Schepen, die nietwederkeeren Nieuws in 't kort. KALENDERS. 482e STAATSLOTERIJ DERDE BLAD 2 Noorsch vrachtschip op een mijn geloopen en gezonken. Het Noorsche vrachtschip Luna, groot 959 ton, is gister op da Noord zee op een mijn geloopen en gezonken, zoo wordt uit Haugesund gemeld. De bemanning is aan boord genomen van een ander Noorsch vrachtschip, de Colombia, groot 794 ton, dat de schip breukelingen naar Kopervik heeft gebracht. Engelsch tankschip op mijn ge loopen. Het Britsche tankschip „San Del- fino", groot 8000 ton, is op 't strand ge zet, nadat zich een ontploffing had voor gedaan welke naar men gelooft, door een mijn is veroorzaakt. Onder de uit 41 koppen bestaande bemanning zijn geen dooden of gewonden gevallen. Met behulp van sleepbooten werd het schip op het strand gezet. Men meent, dat een belangrijk deel van de lading intact is. Zweedsche nood. reddingboot in De Zweedsche reddingboot „Urd" is voor Glommen op 't strand geloopen, toen het schip het in nood geraakte stoomschip „Nerma" te hulp wilde komen. Drie van de vier opvarenden van de „Urd" konden gered worden, de machinist heeft men nog niet kun nen redden. De „Urd" moet waar schijnlijk als verloren worden be schouwd. De „Nerma" is er later in geslaagd op eigen kracht vlot te komen en zijn reis voort te zetten. Britsch stoomschip vergaan. Het Britsche s.s. Boxhill, groot 5677 ton, is op de Noordzee gezonken na een ontploffing. Twaalf van de uit 32 koppen bestaande bemanning en het lijk van een opvarende zijn gisteren in een haven aan de Noordzeekust aan land gezet. Men vreest, dat de overige negentien zeelieden verioren zijn. DE DUIT3CHE LUCHTAANVAL BOVEN OOSTKÜST VAN SCHOTLAND. In een mededeeling van het Engelsche mi nisterie v. luchtvaart wordt gezegd, dat de piloten van het kustcommando der konink lijke luchtstrijdkrachten gister een snelle en beslissende overwinning hebben behaald in een van de eerste gevechten in het nieuwe jaar. In den ochtend hadden drie Britsche vlieg tuigen op 130 mijl uit de Oostkust van Schot land twee tweemotorige Heinkelvliegtuigen ontmoet, die zij direct aanvielen. Het gevecht duurde een half uur. De vijandelijke vlieg tuigen vlogen op 3 a 400 meter hoogte, toen ze werden waargenomen. Een der Duitsche toestellen is brandend in zee gestort. Van de inzittenden heeft een zich met gebruik making van zijn valscherm, toen het bran dend wrak dicht bij het water was, het vlieg tuig kunnen verlaten, doch het schijnt niet, dat hij zich heeft kunnen redden. Hij viel in zee en verdween en werd niet weer gezien. Het andere vliegtuig was door de beide an der Engelsche toestellen aangevallen en werd beschoten. Toen de bestuurder zag, dat het begeleidende toestel te pletter sloeg, keerde hij. Het Duitsche toestel stond bloot aan het geconcentreerde vuur van zijn aan vallers en slaagde erin in de wolken te ont komen. De Duitsche lezing. Het D.N.B. meldt uit Berlijn: Het Duitsche luchtwapcn heeft het nieuwe jaar ingezet met zijn gewone actie en vastbeslotenheid. Op Nieuwjaarsdag werden wederom verken ningsvluchten gemaakt tegen Engeland. De Shetland- en Orkney-eilanden moest over eenkomstig een opdracht worden gecontro leerd. Daarbij zijn opnieuw belangrijke en verhelderende resultaten bereikt. Ten deeie zijn de Duitsche vliegtuigen voor de Schot- sche kust toevallig in aanraking gekomen met den vijand. Bij het luchtgevecht, dat zich daarbij ontwikkelde moest een der Duitsche vliegtuigen op zee dalen. Het vliegtuig had reeds tevoren een technische storing gehad, zoodat het niet meer tot vollen tot strijd in staat was. Men hoopt de beman ning nog te kunnen bergen. Naar zekere waarnemingen hebben opgeleverd, heeft een der Britsche vliegtuigen tal van treffers ont vangen. Daarom kan met tamelijke beslist heid er op worden gerekend, dat het niet op zijn basis is teruggekeerd. EEN OPROEP VAN HITLER TOT DE PARTIJ. Ter gelegenheid van de jaarswisseling heeft de Führer een oproep gericht tot de nationaal-socialistische partij. Hij zeide o.a. dat alle pogingen om tot een overeenstemming met de overige mo gendheden te komen schipbreuk hebben geleden tengevolge van het egoïsme, de dwaasheid of welbewusten kwaden wil van de staatslieden der westelijke mogend heden en derhalve werd het nationaal- socialistische Duitschland gedwongen zelf stuk voor stuk de slavenketenen te verbre ken en eindelijk het groote Duitsche volk samen te voegen als bekroning van een strijd van duizend jaar. Hij gaf vervolgens aan door welke ge- beurtenisen. Het jaar 1939 is gekenmerkt. Het Duitsche volk heeft den oorlog niet gewild. De eerste phase heeft getoond, dat men in de eerste plaats zelfs den Westwal nie theeft durven aanvallen er in de tweede plaats, dat overal waar Duitsche soldaten zich met den tegenstan der konden meten, de roem van den Duit- schen soldaat en de Duitsche wapenen op nieuw is gebleken. De Führer besloot zijn oproep met den wensch, dat het jaar 1940 de beslissing moge brengen. Wat ook moge komen, het zal een overwinning voor^Duitschland zijn. Voor den opbouw van het nieuwe Europa komen slechts in aanmerking die volken en krachten, welke door hun houding en door hetgeen zij tot stand hebben gebracht kunnen worden beschouwd als jong en productief. Deze jonee naties n systemen hoort de toekomst, de joodsch-kapitalisti- sche wereld zal de twintigste eeuw niet overleven.- 2 M3LLIOEN MAN ZULLEN VOOR HET EINDE VAN HET JAAR IN ENGELAND WORDEN OPGEROEPEN. Maandagavond heeft de Engelsche koning in een privy council een proclamatie onder teekend op grond waarvan bijna 2 millioen man dienstplichtig worden voor de gewapen de strijdkrachten. Het betreft hier mannen, die thans 19 jaar oud waren, doch nog geen 28 jaar. De inschrijving en oproeping van de ver schillende groepen zullen in den loop van het jaar worden bekend gemaakt. De eerste groep zal die der 23-jarigen zijn. Het is evenwel niet waarschijnlijk, dat deze mannen vóór 1 Maart zullen worden opge roepen, daar zij die in November en Decem ber werden ingeschreven, nog niet zijn opge roepen. Sir Thomas Phillips van het ministerie van arbeid heeft gisteravond verklaard het als vrij zeker te beschouwen, dat alle nieuwe lichtingen einde 1940 onder de wapenen zullen zijn. BOMAANSLAG IN LONDEN. Door een ruit van het centrale brandweer station van Londonderry is gisteravond een bom geworpen, die lichte schade aanrichtte. Niemand werd gedeerd. Men gelooft, dat de bom afkomstig was van lieden die hebben gehandeld uit wraak voor het natspuiten van de opstandige ge- interneerden van het republikeinsche leger in de gevangenis van Londonderry op Kerst dag. DE „ST. LOUIS" TE HAMBURG. Gister is het 16.790 ton metende motor schip St. Louis van de Hamb.-Amerika Liin na 'n afwezigheid van 7 maanden te Ham burg aangekomen. Hiermede is het laatste van de vijf groote passagiersschepen, welke den dienst op Noord-Amerika on derhielden, in de thuishaven terugge keerd. ITALIË ALS MIDDELLANDSCHE ZEE-MOGENDHEID. De diplomatieke redacteur van het agent schap Stefani schrijft in zijn commentaar op een artikel in „France Militaire" over de be weerde Fransch-Engelsche volkomen over- heersching van de Middellandsche Zee: te Rome dramatiseert men niet deze preten tieuze en ongepaste publicatie. Men beperkt zich er toe te releveeren, dat Italië over zoo danige vloot- en luchtstrijdkrachten beschikt, dat het iederen hoek van de Middellandsche Zee, zelfs de meest afgelegen, kan controlee ren en dat, indien zich zekere omstandig heden zouden voordoen, niemand op deze zee zou varen zonder instemming van Italië. „France Militaire" weet zeer wel, dat Italië de eerste duikbootvloot heeft en een lucht- wapen, dat in Spanje eenige zeer belangwek kende bewijzen van zijn macht heeft gege ven door 900 vliegtuigen neer te halen, ter wijl het er zelf slechts 90 heeft verloren. Tenslotte is het voldoende de heeren van France Militaire er aan te herinneren, dat, indoien men thans op de Middellandsche zee kan varen, dat uitsluitend aan Italië is toe te schrijven en dat allen deze waarheid met veel lof en dank aan de regeering te Rome erkennen. BRAND IN DE APOSTOLISCHE KANSELARIJ. Uit Rome werd gister gemeld: In de Apostolische Kanselarij van het Va- ticaan is brand uitgebroken, welke aanzien lijken omvang heeft aangenomen. De brand greep snel om zich heen en binnen korten tijd was bijna de helft van het groote ge bouw dat een der fraaiste gebouwen van de Italiaansehe renaissance is, in vlammen ge huld. Dank zij bijna bovenmenschelijke pogin gen van de brandweer, is men er in geslaagd het vuur in te perken tot den rechtervleugel, welke evenwel de meest belangrijke deelen van het gebouw bevat, nl. de St. Domini- cuskerk in de groote zaal der „honderd dagen". De schade is zeer aanzienlijk. De geheele noordelijke vleugel is een vuurhaard, de kerk, welke versierd is met fraaie fresco's en schüderijen uit de 17e en 18e eeuw is ernstig beschadigd. Eenige dagen gelden heeft een brand van geringeren omvang in het gebouw gewoed. Omtrent den brand wordt gemeld, dat toen deze oversloeg op de kerk van Sint Laurentius, een karabinier door de vlammen sprong en het allerheiligste redde. Hij bracht het naar de kerk van Sint Anna. In de Kanselarij hebben de „zaal der 100 dagen" en de „vassari-zaal" het meest ge leden. De oorzaak van den brand is niet be kend. Talrijke waardevolle schüderijen, waar onder het miraculeuse beeld van O.L. Vrouw van Pompei, zijn gered. Mer. weet nog niet of de brand geweten moet worden aan kwaadwilligheid of kort sluiting. EEN RADIOREDE VAN GENERAAL FRANCO. Gisteravond heeft generaal Franco een radiorede gehouden, waarin hij o.a. heeft gezegd, dat sommigen in en buiten Spanje pogen de beweging in discrediet te brengen en valsche geruchten uitstrooien over oude militairistische dictaturen en herstel van oude machten. Op deze wijze poogt met het tweehoofdig bestuur te scheppen, dat het werk van Primo de Rivera heeft vernield. „Niets of niemand zal ons evenwel van onzen weg afbrengen", zeide Franco verder, de vastberad nheid, welke in zware veld slagen is getoond, zullen wij nog sterker toonen in de verwezenlijking van onze nationale revolutie. Een begir, is gemaakt met het bestrijden van de armoede en de tuberculose, welke de lage klassen der bevolking teisteren. Door dit werk goed te doen, moeten vele tegen standers worden overwonnen. Ook moet het economische evenwicht van het land worden hersteld. Men moet terugkeeren tot den tijd, waarin rijkdom niet alleen werd gemeten in goud, doch ook in voorraden goederen, welke ge makkelijk bewaard kunnen worden. Ten aanzien van den huidigen wereld oorlog, zeide Franco dat deze voor een groot deel te wijten is aan internationale specu lanten. Hoe langer het conflict duurt, des te minder is het gerechtvaardigd. Men zal oogsten, wat gedurende zooveel jaren van demagogie is gezaa-' 1, dan zullen vele volken het lijden kennen, dat Spanje heeft doorge maakt. Ons land heeft drie jaar gestreden om de volken van Europa te redden en het vereenigt zijn stem met die van het hoofd der kerk en met die van het imperiale Italië alsmede zooveel andere mogendheden, die een einde willen maken aan het conflict, welke het Aziatische barbarisme de póórt naar het westen opent. BRAND AAN BOORD VAN SPAANSCH VAARTUIG. Zaterdagavond werd gemeld, dat aan boord van de Cabo San Antonio, een schip van 12.275 ton, dat op weg was van Bue- nos-Aires naar Spanje, met tweehonderd passagiers aan boord, brand was uitge broken, toen het vaartuig zich bevond in den Atlantischen Oceaan op 400 mijl van Teneriffe. Men vreesde dat het schip verloren zou gaan. De correspondent van Havas te Madrid heeft van de reederij van het schip „Cabo San Antonio" vernomen, dat Vrijdagavond brand aan boord van het schip is uitge broken, terwijl het zich tusschen Kaap Vrede en Villa Cisneros bevond. Gehol pen door de passagiers bestreed de beman ning het vuur, doch Zaterdagochtend moest een S. O. S. signaal worden uitge zonden. Een Fransche torpedojager snelde te hulp en nam de bemanning en de 200 pas sagiers van het schip aan boord. Vijf per sonen worden vermist. Onder de geredden bevinden zich generaal Juan Vigon Suero Diaz, chef van den grooten generalen staf, alsmede de gezagvoerder van de „Cabo San Antonio", DE MUNITIEDIEFSTAL TE DUBLIN. Men gelooft te Dublin, dat de verleden week uit da munitieopslagplaats in het fort van het Phoenix park te Dubh'n weg gehaalde hoeveelheid munitie 28 ton we.srt, zijnde 1.250.000 patronen, verpakt in 700 kistjes. Tot nu toe zijn 85 kistjes teruggevonden. Gestolen munitie teruggevonden. Op een boerderij bij Dundalk is een hoe- veelheivan 2500 kilogram der geroofde munitie teruggevonden. De munitie was verpakt in 58 met stroo bedekte kisten. Nader werd gemeld: Gedurende het weekeinde zijn acht tonnen met munitie, welke uit het arsenaal in Phoenixpark waren gestolen, teruggevonden. Het was meest mitrailleurmunitie. De Iersche politie heeft bij 'n onderzoek in de omgeving van Swords bij Dublin gis teravond een groote hoeveelheid munitie, welke uit het arensaal in Phoenixpark was gestolen teruggevonden. Deze munitie was geborgen in twee kisten, het totale gewicht is ongeveer zeven of acht ton. JAP ANSCH—RUSSISCHE OVEREENKOMST. Naar van Japansche zijde verluidt, is tus schen den Japanschen ambassadeur, Togoh en Molotof een overeenkomst in de vis- scherijkwestie bereikt, krachtens welke de voorloopige conventie van het voorjaar 1939 voorloopig verlengd zal worden, teneinde een verdragloozen toestand te mijden. Te vens zullen de onderhandelingen voor een definitieve conventie worden voortgezet. Molotof en Togoh hebben verder de kwes ties besproken verband houdend met de grensafbakening tusschen de Sovjet-Unie en Buiten-Mongolië eenerzijds en Mands- joekwo en Japan anderzijds. De Sovjet- regeering verklaart zich in beginsel accoord met de desbetreffende Japansche voorstel len, welke reerkomen op de vorming eener commissie van vertegenwoordigers der be trokken landen. Hiermede is voor het eerst sinds vele ja ren een principieel accoord bereikt over het belangrijke vraagstuk der nieuwe grens afbakening tusschen Moskou en Tokio. Officieel wordt heden uit Tokio gemeld, dat de voorloopige visscherij-overeenkomst tusschen Japan en de Sovjet-Unie formeel te Moskou Zondagavond is geteekend. Tevens is een accoord bereikt over de kwestie der betaling van den laatsten termijn van den verkoopprijs der Noord-Mandsjoerijsche spoorweglijn. De bijzonderheden hiervan zullen geregeld worden in een bijeenkomst welke binnenkort in Tokio of Charbin zal gehouden worden. DE FRANSCH—BELGISCHE ONDER HANDELINGEN GEËINDIGD. De onderhandelingen, die sedert eenige weken gevoerd werden tusschen Frankrijk en de BelgischLuxemburgsche economi sche unie zijn afgesloten. Tijdens de bespre kingen, hebben de onderhandelaars er naar gestreefd den zeer belangrijken handels stroom, die tusschen beide naburige landen bestond, aan te passen aan de bijzondere om standigheden, welke haar invloed uitoefe nen op de koopkracht en de productie. Wij hebben, zoo luidt de mededeeling uit Parijs, België binnen de grenzen van onze behoef ten en de mogelijkheden van ons gebruik credieten verleend voor invoer, industrieele en landbouwcredieten en daartegenover voor onze exporteurs de handhaving verkregen van den normalen goederenstroom. Het FranschBelgische handelsaccoord zal op 1 Januari 1940 van kracht worden. Een spoorwegongeluk bij Brussel. - Zondagavond zijn in de onmiddellijke om geving van Brussel twee personentreinen tegen elkaar gebotst Ongeveer dertig per sonen werden meer of minder ernstig ge kwetst. Onder de gewonden bevinden zich talrijke militaire verlofgangers. Handels- en betalingsovereenkomst ver lengd. - De handels- en betalingsovereen komst van 19 December tusschen Duitschland en Sovjet-Rusland is verlengd tot einde 1940. Het spoorwegongeluk bij Torre Annur. - ziata. - Stefani meldt, dat het spoorwegonge luk bij Torre Annunziata 29 dooden en een honderdtal gewonden heeft geëischt. De expeditie van Byrd. - Uit Welling ton wordt gemeld: De Amerikaansche Pooi- onderzoeker vice-admiraal Byrd, is met zijn schip „Northstar" naar Dunedin vertrokken. Hij wil eerst naar de Walvischbaai gaan en vervolgens het andere schip van zijn expedi tie, de „Bean", opzoeken. Plannen van torpedojagers verbrand. - Uit Revere (Massaschusetts) wordt gemeld: Door een geheimzinnigen brand zijn waarde volle plannen en teekeningen van een aantal torpedojagers, welke voor de Amerikaansche marine worden gebouwd, .vernietigd. De autoriteiten veronderstellen, dat de brand door sabotage is ontstaan. Britsche nota aan den Volkenbond. - Officieel wordt uit Londen medegedeeld, dat Engeland een nota heeft gezonden aan den secretaris-generaal van den Volkenbond, waarin wordt gezegd, dat het vereenigd koninkrijk alle mogelijke hulp aan de Fin- sche regeering zal verleenen en dat de nood zakelijke stappen hiertoe reeds zijn geno men. Madeira door onweer geteisterd. - Uit Funchal wordt gemeld, dat Madeira Zondag door een hevig onweer werd geteisterd. Ten gevolge van een overstrooming van een bergbeek bij Santa Magdalena heeft zich een bergschuiving voorgedaan, waardoor dertig huizen in zee zijn gestort. Zes personen zijn hierbij om het leven gekomen. Talrijke dooden bij de jaarwisseling. - Uit New York wordt gemeld: Bij de feesten ter gelegenheid van de jaarswisseling zijn 159 personen op gewelddadige wijze om het leven gekomen. Bootdienst ZeebruggeHarwich her steld. - Met ingang van 8 Januari zal de bootdienst ZeebruggeHarwich, welke bij het begin van de vijandelijkheden werd ge staakt, gedeeltelijk worden hervat ten dien ste van den export. Amerikaansche schepen worden ver kocht. - De maritieme commissie heeft mede gedeeld, dat toestemming is verleend voor het verkoopen van acht Amerikaansche schepen aan een Noorsche maatschappij. Zij zullen den dienst tusschen New York en Liverpool onderhouden. De schepen zullen onder Noorsche vlag varen. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Nandoe te Rangoon (3 Jan. te Bandoeng verwacht). Thuisreis: Pelikaan te Medan (6 Jan. te Napels verwacht); Wielewaal te Alexandrië (2 Jan. te Napels verwacht). De firma Putten en Oortmeyer zond ons een maandkalender met bladen in verschil lende kleuren, waarop voldoende ruimte is gelaten voor aanteekeningen. De Avro-kalender Zonder overdrijving mogen wij vaststel len, dat de uitvoering van de A. V. R. O.- Kunstkalender voor 1940 weer in alle op zichten geslaagd is. Twaalf Nederlandsche schilders, waarvan één helaas palet en pen seel voor altijd heeft moeten neerleggen, heben de schilderijen verschaft voor de re producties, die de kalender tot een lust voor het oog maken. Voor de samenstelling van een collectie als deze kalender is een speurtocht gemaakt door de tentoonstellingszalen, waarin Ne derlandsche kunstenaars exposeeren. De A. V. R. O.-Kalender geeft voorts een 14-daagsch kalendarium, waarop origineele foto's voorkomen uit het veelomvattende A. V. R. O.-bedrijf. Tusschen het kalendarium zal men een 12-tal beschrijvingen vinden over kamer planten. ALKMAAR. VERTROKKEN PERSONEN. S. Elzinga, Ger.K., dekknecht binnen vaart, van Overdiestraat 4a, naar Rotter dam. J. A. de Geus, R.K., dienstbode, van Langestraat 2, naar Egmond aan Zee. A. Bos, R.K., dienstbode, van Payglop 23, naar Harenkarspel. M. A. C. Weber, R. K., keukenmeisje, van Kennemersingel 18, naar Spoorstraat 1. A. W. C. Lamberts, geen, zonder beroep, van Scharloo 11a, naar Am sterdam. J. Withaar, Ger.K., kapper, van Kennemersingel 8, naar Amsterdam. T. L. Butter, geen, echtgen. van Jan de Haan, zonder beroep, van van der Woudestraat 38, naar Heiloo. P. van Bronkhorst, geen, tuinder en echtgenoote en kinderen, van Achterwezel 44, naar Heiloo. S. Reitsma, geen, echtgen. van H. Leeuwen, en kinde ren, huishoudster, van Forestusstraat 7, naar Het Bildt. K. van der Lingen, EvL., ex pediteur, van Laat 36a, naar Purmerend. E. Nobels, geen, gezagvoerder koopv., van Comansstraat 28, naar Singapore. L. Eikenaar, geen, kruidenier, van Anjelier straat 12, naar Haarlem. J. C. van der Heide, N.H., echtgen. van Jhr. W. P. Bar- naart, z. b., van Parkstraat 3, naar Bloe- mendaal. G. M. Bijkerk, R.K., winkel juffrouw, van Leliestraat 10, naar Tiel. V. Venstra, Ger.K., dienstbode, van Laat 60, naar Barsingerhorn. T. Bok, N.H., winkelbediende, van Houttil 62, naar Hei loo. M. Verver, R.K., en echtgenoote, en kinderen, chauffeur, van Westerhofje 27, naar 's-Gravenhage. H. Keijzer, R.K., en echtgenoote, tuinder, van Foresstusstraat 21, naar Berkhout. J. C. van Overbeeke, N.H., kleermaker, van Nieuwpoortslaan 95, van Haarlem. G. Gielink, en echtgenoo te, en kinderen, verkooper Veluwe Mij., van 2e Kanaalstraat 9, naar Leeuwarden. G. W. Pesman, N.H., leerling verpleegster, van Wilhelminalaan 11, naar Amsterdam. C. Spil, R. K„ koopman, van Nassauplein 11, naar Oosterhout. G. J. Veldman, R.K., slager, van 2e Landdwarsstraat 5, naar Am sterdam. A. Mors, geen, z. b., van Ach- terdam 29a, naar Bergen. L. Schoen, geen, en echtgenoote, en kinderen, van K. van Veerstraat 48, naar Amsterdam. J. C. Burger, N.H., en echtgenoote en kinde ren, koopman, van Veerstraat 20a, naar Heiloo. N. Jongerius, R. K., automon teur, van Bleaustraat 28, naar Utrecht. F. J. G. Brugman, R. K., z. b., van Nieuw poortslaan 33, naar Soest. B. Span, R. K kapper, van Laat 169, naar Haarlem. P. Heije, N. H., dienstbode, van Kennemer- straatweg 37, naar Nieuwe Niedorp. INGEKOMEN PERSONEN. J. Broeder, geen, en echtgenoote en zoon, z. b., Roemer Visscherstraat 8, van Hilver sum. S. Bakker, geen, en echtgenoote, en kinderen, sergt. maj., Rozenstraat 21, van Amsterdam. H. J. van Mourik, R. K„ kapper, Zeglis 39, van Hoorn. M. Klimp, geen, z. b., Roemer Visscherstraat 12, van Ommen. S. Post, N. H., z. b., Veerstraat 1, van Oudorp. J. H. A. Tasche, N. H„ en echtgenoote, monteur, Laat 66a, van Hil- legom. A. Knol, geen, dienstbode, Hout- til 2, van Den Helder. J. Langkamp, N. H„ en.echtgenoote, z. b., Dr. Schaepman- kade 17, van Bergen. H. B. M. Balink, R. K., z. b., Baansingel 41b., van Voorhout. M. Mastemaker, geen, grondwerker, Kooltuin 13, van Oudorp. C. M. H. Lees berg, R. K., ass. huish. Kennemerstraatweg 17, van Amsterdam. H. Schreuder, geen, laadstationbed., Schermerweg 36, v. Laren. Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Dinsdag 2 Januari 1940 Hooge Prijzen f 5000.— 6541 f 1500.— 2710 f 1000.— 13600 f 400.— 3312 11765 f 200.— 4474 6710 f 100.— 1928 4540 9543 14429 15052 19902 Prijzen van 65. 1016 1055 1078 1102 1126 1143 1158 1179 1237 1244 1254 1258 1262 1273 1303 1420 1426 1432 1501 1513 1521 1571 1619 1632 1651 1697 1745 1751 1834 1866 1930 1960 1977 1996 2001 2009 2045 2050 2068 2072 2094 2123 2184 2206 2269 2309 2310 2357 2442 2462 2463 2531 2537 2555 2568 2592 2623 2628 2666 2724 2742 2783 2788 2789 2792 2831 2858 2867 2916 2932 2943 2949 2967 2998 3003 3033 3045 3049 3075 3084 3098 3182 3183 3197 3205 3224 3226 3304 3340 3391 3442 3465 3473 3508 3531 3544 3641 3666 3699 3701 3759 3815 3825 3855 3907 3908 3928 3955 3966 4052 4068 4078 4086 4098 4143 4153 4158 4178 4231 4248 4382 4414 4459 4485 4512 4530 4539 4590 4592 4605 4643 4654 4683 4697 4705 4717 4780 4796 4859 4876 4900 4931 4933 5043 5073 5122 5150 5218 5220 5234 5251 5254 5271 5284 5294 5309 5322 5441 5446 5523 5618 5620 5667 5753 5797 5805 5828 5847 5869 5881 5891 5899 5912 5934 5950 5960 5987 5999 6027 6049 6127 6156 6158 6184 6276 6329 6349 6365 6403 6412 6440 6449 6521 6532 6544 6582 6586 6591 6b34 6646 6654 6658 6659 6845 6885 6891 6900 6928 6948 6951 6961 6969 6979 7006 7019 7032 7040 7051 7052 7062 7064 7084 7126 7131 7182 7254 7262 7357 7358 7412 7424 7489 7500 7503 7583 7590 7599 7634 7636 7685 7713 7718 7724 7770 7852 7877 7880 7923 7944 7957 8033 8068 8111 8116 8197 8207 8261 8277 8298 8300 8333 8396 8456 8463 8476 8503 8576 8580 8640 8668 8702 8711 8733 8752 8754 8756 8759 8399 8901 8915 8943 8987 9048 9060 9089 9144 9203 9215 9243 9272 9330 9367 9379 9383 9393 9537 9546 9573 9580 9592 9645 9655 9763 9789 9791 9834 9378 9906 9931 9935 9938 9945 10051 10054 10136 10153 10202 10207 10211 10219 10222 10223 10235 10240 10322 10343 10354 10392 10508 10528 10600 10618 10622 10637 10654 10671 10724 10875 10894 10902 10905 10914 10929 10949 10997 11001 11145 11161 11190 11240 11241 11290 11334 11343 11399 11450 11504 11535 11542 11593 11611 11622 11675 11688 11695 11728 11764 11766 11844 11845 11874 11911 11934 11951 12053 12065 12084 12103 12117 12163 12206 12217 12269 12273 12282 12319 12335 12351 12366 12400 12420 12450 12467 12476 12592 12600 12634 12691 12724 12745 12771 12787 12843 12905 12918 12963 13058 13086 13161 13203 13232 13243 13291 13329 13412 13436 13527 13531 13549 13623 13647 13748 13767 13779 13782 13796 13804 13852 13859 13898 13906 13915 13918 13977 14000 14017 14033 14043 14046 14062 14079 14082 14109 14125 14138 14151 14157 14159 14180 14296 14302 14304 14345 14351 14478 14515 14547 14613 14619 14650 14665 14667 14742 14774 14802 14808 14810 14813 14841 14848 14854 14866 14914 14923 14925 14930 14962 14993 15005 15050 15056 15061 15082 15083 15091 15093 15120 15151 15159 15182 15193 15200 15264 15294 15323 15362 15418 15424 15425 15439 15443 15458 15482 15495 15553 15571 15623 15626 15658 15666 15686 15697 15701 15706 15714 15728 15796 15837 15865 15889 15919 15928 16016 16105 16112 16117 16133 16159 16206 16226 16235 16274 16284 16301 16341 16382 16409 16566 16568 16575 16592 16603 16638 16643 16663 16720 16726 16727 16741 16803 16903 16939 17050 17072 17093 17101 17106 17189 17204 17233 17249 17285 17333 17401 17413 17430 17434 17436 17479 17497 17500 17524 17527 17562 17599 17634 17665 17679 17718 17758 17848 17873 17876 17894 17898 17994 18019 18020 18134 18186 18196 18197 18226 18236 18244 18253 18262 18283 18349 18357 18398 18414 18478 18494 18509 18510 18513 18530 18538 18585 18631 18681 18711 18715 18716 18740 18761 18777 18815 18827 18834 18881 18897 18902 18974 18989 18997 19035 19056 19096 19099 19112 19119 19168 19173 19215 19262 19269 19284 19317 19328 19387 19415 19423 19425 19447 19503 19536 19538 19567 19572 19574 19581 19599 19627 19674 19696 19697 19733 19772 19777 19820 19872 19974 19976 20025 20072 20094 20134 20173 20220 20228 20242 20259 20312 20344 20347 20399 20404 20406 20479 20532 20535 20567 20590 20607 20630 20664 20669 20680 20757 20761 20781 20788 20806 20867 20920 20921 20991 21010 21035 21040 21088 21096 21106 21107 21127 21131 21159 21274 21276 21291 21307 21321 21346 21409 21420 21456 21470 21499 21543 21587 21637 21649 21661 21715 21717 21725 21752 21786 21796 21816 21821 21825 21945 21947

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 10