Agenda JCezk óL Schooi Weet&eucM Opzienbarende arrestatie. Militair vliegtuig verongelukt. p% Ruwe handen EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Vrijdag. H. BULTHUIS f Gisteravond is in het Centraal ziekenhuis overleden de heer H. Bulthuis, een bekend grossier alhier. Dertig jaar geleden kwam de heer B. vanuit Groningen hier als bediende bij den manufacturenhandel der firma Meijer in de Langestraat alhier. Bij zijn huwelijk vestigde hij zich als ma- nufacturier in een winkel in de Hoogstraat In den loop der jaren is deze winkel uitge groeid, dank zij de energieke leiding van den heer Bulthuis, tot een groote grossier derij, die tot ver buiten Alkmaar een alge- meene bekendheid geniet. Hij was in den volsten zin van het woord een self-made man. Ook in gereformeerde kerkelijke kringen was hij een bekende persoonlijkheid, die jarenlang de gemeente diende als diaken en als lid der commissie van beheer, waar steeds gaarne naar zijn adviezen werd ge luisterd. BEGRAFENIS Ir. A. J. VAN DER LAAN. In aansluiting op ons bericht in het nummer van gister, over de teraardebe stelling van den heer Ir. A. J. van der Laan, oud-leeraar aan de R. H. B. S. alhier, op de algemeene begraafplaats alhier melden wij nog het volgende van de rede, aan de groeve door den directeur der R. H. B. S., den heer Massink, uitge sproken. Vooraf willen wij opmerken, dat de teraardebestelling noodeloos werd ver stoord door boven het kerkhof rondcir kelende vliegtuigen, waardoor zelfs het slot van de rede verloren ging. Aangezien wij vernamen, dat dit herhaaldelijk voor komt, dringen wij er bij de militaire autoriteiten op aan, om tijdens begrafe nissen die vliegtuigen een andere route te laten maken. De heer Massink merkte op, dat de leeraren in de Juni-vergadering van 1938 afscheid hadden genomen van den heer v. d. Laan, die om gezondheidsredenen zijn taak als leeraar moest neerleggen. Hoe hebben wij, aldus spr., de hoop ge koesterd, dat het ambteloos leven verbe tering zou brengen in zijn gezondheids toestand. Helaas heeft dit niet zoo mogen zijn. Een ernstige ziekte zette haar sloo- pend werk voort. Wij, die u bezocht heb ben, hebben het meest uw moed bewon derd, waarmede gij uw strijd gestreden hebt. Thans staan wij - aan uw geopende groeve om u onze laatste hulde te bren gen en afscheid te nemen voor het leven. Vijftien jaar zijt gij, collega van der Laan, verbonden geweest aan de Alkmaarsche H. B. S. Het grootste deel van dien tijd heb ik het voorrecht gehad met u samen te werken en ik heb u leeren waardeeren als mensch, als collega en als leeraar. Als collega zal ik u steeds gedenken als den vriendelijken, den hartelijken en hulp vaardigen man, dien gij steeds zijt geweest. De moeilijkheden in het leven zijn u niet bespaard gebleven, maar gij hebt u daar door niet te zeer laten drukken. Het ge voel voor humor is u altijd bijgebleven, al hebt gij wel moeilijke oogenblikken gekend. Wij danken u voor de kwinksla gen die gij in de leeraarsvergaderingen bracht. Wij danken u ook voor de harte lijk genegenheid ons steeds betoond, als mede voor de hartelijke belangstelling in ons persoonlijk leven. Voorts wil ik u danken voor hetgeen gij als leeraar ge daan hebt voor de school. Ik heb u leeren waardeeren als een goed docent, die geen moeite te groot vond om de leerlingen de stof duidelijk te maken. Gij zijt ook voor de leerlingen meer geweest dan een goed leeraar. Ook hen hebt gij in hun moeilijk heden gesteund. Het nog volgende gedeelte van de rede ging door het lawaai van een laag vlie gend vliegtuig verloren. Een broeder van den overledene uit Utrecht schetste dezen als een man met vele facetten. Het was een man met een goed, eerlijk gevoel en een helder verstand. Spr. dankte voor de hartelijke woorden door den heer Massink gespro ken en dankte ook voor de wijze waarop men den overledene in Alkmaar had ont vangen. De ondervonden hartelijkheid heeft de laatste jaren zijn lijden ontzag lijk verzacht. Slechts één, die geduren de 51/, jaar met veel toewijding en trouw als een zuster voor hem heeft gezorgd, wilde spr. afzonderlijk danken. Schep vreugde in het leven, zoo lang het zonnetje schijnt, Schep vreugde in het leven tot het verdwijnt". Dit hebben wij, aldus spr., van ónze moeder geleerd en dit optimisme is mijn broeder tot het laatst bijgebleven. Het zonnetje, in den vorm van de jongens en meisjes-leerlingen; is bij hem gebleven. Wanneer ik hem ook bezocht, steeds ont moette ik bij hem leerlingen of oud-leer lingen, die hem trouw tot het laatst toe hebben bezocht. Hoe dank ik daarvoor namens de familie, want zij zijn hem daardoor tot zegen geweest. Met een slotwoord van dank aan alle aanwezigen, was ook deze droeve plech tigheid beëindigd. GEMEENTEVERSLAG. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat het beredeneerd verslag van den toestand de zer gemeente en van de bedrijven en dien sten over het jaar 1938 op de secretarie ter lezing is nedergelegd en aldaar tegen beta ling van 5 verkrijgbaar is. Alkmaar, 5 Januari 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. J. H. DE GROOT f. Gisteren overleed te Amsterdam in den ouderdom van 55 jaar de heer J. H. de Groot, oud-leeraar aan de Middelbare Handelsdag school, alhier. Ofschoon voor ingewijden het bericht van zijn overlijden niet geheel onver wacht kwam, zullen toch velen, die hem gekend hebben als een toonbeeld van kracht en levenslust, van dit bericht met ontroering kennis nemen. Vanaf 1 November 1914 was hij leeraar in boekhouden aan de Alkmaar sche Handelsschool en honderden jongelui, die zoowel in verre buitenlandsche gewes ten als in ons land betrekkingen bekleeden in handel en administratie, zullen met dank baarheid terugdenken aan de opgewektheid waarmee hij' steeds zijn vak doceerde. Het was dan ook een groot verlies voor de school, toen hij om gezondheidsredenen ge noodzaakt was tegen 1 Jan. 1939 zijn ontslag aan te vragen. Vanaf 1925 was hij ook directeur van de Handelsavondschool en als zoodanig heeft hij zijn beste krachten gegeven om die school tot bloei te brengen en vele jongelui met zijn boekhoudlessen op te leiden voor de praktijk. In zijn vrijen tijd beoefende de heer de Groot ook de schilderkunst en van zijn ar- tistieken aanleg getuigden de tallooze schil derstukken van zijn hand, die zijn huis tot een klein museum maakten en waarmee hij ook geregeld uitkwam op de tentoonstelling van het Schildersgenootschap „Kunst zij Ons Doel" hier ter stede, waarvan hij jarenlang werkend lid en voorzitter was. De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 6 Jan. 12.30 uur op de begraaf plaats „Zorgvlied", Amsteldijk te Amster dam. CURSUS HUISELIJKE ZIEKENVERPLEGING. Men verzoekt ons er nog even op te wijzen, dat de aangifte voor bovenge- noemden cursus, welke uitgaat van de afd. Witte Kruis, is opengesteld tot en met a.s. Dinsdag. Men kan zich opgeven aan de in de advertentie in ons nummer van Woens dag j.l. genoemde adressen. HET BEREDENEERD VERSLAG DER GEMEENTE. Wij ontvingen hedenmorgen een verza meling gestencilde boekjes, tesamen vor mende het zoogenaamde beredeneerd ver slag der gemeente Alkmaar over het jaar 1938. Hiertoe behooren de verslagen van den Gemeente-keuringsdienst voor waren, van den G.G.G. dienst, van den dienst der Ge meente Werken, van het Archief en Mu seum, van het Gem. Gymnasium, van den toestand van het M. O. en hei. Gem. Nij verheidsonderwijs, van het L. O., van het Gemeente-Slachthuis, van het Gem. Gas-, Electriciteits- en Radiobedrijf, van de Gem. instelling voor M. H., van de Ar beidsbemiddeling, Werkloosheidsverzeke ring en Werkloozenzorg, van de commissie tot Georganiseerd overleg en van den Alg. toestand der gemeente. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Troi'ka (spionnagefilm); hoofdrollen Jean Murat, Charles Vanel en Jany Holt. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Juarez (hist.-rom.); hoofdrollen Paul Muni, Betti Davis, Claude Rains en Brian Aherne. Toe gang boven 14 jaar. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, half 8, La Béte Humaine (real.); hoofdrollen Jean Gabin en Simone Simon. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstelling. Vrijdag 5 Januari. 1 uur, te Bergen, school wedstrijd en voor kinderen; 's av. verlichte baan en muziek. Zaterdag 6 Januari. In de Rustende Jager te Heiloo opvoering revue „Je maakt er maar een gijntje van". Gif n.. Snel en goed riep, HOU, B ijn< helpen hierbi) altijd een poeder o< cachet van Mljnhardt. Mijnbardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardt jes" 2 st. 1 Oct. Doos 50ct UITSLAG VERLOTING. De uitslag der verloting ten bate van de Alkmaarsche Ver. tot bestrijding der tu berculose, vindt men elders in dit blad. De prijzen 1. 2 en 3 vielen resp. op de nummers 2773, 2922 en 1398. De prijzen moeten tusschen 10 en 3 uur aan de Lighallen in den Hout worden af gehaald. BRIDGE-DRIVE TEN BATE VAN O. EN O. De Sociëteit: „Onder Ons" te Alkmaar heeft het plan opgevat, Woensdag 10 Januari 's avonds 8 uur in de dancing van de Harmonie een bridge-drive te organi- seeren, waarvan de baten zullen worden afgedragen aan het Comité Cen O. te Alkmaar. De dames- en heeren-bridge- liefhebbers hebben hierdoor de gelegen heid het nuttige aan het aangename te verbinden. Het inleggeld bedraagt 0.50 per persoon, doch men is volkomen vrij om dit inleggeld naar eigen believen te verhoogen. Wie niet aan den wedstrijd kan deelnemen, kan als hij toch wil steu nen, der.ken om het gironummer van den heer B Kuyper (362693), den penning meester van het C.O.O.M.A. De heer de Lange stelde zijn zaak kosteloos beschik baar en zij, die een prijs voor dezen bij zonderen avond willen beschikbaar stel len, weten het adres en telefoonnummer van den heer Kuyper: Boterstraat, telef. 2121. Ook kan men zich.daar opgeven, evenals bij dr. Heringa en S. Heringa te Stompe- toren en N. Schermerhorn, Waag'plein. Opgave, indien eenigszins mogelijk met partner, kan geschieden tot Dinsdagavond. De wedstrijd zal onder leiding staan van den heer G. O. van Gulik te Alkmaar. Gemeente-ontvanger te Velsen gearresteerd. In den afgeloopen nacht is in zijn woning te Velsen gearresteerd de gemeente-ontvanger J. J. W., die ervan verdacht wordt gedurende een zestal jaren fraude ten nadeele van de gemeente te hebben gepleegd. De gearresteerde was reeds ongeveer der tig jaren in dienst van de gemeente, eerst als klerk op het kantoor van den gemeente ontvanger, later in de functie als gemeente ontvanger. Hij genoot het volste vertrouwen en stond in de gemeente in hoog aanzien. Zijn arrestatie heeft dan ook groot opzien gebaard. Naar ons van officieele zijde werd mede gedeeld, zou de fraude min of meer door een toeval zijn ontdekt. Het bedrag, dat uit ver schillende kassen werd ontvreemd, zou, voor zoover tot nu toe gebleken is, ongeveer twee duizend gulden bedragen. De verduisterin gen zijn niet alleen geschied ten nadeele van de gemeentekas, doch ook ten nadeele van den ophaal- en stortingsdienst en van de mobilisatiekas, waaruit de steun aan de vrouwen van gem jbiliseerden wordt betaald. Het grootste gedeelte van het verduister de bedrag moet echter reeds van een aantal jaren geleden dateeren. In verband met den emst van deze zaak is de commissaris van politie, de heer Weyburg, die gemobiliseerd is, naar Velsen gekomen om persoonlijk het onderzoek te leiden. Reeds eenige jaren geleden had de bur gemeester van de gemeente Velsen den thans garresteerde in verband met zijn par ticuliere leven gewaarschuwd, daar dit niet in overeenstemming was met de belangrijke functie, welke W. bekleedde. Toen was nog niets van fraude gebleken, hoewel thans wel vast staat, dat deze ook toen reeds was gepleegd. Wij vernemen verder, dat de verdachte reeds een gedeeltelijke bekentenis tegen over den burgemeester heeft afgelegd. In verband met deze zaak is de gemeente raad van Velsen tegen vanavond in een spoedeischende vergadering bijeen geroe pen. AANHOUDING GESIGNALEERDE. Door de politie is zekere B. H. aange houden die in het Algemeen Politieblad ge signaleerd stond tot het ondergaan van 5 dagen hechtenis. Hij is naar het Huis van Bewaring alhier overgebracht. VAN WIE IS DIE HOND. Aan het bureau van politie zijn inlich tingen te bekomen omtrent een bruine hond die is komen aanloopen bij een in woner dezer gemeente. PROV. WEGENONDERHOUD GEGUND. Na aanbesteding op 21 December te Haarlem, waarbij de gunning was aange houden, is thans aan de laagste inschrijfster N. V. Daalder's aanneembedrijf alhier, ge gund door Provinciale Staten het onderhoud gedurende 1940 van de provinciale wegen, SchagenDe Stolpen, SchagenKolhorn, Niedorper VerlaatSchagen, Niedorper VerlaatAartswoud, Niedorper Verlaat Wognum, KoedijkNoordscharwoudeNie dorper Verlaat, Huigendijk—Ursem met zijtak naar Boterhuizen, Omval—Scher merhorn en OmvalWestgraftdijk, alsme de van het provinciaal kanaal De Stolpen Kolhorn met zijtak naar Schagen, voor in massa 58063. IJ' GOEDGEKEURD. Het ijs in de singels, vaarten en grach ten in deze gemeente is goedgekeurd. Op de Singelgrachten, die heden door de schaatsliefhebbers in gebruik zijn genomen, werd hedenmiddag zeer druk gereden. Het ijs is glashard; de Alkmaarsche IJsclub zorgt ervoor dat de baan morgen geveegd wordt. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.31 tot 7.38 uur licht op. LAATSTE BERICHTEN. VOOR HONDERDEN GULDENS WINKELWAAR GESTOLEN. Gisteren heeft een controleur van „De Bijenkorf" te Amsterdam eén vrouw en haar dochtertje op heeterdaad betrapt bij het wegnemen van goederen van de toon bank. De politie stelde ten huize van de vrouw een onderzoek in en hier vond men een ware opslagplaats van goederen, een „Bijenkorf" in het klein, vertegenwoordi gende een waarde van honderden guldens. Het juiste bedrag is nóg niet te schatten. De directie van het warenhuis zal een en ander in de opslagplaats van het politiebureau moeten doen inventariseeren alvorens de totale waarde van het gestolene zal kunnen worden bepaald. De hoofddader is de echt genoot van de vrouw, die evenals zijn vrouw en hun kind in het bureau is opge sloten. Het echtpaar „winkelde" bijna da gelijks in de zaak en zette zijn achterlijk dochtertje aan winkelwaar weg te nemen. Geen persoonlijke ongelukken. Boven de gemeente Graft is van middag een militair vliegtuig on klaar geraakt, waardoor het is ver ongelukt. De beide inzittenden hebben zich echter door in hun parachute uit het toestel te sprin gen, kunnen redden. Inwoners van Graft zagen op genoemd tijdstip op vrij groote hoogte een militair vliegtuig, dat erg slingerde en plotseling over den kop sloeg. Toen het slingerende vliegtuig tot ongeveer 500 M. naar schat ting was gedaald, zagen de angstige toe schouwers, dat een der inzittenden van het vliegtuig zich met een parachute van het toestel los maakte en naar beneden sprong. Deze kwam behouden in den Beemster op den grond. Het bleek de waarnemer van het toestel te zijn. Even later, toen het vliegtuig naar schat ting reeds tot ongeveer 100 M. was gedaald, sprong ook de tweede inzittende, de vlieger, met een parachute uit het vallende vlieg tuig. Hij kwam ergens in den Eilandspolder ongedeerd op den bodem. Ongeveer 300 M. verder sloeg kort daar op het toestel zelf tegen den grond te plet ter. De machine vloog in brand en werd ge heel vernield. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig op het bureau van politie, Kerkplein, en aldaar te bevragen op Woensdagen en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd in het tijdvak van 27 December 1939 tot en met 2 Januari 1940: bruin wantje, vulpen merk Eagle, hon denhalsband, portemonnaie met inhoud, kosteloos rijwielbelastingmerk aan touw tje, portemonnaie, dameshandschoen, handwarmer, glas van auto-achterlicht. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voor werpen, als gevonden aangegeven in het zelfde tijdvak: bruin wantje, L. Blankendaal, Nic. Beetskade 10; sleutel Yale, H. Westerik, Limmerhoek 12; heerenhandschoen, P. Admiraal, Koningsweg 74; militaire grijze broek, Garnizoenswacht, Langestraat; sleutel DR patent, v. d. Heuvel, Maclaine Pontstraat 16; bruin linnen boodschappen- tasch, J. Hoppe, Noorderkade 1; R.K. volkskerkboekje, F. Serpentie. v. d. Wou destraat 57; vulpotlood „Schipto", H. M. Pos, Magdalenenstraat 18; linier schaats, A. de Nijs, Overdiepad 42; glacé heeren handschoen, C. Komen, Zocherstraat 6; rechter heerenhandschoen, W. Boersen, Prins Hendrikstraat 23; rijwielbelasting merk in étui, O. de Ruiter, Stationsweg 6; gouden manchetknoop, mevr. Kosters, Laat 221; damesportemonnaie met inhoud, R. Bakker, boven Station N.S.; vulpen „Champion" ,R. Wagner, Lyceumstraat 9 (na 6 uur n.m.); dameshandschoen, Bijl, Dahliastraat 12; heerenhandschoen, Boon stra, Snaarmanslaan 159; roode porte monnaie met inhoud, A. Korver, Druiven- laan 15; kinderhandschoen, C. Buis, Lin- denlaan 44: heerenportemonnaie met in houd, J. Wiedijk, naarmanslaan 81; ge breide wollen dameshandschoen, C. Blan kendaal, Nic. Beetskade 10; portemonnaie met inhoud, S. Wit, Fabrieksweg 5; distri butiekaart, J. v. d. Heuvel, ScherméTstraat 9; rijwielbelastingmerk, J. Jonker, Tromp straat 10; R. K. gebedenboek, G. van het Hof, Liefdelaan 4; oorbel, H.a Eeken, Ze venhuizen 8; zilveren rozenkrans, C. Knol, Stationsstraat 29; ontbijtlakfen, N. Min, Bleekerslaan 5; grijze want, N Burgering, K. v. 't Veerstraat 11; kosteloo rijwielbe lastingmerk, A. Groot, Laat 195; rose ceintuur, J. Holman, Dr. Schaepmankade 25; kinderhandschoen, C. Buis, Lindenlaan 44 ;pakje, inhoudende 2 jaar aousen en een bakkersschort, T. Kiewiet, Bleekers- kade 99; verm. zilveren broche, mej. de Haan, le Landdwarsstraat 34. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men ver zocht hiervan kennis te geven aan het bureau van politie. Als onderwijzeres aan de Meisjes school der Berger schoolvereeniging is be noemd mevr. S. Veldman te Leiden. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 7 JANUARI 1940. ALKMAAR. Groote Kerk (wegens de koude in de Consistoriekamer), 10 uur de heer G. C. Dun (voor ds. Warners). Kapelkerk, 10 uur, ds. Prins van Wijn gaarden; 5 uur, ds. Bartlema van Zeist. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. H. Cramer van Oosterbeek. Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. van der Woude. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper. Geref. Kerk, 10 en 5 uur, ds. Pontier van Maasdijk. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Vrij. Ev. Gem., in De Unie, 10.15 uur, ds. Ruys, onderwerp: Een bede in donkere da gen; des av. geen dienst wegens vacature beurt; Donderdagav. 8 uur bijbellezing Brouwerstraat 31. Ned. Chr. Gemeenschapsbond in Waakt en Bidt, Vrijdagav. (heden8 uur evange lisatiesamenkomst, de heer van Oostveen; Zondagmiddag 3 uur jongeliedensamen- komst; Maandagav. 8 uur bijbelbespreking mannen, Houtweg 8; Woensdagav. 8 uur bijbelbespreking vrouwen, Oudegracht 208; Zaterdagav. 8 uur bidstond, Oudegracht 208. Leger des Heils (stichter William Booth). Limmerhoek no. 40; Zaterdagav. 8 uur openluchtmeeting op de Steenenbrug; Zon dag 7.30 u. v.m. bidstond, 10 uur heiligings- dienst, 3.30 uur verblijdingssamenkomst, 8 uur verlossingssamenkomst, Maandag 2.30 uur gezinsbond, Dinsdagav. 8 uur soldaten- samenkomst, Donderdagav. 8 uur heiligings- dienst; alle diensten o. 1. v. kapitein P. A. Dijkmans. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Nevelig tot helder of lichtbewolkt, droog weer, meest zwakke, oostelijke wind, iets minder vorst des nachts. In het noorden en midden des namiddags om het vriespunt. In het zuiden: des namiddags boven het vriespunt. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De veranderingen in den algemeenen weers- toestand zijn gedurende de laatste paar dagen aanzienlijk kleiner geworden en ver- loopen daarbij minder sneL Het gebied van hoogen luchtdruk over den Balkan hand haafde zich met luchtdrukwaarden boven 1020 mbar. De uitlooper hiervan, die tot over het Noordzeegebied reikt, nam in be- teekenis toe. Daar de luchtdruk ten zuiden van ons land sterker steeg dan ten noorden, is de oostelijke wind in kracht afgenomen en wordt de temperatuur thans voornamelijk beheerscht door de straling. Daardoor waren de minimum temperaturen in de afgeloopen nacht weer laag, Groningen en vliegveld Twente meldden 14, de Bilt 12 graden vorst. Uit vliegtuigopstijgingen bleek gisteren, dat deze koudelaag maar zeer dun is. Op 400 meter hoogte was de temperatuur ongeveer 2 graden boven het vriespunt. Tengevolge hiervan kan de temperatuur overdag door de zonnestraling flink stijgen en kwam zij in het zuiden van ons land, waar de koude on derlaag het dunst is, gisteren boven het nul punt. Maastricht had een maximum van 3 graden. De depressie over de Golf van Biscaye is flink opgevuld. In Portugal is nog zware regen gevallen. Lissabon meldt 38 mm. De oceaandepressie, die gisteren bij de zuidpunt van Groenland lag, is in beteekenis afgeno men. Zij bracht te Vestmanoer aan de zuid kust van IJsland 11 mm regen. Het mini mum, dat gisteren bij Jan Mayen gelegen was, is in zuidoostelijke richting getrokken en heeft aan de Noorsche kust nogal wat neerslag veroorzaakt, voornamelijk in den vorm van regen. Thans stijgt in vrijwel ge heel Scandinavië de luchtdruk. In de Rand staten is de vorst in het binnenland tot streng toegenomen, terwijl aan de kust de dooi inviel. In Italië nam de vorst af, in de Povlakte dooide het vanmorgen bijna overaL Vooral langs de Apenijnen viel veel regen. In den Balkan is weer veel sneeuw gevallen, waarbij de vorst afnam. In Hongarije blijft de vorst streng, uit Alsoverecke in de Karpaten wordt een temperatuur van 28 graden gemeld. Bps? Ruwe huid. Schrale lippee IUROL. verzacht en geneest- Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9; 10 uur heiliging, onderwerp: Een nieuw be gin; 8 uur hallaluja-samenkomst; Dinsdag avond 8 uur samenkomst; Donderdagav. 8 uur mannenbond; de samenkomsten staan o. 1. v. kapitein K. J. Schiltkamp, bijgestaan door kapiteine A. Schiltkampde Leur. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom (bev. kerkeraadsleden) Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie, Maranatha, 10.30 uur, ds. Bartlema, van Zeist. CASTRICUM, 10 uur, ds. Seulijn; tekst Jes. 30 15 „In rustig afwachten en ver trouwen is Uw kracht"; bevestiging kerke raadsleden. DRIEHUIZEN, 10 uur, ds. Brinkerink. EGMOND AAN ZEE. 10 uur, ds. Roobol. EGMONDBINNEN, 10 uur, ds. Klein Wassink. GROET, 10 uur, ds. Boeke; 11.15 uur Zon dagsschool. GROOTSCHERMER, geen dienst wegens vacaturebeurt. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff; tekst 1 Cor 13 13, onderwerp: „Bovenal de Hoop. Lederl. Herv. Evang. Vereeniging, a. d. Kerklaan, 10 uur, de heer Brisant des Amories, van Zaandam. HEERHUGOWAARD, 2 uur, ds. de Leeuw KOEDIJK, av. 7 uur, ds v. d. Kieboom (bevestiging kerkeraadsleden). LIMMEN, 2 uur, ds. van Mullem. NIEUWE NIEDORP, geen dienst. OBDAM, av. 7 uur, ds. Buiskool. OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. Krop. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur, ds. Loysen. OUDORP, 10 uur, ds. Heep. OTERLEEK, 10 uur, ds. Boerendonk. OUDKARSPEL, geen opgaaf ontvangen. SCHAGEN, geref. kerk, 9.30 en 5 uur, cand. Wamsteeker, hulpprediker. SCHERMERHORN, geen dienst wegens vac.-beurt. SCHOORL, zie Groet. SINT PANCRAS, geen opgaaf ontvangen. STOMPETOREN, geen dienst wegens vac.-beurt. Evangelisatie, 10 uur de heer A. v. d. Kaaij, van Amsterdam. UITGEEST, av. 7 uur, ds. Hanneman. Evangelisatiegebouw Sedeur. 10 uur, de heer H. van Doorn; Woensdagav. 7 uur, Br. Pasman, uit Hilversum. URSEM, geen dienst. WARMENHUIZEN, av. 7 uur, ds. Boeke (bevestiging kerkeraadsleden). WEST-GRAFTDIJK, dienst te Oost- Graftdijk. ZUIDSCHERMER, geen dienst. ZUIDSCHARWOUDE, zie Koedijk.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2