r o o t las de voorzitter het adres voor. Uit het adres bleek, dat dr. van Hesteren tegen de nieuwe instructie ernstige bezwa- ren heeft, omdat deze telangrijk afwijkt van de instructie waarop hij is benoemd. Adressant betwist daartoe de bevoegdheid en oordeelt, dat de raad in strijd heeft ge- handeld met de gemeente- en ambtenaren- wet. De regeling van de jaarwedde oordeelt adressant niet thuis te behooren in de in structie. Adressant verzoekt het Ambtenaren gerecht te Amsterdam het raadsbesluit te vernietigen. Z. h. st. werd hierop overeenkomstig het voorstel besloten. De voorzitter deelde mede, dat in de Burgerstraat du lantaarn van perceel 11 naar perceel 9 is verplaatst. Aan de orde was hierop de verordening van den opperbev°lhebber van land- en zeemacht) waarbij burgers tot bijzondere diensten verplicht kunnen worden. B. en W. hadden op de verordening geen bemerkingen. De heer van Buuren drong er op aan B en W. op te dragen het te betalen loon in overeenstemming met het contractloon en niet gelijk aan het werkverschaffingsloon te doen zijn. De heer Roozendaal maakte bezwaar tegen aftrek voor huisvesting. De voorzitter merkte op, dat het wenschelijk was zich aan te sluiten bij het standpunt van de Vereeniging van Neder- landsche Gemeenten en spr. wilde de be merkingen wel aan deze organisatie over brengen. De heer van Buuren handhaafde zijn standpunt. Weth. Molenaar wilde het organisa- torisch verband handhaven en daarom het opdragen aan de vereeniging. Als de toe- stand komt dan verwacht spr. dat het loon heel ondergeschikt zal zijn. De heer vanBuuren wees er op dat de minister den raad recht geeft bemerkingen te maken aan de Vereeniging van Ned. Ge meenten, dat Warmenhuizen wenscht dat het werkverschaffingsloon in contractloon wordt veranderd. Z. h. st. werd aldus besloten. Besloten werd met de Bank van Ned. Ge meenten een kasgeldleening aan te gaan van 100.000. Vaststelling begrooting 1940. B. en W. stelden den raad voor de begroo ting voor 1940 vast te stellen in ontvangst en uitgaaf op den gewonen dienst op f 160794.43 en op den kapitaaldienst op f 118988.93. In verband met de vaststelling werd te- vens voorgesteld aan de Kroon een rijksbij- drage in de gemeentehuishouding te vragen van f 23500 en aan den minister van finan- cien een belastingbijdrage van 5785.92 en een extra-uitkeering uit het Werkloosheids- subsidiefonds van 3290.06. Wat betreft het ingekomen schrijven van de commissie der buitengemeenten voor het Centraal zieken- huis te Alkmaar om een bijdrage te ver- leenen, in het te verwachten tekort in de ex- ploitatie van voornoemd ziekenhuis, stelden B. en W. voor afwijzend op het verzoek om subsidie te beschikken. De heer Roosendaal rapporteerde na- mens de commissie tot onveranderde vast stelling en deelde mede, dat de commissie het beter oordeelde de geheele straat te vernieuwen, inplaats van dit gedeeltelijk te doen. Spr. wilde daarvoor een leening aan- gaan. De voorzitter merkte op, dat op deze begrooting f 2000 is uitgetrokken, tegen f 750 in het vorig jaar. Spr. wees er op, dat deze uitgave de goedkeuring van Ged. Staten behoeft. Spr. oordeelde, dat er voor het denkbeeld van de commissie wel iets te zeggen is. Hoofdzaak is of de hoogere auto riteiten er voor te vinden zijn. Een onder- zoek naar de kosten dient er echter aan vooraf te gaan. B. en W. wilden wel op- dracht voor het maken van een begrooting daarvoor. Dan kan beoordeeld worden of op den duur de kosten niet hooger zullen zijn. Spr. wist echter dat het te kostbaar zal worden. Weth. Mink betoogde, dat hij, als min- derheid in het college, voor inwilliging van het verzoek betreffende het Centraal Zie kenhuis was en wees erop dat dit zieken huis in een behoefte voorziet, ook voor de buitengemeenten, die z.i. de plicht hebben in het exploitatietekort bij te dragen. De heer van Buuren sloot zich bij dit betoog aan. Men moet ook oog hebben voor de belangen van andere groepen. De voorzitter zeide, dat de voorge- schiedenis zich heeft afgespeeld toen hij nog in een ander deel van het vaderland ver- toefde. Warmenhuizen besloot destijds met andere gemeenten niet bij te dragen. Spr. erkent het belang, doch oordeelde, dat men een ziekenhuis zoo moet opzetten. dat de exploitatie-rekening sluitend is. Gezien hetgeen men er moet betalen, acht spr. dit mogelijk. Het is bovendien allereerst een belang van Alkmaar, dat daardoor de voordeelen als centrum-gemeente geniet. Weth. Molenaar was het eenige raadslid die voor 10 jaar de strijd had mee- gemaakt. Spr. ontkende niet dat de r.k. zich lieten bei'nvloeden door concurrentievrees voor het St. Elisabethziekenhuis. Ook ander- zijds was men niet objectief. Bewezen is, dat beide ziekenhuizen in een behoefte voor- zien. Spr. oordeelde dat Alkmaar de tekor- ten behoort aan te vullen. Voor Alkmaar is het mooi dat de buitengemeenten er gebruik van maken, de tekorten zouden anders groo ter zijn. Alkmaar geniet ook de voordeelen. Ook voor de vestiging van een garnizoen bracht het daarom offers. Weth. Mink wees erop dat beneden een tekort van f 65.000 de buitengemeenten niets bij dragen. Het is nu al zwaar en verhooging van de tarieven is daardoor niet mogelijk. Spr. erkent de voordeelen die Alkmaar ge niet. Ook voor onze inwoners is het zieken huis van veel belang. Zij kunnen daarvoor zelfstandig niet zorgen en hoe zou het dan moeten gaan met niet-katholieken wan neer Alkmaar het Centraal Ziekenhuis niet had gesticht. Spr. deed het voorstel de subsidie toe te kennen. Zijn voorstel werd gesteund door den heer v. Buuren, doch werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. De begrooting werd hierop z. h. st. vast gesteld. Overeenkomstig het verzoek werd inge- willigd het verzoek van het bestuur van de St. Vincentschool om de gelden beschik- baar te stellen voor de vernieuwing van de kap van de school. De vergoeding van de Bijz. scholen werd vastgesteld op 12 per leerling. Deze ver goeding werd voor 1937 vastgesteld op f 13.77 per leerling. De opcenten voor de gemeentefondsbe- lasting werden vastgesteld op 75. Op een vraag van den heer Roozendaal zeide de voorzitter, dat tengevolge van ge- lukkige familieomstandigheden van een der wethouders een avondvergadering was be- legd. De heer v. Buuren had klachten over de straatverlichting. Spr. noemde een lantaarn die al maanden niet brandt. De voorzitter zal daarop de lantaarnop- steker wijzen en gaf in overweging klach ten aan de lichtbedrijven van Alkmaar ken- baar te maken. De heer D e k k e r laakte degenen die aan de los- en laadplaats alle mogelijke blad laten liggen. De voorzi tter zou daaraan aandacht schenken. De heer Dekker vroeg of het juist was, dat voor een nieuwe aansluiting aan de gas- fabriek 11 cent per M3. werd berekend. De v o or z i 11 e r zal informeeren, doch het leek hem niet juist. Hierna sluiting. Op den Uitkijk 1939 no. 2, N.V. Gebr. Zomer en Keuning's Uitg. Mij. Wageningen. Een artikel van F. Sondern, uit een Ame- rikaansch tijdschrift (hoe zou het in Duitsch- land gepubliceerd kunnen worden?) geeft een kijkje op het opvoedingssysteem van het nationaal-socialisme in Duitschland, gei'llus- treerd met vele voorbeelden uit de praktijk. De zes-jarigen schrijven niet meer in hun schriften: de kat is zwart, maar: Adolf Hitler is mijn Fiihrer. 't Is een geweldige training naar lichaam en geest. „De school moet door den geest van het leger worden geleid". Kin- deren moeten ouders, die zich in strijd met het ..systeem" uitlaten, aanbrengen bij de Overheid (zij worden in de jeugdvereeniging door hun leiders ondervraagd over de ge- sprekken in de huiskamer). Een der profes- soren spreekt van: prachtexemplaren van het mannelijk geslacht zijn zij. Maar: deze jongens zijn afgestompt. De ziel is er uit, zij hebben geen begrip meer van menschelijk gevoel. De studenten zijn onbekwaam, heb ben geen initiatief. geen fantasie, kunnen zich niet concentreeren. Bij dertig gevorder- de studenten tel ik er vijf, die geen leeg- hoofden zijn. Hitler's woord is: ..Soldaten zijn van meer belang dan intellectueelen Het gaat altijd en overal om: het programma van het nationaal-socialisme. Al het andere is bijzaak. „Dat is Stalin" wordt door een Zwitsersch artikel belicht. Maar ook Duitsche en Fransche opstellen uit de meest uiteenloopende takken van wetenschap en praktijk vinaen hun plaats, alles even actueel. Daarnnast beschouwingen van politieken en anderen aard uit ons eigen vaderland. De geest wordt geteekend door een uitlating als de volgende in no. 1: „Hoe jammer, dat Rome en Rood nu juist een regent als Colijn uit de stuurhut verdreven" Het geheel van dit maandschrift is als immer: veelzijdig :.n boeiend. KALENDERS. Ook de Eerste Holl. Levensverzekerings- bank te Amsterdam geeft weer een mooie en aantrekkelijke maandkalender, die goede diensten zal be wijzen. TARZAN'S VERBANNING. Victoria-Theater. Mooier en boeiender Tarzan-film heeft men tot op heden niet gezien en het groot aantal belangstellenden, dat gisteravond in het Victoria-Theater aanwezig was, zal in alle opzichten hebben genoten. De M.G.M. heeft Tarzan's verbanning verfilmd op een wijze, die zeer kostbaar was, maar die dan ook iets bijzonders tot resultaat had. De grootste verrassing in deze film zal voor ieder zijn het optreden van den kleinen Johnny Sheffield als de vijfjarige aangeno- men zoon van Tarzan en Jane. Deze Johnny springt, slingert, zwemt en speelt zoo goed, dat men voor Tarzan's zoon geen beter ver- tolker had kunnen vinden. De onderwater- opnamen van het zwemmen van Tarzan Sr. en Jr. zijn prachtig en opgenomen te Crystil Springs in Florida. Bewonderens- waardig is ook nu weer de rol van Cheetz, de trouwe Chimpansee. In het kleine oli- fantje zal ieder plezier hebben. Maureen O'Sullivan als Jane speelt beter dan ooit te voren en Johnny Weismuller is geweldig op dreef. Ook in de dierenopnamen uit het oer- woud is men zeer gelukkig geweest. En bovendien boeit de romantische geschieddhis van Tarzan's verbanning van het begin tot het einde. Richard Lancing is met zijn vrouw en de baby per vliegmachine op weg naar Kaap- stad. In het gedeelte der wildernis, waar het rijk van Tarzan is, verongelukt de machine. Richard en zijn vrouw vonden den dood, en alleen de baby wordt gered door niemand minder dan Cheetz en deze trouwe dienaar van Tarzan brengt zijn vondst naar de hut in het geboomte waar Tarzan en Jane wo- nen. Zij zijn de koning te rijk met de baby, die Boy wordt genoemd en opgroeit tot een echten zoon der wildernis, die zijn vader in alles wil evenaren. Als hij vijf jaar is, wordt de streek bezocht door een Engelsch gezelschap, bestaande uit leden van de familie Lancing, die op zoek zijn naar be- wijzen van Richards dood, om veel geld machtig te kunnen worden. Zij zijn blij als zij definitief van Richards dood hooren. Alleen de oude Sir Thomas toont zich een waar gentleman. Verschillende moeilijkheden ontstaan voor Tarzan en Jane, als men ont- dekt, dat Boy Richards zoon is. Jane wil zelfs Tarzans liefde opofferen om Boy te helpen. Het dreigt alles zeer slecht af te loopen. Maar dan komt Boy in actie en het is inder daad de moeite waard te zien, hoe hij na Tarzan Sr. tot hulp te hebben gekregen, alles in orde brengt en met Tarzan en Jane op hun olifanten naar het gelukkige tehuis in het oerwoud terugkeert. Veel hebben wij niet kunnen vermelden. Doch dit moet men gaan zien. Deze Tarzan-film moet iedere liefhebber gaan zien. Het voorprogramma bracht een paar mooie journaals, een zeer geslaagde teekenfilm en een nieuw avontuur van Alfalfa en Spanky, die met hun kranige medewerkers weer goed op dreef zijn. EEN GROOT SCHANDAAL. City-Theater. Twee vrienden zitten op een plein in Montmartre bijeen en bespreken hun precairen toestand, want zij hebben geen van beiden geld om de avondkleeding van een hunner, Fernand Gravet, uit de lom- merd te halen en ze moeten die hebben, omdat de jongeman met een bevriende familie uit dineeren zal gaan. Op dat plein is ook een Amerikaansche filmster, die zeer onder den indruk van Parijs is en nog veel meer onder den in druk van den jongen man in rok, met wien zij even later in aanraking komt en van wien zij zelfs niet kan vermoeden hoeveel moeite het hem gekost heeft jas, broek en vest weer tot zijn tijdelijk eigendom te maken. MU4n 2d* handach go*d«rtt uit*luit*nd a contort. CDintdaga u Vrfldag* lundtd Te koop: mooi Damesrijwiel met prima lamp, Torpedonaaf, nieuwe kettingkast, enz. 15. LIJTWEG 21, Bergen. E. M. J. Jaarsmahaard No. 3 te koop, warmtevermogen 350 m3. Tevens een mooie prismakijker 8 x vergroo- ting, compleet. S. SAKKER, Smederij, Achterstraat, Alkmaar. Tel. 3571. Te koop: Ledikant met matrassen en, eenige keukenbenoodigdheden. Te be- vragen Zondagmorgen. LANGESTRAAT 88 B. Zwarte Persina Piano, prima instru ment 125, Voorzetapp. m. rollen 10, Empire Salonkroontjt 5. Salonameubl. Bank, 2 clubs en 4 stoelen 25. EMMASTRAAT 4. Het Naaimachine Huis: Singer Handm. 27.50, Winselman 22.50, Singer Handm. 25, enz. alle met garantie. Salonkastje met ringspoel 90 a. n. J. H. de Boer, Geesters. 48, Alkmaar. Jampotten en Flesschen 2 ct. per stuk, Lompen, Metalen, Couranten, enorme prijzen. Wordt afgehaald. RAMEN 2. Te koop uit netten inboedel: Eenige prima winterjassen (koopjes) en een Heerencostuum voor kort dik persoon a 5, 6 Weener stoelen 8. DEKKER, Spoorstraat 5. Groote Antieke Meubelen gevraagd, zooals Wortelnoten of Mahonie Kabi- netten, Eikenk. sten met bolpooten of kleiner soort gevraagd. Beschadigd geen bezwaar. Ook 6 mooie antieke stoelen gevraagd. Brieven onder let ter R 571 bureau van dit blad. Te koop: Jongensrijwiel met Torpedo naaf en beste banden. Moet weg. Bevr. RUITERSTRAAT 37, Alkmaar. Te koop: Jaarsma haard 150 M3., W. R. Haardkachel 200 M3., Vul- en Salam. Kachels, 1 Fornuis. S. VISSER, Smederij, Kooimeerlaan aan den Kennemerstraatweg. Babyweegschaal z. g. a. n. ..HYGIENA", Achterstraat 45. Zij gaan samen dineeren en verliezen elkaar weer als zij ontdekt worden door de familie die hen toevallig beiden had uitgenoodigd. De filmster, Carole Lombard, gaat per vliegtuig naar Londen, maar haar Fran sche bewonderaar volgt haar. Hij blijkt een meester in de kookkunst te zijn en benoemt zich zelf tot haar kok. De cou ranten vermoeden een geheime verloving en verslaggevers belegeren het huis tot groot verdriet van den manager van de filmster, die juist zelf een kansje in de liefde heeft willen wagen. Na eindelooze verwikkelingen, waarin de „kok" nu eens weggestuurd en dan weer als bewonderaar geaccepteerd wordt, komt Kay, de filmster, tot de ont- dekkirig, dat hij niet meer of minder dan een berooide marquis is en dan zijn de rollen omgekeerd. De kok-marquis verlaat het huis in den mist, de filmster achtervolgt hem, zij vinden een openstaande deur, gaan ergens binnen, kussen elkaar in een donker ver- trek en dan blijkt, dat zij op een tooneel staan waarvan het doek opengaat en een zaal vol toeschouwers met groote vreug- de naar hun omarming zit te kijken. Wie een vroolijken avond wenscht - zonder dat hij zich in psychologische pro- blemen behoeft te verdiepen moet deze week naar het City-Theater gaan. Vooraf: veel nieuws uit binnen- en buitenland, een aardige eenacter en een nog aardiger teekenfilm. ALASKA. Harmonie - Theater. De directie van het Harmonie-Theater heeft er goed aan gedaan, de film Alaska, die hier in de kermisweek zoo'n succes had nog eens terug te brengen, want Alaska is een uitstekende avonturenfilm, tevens vol romantiek en bravour en in zoo'n film voelt Hans Albers zich thuis als de beste. Hij beheerscht deze geheele film door zijn kranig spel. Hij is in de film een ingenieur in Alaska, die bezig is aan het groote werk het stadje Canetogan van een waterleiding te voorzien. Maar er wordt sabotage gepleegd en een dynamietont- ploffing vernietigt alles. Natuurlijk krijgt Hans Albers (de ingenieur) als Ieider hiervan de schuld. Hij wordt ontslagen en vecht er nu voor zijn onschuld te bewij- zen. Hij weet wel wie de dader is, doch heeft geen bewijs. Maar hij rust niet voor hij in zijn eer hersteld is. Want als er later weer zoo'n werk wordt ondernomen en de oppositie nog steeds in actie is, weet hij den dader te ontmaskeren. Het is de moeite waard te gaan zien hoe Hans Albers dit alles opknapt. Gisteravond heeft men tenminste volop genoten van dit filmwerk en men heeft den held op al zijn tochten in Alaska met groote belangstelling gevolgd. De film is uitstekend geregisseerd en de goede krachten, die Hans Albers ter zijde staan, maken het geheel tot een boeiend film werk. Het voorprogramma met mooie journaals en eenige kleinere films is als altijd weer goed verzorgd.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 8