i I 8 8 !Raduypcoqcamma aan de orde. GEHENGD NIEUWS. Juatitiebegrooiing. Ontwerpen kinderrecht en echtscheiding hot ©erst Anti-semietisme zal krachtig worden bestreden. Nauwkeuriger handhaving der bestaande bepalingen Vreemdelingen recht wordt weldra herzien. Spreekbeurten van buitenlanders. Inenting tegen pokken. Directe dwang niet verantwoord. Ons land en de Volkenbond. Geen candidatuur voor den Raad. Geheimzinnige moord- aanslag te Hoog- Blokland. Meisje ernstig gewond. DE „SANYO MARU" MET VERTROKKEN. Finlands klacht tegen Rusland. Het standpunt van Nederland. i>d©€M3lOO ©OO©©©€^€i€i€i TWEEDE BLAD Aan de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de begrooting van justitie voor 1940 ontleenen we het vol- gende: De plannen van den minister nopens de verdere afdoening van aanhangige wets- ontwerpen moeten, gezien het tijdstip van zijn optreden en het beslag, hetwelk de bijzondere omstandigheden, niet het minst in de richting van een doeltreffende en krachtige handhaving van de openbare orde en het openbaar gezag, op hem leg- gen, uiteraard bescheiden zijn. Hij meent goed te doen zijn krachten te dezen te concentree- ren en heeft tot dit doel een tweetal wetsontwerpen uitge- kozen, waarvan hij de verdere behandeling in ieder geval zoo- veel mogelijk wil bevorderen: het zijn het ontwerp kinderrecht en het echtscheidingsontwerp. Naar het oordeel van den minister zou het algemeen belang geschaad worden, indien de „zaak-Oss", die z.i. tot het ver- leden behoort, tot nieuw leven werd ge- wekt. Hij vertrouwt, dat de Kamer deze houding van hem, die voor eer afgedane zaak en voor door den tijd geschapen nieuwe verhoudingen kwam te staan, in dit geval zal billijken. De minister stelt zich voor een kleine commissie van deskundigen te belasten met de nadere uitverking der plannen, die in groote lijnen door zijn ambtsvoor- ganger ter zake van verlaging van pro- ceskosten, reeds waren ontworpen. Aangezien de minister de behandeling van het ontwerp burgerlijk kinderrecht gaarne zooveel mogelijk wil bespoedigen, zal hij de Memorie "an Antwoord in- dienen, zoodra hij er zich definitief van overtuigd zal hebben, dat het gereedlig- gende concept in groote lijnen principieel met zijn opvattingen in overeenstemming 1S De minister heeft nog geen gelegenheid kunnen vinden het wetsontwerp op het huwelijksvermogensrecht in studie te nemen. In beginsel is hij bereid aan de tot- standkoming van een regeling op den grondslag van het aanhangige wetsont werp mede te werken, al is ook hij de meening toegedaan, dat gezien de tijdsom- standigheden de afdoening van bedoeld ontwerp geenszins urgent is te achten. De indiening van een wetsontwerp tot betere regeling van zekere onderdeelen van de burgerlijke wetgeving omtrent de arbeidsovreenkomst ligt in het voornemen van den minister. Een afzonderlijke opdracht tot partieele technische herziening van het burgerlijk wetboek komt den minister met raadzaam voor. Voor zoover in de practijk telkens nijpende leemten zich openbaren. die wetswijziging inderdaad vereischen, hei- innert de minister aan den voortreffelij- ken arbeid der commissie-Limturg te de- zer zake. Met verscheidene leden is de regeenng van oordeel, dat voor een algeheele her- ziening van de pachtwet de tijd nog niet is aangebroken. Ook een partieele herzie- ning zou zij echter slechts ter hand willen nemen. indien dit volstrekt noodzakehjk zou blijken. Nu de wet nog slechts ongp veer een jaar in werking is, zal het wel- licht raadzaam zijn eenige meerdere er- varing op te doen, voor wetswijziging wordt voorgesteld. De in het verslag ter sprake gebrachte excessieve uitingen, waaronder die van anti-semie- ischen aard een bclangrijke plaats inr am en, verdienen ook naar het oordeel van den minis ter in meer dan een opzicht ern- stige afkeuring en dienen door de overheid, voor zoover zij een strafbaar karakter dragen, met alle beschikbare middelen te worden tegengegaan. Dit klemt vooral in dezen tijd, waarin iedere aantasting van het overheidsgezag en iedert poging om tegenstellingen on- der ons volk te scheppen of toe te spitsen, wel bijzonder bedenkelijk moet worden ge- acht. Uitingen van landverraderlijke strekking moeten inderdaad, in het bijzonder in dezen tijd van internationale spanningen, zoo krachtig mogelijk worden bestreden. Deze aangelegenheid heeft de bijzondere aandacht. De minister heeft zijn standpunt voor wat betreft een verdere behandeling van het aanhangig wetsontwerp tot bescher- ming van de openbare orde nog niet definitief bepaald. Voor het oogenblik is hij geneigd de voorbereiding van een Me morie van Antwoord aan te houden. Handhaving openbare c e. Met de andere leden, te dezen in het verslag aan het woord, vraagt hij zich af, of de openbare orde niet op andere wijze doel- treffender kan worden beschermd. In de eerste plaats, hoewel niet daaraan alleen, denkt hij met die andere leden hierbij aan een betere handhaving van de be staande bepalingen. Hij is bij de bestudeering van de onder- werpelijke materie tot de conclusie ge- komen, dat die handhaving, al worden ter zake herhaaldelijk strafvervolgingen inge- steld en al worden in veel gev alien pas- sende straffen opgelegd, niet steeds geheel bevredigend is te achten. Nadere maatregelen, ten einde te komen tot een meer stelsel- matige en afdoende handhaving der bestaande bepalingen, zijn in voorbereiding. Voorts wordt door hem onder oogen ge zien of het betrokken euvel ook nog langs anderen weg zou kunnen worden tegen gegaan. Naar zijn oordeel komt het door sommige leden ter sprake gebrachte denk- beeld van invoering van strafminima, tegen hetwelk vele andere leden terecht bezwaren opperen, intusschen minder in aanmerking. Ook de minister is van oordeel, dat de uitlatingen, welke twijfel pogen te wek- ken aan den ernstigen wil der Neder- landsche regeering om onze i eutraliteit onder alle omstandigheden te handhaven, of welk ons volk tegen een der oorlog- voerende partijen opzetten, bestrijding vereischen. Gaarne wil hij tezamen met zijn betrokken ambtgenooten nagaan, of het mogelijk is met het oog op de bedoel- de uitingen, een nieuw voorschrift tot stand te brengen, berustend op artikel 100, onder le„ van het wetboek van strafrecht. Bij den bestaanden tekst van artikel 100, zonder uitvoeringsvoorschrift. is in vele gevallen vervolging niet mogelijk. Voornemens tot invoering van admi- nistratieve rechtspraak koestert de minis ter niet en voorstellen tot invoering van de ontwerpen der commissie-Koolen zijn van hem niet te verwachten. Handhaving der Zondagswet heeft, zij het met de noodige soepelheid. wel degelijk plaats. Zoolang van extremistische gezindheid van leden der magistratuur zoo goed als niet naar buiten blijkt. schijnt het nemen van maatregelen ter zake niet urgent. Wel zal het aanbeveling verdienen dat nauw- gezet wordt toegezien, of de extremisti sche gezindheid bij leden van de rechter- lijke macht zich verder ontwikkelt. De ontvluchting van de vijf vreemde- lingen uit het huis van bewaring te Haar lem is te wijten aan nalatigheid van een der leden van het bewakingspersoneel. De maatregelen, welke zijn getroffen om herhaling van zulke ontvluchtingen te voorkomen, kunnen bezwaarlijk openbaai gemaakt worden, daar de uitweiking daarvan anders kans zou loopen zeei ver- zwakt te worden. De minister hoopt de indiening van een wetsontwerp tot her- ziening van het wettelijke vreem- delingenrecht eerlang te bevor deren, aldus minister Gerbrandy in zijn M. v. A. aan de Tweede Kamer over de justitie begrooting. Het betrokken ontwerp is gereed. Hij wil echter, alvorens deze zaak ver der ter hand te nemen, gezien de buiten- gewone omstandigheden van het oogen blik, de ontwikkeling der gebeurtenissen gaarne nog eenige maanden aanzien. Mogelijk zullen de ervaringen, welke thans worden opgedaan, nog in eenigerlei rich- ting tot aanvulling of wijziging van het ontwerp, hetwelk vooral op consolideering van gezonde practijk zal zijn gericht, kunnen leiden. Het stemt tot voldoening, dat de laat- stelijk door de regeering genomen beslis- sing inzake de toelating van vluchtelin- gen, in de Kamer vrij algemeen werd ge- billijkt. Aangaande het verzoek van ver scheidene leden om te vememen, hoe de regeering de opengelaten uitzonderings- gevallen denkt te hanteeren, wordt opge- merkt, dat dient te worden beoordeeld of een zeer bijzonder uitzonderingsgeval dan wel zoo het een reeds eerder ingediend of toegestaan verzoek betreft een bui- tengewoon geval van dringende noodzaak aanwezig is. Het moge duidelijk zijn, dat geval voor geval moet worden beoordeeld en dat in het algemeen daarbij de beweerde feiten en omstandigheden voldoende aanneme- lijk moeten worden gemaakt, opdat worde voorkomen, dat de overheid wordt mis- leid. Voorts moet in het lever.sonderhoud hier te lande van de vluchtelingen zijn voorzien. Op dezen voet worden nog nu en dan toestemmingen tot binnenkomst in Neder- land, door den minister verleend. Transit-vreemdelingen bleven. In de afgeloopen jaren zijn in Nederland een groot aantal voor transit-verkeer doorgelaten vreemdelingen (vluchtelin gen) gebleven, doordat om verschillende redenen het vertrek uit ons land, nadat zij hier eenigen tijd verbleven hadden, niet meer mogelijk bleek. Het w. s dan ook dringend noodig stren- gere maatregelen te treffen. Aan vluch telingen op doorreis werd derhalve een verblijf in ons land van 8 dagen toege staan, wanneer zij aan de grens aantoon- den alles voor hun vertrek uit ons land geregeld te hebben. In bijzondere gevallen werd en wordt ook thans nog dezer- zijds toestemming voor een langer verblijf verleend. De huidige internationale omstandig heden noopten er toe, voornamelijk door de onzekerheid over het vertrek der schepen en over de toepassing der immi- gratiebepalingen in andere landen, den termijn van toelating nogmaals te her zien. Vluchtelingen, die met een der schepen van de HollandAmerika-Lijn van Rot terdam vertrekken, kunnen voorloopig 3 x 24 uur voor het vertrek van bet schip worden doorgelaten. De overige vluchte lingen slechts 1 x 24 uur tevoren. Er wordt evenwel naar gestreefd dezen menschen zoo weinig mogelijk moeilijk- heden in den weg te leggen. Vreemde sprel Voor wat aangaat het hier te lande vervullen van spreekbeur- ten door vreemdelingen meer in het bijzonder voor hun in Nederland gevestigde landge- nooten heeft de minister in zijn antwoord op vragen van het lid der Eerste Kamer den heer Vorrink, reeds te kennen gege- ven, dat hij het treffen van een nadere regeling wil overwegen. Het betreft hier evenwxl eei niet een- voudige materie, welkemoeilijk op ge heel bevredigende wijze valt te regelen; uiteraard is voorafgaand overleg met den minister van buiter.landsche zaken noo- dig. Deze aangelegenheid zal zoodra mogelijk verder ter hand worden ge nomen. Ingevolge de wet op het Nederlander- schap en het ingezetenschap kunnen dege- nen ,ten aanzien van wie is gebleken, dat zij zich vrijwillig in Spaanschen krijgs- of staatsdienst hebben begeven, niet meer als Nederlander worden beschouwd. Hierme- de is niet in tegenspraak. dat tot die groep behoorende personen thans militaire plich- ten vervullen, voortvloeiende uit hun dienstplichtigheid hier te lande, welke voor de meesten hunner, misschien voor alien, zal zijn ontstaan, toen zij nog Neder lander waren. Op behoorlijke vervulling van die plichten zou, indien te zijner tijd om naturalisatie wordt verzocht, beroep kunnen worden gedaan. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet tot vaststelling van nieuwe bepalingen betreffende Ic inenting tegen pokken zegt de minister van sociale zaken. dat hij zoo- als reeds is gebleken, het geheel eens is met de leden, dit van oordeel zijn, dat de bevordering van de inenting tegen pokken niet meer geheel aan de particuliere pro paganda kan worden overgelaten en dat deze propaganda een sterken teiuggang van den ..mmuniteitstoestand der bevo - king in de laatste jaren niet heeft kunnen verhinderen. Ook is de minister zeei dooi - drongen van de gevaren, die hieruit in de huidige buitengewone omstandigheden in het bijzonder kunnen voortvloeien. Met deze wettelijke regeling alleen kan met worden volstaan, daarnaast moet eenerzijds een krachtige propaganda voor de bevor dering der vrijwillige vaccinatie worden gevoerd en anderzijds maatregelen worden voorbereid om in tijden van pokkengevaar de vaccinatie zoo doelmatig mogelijk te organ iseeren. Wat betreft het betoog dat de invoering van het stelsel van den directen dwang in het algemeen belang verantwoord zou zijn geweest, wenscht de minister te verkla- ren, dat hij zich geheel aansluit bij de in de Memorie van Toelichting gedane uitspraak, dat zoolang er aan de vaccinatie nog ge varen verbonden blijven van den aJlK zooals deze thans bestaan, de beslissing over het al dan met vaccineeren uiteinde- lijk bu de ouders moet blijven berusten. als De regeeringspersdienst meldt: Aangezien thans zoowel Belgie Zweden zitting heeft in den Raad van den Volkenbond en derhalve, indien Nederland zich inplaats van Zweden, dat moet aftreden voor een raadszetel beschikbaar zou stellen, het on- wenschelijke feit zich zou voor- doen dat geen der vier Seandina- vische staten doch wel Neder land en Belgie beide in den Raad vertegenwoordigd zouden zijn, heeft de Nederlandsche regee ring besloten geen candidatuur voor het raadslidmaatschap te aanvaarden. Zaterdagavond omstreeks acht uur kwam de 18-jarige mej. D. Alting uft Meerkerk per rijwiel uit dt richting Gorinchem. Zij werd gevolgd door een jorge man van omstreeks lb a 19 jaar, die eveneens per rijwiel was. Toen de veehouder C. den Braven, wonende aan den Rijksstraatweg te Hoog- Blokland van huis kwam en zich met zijn fifcts naar het rijwielpad begaf, zag hij. dat de jongen het voor hem rijdende meisje een duw in den rug gaf. Het meisje stapte vervolgens van haar fiets er verdween hierop. gevolgd aoor den jongen achter de woning van bakker van Maurik. De heer den Braven zag hierin niets kwaads en reed door. Achteraf bleek, dat het meisje achter de woning was gevlucht voor den jonge- man, die haar steeds achtervolgde. Hier heeft de jongen haar goed opgenomen en zonder zich verder om haar te bekomme- ren is hij daarna weer op de fiets gestapt en gevlucht. Het meisje, dat voelde dat zij was gewond. vluchtte bij bakker van Maurik binnen. Toen zij dezen vertelde wat er gebeurd was, zag de bakker, dat er een dolkmes in de wonde stak ter hoogte van het schouderblad. Op advies van de dokters Wee- nink uit Noordeloos en Spijker- boer uit Meerkerk, is het meisje. dat in zorgwekkenden toestand verkeerae. naar de ouderlijke woning vervoerd. Gistermorgen kon zij nog niet door de politie worden gehoord. Van de- dader is een vaag signalement bekend. Omtrent de aanleiding van dezen aanslag tast men volkomen in het duister. Geladen met Duitsche goederen. Het 8000 ton metende Japansche schip ..Sanyo Maru", dat zooals het Japansche persbureau Domei meldde geladen is met Duitsche goederen, is gisteren niet uit de Rotterdamsche haven vertrokken. Omtrent den naderen datum van vertrek is niet bekend. TWEEMAAL DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. YVielrijder gedood. Zaterdagavond reed een automobilist, komende uit de richting Groenlo op den rijksweg naar Ruurlo. Eenskiaps bestuurder een man naast een rijwiel ONBEWOONBAAR VERKLAARDE HUIZEN IN BRAND. Een gevaarlijke brand brak Zaterdag uit in een zestal onbewoonbaar verklaarde woningen, welke staan op eer: stuk land aan het Sluispad. achter den Nieuwen- dammerdijk te Amsterdam. Deze omge- ving is vooral gevaarlijk. omdat de be- bouwing hier nog voor een groot ge- deelte uit hcut is geschied. terwijl de pol der met een groot aantal slooten een blus- sching niet gemakkelijk maken. De brandweer slaagde er echter in uit- breiding te voorkomen. De houten gebou- wen brandden geheel uit. De eigenaar was niet verzekerd voor de woningen wel voor den inboedel en het opgeslagen materiaal. INVAL IN EEN SPEELHOL TE AMSTERDAM. Dc Amsterdamsche politie heeft Zater dagavond een inval gedaan in een perceel personen aan. Op tafel stond een xoulette te voorkomen. De wielrijder werd op slag gedood. Men vermoedt, dat de man, de 58-jarige J. Bonenkamp uit Beltrum, eerst door een andere auto was aangereden, doch men acht de mogelijkheid niet geheel uitgesloten, dat hij \an zijn fiets was ge vallen. en er lagen kaarten alsmede een bedrag van 400. Alles werd in beslag genomen. De exploitant en 3 handlangers werden aangehouden en naar het bu eau oveige- bracht. Verdronken. - Gisternacht is de 47- jarige J. uit Aarle-Rixtel met zijn fiets in de Zuidwillemsvaart gereden en verdronken. Officieus verluidt: Hoewel het uiteraard niet mogelijk is, nog v6or het begin der Volkenbondsver- gadering te Geneve, welke Finlands klacht tegen Rusland behandelen zal, tot in bij zonder heden mede te deelen welke Nederlands houding daar zal zijn, zoo kan toch in groote trekken worden aangegeven, wat het standpunt ten opzichte van Neder lands deelneming, gelet op de tegenwoor- dige wereldomstandigheden, is. Dat Nederland aan den oproep voor deze samenkomst gehoor heeft gegeven, beschouwt het als het vervullen van zijn plicht als volkenbondslid. Ook de andere Oslostaten blijken dezelfde op- vatting te zijn toegedaan Intusschen is de Nederlandsche regeering van oordeel, dat de Volkenbond in zijn tegenwoordige samenstellnig het gezag mist om leiding te geven bij een interna tionale actie tegen een aanvaller. Met betrekking tot het aan de orde gestelde punt kan dan ook niet anders verwacht worden dan dat Nederland, hoewel het zal kunnen medewerken aan een eventueele uitspraak tot het aan- wijzen van den agressor, niet be reid zal zijn aan sancties in eenigerlei vorm tegen het als aan valler aangewezen land deel te nemen. Het behoeft nauwelijks betoog dat de Nederlandsche delegatie zich in vol- strekten zin zal verzetten tegen pogingen om deze assemblee te gebruiken voor een d.iscussie omtrent conflicten .waarvoor zij' niet bijeen is geroepen en die de Volken bond, naar het oordeel der Nederlandsche regeering, thans niet behoort te behande len. De berooving te Nijmegen. - Eenige we- ken geleden werd de incasseerder van de Nijmeegsche radio centrale bewusteloos op den weg gevonden. Toen men den man naar een ziekenhuis had overgebracht, bleek, dat hij negenhonderd gulden vermiste. Aanvan- kelijk veronderstelde men, dat men hier te maken had met een gefingeerde berooving. Het is nu gebleken, dat de man vrij uitgaat. Hij zal zijn betrekking weer kunnen aan vaarden nu hij uit het ziekenhuis ontslag is. Intusschen heeft men den dader nog niet gevonden. Ook van het geld is nog geen spoor ontdekt. Teraardebestelling prof. dr. H. Brug- mans. - Zaterdagmiddag is onder groote be- langstelling op de begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam het stoffelijk overschot ter- aardebesteld van den oud-hoogleeraar in de Algemeene Geschiedenis aan de Amster damsche Universiteit, prof. dr. H. Brugmans. Prof. dr. J. J. van Loghem, de rector- magnificus van de Amsterdamsche Univer siteit schetste de groote verdiensten van den overledene als historicus in het bizonder t.a.v. de geschiedenis der stad Amsterdam. Na hem sraken nog resp. dr. I. J. Brugmans en dr. H. Brugmans, de twee zoons van den overledene, een kort woord. Dinsdag 12 December. HILVERSUM, 301,5 M. (AVRO- uitz.) 8.— ANP-ber., orgelspel. 8.30 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gewijd concert (gr.pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Viool en piano. 11.Huish. wenken. 11.30 De Va- gebonden en soliste. 12.15 Gr.pl. (12.45 ANP-ber.) 1.— Omroep- orkest. 2.Voor de vrouw. 2.10 Omroeporkest en solist. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Zang met piano- begeleiding. 4.05 Pianovoordr. 4.30 Kinderkoor. 5.— Kinderhalfuur. 5.30—6.27 Secco en zijn ensemble. (6.30 RVU: Letterk. causerie). 7. Vcor de kinderen. 7.05 Avro-dans- orkest. en solist. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber., mededeelingen. Hiei- na Intern, overzicht. 8.35 Bonte Mo- bilisatietrein. 9.45 Gr.pl. 10.35 Film- praatje. 11.— ANP-ber. Hierna Avro-Vaudevillc-orkest en soliste (opn.) 11.4012.Gr.pl. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (KRO-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.05— 9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber 12.15 KRO-orkest (12.45—1.10 ANP-ber. en gr.pl.) 2.— Vrouwenuur. 3.— Modecursus. 4.— Rococo-octet. (4.204.30 Gr.pl.) 4.50 Gr.pl. 5.— KRO-melodisten en solist. (5.45—6.05 Felicitaties). 6.35 Sportpr. 7.Ber. 7.15 „Naar de nieuwe gemeenschap", cyclus. 7.35 p. 8.ANP-ber., mededeelingen. ;.15 KRO-Symph.-orKest en solist. (9.—9.20 Voor d- jeugd). 10.— Gr.pl. 10.10 Bertus van Dinteren en zijn Tziganc-orkest. 10.30 ANP- 10.40 KRO-boys, solist en gr.pi. :012.Gr.pl. ENGELAND, 391 en 449 M. 12.20 De Caravan Players. 12.50 Variete. I.20 Ber. 1.30—2.20 BBC-Northern orkest. 3.20 Orgelspel. 3.50 Radio- tooneel of gev. progr. 4.20 Ber. 4.35 BBC-Theater-orkest. 5.20 Kinder halfuur. 5.50 H. Hall's dansorkest. 6.20 Ber. 6.35 Causerie. 6.50 Het Li- verpools Philh. orkest en solist. 7.50 Variete. 8.20 Radiotooneel. 8.50 Va riete. 9.20 Ber. 9.35 Causerie. 9.50 BBC-Harmonie-orkest. 10.35 Avond- wijding. 10.50 Cabaret-progr. 11.20 Het Laurance Turner-strijkkwartet. II.50 Al Collins en zijn Band. 12.20 12.35 Berichten. ber. 11. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 7.40 L. Eysoldt's orkest. 10.45 Gr.pl. 11.20 Omroepkoor en -orkest en solisten. 1.35 Populair concert. 2.45 Gev. progr. 3.20 Solistenconcert. 4.50 Fclkloristisch progr. 5.10 Gr.pl. 6.20 O. Dobrindt's orkest. 7.3512.20 Zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroep orkest. 1.50—2.20 Gr.pl. 5.20 Om- roepdansorkest en gr.pl. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Uitz. voor soldaten. 8.50 en 9.35 Omroeporkest en solist. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr. pi. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.50 2.20 Gr.pl. 5.20 Orgelspel. 6.35 Harp, piano en viool. 7.35 Gr.pl. 8.20 Uitz. voor soldaten. 8.5011.20 L3 damnation de Faust, opera. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Soldatenliederen. 8.35 Populair concert. 9.20 Ber. 9.50 Hans Busch- orkest. 10.20 Politiek overzicht. Hierna het Omroeporkest. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8—10.—Hamburg 10.—11.20, Keulen 11.20—12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, D.sender 14.20—16.20, Keulen 16.20—16.30, D.sender 16.3017.20, Brussel VL 17.2019.05, Beromunster 19.05 21.20, Keulen 21.20—21.35, Brussel Fr. 21.3523.20, D.sender 23.20 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Enge- land 8.208.30, Brussel VI. 8.30 9.20, Engeland 9.20—11.20, Dan- marks Radio 11.2012.20, Enge land 12.20—13.50, Parijs Radio 13.5014.05, Danmarks Radio 14.05 —14.50, Mo'tala 14.50—15.20, Enge land 15.20—15.50, Keulen 15.50— 17.20, Brussel fr. 17.20—17.50, En geland 17.50—18.05, Parijs P. P. 18.0518.20, Engeland 18.2018.35, Brussel Fr. 18.35—19.20, Keulen 19.2019.35, Brussel Fr. 19.35—19.50 VI. 19.50—20.20, Fr. 20.20—20.50, VI. 20.502120, Engeland 21.2021.35, Brussel VI. 21.35—23.20, Engeland 23.20—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 5