Agenda KiJ KEN is KOOFEN mCLOECK AMSIERDAMSCHE BEIIRS Stad en Omgevuuf £aatste iedchten l'P-uMicaiies V}££tAecicfii Pcovinciaal Tlieuuxs I zuidscharwoude GEWIJDE AVOND IN T HOF VAN SONOY. NOORDSCHARWOUDE HEERhUGOWAARD OUDKARSPEL HEILOO OBDAM SCHAGERBRUG HOORN Atchison Topeka Illinois Central §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividen<i. Prolongatie vorige koers 2'/,, heden 2'', WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 23%,-J EERSTL BI.AD Alkmaar, Donderdag. GOED AFGELOOPEN. Doordat de bestuurder van de militaire auto V. 3050, genaamd C. H., gelegerd fe Alkmaar, gisterenmorgen op den Bergerweg bij de Ambachtsschool plotseling voor een vrouw, waarvan de naam onbekend is moest uitwijken, slipte de auto en reed met de voorzijde tegen een aldaar staanden boom, welke hierdoor licht besehadigd werd. Van de auto werden de voorbumper en ds radiateur ingedeukt. G'adheid van den weg door de sneeuw is mede oorzaak van 't on- geval, dat zonder persoonlijke ongelukken afliep. EEN AANRIJDING. Gisterenmiddag reed de bestuurder van een personenauto J. G., wonende te Bever wijk over den Schermerweg alhier. Door de gladheid van den weg reed de auto te vee] rechts en kwam in aanraking met een al daar stilstaanden bakkerskar van W. S. al hier, waardoor bedoelde kar schuin over den weg slingerde en in aanraking kwam met een uit tegenovergestelde richting ko- mende auto, bestuurd door F. W. B wo nende te Hoorn. Alle genoemde voertuigen bekwamen hierdoor schade. Van een straf baar feit is niet kunnen blijken. IN BEWARING GESTELD. Twee personen die te veel aan Bacchus geofferd hadden werden ter ontnuchtering in bewaring gesteld. „DE VIER K's" TE CALLANTSOOG. Aan de in Callantsoog gelegerde troepen, waaronder zich vele Alkmaarders en velen uit onze omgevmg bevinder., werd Tweeden Kerstdag een feestavond aangeoDden door O. eij O. In het feestelijk, toepasselijk versierde Militaire Tehuis trad op het Alkmaarsche Cabaret-Ensemble „de Vier K's", onder lei- ding van den conferencier Andre Carrell, met de revue „Kom 'r es kijken". Het zal voor alien in de zaal wel zeer aangenaam geweest zijn met dit wakkere troepje kennis te maken, want wat het ge- zelschap presteerde heeft zeker alle ver- wachtingen overtroffen. Deze amateurs, die hun heele kernen en kunnen geheel zelf- standig hebben opgebouwd, brengen goede kleinkunst. De revue is een genoeglijk aan eengesponnen geheel van liedjes, scetches en grappen, en de leider, Andre Carrell weet met een vlotte conference voor het doek de menigte aangenaam bezig te houden, ter- wij) het tooneel weer voor de volgende scene klaar gemaakt wordt. De zang en dans van de vrouwelijke K, me vrouw Grace Of fen berg sloeg geweldig in, en voora) een menuet, waarbij de execu- tanten van een schilderij uit een museum weggeloopen waren, was van costuums en uitvoering zoo goed, dat mevr. Offenberg en Carrell het nuromer moesten bisseeren. Een der K's ontpopte zich als een vlotte prater in Noordhollandsch dialect en z'n rake zetten en specifieke uitdrukkingen veroorzaakten heel veel plezier en hilariteit. In een vlot tempo werd de revue afge- werkt, het is onnoodig alles apart te noe- men, voldoende zij, dat alle scenes, ernstige en vroolijke, met heel veel instemmng be- groet werden, en dat de bloemen, aan het eind van den avcnd aan mevr. Offenberg aangeboden een manifestatie voor het ge- heele gezelschap waren, hoe aangenaam het den ganschen avond het garnizoen had bezig gehouden. Leiders van O. en O.-avonden, houdt u de „Vier K's" eens in gedachten! O. en O. in Callantsoog had tot slot voor ieder nog een kerstpakket. waarbij zij, die buiten langs de kust wacht hadden, niet werden vergeten en er alzoo in voile tevre- denheid weer dienst kon worden gedaan. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Overzichi tijdvak 119 Dec. 1939. In het tijdvak 119 December werd op de spaarbankboekjes ingelegd 61.717.50 en terugbetaald f 114.938.69. Het gezamenlijk tegoed der spaarders bedraagt thans f 3.878.223.33. Het aantal in voormeld tijd vak nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 49; ingetrokken zijn 40 boekjes. Onder de uitgereikte 49 nieuwe boekjes zijn begrepen 8 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van f 1. Zooals bekend is ie Spaarbank, evenals in vorige jaren, tijdens het bcrekenen der aan de spaarders verschuldigde rente vanaf 20 December tot het einde van het jaar voor inleg en terugbetaling gesloten. ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKEST-VEREENIGING. Derde opvoering van Ball im Savoy. Aangespoord door het groote succes der beide vorige opvoeringen heeft deze ver- eeniging besloten een derde opvoering te geven van Ball im Savoy, de charmante operette van Paul Abraham. Deze opvoering zal plaats hebben op Nieuwjaarsdag, waardoor zij, die nog gaarne deze operette willen zien, meteen de gelegenheid krijgen op vroolijke wijze het nieuwe jaar in te gaan. Aan muziek, zang en monteering enz. zullen weer de- zelfde goede zorgen worden besteed en ook de mooie dansen zullen niet ontbre- ken. Inderdaad is hier voor de liefhebbers te genieten en een druk bezoek mag dan ook stellig verwacht worden. FAILLISSEMENTEN. Door de rechtbank zijn heden in staat van faillissement verklaard: 1. N. Bloedjes, vee- koopman te Uitgeest; rechtex-commissaris mr. Krabbe, curator mr. Smal; 2. H. Ver- duin, brandstoffenhandelaar te Akersloot; rechter-commissaris mr. Fruin, curator mr. van Me'el. Gisteravond werd in't Hof van Sonoy een gewijde avond gehouden, zooals die telken jare tusschen Kerstmis en Nieuwjaar plaats heeft. Spreker was ds. Prins van Wijngaar den, terwijl het muzikale gedeelte verzorgd werd door den heer P. Dalenberg, zang mej. Honijk, viool en den heer Nico Akker man. orgel. Geopend werd met gezamenlijk zingen van Gez. 2 vs. 3 ..Geloofd zij 's Vaders eengen Zoon" en gebed van ds. Prins v. Wijngaar den, waarna de president-regent, de heer Roderwijn. een openingswoord sprak"en een kort overzicht gaf betreffende het Huis over het afgeloopen jaar. De heer Dalenberg zong toen ..Kerstklok kenlied" van Bonset en „Largo" van Han del. De prachtige stem van den heer Daler, berg kwam goed uit. Ds. Prins van Wijngaarden stelde zich in zijn toespraak de vraag, welke beteekenis Kerstmis voor ons heeft, nu het voorbij is Is het een schoone droom geweest, nu alle uiterlijke schijn met zijn lichtjes-boomen enz, weggevallen is? Hij wees er op, dat slechts het menschelijke weggegaan is; wat geble ven is, dat is de Kerstboodschap, de Bljj ie Boodschap, die heden even groot is als in den Kerstnacht en op len Kerstdag. Het Christelijk geloof is veel meer dan de beste mensch ooit heeft kunnen verzinnen want het is uit God. De knapste mensch kan er niet bij, 't is altijd hooger, 't is een heme! sche stem, die spreekt van genade en zalig- heid. Daarom kan de eenvoudige mensch door het gelcof veel dichter bij God staan dan de mensch met veel kenni6. God werkt van bov£n naar beneden. Spreker eindigde met het verhaal „Heim- wee", waarin uitkwam, dat vooral menschen die in een vreemd land wonen, op ouderen leeftijd weder verlangen naar het oude vaderland krijgen. Zalig de mensch, die heimwee heeft naar zijn Tehuis, wetende, dat hem na dit aardsche bestaan een beter Te huis wacht! Goed bij deze toespraak aansluitende speel- de mej. Honijk toen op de viool „Eere zij God in den Hooge" en „Stille Nacht". Na de pauze zong de heer Dalenberg met medewerking van viool en orgel „De hex dertjes lagen bij nachte" en „Er ruischt langs de wolken". Vooral het laatste maakte diepen indruk door de schitterende vertolking. Op veler verzoek las ds. Prins van Wijn gaarden nog een herstverhaal, waarna mej. Honijk nog enkele vioolnummers gaf, waar- mede zij groot succes oogstte. Alle zang- en vioolnummers werden door den heer Nico Akkerman op bescheiden wijze op het orgel begeleid. De heer Roderwijn dankte den spreker voor zijn woorden, waarvan iets in de harten zal achterblijven, de musici voor het geboden kunstgenot, hopende op een tot weerziens, waarna deze avond, waarvan de oudjes en genoodigden zeer hebben genoten, geeindigd werd met het gezamenlijk zingen van Gez. 96 „Halleiuja, eeuwig dank en eere". KERSTFEESTVIERING. In de Unie werd gisterenavond het twee de openbare kerstfeest der evang. gemeente gevierd. De zaal was geheel gevuld. Ds. Ruys sprak over de verschillende wijzen, waarop op het Kerstfeest werd gereageerd: door Rudolf Hess, door Daladier, door den koning van Engeland en in ons koninklijk paleis, waar de Verlosser Jezus nog werd verkondigd. De kerstboom werd in zijn symbolische beteekenis toegelicht. Staande werd het „Eere zij God" door alien gezongen. Mejuffrouw M Kommer zong een 6-tal schoone Kerstliederen, zichzelf begeleidend op de piano. Deze zang was forsch en zeer schoon. Mevrouw G. van 't WoudHardorff deed een boeiende Kerstvertelling, welke met waardeering werd aangehoord. De heer A. Visser (IJmuiden) hield een Kerstrede. In de pauzes werden versnaperingen rondgediend. Het glanspunt van den avond was de uitdeeling der Kerstpakketten door me vrouw J. M. RuysSchupper smaakvol in- gepakt. Zij bevatten voor behoeftigen: vet, spek of worst, nuttige kleedingstukken, boekwerken en kinderspeelgoed; voor de anderen een kleine verrassing. De samen- komst, door ds. Ruys met gebed geopend, werd door den heer A. Visser met dankge- bed gesloten. Voldaan keerde ieder huiswaarts. Een 3-tal ernstige zieken en een 2-tal ouden van dagen zullen thuis worden be- dacht. DE „EDELVLAK" TE MADRID. Het K.L.M.-vliegtuig „Edelvalk", dat te Lissabon gestationneerd zal worden, en gis- teren van Schiphol is vertrokken, is vannacht op het Engelsche vliegveld Shoreham geble- ven, vanwaar het hedenmorgen te 8.20 uur Amst. tijd, is vertrokken. Het vliegtuig is, overeenkomstig het reisplan, hedenmiddag te 1.20 uur Amst. tijd geland op het vlieg veld Madrid, waar het vannacht zal blijven. AARDBEVING EISCHT 8000 DOODEN. Naar thans gevreesd wordt, bena- dert het totale aantal dooden tenge- volge van de aardbeving in Turkije de 8000. Alleen reeds in het gebied van Tokat zijn 962 personen gedood en 443 geuond. President Ineunu heeft zijn rondreis door Zuid-Anatolie afgebroken en zich naar de getroffen gebieden gespoed. Ook de minis ters van binnenlandsche zaken en van volks- gezondheid hebben zich in allerijl derwaarts begeven. Bioscopen. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De dorps- detective (klucht) hoofdrol Joe Brown. Toe- gang boven 14 jaar. Harmonie-theater, half 8. Boefje (Ned. film); hoofdrol Annie van Ees. Toegang bo ven 14 jaar. (Geprolongeerd). Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Kermis der dwaasheid (rom.); hoofdrollen Norma Shearer en Clark Gable. Toegang boven 18 jaar. City-theater, half 8, hoofdnummer Drie ge- wiekste schatjes worden groot (hum.-rom.); hoofdrollen Deanna Durbin, Nan Gray en Helen Parrish. Toegang boven 14 jaar. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: Om het vriespunt, ge- deeltelijk bewolkt, kans op eenige sneeuw- buien, zwakke tot matige naar west of noordwest omloopende wind. Voor het binnenland: Lichte tot matige vorst, mistig of nevelig tot betrokken of zwaarbewolkt, geen neerslag van beteekenis, zwakke tot matige zuidelijke tot westelijke wind. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.23 tot 7.40 uur licht op. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrystelling, De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens kostwin *erschap be treffende den hieronder genoemden per- soon, de uitspraak gedaan, achter zijn naam, vermeld: MOOIJ, DIRK WILLEM Lichting 1940. Uitspraak: vrijstelling voor een jaar. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschreve, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken ver- tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het vefzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 28 December 1939. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Inbraak in den Kerstnacht. In den nacht van3ersten Kerstdag, is, toen de gezinsleden zich alien in de r. k. kerk alhier bevonden ter bijwoning van de Nacht- mis, ingebroken bij den heer J. Z., op de Kroonstraat, alhier. De ongenoode gast(en) heeft (hebben) zich door middel van een valschen sleutel toegang verschaft tot de woning en daar een onderzoek ingesteld naar evt. aanwezige geldmiddelcn. De buit was niet bijzonder groot. In totaal wordt een bedrag van 155 verm ist. De bewoners hebben, zoodra zij bij hun thuiskomst bemerkten, wat geschied was, de gemeente- en rijkspolitie gewaarschuwd, die terstond een nauwgezet onderzoek instel- den, bijgestaan door den poiitiehond van den brigadier der rijksveldwacht te Schagen, den heer Misbeek. Een persoon, die door den poiitiehond werd aangewezen, is in den loop van den dag op het gemeentehuis, in tegenwoordigheid van den burgemeester dezer gemeente, Jhr. Van Spengler, die met voortvarendheid het onderzoek leidae, ver- hoord. Daarna is hij weer op vrije voeten gesteid. De politiemannen hebben bij het onder zoek waardevolle gegevens kunnen verza- melen, zoodat zij, naar wij hopen, er spoedig ir. zullen slagen, de(n) dader(s) van dezen j diefstal op te sporen. Een muziekavond. j Zondag gaf de gemengde zangvereeni- ging „Ons Genoegen" met kinderkoor een concert in de zaal van den heer Rus onder leiding van haar directeur, den heer H. J. Zaal uit Bergen, met medewerking van de jeugdaccordeonclub „Onder Ons", onder leiding van mej. A. Kostelijk. Er was een talrijk publiek opgekomen. Geconstateerd j kon worden, dat het met „Ons Genoegen" den goeden kant opgaat onder de bekwame leiding van den heer Zaal. Ook de accor- deonclub voldeed goed en mocht een wel- verdiend applaus in ontvangst nemen, wat een mooi succes was bij hun eerste optre- den. Een gezellig bal besloot den goed ge- slaagden avond. Voetbal. Tweeden Kerstdag is op het D. T. S.- veld een wedstrijd gespeeld tusschen D. T. S. en L. S. V. V. Voorwaarts van Noord- scharwoude. Het terrein was heel zwaar te bespelen. Voorwaarts wist met 32 de over- winning te behalen en beslag te leggen op den door D. T. S. voor dezen wedstrijd be- schikbaar gestelden beker. DE UITBREIDING DER BRITSCHE MIJNVELDEN. Het Duitsche nieuwsbureau schrijft; De aankondiging van nieuwe Engelsche mijn- elden aan de Engelsche kust is naar Duit sche opvatting een nieuw bewijs voor de moeilijkheden waarmede de Britsche oorlog- voering ter zee te kampen heeft. De taak van een neutraal schip, dat een Engelsche hr.ven wil naderen, begint inderdaad te ge- lijken op die van een koorddanser, voor wien de geringste af wij king van zijn smalle pad den ondergang beteekent. Overigens heeft de officieele aankondiging van de aan- wezigheid van geheimgehouden Britsche mijnvelden hier ook in zooverre belangstel- ling gewekt, als hiermede het gebrek aan betrouwbaarheid kan worden aangetoond van Britsche beweringen, welke tot dusver elke scheepsramp als gevolg van een mijn op Duitsche rekening schreven. ONDERHOUD TUSSCHEN PAUS EN KONING. Terugkeer naar het Vaticaan. Na gebeden te hebben bij het H. Sacra ment, verliet de paus de kapel en schreed de stoet opnieuw door eenige schitterende zalen naar de zg. gele zaal, die ten tijde dat het quirinaal toebehoorde aan de pausen, dienst deed als troonzaal. Hier ontving de paus het eerbetoon van het civiele en mili taire huis van den koning, van den gouver- neur van Rome, van de hofdames en van de prinsessen. Vervolgens begaven de paus en de koning en koningin zich naar de troon zaal. In dit schitterende aangekleede ver- trek vond het onderhoud plaats tusschen Pius XII en het Italiaansche koningspaar, de paus gezeten in een groote fauteuil, met aan zijn rechterhand de koning en aan zijn lin- kerhand de koningin. Na het onderhoud, dat ongeveer een half uur duurde, werden de personen uit het pauselijke gevolg aan de koninklijke familie voorgesteld. In de zaal der kurassiers nam de koningin van den paus afscheid, die daarna, door den koning vergezeld, de eeretrap afdaalde en zich weer in zijn auto begaf. De koning nam vervolgens van den paus afscheid. Langs denzelfden weg keerde de pauselijke stoet naar het Vaticaan terug. Gedurende zijn bezoek aan het Quirinaal heeft de paus een zeer hartelijke en zeer belangrijke redevoering uitgesproken, waar op de koning-keizer onder dankbetuiging heeft geantwoord. DUITSCHERS DOOR LANDMIJN GEDOOD. Men gelooft, aldus meldt Reuter uit Luxemburg, dat verscheidene Duitschers gedood zijn door het ontploffen van een land- mijn op den Duitschen oever van de Moezel nabij het dorp Schengen aan de Z.O. grens van Luxembrug. Na de ontploffing zag men hoe de overlevenden de lichamen der ge- troffenen van de plaats van het gebeurde wegdToegen. Steenen en scherven van de landman kwamen bijna in het dorp Schen gen terecht. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Het opperbevel van de Duitsche weer- macht maakt bekend; Aan het Westelijke front geen bijzondere gebeurtenissen. Britsche vliegtuigen pro- beerden gistermiddag door te dringen tot de Duitsche Noordzeekust, doch werden daarin tijdig door het luchtafweergeschut belem- merd. Van twee toestellen, die de Duitsche kust bereikten, werd een door een jacht- vlieger neergeschoten. Het andere toestel werd door luehtdoelgeschut verdreven. RESOLUTIE VAN DE INDISCHE LIBERALEN. De pan-Indische nationale liberale federa- tie in Br.-Indie heeft vandaag een resolutie aangenomen, waarin de politiek van agressie van de nationaal-socialisten tegen de klei- nere landen in Europa scherp wordt veroor- deeld. Verder wordt in de resolutie de sym- pathie betuigd met de democratieen en wor den de Indiers aangespoord Engeland te steunen in de zaak, waarvoor het strijdt. DE STAKING IN DE BORINAGE. Volgens de hedenochtend in Bruasel oht- vangen berichten hebben talrijke mijnwer- kers het werk hervat. In de Borinage zijn tachtig procent van de stakers weer aan het werk gegaan. UITWISSELING VAN GEINTER- NEERDEN. Naar van welingelichte zijde te Berlijn vernomen wordt, is door bemiddeling van de Amereikaansche ambassade en het Zwitsersche gezantschap de mogelijkheid geschapen, dat Duitsche, resp. Engelsche j burgers, die in Engeland, resp. Duitsch- land, gemterneerd zijn of zich daar op- houden, uitgewisseld worden. Deze moge lijkheid staat open voor alle vrouwen en kinderen, alsmeide voor mannen ouder dan 60 jaar. De uitwissejing der betrok- kenen is reeds aan den gang. Ook tusschen Duitschland er. Frankrijk wordt een dergelijke mogelijkheid onder de oogen gezien. Zij zou gelden voor vrou wen en kinderen, alsmede voor mannen - jder dan 65 jaar, die op hasis van weder- keerigheid naar hun land terug kunnen keeren. Zulk een uitwisseling tusschen Duitschland en Frankrijk zou echter pas later beginnen. Kerstvergadering moderne arbeiders- beweging Langendijk. De moderne arbeidersbe- sging van den Langendijk hield haar traditioneele Kerst vergadering Zaterdag in cafe De Roode Leeuw. Een flink aantal personen was aan- wezig, toen de voorzitter van den plaatse- lijken raad uit S.D.A.P. en N.V.V., de heer Jb. de Vries van Sint Pancras, de bijeen- komst opende met een kort welkomstwoord. De heer P. S. van der Vaart uit den Hel- der, secretaris van het gewest Noordholland Noord der S.D.A.P. hield de Kerstrede. De arbeiderszangvereeniging De Stem des Volks en de arbeiderstooneelvereeniging I.D.D.A. verleenden medewerking tot het welslagen van den avond. Op den tweeden Kerstdag, 's namiddags 4 uur, was de witte kerk tot de laatste plaats bezet. De mooie kerstboom met zijn lichtjes en geschenken trok alien, klein en groot en toen men dan de kinderen van de Zondagsschool (die voor ds. Bloemhoff een Zaterdagschool is) in blijde verwachting zag, leefde men geheel met het kind mee. Ds. Bloemhoff gaf op de hem eigen wijze het oude kerstverhaal. Op denzelfden dag hebben in het kerk- gebouw aan de Kerklaan de kinderen van de Zondagsschool van de herv. evangelisatie hun kerstfeest gevierd. Ook hier dezelfde stemming, zang en kerstverhaal, met trac- tatie. Voorganger was ds. de Vries uit Be- verwijk. Op den avond van den eersten Kerst dag werd een kerstfeest gehouden. Ds. Kastein uit Hoorn, de consulent, verzorgde 't geboorteverhaal en de kerstvertelling. Onder leiding van mevr. Koppenol te Hens- broek zong een dertigtal kinderen enkele liederen. De uitslag van eenige voor het inval- ler. van den dooi gehouden vedstrijden voor schoolkinderen van 10 en 11 jaar, luidt als volgt: hindernisrijden meisjes: le pr. A. Hop- man, 2e pr. T. Brugman, 3e pr. A. Eriks. hardrijden jongens: le pr. H. Hartsuiker, 2e pr. J. Bruin, 3e pr. W. Boontjes; estafettewedstrijd paren: le pr. N. Eriks- G. Kruit, 2e pr. G. Wartenhorst-J. Ruigen- tuin, 3e pr. J. Draijer-S. Renooij. De commissaris van politic over- leden. Te 's Gravenhage, waar hij met zijn ge- zin de Kerstdagen doorbracht, is overleden de heer C. C. Lochnaar Dokter, commissaris van politie alhier. De heer Lochnaar Dokter werd in 1878 te Franeker geboren. Zijn politieloopbaan ving hij aan bij het politiecorps te Goes. Daarna werd hij inspecteur van politie te Haarlem en vervolgens commissaris van politie te Culemborg. Vijf en twintig jaar geleden werd hij benoemd tot commissaris van poli tie te Hoorn. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N.V. van Donderdag 28 December 1939. Vor.k 8 3% 80V, 12 867, 83% 1/0 106 2.45-3.00 83V, 80V, 11'/, 85 170 108 ST A ATSLEENINGEN. 3—3K Nederl. 1938 3 Ned -Indie 1937 5)4 Duitschl. '30 m verkl. BANK-1NSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij Cert 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg KunsUijde Unie Calve Delft Cert Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. I INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind. Suiker Unie Verg Vorstenlanden M1JNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water ..it. RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika tijn JavaChina—Japan lijn Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli 167 Senembah AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Southern Railw. 14% Union Pacific Can Pac 39% 3S%-9 65% 65 318 9/3/3 97-% 124% 122-8 40 24%6 601%,, 59%w 4 4 40%, 40% 30% 20%6 1W/M 17«%,-8 4% 49% 485/,-7/s 5% 5%, 4043/, 400 253 253 242% 243 105% 106 58V, 104 254 269 267% 29% 9%, 9»/18 t 87/l6 8%, 2055/, 203j-% 167% "4% 130 61% 61% 107% 4% 95 93% 115 110 1"% 109%-10 123 119% 167 165% 138% 138 19% 10% H% 11%, 14% 14% 75 Vorige koers heden New-York 1.88%. 1.88% Londen 7.42'/, 7.42 y. B?rlijn 75.55 75.55 Parjjs 4.21 4.20 Brussel (Belga) 31.80 31.49 Zurich 42.24 42.25 Kopenhagen 36.35 36.35 Stockholm 44.85 44.85 Oslo 42.77)4 42.77 K

Alkmaarsche Courant | 1939 | | pagina 2