Nyro, het e'fje en de booze kobouter Zwartvoet. Het naspel van de Graf Spee. Een Kerstuitkeering voor de gesteunde Zuiderzeevisschers. GEMENGD NIEUWS. PARLEMENT Het onderwijsdebat begonnen. Het protest van de regeering van Uruguay goedgekeurd. Acmmerkinqen op een rede van minister Bolkestein EERSTE KAMER. DE LUCHTSLAG BOVEN HELGOLAND. TWEEDE BLAD 2 (Van onzen parlementairen verslaggever). Minister van Boeyen heeft gister- middag in de Tweede Kamer een klein echec geleden doordat een wijziging van de woningwet werd verworpen. En wel met de spreken- de meerderheid van 52 tegen 19 stemmen, in een gemengde stem ming. De regeering stelde, omdat de desbetref- fende bepaling op 1 Januari 1940 afloopt, verlenging met 5 jaar voor van de machti- ging 5 jaar geleden verleend teneinde al te groote afwijkingen van het regeerings- beleid inzake den woningwetbouw te weren. In den bezuinigingstijd moest de regeering ervoor zorgen, dat het Ryksbeleid niet werd doorkruist door wellicht goedbedoelde, doch economisch niet goed doordachte, gedragin- gen van de zijde der lagere organen. In de huidige omstandigheden, nu er een tekort aan bouwmaterialen bestaat en, volgens de regeering, alle reden om de voor den volks- woningbouw beschikbare middelen zoo effi cient mogelijk te doen aanwenden, waarbij zij in 't bijzonder denkt aan goedkoopere volkswoningen. Met het oog daarop nu wilde de regeering nog langer over de hem toegekende abnormale bevoegdheid beschik- ken. Geheel onnoodig, oordeelde de heer Smeenk (a.r.), en met hem de heeren Steinmetz (r.k.), Bommer (s.d.) en de Vis- ser (comm.) De heer Smeenk wees erop, dat er in den tijd, dat er goedkoop gebouwd kon worden, weinig is gebouwd en dat er nu niet voldoende goedkoope woningen kunnen worden neergezet, omdat het parti- culier initiatief te kort schiet. De wijze waar op de regeering in de afgeloopen 5 jaren haar bevoegdheden heeft gehanteerd is zoo geweest, dat plannen van woningbouwveree- nigingen zijn tegengehouden, ofschoon er geen risico was voor overheidsgeld. Eigenlijk had de regeering, volgens den heer Smeenk, aan deze abnormale volmacht geen behoefte gehad. Indien zij remmend had willen op- treden, dan zou dit evengoed hebben kun nen gebeuren aan de hand van de daarin voorzienende bepalingen van de Provin- ciale- en gemeentewetten. De regeering beroept zich nu wel op de moeilijkheid om voldoende bouwmaterialen te krijgen maar vroeg de antirev. afgevaardigde waarvoor heeft ze dan de materialen-com- missie? Summa summarum, de heer Smeenk was niet bereid de verlangde be voegdheden nog langer te verleenen. Slechts mevr. Mackay-Katz (c.h.) steunde den mi nister. Nadat de heer van Boeyen zijn voorstel had verdedigd, bleken de tegenstanders bij de replieken niet overtuigd te zijn. Het slot van 't lied was, dat het wetsont- werp met groote meerderheid werd verwor pen. Begrooting Zuiderzeefonds. Nadat nog eenige kleine wetsontwerpen die weinig {e beteekenen hadden, onder den hamer waren doorgegaan, kwam de begroo ting van het Zuiderzeefonds aan de orde. Minister Albarda heeft het daarbij niet zoo gemakkelijk gehad als de vorige week bij de behandeling van de begrooting van Waterstaat. Trouwens, dat heeft geen en- kele minister van waterstaat bij dit onder- werp gehad, waarvan de Zuiderzeesteunwet en haar toepassing de schuld is. Alle sprekers juichten het toe, dat de minister de inpoldering met kracht zal doorzetten en dat hij reeds heeft kunnen verklaren, dat de plannen voor de zuidelijke pol ders het volgende jaar gereed zul- len zijn. Dat waren de heeren Algera (a.r.), Ebels (v.d.), Kievit (s.d.), Stumpel (r.k.), v. d. Zaal (a.r.), Bakker (c.h.), Zandt (s.g.) en v. d. Waerden (s.d.) De heeren Algera, Ebels en Bakker waren erg benieuwd naar een antwoord op de vraag of er bij Kuinre een schutsluis zou worden gebouwd, met het oog op de belangen van het achterland en van de binnenschippers, een vraag welke echter nog in onderzoek is. Voor de rest werd er wederom geklaagd over de toepassing van de Zuiderzeesteunwet en over de weinig uniforme steunregeling, wil- lekeur, enz. enz. Drukten de heeren Ebels, Stumpel en Kievit zich nog al gematigd uit, opvallend was de felle toon van den heer v. d. Zaal (a.r.) Deze viel erover, dat ook deze minis ter van waterstaat zich in zijn memorie van antwoord verwonderd toonde over de klach- ten. De a.r. afgevaardigde verklaarde dit niet te kunnen verwerken van een minis ter, wiens partijgenooten altijd fel in de Kamer tegen de Zuiderzeesteunwet ageer- den en er verkiezingspropaganda uitsloe- gen, maar die nu blijkbaar omdat een geestverwant achter de regeeringstafel zit een heel wat bedaarder toon aanslaan. Dat stukje politleke muziek klonk den heer Bakker (c.h.) zoo schel in de ooren, dat hij zich geroepen gevoelde den heer v. d. Zaal er op te wijzen, dat het nationaal belang op het oogenblik met een dergelijk politiek betoog weinig gediend was en dat het ook niet aanging een nieuwen minister te verwijten, dat hij „oude plunje" draagt. De heer Wijnkoop (comm.) sloeg er oogenblikkelijk munt uit en kwam het be toog van den heer v. d. Zaal nog eens on- derstrmen. Minister Albarda bleef in zijn antwoord heel rustig met betrekking tot deze verwij ten. Hij wenschte den heer van der Zaal niet toe, dat hij ooit geroepen zou worden de Zuiderzeesteunwet uit te voeren en vroeg hem, wat er van al diens verlangens onder het ministerschap van den heer de Wilde, aan financien, in den tegenwoordigen tijd zou terechtkomen! Wat de zaak zelve betreft, gaf hij toe nog onvoldoende in de gelegenheid te zijn ge weest, zich in de zeer moeilyke materie van de Zuiderzeesteunwet te hebben kun nen inwerken. Dat er geen klachten waren, had hii niet in de memorie van antwoord geschreven. Hij kent ze, afgevaardigden van de is- schersbevolking hebben er met hem ov r kunnen spreken. Maar hij moest die klachten, ook wat de consequenties bij in- williging van verzoeken betreft, eerst onderzoeken. Trouwens de ge- heele materie nauwkeurig bezien alvorens hij zeggen kon, dat de Zui derzeesteunwet moet worden her- zien. Voor een commissie daartoe achtte !e minister den tijd nog niet gunstig. Gelukkig kwam de minister eindl- gen met de mededeeling, dat de ge steunde visschers ter gelegenheid van het Kerstfeest een extra-uitkee- ring van 25 pCt. van het steunbe- drag zullen ontvangen. Het slot van zijn rede was vroolijker dan het begin, waarin hij moest mededeelen, dat dcor den brand, die in 2 van de 3 bemalings- stations op Urk was ontstaan, eenige ma chines in de sluisput zijn gestort. Te vreezen valt, dat de sluisput zal vol- loopen en dat dientengevolge het geheeie werk van den N.O.-polder zal worden ver- traagd. De Zuiderzeefondsbegrooting werd z.h.st. aangenomen, evenals de begrooting van „de Wieringermeer". Onderwijsbegrooting. In de avondvergadering werd een aan- vang gemaakt met de behandeling van de Onderwijsbegrooting voor 1940. Minister Bolkestein heeft bij de algemeene beschouwingen veel moe- ten hooren over zijn rede voor den Vrijz.-Dem. Bond, te Utrecht ge- houden, waarin hij betoogd heeft, dat de openbare school een christe- lijk-humanistische school moet wor den, dus een richtingsschool. Daarover werd hij niet alleen aangeval- len door zijn geestverwanten (mevr. Bak- ker-Nort sprak namens de v.d.), de libera- len (dr. Vos), de sociaal-democraten (den heer Thijssen), maar ook door den heer Moller (r.k.), den heer Zijlstra (a.r.) en door den heer Woudenberg (n.s.b.), zij 't wat laatstgenoemde betreft, op andere gronden. Deze alien (behalve de heer Wouden berg) wezen er op, dat een dergelijke school nooit een algemeene, alles overkoepelende lagere school zou kunnen worden. Dr. Vos zeide, dat zij aldus dreigde te worden ont- zenuwd, te worden verdeeld. De heer Thijs sen sprak van een 3e richtingsschool, mevr. Bakker betoogde dat de resultaten van de pacificatie teniet zouden worden gedaan, de heer van Sleen (s.d.) sprak van een „sec- te-school". Een andere reden tot teleurstel- ling, vooral bij de groepen ter lin- kerzijde was gelegen in het feit, dat de minister nog niet, althans niet dit jaar, wil overgaan tot ver- laging van de leerlingenschaal. De teleurstelling van mr. Wendelaar (lib.) was zelfs zoo sterk en zijn wensch naar spoedige verbetering zoo hevig, dat hij een motie aankondigde. De indiening daarvan stelde hij echter uit totdat de mi nister zou hebben gesproken. Zijn partijge- noot en de heer van Sleen (s.d.) vroegen om een spoedige indiening van de toege- zegde wettelijke regeling van de spelling. Dr. Brugmans (s.d.) hield zijn eerste par- lementaire redevoering over theoretische, paedagogische kwesties, waarvan hij zelf zeide, dat ze beter niet in het parlement werden behandeld. Hij achtte een bespre- king beter op haar plaats in een onderwijs- raad, doch dan een van grooteren opzet dan de bestaande, een college dat een per manent karakter zou moeten krijgen. Ds. Kersten (s.g.) hield zijn gewone plei- dooi voor de algemeene school, berustend op de aloude geref. geloofsbelijdenis en de heer Woudenberg (n.s.b.) wou de „Neder- landsch-Germaansche", de heer Rooijen (a.r.) verklaarde dat wijziging van de leer lingenschaal financieel onmogelijk is. De heer Moller (r.k.) zou dat niet zoo grif willen erkennen, doch hij leek bereid met de toezegging van den minister om het vol- gend jaar de zaak te bezien, genoegen te nemen. Geheel anders liet de heer van Hou- ten (c.d.u.) zich uit. Deze wenschte een besliste uitspraak van de Kamer, betoo- gend dat zij, uit politieke overwegingen, het volkskind niet de dupe mag laten worden. De heer Tilanus (c.h.) verwachtte wel iets van de motie, welke de heer Wendelaar voornemens was in te dienen, daar des mi nisters antwoord hem niet bevredigde. De heer Wijnkoop (c.p.) tenslotte wij vermoeden tenminste tenslotte, omdat hij gewoonlijk het laatst spreekt leverde een politieke speech tegen de vrijz.-democraten, die de schuld zijn van het slechter worden van het openbaar onderwijs. Waarschijnlijk zou minister Bolkenstein nog spreken, maar het was niet zeker. Na middernacht stond de heer Wijnkoop nog te praten. Uit het wrak van de „Admiral Graf von Spee" sty gen nog steeds de vlammen om- hoog, terwijl een dikke rookzuil boven het schip hangt. Interview met den gezagvoerder. Uit New-York wordt gemeld: In den omroep is melding gemaakt van een interview met den gezagvoerder van de .Admiral Graf Spee" kapitein Langs- dorf. Volgens dit verslag heeft Langsdorf verklaard, dat de oorlogsbodem verschei- dene malen van naam veranderd is in de drie maanden van zijn kruistocht, waar- door de indruk gewekt werd, dat de Deutschland en de Admiral Scheer ook in dit gebied opereerden. Wat het tot zinken brengen van het oorlogssehip betreft zou Langsdorf gezegd hebben: „Ik heb een be- sluit genomen, dat mij werkeljjk werd op- gedrongen." De „Tacoma". De Uruguaysche autoriteiten hebben de ,,Tacoma" naar een ankerplaats in de haven gebracht, waar het schip onder het bereik ligt van de kanonnen der Urugay- sche oorlogsschepen voor het geval er een poging mocht worden gedaan tot uitva- ren. Het vasthouden van de ..Tacoma" be- teekent niet noodzakelijk, dat het schip ge'interneerd zal worden. Naar verluidt is het echter een stap in die richting. De bemanning van de Graf Spee. Het tractement en.de soldij vap d'e beman- nmg der Graf Spee zal maandelijks 100.000 P'aster bedragen. Hoewel een decreet inzake interneering nog niet verschenen is, is het waarschijnlijk, dat de opvarenden naar het eiland Matin Garcia of naar de vlootbases Puerto Belgrano zullen worden gezonden. Senator Palaehios bepleit een interneering volgens modaliteiten, welke den opvarenden in staat zullen stellen zich vrij te bewegen onder belofte, dat zij Argentinie niet voor't einde der vijardelijkheden zullen verlaten. Fransche onderscheidingen. De ambassadeur van Frankrijk heeft de onderscheidingsteekenen van commandeur in het legioen van eer verleend aan den mi nister van marine van Argentinie, vice- admiraal Scasso en aan den chef van den marinestaf vice-admiraal Falbet tijdens een noenmaal dat hij te hunner eere heeft aan- geboden. De Eerste Kamer is gisteravond ook nog bijeen geweest, ter behandeling van een groot aantal hamerstukken, z.g.n. „nihilis- ten", dat wil zeggen ontwerpjes, waarover bianco verslagen zijn verschenen. Na korte bespreking werden alle aange nomen. Daarna ging de Kamer in de afdeelingen. Het scheepvaartverkeer naar Urk ge- stremd. - Tengevolge van de vorst was het scheepsvaartverkeer naar Urk gisteren zoo goed als geheel gesltremd. Zeilschepen kun nen in het geheel niet varen. Ook den avond- dienst van de postbooten van Enkhuizen naar Urk heeft men tot nadere aankondiging stopgezet. Thans kan men alleen 's middags om twaalf uur van Enkhuizen af Urk be- reiken. Prijsvraag „NederIandsch Fabrikaat". - De uitslag van de in het voorjaar door de vereeniging ,,Nederlandsch Fabr.kaat" uitge- schreven prijsvraag voor een beschouwing over de gevolgen, welke er voor onze Neder- landsche volkshuishouding uit voortvloeien, indien er hier te landc een gezonde voorkeur aan binnenlandschc boveh buitenlandsche artikelen wordt gegeven, is thans bekend gemaakt. De inzending onder het motto: „Fata Du- eunt Voltentem, Trahunt Nolentem" kwam, naar de meening van de commissie, in aan- merking voor de ontvangst van de verguld- zilveren eere-legpcnning benevens het uit- geloofde bedrag van ,f 150. Bij opening van de enveloppe bleken de schrijvers van dit antwoord te zijn de heeren Ed. van Cleeff en mr. H. A. Foyer, beiden te 's-Gravenhage. Vaarverbod op Friesche kanaien opge- heven. - Ged. Staten van Friesland hebben gistermiddag om vier uur besloten het vaar verbod op de Friesche kanaien Stroobos— Harlingen, FonejachtLemmer en Fonejacht Stavoren op te heffen. Om zes uur gister avond is de ijsbreker „Trio", in dienst van de Vereeniging tot ijsbestrijding Harlingen Leeuwarden, begonnen het kanaal Harlin genLeeuwarden open te breken. Buitengewone zitting van het parle ment van Uruguay. Per radio is medegedeeld, dat het parle ment van Uruguay gister in speciale ver- gadering is bijeengeroepen. De minister van buitenlandsche zaken zou verslag uitbrengen over een nota, hem dpor den Duitschen gezant overhandigd, waarin geprotesteerd wordt tegen een be- weerde schending van het internationale recht door Uruguay, dat den tiid, noodig ge- aeht. voor herstellingen aan de Graf Spee, niet heeft willen verlengen. Een veiklaring van Sumner Welles. De Amerikaansche onderstaatssecretaris voor buitenlannsche zaken, Sumner Welles, heeft gisteravond verklaard, dat de Ver- eenigde Staten maatregelen zouden nemen, om te voorkomen, dat zeeslagen voor de Amerikaansche kust, zooals die, waarin de ..Admiral Graf Spee" werd beschadigd een herhaling zullen vinden. De correspondent van de „New York Times" te Montevideo, bericht aan zijn blad van betrouwbare diplomatiscne zijde te heb ben vernomen, dat de Amerikaansche mo- gendheden gereed stonden oorlogsschepen te zenden om de ..admiral Graf Spee" te dwingen de haven van Montevideo te ver laten, indier, het schip zou hebben geweigerd te vertrekken. De ministers van buitenland sche zaken zouden er in' hebben toegestemd, dat een van de buren van Uruguay, ver- moedelijk Argentinie twee groote oor- logsbodems naar Montevideo zou zenden. Deze zouden aan weerszijden van de „Ad- miral Graf Spee" zijn gaan liggen en zou den geeischt hebben, dat het schip zee koos. De Kamer van Uruguay keurt de houding der regeering goed. De Kamer van Uruguay, welke met spoed bijeen was geroepen om de houding van de regeering ten aanzien van de ..Admiral Graf Spee" te bespreken, heeft de weigering van de regeering om langer tijd toe te staan, goedgekeurd. De minister van buitenlandsche zaken stelt thans het antwoord op de Duit- sche protestnota samen Ook bestudeert hij het vraagstuk van de schending van de door de conferentie van Panama vastgestelde veiligheidszone door de oorlogvoerenden. KERSTVOORBEREIDINGEN IN ENGELAND. Engeland maakt zich gereed zijn eerste kerstfeest in oorlogstijd sedert 21 jaren te vieren in een ernstige maar niet neer- slachtige stemming. Duizenden gezinnen, die uiteengerukt zijn door de evacuatie of militairen dienst, zullen tenminste tijdelijk weer vereenigd worden. De spoorwegen hebben regelingen getroffen om speciale treinen te laten loopen, doch zij hebben een oproep gericht tot het publiek om, wanneer dit op 25 of 26 December reist, zulks alleen bij daglicht te doen in ver- band met de inspanning, die de verduis- tering van het spoorwegpersoneel eischt. In de eerstvolgende paar dagen zullen 1500 gxtra-treinen loopen. Aan een zoo groot mogelijk aantal ir. opleiding zijnde soldaten in Engelar.d zal op of omstreeks Kerstmis een paar dagen veriof worden gegeven, ofschoon de manschappen die dienst doen bij het luchtafweergeschut, de ballonversperringen, de waarnemingspos- ten en rndere essentieele dlensten, ge- dwongen zijn waakzaam te blijven in den Kersttijd. De winkels hebben ue gebrui- kelijke kerstuitstallingen, en doen onge- woon goede zaken, waabij zij in het bij zonder nuttige dingen veeleer dan luxe artikelen verkoopen. In het West-end van Londen zullen een circus en ruim dertig schouwburgen in de kerstdagzn open zijn, terwijl verder vele patomimes in voorste- den en in provincieschouwburgen ver- toond zullen worden. Militairen, die met veriof naar huis komen, krygen een spe ciale benzinev.rgunning voor een reis van 300 mijlen, zoodat zij n staat zijn ver- wanten en vrienden in het land te be- zoeken. TWEE DUITSCHE DUIKBOOTEN IN GROND GEBOORD. Minister van marine Campinchi heeft tij dens een noenmaal medegedeeld, dat de ge- allieerde marinestrijdkrachten onlangs twee Duitsche duikbooten in den grond hebben geboord. Le Matin weet te melden, dat een der Duitsche duikbooten door den Fran- schen torpedojager Sirocco werd getorpe- deerd. De Sirocco heeft thans reeds drie duikbooten tot zinken gebracht. POLEN EN DE OOKLOG. Majoor Ilinski, van de Poolsche militaire missie in Groot-Brittannie, heeft een ver- klaring afgelegd voor de pers over het stre- ven van Polen om een steeds grootere bij- drage te leven aan de gallieerde strijdkrach- ten. Hij wees er op, de bijdrage, die zijn land geeft voor den oorlog ter zee, waarbij hij eraan herinnerde, dat een accoord tus- schen de Poolsche en Britsche regeeringen tot stand is gekomen, betreffende aansluiting van een Poolsch vlootdetachement bij de Engelsche vloot voor den duur van den oorlog. Wat de strijdkrachten ter land be treft, herinnerde hij eraan, dat die thans in Frankrijk worden geleid en onder Poolsch en gezamenlijk geallieerd opperbevel zullen staan. Wat de luchtmacht betreft, verklaarde ma joor Ilinski, dat deze zal worden verdeeld in twee groepen van gelijke sterkte, de eene zal bij Engeland, de andere bij Frankrijk in- gedeeld worden. We hebben 't geluk gehad, zoo zeide hij, een vrij belangrijk deel van de strijdkrachten van ons luchtleger uit Polen te laten komen en bij gevolg zullen er geen moeilijkheden zijn om de zuiver Poolsche bemanningen te vinden voor nieuwe lucht- eenheden, die belangrijk genoeg zullen zijn, om verscheidene escadrilles te kunnen vor- men. Wij worden bezield, aldus de majoor, door 't vaste geloof, dat wij zegevierend in oris land rullen terugkeeren en dat wij een nieuw en sterk Polen weer zullen opbouwen op de puinen van het huidige. SPIONNAGE. Uit Halifax wordt gemeld: Vier mannen en een vrouw zijn gearres- teerd. Zij worden ervan beschuldigd aan bui tenlandsche agenten in de Ver. Staten in- lichtingen te hebben verstrekt over bewe- gingen van geallieerde schepen, welke in- lichtingen door den vijand zouden hebben kunnen worden gebruikt en schade zouden hebben kunnen toebrengen aan de veiligheid van den staat. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN DE FRIESCHE EILANDEN. Veiligheidspatrouilles van de koninklyke luchtstrijdkrachten hebben gisteravond bo- ven -de Friesche eilanden gevlogen, aldus verneemt Reuter. De patrouilles hebben ge wone vluchten gemaakt boven vijandelijke bases en geen aanvallen gedaan, terwijl, naar verluidt geen bommen werden uitge- strooid. AANSLAG OP KERSTPOST- ZENDINGEN? Britsche postambtenaren, die bezig wa ren met het sorteeren van poststukken in Anver in Hampshire, vonden daarbij een aantal enveloppes met speelgoedballons, die later in brand vlogen. De autoriteiten vermoeden, dat het hier een poging be treft om kerstpostzendingen te vernielen, Mogelijk is het werk van aanhangers van het Iersche republikeinsche leger. Uit Berlijn wordt gemeld: De verliezen van het Engelsche eskader bommenwer- pers bij den luchtslag boven het Helgo land zijn volgens de laatste gegevens nog met twee gestegen. Behalve de door Duit sche jachttoestellen neergehaalde 34 bom- menwerpers is nog een Engelsch toestel door Duitsche luchtafweergeschut omlaag geschoten, terwijl nog een machine op den vlucht terug gedwongen was op zee neer te strijken. Daarmede zijn van de 52 aanvallende Engelsche Vickers-Wel- lington machines 36 vernietigo. DE REPATRIEERING DER DUITSCHERS UIT DE BALTISCHE LANDEN. Uit Gothenhafen wordt gemeld: Als laatste landverhuizersschip is het stoomschip ^Orotawa" met 271 Duitsche repatrieerenden uit Reval in Gothenhafen aangekomen. Het overzeesche station van Gothenhafen heeft daarmee zijn bedrijf stopgezet. In totaal zijn ruim 40.000 Duitschers uit de Baltische landen door dit station, gepasseerd. DRIJVENDE BALLONVERSPERRINGEN. De luchtvaar medewerkers van de Brit sche kranten deelen mede, dat steeds meer gebruik wordt gemaakt van ballonversper ringen, welke zijn gemonteerd op schuiten. Het doel van deze drijvende versperringen is het leggen van mijnen door vliegtuigen te beletten. Deze versperringen liggen in de riviermonden en kunnen snel verplaatst worden. Door deze versperringen is het zeer moei- lijk uit vliegtuigen mijnen te leggen, aange- zien van groote hoogte de mijnen niet juist geplaatst kunnen worden. 35. „Daar moet iets op gevonden worden", denkt hij onder 't lopen. En vanuit de rotsige gang roept hij zijn vrienden al toe: ,,Zeg makkers, Myra heeft ons bij Rots- vast verraden, wie weet wat ons boven ons hoofd hangt. Ze heeft met hem afgesproken, dat ze met een ander schip weer naar 't Zuiden terug zal gaan. Dat zal niet gebeuren, wat zal Zwartvoet wel zeggen! Nee, we moe ten zorgen hier met Myra weg te zeilen, voordat er een schip langs komt." 36. Myra is van nu af aan altijd in de buurt van Rots- vast te vinden. Als hij op de uitkijk staat, speelt zij met schelpen en zeedieren op de rotsen. Ze weet niet, dat Kortsik ook altijd in hun buurt is en precies weet wat ze doet. Tegen de avond zegt Rotsvast: „Kom Myra, ik zal je naar een van de mooiste rotskamers brengen, waar een zacht bedje van zeegras voor je klaar staat". En even later ligt Myra heerlijk te dromen. Maar wie kijken daar door 'traam naar binnen?

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6