De strijd tusschen Rusland en Finland. WEK UW LEVER-GAL OP m Twee Russische divisies vernietigd. 20.000 Russen gedood. Filmnieuws TWEEDE BLAD Gisterochtend werd ook in de buitenwyken Van Helsinki luchtalarm gemaakt. Men veronderstelt, dat Russische vliegtuigen bo- ven de eilanden voor de kust vlogen. Een dertigtal bommen is Dinsdag in de buiten- wijken van Helsinki neergekomen, doch de schade is betrekkelyk gering. De president van de republiek heeft een decreet gepubliceerd, waarbij maatregelen zijn genomen tegen personen, die gevaarlijk zijn voor de veiligheid van den staat. Deze perscnen kunnen uit het land worden ge- zet, bewaakt of gevangen gehouden worden. Het Finsche blad „Helsingin Sanomat" schrijft, dat het Rusische leger dat twintig jaar een vraagteeken is geweest voor Euro- pa, thans voor het eerst in een werkelyk ge- vecht is gewikkeld. Het feit, dat Finland nu reeds twintig dagen weerstand heeft kun nen bieden aan een aanvaller, die over groote overmacht beschikt en van verschil lende zijden aanvat, heeft groote waardee- ring voor de Finsche soldaten gewekt, doch de meening over het Russische leger in het buitenland is er aanmerkelyk door gedaald. Volgens via Noorwegen ontvangen berich- ten uit de streek van Petsamo zijn de Sovjet- Rusissche troepen aangekomen by Hestesoss aan de Finsch-Noorsche grens. Men merkt in dit gebied belangryke contingenten ge- motoriseerde troepen op. Voorts bevestigen vrij nauwkeurige be- richten van het front van Suomussalmi, dat een sterk contingent Russische troepen, op zijn minst twee regimenten omvattende, ge- heel van zijn bases is afgesneden en omsin- geld door Finsche troepen. Wat de Russische luchtraids betreft, wordt vernomen, dat die ook ondemomen. zijn op twee punten, die nog niet vermeld zijn. Zoo hebben omstreeks twintig Russische bom- bardementsvliegtuigen een aanval gedaan op de Finsche kustbatterijen van de buitenste archipel van Koppa. Zij werden door de kust' batterijen afgeslagen. Te Antrea, in het uiterste zuiden van de industrieele vallei van de Vuoksi, heeft men verscheidene ma- len Sovjet vliegtuigen waargenomen, waar- van twee door Finsch luchtafweergeschut zijn neergehaald. De Russische vliegtuigen hebben verschei dene malen bommen neergeworpen, maar de meeste vielen zonder schade te veroorzaken, in de bosschen. Ten Noorden van Antrea, nog steeds aan de Vuoksi, is voor twaalf uur twee maal alarm gegeven, zonder dat men vliegtuigen heeft gezien. Bij een derde alarm om een uur des mid- dags, zag men Russische toestellen op 3.000 meter hoogte vliegen. Onder het vuur van het luchtafweergeschut maakten de vlieg tuigen rechtsomkccrt, na eenige tientallen zware bommen blindelings in de bosschen te hebben gegooid. Finsche deskundigen zijn van meening, dat de moeilijkheden der Russen toenemen, naarmate de oorlog in Finland voortduurt. Gelijk blijkt uit verhooren van Russische krijgsgevangenen ondervinden de Sovjets ernstige moeilijkheden met het transport tengevolge van de onvoldoendheid van het materiaal. Het schijnt zelfs, dat hongersnood heerscht in zekere sectoren van het front. De Finsche behoefte aan oorlogs- materiaal. trok zich evena1' den dag tevoren tusschen Kaukjaervi en Muelaajaervi. Sterke troepen hebben ook op andere punten aangevallen Alle aanvallen zijn afgeslagen. Des avonds hielden de Finnen nog stand. De Russische verliezen aan tanks zijn aanzienlijk Twintig Sovjet-tanks, die tot de stellingen opruk ten, werdc-1 Luitgemaakt. Vele andere wer den voor deze linies vernield. De Russische verliezen aan manschappen zijn eveneens aanzienlijk. Aan he't Oostelyk front rukken onze strijdkrachten op in de richting Salla. Wij hebben ons meester gemaakt van groote hoeveelheden materiaal, o.a. drie tanks, een kanon, enkele machinegeweren, dertig vrachtauto's en veel munitie. Aan het front van Petsamo hebben onze troepen zich op Kometijaervi teruggetrok- ken. Het communique der luchtmacht. In het communique der luchtmacht wordt o.a. gezegd: Gisteren was het de bedrijvigste dag sinds het begin van den oorlog. De Finsche lucht macht werd in verwoede luchtgevechten gewikkeld die den geheelen dag van gisteren duurden, voomamelijk boven de Karelische landengte. Vast is komen te staan, dat Fin sche vliegtuigen veertien vijandelijke ma chines hebben neergehaald, voor het mee- rendeel bommenwerpers en dat zes vijande lijke toestellen door de luchtafweerbatte rijen zijn neergehaald. Naar schatting zijn gedurende den dag 200 vijandelyke vlieg tuigen over Finsch grondgebied gevlogen. Het communique meldt ook het bombar- dement door de Russen van Abo, Bortevala nabij Helsinki, Hango en eilanden van den Finschen archipel. Kolonel Paavo Talvela is benoemd tot generaal-majoor. Tijdens een ononderbroken strijd van elf dagen tegen numeriek veel sterkere troepen dan de zijne, was de kolo nel er in geslaagd stellingen, die door het roode leger waren bezet te heroveren en de Russen te dwingen zich met zware verliezen terug te trekken. Daarby werden talrijke tanks en wapens buitgemaakt. Ook heeft hij het leeuwenaandeel gehad in den slag van Tolvajaervi. De strijd aan de Finsch-Nr grens. Wat de stryd aan de Finsch-Noorsche grens betreft, publiceeren de Noorsehe bla den tegenstrijdige berichten. De Russische en Finsche communique's spreken over een terugtocht dor Finnen tot een honderdtal kilometers ten Zuiden van Petsamo. Sommi- ge Noorsehe dagbladcorrespondenten melden dat de Russen de geheele Noorsch-Finsche grens over een lengte van 300 km zouden hebben bezet en door wOestijnachtige gebie- den zouden zijn getrokken. De pers maakt melding vein geen enkel door het Russische leger verwekt grensincident. en u zult 's morgans uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal inuw Ingewanden doen vloeien. Wanneer deze strooni van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel met. het bederft. U voelt u opgeblazen. u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftlgd. u voelt u beroerd en ellendlg. u zlet alles zwurt. De meeste laxeermtddelen ztln siechts lapmldde- len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJ ES nemen om deze liter iever-gal vrt) te doen vloeien en u zult u een geheei ander mensch voelen. Onschade- lijk, plantaardlg, zacht. onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-PUletjea 00 apothekers en drogisten. t. 0.75. Finsche kringen in Londen verklaren, dat Finland wel oorlogsmateriaal uit Engeland krijgt, maar helaas niet zooveel als het noo dig heeft. De Finnen hebben geen crediet noodig en kunnen contant betalen. Hun be- hoeften zijn echter dringend. De Engelsche Blenheim-bombardementstoestellen, die Fin land gekocht heeft voor den Sovjet-Russi schen aanval, zijn gebleken zeer te voldoen tegenover de beste Russische toestellen, maar numeriek is de Finsche luchtmacht zeer veel minder. De Finnen verklaren, dat zij zijn opgerukt benoorden het Ladogameer en Aglajaervi hebben bereikt, waar een verwoede strijd gestreden wordt. Twee Russische vliegtuigen zijn neergeschoten bij Helsinki en een derde bij Viborg. Onrust in Noordwest-Rusland. Het agentschap P.A.T. meldt van de Pool- sche grens: Steeds vaker komen in de U.R.S.S., in het geheele Noordwesten van Rusland, relletjes voor. Men gaat er over tot nieuwe arrestaties en talrijke deportaties, vooral onder de mili- tairen. Het agentschap voegt hier aan toe, dat het aantal Duitschers dat uit de Baltische landen is aangekomen en dat met geweld in Posen en Pommeren is gevestigd, 50.000 bedraagt. Engeland en Finland. Van gezaghebbende zijde te Londen wordt vernomen, dat nog geen, antwoord door En geland is gezonden op de circulaire van den secretaris-generaal van den Volkenbond betreffende hulp voor Finland. Het feit, dat de Britsche regeering reeds uitvoervergun- ningen voor vliegtuigen naar Finland gege ven heeft, maakt duidelijk van welken aard het antwoord zal zijn. De strijd in het Noorden van Finland. De vertegenwoordiger van het Noorsehe telegraafagentschap in Kirkenaes, meldt, dat de Finnen het roode leger gevoelige verlie zen aan manschappen en materiaal hebben toegebracht. Hij voegt hieraan toe: De Rus sische troepen bevonden zich Dinsdag ter hoogte van de Noordelijkste huizengroep in Noorwegen. Van de Noorsehe grens ziet men groote Sovjet-Russische transportcolonnes. De temperatuur bedraagt op het oogenblik 30 graden onder nul en de thermometer daalt nog steeds. Op de Karelische landengte. Op de Karelische landengte hebben de Russen eist-ren den geheelen dag verwoede aanvallen ondemomen. Na een krachtige langdurige artillerievoorbereiding is de Sov- jet-infanterie, gesteund door honderden tanks van verschillende types tot den aan val overgegaan. De voornaamste aanval vol- Een Russisch legerbericht. Het legerbericht van het hoofdkwartier van het militaire district Leningrad ver- meldt dat Woensdag in alle districten kleine schermutselingen tusschen patrouilles zijn voorgekomen, terwijl in een aantal distric ten, in het bij zonder in de landengte van Karelie, de artillerie aan beide zijden heftig in actie was. Sovjet-vliegtuigen hebben ver- kenningsvluchten gemaakt. Koude belemmert de operaties. De felle koude, - gepaard gaande met ver- blindende sneeuwstormen, hebben iedere ge- vechtsactiviteit aan het front in het Finsche Poolgebied, in den corridor van Petsamo, onmogelijk gemaakt. Naar de Finsche commandanten melden, hebben de Russen in den sector van Hestefoff aan de Noorsehe grens zware verliezen ge- leden. Van ooggetuigen aan de andere zijde van de Noorsehe grens hebben de Finnen ver nomen, dat de Russen van Petsamo uit in een onafgebroken stroom versterkingen zenden. Te Helsinki is bericht ontvangen, dat de Finsche troepen bij Suomusalmi, in de „WespentailIe" van Finland twee Sovjet-Russische divisies feitelijk heb ben vernietigd. Naar gezegd wordt, zou den bijna 20.000 Russen zijn gedood. Itaiiaansche en Spaansche vliegers zouden de spoorlijn van Moermansk hebben gebqmbardeerd. Uit Kirkenaes aan de Noorsch-Finsche grens wordt gemeld, dat Itaiiaansche en Spaansche vrijwilligers, die dienst heb ben genomen bij de Finsche luchtmacht, een bomaanval hebben gedaan op den spoorweg van Moermansk. Volgens een ander bericht zouden zes Russische vliegtuigen of achter de Fin sche linies bij Salla in Noord-Finland zijn neergestreken of in de buurt nood- landirgen hebben gemaakt. De „Aftenposten" bericht, dat Finsche vliegtuigen den spoorweg LeningradMoer mansk hebben gebombardeerd. De aanval werd uitgevoerd door zeven Sovjet-Russische vliegtuigen, welke door de Russische piio- ten, die gedeserteerd zijn, naar de Finsche linies werden gebracht. Aan den aanval werd deelgenomen door buitenlandsehe vrij willigers. De „Arbeiderbladet" bericht, dat de Finnen tot een tegenaanval zijn overge gaan bij Suomusalmi. In Moskou worden over den strijd in Fin land siechts de weinig-zeggende legerberich- ten van den Sovjet-Russische generalen staf gepubliceerd, siechts de kranten te Leningrad en in Karelie geven enkele nadere bijzon- derheden. De „Polyarnaya Pravda" looft het gedrag van de Sovjet-Russische treinsolda- ten, die de verbindingen en de ravitaillee- ring van de strijdende troepen verzorgen. Hun taak is zeer moeilijk door de groote af- standen en de felle koude, het gebrek aan wegen en het optreden van de „witte Fin nen" achter de Sovjet-Russische linies. De levensmiddelen en munitie moeten de man- ENGELSCHE WEERLEGGING VAN DUITSCHE BERICHTEN. Gister is te Londen van gezaghebbende zijde een commentaar verstrekt op de jong- ste Duitsche berichten over veronderstelde luchtacties boven de Noordzee. De laatste dagen, zoo luidt dit commentaar, schijnt in officieele Duitsche kringen een toenemende opwinding te heerschen met betrekking tot den oorlog in de lucht. Maandag beschre- ven de Duitsche agentschappen tot in bij- zonderheden een luchtgevecht boven Sylt, dat nooit heeft plaats gehad. Dit werd blijk- baar gedaan om kracht bij te zetten aan de fantastische getallen over het aantal neer- gehaalde vliegtuigen in een luchtactie bo ven Helgoland. De Duitsche berichten heb ben voor Is luchtaanvallen uitgedacht op Hornum en Rantum, welke het Britsche ministerie van luchtvaart officieel hebben tegengesproken. De redenen voor deze fan- tasieen zijn niet ver te zoeken, aldus het commentaar. Dinsdag heeft de Duitsche radio de luchtaanvallen toegegeven op 24 weerlooze visschersbooten en gepoogd die aanvallen te verontschuldigen door deze booten te beschrijven als oorlogsschepen en hulpvaartuigen. Deze verontschuldiging is zeer duidelijk valsch, en het blijkt, dat hier- mede een poging wordt gedaan om derge lyke flagrante schendingen van het inter nationale recht en fatsoen te rechtvaardi gen door het uitvinden van Britsche aanval len op Duitsche steden. De luchtaanvallen op Britsche treilers. De treiler „Star of Scotland" uit Aberdeen is een haven binnengesleept met twee leden der bemanning gedood door machinege- weerkogels tydens een aanval van Duitsche vliegtuigen op de Noordzee. Twee andere opvarenden werden gewond. De schipper van de treiler „Strathalbyn" uit Aberdeen, welke eveneens werd aange vallen, verhaalde het yolgende: Een Duit sche bommenwerper heeft ons twee maal aangevallen. Een zware bom viel drie meter van onze boeg, waarna de machine eenige honderden schoten loste, welke het dek raakten, doch geen schade aanrichtten. De schipper van de treiler „Strathugie" uit Aberdeen zeide: Een vliegtuig heeft tweemaal om het schip gevlogen en 't met een machinegeweer beschoten. Bij de nade ring van een groot neutraal vrachtschip verdween het toestel. De treiler „Evelyn Nutten" uit Aberdeen rapporteerde Zondag door twee vliegtuigen te zijn aangevallen, die-zes maal naar het schip doken en het bestookten met kogels en bommen. De bemanning bleef evenwel on- gedeerd. De machines verdwenen toen een Britsch vliegtuig naderde. AMERIKA BESTELT VLIEGTUIGEN. Het Amerikaansche departement van ma rine heeft met een vliegtuigfabriek een con tract afgesloten voor den bouw van vlieg tuigen tot een bedrag van 20 millioen dol lar. Er wordt geen enkele inlichting ver strekt omtrent het aantal of het model dezer vliegtuigen. MIJNONGELUK. Uit Essen wordt gemeld: In de Koningin Elisabeth Mijn is gister- middag bij het afdalen in den schacht de liftkabel gebroken. Negen mynwerkers kwamen daardoor om het leven. De dooden konden reeds geborgen worden. DE MOORD OP ENGELBERG. Uit Toronto wordt gemeld: De amateur- bokser Ernest Kohler, die in de boksers wereld Ernie Haas wordt gerfoemd, heeft een verklaring onderteekend, waarin hy bekent den secretarL van het consulaat generaal van Duitschland te New-York, Engelberg, te hebben vermoord. De mis- daad heeft geen politieken achtergrond, zooals men eerst meende. De moordenaar deelde de politie mede, dat hij jaloersch was op zijn slachtoffer en in een vlaag van woede Engelberg met een zwaar voorwerp heeft doodgeslagen. Hij heeft zich eenigen tyd schuil gehou den in goedkoope hotels en de politie is hem op het spoor gekomen, doordat een vrouw, met wie hij een afspraak had zich in een warenhuis versprak. DE DEBATTEN OVER DE BUITENLANDSCHE POLITIEK IN DE BELGISCHE KAMER. De Belgische Kamer heeft heden de de- batten over de begrooting van buitenland sehe zaken hervat. De heer Carton de Wiart herinnerde aan het besluit van den Volkenbondsraad. Wan neer wij, zoo zeide hij, doof zouden zijn ge- bleven voor den oproep, die Finland met de grootste waardigheid tot den Volkenbond gericht had, zouden wij een blaam op ons- zelve geworpen hebben. Toen ik aan Fin land dacht, kreeg ik het Belgie van 1914, dat aangevallen werd door een machtigen tegenstander, voor oogen. De moreele positie van Belgie is een groote kracht, aldus vervolgde Carton de Wiart. Onze houding, die trouw blijft aan de eer, dient onze reputatie. Laten wij niet de eenheid der gemoederen en de kracht van onze wapenen verbrokkelen. (Applaus.) De socialistische afgevaardigde Huysmans zeide: „Zonder Rusland en zijn recente poli- tiek zou er geen oorlog zijn geweest. Er bestond een niet-aanvalspact tusschen Rus land en Finland. Dat alles is veranderd en in werkelijkheid heeft Rusland het voorne- men de democratic in Europa te vermoor- den. Wanneer wij Finland verdedigen, ver- dedigen wij onszelve. Wanneer men de Finsche regeering aan- valt, zoo vervolgde spr., doet men een aan val op het Finsche volk en wij protesteeren, wanneer men hen aanvalt. Dat is geen daad van lafheid, wij kunnen niet anders doen. Hysmans maakt de opvatting der Russische socialisten tot de zijne, die zeggen, dat Sta lin door zijn pact met Hitler den oorlog heeft ontketend. Leve Finland, met deze woorden eindigde spreker zijn rede. (Toe- juichingen.) Vervolgens ging de Kamer over tot be- handeling der begrooting van economische zaken. Afgevaardigde Ch. Em. Janssens be- pleitte een economische toenadering tus schen Nederland en Belgie. VERKLARING VAN GENERAAL SMUTS. In Standerton in Transvaal heeft de Zuid- Afrikaansche premier Smuts een rede uit- gesproken voor zijn kiezers. Hij zeide daarin o.m.: ..Wanneer de Zuid-Afrikaansche regee ring in April de Zuid-West-Afrikaansche politie had overgenomen, zou de wereldoor- log misschien niet in Polen, maar in Zuid- Afrika zijn uitgebroken. In April besloot de regeering der Unie onder den eersten mi nister, generaal Hertzog, na een zeer erasti- ge Waarschuwing te hebben ontvangen van onverdachte zyde, onmiddellijk vrede en rust te verzekeren in Zuid-West-Afrika waar de Duitsche bevolking georganiseerd,' gedrild en voorbereid werd op alles. Wan neer de regeering niet vlug was opgetreden zou een oorlog hebben kunnen uitbreken. Duitschland had in Zuid-West-Afrika de- zelfde techniek gevolgd van ondermyning van den geest van onafhankelijkheid van het volk als in Oostenrijk en Tsjechoslo- wakije. Wanneer Duitschland Zuid-West- Afrika herwonnen had, was er geen twijfel aan geweest, of de vryheid en onafhanke lijkheid van Z.-Afrika. Het onderzoek der geduurd. Duitschland als nabuur zou een bedreiging zijn geweest, maar Engeland was, zooals Hertzog gezegd had, de grootste vreind van Zuid-Afrika. Het onderzoek der politie heeft aangetoond, dat Zuid-Afrika gedurende eenige jaren onderworpen ge weest was aan een stelselmatige propagan da, gei'nspireerd door de Duitsche regeering en uitgevoerd zelfs door de diplomatieke vertegenwoordigers. Deze propaganda had ten doel Zuid-Afrika weg te leiden uit den koers, dien het had gekozen". COMMUNIQUE VAN MINISTERIE VAN LUCHTVAART. Het Britsche ministerie Van luchtvaart deelde gister mede: „Het Duitsche opperbevel heeft in een officieele radio-uitzending medegedeeld, dat een van zijn vliegtuigen een groote Britsche vliegboot heeft neergeschoten. Geen enkel Britsch vliegtuig is vandaag aangevallen. De verklaring had wellicht betrekking op een gevecht, dat zich gis terochtend voor de Noorsehe kust heeft voorgedaan. Een Britsche vliegboot ont- moette een vliegtuig, vermoedeiyk een Heinkel. De vyand ontving een lading machinegeweervuur en werd verdreven. Ons eigen vliegtuig bracht zijn patrouille- vlucht ten einde en keerde veilig op zijn basis terug." HUISZOEKINGEN IN ZUIDWEST AFRIKA. Uit Windhoek wordt gemeld: De politie heeft gister huiszoeking gedaan in een aantal bureaux van Duitsche organi- saties. Een groot aantal documenten is in beslag genomen en in politie-auto's mee- gevoerd. Ook deed de politie huiszoeking in de particuliere woningen van de bestuur- ders van deze vereenigingen. Men veronderstelt dat de organisaties verdacht werden in betrekking te staan tot de Duitsche regeering. KERMIS DER DWAASHEID. Victoria-theater. In deze prachtige film heeft de M. G. M. twee van haar beste sterren samengebracht als hoofdvertolkers n.l. Norma Shearer en Clark Gable, en het resultant is een zeer groot succes geweest. De rol van den va- riete-acteur ligt Clark buitengewoon en als de z.g. Russische grootvorstin Irene levert Norma Shearer een schitterende creatie. De volgende beoordeelingen, uit andere bladen bevestigen dit: De Maasbode: „Uitmuntend werk". „N. R. Crt.": „Het is een gegeven, dat hooge eischen stelt aan de spelers, juist omdat zij nu niet eenvoudigweg menschelijk mogen zijn, maar gekunstelde menschen, spelers op het schouwtooneel der wereld. die spelen om het spel. Vooral geldt dat voor de rol van Irene. Norma Shearer speed haar als een haast grotesk overdreven rol in een drama van Shakespeare en houdt dat knap vol. Clark Gable, blijkt ook tegen zijn zware taak opgewassen. Burgess Meredith geeft zyn protest tegen den oorlog met branden- den hartstocht. En de regie van Clarence Brown, gaf de film een overtuigenden vorm". „H e t Volk": Kermis der Dwaasheid boeit van het begin tot het einde en weer juist in deze dagen een zeer gemengd publiek tot bewon- dering te brengen groote artistieke ver- diensten en voortreffelijk spel DRIE GEWIEKSTE SCHATJES WORDEN GROOT. City-theater. Een Kerstprogramma met Deanne Dur- bin ais hoofdfiguur in de film moet een succes zijn. De combinatie lijkt ons buiten gewoon gelukkig. DE DORPSDETECTIVE. Roxy-theater. Dit theater heeft eveneens een uitgezocht programma voor de feestdagen, want het nen op hun rug, op kleine Siberische ponies of rendiersleden vervoeren. Een karavaan var 21 paarden met levensmiddelen heeft dertig uur noodig gehad om veertig kilo meter, welke Petsamo van de ravitaillee- rinrrsbasis scheidden, af te leggen. Deze 21 paarden werden geleid door dertig man. brengt een uitbundige lach-schlager. En dat zal men wel kunnen begrijpen als men weet, dat Joe Brown de titelrol vervult. Men kent deze sympathieke dwaas van het witte doek reeds voldoende en telkens wil men hem weer zien in zijn dolle avonturenreeks. In de Dorpsdetective is hij al bijzonder op dreef en er zal met de feestdagen in het Roxy-theater groote vroolijkheid zijn. Deze film is eenigszins als een vervolg te beschouwen op die andere Deanne Durbin- film: Drie schattige meisjes. Men vindt haar n.l. ook Nan Grey en Helen Parrish weer terug, benevens Charles Winniger in de rol van den vader. Deze film mag voor de feestweek inderdaad een ideale ontspanning genoemd worden voor jong en oud. BOEFJE, DE HOLLANDSCHE FILM, GEPROLONGEERD. Harmonie-theater. Het succes der Hollandsche film Boefje, met Annie van Ees in de titelrol, is zoo groot geweest, dat de directie van het Harmonie- theater besloten heeft, deze film voor de Kerstweek te prolongeeren, en daardoor heeft men met de feestdagen in de Harmo- nie een programma, dat voor ieder een groote aantrekkingskracht moet hebben. Want de geschiedenis, de verfilming en de vertolking zijn inderdaad van dien aard, dat men in alle opzichten van deze Holland sche film kan genieten.

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 6