I Agenda Sku Qcouwdaal Itu *Aduert& WIJBRAND W1 EDUARD A, D. v. LATt en S. NOOM JANNA SCHt Heden over lieve Man en Vadc b in den ouderdom v Alkmaar, 30 Dec Mient 24, Geen t< De crematie Westerveld, na aa het sterfhuis, nam. EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. M. KATER, f Voor zeer velen onverwacht, komt het bericht, dat de heer M. Kater bekend opticien alhier Zaterdagavond op 59-jarigen leeftijd na een korte ziekte is overleden. De heer Kater heeft, naar wij vernemen, pleuris gekregen wat, in verband met den toestand van zijn hart, binnen korten tijd tot een noodlottigen afloop geleid heeft. Het overlijden van dezen zoo algemeen bekenden en populairen stadgenoot zal ongetwijfeld in breeden kring diep be treurd worden. Hij was een geboren opti mist, die altijd trachtte de zonzijde van het leven te ontdekken. Aan het Alk- maarsche dilettantentooheel had hij zijn hart verpand. Als speler en regisseur van de eertijds zoo bloeiende Alkmaarsche vereeniging Bilderdijk heeft hij een lange reeks van jaren zijn beste krachten aan het liefhebberijtooneel gegeven. Hij was op dit gebied deskundig als geen ander en de groote vraagbaak voor alle gezelschappen in Alkmaar en om geving, die hij met raad en daad terzijde gestaan heeft. Wanneer er iets georganiseerd moest worden, was de heer Kater de aangewezen man en ook de 8-October-vereeniging heeft tal van jaren van zijn capaciteiten op dit gebied geprofiteerd door hem de samenstelling en regie der jaarlijksche optochten toe te vertrouwen. Ook de commissie tot Ontwikkeling en Ontspanning van militairen vond den heer Kater dadelijk bereid de leiding der ont spanningsavonden op zich te nemen en men herinnert zich hoe, voornamelijk door zijn medewerking, zijn regie, zijn optreden als conferencier en zijn komische voor drachten, deze avonden een groot succes zijn geworden. Steeds trok zijn hart meer naar het blijspel dan naar het drama, een bewijs te meer van zijn optimistischen en humoristisehen kijk op het leven. Als examinator voor de rijbewijzen in deze gemeente heeft de heer Kater menig maal zijn leven gewaagd in de auto's van beginnelingen, die van het besturen weinig of geen verstand hadden. Maar hij was een prettig en mild examinator, bij wien men niet bang voor al te zware eischen behoefde te zijn. Alkmaar en voornamelijk alle vereeni- gingen, die tooneel-, ontspanningsavonden en optochten organiseeren, verliezen in den heer Kater een deskundige- en steeds tot medewerking bereide kracht, die be langeloos zijn tijd en zijn moeite voor dit werk beschikbaar stelde. Als bestuurslid van Alcmaria V. V. V. heeft de overledene krachtig medegewerkt het vreemdelingenverkeer naar Alkmaar te bevorderen. Als stille weldoener voor vele armen heeft de heer Kater tallooze gezinnen in moeilijke omstandigheden hulp verleend. Door zijn dood heeft Alkmaar een zijner beste en meest gewaardeerde burgers verloren. De crematie van het stoffelijk overschot zal morgen te Westerveld plaats vinden na aankomst van den trein te 3.14. IN MEMORIAM IR. A. J. VAN DER LAAN. Gister is op 57-jarigen leeftijd hier ter stede overleden de heer Ir. A. J. van der Laan, sedert 1923 leeraar aan de R.H.B.S. alhier. Dr. H. A. Cysouw, alhier, schrijft ons in verband daarmede het volgende: Op 17 Dec. 1882 werd Andries Johannes van der Laan te Bennebroek (N.H.) gebo ren. Na de lagere school en de H.B.S. te Haarlem te hebben gevolgd, werd hij in 1900 als student ingeschreven aan de Tech nische Hooge School te Delft. Vier jaar later verwierf hij den titel van civiel inge nieur. Nadat hij eenigen tijd assistent is ge weest aan de Technische Hoogeschool te Delft, was hij achtereenvolgens leeraar aan inrichtingen van middelbaar onderwijs te Veendam, Coevorden en sedert 1923 te Alk maar. Tijdens zijn werkzaamheden als leeraar in de wiskundevakken studeerde hij chemie en ging voor het volgen der prac tica tweemaal per week naar het laborato rium der universiteit te Amsterdam. In 1928, 48 jaar oud, slaagde hij voor het docto- raal-examen. In Alkmaar doceerde hij daarna in hoofdzaak scheikunde. Als leeraar nam hij bij de leerlingen een bijzondere plaats in, hij plaatste zich nooit op een voet stuk, maar stond midden tusschen hen als een oudere vriend. De connecties, die hij tot het laatst van zijn leven met vele oud-leer lingen onderhield, getuigen hiervan. Door een ziekte, die zijn sterk lichaam sloopte, werd hij genoodzaakt zijn werkzaamheden aan de Alkmaarsche H.B.S. en voor zijn dissertatie op te geven. Het valt moeilijk te beschrijven wat dit voor hem beteekende, temeer daar hij tevens de zeil- en zwem- sport, die hij zoo enthousiast beoefende, moest vaarwel zeggen. Toch kwam geen woord van zelfbeklag over zijn lippen. Met een ijzeren wil, waarmee hij zich door alle moeilijkheden en tegenslagen van het leven wist heen te slaan, heeft hij ook tegen de zen tegenslag geworsteld. Nadat hij zich genoodzaakt zag zijn werk aan de school, waar hij zooveel van hield, op te geven, zette hij zich aan het werk om een vraagstukkenboekje te schrijven. Juist vóórdat zijn gezondheidstoestand een plot selinge inzinking vertoonde, was hij met het manuscript klaar gekomen. Het verschijnen hiervan in druk heeft hij niet meer beleefd, maar wel heeft hij de vreugde mogen sma ken een uitgever te vinden, die zich bereid verklaarde het boekje te verzorgen. Zoo is dan plotseling aan een arbeidzaam leven een einde gekomen Een man, die on danks zijn eigen moeilijkheden, die vele waren, hartelijk met anderen kon meeleven, is heengegaan Velen zullen met dankbaar heid zijn nagedachtenis, eeren. De teraardebestelling zal plaats vinden Donderdag 4 Januari op de Algemeene Be graafplaats te Alkmaar. Om twee uur ver trekt de stoet van het sterfhuis op den Wcs- terweg. EN AANRIJDING VRACHTAUTO PERSONENAUTO. Doordat de bestuurder van een vracht auto P. S., wonende te Oudorp, Zaterdag middag vanaf den Kennemerstraatweg links door de bocht naar het Varnebroek reed, kwam hij in botsing met een personenauto, bestuurd door dr. J. L. alhier, die van tegen- overgestelden kant kwam. De personenauto werd aan de voorzijde licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Door de politie wordt een nader onderzoek ingesteld. BENOEMD. Burgemeester en wethouders hebben met ingang van 1 Januari 1940 tot ad junct-commandant van de Alkmaarsche Brandweer benoemd den heer ir. C. Kees man, Bergerweg 132, alhier. De heer ir. K. Koeten m.i. is benoemd bij de N.V. Nederl. Pacific Petroleummaat- schappij te Medan N.O.-I. een aanval voorbereiden en zij legden een spervuur, waarna zij een aanval deden. Men verwacht, dat de aanvallen van de Bussen op de Mannerheim-linle vandaag met hernieuwde kracht zal geschieden, geduren de 26 uur werden de Finsche stellingen dooi de Russische artillerie onder vuur genomen, te Wiborg is het vuur duidelijk hoorbaar. Men schat de Russische legermacht onder generaal Stern op 200.000 man, terwijl naar verluidt nog 50.000 uit Leningrad onderweg zijn. De Finnen hebben een derde van hun totale legermacht van 300.000 man op de landengte van Karelië geconcentreerd Tot nu toe zijn de Finnen nog geen duimbreed geweken. Achter de Mannerheimlime hebben de Finnen nog twee linies opgeworpen, welke moeten verhinderen, dat de Russen, wan neer zij door de Mannerheimlinie zouden breken, deze zouden omsingelen. Op het slagveld van Aglajaervi en Tola- laervi liggen de stijfgevroren lichamen van State jonge Russische ™det beste regimenten uit Midden-Rusland. Het grootste deel van deze Russische troepen was goed gekleed en wel uitgerust, zij hadden easmaskers van Duitsch. model. De 10 c.m.-kanonnen van de Finnen, welke kundig in bomvrije schuilplaatsen waren gecamoufleerd, steunt en de Fmschc terie in het moorddad g vuur. De Finsche zware a •tillen® op de <and- feocte van Karelië luk ïe het nieuwe jaar in Schoten. Dit likte een he<ng artille rievuur uit van de Bi wen, die purende neg'm uur ongeveer v jftig schoten per nuut losten, zonder ov/nwsl veel schade aan te richten. infan' EEN JUBILEUM. De heer P. M. Joostema herdenkt heden den dag waarop hij voor 25 jaar aan de Ambachtsschool werkzaam werd gesteld. Namens directeur en leeraren werd hem een cadeau en een bloemstuk aangeboden. Met het oog op de tijdsomstandigheden werd de dag verder door den jubilaris op kalme wijze in den huiselijken kring gevierd. HET GEZONKEN WOONSCHUITJE. Voor F. van der Kloot, den man, wiens woonschuitje dezer dagen is gezonken, waardoor zijn geheele bezit in het water verdween, is bij den secretaris van den Ar menraad tot dusver een bedrag van f 11.50 aan giften binnengekomen Dat is niet veel voor een armen drommel, die thans niets meer bezit dan zijn sjofele kleeding. Wij willen gaarne liefdadige stadgenooten op wekken voor uezcn aisnog een kleine bijdrage aan den secretaris van aen raad postgiro 171250 te Alkmaar te doen toekomen. Van der Kloot tracht thans zijn woon schuitje te lichten, maar hij is er tot dusver niet in geslaagd daar het gereedschap hem ontbreekt en hij geen geld heeft het te koo- pen of te huren. Misschien is er iemand, die hem een takel wil leenen. Men zal er ongetwijfeld een goed werk mee verrichten. Wij zullen gaarne het adres noteeren van wie hem hier ter stede ter zijde wil staan. Bioscopen. Harmonie-theater, half 8, Boefje (Ned. film); hoofdrol Annie van Ees. Toegang bo ven 14 jaar. (Geprolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Andy Hardy in het Wilde Westen (avont.); hoofd rollen Mickey Rooney, Lewis Stone, Cecilia Parker en Fay Holden. Toegang voor alle leeftijden. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Drie ge wiekste schatjes worden groot (hum.-rom.); hoofdrollen Deanna Durbin, Nan Grey en Helen Parrish. Toegang boven 14 jaar. (Ge prolongeerd). Woensdagmiddag, half 3, matim-e. GESLIPT EN TEGEN BOOM GEREDEN. Postauto zwaar beschadigd. Zondagmorgen is een auto van de P.T.T., die met post op weg was van Amsterdam naar Wijk aan Zee, in de Bankelaan te Be verwijk door de gladheid van den weg ge slipt en tegen een boom gereden. De bestuurder, de heer J. de J. uit Amster dam, werd uit den wagen geslingerd en be kwam daarbij ernstige verwondingen in het gelaat. Hij werd opgenomen in het Roode- Kruisziekenhuis in Beverwijk. De postauto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd en is later weggesleept. Het onge luk was deels te wijten aan de gebrekkige verkeersaanwijzing op het kruispunt bij de Groenelaan. De bestuurder, die hier onbe kend was, sloeg den verkeerden weg in en belandde in plaats van in Wijk aan Zee, te midden van de Wijkertuinen, waar het on geluk is gebeurd. EEN RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN, Zaterdagavond werd door een inwoner kennis gegcer van ontvreemding van zijn rijwiel, dat een korten tijd onbehéerd bij het overdekte zwembad had gestaan. Eeni gen tijd later viel de politie een persoon op, dei aan de Eilandswal zich met een z.g.n. herstelling van zijn rijwiel bezig hield, wat niet. vertrouwd werd, waarop een verder onderzoek volgde en waarbij het rijwiel het vermist® vehikel biet is zijn. De dader Jarig» t# ALKMAARSCHE OPERETTE- EN ORKESTVEREENIGING. De Nieuwjaarsavond is nu niet bepaald een geschikten avond voor muziekuitvoerin gen; desondanks waagde bovengenoemde vereeniging het erop gisteravond weer een opvoering (de derde) van de moderne ope rette in drie bedrijven „Ball im Savoy" van Paul Abraham te geven. Het bezoek viel mee, voor goed driekwart was de zaal van 't Gul den vlies gevuld. Waren de vorige opvoerin gen voor de vereeniging een succes, deze derde opvoering was het niet minder en daaraan hebben alle leden en ook het orkest op uitstekende wijze medegewerkt. Na elke acte klonk een luid applaus, dat na het vroo- lijke slotbedrijf de vorm van een ovatie aan nam. A. K. NIEUWJAARSDRONKENSCHAP, Door de politie werden drie personen ge verbaliseerd die op den eersten dag van het jaar te veel aan bachus geofferd hadden. GESLAAGD. Mej. W. C. Jes alhier is geslaagd voor het theoretisch examen van het Ned. genoot schap voor heilgymnastiek en massage. Zie verder Buitenland pag. t> <2e5iu: een reci- larsdag hi ring alhier. DOOR HET IJS GEZAKT. Dank zij de vorst van den nacht van Zon dag op Maandag was het ijs in diverse sloo- ten te Uitgeest nog weer zoo sterk, dat men er hier en daar op schaatsen kon. Op de Binnenmeer was het ijs, hoewel toch nog zwak, zeer goed te berijden en geen wonder dan ook dat door velen van deze gelegenheid alsnog gebruik gemaakt werd hiervan te profiteeren. Toch was dit rijden niet zonder gevaar, daar het watergemaal des Zaterdags gemalen had en dientenge volge het ijs toch dunne plekken moest hebben. Daarenboven was de Henneklop- perslaan voor de halve vaart nog geheel epen. Dat het ijs onbetrouwbaar was, onder vonden een vbf*»1 wnnenne aan üe Buscn en Dam onder deze gemeente. Deze wilden probeeren per schaats van de Busch en Dam naar het dorp te rijden. In den be ginne ging alles goed, doch gekomen op de Wijde Busch liep het verkeerd. Plotseling zakte één van het vijftal door het ijs en moesten de anderen zich hals over kop uit de voeten maken, wilden ook zij niet onder vinden hoe weinig sterk het ijs nog was. Maar hun kameraad, G Noom, kon zich on mogelijk alleen redden. Hoewel over het al gemeen de Wijde Busch toch niet zoo diep is, kwjam hij heel toevallig in een kuil terecht en kon daar onmogelijk grond on der de voeten krijgen zoodat hij met zijn handen aan het ijs bleef hangen. Zijn kame raden, dit ziende, schoten nu te hulp en door middel van bretels en riemen mocht het hun ten slotte gelukken de drenkeling weer op het droge te krijgen, die zich toen zoo snel mogelijk naar huis begaf, rillende van kou en doorgestanen angst. ONACHTZAAMHEID. Zaterdagmiddag had een agent van een levensverzekeringsmaatschappij de onacht zaamheid zijn tasch in den trein te laten lig gen bij het overstappen op het perron te Uitgeest. Behalve eenige stukken bevatte de tasch o.a. een bedrag van 1000 aan klein bankpapier en zilvergeld. Zoodra hij het bemerkte werd door hem onmiddellijk aan gifte gedaan bij dea stationschef en de poli tie, doch alle nasporingen bleven tot dusver tevergeefs. AGENTSCHAP NED. BANK 75 JAAR. Vandaag bestaat liet hier ter stede geves tigde agentschap der Nederlandsche Bark 75 jaar. .Eerste agent was de heer B. Preijer in de Langestraat Opvolgers waren mr. Boelmans ter Spill, mr. Cohen Stuart, mr. Offers en mr. Langeveld. Kei agentschap voorzag ïn lang ge voelde behoefte en stond de eerste jaren voor verschillende handelingen no. 2 of 3 on de ranglijst der Agentschappen in ons Het verdwijnen ven zelfstandige bar' handelshuizen zal dV werkzaar*' deer. verminderen, DE MIJNONTPLOFFING TE HUISDUINEN. Omtrent de ontploffing van een mijn te Huisduinen wordt het volgende gemeld: Bij een bezoek aan het zeedorp Huis duinen kregen wij den indruk, alsof het aan een bombardement had bloot gestaan. De mijn was niet tegen een ver in de zee uitstekende pier, doch tegen de dijkglooi- ing, vlak voor zeebad „Huisduinen" ont ploft. Van het fraaie hotel, annex pavil joen, waren nagenoeg alle ruiten verbrij zeld en gevels beschadigd. Men was bezig, de ramen met planken dicht te spijkeren. Het dak is op verschillende punten bescha digd. De Kleinere ramen kunnen zooveel mogelijk hersteld worden. Naar wij van den gerant vernemen, kan het bedrijf (in het paviljoen zijn n.l. een restaurant en een dancing ondergebracht) doorgang vinden, al zijn dan ook de groote ruiten door planken vervangen. De schade aan het hotel wordt cp minstens vier a vijfduizend gulden geschat. Hierbij is niet gerekend de schade, toegebracht aan de villa's va:i de N.V. Zeebad „Huis duinen", welke villa's zoowel van binnen als van buiten tot een ruïne zijn geworden. De ruiten zijn met sponningen en al inge drukt. De deuren zijn uit hun verband ge slagen of gespleten, plafonds kwamen naar beneden, vaste waschtafels werden van de muren gerukt. Van deze vijf huizen aan de boulevard, waarvan er vier be woond zijn, is letterlijk geen ruit heel ge bleven. De bewoners moesten elders, o.a. in hotel „Dennenheuvel" onderdak zot ken. De militaire autoriteiten hebben de hui zen onder bewaking gesteld om te voor komen, dat er van de eigendommen der gevluchte bewoners iets ontvreemd zal worden. De kijklustigen worden op een behoorlijken afstand gehouden. Van een aantal pas gebouwd- huizen, gelegen achter hotel „Zeebad", zi' even eens alle ruiten gesprongen, teiijl oc' aan de daken, deuren en plafonds groote schade werd aangebracht. Van „Dennenheuvel" is slechts een aan tal ruiten vernield. De schade bedraagt hier slechts 100. Al zijn de meeste bewoners tegen mo- lestrisico verzekerd, de schade aan de ge broken ruiten valt hier niet onder, zoodat deze mijnontploffing voor vele inwoners van Huisduinen groote schade beteekent. Het dorp biedt, vooral aan den zeekant en in de breede straat, welke vanaf de bou> levard het dorp inloopt, een tioosteloozen aanblik. Van persoonlijke ongelukken vernamen wij niet, hetgeen wonderlijk genoemd mag worden, daar de bewoners van de huizen aan den zeekant de brokstukken glas in hun bedden kregen. De materieele schade, welke aan de eigendommen der bewoners is toege bracht, is aanzienlijk. deze voorsch bewonderen, Het is mog particuliere strekt aan gt-mo. geste teko geen werkverschaffi V Me BIJKANTOOR GEOPEND. et ingang van heden is door Am ster- damsche Bank N.V. een bijkantoor alhier geopend in het gebouw van K-roi-J-hollandsch Landbouwcrediet N.V. Als directeuren zulien optreden de heeren mr. M. Moens en mr. F. A. Josephus Jitta, als plaatsvervangende directeuren de heeren L. J. Klijn en mr. D. Bosscher en als procu ratiehouders de heeren A. van Kleef Jr., F. H. van Besuijen, P. Poppen en C. Klerk. EEN DREIGEND CONFLICT BIJ DE N.V. „ALKMAAR PACKET". Het hoofdbestuur van den „Ceitralen Bond van Transportarbeiders" deelt; mede, dat het op verzoek van het personfel van de N. V. Alkmaar Packet, na onbevijdigen- de onderhandelingen met de directe, aan de directie de volgende «lachen heft ge- steld: I a. Toepassing van de loonregelfg, zoo als deze is overeengekomen met de vereeniging van werkgevers dn het binnenvaart- en autobeurtlenstbe- drijf; i b. Voor de chauffeurs het loon e stellen op het bedrag, dat geldt vooide vaste wal werkers; e. Toepassing van de jeugdregóng, zoo als deze is overeengekomen met de vereeniging van werkgever/ in het binnenbeurtvaart- en autobïrtdienst- bedrijf; d. Opheffing van het verschil in loon tusschen het zgn. losse- entaste per soneel op de booten en moiren. Voorts is nadrukkelijk medegjeeld, dat, indien vóór 13 Januari 1940 ge» overeen stemming is bereikt, niet kan vrden inge staan, dat de rust in het bedr.' gehand haafd blijft. WAAROM GEEN KERSTAVE? Een Alkmaarsche gemobijeerde, die voordien in de werkverschafng 19,75 20 per week verdiende c; thans als gemobiliseerde voor zijn tfin 17,50 vergoeding ontvangt, vraagtlns waarom in Alkmaar, in tegenstelling (net andere gemeenten aan de werklooz'dienstplich- tigen geen Kerstgave is uitgeiikt. De man wijst er op, dat in gezinnen net een der gelijk laag inkomen als hetijne, dat nu ook nog kolen- en boterbonen moet der ven, een Kerstgave zoo welbm zou zijn geweest en dit te meer oniat zijn gezin door langdurige werklooshld reeds zoo langzamerhand aan alles fcbrek krijgt. Beleefd vraagt hij of er vof de gemobili- seerden, die in zijn omstadigheden ,ver- keeren, niet iets meer gedah kan worden. Wij begrijpen dat inzenbr deze vraag stelt, doch moeten er tochjop wijzen, dat zijn bewering, dat in Alknaar aan gemo biliseerde werkloozen geil Kerstgave is uitgereikt, op een misv,'/stand berust. Ook dit. is in Alkmaat wel geschied. Volgens de voorschriften I mócht de ge meente aan gemobjliseelle werkloozen een Kerstgave verstrekkergebaseerd op het steunbedrag. De inzerjcler was een te werkgestelde werklooze, me gemobiliseer werd en kwam dus volgeis de bepalinge. venals de andere gemobiliseerden, ni een Kerstgave in aanmerking. •'ou wei het geve.) zijn gewet hij als werklooze steun had iders heeft men zich li» iiivaller.de booi var, Pet jaar en de Ia maa te de wegen .-oo1 vaai v. "Voor hr-: e- schet., Nieuwjaar van wind was geer heerlijke winterde Merkwaardig diepe, stille b door opkomend was om er op bosch beschut' weggedqpid, b. sterk. Hoewel negen graden h N.H. kanaal dit kanaal voor h, belemmering. Di den geopend, me slechts vor de ki morgen het geval ijsbaan, met het wedstrijden, wil ge van den grooti baar-, waarop verv straks recordtijden maakt, wordt stukg Morgen wordt des verlicht en onder hl zonden. De weerverwachti niet ongunstig, hoew met het oosten van c slechts tw dagen -»Tcf.eyL pao1 r.p i den, geen De liefhebbers van c dan ook verstandig niet uit te stellen. EERSTE BLAD MILT* Voorzorgsma. spreiding noodi De inspecteur van den gen Dienst te Heemstede ei het gemeente-slachthuis ons het onderstaande op t M 11 t V U Helaas is het miltvuur beperkt gebleven tot Zr komen ook in Noordhclla gevallen voor, die het gev ziekte. Men bedenke daarb mensch zeer vatbaar is vc De veehouders worden li aan de wettelijk voorgescl; len. Sterft een koe ploteelir het dier niet laten leegbloei dellijk uit den stal verwij cli het erf brengen, op een pL afzonderen, zoodat er geen K kunnen bij korren Het cadavi dekt met'in crëoiiue gerii enk De plaats in den stal waa' het staan, worde ontsmet me ereoi Men vervoere de dieren n i t noodslachtplaats of naa-- het ab miltvuur leidende diere: worden geheel afgekeurd, en hm vervoere dieren is strafbaar. Aangifte ter gemeene-seeretar plicht. Raadpleegt dan Jirect ook c arts die bij U practiset-rt. Ingeval van miltvuur wordt he door den ophaaldienst van den van uw erf afgehaald. Vergeet vooral niet de handen zeep te wasschen en daarna te e en let vooral op kleine wondjes. ALKMAAR, GEBOREN- Dieuwertje, d, via Wilhelmus I. Bi en G. Jonkman. ï'illibrordu van mon P. Kapteijn en D. G. Hoogewerf. OVERLEDEN: Bernardus Boon '6 jaar. Catharir Bruijns, wed. van F. Timmer, 73 jaa: Johannes Bierman 87 .iasr. Andries J. der Laan, gehuwl met H. A. H. Bosch jaar. Marinüs V ater, gehuwd me Wit, 59 jaar. Aris Vroegop, w ede. Schuit, 85 jaar. ZEIL- EN Vi A l'ERSPLRTVEltE. UITGEEST. Door de ze.l- en wateiaportvereenijo- thans definii e. gekocht het togenwo.V jachthaventer :i.in, het daaraat gren buitenland lóopende tot aan de z.g tocht van den Staat der Nederlanden, wijl van dö'i polder De U'.tgeester- Heemskerkei Broek de sloot de z.g. lentocht gikocht is. Het ligt :u in de doeling deza sloot te dempen en op O wijze uitweg te krijgen tot aan den L." dyk. Ook het bij de vere zij rjde watei is thans voor üt-i. jaren. i De Vri ring van d- VO' c zooals lotentrommel, les e. d„ niet als bezn ten voorkomen. Over 1933 zou spreker maa De voorzitter zeide schijnlijk waren zoek wilde liever die zaak schouwen. De heer van Gem antwoordelijk te zijn geen bestuurslid meer De voorzitter wilde geven aan een nieuwe wil doorgaan. De secret telijk wilde het arch der vereeniging, bij c weg hebben. Indien bevonden en spr. nagaan wilde hij aan een nieuwe coml ïi- vóór om aan de louders recht te gei uitwerken is nog de Nadat men tot o gekomen omtrent vechten en verplichtingei bij betrokken zijn, spral zijn teleurstelling erover heden een nieuw bestuu De afwikkeling werd Schrooder en T. Kostel: R.K. Ziekenh Het R.K. Ziekenh hield Vrijdagavond zijn zijn openingswoord hei Tamis dat de vereenig bestaan op 6 October j.l dat zij in dien tijd veel Uit het jaarverslag blee vangen en in kas was 1855. In de periode va: heden zijn 768 person 13580 ligdagen. Hieruit staansrecht en de hulde werd onderstreept. Over 1939 zijn 2076 over 443 gezinnen en 8( barakkenfonds met 455 Dit jaar werden verplee met 788 ligdagen; 22 kind dagen en 2 kinderen in ligdagen. Door vertrek getreden; 25 gezinnen tra' slag werd goedgekeurd. Besloten werd om over te geven aan de afd. Heilc Gele Kruis. De contributie vastgesteld gelijk aan dit Tamis en J. Rozing atie als bestuursleden ndvraag werden huishou iroken. De Heer en Mevrou SCHERMERHORN geven met blijdschap de geboorte van hun De Rijp, 1 Jan. 1940 Met vreugde geven van de geboorte van H. SCHUYT H. H. M. SCHU Alkmaar, 1 Januari Brouwerstraat 14. Eenige kennisgei Ondertrouwd 2 Januari 1940. Amsterdam, Heiligenw Alkmaar, Stationsplein Zeer onverwacht Heere heden tot lieve Vrouw en Moedt ter, Behuwddochter c Echtgenoote H. A.J.VAN SCHENï in den leeftijd van Uit aller na H.A.J. VAN SCHENK Bergen N.H., 30 Dec Van Blaaderenweu- Postadres: Alkmaar Toussaintstraat 13 De teraardebestel plaats hebben op de G{ begraafplaats te Alk Donderdag 4 Januari Vertrek vanaf Tc straat 13, 11.15 uur.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2