'AKKERTJES f Oiadi&pmqmmma- t Distributieregeling erwten en boonen gaat 19 Jan. in. Half pond in vier weken. Neerlands zout T*~ Niet-ontlijmd beendermeel in mengvoeders. Rheumatische pijnen De extra toeslag voor den boterexport. Twee botsingen vlak na elkaar. Een ernstig gewonde. De Allcmaarsche Courant Temperatuurdaling veroor zaakte gladde wegen. Het verkeer ernstig belemmerd. Glimlachje. TWEEDE BLAD 2 In den loop van de volgende week zal met de distributie van grauwe erwten, capucijners en alle soorten boonen (waar onder dus vallen, o.m. bruine en witte boonen) een aanvang worden gemaakt. Zooals bekend, waren tengevolge van verschillende omstandigheden tot voor kort de voorraden van deze artikelen nog niet vo'doende om tot distributie te kun nen overgaan. De minister heeft tot zijn voldoening geconstateerd, dat vooral in de laatste weken deze producten in voldoende mate bij de provinciale voedeelcommissa- rissen zijn ingeleverd, hetgeen ten deele te danken is aan de gunstige weersomstan digheden, die het dorschen bevorderd hebben, en aan bot feit, dat de telers ge volg gegeven hebben aan den onlangs door den minister gedanen oproep en hun volle medewerking hebben verleend. In overleg met de winkeliers organisaties is bepaald, dat met de distributie van de genoemde ar tikelen op 19 Januari a.s. begonnen zal worden, Van dien datum af zal men in den winkel deze producten kunnen koopen tegen inlevering van een nader aan te wiizen bon der rijksdistri butiekaart. Het rantsoen, dat men cp dien bon, die geldig zal zijn van 19 Januari t/m 15 Februari, kan verkrijgen, bedraagt J4 pond boonen of capuc ij ners of grauwe erwten. De eerste toewijzing zal Vrijdag 12 Jan. a.s, in het bezit zijn van de kleinhandela ren, die verstandig zuller, doen de toewij zingen onmiddellijk bij hun gebruikelijke leveranciers in te wisselen, aangezien bij het aanhouden van de vorst transport moeilijkheden verwacht kunnen worden. De grossiers zullen op aanvraag reeds deze week .door de vereeniging „De Koren beurs" van voorraad worden voorzien. Mede wegens de mogelijkheid van transportmoeilijkheden wordt et publiek dringend aangeraden op 19 Januari a.s. niet dadeliik alle h*ns in te wisselen, daar de in de winkels beschikbare voorraad niet voldoende kan zijn om in de eerste dagen reeds het geheele Nederlandsche volk van de toegewezen 2200 ton boonen, grauwe erwten en capucijners te voorzien, te meer daar men er zeker van kan zijn dat iedereen in den loop van deze periode de toegewezen hoeveelheid zal kunnen verkrijgen. Van verschillende zijden is de vraag ge steld, waarom eigenlijk de boonen, grauwe erwten en capucijners gedistribueerd moeten worden, daar de consumptie im mers normaal genomen de productie niet overtreft. Ter beantwoording van deze vraag deelt men ons mede, dat, zooals in 'n vorig persbericht reeds was uiteengezet, o.a. door het ontbreken van een voorraad boonen bij het uitbreken van den oorlog en het late dorschen tengevolge van de weersomstandigheden, een tekort dreig de. Voorts heeft de weermacht, zoowel voor directe consumptie als voer voor- raadvorming, groote hoeveelheden noodig. Een en ander heeft tot gevolg, dat het artikel niet vrijgelaten kan worden. De distributie brengt een billijke verdeeling van de be schikbare hoeveelheden oyer alle consumenten tot stand. Indien niet gedistribueerd zou worden, zou het gevaar bestaan, dat door ham steren, hetgeen uiteraard slechts de beter gesitueerden kunnen doen, de minder kapitaalkrach tigen onder de bevolking van dit zoozeer begeerde voedsel versto ken bljjven. Voorts deelt de minister mede, dat tegelijkertijd met den aan vang van de boonendistributie de distributie van groene en split- erwten beëindigd zal worden, waardoor voor dit artikel de vrijheid voor de consumenten weer hersteld wordt. De minister heeft dit besluit kunnen nemen, daar verwacht wordt, dat de mo tieven, die destijds geleid hebben tot het invoeren van deze distributie, thans niet meer gelden, hetgeen uit de volgende ge gevens moge blijken. Thans faordt slechts ruim 60 van de erwtenbonnen bij de detaillisten ingewis seld. Doot het invoeren van de boonen distributie zal dit percentage ongetwijfeld nog lager worden. Er bestaat derhalve geen gevaar meer, dat de beschikbare hoe veelheid groene en spliterwten niet billijk verdeeld wordt .terwijl ook gevaar voor hamsteren niet langer aanwezig wordt ge acht. Bovendien heeft de veevoederpositie zich zoodanig ontwikkeld, dat de vrees, dat een te croot deel van den erwtenoogst zou worden bestemd voor veevoeder het geen mede een belangrijke overweging is geweest om over te gaan tot de erwten distributie zich thans niet meer voor doet. Wel dier.en de detaillisten de inge nomen erwtenbonnen van de batste distri butieperiode op de normale v ijze in te leveren, aangezien anders bij een even- tueele toekomstige distribute van dit ar tikel moeilijkheden vöor hen zullen ont- staan. Zoóals bekend, heeft tijdens de distri butie van groene en spliterwten de ver koop aan den handel uitsluitend plaais ge vonden via de vereeniging „De Koren beurs". Ook na het beëindigen van k, distributie van deze artikelen blijft de "vkoop nog geschieden via deze vereeni- voor keuken.' èn tafelgebruik! JOZO; het gejodeerde keuken zout, dit door 'n niet te proeven spoortje jodium een goede wütborg tegen struma is. Per pondspaks 8 ct.. NEZO: het zuivere, fijne keuken zout, buitengewoon zuinig in het gebruik. Pet kilopak 13 ct. BOEKELO's TAFELZOUT het fijnste zout dat U kent! Groote bus van 340 gr.15 ct. Mooie glazen strooier gevuld 10 ct. De nieuwe bus vanZOogram: 10ct, N.V. KON. NEO. ZOUTINDUSTRIE EOEKELO Bij het onderzoek naar de oorzaak van de sterke verbreiding van het miltvuur onder het vee, is men tot de conclusie gekomen, dat de verwerking van niet-ontlijmd been dermeel in mengvoeders gevaar kan ople veren voor miltvuur. Gebleken is, dat in de mineralenmeng- sels, bereid door de Utrechtsehe krachtvoe- derfabriek „De Adelaar" te de Bilt, been dermeel In plaats van ontlïjmd beendermeel voorkomt. In verband hiermede werd op last van den inspecteur voor de volksgezondneid te Amersfoort, dr. Sj. Douma, in deze fabriek een onderzoek ingesteld, waarbij een partij mineraienmengsels In beslag werd genomen en voor onderzoek naar den veeartsenij kun- digen dienst te Utrecht werd opgezonden. Dit onderzoek heeft ertoe geleid, dat de regeeringscommissaris voor den akkerbouw eh de veehouderij bij besluit van 5 Januari j.l. heeft bepaald, dat aan erkende distri- buanten van mineraienmengsels en mengvoeder tot nader order niet wordt toegestaan van genoemde krachtvoederfabriek mineraienmeng sels te betrekken. In de fabriek „de Adelaar" is in afwijking van de door de overheid vastgestelde meng- voorschrlften beendermeel gebruikt inplaats van ontlijmd beendermeel. Mineralen op zichzelf kunnen nooit gevaar voor miltvuur opleveren. Dit geldt ook voor ontlijmd been dermeel, dat zoo hoog verhit wordt, dat alle sporen gedood zijn. Ook andere mineralen kunnen geen sporen bevatten. Anders staat het evenwel met beender meel, dus niet-ontlijmd beendermeel. De door de overheid tegen „De Adelaar" genomen maatregelen, het intrekken van de vergunning tot het afleveren van mineralen- mengsels en mengvoeder, is geschied, omdat de fabrikant in strijd met de voorschriften heeft gehandeld. In de circulaire, welke de regeeringscom missaris voor den akkerbouw en de veehou derij aan de distribuanten heeft gezonden, wijst de regeeringscommissaris nog op het volgende: Daar slechts mineraienmengsels, samen gesteld overeenkomstig de voorschriften van het rijksbureau mogen worden verwerkt, dient u de sinds 27 Nov. 1939 van genoem de fabriek betrokken mineraienmengsels alsmede het mengvoeder, waarin die mine raienmengsels zijn verwerkt, af te zonde ren en ter beschikking van de regeering te houden. Voorts dient u, in geval u minera ienmengsels, afkomstig van' „De Adelaar" na 27 Nov. 1939 hebt doorverkocht, de koo- pers daarvan met het bovenstaande in ken nis te stellen, onder de mededeeling, dat de daarin u opgelegde verplichtingen ook voor hen gelden, Den distribuanten wordt in deze circu laire tevens verzocht een schriftelijke op gave van bovenbedoelde koppers benevens de verkochte hoeveelheden ten spoedigste te verstrekken aan het rijksbureau voor de voedselvoorziening in oorlogstijd, afdeeling veevoederdistributie, Lange Voorhout 10, 's-Gravenhage. De plaatselijke politie te de Bilt heeft op dracht gekregen controle uit te oefenen op de fabriek, opdat geen mineraienmengsels deze fabriek meer verlaten. VERDUISTERING BIJ CENTRALE WONINGSTICHTING TE ARNHEM. Ambtenaar gearresteerd. De politie te Arnhem heeft een ambtenaar van de Centrale Woningstichting aldaar ge arresteerd. De man heeft zich schuldig ge maakt aan verduistering van een bedrag van vierhonderdvijftig gulden. Hij is ter beschik king van de justitie gesteld. "AKKERTJES" werken niel al leen pijnstillend maar ze ver wijderen ook de sloffen, die Uw theumatisohe pijn veroorzaken. helpen direct! Op de vragen van den heer Algera (a.r.) betreffende de extra-toeslagregeling voor dén boterexport naar Engeland gedurende het tijdvak van 812 September 1939, met name of het waar is, dat de Nederlandsche zuivelcentrale slechts mededeeling heeft ge daan aan een beperkt aantal exporteurs en niet aan alle. en dat de regeling slechts voor eerstgenoemde exporteurs heeft ge golden, heeft de minister van economische zaken voor wat het laatste betreft, bevesti gend geantwoord. Het betrof hier een uitzonderlijken maat regel, welke oo korten termijn diende te worden getroffen, ten einde een anders te verwachten belangrijke daling van de com missie-noteering voor Nederlandsche boter tegén te gaan. Uit praetisehe overwegingen is derhalve aan een beperkt aantal expor teurs, n.l. da dertien grootsten, gelegenheid gegeven in het tijdvak van 8 tot en met 11 September 1939 boter met een extra toe slag naar Engeland uit te voeren. In de periode, waarvoor de onderhavige toeslagregeling gold, hebben van de niet in geschakelde exporteurs drie exporteurs eveneens een beperkt quatum boter naar Engeland uitgevoerd. De minister heeft be sloten, ook aan deze exporteurs alsnog den extra-toeslag te doen toekennen. Kort na elkaar zijn gistermiddag nabij de brug over het Balgzandkanaal te Anna Pau- lowna twee ongelukken gebeurd. Even over de brug, in de bocht van de Lelystraat, reed een personenauto door de gladheid tegen een verkeersbord. Het voer tuig maakte vervolgens een slag-om en botste met het achterste gedeelte tegen een hek, dat vernield werd. Daarna stortte de wagen van den hoogen berm en bleef bene den naast het 'kanaal liggen. In de auto werd niemand gewond. Eenige oogenblikken daarna wilde de be stuurder van een auto uit Wieringen enkele meters voor de brug remmen. De auto reed evenwel het trottoir op en sloeg tegen een muurtje, waarvan een klein gedeelte voor in de auto drong. De eenige inzittende, mevrouw Scholts uit Den Oever, geraakte bekneld tusschen stuur en zetel. Zij liep een hoofdwonde op en brak een been en enkele ribben. Zij werd naar het marine-hospitaal te Den Helder vervoerd. HULP AAN TURKIJE. Men schrijft ons van bevoegde zijde: Naamloos leed, onbeschrijfelijke ellende heb ben de afgeloopen weken over Turkije ge bracht. Aardbevingen van ongekende heftigheid, stormen en overstroomingen zonder tal, zaaiden dood èn verderf in een gebied dat. zich over meer dan 150.000 vierkante kilo meter uitstrekt. Steden en dorpën zijn met den grond gelijk gemaakt, tienduizenden kwamen om, velen werden van al hun bezit tingen beroofd. Eén lichtpunt kan men ge lukkig nog bij deze huiveringwekkende cata strophe onderscheiden: de humaniteit heeft ook hier weer op prachtige wijze acte de piesence gegeven. Uit talrijke landen stroomt de hulp naar Turkije, In een treffende spon tane opwelling van naastenliefde worden gelden of giften in natura gezonden of in gezameld., Ook Nederland wenscht weer blijk te geven van zijn traditioneele hulpvaardig heid. Reeds mochten de hier te lande geves tigde diplomatieke en consulaire Turksche instanties menig blijk van medeleven en sympathie, zoomede toezeggingen tot steun ontvangen. Ook thans nog bestaat voor de Nederlandsche philantropie gelegenheid gif ten voor de geteisterde gebieden te storten op een voor dit doel bij de N.V. Hollandsche Bank-Unie, Heerengracht 438, Amsterdam-C, (postgiro 42650) geopende rekening, onder vermelding „Hulp aan Turkije", Het gezant schap van Turkije zal voor doorzending der stortingen aan de betrokken Turksche in stanties zorg dragen. Er bestaat ook groote behoefte aan kleeding, dekking, geneesmid delen enz. dergelijke giften in natura kunnen rechtstreeks aan het Kizil Ay Merkezi (cen trale van het „Croissant Rouge" de Turquie, te Istanboel) worden gezonden. MOTORRIJDER BOTST OP ZANDAUTO. Een persoon ernstig gewond. Zondagavond heeft op den nieuwen snel- verkeersweg Den HaagUtrecht, op het pas geopende gedeelte tusschen Bodegra ven en Woerden het eerste ernstige onge luk plaats gehad. Terwijl de zandauto, die bezig was niet strooien van zand op het gladde wegdek geparkeerd stond, reed in volle vaart een motorrijder met duo passagier uit Schiebroek en komende uit de richting Utrecht er boven op. Van de drie personen, welke achter bij de auto stonden konden er twee zich in veiligheid stellen door terzijde te springen, doch de derde persoon, de kantonnier Domburg te Waarder kon niet meer weg komen en Werd aangereden en tegen de auto geduwd. De man leed hevige pijnen en is per pas- seerencte auto naar het r.k. ziekenhuis te Woerden vervoerd. Hij had behalve vleesch wonden ernstige inwendige kneuzingen opgeloopen. De motorrijder had lichte kwetsuren opgeloopen. Vermoedelijk heeft de motorrijder door zijn groote snelheid de auto te laat opge merkt. - Ameland geïsoleerd. - De postboot „Lauwerszee", die Zaterdag met vijftien pas sagiers en de post van Vrijdag op weg van Hol werd naar Nes in het üs was vastgeloo- pen, doch Zondag Nes wist te bereiken, kon gisteren door den lagen waterstand en den ijsgang de wadden niet bevaren. Ameland zit derhalve sedert enkele dagen zonder post. Aangezien de vorst thans met krachtigen wind gepaard gaat, zal het met de verbin ding over zee voorloopig wel gedaan zijn. HUIS LEEGGEHAALD TIJDENS AFWEZIGHEID DER BEWONERS. Tijdens afwezigheid der bewoners heb ben onbevoegden zich de laatste dagen toegang verschaft tot de woning van mr. R. Fr. aan de Deldenerstraat te Hengelo. Door het uitsnijden van een tuit aan de achterzijde van het huis zijn de dieven binnengekomen. Zij schijnen op hun ge mak te werk te zijn gegaan. Alle kamers ztin aan een grondig onderzoek onder worpen en wat \an hun gading was, heb ben de dieven meegenomen, een pak klee- ren stond klaar om te worden gehaald. De inbraak werd gistermiddag ontdekt, toen een leverancier van de familie zich naar den achterkant van net huis begaf, om te zien, of de bewoners terug waren. Hij zag het uitgesneden ruit en toen hij naar binnen keek .ontdekte hij dat alles overhoog wa gehaald. De man waar schuwde de politie. Deze verschafte zich toegang tot de woning .Alle ktsien waren doorzocht en grootendeels leeggehaald. Ook voorwerpen van grooter omvang, zooals °en radio-toestel, een stofzuiger, dekens, beddegoed, schilderijen van bij zondere waarde, een fiets, enz. waren verdwenen. Alles wijst er op, dat de inbrekers ver scheidene keeren een bezoek aan het huis hebben gebracht. De sleutel van de achterdeur hebben ze meegenomen en zoo ktmden zij zich telkens toegang verschaf fen, Men heeft evenwel geen spoor van opzettelijk: vernieling k.mner vinden. Wat de heeren niet konden gebruiken, hebben zij rustig laten staan. Ook de lin nenkasten zjin leeggeplunderd. Het gestolen® vertegenwoordigt een groote waarde. TUINBOUW EN BOLLENTEELT. Op de vraag door den heer Wijnkoop (c.p.n.) aan den minister van economische zaken op 7 December .1. gesteld of de mi nister het daarheen wil leiden, dat aan te lers van bloembollen die ingevolge de door den minister bevolen maatregelen 50 'pet. op hun bloembollen vergunning moeten be krimpen, en zoodoende dus gronden vrij krijgen, op deze vrij gekomen gronden tuinbouwteeltvergunning en vergunning tot het telen van zaaizaad worde verleend, heeft de minister thans bericht, dat het niet mogelijk is, binnen den gestelden termijn te antwoorden. Het antwoord van den mi nister ondergaat derhalve eenig uitstel. Wilde staking opgeheven. - Dezer da gen was bij de confectiefabriek Venema te Almelo naar aanleiding van een loonkwestie een wilde staking uitgebroken onder het on georganiseerde meisjes-personeel. De vak bonden voor de kleedingindustrie bemoeiden zich met het conflict, waarna de rijksbemid delaar, prof. dr. A, C. Josephus Jitta, zijn be middeling verleende. Dit heeft tot gevolg ge had, dat de meisjes gister besloten het werk te hervatten. De directie zal een duurtetoe- slag geven van 15 procent voor het personee'1, beneden de 15 jaar. Bovendien verkregen de ongeveer honderd meisjes, die bij het con flict betrokken waren, het recht zich te orga- niseeren. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTEK. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den ad verteerdei I Tel. 3320 "coals het weerbericht var. het Ko ninklijk Nederlandsch Meteorogisch Insti tuut gistermorgen heeft voorspeld, is de temperatuur gisteren in een groot gedeel te van ons land gedurende den dag be langrijk idaald. Dit geldt vooral voor het Noorden en het midden van ons land. Gistermiddag vroor het te Groningen en irr Twente zes graden. In Hollands Noorderkwartier daalde de temperatuur eveneens zeer sterk, zoodat het gistermiddag tegen half twee in Den Helder vier graden vroor, Naar het Zui den werd het iets warmer, doch ook op Schiphol bij Amsterdam daalde de ther mometer tot één graad onder het vries punt. In het Zuiden van ons land dooide het toen nog steeds. Zoo meldde Maastricht nog vier graden boven het vriespunt. De invallende kou heeft boven dien regen veroorzaakt. De toe stand was namelijk zoo, dat de van waterdamp verzadigde boven lucht vrij warm was. Doordat deze lucht plotseling sterk werd afgekoeld .ontstond regen. Het op der, aardbodem vallende water bevroor onmiddellijk en veroor zaakte overal spiegelgladde we gen. Uit tal van plaatsen uit ons land berei ken ons berichten over belemmering van het verkeer tengevolge van de gladheid. Op vele plaatsen moeten Je auto's geheel in de bebouwde kommen, trachtte men het blijven staan. Op andere plaatsen, speciaal verkeer, zij het in zeer langzaam tempo, gaande te houden. Het iMrkeer van de Algemeene Trans port Onderneming (A.T.O.), van de Ne derlandsche Spoorwegen over den Af sluitdijk moest gistermiddag wegens de gladheid worden gestaakt. Hallo meneer de radiohande- laar, zei U niet, dat ik het toestel met de waterleiding moest verbin den? Woensdag 10 Januari. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (VARA- uitz.) 8.— ANP-ber. 8.10 Orgelspel. 8.45 Gr.pl. 9.30 Keukenpr. 10.— VPRO-mor- genwijding. 10.20 Voor arb. in de continu- bedr. 11.30 Voor de vrouw. 12.— Gr.pl. 12.15 De Ramblers. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1—1.45.Rosian-orkest. 2.— Causerie „Stof- versi'eren". 2.30 Residentie-orkest (opn.) 3.05 Gr.pl. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 VARA-orkest. (6.30—7.— RVU.: Causerie „Het probleem der onsterfelijkheid"). 7.03 VARA-kalender, 7.05 Felicitaties. 7.10 Cau serie ,,De ongevallenwet in de practijk". (7.30 VPRO: Re', deel.) 8.— Herh. SOS- en 8.03 ANP-ber., VARA-Varia. 8.20 Rosian- orkest. 9.Radiotooneel. 9.30 Schaak nieuws. 9.35 Dubbel mannenkw. „Kunst min". 9.52 Schuldig of onschuldig?, cause rie. 10.— VARA-orkest. 10.40 Medische vraagbaak. 11.ANP-ber. 11.10 Schaak nieuws. 11.15 Orgelspel en zang. 11.45 12.Gr.pl. HILVERSUM, 301,5 M. (NCRV-uitz.) 8— ANP-ber. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gr.pl. (9.30—9.45 Gelukwenschen). 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Cello, piano en gr.pl. 12.— Ber. 12.15 Gr. pl. (12.30 ANP-ber.) 1.10 Ensemble „Zin- garesca en gr.pl. 2.30 Voor jeugdige post zegelverzamelaars. 3.Dames-ensemble Van Eden en gr.pl. 4.45 Felicitaties. 5. Voor de kinderen. 5.45 Gr.pl. 6.Land en tuinbouwcauserle. 6.206.25 Gr.pl. (6.30 Onderwijsfonds voorde Scheepvaart: Taalles en technisch onderricht). 7.— Ber. 7.15 Gr.pl. 7.30 Cursus koperzagen. 8— ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Arnh. Or kestver. en solist. (8.509.20 Tuinbouw- causerie). 10.— ANP-ber., act. halfuur. 10.30 Gr.pl. 11.50—12.— Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 6.20 n.m. ook 342 M.). 12.20 Cello en piano. 12.50 BBC-salonorkest. 1.20 Ber. 1.80 Orgelspel. I.50—2.20 Variété. 3.20 Alfredo Campoli's salonorkest. 4.Deel. 4.05 Peter Fielding's Hawaiïankwlntet. 4.20 Ber. 4.35 Orkest concert. 5.20 Kinderhalfuur. 5.50 BBC- Harmonle-orkest. 6.20 Ber. 6.35 Act. uitz 7.05 De Rhythmettes. 7.20 Mededeelingen 7.40 Orkestconcert. 8.20 Variété. 9.20 Ber 9.35 Causerie „From the front bench". 9.50 BBC-Theaterorkest. 10.35 Radiotooneel II.20 Het Blech strijkkwartet, 11.50 Carroh Gibbons en zijn Band. 12.2012.35 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 12.05 Pianovoor dracht. 12.20 Koorzang. 1.05 Vioolvoordr 1.35 Cembalovoordr. 2.Gr.pl. 2.05 Zang. 2.30 Klarinetvoordr. 3.20 Variété. 3.50 Radiotooneel. 4.50 Pianovoordr. 5,20 Va riété. 5.35 Kamermuziek mmv. solisten, 6.35 Viool en piano. 7.20 Lichte muziek. 7.50 Radiotooneel. 9.05 Symph.-eoncert. 10.20 Zang. 10.35 Variété. 11.05 Gr.pl, 11,20 Kamermuziek. 11.35 Het Parijsch blaaskwintet. 12.0512.20 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Hagestedt's or kest. 7.40 Gr.pl. 9.30—9.50 Volksliederen. 10.50 Gr.pl. 11.20 Concert. 12.20 Gev. con- progr. 1.15 Muz. tusschenspel. 1.35 Popu lair concert. 2.45 Muz. tusschenspel. 3.20 Voor soldaten. 4.30 Omroeporkest en solist. 5.45 Gr.pl. 6.20 O. Dobrindt's orkest. 7.35 Tot sluiting zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.51 en 1.30 Omroeporkest. 1.50 2.20 Gr.pl. 5.20 Kamermuziek. 6.05 Progr., gewijd aan Bratislava. 6.50, 7.20 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Voor soldaten. 8.50 Omroep orkest. 9.20 Nat. orkest van België en so list. 10.30 Nat; orkest van België. 10.50— 11.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 484 M.: 12.20 Gr.pl, 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.502.20 en 6.05 Gr.pl. 6.35 Gr.pl. met toelichting. 7.05 Gr.pl. 8.20—11.20 Uit Venetië „La fiama", opera. (9.05—9.25 en 10.10.20 Pianovoordr. met toelichting). DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Vroolijk lit,-muz. progr. 9.20 Ber. 9.50 Het Waldemar Hasz-kwintet. 10.20 Politiek overzicht. Hierna Symph.-concert. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—8.20, Engeland, 8.20 9.20, Keulen 9.209.50, D.sender 9.50— 10.10, Hamburg 10.10—11.20, Keulen 11.20, Brussel VI. 12.20—14.20, D.sender 14.20 14.50, Engeland 14.50—15.20, Keulen 15.20 —17.20, Boedapest 17.20—18.05, Brussel Fr. 18.05—19.20, Parijs Radio 19.20—19.50, Brussel VI. 19.50—20 20, Fr. 20.20—23.20, Parijs R. 23.2024. Lijn 4: Brussel VI. 8—9.20, Engeland 9.2011.20, Danmarks Radio 11.2012.20 Engeland 12.2013.50, Parijs R. 13.50— 14.20, Danmarks Radio 14.2015.50, Enge land 15.50—17.20. Motala -17.20—18.20 En geland 18.2018.35, Parijs Radio 18.35— 19.05, Engeland 19.0519.20, Keulen 19.20 19.30, Danmarks Radio 19.3020.05, En geland 20.05—20.15, Motala 20.15—21—, Danmarkt Radio 21.21.20, Engeland 21.?' —21.30, Beromünster 21.30—21.50, Da- marks Radio 21.5022.20, Brussel VI. 2° —22.30, D.sender 22.30—24—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6