De strijd tusschen Pusland en Finland. Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. De Finnen brengen den overmachtigen vijand zware verliezen toe. Moreele en financieele steun. Rusland verpliclit Estland tot medewerking. T WEEDE BLAD Hango gebombardeerd. De stad Hango is Zatterdag door Russische vliegtuigen gebombardeerd. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, maar de bommen hebben hun doel gemist. De openbare meening in Helsinki is ver- ontwaardigd over deze beleediging aan de wereld, nu de Volkenbond bezig is de Fin- sche kwestie in Geneve te bespreken. Omtrent het bombardement wordt nader gemeld, dat tengevolge van den dichten mist vele bommen in het water terecht kwamen. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Het is koud en er is een einde gekomen aan den dooi. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Rus sische troepen de hindernissen wegruimen welke de Finnen in het gebied van Hango hebben opgeworpen. Volgens berichten uit Stockholm zouden de Russen de Finsche verdedigingslinie nabij Kexholm hebben doorgebroken en zouden de Sovjets op de landengte van Karelie weder- om gebruik hebben gemaakt van strijdgas. Het Russische strijdgas. Het strijdgas, dat de Sovjet-Russen bij Salmi ten Noorden van het Ladoga meer hebben gebruikt, is nitrochlorophone, dat in vredestijd wordt gebruikt voor het doodeu van ongedierte in gesloten ruimten. De sol- daten, die door het gas zijn aangetast en ge- red konden worden, zullen nooit geheel herstellen. Het Zaterdavond door het Finsche mili taire hoofdkwartier uitgegeven communique zegt: „De vijand heeft zijn aanvallen voortgezet nabij de rivier Tripale (Karelische land engte). De aanvallen werden afgeslagen. Vijandelijke vliegtuigen hebben de dorpen Laskela en Varstsilar en de eilanden Valamo en Mantsi gebombardeerd, waar zij slechts lichte schade veroorzaakten. Ook hebben vijandelijke vliegtuigen burgers onder ma- chinegeweervuur genomen in het dorp Suistamo. De Finsche luchtmacht heeft ver- kenningsvluchten ondernomen en vijande lijke kampementen gebombardeerd. De strijd in het Noorden. De correspondent van het Noorsch tele- graafagentschap bericht, dat het aan de Noorsch-Finsche grens kalm is. Het gerucht, dat de Sovjet-Russen tot 75 km ten Zuiden van Petsamo zijn doorgedrongen, kan met zekerheid worden tegengesproken. Finsche vluchtelingen hebben medegedeeld, dat de Russen niet verder dan ongeveer 18 km ten Z. van het meest Z. punt van de Petsamo- fjord zijn doorgedrongen. Zij pogen hier hun posities te versterken. Ook wordt gemeld, dat afdeelingen Rus sen de bergen zijn overgetrokken en bij de Kola-fjord zijn aangekomen. De Russen hebben, naar vemomen wordt, drie bataljons geconcentreerd bij de Petsamo-fjord, doch volgens de Finsche vluchtelingen hebben de soldaten veel te lijden van honger en koude. Over het Noordelijke front wordt uit Hel sinki nog gemeld: In het uiterste Noorden van het Finsch- Russische front, hebben zich Zaterdagmor- gen voor de Russen zeer bloedige gevechten afgespeeld. De Finnen vielen aan op ski's over een front van drie kilometer. In een der sectors wisten de Finnen voordeel te behalen van de verrassing en verwarring onder hun tegenstanders en wisten zij de Russen vol- komen in den pan te hakken. Meer en meer treedt aan den dag, dat de Finnen hun tegentanders superieur zijn wat schietvaar- digheid betreft. In den sector waar de ge vechten zich afspeelden, bestonden de Rus sische formaties voomamelijk uit Kirgiezen- stammen, die een modernen oorlog niet ge- wend zijn. Het Zweedsche telegraafagentschap meldt, dat gevechten geleverd worden op een front van drie kilometer bij Petsamo. De vuursnel- heid der Finsche troepen berokkent den Sovjet-Russischen troepen zware verliezen. De militaire situatie. De Russische troepen hebben in dit gebied geen tenten. Zij slapen er op den grond rona vuren, welke door de Finsche vliegers ge bruikt worden voor doelen bij hun bombar- dementen. Officieel wordt medegedeeld: Te land heeft de vijand zijn aanvallen voortgezet in de buurt van de rivier Paipala. Wij hebben deze aanvallen afgeslagen. Hev- ge gevechten hebben zich voorgedaan op tal van punten aan de Oostgrens, met uitzon- dering van de buurt van Petsamo. Ter zee heeft de Sovjet marine verschei- dene punten van den archipel gebombar deerd. Op verscheidene punten hebben Fin sche kustbatterijen de landstrijdkrachten ondersteund. Gistermiddag heeft de roode luchtmacht de forten gebombardeerd, die zich op de eilanden voor Koivisto bevinden. De Finsche luchtstrijdkrachten hebben verkenningen uitgevoerd en. Sovjet-Russische troepen- colonnes gebombardeerd. Geholpen door veldartillerie hebben zij een vijandelijke colonne tanks en gevechtswagens vernietigd. Een speciale correspondent van Reuter, die bij de troepen in de frontlijn der Man- nerheimlinie op de landengte van Karelie vertoefde, zegt o.a.: Het geheele gebied was met sneeuw bedekt. Overal zijn op vemuf- tige wijze landmijnen aangebracht. Finsche soldaten staan geposteerd bij handig ge- camoufleerde kanonnen, terwijl de schild wachten in hun observatieposten voortdu- rend uitkijken raar mogelijke aanvallers uit de lucht. De Finsche troepen maken een ge- weldig gebruik van de mogelijkheden, welke de natuur biedt. Het moreel der Finnen is uitstekend. Finsche vliegtuigen zijn voor- zien van onderstellen, welke het mogelijk maken te dalen op en op te stijgen van de bevroren meren. De joumalisten hebben een dorp gezien, dat door Russische bom- bardeurs geheel was verwoest. In de laatste paar dagen hebben de Russen niet op groote «aal aangevallen. De Finsche verliezen K& gering. De Finnen hebben daaren- tegen vele tanks der Russen buit gemaakt, terwijl bovendien veel krijgsgevangenen in hun handen zijn gevallen. Bevroren grond maakt meer beweging mogelijk. De waarschijnlijke reden voor het groote aantal aanvallen, dat in het officieele com munique wordt opgesomd, is het weer. De verharding van het terrein heeft groo ter beweeglijkheid mogelijk gemaakt. Russische landingspogingen mislukt. Uit een aantal plaatsen wordt gemeld, dat de Russen getracht hebben troepen aan land te zetten langs de Zuidkust van Finland. Tot dusver hebben de Finsche vloot en de kust verdediging hen echter met succes verdre- ven. Alle aanvallen van Russische infanterie zijn gebroken. De gevechten van Zondag Op den tweeden Zondag van den Finsch Russischen oorlog was het rustig in Hel sinki en maakte de tegenstand welke de Fin sche troepen aan alle fronten bieden een buitengewoon geruststellenden indruk. De berichten uit de gevechtszones en met name uit het versterkte front van Karelie bevesti- gen, dat de Finsche troepen met succes taaien weerstand blijven bieden aan de aan vallen der Sovjets. Deze zijn er niet in ge- slaagd de eerste verdedigingslinies op de Karelische landengte te forceeren, hoewel de verdedigers hier een zwaar luchtbombar- dement en een hevige beschieting van de Russische artillerie hebben ondergaan, waar bij de Sovjets soms gebruik maakten van gasbommen. Weer zijn Russische tanks en zelfs een geblindeerde trein vemield. Van een ontscheping van Russische troe pen in het gebied van Viipuri, valt niets te bespeuren. In het uiterste Noorden blijven de gevechten in de omgeving van Petsamo voortduren. Het uitgestrekte gebied tusschen het Ladogameer en de Noordelijke IJszee is onophoudelijk het tooneel van strijd tus schen de Russen en de Finsche ski-patrou'l- les. Talrijke schermutselingen spelen zich hier af in de besneeuwde wouden. De wei- nige wegen, waarlangs de afdeelingen van het roode leger optrekken, zijn met land mijnen bezaaid en worden, naar gelang het noodig is, vemield. De Russen gebruiken hier troepen afkomstig uit Midden-Azie, die ge- wend zijn aan de koude en ontberingen in de ijzige steppen, doch niet de tactiek kennen van den modernen oorlog. Beslissende slag op de landengte verwacht. Volgens berichten uit Moskou maken de Russische militaire kringen zich bezorgd over den langzamen vooruitgang der Rus sische troepen in Finland. Niet alleen, dat hiermede het prestige van het roode leger gemoeid is, maar de weersomstandigheden worden geleidelijk ongunstiger. Daarom gelooft men, dat Moskou besloten heeft iets te doen om den Finschen weerstand te breken, voordat de winter goed begint. Op de Karelische landengte wordt een be slissende slag verwacht, alsook in het uiter ste Noorden. De Russen naderen thans de sectoren, waar de landengte meer bestaat uit water dan uit land en daar, tusschen de me ren, wachten de Finnen hun tegenstanders af. De „Ziiricher Zeitung" verneemt uit Fin sche bron, dat de betrekkelijke rust, welke aan het Zuidelijke Finsche front heerscht, te wij ten is aan toebereidselen van het Russi sche leger voor een groot offensief in het Noorden en op de Karelische landengte. Het treinvervoer duidt aan, dat de huidige effec- tieven aan het Russische front verdubbeld worden. De Russen willen hiermede berei- ken, dat het burgerleven wordt lamgesla- gen en dat de bewegingen der Finsche troe pen door aanvallen op het Finsche spoorweg- net, worden belemmerd. Van Finsche zijcle bevestigt men, dat Finsche vliegers de laat ste nachten vluchten hebben gemaakt boven Leningrad en biljetten in het Russisch heb ben uitgeworpen om de bevolking over dan toestand op te helderen. Finsche kringen be- toogen, dat het door de Russen gebruikte gas gedurende drie uren in de vrije lucht blijft zweven en twaalf uur binnenshuis. Een Russische communique. Het communique van het opperbevel van het district Leningrad, dat Zaterdagavond door den Moskouschen omroep is uitgezon- den, meldt: „In den sector van Moermansk zijn ver- dere vorderingen gemaakt. De Sovjet-Rus sische troepen rukten vijftig kilometer ten Zuiden van Petsamo op. De haven van Pet samo is gezuiverd van Finsche mijnen. In den sector van Oechta, Porososero en Petro- sawodsk zijn onze troepen opgerukt over een afstand van zeventig tot tachtig kilometer van de grens. Op de Karelische landengte rukken de Sovjet-Russische troepen, na doorgedrongen te zijn in de voornaamste Finsche defensielinies van de rivier Paipola. op naar Keksholm ondanks den Finschen weerstand. De strijd in het Noorden. Het Noorsch telegraafagentschap verneemt van de Finsche grens, dat bij een tempera- tuur van 20 grader, onder het vriespunt de Finsche soldaten zich verheven toonen bo ven de Russen. In totaal hebben de Russen, volgens Fin sche mededeelingen, in den strijd bij Petsamo en Salmijaervi 500 dooden en ongeveer 200 gevangenen verloren, terwijl de Finsche ver liezen zeer gering zijn. Activiteit der vliegers in Finland. Van de Finsche grens wordt aan het Noor- sche telegraafagentschap gemeld, dat gister te Salmijaervi luchtalarm werd gegeven. Even later werden ontploffingen gehoord in de richting van Haukilampi. Drie Russische vliegtuigen hadden bom men uitgeworpen, maar daar deze in een bosch terecht kwamen, hebben zij weinig i schade aangericht. Russisch legerbericht. In het communique van het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad wordt gezegd, dat de Russische troepen op 10 De cember in alle districten 57 km zijn opge rukt. In het district Ukhta hebben de Rus sische troepen de stad Kuolajarvi bezet, in het district Porosozero het dorp Johanala, op de landengte van Karelie de steden Bo- boshino en Kirkamuolaa. In verband met het ongunstige weer wer den slechts verkenningsvluchten gemaakt. Een tegenspraak. Volgens de Sovjet-Russische radio heeft de dankbare bevolking van het eiland Seys- kaari in de Finsche Golf de Sovjet-Russische troepen met open armen ontvangen en is in een vergadering een plaatselijke Sovjet ge- kozen. Van Finsche zijde wordt evenwel ver- klaard, dat sedert 15 October van dit jaar op het eiland nog slechts vier Finsche kust- wachten en een vuurtorenwachter woonden. De geheele bevolking is naar het vastelatid gevoerd. Deze vijf bewoners zjjn erin ge- slaagd bij de komst van de Sovjet-Russische landingstroepen naar Finland terug te kee- ren. Levering van oorlogsmateriaal aan Finland. Het Duitsche nieuwsbureau meldt: Eenige Zweedsche bladen hebben melding gemaakt van de levering van Duitsch oor logsmateriaal aan Finland. Bovendien wordt beweerd, dat een vreemde mogendheid on- langs an Finland vliegtuigen geleverd heeft en dat Duitschland het vervoer van deze vliegtuigen heeft toegestaan en begunstigd. Van bevoegde Duitsche zijde wordt dit be richt a's een fantasie gekenmerkt, bestemd om de Duitsch-Russische betrekkingen te schaden. Sedert het ontstaan van het conflict tusschen Sovjet-Rusland en Finland, is, naar vastgesteld wordt, noch uit noch via Duitsch land eenig oorlogsmateriaal naar Finland toegegaan. Tien mililoen dollar crediet voor Finland. De Reconstruction Finance Corporation heeft medegedeeld een crediet van 10 mil- lioen dollar toe te staan aan Finland voor den aankoop in de Vereenigde Staten „van landbouwoverschotten en andere behoeften voor de burgerbevolking". Men overweegl dergelijke credieten ook aan Noorwegen te verleenen. Engelsche gas/maskers naar Finland. Naar te Londen vernomen wordt, zullen Britsche firma's 60.000 militaire gasmaskers aan Finland leveren. Het Amerikaansche legioen geeft ambulances. Het Amerikaansche legioen te Parijs heeft twee ambulances gegeven aan Finland. Het legioen zal voortgaan met het inrichten van ambulances, voor het einde van de maand zullen 22 Amerikaansche ambulances aan het Fransche front staan, in het totaal zullen 730 ambulances gereedgemaakt wor den. Emile Faure spreekt tot Helsinki. Emile Faure, de voorzitter van den Parij- schen gemeenteraad, heeft voor de radio een toespraak gehouden tot Finland. „Fin- sche vrienden", zoo zeide hij o.a., „burgers van Helsinki, Parijs leeft innig mede met uw heldhaftigen tegenstand. De Parijzenaars hebben het Finsche volk leeren kennen in de sportstadions en aan de oevers van de Seine bij de tentoonstelling van 1937. Zulk een volk kan niet ten onder gaan en kan zijn onafhankelijkheid niet verliezen. Parijs richt tot de hoofdstad van Finland zijn hul- de, zijn toewijding, zijn bewondering en ver- trouwen. Roosevelt ontvangt Finschen gezant. President Roosevelt heeft een onderhond gehad met Pocope, den gezant van Finland, over economische hulpverleening aan Finland en steun aan Finsche vluchtelingen. Senator Vandenberg wil de betrek- kringen met de Sovjet-Unie ver- breken. Senator Vandenberg heeft Cordell Hull in een brief gevraagd of de Vereenigde Staten de betrekkingen met de Sovjet-Unie zullen verbreken. Hij wees erop, dat dit een goede gelegenheid is om de inter-Amerikaansche solidariteit te toonen, want de Zuid-Ameri- kaansche staten verlangen uitsluiting van de Sovjet-Unie uit den Volkenbond. Het Finsche parlement richt een proclamatie tot de bevolking. Het Finsche parlement heeft gister een proclamatie uitgevaardigd, gericht tot de volken der wereld. In deze proclamatie wordt gezegd, dat de Finnen steeds gepoogd hebben op goeden voet te blijven met alle andere naties en hun toekomst op vreed- zamen arbeid hebben gebaseerd. Zij zijn thans slachtoffers van brutale agressie door hun Oostelijken nabuur, zonder daartoe ook slechts het geringste voorwendsel te ver- schaffen. ,Wij hebben geen andere keus, dan den ons opgedrongen strijd voor te zetten. Het Finsche volk strijdt voor zijn onafhankelijk heid, vrijheid en eer. Wij verdedigen onzen godsdienst, onze haardsteden en al hetgeen een beschaafd volk als heilig beschouwt". De „News Chronicle" bericht, dat de Sovjet-Unie Estland heeft verzocht de verplichtingen van het verdrag van wederkeerigen bijstand na te komen en de Sovjets te helpen bij hun inval in Fii land. Dit verdrag van wederkeerigen bij stand verplicht de onderteekenaars elkaar te helpen in g^val van een aanval door een derde mogendheid. DUITSCHE PASSAGIERS VAN EEN PORTUGEESCH SCHIP GEHAALD. Een Britsche torpedojager heeft 25 Duit sche passagiers van het Portugeesche schip .Carvalho Araujo", dat den dienst tusschen de Azoren—Madeira en Lissabon onder- houdt, gehaald. Het Portugeesche schip werd voor de Portugeesche kust aangehou- den en twee officieren en een matroos kwa men aan boord om de papieren te onderzoe- ken. 25 Duitschers, die zich aan boord be- vonden, werden gearresteerd en naar den torpedojager gebracht, slechts een jonge- man van 17 jaar kreeg toestemming zijn reis te vervolgen. De Duitschers zijn koopvaardijmatrozen uit Panama, die tengevolge van den oor log ontslagen zijn en naar hun vaderland terugkeerden. De „SANYO MARU" VERTREKT DINSDAG. Het Japanschc schip „Sanoye Mara" dat eerst Zaterdag van Rotterdam zou vertrekken, zal naar thans wordt gemeld Dinsdag 12 December naar Japan ver trekken. Het schip heeft een lading machines van Duitsche herkomst aan boord. Aan boord zijn geen bijzondere maatregelen genomen. RADIOTOESPRAAK VAN AAK1S- B1SSCHOP VAN WESTMINSTER. De aartsbisschop van Westminster kardi- naal Hinsley, heeft gisteravond in een ra- diotoespraak gezegd: De cynische, stelsel- matige miskenning der waarheid, de mee- doogenlooze schending van het gegeven woord het brute geweld en de meedoogen looze vervolging, zijn de onmiddelijke oor- zaken voor den tegenwoordigen oorlog, Groot Brittanie heeft als voornaamste mo- tief voor zijn intrede in den oorlog de ver dediging van belangen, de geestelijke vrij heid, de verdediging der persoonlijke vrij heid. De onrechtvaardigheden zooals te- genover Polen en Finland, en vreeselyke wreedheden, zooals gepleegd jegens on- schuldige boerenbevolkingen zonder verde diging en de ontketening van uitgebreide streken zyn zoodanig, dat wij dezen strijd in naam van de rechtvaardigheid, de wel- dadigheid en de redding der zielen van ganscher harte kunnen steunen. Groot Brittannie zal door zijn geest overwinnen. Groot Brittannie zal het zwaard neerleggen op het oogenblik, dat zijn tegenstanders zwichten voor de macht van het recht en de aanspraken op vrijheid. Rechtvaardigheid, zal in de komende ge- neraties niet verrijzen, wanneer wij er in toestemmen, dat onze kinderen worden op- gebracht "in een geest van materialistische overheersching, los van de christelijke be- ginselen, gelijk de jeugd, welke onder na- tionaal-socialistische en bolsjewistische lei- ding staat. Indien er vandaag den dag zoo iets bestaat als werkelijke verdraagzaam- heid dan zijn de misdaden in Rusland, Po len, Mexico en Spanje jegens Christenen bedreven in elk opzicht evenzeer te veroor- deelen als al hetgeen jegens de Joden wordt begaan. De 37 millioen katholieken, die on der het rijk leven, behooren met de leden der protestantsche gezindten tot de voor naamste slachtoffers van het nationaal-so- cialistische regiem. BELGISCII SCHIP OP ROTSBODEM GFVAREN. Het Belgische s.s. „Adour" (1104 ton) is op de rotsen by Brest (Fr.) vastgeloopen. De bemanning is in veiligheid. Men weet niet, of het schip volkomen verloren is. TUSSCHENTIJDSCHE VERKIEZING. In een tusschentijdsche verkiezing te Stretford in Lancashire is de conservatief Etherton gekozen met 23.408 stemmen. De candidaat van de onafhankelyke Labour Edwards behaalde 4424 stemmen en de com munist Gower 1519 stemmen. Deze beiden hebben zich niettegenstaande de afspraak van de partijen candidaat gesteld. BRITSCHE SOLDATEN BIJ ERNSTIG ONGELUK BETROKKEN. Zes dooden, zeven zwaar gewonden. De correspondent van Reuter bij de Brit sche luchtmacht in Frankrijk seint, dat vijf Britsche soldaten op slag gedood werden, toen een vrachtauto waarin seiners van het Britsche expeditieleger gezeten waren, op een spoorwegovergang door een trein werd gegrepen. Een zesde militair stierf later. Ze ven anderen werden ernstig gewond, en men vreest, dat een hunner niet in leven zal blij ven. Dit is het eerste groote ongeluk, waar- bij leden van de Britsche expeditiestrijd- krachten in Frankrijk betrokken zijn. VON PAPEN NAAR BERLIJN. De Duitsche ambassadeur te Ankara, von Papen, is naar Berlijn teruggekeerd om rap port uit te brengen. De correspondent van de ^Basler Nach- richten" schrijft, dat Duitschland opnieuw poogt Turkije af te keeren van de geal- lieerden. De gerachten rond von Papen. De „Daily Telegraph" verneemt uit Ko- penhagen, dat uit Berlijn wordt bericht, dat de geruchten volgens welke de Turksche regeering aan de Duitsche heeft verzocht von Papen als ambassadeur uit Ankara terug te roepen, juist schijnen te zijn. Duitsche woordvoerders hebben gezegd, dat de ambassadeur naar Berlijn terug- komt, om „rapport uit te brengen". Meer waarschijnlijk is, dat de ambassa deur op verzoek van Turkije teruggeroepen is, omdat hij openlijk anti-Turksche artike- len, uit het Russisch vertaalde, verspreidde en andere handelingen pleegde, welke in strijd waren met zijn functie van diplo- matiek ver'tegenwoordiger. DRIE DAGEN IN EEN SLOEP ROND- GEDREVEN. Het Noorsche s.s. „Rudolf" is Arendal in zuidoostelijk Noorwegen binnengeloopen met zestien overlevenden aan boord van een ander Noorsch schip, de „Gimle" (1271 ton), dat na een ontploffing aan de oostkust van Engeland gezonken is. De bemanning van de Gimle heeft drie dagen in sloepen rond- gedreven alvorens gered te worden. Drie opvarenden worden vermist. DUITSCH STOOMSCHIP TERUGGEKEERD UIT VREES VOOR AANSLAG. Het 11469 ton metende Duitsche stoom- schip Sierra Cordoba, dat met 1266 emigran- ten uit de haven van Riga moest vertrekken, is onverwacht in de haven teruggekeerd. De kapitein rapporteerde aan boord een brandbom te hebben ontdekt. Het onderzoek door de Letsche politie heeft geen enkel resultaat opgeleverd. De kapitein heeft uitgelegd, dat hij de bom reeds had vernietigd en dat hij daar de be- wijzen van zou bijeenbrengen. DE BEVOLKING VAN MOSKOU. Volgens de jongste gegevens telt de be volking van Moskou thans 4.137.000 zielen. Wat bevolkingsaantal betrefc, neemt Moskou thans de derde plaats in ter wereld na New York en Londen. DUITSCH SCHIP DOOR ENGELSCHEN GENOMEN. Officieel wordt medegedeeld, dat het Duit sche schip „Henning Oldendorff", metende 3648 ton door een Britsch oorlogsschip is aangehouden en naar een Britsche haven gebracht. Dit is't negentiende vijandelijke schip, dat in Britsche handen is gevallen, zeventien vijandelijke koopvaardijschepen zijn doorde bemanning tot zinken gebracht, om te voor- komen, dat zij in vijandelijke handen vielen, De „Henning Oldendorff" was de vorige week uit een Spaansche haven vertrokken. GEEN AMERIKAANSCHE SCHEPEN ONDER PANAMEESCHE VLAG. De scheepvaartcommissie deelt mede, dat de United States Lines hun in begin No vember gedane aanvraag betreffende het brengen van 9 van hun 11 Atlantische sche- pen onder Panameesche vlag hebben inge- trokken. De commissie gaf te kennen, dat de reederij goedkeuring zal vragen om 8 sche- pen onder de vlag te brengen van een an der land, waarvan de naam niet onthuld wordt. 19. Maar 't eekhoorntje denkt er anders over. Myra moet gered worden, roept het en wipt vlug naar't paleis van den kabouterkoning. Voor de poort staat een schildwacht. „Ach, beste schildwacht, help mij toch, ons elfje Myra is gevangen genomen door kabouter Zwart voet. Hij brengt haar naar de rivier om haar te ontvoe- ren met een schip. Zeg 't toch vlug aan den Koning". De kabouter maakt de poort open en rent naar den Koning. 20. Gelukkig is de Koning direct te spreken. De schildwacht knielt voor hem neer en begint te jamme- ren. ,,Ach Sire, ons lieve elfje Myra is ontvoerd door de Zwartvoetkabouters, zendt U toch vlug enige van Uw mannen om haar te redden". De Koning geeft 't bevel, dat direct enige mannen naar de ontvoerders moeten zoeken en ze stevig geboeid voor den Koning brengen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6