Wet n°Sgsch.cr$ De strijd van Rusland tegen Finland. Duilsche activiteit op de Noordzee. Engelsche vliegtuigen doen een aanval op Duitsche militaire bases aan de Noordzee-kust. EEN MODERNE VOLAUTOMATISCHE KALENDERKLOK aauwec Kerstgave boven den B-steun. Maximaal 25 pCt. verhooging. GEMENGD NIEUWS. Laat Uw handdruk vermenigvuldigen. ALKMAARSCHE COURANT Buitenland De Pussen zouden de verdedigingslinie bij Salmijaervi zijn omgetrokken. Fransche legerberichten. Geen kruiser tot zinken gebracht Tal van Britsche en neutrale schepen aangevallen en eenige tot zinken gebracht. Zeer verschillende berichten over de daarbij behaalde resultaten. TWEEDE BLAD BW OfN lU/RWERKHAMOEl De minister van sociaie zaken en van economische zaken hebben goedgekeurd, dat ook dit jaar aan de onder groep B vallende kleine boeren en -tuinbouwers, op over- eenkomstige wijze, als dit voor de in de gewone steunregeling opgenomen werklooze arbeiaers is vastgesteld, een Kerstgave boven hun gewone steunuitkeering wordt toegekend. Deze Kerstgave mag dus eveneens 25 pCt. bedragen van het bedrag hetwelk de betrok- kei grondgebruikers over de week van 10 tot en met 16 Dec. a.s. aan gewone uitkee- ring zouden ontvangen, terwijl slechts mag worden toegekend 25 pCt. van de werkelijke gewone uitkeering (waarin begrepen even- tueele brandstoffentoeslag en voor wat be- treft de tuinbouwers in de daarvoor in aanmerking komenae gevallen de toeslag ingevolge Art. 17 van het reglement voor hulpverleening aan kleine tuinbouwers), die de ondersteunden over vorengenoemde week zouden ontvangen indien er geen sprake was van de Kerstgave. De Kerstgave wordt geheel in geld uitge- keerd, gelijktijdip met de steunuitkeering over genoemde w< ek en zal voor de beide categorieen (kleine boeren en -tuinbouwers) voor de helft gedragen worden door het de- partement van economische zaken, terwijl de andere helft ten laste van de gemeents blijft, die daarin onder normaal voorbehoud de gewone bijdrt.ge uit het Werkloosheids- subsidiefonds kan daclareeren. Het declareereii van de terzake gedane uitgaven dient te geschieden op geheel de- zelfde wijze als zulks thans plaats vindt ten aanzien van den brandstoffentoeslag aan genoemde groepen. De ministers vinden daarom goed, dat eenvoudigheidshalve de Kerstgave en de brandstoffentoeslag worden samengesteld en in een bedrag worden verantwoord in de kolom brandstoffentoe slag" op den uitbetalingsstaat over de week van 1016 December a.s. Daardoor wordt automatisch beraikt, dat de helft van de Kerstgave ten laste van economische zaken wordt gedeclareerd en de andere helft in aanmerking wordt gebracht voor de bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds. was ONZE POSTVLUCHTEN. De positie der postvliegtuigen gisteren: Uitreis: „Torenvalk" te Bandoeng; „Wiele- waal" te Rangoon. Thuisreis: „Oehoe" te Medan; „Nandoe" te Alexandria. OPENINGSVLUCHT TRINIDAD— CIUDAD BOLIVAR. Volgens een bij de K.L.M. binnengeko- en telegram is de openingsvlucht op de nieuwe luchtlijn TrinidadCiudad Bolivar, een stad in eVnezuela, van het K.L.M.-net in West-Indie, welke vlucht de vorige week Vrijdag is gehouden, op uitnemende wijze geslaagd. In precies anderhalf uur werd de afstand van 350 km. afgelegd. Mond- en Klauwzeer. - In de week van 3 tot en met 9 December 1939 bezweken aan deze ziekte: 6 runderen, 27 kalveren, 25 varkens en biggen. Gestrande reizigers per reddingboot naar Schiermonnikcog. - Wegens het vele drijfijs op de Wadden is de veerbaot OostmahornSchiermonnikoog gistermorgen twee uur voor afvaarttijd vertrokken. Rei zigers, die van deze boot gebruik wilden ma- ken onder wie de jachtclub en een aantal militaire verlofgangers, kwamen te Oostma horn aan, toen de veerboot reeds vertrokker. was. Het twintigtal is toen per reddingboot „Insulinde" van de Noord- en Zuidholland- sche Reddingmaatschappij naar het eiland gebracht. Eigenlijk zoudt U al Uw kennissen, klanten en zakenrelaties op Nieuwjaarsdag de hand moeten schudden. Dat kan met een hartelijken „handdruk per adver- tentie". Toon zoodoende dat U ,,dat ietsje meer geeft", waardoor men graag zaken met U doet. Geef nog heden Uw Nieuwjaars- annonce op. Uw relaties zien er U graag bij! Van 15 regels f 0.50. Over 2 kolom 2X5 regels f 1. Het Finsche oorlogscommunique. Het Finsche oorlogscommunique maakt melding van Russische aanvallen, die Zondag op de Karelische landengte met groote kracht ondernomen zijn die alle werden afgesla- gen. De Russen verloren 26 tanks, die ver- nield werden. Vijf Russische tanks zijn ver- nield aan het front van de rivier Taipale, toen de Finsche artillerie twee malen Rus sische troepenconcenstraties, die een aanval voorbereidden, uiteendreef. Verder zijn twee Russische tanks vernield. In den sector van Loimola en drie bij Suomussalmi. De Rus sische aanvallen in de nabijheid van Koiri- nija Syskyjaervi zijn afgeslagen. In het oorlogscommunique wordt verder medegedeeld, dat voor de eerste maal in zeventien dagen Russische vliegtuigen gister pogingen in het werk gesteld hebben, om Helsinki te bereiken. Bij Sippo, op 15 mijl ten Oosten van Helsinki, werden zij echter door de kustbatterijen, welker vuur in Hel sinki gehoord werd, teruggedreven. Gemeld wordt, dat Russische toestellen gister over Midden-Finland hebben gevlogen. Het ijs op de Finsche meren is thans op vele plaatsen sterk genoeg om zelfs zware tanks te dragen. De gereorganiseerde Russische bevelvoering past een nieuwe tactiek van frontale aan vallen toe. Uit Oslo wordt gemeld: De correspondent van het telegraafagentschap aan de Noorsch- Finsche grens meldt: Ten Z. van Kuosjaervi heeft de strijd den geheelen nacht gewced. De gevechten duren nog steeds voort. De Sovjet-Russische troe- pen hebben thans het grootste deel bezet van het Finsche gebied langs de Noorschc grens. Zij hebben zware verliezen geleden, maar zijn daardoor niet belangrijk verzwakt: in verband met hun groote troepensterkten. Sedert Vrijdag zijn zij voortdurend in Z. richtingen gedrongen. Ongeveer 50 uitge- putte Finsche soldaten hebben de Noorsche grens overschreden. Zij zijn gei'nterneerd. Zij vertelden, dat kleine Finsche detache- menten een verschrikkelijke slachting heb ben aangericht met kleine stukken veldge- schut in de bosschen langs de wegen. Een- maal werden 700 Russen in de pan gehakt. Zij waren volkomen bij verrassing onder vuur genomen. Ten N. van Petsamo op 18 km van Sal mijaervi, in den uitersten Noordelijken sector is, naar uit Stockholm wordt gemeld, een groot gevecht aangebonden tusschen twee gemotoriseerde Russische colonnes en Fin sche troepen, aldus meldt de Finsche cor respondent van Aftonbladet. Voor het oogen blik spreken vooral de mitrailleurs. De strategische positie van Finland wordt als zeer sterk beschouwd. Men vreest, dat een waar bloedbad aangericht zal worden. alvorens de Russen er in slagen tot den be- slissenden aanval over te gaan. Gisting in Leningrad. De genoemde correspondent heeft gespro- ken met een Russische krijgsgevangene, die hem vertelde, dat hij geenerlei militaire op- leiding had gehad. Hij was met zijn lichting opgeroepen. In totaal 11 lichtingen zijn on der de wapens geroepen, hetgeen in strijd is met de Russische beweringen, volgens welke er geen mobilisatie is geweest voor den orlog tegen Finland. De correspondent van de ,,Dagens Ny- heter" bericht, dat een groote Russische legermacht bij Suomussalmi en Tolvajaervi is omsingeld. Sommige gevaiigen genomen Russen heb ben medegedeeld, dat zij slechts een oplei- ding van drie maanden hebben gehad. Het gerucht gaat, dat de Russen thans voor- nemens zijn 200.000 man goed opgeleide trcepen naar het front te zenden. De Gpoe zou opdracht hebben gekregen na te gaan, of in de lucht laten vliegen". het falen van het roode leger te wij ten is aan sabotage en verraad. De Russische opmarsch in het N. wordt ge- steund door sterke gemotoriseerde afdee- lingen. Voortdurend trekken pantserwagens en tanks naar Tolvajaervi en Pitkajaervi, waar de Finnen een tweede lijn van tegen- stand hebben opgeworpen. De Russische vliegtuigen doen in dit gebied weinig kwaad. De Finsche troepen hebben Salmijaervi opgegeven en hebben zich ten Z. van dit dorp teruggetrokken. De opmarsch van de Russen in dit gebied heeft in Noorwegen en Zweden verontrusting gewekt, beide landen hebben hun verdediging in het hooge Noor- den versterkt. Het Russische legerbericht. Het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad deelt in een communique mede: Op 18 December hebben de Russische troepen in het district Moermansk de stad Pitkajaervi, op 85 km. ten Zuiden van Pet samo, bezet. De strijd In het Noorden. De bijzondere correspondent van het Noorsche telegraafagentschap aan de Finsch- Noorsche grens bericht, dat de Russen de Finsche verdediginglif.ie ten Zuiden van Salmijaervi zijn omgetrokken en thans op- rukken in Zuidelijke richting naar de 69ste breedtegraad. De Finnen trekken in goede orde terug, vermoedelijk volgens een tevo- ren opgemaakt plan. De correspondent voegt hieraan toe, dat de Russen thans vrij ver van Petsamo verwij- derd zijn en de eenige weg, waarover zij beschikken, is de Finsche Poolweg, welke sterk beschadigd is door de operaties. Na de gevechten van Maandag schijnen de Sovjet-Rusissche troepen een gebied te heb ben bezet, dat een gemeenschappelijke grens van ongeveer 175 k.m. met Noorwegen heeft. Deze grens is evenwel nergens geschonden. De roode troepen hebben de beroemde oude Russische kerk van Boris Gled ver- brand. Volgens de laatste berichten rukken de Russische troepen nog steeds in Zuidelijke richting op. Verduisteringsmaatregelen in Moskou. De maatregelen voor de verduistering van de stad Moskou worden steeds verder door- gevoerd voortdurend verschijnen meer blauwe lampen, ook de ruiten van het Krem lin zijn blauw gemaakt, alleen de roode ster- ren hebben niet dit vernederende lot onder - gaan, zij kunnen bij een aanval onmiddellijk gedoofd worden. Ook de automobielen heb ben steeds meer blauwe lampen, evenals de trams en autobussen, terwijl ook talrijke winkels deze verlichting hebben aange- bracht. Ook ziet men rond de stad opstellingen voor luchtdoelgecchut aanleggen. Het Fransche legerbericht van gisteroch- tend luidt: Niets belangrijks te melden. Het gisteravond uitgegeven Fransche legerbericht luidt als volget: Aan het einde van den morgen is in de Vogezen een levendige strijd gevoerd tus schen een van onze verkenningsdetache- menten en Duitsche elementen Wij maak- ten eenige krijgsgevanggenen onder wie twee officieren. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede. dat het van Britsche zijde ver- spreide bericht, volgens hetwelk de Britsche onderzeeer „Lusula" een Duitschen kruiser van de Ko'uklasse in de monding van de Elbe tot zin ken zou hebben gebracht van alien grond is ontbloot. De mogelijkheid bestaat, dat op genoem- den dag de ontploffing onder water, welke door een lichten kruiser Is waargenomen, het gevolg was van een corpedo, welke door een Britschen onderzeeer was afge- vuurd: Zooals evenwel .in het legerbericht van 14 December reeds is gemeld, heeft deze ontploffing slechts geringe schade aangericht. DE IN BESLAG GENOMEN DUSSELDORF. Uit Santiago de Chili wordt gemeld: Een Britsche oorlogsschip is buiten San tiago verschenen. Het escorteerde het Duit sche koopvaardijschip „Diisseldorf", groot 4930 ton. De Dusseldorf zal als Britsch schip in dienst genomen worden. Men ge- looft dat de Duitsche bemanning aan boord van het oorlogsschip gevangen zit. Een Chi- leensche torpedojager, de „Albea", vaart in de nabijheid om de eerbiediging van de Chileensche territorale wateren te verzeke- ren. De Chfeensche autoriteiten hebben met de Britsche ambassade de kwestie besproken van hun houding, wanneer vastgesteld wordt, dat de Dusseldorf aangehouden is binnen de veiligheidszone die door de Pa- nameesche conferentie kort geleden is vast gesteld. DUITSCHE VERMOEDENS OVER ENGELSCHE VOORNEMENS. De Berlijnsche correspondent van het ..Hamburger Fremdenblatt" spreekt het vermoeden uit, dat de hulp, die men door het besluit in Geneve aan de Finnen toege- zegd heeft, voor Engeland slechts het uit- gangspunt is voor een diplomatieke en zoo mogelijk militair offensief via de Scandina- vische staten tegen het Groot-Duitsche rijk. Voor de eerste maal wordt thans in de Londensche pers een gemeenschappelijke operatie van leger en vloot, die Engeland den toegang tot de Oostzee zou verschaffen, genoemd als de sleutel tot de overwinning in dit conflict. Weliswaar heeft men, zoolang de militaire verwezenlijking van dergelijke plannen op zich doet wachten, aan Duit sche kant alleen te doen met de politieke moraal, die daarin verborgen ligt. Tijdens den wereldoorlog was Churchill gerechtigd 1 tot zijn onderneming bij de Dardanellen omdat Turkije als tegenstander van Enge- j land in het kamp van de centrale mogend- heden stond. Intusschen zijn de aangren- zende staten van „Dardanellen in het noor den" tot op dit oogenblik geenszins in den oorlog betrokken. Het is dus een even on- gewone als drieste onderneming, wanneer de Londensche pers, haar papieren aanval len in de Oostzee onderneemt met volledig over het hoofd zien van den uitgesproken neutraliteitswil der Scandinavische staten. Dit eene staat vast: Egards, van welken aard ook, meent men in Londen niet in acht te moeten nemen en om die reden schijnt men het FinschFusstsche conflict als een ernstige mogelijkheid om de Noorsche sta ten in de oorlogsgebeurtenissen te betrek- ken, openlijk te verwelkomen, aldus de ge noemde correspondent. DUITSCHERS IN TURKIJE GEARRESTEERD? Volgens niet bevestigde geruchten zouden de Turksche autoriteiten vijf Duitschers hebben gearresteerd van wie verklaard wordt, dat zij betrokken waren bij versprei- ding van nationaal-socialistische propaganda onder de jeugd. Uit Berlijn wordt gemeld: Het Duitsche luchtwapen heeft Zondag in het kader van zijn vei'kenningsvluchten Engelsche voorposten- en beveiligingsschepen her- haalde malen aangevallen. De verkenning werd op breede waaiervormige wijze uitgevoerd over de geheele Noordzee tot aan de Shetland-eilanden en tot Ports mouth. Bij deze gelegenheid sloten zich afzonderlijke verkenningstoestellen op verscheidene punten aaneen tot het uit- voeren van aanvallen op vijandelijke sche pen. Verscheic.ene voorpostenschepen, kustwa htschepeu en tankbooten, bene- vens andere vaartuigen, die in oorlogs- dienst zijn, werden met bomme en machi- negeweer bestookt. Door voltreffers wer den twee voorpostenschepen en twee an dere vaartuigen tot zinken gebracht. Drie andere oorlogsvaartuigen, waaronder stoomschepen van een inhoud tot 2500 ton vertoonden zware slagzij, ofschoon door de vliegtuigen uiteraard niet kon worden waargenomen, dat zij later zijn gezonken, kan worden aangenomen, dat zij geen vluchthaven meer hebben bereikt. Vier Engelsche vliegtuigen zijn de Duit sche bocht binnengevlogen zonder dat zij de Duitsche kust bereikten. Bommen werden niet neergeworpen. Van Britsche zijde wordt gemeld: De bewering van het Duitsche opperbevel, dat Duitsche verkenningsvliegtuigen vluchten hebben gemaakt boven Ports mouth is onwaar. In verband met de gemelde Duitsche aanvallen op schepen in de Noordzee spreekt Reuter voorts van een „nieuwe terreurcampagne tegen weerlooze Britsche en neutrale koopvaardij." Volgens een mededeeling van de admi- raliteit zijn de treilers Evelina en Sedge- fly over tijd en moet verondersteld wor den, dat zij gezonken zijn. De Evelina had negen, de Sedgefly zestien mar, aan boord. Later werd vernomen, dat nog drie an dere treilers aangevallen werden nl. de ..Eileenwray", welk schip eer haven aan de Noordoortkust is binnengerieept. Het schip had een lek. Voorts de „Compagnus", waarvan een opvarende gedood en een ge- wond is door machinegeweervuur en ten- slotte de Pearl" waarvan drie opvaren- den gewond zijn. Dit laatste schip werd in zinkenden toestand verlaten. Toen de Duitsche vliegtuigen de Eileen Wray" aanvielen liet een vlieg- tuig acht bommen neervallen. Een tweede toestel viel het sch p met machinegeweer vuur aan. Toen de bemanning trachtte de reddingbooten uit te zetten, dool het Duit sche vliegtuig telkens opnieuw over het schip heen en moest de bemanning niet minder dan zestien malen dekking zoeken. Pas de laatste bom kwam nafcii het schip neer en trof het water op enkele meters afstand. Er werd schade aangericht in de machinekamer. De treiler keerde onmid dellijk naar de haven terug, waarbij hij op sleeptouw genomen werd. De „Compagnus' werd aangevallen met veertien bommen en meedoogenloos be stookt met machinegeweervuur. Een der bommen trof den ketel. Een mrtroos werd door machinegeweervuur gedood, een tweede gewond. De overige opvarenden werden door een anderen treiler gered. Vijf bommen werden neergeworpen op de, „Cragielea", een bom trof het schip doch kwam niet tot ontploffing. Twee mannen werden door machinegeweervuur gewond. De kapitein verklaarde later: „Ik seinde den vliegtuigen de bemanning in een kleine boot te laten ontsnappen maar bet eenige antwoord was feller machine geweervuur en nog meer bommen. Twee leden der bemanning werden gewond. Ge meld wordt dat nog twee treilers aange vallen zijn. Zij kwamen er echter zonder schade af. De admiraliteit en het Britsche ministe- rie van luchtvaart hebben hieromtrent een mededeeling uitgegeven, die als volgt luidt: ,,Een aantal aanvallen is ondernomen door vijandelijke vliegtuigen op Britsche en neutrale koopvaardij- en visschers- schepen, Zondag op de Noordzee. Des mor- gens werden bomaanvallen gedaan op het kleine motorvaartnuig Serenity en op de vischtreilers New Choice, Benclair en Cragielea. De beide eersten werden tot zinken gebracht. De vijand viel de Cragie lea ook met machinegeweervuur aan waar door twee opvarenden werden gewond. Bij de nadering van Britsche luchtstrijdkrach- ten nam de vijand de wijk voor contact tot stand gebracht kon worden. Een boot met tien man van de New Choice werd later waargenomen door vliegtuigen van het kustcommando, dat een visschersboot derv/aarts zond. De opvarenden van beide gezonken schepen werden gered. Verdere aanvallen werden in den mid- dag gedaan op 't motorschip Tuscan Star, de treilers Dervish, Sheldon, Arnold Ben nett, Romio en het Italiaansche schip Va lentino Coda. Bommen werden neergewor pen en de tweede radiotelegrafist van de Tuscan Star werd door een bomsplinter gedOod. Dit schip werd tevens met ma chinegeweervuur aangevallen, zonder dat daardoor verliezen ontstonden. Vleigtuigen van de R.A.F. bonden bij het vallen van den avond den strijd aan met de vijandelijke toestellen en vuurde een aan tal salvo's op hen af alvorens zij in de wolken verdwenen. Hun werd schade toe- gebracht." DALADIER BIEDT MAALTIJD AAN TE EERE VAN CHAMBERLAIN. Daladier heeft gisteravond te Parijs ter eere van Chamberlain een diner aangeboden. Tal van hooge functionnarissen hebben aan- gezeten. Gistermiddag, zoo wordt uit Berlijn ge meld, hebben de Engelschen een groote vlucht ondernomen met 44 rr.oderne ge- vechtsvliegtuigen. Gepoogd werd ver scheidene plaatsen aan de Noordzeekust aan te vallen. Zij werden echter reeds bij het naderen ten noorden van Helgoland door Duitsche jachttoestellen opgevangen en uiteengedreven. Er werden verscheide ne verbitterde luchtgevechten boven het binnendeel van de Duitsche bocht ge voerd. Daarbij werden, volgens tot dus- vere ontvangen berichten, 34 Engelschen neergeschoten. Bij dit aantal zijn niet de verliezen inbegrepen, die de overgebleven Engelsche toestellen naar alle waarschijn- lijkheid op hun vlucht terug verder heb ben geleden. Brokstukken van neerge schoten Engelsche toestellen zijn reeds op de Duitsche eilanden aangespoeld. De be- manningen van 2 Engelsche vliegtuigen werden gevangen genomen. Enkelen En gelschen gelukte het door te breken naar Wilhelmshaven. Zij raakten in geconcen- treerd alweervuur, zoodat zij er niet toe kwamen bommen neer te werpen. Aan Duitsche zijde zijn twee vliegtuigen, wel ker bemanningen met valschermen omlaag sprongen, neergestort. De zegevierende Duitsche jachttoestellen zijn Messer- schmidtmachines van het type 109. Zij be- hooren tot het jachteskader Schumacher, dat reeds op 14 December door het neer- schieten van 10 de 20 aanvallende Engel schen den vijand met 50 pet. verlies naar huis zond. Uit Londen werd gisteravond vernomen, dat er een felle strijd gevoerd is buiten de Noordwestelijke kust van Duitschland. De Duitsche berichten overdrijven belangrijk zoowel de aantallen toestellen, die daarbij betrokken vyaren, als d» verliezen. Er wordt een officieele mededeeling over het gebeurde opgesteld. Een Engelsch communique. Het Engelsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat Engelsche bombarde- mentsvliegtuigen twaalf Messerschmidt ge- vechtstoestellen hebben neergeschoten in een verwoeden luchtslag boven de Duit sche bocht. Zeven Engelsche vliegtuigen zijn nog niet teruggekeerd. De Britsche bombardementstoestellen bevonden zich op een verkenningsvlucht met het doel ieder Duitsch oorlogsschip, dat op zee aan- getroffen werd, aan te vallen. Er werden geen Duitsche oorlcgsschepen gezien. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede, dat de twaalf Messerschmidt- vliegtuigen, welke Zondag tijdens het lucht- gevecht in de bocht van Helgoland werden omlaag geschoten, ongeveer 50 pCt. uit- maakt van de vijandelijke strijdkrachten, die in den strijd werden geworpen. De Duitsche lezing1. Voor de Britsche radiozenders werd gis teravond het Duitsche bericht over het ge vecht boven Helgoland als onjuist voorge- steld. Van bevoegde Duitsche zijde wordt hiertegenover op ondubbelzinnige wijze vastgesteld, dat de Duitsche mededeeling officieel is afgekomen en dat de daarin ver- vatte opgave dat 34 Engelsche, waar en te gen slechts twee Duitsche vliegtuigen, om laag zijn geschoten, in overeenstemming is met de waarheid. De Engelsche mededee ling, dat twaalf Duitsche vliegtuigen omlaag zijn geschoten, is uit de lucht gegrepen. In een aanvullend strijdbericht wordt nog gemeld: Ongeveer half drie vanmiddag werd lucht- alarm gemaakt in een vlieghaven in Noord- Duitschland. Engelsche vliegtuigen werden waargenomen. Op groote hoogte naderden zij het vasteland. Dat was alles, wat de op- stijgende vliegers veten. Verder nog, dat de Engelschen ditmaal in groot aantal komen. De hemel is blauw en helder is het zicht. De aanvallende formatie wordt naar zee ge- dreven, ook Duitsche jagers zijn daar. Zij vallen aan. Versprciden de formatie en schieten. Vijandelijke vliegtuigen storten om laag. Andere keeren terug en probeeren opnieuw door te dringen. Vergeefs. Na een gevecht van ongeveer twee uur is van de Ehgelschen niets meer te zien. 34 Engelsche toestellen liggen in puin. Een Britsche tegenspraak. Reuter verneemt in officieele kringen, dat er geen waarheid schuilt in de Duitsche bewering, dat Duitsche vliegtuigen twee patrouillevaartuigen hebben tot zinken ge bracht en drie andere oorlogsschepen schade hebben toegebracht. De Engelschen kozen geen positie, doch trachtten te ontvluehten. Mijn Messer- schmitt was echter sneller. Ik haalde ze in en beschoot een Engelschman, die daar- op neerstortte. Op hetzelfde oogenblik kreeg i van zijn kameraad verscheidene treffers in den tank. eGvraagd naar de Engelsche verliezen, verklaarde Schu- mache: Van de 44 Engelsche Vickers- Wellington bommen werpers, konden wij er 34 neerschieten. Ik ben ervan over- tuigd, dat de Engelsche verliezen minstens 40 machines betroffen.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6