AMSTERDAMSCHE BEURS De eer Dorpentocht in Noord-Holland. Balans pOJTHyiZBH £aatste AedcfUen IJswedstrijden in de omgeving. Marken in de route opgenomen AVENHORM ÖBNpïoORfV-/ OUDENDIJK t Cl Pierlot dient ontslag van kabinet in. Pluimveeteelt. TWEEDE BLAD SCHAATSENRIJDEN VOOR MILITAIREN. Er heeft zich een commissie van initiatief en aanbeveling gevormd, bestaande uit den gen.-majoor F. J. Backer te den Haag, oud voorzitter van den K.N.S.B., mr. C. P. Eecen Gzn. te Bergen (N.H.), voorzitter van den K.N.S.B., den heer W. M. van Haaf- ten te Amsterdam, secretaris van den K.N. S.B., den heer W. J. H. Muiier te den Haag, oud-voorzitter van de I.E.V. en jhr. H. J. Repelaer van Driei te den Haag, oud-be stuurslid van den K.N.S.B., welk comité zal trachten den militairen op daarvoor ge schikte banen der bij den K.N.S.B. aange sloten vereenigingen gelegenheid tot rijden te verschaffen. De niet bij den K.N S.B. aangesloten clubs worden uitgenoodigd eveneens mede te werken. Voorts hoopt de commissie, dat zich daar, waar geen leden van den K.N.S.B. gevestigd zijn, plaatselijke comité's zullen vormen, welke hetzelfde doel beoogen en zich zoo noodig bij den K.N.S.B. of den plaatselijken O. en O.-commandant om advies kunnen melden, hoe op de beste wijze in het belang van de ijssport iets voor de militairen ge daan kan worden. Men denkt hier in het bijzonder aan plaatselijke wedstrijden in hard- en schoonrijden en het regelen van afstandsritten of van plaats-tot-plaats- tochten. Kampioenschap van Noordholland. Zondag wacht den liefhebbers van de ijs- sport op de baan van de Berger IJssport- vereeniging een interessante sportdag. Dan toch wordt door de bekendste Nederlandsche rijders gestreden om het kampioenschap voor Noordholland, ingesteld door den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond. Aangezien de baan in prachtige conditie is, wordt ver wacht, dat recordtijden gemaakt zullen worden, waarom voor de erkenning van de te maken tijden internationale officials aan wezig zullen zijn. De wedstrijden vangen om 11 uur aan. Er wordt over afstanden van 500, 1500 en 5000 meter gereden. Ijsbaan de Quint. Uitslag wedstrijd ringrijden op 4 Jan.: 1. mej. A. Kluft, 2. Jb. Kind, 3. J. van Her men, 4. G. Beenarts, 5. J. Kolk, 6. P. Koop- mans, 7. J. Schipper, 8. H. Kluft, 9. N. van Leyen, 10. A. Schoonewil. Het aantal deel nemers was 46. Te Schermerhorn. Woensdagmiddag was door de ijsclub Schermerhorn een kinderwedstrijd georga niseerd, waaraan werd deelgenomen door 70 kinderen. Meisjes tot 10 jaar: 1. A. Luijt, 2. Ko Mo lenaar, 3. Jopie Roos; jongens tot 10 jaar: 1. Wim Kluft, 2. I. Nijdam, 3. C. Klaver; meisjes van 1014 jaar: 1. Rie Schots man, 2. N. Borsjes, 3. A. Mul; jongens van 1014 jaar: 1. Dirk Molenaar, 2. J. A. Mul, 3. Jo Langenberg. Aan de kinderen, die geen prijsje had den gewonnen werd een reep chocolade uit gereikt. Te Stompetoren. Het bestuur van de ijsclub had voor Donderdagavond een rijderij op de schaats georganiseerd met sleden voor dames en heeren. Prijswinnaars waren: 1. mevr. Kees manFrankenhout en de heer C. Groot Wz, 2. mej. Tromp en de heer A. Nap, 3. mej. Rie Kooy en de heer J. in 't Holt. Na afloop was er prijsuitdeeling in café Renses, welke opgeluisterd werd door de muziek van de heeren Weder en Mooij. St. Pancras. Donderdagmiddag werd een wedstrijd gehouden in hardrijden voor heeren: 1. G. Tol, 2. J. Visser Cz., 3. R. Smit, 4. W. Keizer Pz., 5. Jb. Visser Cz., 6. D. Leien. Te Nieuwe Niedorp. Donderdagmiddag had voor de leden der IJsclub een ringrijderij voor paren plaats. De uitslag luidde: 1. J. Krijger en mej. G. Wigbout te Wieringen, 2. M. Po land en mevr. A. Gelder-Goet te Nieuwe- Niedorp, 3. echtpaar Nic. Stammes te Nieu we Niedorp. De prijzen bestonden uit kunst voorwerpen. A.s. Maandag 12 uur heeft op de Rijd een hardrijderij plaats voor amateurs om den grooten Rijd-wisselbeker over afstanden van 500 en 5000 meter. Houder van dezen beker is thans W. Keetman te Winkel. De banen op de Rijd zijn in een schitte rende conditie. De Ijsbaan Heiloo. Gonda Donker, de snelste Nederlandsche rijdster, komt Zondagmiddag op de ijsbaan te Heiloo demonstraties in snelrijden geven. Mej. Donker is op het ijs een aardige ver schijning. Op de lange baan maakt zij mooie tijden, al liggen die nog ver beneden haar mannelijke concurrenten, zoodat. het voor de liefhebers van de schaatsenspcrt zeker interessant is deze demonstraties te aan schouwen. Te Uitgeest. Het ijs in Uitgeest is in uitstekende con ditie. De baan op de Binnenmeer, gelegen in de luwte van het dorp, is zeer goed en er wordt druk gereden. Door de ijsclub is een baan uitgezet, welke des avonds wordt verlicht. Maar ook het ijs op de Buitenmeer en de Uitgeestermeer, is uitstekend en we zouden haast zeggen nog gladder dan op de binnen wateren. Velen gingen reeds per schaats via de Uitgeestermeer en Alkmaardermeer naar Akersloot en terug. Te Broek op Langendijk. Op de Woensdag geopende ijsbaan van de ijsclub Wintervermaak werden Donder dagmiddag wedstrijden gehouden voor cfe kinderen van de beide scholen. Er waren 145 deelnemers. De uitslag dezer wedstrij den was: meisjes: le, 2e en 3e kl.: 1. Pieter- tje Boeijer, 2. Aafje Visser Kd., 3. Elsje Maakal, 4. Iet Smit; jongens le, 2e en 3e kb: 1. Kees Bakker Dz., 2. P. Klos, 3. C. Bak Jz., 4. K. de Hartigh; meisjes 4e en 5e kl.: 1. G. Dirkmaat Jbd., 2. Maartje Boeijer, 3. Dieuw de Bree, 4. Aafje Dirkmaat Ad.; jongens 4e en 5e kb: 1. K. Bakker Kz., 2. K. ten Bruggencate, 3. K. de Hartigh Jz., 4. J. de Vries; meisjes 6e, 7e kl. en hooger: 1. Jac. Blom Jd., 2. A. v. d. Heerik, 3. Mien Pielker.rood, 4. Gr. Anna Dekker; jongens 6e, 7e kl. en hooger: 1. W. v. d. Marei, 2. J. de Hartigh Jr., 3. J. Bouwens, 4. P. Slot Azn. Te Warmenhuizen. Gistermiddag werden op de Pompsloot te Warmenhuizen, op initiatief van het hoofd der O.L:S., den heer T. Donia, wedstrijden in het hardrijden gehouden, voor de kin deren van deze school. De regeling was in handen gegeven van een bestuur, gevormd uit de oudste leerlin gen, dat zich uitstekend van zijn taak kweet. Er was veel publiek en sommigen beijver den zich spontaan de banen te vegen en in orde te houden. Vrijwillige giften van dorpsgenooten leverden aardige prijzen, alsmede een trac- tatie voor alle deelnemende kinderen. Er waren spannende ritten, een enthou siast publiek, mooie banen versierd met de wapperende driekleur, 't was uitstekend weer, alle factoren die meehielpen deze wedstrijden te doen slagen. Een eersten prijs behaalden in de '«•er- schillende leeftijdsgroepen de meisjes: IJda Westra en Annie Speels; jongens: Jar. Swan, Jaap Mink en Joke Sevenhuijsen. Een tweeden prijs de meisjes: Ellie Kroon en Mieke Mink; jongens: Kees Barsinger- horn, Ger Sevenhuijsen en Cor Heman. Derden prijs, de meisjes: Annie Middel burg en Annie Westra; jongens: Siem Hout- kooper, Jan de Geus en Roelof Donia. Nog vermeld zij, dat, om de kinderen die niet konden schaatsen niet te zeer teleur te stellen, deze in staat gesteld werden de baan hardloopend af te leggen. Geen dezer „loopers" behaalde echter een prijs. Schaken DE MATCH EUWE—KERES. De zesde partij uit deze match, die was afgebroken, -is gisteren uitgespeeld en door Keres-gewonnen. De stand is nu 44. Voetbal K.N.V.B.-WEDSTRIJDEN AFGELAST. De voor Zondag a.s. vastgestelde wed strijden van den Kon. Ned. Voetbalbond zijn alle afgelast .Ook door den Ned. Hockey- bond is een dergelijke beslissing genomen. y^JRMEREND* VOLFNDAM }(FINI£H) \VOL6NDAM Zondag a.s., 7 Januari, zal ijs en weder dienende, door den Ijsbond Hollands Noor derkwartier weer een dorpentocht georga niseerd worden door een der mooiste deelen van Noordholland. Aan de hand van de da gelijks bij het hoofdbestuur van den IJ.H. N. binnenkomende berichten van de aange sloten ijsclubs kon de dorpentocht-commis- sie, bestaande uit de heeien J. Boot te Pur- merend, J. Trouw te Abcoude en J. Werk man, tijdelijk te Haarlem, de volgende tocht worden vastgelegd: Purmerend (start), Ilpendam, Monnikendam, Marken, Volen- dam, Edam, Oosthuizen, Hoorn, Avenhorn, Oudendijk, Oosthuizen, Purmerend (finish). Men ziet, dat in dezen tocht ook hef uit stapje naar Marken is opgenomen en dat kon dezen keer, omdat het ijs op het IJsel- meer van buitengewone kwaliteit is. Ongetwijfeld zal de tocht minder zwaar zijn dan verleden jaar Kerstmis, toen de zware sneeuwval den IJ.H.N. voor schier onoverkomelijke moeilijkheden plaatste. Bovendien heeft de commissie het vorig jaar veel geleerd en getracht, daarvan pro fijt te trekken. Zoo zullen de deelnemers vóór de start inlichtingen krijgen over het ijs aan de hand van de allerjongste gege vens, zoodat iedereen weten kan, wat hem te wachten staat. Daarnaast zijn twee categorieën ingesteld, n.l. de gewone toeristen en de wedstrijdrij ders. Beide categorieën zullen apart starten en wel resp. om 9 uur en om 8.30 uur pre cies. Bovendien kunnen bij de toertocht (eerste categorie) ook clubs en militaire detachementen meerijden (minimum sterk te 12 man), die, wanneer zij ongehavend aan de finish verschijnen, meedingen naar spe ciale club- of korpsprijzen. Het spreekt vanzelf, dat ieder, die de tocht volbrengt, weer een fraaie herinne ringsmedaille ontvangt, terwijl bovendien voor de wedstrijdrijders nog kunst- of luxe- voorwerpen beschikbaar worden gesteld. Er zijn natuurlijk een aantal controles, w.o. eenige geheime. Dat laatste is noodza kelijk gebleken bij den vorigen tocht. Het is wenschelijk, dat men zich zoo spoe dig mogelijk opgeeft als deelnemer (met vermelding van categorie) bij een der .com missieleden. Clubs, en eventueele militaire detachementen kunnen volstaan met het opgeven van het aantal deelnemers en den naam van de(n) leider(s). Het inleggeld bedraagt weer 1 per persoon (leden IJ.H. N. op vertoon van IJ.H.N.-bondskaart 1939/ 1940- en militairen in detachementverband 0.50 per persoon). Wedstrijdrijders moeten zich uiterlijk Za terdag 6 Januari 24 uur hebben c pgegeven; voor de anderen bestaat Zondagmorgen tot 8.30 uur nog gelegenheid tot aangifte. Het inleggeld van deze „aarzelingen" wordt dan echter met 0.25 verhoogd. Het startbureau is gevestigd in hotel De Doelen, Markt, Purmerend, en geopend Zondag van 7.30 uur af. Aangifte (schrift, of telef.) bij de commissieleden: J. Boot te Purmerend, J. Trouw te Abcoude of J. Werkman (tijd. tel. Haarlem 25507) Rijks straatweg 294. Mocht de tocht niet kunnen doorgaan wegens dooi of plotselinge sneeuwval, dan zal dit in de Zaterdagavond-uitzendingen van het A.N.P. worden bekend gemaakt. Alkmaarsche ijsclub '.J.H.N. Om de deelname aan de Dorpentocht van de IJ.H.N. vanaf Purmerend te vergemak kelijken stelt de Alkmaarsche IJsclub zich voor Zondagmorgen om half acht vanaf het Hofplein een of meer autobussen te laten rijden naar Purmerend tegen goedkoop ta rief. Leden van de A.IJ.C. genieten boven dien nog reductie op het inleggeld voor de Dorpentocht. Aangifte voor de bustocht en voor de Dorpentocht tot Zaterdagavond 9 uur bij de heeren J. W. Teerink, Ridder straat en H. C. Lind, Langestraat. Leden van de Alkmaarsche IJsclub genie ten dus een groote reductie, zoodat opgave als lid van de A.IJ.C. ad 1 (huisgenooten 0.50) aanbeveling verdient. Minister-president Pierlot heef het collectieve ontslag der regee ring ingediend. De koning heeft Pierlot opge dragen, opnieuw een kabinet te vormen. DE VERDWIJNING VAN JOHANNA DE NIGTERE. De commissaris van politie te 's-Herto- genbosch heeft aan het publiek het vol gende medegedeeld: Het is niet onwaarschijnlijk, dat het verdwenen Amsterdamsche meisje Jo hanna de Nigtere omstreeks Kerstmis 1939 te dezer stede heeft gevent met prentbriefkaarten. _Het publiek wordt verzocht, het meisje te" volgen, wanneer het in den Bosch wordt aangetroffen en de politie hiervan direct in kennis te stellen. DOOR DE GLADHEID GESLIPT. Vanochtend is de 61-jarige gepensionneer- de Weideman uit Ede, die op den rijks straatweg te Voorthuizen fietste, door de gladheid van den weg geslipt en onder een auto geraakt. Hij was vrijwel onmiddellijk dood. DISTRIBUTIE VAN GROENE ERWTEN EN SPLITERWTEN. Van Maandag 8 Januari tot en met Vrij dag 19 Januari zal bon 10 van de rijksdistri butiekaart recht geven op het koopen van een pond groene erwten of spliterwten. WEDSTRIJDEN AFGELAST. De wedstrijden van den N.H.V.B., van den K.N. Korfbalbond en Amst. Korfbalbond voor a.s. Zondag vastgesteld zijn alle afge last. Dammen. WEDSTRIJD TE SINT PANCRAS. Donderdagavond speelde een combinatie van D.O.S. uit St. Pancras een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen de damclub Broek op Langendijk. De uitslag was als volgt: D.O.S. Br. op L. D. BuismanTh. de Haas 11 C. IvanghJt. Bak 02 A. WagenaarG. Balder 11 S. KeizerC. Koedijk 11 K. Bakker Az.P. de Hartigh 20 Jb. Duif Jbz.Jb. Bakker 11 J. Kloosterboer Jz.P. Kooi 11 C. KlankerH. Balder 20 H. TroostheideH. Strijbis 20 A. HooglandP. Balder 20 R. LeyenW. v. d. Wal 02 H. SmitA. Balder 20 G. BalderH. de Graaf 02 door D.O.S. gewonnen met 1511 MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAARSCHE OURANT TEL 3320 Vragen deze rubriek betreffende kunnen gesteld worden aan dr. B. J. C. te Hennepe, Heemraadsingel 111, Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Werkzaamheden in den winter. I. De kortste dag is gelukkig weer voorbij, maar al worden de dagen langer, het kan nog een heele poos geweldig koud zijn en de bezwaren, die dat meebrengt, moeten we voor onze kippen zien te voorkomen. Daar om hebben we thans extra op de huisvesting en de voeding te letten. Jammer genoeg brengen de omstandigheden mede, dat we wat de voeding betreft niet veel meer te kiezen hebben en moeten gebruiken wat er is. Een reden te meer om nu wat de huis vesting betreft alles keurig in orde te heb ben. Daar aan ontbreekt nog veel en staat men feitelijk nog dagelijks verbaasd over de naieviteit van veel kippenhouders om het maar niet met een ander woord te betitelen. Zoo werd ik onlangs geroepen op een bedrijf „ergens in Nederland", omdat er, hoewel er in den zomer tegen diphterie geënt was, toch ziekte was uitgebroken. Nu weet ik meestal van te voren wat er in zulke ge vallen aan de hand is verzwakte dieren ongewenschte huisvesting. Ik heb er reeds herhaalde malen op gewezen, dat de besie enting tegen diphterie falen kan als in den herfst en winter de verzorging en huisves ting der dieren niet in orde is. Meestal breekt dan geen ernstige ziekte uit, die veel kippen aantast maar enkele exemplaren verzwak ken toch dusdanig, dat hun ongevoeligheid door de enting verkregen, voor een deel ver loren gaat en er dan lichte diphterie ontstaat of pokken optreden. Vooral de chronische coccidiosis, waar ik verschillende keeren over gesproken heb, doet het weerstandsvermogen der kippen sterk afnemen. Wat bleek nu het geval? In een klein stal letje, waar de kippen op stok zaten, zonder een mestvloer er onder, zaten een aantal die ren, waarvan er enkele snot hadden en en kele zeer vermagerd waren. Een reiziger van en voederfabrikant had onlangs de kippen geselecteerd en er ongeveer 30 van afge keurd. De eigenaar vertelde me, dat de kip pen steeds onregelmatig gegroeid waren en er al veel aan coccidiosis gestorven waren in den beginne. Een wrak troepje dus feite lijk, waarvan de besten over waren, maar onder die besten bleven toch ook voortdu rend uitvallers komen. Op de plaats, waar de zitstokken aangebracht waren, zaten flinke reten in de planken, waar ik wel een vinger door kon steken, terwijl een raampje ongeveer 20 c.M. lang en breed eertijds dicht was gemaakt met glas, maar het glas was er nu uit! Verzwakte kippen dus, veel tocht en vocht en onder de kippen geen mest- plank die ook nog een massa tocht en lucht- strooming tegenhoudt. Is het nu wonder, dat het in zoo'n hok misloopt en er geen eieren geraapt worden? Men kan in zoo'n geval we! het voer de schuld geven, zeggen dat de enting niet geholpen heeft (diphterie was er trouwens heelemaal niet in het spel), maar de fout zit in de huisvesting. Daarmede kon ik dus op de huisvesting terug. Als basis moeten we aannemen, dat het hok droog en goed geventileerd moet zijn, maar tevens absoluut tochtvrij. Dat lijkt allemaal gemakkelijk genoeg, maar in de praktijk ziet men nog hopen gevallen waar er veel ontbreekt. Over het algemeen denken de kippenhouders dat het in het hok ook warm moet zijn en de warmte wordt dan getracht te verkrijgen door de ventilatie af te sluiten. Gevolg: bedompte, vochtige, stin kende lucht in het hok, druppels aan den zolder van gecondenseerde waterdamp, vochtig strooisel, alles klam in het hok, zieke kippen. Warmte in een hok met gezonde kippen is niet noodig, proeven hebben zelfs uitge maakt, dat verwarming van kippenhokken in den winter geen voordeelen oplevert. A!.s men de hokken vorstvrij kan houden is dat al heel mooi, droge koude hindert de kip pen niet zooveel als vocht. Vorstvrij hou den is van waarde omdat men daardoor zeker is dat de drinkwatervoorziening niet vastloopt. Als het drinkwater bevriest en de kippen dorst gaan lijden is het direct mis met leggende kippen. Deze hebben veel drinkwater noodig, daar moet dus op gelet worden. De allereerste zorg is dus voor den winter een tochtvrij hok voorzien van ventilatie- inrichtingen aan den voorkant, die in ons land meestal op het Zuiden ligt. Bij goed droog weer kan men een raam aan den voorkant open zetten overdag, en 's nachts de ventilatie-schuiven openhouden. Des avonds hangt men bij felle koude voor de ztistokken een aantal oude zakken, zoodat de kippen s nachts min of meer afgeschei den zitten van de overige ruimte in het hok. Door aan den Noordkant en Oostkant tegen het hok een rietmat of een stroolaag aan te brengen houdt men de temperatuur in het hok beter op peil. Van veel waarde is een goede dakbedekking en zoo mogelijk een dubbele zolder in het hok. Bij de duurdere hokken geschiedt tusschen den lossen zolder en den vasten zolder de ventilatie. Men kan ook tegen den zolder een rietmat of een laagje stroo aanbrengen. In het voorjaar ruimt men dit weer op daar er anders wel eens muizen of ratten in willen nestelen. De bodem van het hok is ook van veel belang. Het beste is een flinke cementbo- dem, deze houdt veel grondvocht tegen. Planken vloeren hebben het bezwaar, dat ze gauw rotten en vooral dat daaronder vaak ratten gaan huizen, die al gauw ga ten in de planken knagen om in het hok bij het voer en de eieren te kunnen ko men. Een cementen vloer laat zich ook gemakkelijker ontsmetten. In de zand streken ziet men veel dat het hok gewoon op den grond staat; dat kan ook wel, doch dan' moet van tijd tot tijd een laag zand verwijderd worden en door schoon versch zand vervangen worden. Als bodem bedekking is turfstrooisel heel goed. Droog schoon zand, stroohak- sel, zaagsel, bladeren enz. zijn ook wel te gebruiken, hoofdzaak is veel meer de droogte van het materiaal en de reinheid dan de aard van het strooisel. Men kan de droogte in het hok bevorderen door bui ten het uitloopgat een grasbodem aan te brengen, desnoods een vierkante meter groot, ongeveer 10 c.M. boven den grond. Verder moeten de drinkbakken op een verhoogd voetstuk gezet worden en van anderen zoodanig met een plank of bak beschermd zijn dat er geen water bij het drinken op het strooisel terecht komt. Aan den buitenkant van het uitloopgat zet men een klein kistje dat min of meer als tochtdeur fungeert. Het heeft n.l. aan de zijkanten schuiven en al naar de wind richting, kan men dan de schuiven openen of sluiten. Men vergete in den winter het stofbad niet. Al ontwikkelen luizen zich in den zomer veel sterker dan in den winter, toch moet men altijd op parasie ten bedacht zijn en in den strijd daartegen werkt een goed stofbad heel nuttig. Een platte bak met droog zand. tabaksstof, asch, bloem van zwavel behoort in een hok aanwezig te zijn. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK M.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 5 Januari 1940. Vor. k. 8i% 81% 12% 91 STAATSLEENINGEN. 3—3'/, Nederl. 1938 3 Ned-lndië 1937 514 Duitschl 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 84'/, Koloniale Bank165 Ned Ind Handelsbank 109'/, INDUSTR OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvê Delft Cert. Nederl Hord Lever Bros Philips Gloei). Gem Bezit INDUSTR OND. BUITENL Am Smelting Anaconda Bethleh Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Rrands Steel comm I U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union 10'/, Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serhadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison iopeka Illinois Central Southern Paciiic Southern Railw. Union Pacific Can Pac §Noteering pet 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 2%, heden 2®'« WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.875/s 1.87 Londen 7.387, 7.34 Berlijn 75.30 75.20 Parijs 4.187, 4.167, Brussel (Belga) 31.48 31.30 Zurich 42.01 42.05 Kopenhagen 36.20 36.20 Stockholm 44.67^ 44.65 Oslo 42.60 42.62^ 2.45-3.00 84'// 82% 131/16-} 90 83 164% 37% 38 6 il/3 83% 31:0/, 319% 97 y6%-7 129 129 4Ci', 40 24% 24-l/jg 61'/, 61-7, 4-/16 4 40'/, 41 30l/le 2917I6 20_ U% l^'/ie. lSi-7% 4% 50% 49'/,-50 3% 5% 40 397% 25n 240 311% 105% 104'/, 56% 58 100 2481/, 263% 265»/, o% 307/s 10%, 9 b%-9 202% 202 105 165 112'/, 1H% 125% 122 r2 67 101% l037/a 4% 474 94 114% 113 109 1087, 10 10/-8 117 115 162% 162% 135'/, 13'% CO O H- 5" 19% 10%« 12G, 12-Vw 14'/, 14»/, 75% 767, (Van nu Een kort same operaties in 1939 De Duitschers langs de hoofdwe het Noorden en direct op Poolscht hebben betrokkei en Westgrens. De staan uit gemech rijders met zware en motorartillerie door overmachtig voorhoeden stoote schen tegenstand langs de groote zij de zuivering terreinen over 1 gemotoriseerde 1 auto's, artillerie Polen zich elasi natuurlijke vere Narew, zenden plaatsen, waar zij bieden, (Krakau gevolg is, dat de Weichsel bereiken welke achter deze stellingen moesten Westen dier riviei vernietigd of geve later groote Poolse stand hielden in de Duitsehe oven de Duitschers dei de wegen verniel baar maken en diging desorganise door het bli Duitschers tota: hunne volgende ren en militair leger reeds vern Oosten binnen gens dappere Polei De ouderwetsch heeft tegen de Duitschers in eni moeten delven. Reeds vóór de aUieerden waren bezet en beide schermd. Oin Pole ben de Franschen voorposten aange bedreiging de Dl pen uit Polen nai gen, zoodat Poli De Duitsehe voc echter, moesten ontruimen onder tot den Westwall troepen niet door worden, dat hun helpen mislukt Naderhand hf geheele frontbreec zei, de Fransche die nog steeds met de Duitsehe aanval teruggewt Üjke voorpostenst „Teruggeworpen want de Fransrhpt in den nacht voor troepen teruggenom In onze beschouw van onzen vlie herinnerden wij nog niemand van zijn zoon wijze hem tot door mogelijk een wereldnaam meer wil weten denen zoo intei Fokker „De Toevallig komi een Haarlemsche 1929 in handen ker aan een schrijft en een met zijn zoon typeert ook d< houding tussch wij dit hieronc Amice, Je vraagt mij wat voor indrul in de lucht", was een kalm mede onze Ber Berlijn mee berg. Onlangs deed 5'A uur. Hulde! 't Was heel treft. De mach hoog (plm. 20, ook niet enorm zachtjes en toer ren, dat er geei weest, behalve aarde afgaan dat bij te hard breken, dan 't vaart 't kapot omkantelen, w komt dan de Alleen erge inpakking in kap op mijn dof was, zelfs om, of je naar Een en ande ik haast niet onbeweeglijk een 2e keer ni Verleden langs 't „Pass mej. Tonny v:

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8