Agenda KIJKEN is KOOPENnuCLOECK AMSÏERDAMSCHE BEURS VRAAG EN AANBOD Gladde wegen. Denkt U er aan Uw voor WOENSDAG op te geven? Alléén 2de handscti goederen. 35 cent per vifl regels, £aalste Jbecicfiten WeecAetUM M.s. „Truida" op een mijn geloopen en gezonken. jpcooutciaai 7lieuws ST. PAN CR AS SCHAGERBRUG BROEK OP LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE 1 EERSTE BLAD Alkmaar, Dinsdag. Overal in Nederland heeft men gister het gevaar van gladde wegen leeren kennen en in Alkmaar en omgeving is dat gevaar niet minder groot geweest. Het schijnt niet veel voor te komen, dat een gebied van vorst stuivertje wisselt met een gebied van lagen luchtdruk zoodat het op het eene oogenblik vriest en het volgende moment weer dooit en omgekeerd. Gistermorgen hebben we dat hier eens kunnen meemaken en er de zeer o t ange- name gevolgen van ondervonden. Wan neer het regende werd de sneeuw- en ijs laag op de straten zacht en was er heel ge makkelijk op te loopen, maar als een uurtje later het kwik in de thermometer weer on der nul stond, was het wegdek hard en glad en gleden links en rechts de auto's, de fiet sen en wandelaars van den weg af. Van ernstige ongelukken in stad en om geving hebben wij gelukkig geen melding gekregen. Overal stonden de auto's dwars c.ver den weg en hoe voorzichtig men ook reed, telkens gleed zoo'n auto weer schuin van den weg af en was m "sturen in de richting van het slippen de eenige maat regel om den wagen weer in het rechte spoor te kunnen krijgen. De meeste fietsers gaven er de voorkeur aan maar naast hun stalen ros te loopen, maar ook dan was de tocht verre van ge makkelijk, vooral wanneer een zware bood schappenmand het vehikel min of meer top zwaar maakte. Hier en daar zag men fiets- jongens met hun te zware vrachten omver tuimelen en dan was het een heele toer om alles weer op de been en in de mand te kunnen krijgen. Een boodschappenjongen, die men op de zen tijd van den dag met twee zware kisten aardappelen had uitgestuurd, lag met fiets, kisten en aardappelen om zich op den Ken- nemerstraatweg en was daarover zoo rade loos, dat hij in woede al de af te leveren bonnen verscheurde. Een oude man, met een reusachtige bood schappenmand over het stuur, trachtte te vergeefs met zijn veel te zware vracht de straat over te steken. Nu eens lag hij zelf en dan weer de fiets aan den kant van den ■weg. Aan raadgevingen om de fiets „maar ergens neer te zetten", ontbrak het hem niet, maar daadwerkelijke hulp bleef ach terwege. Wij zouden er met het oog op dergelijke gevallen toch wel de aandacht op willen vestigen bij het voorkomen van onbegaan bare wegen, geen kinderen en oude men- schen met te zware vrachten op rijwielen uit te zenden. Hier en daar hadden practische wande laars sokken of lappen om hun schoenen ge bonden. Een postbode had blijkbaar zijn zakdoek in stukken gescheurd en de brok stukken om zijn fietsbanden gewikkeld, waardoor hij althans de illusie had, dat hij veilig kon rijden. Voor de gemeentewerklieden was het een drukke dag en de zandauto's hebben heel wat kilometers moeten afleggen. Door par ticulieren werd, voornamelijk in het begin van den middag, nog te weinig de verplich ting gevoeld, de stoepen en de trottoirs voor hun huizen met zand of asch te bestrooien. Zooals bekend, is volgens de politieverorde ning iedereen daartoe verplicht en kan bij gebleken onwil proces-verbaal worden op gemaakt. Met wat meer burgerzin zal men de gemeentediensten zeer kunnen verlich ten en een verkeer zonder ongelukken daardoor mogelijk maken. Wij plaatsen hieronder nog eenige bij ons binnengekomen berichten over de gladheid en hare gevolgen. Tengevolge van de gladheid hadden giste ren te Alkmaar verschillende auto-ongeval len plaats, die alle echter nog goed afliepen. Op de Oudegracht gleed een personenauto van den weg en kwam met de achterwielen op het ijs van die gracht terecht. In den loop van den middag kon men den wagen op eigen kracht weer op den weg terug brengen. De auto werd bestuurd door den 40-jarigen W. uit Alkmaar. Een andere auto, bestuurd door den 19- jarigen expediteur v. R. uit Hazerswoude, gleed eveneens van den weg en kwam aan de Voormeer bijna in het Noordhollandsch Kanaal terecht. Gelukkig bleef de auto op een paal van de beschoeiing hangen en werd slechts licht beschadigd. Een vrachtauto ramde op de Nassaulaah een lantaarnpaal. Een militaire auto, bestuurd door den 27- jarigen sergeant W., reed op den hoek Laat Ridderstraat tegen een bakfiets, bestuurd door den 28-jarigen bakker B. De bakfiets - werd slechts licht beschadigd. Omstreeks 6 uur reed nogmaals een auto, thans behoorend aan de firma Hillen, in de Oudegracht. De bestuurder wist er op het laatste oogenblik uit te springen. Hedenmid dag was het voertuig nog niet weer op den vasten wal gebracht. Per prikslee naar het gemeentehuis. Door de spiegelgladde wegen is het ver keer in de gemeente Hensbroek vrijwel ge heel stil gelegd. De H. A. B. O.-bussen hebben gisterenmiddag niet meer gereden, evenmin als de postauto Hoogwoud—Alk maar—Hêerhugowaard. Ook vanmorgen kon de postauto zijn dienst nog niet hervatten. Een uniek feit is wel, dat de burgemees ter, van genoemde gemeente zich heden morgen over den gladden weg per prikslee naar het gemeentehuis begaf. Auto op het ijs. Maandagmorgen raakte een reiziger uit Alkmaar aan de Noordervaart te Stompeto- ren de macht over het stuur van zijn auto kwijt op het spiegelgladde wegdek. Lang zaam gleed de wagen naar de vaart, waar hij gelukkig op het ijs bleef staan. Een kraanwagen van de firma Schmidt hielp het vehikel weer op den weg. Gladde wegen te Nieuwe Niedorp. Door de gladheid van den weg stonden aan den provincialen weg in Nieuwe Nie dorp gister op een gegeven oogenblik twaalf auto's op den berm, die hun weg niet konden vervolgen. Ongelukken kwa men hierbij niet voor. Te Beverwijk. De ijzel en de daaraan verbonden glad heid heeft ook in Beverwijk veel last ver oorzaakt. De autobusdiensten, die reeds met groote vertraging te kampen hadden, staak ten tegen het invallen van den avond den dienst. 's Morgens had reeds op den Alkmaar - scheweg ten gevolge van de gladheid een ongeluk plaats, dat' nog bijzonder goed is afgeloopen. Een militaire auto slipte, draai de twee maal om haar as en vloog vervol gens langs de afrastering van eenige voor tuintjes. De hekken werden totaal vernield. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ook op het kruispunt StationspleinVel- serweg deden zich enkele ongelukken voor. De schade aan de betrokken auto's was, door de geringe snelheid waarmee gereden werd, echter steeds klein. Toen de duisternis was ingevallen, pas seerde op de Breestraat, de verkeersader van Beverwijk, bijna geen enkele auto meer. Wel vermaakte de jeugd zich op het spie gelgladde wegdek met schaatsenrijden. Op den Alkmaarscheweg stonden op vele plaatsen personenauto's en vrachtwagens langs den weg, waarvan de bestuurders hun reis niet meer durfde te vervolgen. In de Koningstraat kwam ten gevolge van de gladheid een dame ten val met het noodlottig gevolg, dat zij een been brak. Aan den Langendijk. Het zoontje van den heer S. uit Oud karspel heeft, toen hij kwam te vallen, een stukje van z'n tong afgebeten. Dokter de Wit verleend geneeskundige hulp Mej, K. uit Oudkarspel is te Zuidschar- woude leelijk terecht gekomen en moest ergens binnengedragen worden. Het koolrijden per wagen kon aan den Langendijk geen doorgang vinden, zoodat verscheidene spoorwagens, welke afgeladen zouden zijn geworden, moesten blijven staan. Te Heiloo. Maandag was het geheele verkeer ontwricht. Overal valpartijen en aanrijdin gen. Aan den Vennewatersweg stond een auto half in het water. Naar men ons mede deelde was die van den reiziger J. B. uit Heemskerk. De melkrijder W. kreeg een aanrijding door een glijdende auto en hij had 't geluk, dat de auto tegen een boom reed, waardoor hij er met materieele schade afkwam. De heer G. S. van den Westerweg kwam zoo ongelukkig te vallen, dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. Hedenmorgen was zijn toestand redelijk. De autobusdiensten zijn zoo goed als gestaakt. Bij den Kattenberg was er een aanrijding van geringen omvang, doch omstreeks 4 uur stonden daar een 8-tal bussen en auto's bij elkander; het was onmogelijk verder te gaan, daar op de rijksweg geen zand was gestrooid. Heden (Dinsdag) gaat alles zij het dan gebrekkig en ongeregeld door. Voor zoo ver bekend zijn heden geen ongelukken ge beurd. ONZE TELEFOONNUMMERS. Meerdere malen per dag komt het voor, dat onze redactie wordt opgebeld voor zaken, die tot de administratie-afdeeling béhooren. Dit vindt gedeeltelijk zijn oor zaak in de omstandigheid, dat in het tele foonboekje vetgedrukt staat Alkmaarsche Courant tweemaal onder elkaai met 3330 voor den eersten naam. Wij vestigen er daarom nog eens den nadruk op, dat voor alle zaken het redac- tioneele gedeelte der Alkm. Crt. betreffen de het telefoonnummer 3330 is, doch dat men voor wat betreft advertenties, abon nementen, boekhandel en drukwerk dient op te bellen 3320 (Directie en Administra tie). Men bespaart ons en zichzelf veel tijd en moeite door het juiste nummei te draaien. AUTOBUSDÏENST ALKMAAR- LEEUWARDEN HERVAT. De autobusdienst over den Afsluitdijk, AlkmaarLeeuwarden, welke door de A.T.O. wordt gereden, is met ingang van heden hersteld. SCHOORSTEENBRANDJE. Omstreeks 8 uur gisteravond rukte de politie uit Voor een schoorsteenbrandje ten huize van de weduwe d. B. aan de Koorn- laan. Spoedig was een en ander gebluscht. De aangebrachte schade is slechts gering. EEN GEIT OPGEVANGEN. Door C. de Wilde, wonende Sandersbuurt no. 21, alhier, is een geit opgevangen, Het dier Is ter beschikking van den eigenaar. uitsla tend a contant Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Troïka (spionnagefilm); hoofdrollen Jean Murat, Charles Vanel en Jany Holt. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Juarez (hist.-rom.); hoofdrollen Paul Muni, Bette Davis, Claude Rains en Brian Aherne. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, half 8, La Béte Humaine (real.); hoofdrollen Jean Gabin en Simone Simon. Toegang boven 18 jaar. Woensdagmiddag, ïalf 3, matinee. Donderdagavond geen voorstelling. Dinsdag 9 Januari. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance. Donderdag 11 Januari. In de Rustende Jager te Heiloo, opvoering revue „Je maakt er maar een gijntje van". VERKLARING DER DIRECTIE VAN „DE ADELAAR". In verband met het bericht over de be strijding van het miltvuur onder het vee en het in de krachtvoederfabriek „De Ade laar" te De Bilt ingestelde onderzoek, deelt de directie van deze fabriek het volgende mede: Dat het gebruik van niet-ontlijmd been dermeel de oorzaak zou zijn van de sterke verbreiding van miltvuur, is tot heden on bewezen gebleven. De directie was het onbekend, dat zij beendermeel in plaats van ontlijmd been dermeel heeft verwerkt. Zij wijst erop, dat de regeeringsinstantie (voedselvoorziening oorlog) in haar circulaire van 21 Dec. j.l, (negende aanvulling der instructie voor het fabriceeren van mengvoeder) zelf beender meel voor veevoeder geschikt acht. Van in beslagneming van een partij beendermeel en van politietoezicht is haar niets bekend. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Eén doode. In den afgeloopen nacht heeft zich te Nieu- wersluis bij het echtpaar de Rooy een geval van kolendampvergiftiging voorgedaan. Kunstmatige ademhaling heeft alleen bij den man succes gehad. Zijn toestand is redelijk. NOODTOESTAND IN DEN VISCH- HANDEL. Telegrammen aan de ministers. De Nederlandsche bond van kleinhande laren in het visch- en haringbedrijf heeft den minister-president en de ministers van economische en sociale zaken telegrafisch ervan in kennis gesteld, dat de noodtoe stand in den vischhandel, inzonderheid voor de vischwinkeliers en standplaatshouders, catastrophale vormen aanneemt, De orga nisatie verzocht den ministers dringend hulp te willen verleenen. Het hoofdbestuur vroeg hierover tevens een onderhoud met de mi nisters aan. GARAGE TE UITHOORN UITGEBRAND. Gisteravond is tengevolge van kortslui ting brand ontstaan in de garage van Du Pau te Uithoorn. De brandweer had zeer veel moeite, langs de gladde wegert den brand te bereiken. Zij kon dan ook niet ver hinderen, dat de garage en de hefsteljilaatS uitbrandden. Zes wagens werden door het vuur vernield. POST PER VLIEGTUIG NAAR DE GEÏSOLEERDE EILANDEN. Nu het ijs de Waddeneilanden Schier monnikoog en Ameland van het normale verkeer uitsluit, wordt de postverbinding, per vliegmachine onderhouden. Het KLM- vliegtuig vertrekt heden te 13 uur van het vliegveld Eeldè, bereikt Schiermonnikoog te 13 uur 20, laadt daar de aanwezige post in, vertrekt te 14 uur naar Ameland, komt daar te 14 uur 15 aan, en vliegt na ook daar de aanwezige post te hebben ingela den, te 14 uur 45 terug naar Eelde, dat te 15 uur 15 bereikt wordt, van waar naar Schiphol wordt doorgevlogen. Indien de toestand zoo blijft, dat de normale verkeersmiddelen niet kunnen functionneeren, zal Donderdag en Zater dag a.s. opnieuw een KLM-vliegtuig de postverbinding met deze eilanden onder houden. DE „TIMES" DRINGT AAN OP HULP AAN FINLAND. De militaire medewerker van de „Times" spoort geallieerden en neutralen aan Fin land de grootst mogelijke hulp te verleenen, zoolang het nog tijd is. Hij wijst de argu menten, dat de Russen geen groote poging zuilen ondernemen voor het voorjaar en dat Finland voordien voldoende hulp zal hebben, van de hand. Op de eerste plaats is het niet zeker, dat de Russen een aanval zullen uitstellen, want hoewel het zeer goed mogelijk is, dat zij in eerste linie niet meer troepen kunnen hebben dan op het oogen blik, kunnen zij toch dé uitgeputte troepen in eerste linie steeds vervangen door ver- sche troepen, Bovendien is het misschien in het voorjaar te laat om Finland hulp te verleenen, zoodra de sneeuw verdwenen is, hebben de Finnen hun grootste hulpmiddel verloren. In het zuiden des lands duurt de winter nog drie maanden en in het noorden nog vier en iedere hulp, welke snel wordt gezonden is dubbel doeltreffend. Het is dwaasheid, zoo gaat de militaire medewerker voort, om zooals men in som mige kringen doet, te verklaren, dat de oor log in Finland een geisoleerde oorlog is en öhs niet aangaat én dat het voorzien van Finland met wapenen en voorraden zeker een interventie van Duitschland in Scandi navië teweeg zou brengen. Wat ook de wer kelijke houding van Duitschland ten aan zien van Finland is, het is waarschijnlijk, VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest matige oostelijke tot noordoostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, des nachts strenge tot matige, overdag ma tige tot lichte vorst, BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De groei van het gebied van hoogen lucht druk in de Baltische staten heeft nog geen einde genomen. De luchtdruk is er thans tot zeer hooge waarden gestegen en de tempe ratuur tot beneden -30 graden gedaald. In Roemenië is de luchtdruk slechts weinig lager dan in de Baltische staten en komen temperaturen nabij -20 graden voor. Het ge heele oosten maakt thans deel uit van den continentalen Russischen en Siberischen winteranticycloon, die zich over het geheele westen tot waarschijnlijk reeds over de Britsche eilanden, althans over Engeland en Schotland, uitstrekt. Vermoedelijk zal de westelijke uitbreiding in zuidwestelijke rich ting doorgaan tot de Pyreneeën en het wes telijk Middellandsche Zee-gebied. Een scher pe tegenstelling met dit gebied van koude over het vasteland vormen de hooge tempe raturen op den oceaan. De strooming van warme lucht langs den zuidoost en oostrand van de oceaandepressie brengt tot hoog in het noorden en tot diep in de Poolzee tem peraturen boven het vriespunt. Bereneiland en Spitsbergen melden temperaturen -f 3 en +2 graden en-in het zuidwesten van IJsland en op de Faroer kan men spreken van ri- vièra-temperaturen. De randstorlngen blij ven ver in 't westen en brengen zoowel op de Azoren als op IJsland zware regens en kort durende stórmen. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.37 tot 7.36 uur licht op. aldus de militaire medewerker van de „Times", dat een mislukken van de Russi sche actie in Finland het sein zou zijn voor een dergelijke interventie van Duitsche zijde. De bemanning gered. Vanochtend is op de Noordzee bij de Noord-hinder het Nederlandsche motorschip „Truida", thuisbehoo- rende te Wildervank, op een mijn geloopen en gezonken. De geheele bemanning, welke uit vier personen bestond, is gered en aan boord genomen van het s.s. „Ti berius" van de K.N.S.M., dat zich toevallig in dé buurt bevond. De „Truida", een kustvaartuig van 176 bruto ton, was met een lading stijfsel op weg van Koog aan de Zaan naar Londen. Het schip was Maandagochtend om acht uur van IJmuiden vertrokken. Kapitein was de heer H. Pinkster uit Groningen. Het schip be hoort toe aan den heer E. Heidema Uit Alkmaar. De „Truida" was in 1928 op de werf van Jan Smit te Vierverlaten gebouwd. De „Tiberius" bevindt zich op weg naar Amsterdam en wordt vanmiddag of van avond te IJmuiden verwacht, BRITSCH LICHTSCHIP DOOR VLIEG TUIG AANGEVALLEN. Een vijandelijk vliegtuig heeft vandaag een voor de Oostkust van Engeland gele gen lichtschip aangevallen. Naar aanleiding hiervan zijn Britsche gevechts /liegtuigen opgestegen. Menschen op het strand hoorden een doffen slag als van een ontploffing en za gen later Britsche gevechtsvliegtuigen met groote snelheid koers zetten naar zee. De bemanning de rreddingboot werd gewaarschuwd, doch behoefde geen dienst te doen, waaruit men de conclusie heeft getrokken, dat geen personen getroffen zijn. DE VIJFLING OP DE WERELD TENTOONSTELLING. De correspondent van de „Daily Express' bericht, dat het publiek de vijfling van Dionne kan zien op de tentoonstelling te New York. HET DUITSCHE LEGERBERICHT. Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: Afgezien van plaatselijke activiteit van patrouilles en verkenningsvluchten van het luchtwapen in het noordelijke deel van de Noordzee waren er geen gebeurtenissen van bêteekenis. ABE BIJ DEN KEIZER. De mlnister-presiaent Abe heeft zich vanmorgen naar het paieis begeven en den keizer verslag uitgebracht over de funda menteel politiek der regeering ten aanzien van de nieuwe centrale regeering in China. Vertegenwoordigers Van de Japansehe auto riteiten in China, die het kabinet óp de hoogte hadden gebracht van hun accoord met Wang Tsjinf. Wei als hoofd van de nieuwe regeering, zijn vanmorgen per vlieg tuig naar Nanking ttruggekeerd. De vaart weer open. Maandagmorgen is de vaart naar de vei ling te Broek op Langendijk weer open ge hakt. Begonnen werd met hakken vanaf da Zuid, vanaf Broek op Langendijk, en vanaf den Twuiverweg. Alle hakkers kwamen samen op de wijde vaart. Het ijs was wel dik, doch erg broos. Oudste mannelijke inwoner overleden. In het Tehuis Buiten Zorg te Stolpen is de oudste mannelijke ingezetene, de heer P. Nieman, in den ouderdom van 94 jaren over leden. Aanbesteding. De Langendjjker Groentencentrale heeft Maandagmiddag aanbesteed het bouwen van vier schuurtjes op het auto-laadterrein van die veiling. De laagste inschrijving was 3234 van A. Schram te Sint Pancras. Hoogste was D. van Diepen te Schermer- horn met 5475. De gunning wordt nader bekend gemaakt. D. Bakker t Maandagmiddag is op de algemeene be graafplaats alhier het stoffelijk overschot van den heer D. Bakker ter aarde besteld. Er was een groot aantal belangstellenden, voornamelijk uit de kringen der moderne arbeidersbeweging, bü de plechtigheid aan wezig. Aan de groeve werd hét woord gevoerd door ds. mr. J. A. Öosterbaan uit Broek op Langendijk, die wees op de groote tegen stelling tusschen de koude van dezen af- scheidsdag en het leven van den overle dene, waarvan voor velen warmte is uitge gaan. Na het bidden van het „Onze Vader" sprak de heer J. v. d. Abeele, voorzitter van den Langendijker bestuurdersbond, namens de instanties, waarvan de overledene een bestuursfunctie heeft verhuld, hem danken de voor alles, wat hij hierin voor de arbei dersbeweging heeft gepresteerd. Een broeder van den overledene dankte namens de familie voor de belangstelling, waarna men, diep onder den indruk, de be graafplaats verliet. PPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.Y. Bijkantoor Alkmaar, van Dinsdag 9 Januari 794G. Vor.k 8411/], 813/, 131/s 90 STAATSLEENINGEN. 3—3H Neder1. 1938 3 Ned-lndië 1937 514 Duitschl. '30 m verkL BANKINSTELLINGEN. Amsterd Baak Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert Nederl Ford Lever Bros INDUSTR OND. BUITENL, Am Smelting Anaconda .*»•«- „-j** Bethleh. Steel. a a a a a 59% Cities Service ...la General Motors a a Kennecott Copper a North American Rayon a Republic Steel a Standard Brands a Steel oomm ...at U S Leather CULTUUR MAATSCH. H, V A a Java Cultuur a Ned ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden a a MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. al# Redjang Lebong a a a PETROLEUM. Dordtsche Petr. a a a Kon Petr. a a Phillips Oil a a a a Shell Union a a a a a Tide Water a a a RUBBERS. Amsterd Rubber a a a Deli Bat Rubber a Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN. Holland—Amerika lijn Java—China—JapaD lijn Kon Ned Stoomboot, a Scheepvaart Unie a a TABAKKEN. Deli Batavia a a Oude Dell a a a Senembab ...at AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka a a Illinois Central .aal Southern Pacific a Southern Raitw. a a Union Pacific a a Can Pac. a §Noteering per 50. a I a t a a 10V„ 11% 143/, 743/, 2.45-3.00 84%, 82 167 1673/, 1C9 1097, 39 383/, 6.3/, 647a 31 J 320 971/, 97% 129 1287, 39«/10 23% 23%, 60 4 3% 463/, 40>/a i 2V7/j, 19% 14% a 17'/, 171%, 4'i/in a 48'',fi 49»/,, -i 5'/s 401 403-4 243 z42 215 233 1043/, lOS'/a-ö a 59 59 100 a 2513/, 267% 2661/4 -03/, 10 a 10 8% 9-8% 20 i»/, 204%-6 156% 163 ii'Vi 1127, 121% 60 60 106% 104 4 V, 4%, 94 114% 108»/, 1103/,-! 108% 1097a 121 163 1647a-5 1407a x) ex-coupon tExciaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 2*/», heden 2% WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Vorige koers heden New-Yörk 1.87% 1.87«/«l Londen 7.38 7.41 Berlijn Parijs 75.20 75.25 4.18% 4.20 V, Brussel (Bêlgè) 31 44^ 31.52^ Züricl 42.12 42.11 Kopenhagen 36.25 36.25 Stockholm 44.72 44.75 Oslo 42.65 42.65

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2