fiat Zó&iwihsm/rS Speet zachtjes hiideh" zuinig zijn met benzine Voor kleine tuinen. IJswedstrPden in de omgeving. TWEEDE BLAD 3 HET BEZOEK VAN CSAKY AAN ITALIË. Over het bezoek van den Hongaarschen minister Csaky schrijft de Tribun: Het ligt voor de hand, dat, nu de oorlog een inge- wikkelden toestand in het leven roept en Hongarije in contact heeft gebracht met nieuwe grenzen, de overeenstemming met Italië die zoo doeltreffend gewerkt heeft voor de localiseering van het conflict, ver sterkt wordt met het oog op de eischen der onm'ddellijke toekomst. De taken, die Ita lië op zich heeft genomen in den Donau- sector en op den Balkan, zijn gericht op een vestiging van zoo uitgebreid mogelijk wederzijdsch begrip. Getuigenis hiervan ligt in steeds hartelijker betrekkingen tusschen Hongarije en Zuid-Slavië, waartoe Italië veel heeft bijgedragen. Wanneer dus geva ren of onbekendheden aan de horizon op duiken, is het duidelijk, dat uitgebreidere overeenstemmingen slechts met oprechte sympathie door Italië zouden kunnen wor den begroet Daarom zullen de besprekin gen tusschen graaf Ciano en den Hongaar schen gast van diep belang zijn voor de sfeer van vriendschap, waarin zij gevoerd zullen worden en voor de belangrijkheid van de behandelde argumenten, die zonder twijfel om. verband houden met de betrekkingen tusschen Hongarije en de aangrenzende lan den. De besprekingen van Venetië zullen een fundamenteele doeltreffendheid bezit ten voor den sector, die zijn Europeesche functie moet verdedigen tegen eventueele bedreigingen. DE STRIJD TEGEN HET TERRORISME IN IERLAND. Nadat de wet op de noodbevoegdheden was aangenomen heeft de politie terstond een razzia gehouden in het graafschap Cork en 24 personen gearresteerd, die er van verdacht worden lid te zijn van een illegale organisatie. BELGISCH PROTEST TE BERLIJN. De Belgische ambassadeur te Berlijn, burggraaf Davignon, heeft opdracht ge kregen bij de Duitsche regeering krachtig te protesteeren tegen het feit, dat gisteren Duitsche vliegtuigen boven Belgischen grond hebben gevlogen. SAMENWERKING. De opinie in Boedapest. De reis van Csaky zal, zoo zegt men in welingelichte kringen te Boedapest, den Hongaarschen minister van buitenlandsche zaken en zijn Italiaanschen collega Ciano in staat stellen, alle kwesties te bestudeeren. die voor de beide landen van belang zijn. in het kader van de nauwe betrekkingen, welke tusschen Boedapest en Rome bestaan De bladen melden op grond van inlich tingen van Duitsche herkomst, dat Musso lini Maandag Csaky zal ontvangen. Men gelooft, dat het, gezien de belangrijkheid die de ItaliaanschHongaarsche besprekin gen krijgen, niet onmogelijk zal zijn, dat Csaky zich gedwongen ziet. zijn vacantie te bekorten en reeds in het begm der volgen de week naar Boedapest terug te keeren. AMERIKA EN DE CONTRABANDE CONTROLE. Het staatsdepartement heeft een tekst ge publiceerd van een lange nota betreffende de houding der Ver. Staten ten aanzien van de Britsche contrabande controle. De nota is aan den Britsclien ambassadeur overhan digd. In de nota wordt verklaard dat de Ver. Staten Groot-Britannië verantwoorde lijk zullen achten voor de schade, die za voortvloeien uit „verliezen en beschadigm gen", wanneer schepen gedwongen worden Britsche controlehavens binnen te varen. De nota is gedateerd op 14 December en verklaart, dat de Amerikaansche scheep vaartmaatschappijen vrijwillig samenwer ken met de Britsche autoriteiten. Daarom het moeilijk een gelegenheid te verwachten, welke het noodig zou maken, dat Ameri kaansche schepen belligerente havens zou den moeten binnenvaren. Wanneer echter de Britsche autoriteiten het noodig mochten achten een Amerikaansch schip te dwingen de oorlogszone binnen te varen, dan zou de regeering der Ver. Staten verplicht zijn nauwkeurig alle feiten van het geval te be studeeren en de noodige stappen te doen. De Ver. Staten behouden zich alle rechten voor en „verwacht zal worden, dat schadeloos' stelling voor die verliezen en beschadigin gen, welke voortvloeien uit een inbreuk op die rechten, een natuurlijke zaak worden". Tegelijkertijd heeft het staatsdepartement bekend gemaakt, dat het Amerikaansche schip Moormacsum, op weg naar Bergen in Noorwegen, naar de controlehaven Kirkwall is gebracht, liggende binnen het gebied, dat voor Amerikaansche schepen is verboden krachtens de neutraliteitswet. Het staats departement voegde hieraan toe, dat het een schending is van de Amerikaansche neutra liteitswet, wanneer een Amerikaansch schip de gevechtszone binnenvaart. Daarom heeft het departement de Amerikaansche ambas sade te Londen verzocht terstond contact te zoeken met den gezagvoerder voor een vol ledige verklaring over de omstandigheden. DE TOEKOMSTIGE VREDES VOORWAARDEN. In de rede, die de Britsche ambassadeur, lord Lothian t' Chicago heeft gehouden, zeide hij ten aanzien van de toekomstige vredesvoorwaarden o.m.: „Het is thans duidelijk, dat in 1919 niemand van ons begreep, wat gedaan moest worden, wilde or ze hoop in vervul ling gaan. De idealen achter den Volken bond kunnen slechts tot succes leiden, als alle leden democratieën zijn. Het handvest van den volkenbond was te gestreng. Toch moet, wil eenige vorm van wereld organisatie levensvatbaar zijn, Eurooa er op berekend zijn, dat het zijn eigen interne aangelegenheden regelt door het een of andere stelsel van federalisme. De grootste onzer fouten zijn van eco- oomischen aard. Wij hopen van harte, dat de naties zich er veel grondiger over zul len beraden dan den laatsten keer, hoe de wereld, wanneer de oorlog ten einde is, Jconomisch herbouwd kan worden." Voorts zeide Lothian: „Engeland kan noch mag op eigen houtje de overheer- schende rol vervullen, die het in de afge- U.open eeuw heeft vervuld. De rechten van de nieuwe zeevarende naties en de opkomst van het vliegwapen maken dit mogelijk en de macht ter zee zou in han den moeten ziin van de democratieën en niet van één mogendheid. Wij gelooven, dat wij vechten voor het beginsel van voorkoming van aanranding door bruut geweld van voorspoed en vrede. Wij den ken niet, dat wij het monopolie hebben van deugdzaamheid of dat wij in het ver leden niet ernstige fouten hebben gemaakt, doch wij zijn er zeker van, dat wij thans in ons recht staan." VANAF A.S. MAANDAG CONTROLE OP DE VLEESCHVOORRADEN IN ENGELAND. Vanaf Maandag a.s. zal, naar de Daily Telegraph meldt, het Britsche ministerie voor de voedselvoorziening de vleesch- en veevoorraden controleeren. De juiste da tum, waarop de distributie zal ingaan, is nog niet bekend. Allen kleinhandelaren is verzocht opgave te verstrekken van de vraag naar vleesch in hun rayon, zoodat tot toewijzing zal kunnen worden overge gaan, voordat aan het publiek gevraagd zal worden vleeschbons te gebruiken. De producenten kunnen slechts vet verkoopen aan nauwkeurig opgegeven inleverings- bureaux. Iedere veeboer zal gehouden zijn aan een speciale plaats en moet, indien hij een ander gebied wenscht, een aanvrage indienen bij de plaatselijke vleeschcontro- leurs. Teneinde te verkrijgen, dat ieder gebied weet, hoeveel vee ten verkoop aan wezig zal zijn. moeten de veeboeren twaalf dagen voor de week, waarin de dieren ten verkoop worden aangeboden, hiervan op gave doen. Totdusvei zijn het ministerie voor de voedselvoorziening en de nationa le bond van boeren nog niet tot overeen stemming gekomen over de door de regee ring te bepalen prijzen. De onderhande lingen moeten echter voor 15 Januari zijn afgeloopen. Van tijd tot tijd kunnen de prijzen aan schommelingen onderhevig zijn als gevolg van seizoens- en andere invloeden. Een districtsvoorzitter van veilingmeesters zal optieden als agent van het ministerie voor den verkoop van vee tegen de voorge schieven prijzen. RUSSISCH-BULGAARSCH HANDELSVERDRAG GETEEKEND. De Russisch-Bulgaarsche economische on derhandelingen zijn gister geëindigd met de onderteekening van een handels- en scheep' vaartverdrag, dat voor drie jaar geldt, Tevens is een ruil- en betalingsovereen komst voor het jaar 1940 geteekend, het han delsverdrag berust op de wederkeerige toe- passing van het beginsel van meestbegunsti- ging. De ruilovereenkomst voorziet in een aanzienlijke uitbreiding van het ruilverkeer. Rusland is voornemens uit Bulgarije vooral landbouwproducten te betrekken; het zal onder meer landbouwmachines, mijnbouw producten, chemicaliën, katoen en cellulose uitvoeren. DE MAATREGELEN TEGEN TERREUR IN IERLAND. De Senaat heeft het wetsontwerp tot wij ziging van de wet op delicten tegen den staat in alle lezingen aangenomen. WOLVENPLAAG.. Talrijke dorpen in het Westen van Thracië in de nabijheid van de Grieksch-Bulgaar- sche grens, zijn door groote benden wolven overvallen. De boeren zijn er met groote moeite in geslaagd de wolven althans voor- loopig te verdrijven. Eenige boeren zijn in de gevechten met de roofdieren gewond. BOYCOT VAN DE SOVJET-UNIE. De „American Federation of Labour", de groote bond van Amerikaansche valcvereeni- gingen in de Vereenigde Staten, heeft alle goederen uit de Sovjet-Unie op de lijst van waren, welke geboycot moeten worden, ge plaatst uit protest tegen den aanval op Finland. DE OVERSTROOMING VAN DEN TAAG. Uit Lissabon wordt gemeld: Meer dan 7500 personen zijn dakloos geraakt ten ge volge van een overstrooming van den Taag. Een groot gedeelte van het dal staat onder water. De ministers van openbare werken en landbouw hebben zich naar het bedreig de gebied begeven. Bij Monte Real is een goederentrein,- wélke van Porto op weg was naar Lissabon, ontspoord. De locomotief en negen wagens zijn uit de rails geloopen. Er zijn geen slachtoffers. Dit incident, dat door het slechte weer verergerd is, heeft den Zuidexpress verhinderd gister te vertrek ken. Dit vertrek is thans bepaald op hedenochtend. Bij Santarem tusschen Setil en Muge is een spoordijk over een lengte van tweehon derd meter ingestort. Tal van personen, die door het water wer den geïsoleerd, konden worden gered. Zij hebben hulp ontvangen van de districtsauto riteiten. Men verwacht, dat het water weer zal dalen, doch voorshands houden de regens nog aan. ■H oe sneller ze rijden, hoe meer benzine er verspild toordl des Ie spoediger krijgen we benzine-dislribulie en ddn zou een paard ooor de aulo goede diensten kunnen bewijzen I TUINKEURING. Voor de meeste tuinbezitters is tuinen- keuring een geheel nieuw begrip en juist daarom willen we er hier wat van vertel len. In enkele plaatsen van ons land wordt door de plaatselijke afdeelingen van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een tuinenkeuring gehouden met het doel de belangstelling en liefheb berij voor bloemen, planten en tuinarbeid aan te wakkeren, hetgeen niet weinig mee werkt om het aspect van onze villaparken, tuindorpen, lanen en straten te verfraaien, Onder de tuinenkeuring vallen alleen die tuinen, die vanaf de straatzijde goed zicht baar zijn, dus in het algemeen voor- en zij tuinen, terwijl tuinen die door een meer dan één meter hooge heg gedeeltelijk aan het oog onttrokken worden, buiten de be oordeeling vallen. Voor het keuren wordt de gemeente in secties verdeeld, die door groepen tuin bouwvaklieden geheel belangeloos, op drie verschillende tijdstippen in het seizoen vanaf de straat aan een grondige keuring worden onderworpen. De eerste keuring valt in het voorjaar, als de bolgewassen bloeien, en de rotsplantjes fleurige plekjes vormen, dan volgt de tweede keuring in den rozentijd, wanneer ook talrijke vaste plan ten in vollen luister pronken, om tenslotte gevolgd te worden door een nazomerkeu ring in de periode dat de zaaibloemen nog hoogtij vieren en de prachtige kleuren van Dahlia's en Phloxen het kleinste tuintje m gloed zetten. In Wassenaar is dit jaar voor de zesde maiil met succes een tuinenkeuring gehou den, het lijdt geen twijfel dat het onder houd van de voortuinen met heel wat meer enthousiasme ter hand genomen wordt, als vroeger. Het voortuintje, dat in vele geval len slechts zeer bescheiden van afmetingen is, wordt overal als 'n stiefkind beschouwd, en toch kan een goed aangelegd voortuintje met enkele klimplanten tegen den gevel het geheele huis van aanzien doen veranderen. Als belooning ontvangen de prijswin naars bij den uitslag van de keuring een fraai diploma en een stoffelijk geschenk in den vorm van een kamerplant of een zak bloembollen, terwijl de tuin die het hoog ste aantal punten veroverd heeft, een ver guld zilveren medaille toegewezen krijgt, beschikbaar gesteld door het hoofdbestuur van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde. Het verdient zeker aanbeveling voor de verschillende afdeelingen van deze Maat schappij in den lande, het eens met een tuinenkeuring te probeeren, buurtvereni gingen en vereenigingen voor vreemde lingenverkeer geven er ongetwijfeld hun steun aan. Het is nu de tijd om een en ander voor te bereiden, om in het voorjaar aan den slag te kunnen gaan. A. C. MULLER—IDZERDA. den, in aanmerking genomen de weinige wedstrijden, welke tot nu toe konden wor den gereden, naar verhouding lang niet slecht waren. De temperatuur lag enkele graden onder het vriespunt en de omstan digheden waren voor alle 23 rijders, die in geschreven hadden en ook gekomen waren, de zelfde. Roos, die tegen van der Scheer op den korten afstand reed, liep onmiddellijk uï Even kreeg men den indruk, dat de kam pioen zou inloopen, doch Roos handhaafde het tempo en wist zijn voorsprong nog vergrooten. Van der Scheer bracht het tot 48.3 sec. Langedijk bofte niet, want zijn tegenstander, Ekelschot, kwam te vallen, zoodat de favoriet practisch alleen over de baan ging, hetgeen over 500 meter wel de gelijk van invloed kan zijn. De tijd van Langedijk bedroeg 48.6 sec. Uit zijn rijden bleek wel, dat zijn vorm sedert de Zuidhol landsche kampioenschappen te 's-Graven- deel (3 Jan.) vooruitgaat. Op de 5000 meter had de Zuid-Lare.iaar Roel Koops geruimen tijd de leiding, met een tijd van 9 min. 23 sec. Van der Scheer viel terug met een tijd van 9 min. 34.2 sec, Tegen het eind van den dag slaagde Lange dijk er in hy reed tegen Kremer de 5000 meter af te leggen in 9 min. 17.8 sec., een fraaie prestatie, waarmede hij onbetwist de eerste plaats op dezen afstand bezette Buy en bleef ook nog binnen den tijd van Koops, terwijl zwanenourg onmiddellijk na den Zuid-Larenaar volgde. Men dient een ter niet te vergeten, dat Zwanenburg cp de 5000 meter alleen reed en al weten wij, dat deze kampioenschappen uitsluitend tegen het horloge worden verreden, een goede tegenstander beteekewt toch een sterke sti mulans voor eigen verrichtingen. Overigens viel op dezen aistand het soe pele rijden van Langedijk op en het uitne mende bochtenwerk van Koops. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Roos (Amsterdam) 47.8 sec.; 2. van der Scheer (Rotterdam) 48.3 sec.; 3. Langedijk (Rotterdam) 48.6 sec.; 4. en Koops (Zuid-Laren) en Blaisse (Amster dam) 49.6 sec.; 6. Buyen (Amsterdam) 49.S sec.; 7. de Jager (Wolphaartsdijk) 50 sec.; Havekotte (Rotterdam) 50.7 sec. 5000 meter: 1. Langedijk 9 mm. 17.8 sec.; 2. Buyen 9 min. 22.2 sec.; 3. Koops 9 min. 23 sec.; 4. Zwanenburg 9 min. 24.8 sec.; 5. Roos 9 min. 30.1 sec.; 6. Havekotte 9 min. 33 sec.; 7. van der Scheer 9 min. 34.2 sec.; 8. Schouten (Warnsveld) 9 min. 45.4 sec. Rangschikking na twee afstanden: 1. Lan gedijk 104.38 punten; 2. Roos 104.84 punten 3. van der Scheer 105.72 punten; 4. Koop: 105.89 punten. Glimlachje. Het verwondert je toch niet Marie, dat ik jouw kleeren eens aan trek, jij hebt die van mij altijd aan als je uitgaat. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 6 Jan. 1940. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 255000 stuks 3.85—5.15, kleintjes 3.55— 3.80. MODERNE MACHINES VOOR UW DRUKWERK! ALKMAARSCHE OURANT TEL. 3326 Schaatsenrijden OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND HARDRIJDEN. Langedijk leidt na den eersten dag. Na den eersten dag der wedstrijden om het kampioenschap van Nederland in het hardrijden op de schaats heeft Jan Lange dijk in de rangschikking de leiding geno men met 104.38 punten voor den Amster dammer Roos en den titelhouder Dolf van der Scheer, terwijl Roel Koops op de vier de plaats staat. Aangezien op den tweeden dag de 1500 en de 10.000 meter worden ge reden, is de kans groot, omdat Langedijk juist op de langere afstanden zijn capacitei ten kan topnen, dat deze uitstekende Ne- derlandsche rijder thans ook beslag zal leggen op den titel van Nederlandsch kam pioen. Op de 500 meter maakte Roos, die twee weken geleden te Appingedam het provin ciaal kampioenschap van Groningen behaal de, den snelsten tijd, n.l. 47.8 sec., een goede prestatie, indien men bedenkt, dat de beste tijd, ooit door een Nederlandschen rijder op een baan in Nederland bereikt, 46.6 sec. be draagt, door Teun Hooftman in 1933 te Rot terdam gemaakt. De baan was in prima conditie en tok daaraan had men het te danken, dat de tij- WAAR SCHAATSEN GEREDEN WORDT. De Ijsbond Hollands Noorderkwartier deelt mede: Nu de liefhebbers van een groo teren tocht Zondag kunnen profiteeren van den 70 K.M. dorpentocht in Noordholland, blijft er over nog eenige wenken te geven voor liefhebbers van kleinere tochten. In de eerste plaats waarschuwt de IJ.H.N.: Blijf op de aangegeven banen en ga niet op eigen risico over niet afgezette slooten en wateren. Dit geldt ook voor de banen op de Gouwzee naar Marken-Volendam. Da lief hebbers van kleinere tochten kunnen ten Zuiden van Amsterdam naar Abcoude via Boerenwetering en Middelpolder naar Ouderkerk a.d. Amstel. De aldaar gevestigde club heeft naast haar eigen baan op den Am- stel (waar des avonds verlichting is), ook de baan in orde gemaakt naar Abcoude en het Abcouder meer. Het ijs is er prachtig. Van Abcoude af is het Gein berijdbaar. Men ga vooral niet verder in de richting Nieuwersluis het ijs. is absoluut onbetrouw baar, zelfs gevaarlijk. Ten noorden van Amsterdam zijn ver scheidene tochten te maken. Nieuwendam Noord biedt gelegenheid om den bekenden tocht via Zunderdorp en Broek in Waterland naar Monnikendam te maken. Nieuwendam-Zuid brengt de schaatsen rijders over Ransdorp,zichtbaar aan de groote toren, naar de Dieën van Holysloot en Uitdam via Zuiderwoude kan Monniken dam bereikt worden. Zeer aanbevelenswaardig is op te stappen aan den Oostzaanschen Overtoom te Oost- zaan en over de Twiske en de banen van de lip en Ilpendam naar Purmercnd; en zeer mooi is over Stinkevuil te rijden naar Mon nikendam. Van Monnikendam en Purmerend uit zijn verschillende ijstochten te maken, b.v. Pur- merend-Ilpendam-MonnikendamPurmer- end-Oosthuizen-Hoorn. Van Monnikendam uit is de bekende baan naar Marken en Vo- lendam te berijden. Edam is een overs.ap- plaats voor alle richtingen. Het iis is mooi. Er bereiken ons nu ook betrouwbaarheids- berichten uit Noordscharwoude in de Geest- merambacht en uit Grootebroek in West- Friesland. In de Zaanstreek zijn de banen ten oost.n van de Zaan via Iloendam. Ten westen van de Zaan is te berijden Krommenie-Uitgeest Te Bergen. De Berger IJssportvereeniging heeft gis termiddag de jeugd weer een onvergetelij- ken middag bezorgd, door onder hen ver schillende wedstrijden te organiseeren, waaraan door 85 kinderen werd deelgeno men, die allen op een korstje en een reep chocolade onthaald werden, terwijl de win naars aardige.prijzen, w.o. schaatsen voor hard- en schoonrijden ontvingen. De uitslagen van de wedstrijden luiden als volgt: Houtjesrapen, meisjes: le Atie Akerboom, 2e Dini Hoogland, 3e Janny Breeuwer. B a 1 rij d e n,' meisjes, le Tonny Zeehui zen, 2e Nita Grootes, 3e Miep Henneman. Hockey, meisjes, le Bientje de Lange, 2e Henny Michels, 3e Reina Ooyman. Houtjes rapen, jongens, le C. Eriks, 2e Jan Zee, 3e C. Wokke. Hockey, jongens, le H. Eilers, 2e H. Friedt, 3e P. Bijwaart. H a r d rij d e n, jongens, le P. Bos Eyssen, 2e B. Hollenberg, 3e J. Bijwaard. De kampioenswedstrijden voer Noordholland. Wij herinneren de liefhebbers van het hardrijden op de schaats nog even aan de kampioenschappen van N.-H. van de K. N. S. B., over afstanden van 500, 1500 en 5000 M., die Zondag op de baan van de Ber ger IJssportvereeniging worden gehouden. Dien dag zal men de beste Nederlandsche rijders op de lange baan met hun prachtige lange streken en snelle tijden kunnen be wonderen. Nummer één in 't tot.-klassement wint een zilveren beker van den K. N. S. B„ terwijl nummer 2 een zilveren lauwertak krijgt, beschikbaar gesteld door den bur gemeester van Bergen, Korte baan-wedstrijden Voor liefhebbers van de korte baanwed- strijden valt er Maandag op dezelfde baan te genieten. Dan toch wordt er op de 160 M. afstand een wedstrijd gehouden tusschen de bezettingsmanschappen van het vliegveld. In hoofdzaak zijn dit Groningers en Frie zen, zoodat men snelle kampen te zien zal krijgen. Ijsbaan Heiloo. Het bestuur van de „ijsbaan Heiloo" behoeft over het bezoek niet te klagen. De laatste 3 dagen en avonden zijn eiken dag ongeveer 600 dagkaarten verkocht en ook met het ledental gaat het crescendo. Vrij dagmiddag is het 1400e lid (hoofd van ge zin) ingeschreven en ook daarna gaat het geregeld door. Het bestuur doet alles wat mogelijk is om de rijders ter wille te zijn. De firma P. Zwaag heeft Vrijdag de ver lichte baan vergroot en ook is er een hockey-baantje aangelégd. Vrijdagmiddag heeft 't bestuur de kinderen van alle scholen uit Heiloo vrij gegeven en hiervan werd een druk gebruik gemaakt. Het bestuur heeft nog een verrassing in petto. Het 1500e lid dat zich aanmeldt krijgt een paar schaatsen cadeau. Tot heden blijven ongelukken van eenigen omvang uit. Wel ,is de E. H. B. O. eiken dag op de baan om zoo noodig, hulp te verlee- nen. Te Nieuwe Niedorp. Vrijdagmiddag werden door de vereeni- ging IJs- en Volksvermaak op de Rijd wedstrijden gehouden voor clubleden met als uitslag: Schoonrijden dames, 14 deelneemsters: 1 mej. Jansje Fijnheer 116 p.; 2 mej. Corrie Rootjes 114 p.; 3 mej. Cath. Stoop te Waar land 112 p. De prijzen bestonden uit een beker en medaille. Schoonrijden paren, 7 paren: 1 mej. J. Fijnheer en de heer C. Amels; 2 mevr. A. GelderGoet en de heer Ant. Poland; 3 mevr. N. de WeerdSepers en de heer J. Zander. De prijzen bestonden uit medailles. Te Koedijk. Vrijdag hield de afd. Koedijk van den. ijsbond N. H. N, K. haar eerste ijsfeest, n.l. een wedstrijd voor de schooljeugd met als uitslag: meisjes 3e en 4e klas, le Gerda Couvert, 2 Sientje de Border, 3 Nellie Stam, Willie Bassingerhorn; 3e en 4e klasse jongens: 1 Jan de Wit, 2 Jb. Otto, 3 A. de Goede; 5e en 6e klas meisjes: 1 Guurtje Zeeuw, 2 Riet Lammerschaag, 3 Ant. Bas singerhorn; 5e en 6e klas jongens: 1 Bert Koorn, 2 Piet Couvert, 3 Cor Hartland; 7e en 8e klas, meisjes: 1 Corrie Steijn, 2 Ali de Geus, 3 Riet Klomp; 7e en 8e klas jongens: 1 Cor Bassingerhorn, 2 R. Koorn, Jb. Beets. De jeugd werd bovendien getracteerd op chocolademelk en koek. IJs en weder diendende zal Zondagmiddag een wedstrijd worden gehouden in het hardprikken ten bate van maatschappelijk gesteunden. De prijzen zullen bestaan uit levensmiddelen. Bovendien zullen er ook prijzen beschikbaar worden gesteld, voor de deelnemers. Te Oudkarspel. Op het Waardje werden Vrijdagmiddag vanwege de ijsclub Volharding schaatswed strijden gehouden voor de schoolkinderen. De uitslag hiervan was als volgt: Meisjes 78 jaar; 1 Bets Swart, 2 G. Bol- kestein, 3 M. Goudsblom; jongens 78 jaar: 1 C. Langedijk, 2 J. Boon, 3 S. Voogt; meis jes 910 jaar: 1 E. van Dijk. 2 A. Langedijk, 3 D. Bakker; jongens 910 jaar; 1 J, Greuw, 2 A. Kos, 3 C. Kos; meisjes 1112 jaar: 1 S. Jonker, 2 G. Klinkert, 3 M. Rijper; verdijk; jongens 1112 jaar: 1 K. Tromp, 2 P. Witteveen, 3 R. Duijf; meisjes 1314 jaar: 1 S. Jonker, 2 G. Klikert, 3 M. Rijper; jongens 1314 jaar: 1 J. Kos, 2 J. Kalver- öijk, 3 W. Bankersen. Alkmaarsche IJsclub IJ.H.N. Morgenochtend half 8 vertrekken de auto bussen van het Hofplein voor de deelne mers-leden van de Alkm. IJsclub naar Purmerend. De leden van de A. IJ. C. ge nieten een reductie op het inleggeld voor den dorpentocht. Aanmelding voor bus en tocht tot hedenav. 9"u. bij de heeren J. W. Teerink, Ridderstraat en H. C. Lind, Lange- straat. Te Uitgeest. Vrijdagmiddag werden door de ijsclub wedstrijden gehouden op haar baan op de Binnenmeer. Deze wedstrijden bestonden uit hardrijden voor heeren en dames boven de 18 jaar. De deelneming was flink en de pu blieke belangstelling was groot. De uitslag is: heeren, baanlengte 160 me ter: 1 D. Meijer, 2 Postma 3 D. Kortekaas. Dames, baanlengte 100 meter: 1 mevr. TwuijverBakker, 2 M. Teeling, 3 mevr. MulderSmit. Te Obdam. Onder groote belangstelling werd alhier Vrijdagmiddag uitgaande van de ijsclub een wedstrijd in het schoonrijden gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidde: le mei. Koster te Berkhout en de heer J. v. d. Leek te Hoorn, 121 p.; 2 mej. Mulder en de heer G. Hoogerwerf te Ursem, 115 p.; 3 mej. Boots te Ursem en de heer T .Schoon te Obdam, 103 p. Troostprijzen verwierven de 12-jarige C. Mak en de heer S. Mak. Gouda Donker komt niet in Heiloo. De snelste dame op de schaats in Neder land, mej. Gonda Donker, die morgen in Heiloo zou komen rijden, heeft bericht ge stuurd, daarin verhinderd te zijn doordat zij moet deelnemen aan een wedstrijd te Groningen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7