Agenda AMSTERDAMSCHE BEURS 8* GULI GIF D" SneI en 9°ed riep, l\OU, fijn. helpen hierbl) BERGEN 83% LIMM EGMOND EERSTE BLAD Alkmaar, Donderdag. AANRIJDING AUTO EN BAKFIETS. Gistermiddag omstreeks 6 uur reed de bestuurder van een bestelauto, genaamd H. V., wonende te Heiloo, over den Gees- terweg in de richting van de Bergerbrug alhier. Op dien weg stond niet geheel rechts een bakfiets, bestuurd door A. E. alhier. Doordat de autobestuurder vrij plotseling moest remmen voor een op den weg vallenden wielrijder, doch kwam door de gladheid van den weg te glijden en reed vervolgens tegen bedoelde bakfiets aan. De auto bekwam schade aan de rechter- koplamp en rechtervoorspatbord. Geen persoonlijke ongelukken. Van een straf baar feit is niet kunnen blijken. AANRIJDING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Op den hoek KoorstraatLaat alhier botsten gisterenavond omstreeks 9 uur twee personenauto's, waarvan één een taxi, respectievelijk bestuurd door J. A. R., offi cier LuA. en C. J. de W., wonende te Heiloo, tegen elkaar. Beide voertuigen werden be schadigd. Geen persoonlijke ongelukken. Omtrent de schuldvraag wordt door de poli tie een nader onderzoek ingesteld. DOOR VAL OP IJS VERWOND GERAAKT. Gisterenavond omstreeks half acht werd de politie telefonisch gewaarschuwd, dat er een man bewusteloos op het ijs lag. Bij een onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek, dat zekere P. R., wonende alhier, daar op het ijs was gevallen, waarbij hij een oogwonde opliep en vermoedelijk een hersenschudding. Door tusschenkomst van den Gem. Genees kundigen Dienst is hij per ziekenauto over gebracht naar het St. Elisabeth Ziekenhuis alhier. Zijn toestand was hedenmorgen be vredigend. Hij had een rustigen nacht door gebracht. ZANDSTROOIEN WEGENS GLADHEID. Het is de politie gebleken dat door de inwoners dezer gemeente op stoepen en trottoirs voor hunne woningen niet vol doende of in het geheel niet gestrooid wordt, niettegenstaande zij hiertoe op grond van de bepalingen der politieveror dening verplicht zijn. Met nadruk wordt de aandacht nog eens op deze verplichting gevestigd. GECOSTUMEERD IJSFEEST. Het bestuur van de Burger IJsclub heeft tegen a.s. Maandagavond 7 uur den tradi- tioneelen gecostumeerden ijswedstrijd uit geschreven, te houden op de baan aan de Öudegracht. Er zal ten bate van behoef tige stadgenooten een dubbeltje entree worden geheven. Te hopen is, dat niemand door dit geringe offer zal worden weer houden te gaan zien. De sympathieke ver- eeniging verdient, dat de wallekanten weder even sterk met belangstellenden zijn bezet als vorige jaren. Zooals men weet wordt gereden ten bate van bij de aangifte reeds opgegeven behoeftige ge zinnen. DE IJSSPORT. Het ijs is nu wei nagenoeg overal betrouw baar. De banen op onze Singelgrachten wor den keurig geveegd en daarop wordt weer, als van ouds, druk gereden. Nu de vorst blijft aanhouden en er uitzicht bestaat, dat dit nog eenige dagen het geval zal zijn, valt het wel te betreuren, dat vooral de baan op den Sin gel vanaf de Kneppelbrug tot de Berger- brug des avonds niet verlicht is. Honderden liefhebbers van de schaatsensport, die over dag door hun werkzaamheden verhinderd zijn daarvan te genieten, zou men daarmede een groot genoegen bewijzen. Wanneer hier voor de samenwerking van de Alkmaarsche IJsclub, Gemeentewerken en de Gemeente Lichtbedrijven werd tot stand gebracht, dan moet de verwezenlijking hiervan toch waar lijk niet zoo moeilijk zijn. Alkmaar heeft nog een eigen zelfstandig electriciteitsbedrijf. Men gebiuike die zelf standigheid nu ook eens om de bevolking een dienst te bewijzen. Ook aan de Nicolaas Beetskade wordt thans druk gereden. Onze brandweer is reeds zoo actief om in de grachten en sloten de noodige bijten te hakken om bij een eventueelen brand op alles voorbereid te zijn. MAJO MARCO IN 'T GULDEN VLIES. Zondag 14 Januari a.s, zal er 's middags en 's avonds in 't Gulden Vlies weer eens een zeer bijzonder dansorkest optreden. Niemand minder dan Majo Marco met zijn uitgelezen schare van musici zal de dans muziek verzorgen. Deze buitengewone band die dikwijls voor de radio is opgetreden en steeds door maand-engagementen verhin derd is in de provincie op te treden is door toevallige omstandigheden op Zondag 14 Januari vrijgekomen, waardoor de heer Mooij in staat was Majo Marco and his band (waaraan ook een lady crooner verbonden is) te engageeren. Zooals bekend mag ver ondersteld worden speelde hij de laatste maanden in Dancing Pschorr in Rotterdam. Ongetwijfeld zullen vele danslustigen het waardeeren in de gelegenheid te zijn op de muziek van Majo Marco te dansen. GESLAAGD. Mej. J. Faber en de neer H. Kruiderink alhier zijn geslaagd voor het diploma boek houden van de Ver. van leeraren in de handelswetenschappen; voor het examen Engelsche handelscorrespondentie, vanwege deze vereeniging, slaagde mej. Nettie Jan sen; het Mercurius-diploma boekhouden is behaald door de heeren H. Kruiderink bo vengenoemd en P. Jacobi. Voor het in December JJ, gehóuden examen boekhouden door de Vereenigirfg van leeraren in de handelswetenschappen te Amsterdam slaagde de heer N. Spaan te Sl. Pancras. AUTOBOTSING. Geen voorrang verleend. Heden onj pl.m. 12 uur reed de Alk maarsche chauffeur S. N. B. met een vrachtauto op den Geesterweg in de rich ting van de Bergerbrug, toen juist op den voorrangsweg uit tegenovergestelde rich ting een tractor met oplegger naderde, bestuurd door D. S., chauffeur te Harde- garijp. B. had voorrang moeten verleenen, en doordat hij zulks naliet, kwamen beide voertuigen met elkaar in botsing. De wagen van S. werd zoodanig beschadigd, dat hij niet op eigen kracht verder kon, terwijl die van B. tengevolge van de glad heid ter plaatse niet meer op gang kon komen. De verkeerszuil op dit punt werd totaal vernield. Tegen B. is proces-verbaal opgemaakt. GLADDE WEG. Vanmorgen om omstreeks 12 uur kwam de militaire chauffeur P. A. M., van de hier ge legerde luchtvaarafdeeling, met een zeswie- lige auto met oplegger van den Kruseman van Elteweg op de Nic. Beetskade. Op dit punt gleed de tractor door de gladheid uit de rijbaan en botste tegen den daar staanden lantaarnpaal, die tengevolge hiervan afbrak. De glazen kop van de lantaarn brak eveneens en viel in den oplegger, waarbij hij terecht kwam op het hoofd van den meerijdenden soldaat H. J. M., behoorende bij het te Eg- mond aan den Hoef gelegerde luchtvaart- personeel. Deze jonge man kreeg een hoofd wonde, welke door een officier van gezond heid werd verbonden. SCHAAP IN DE WEIDE GESLACHT. Ten nadeele van den veehouder Th. Swart te Heiloo is een schaap in de weide geslacht. De dief of dieven hebben de huid en een lijn waarmede men het dier had ge vangen, in de weide achtergelaten. De po litie doet onderzoek en volgt een spoor. ZUIDERZEEWERKEN. Aanbesteding onderhoudswerken in den Noordoostpolder. De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat, belast met de uitvoering van den dienst der Zuiderzeewerken, heeft aanbesteed het onderhouden gedurende het jaar 1940 van de opgeleverde of in den loop van 1940 op te leveren gedeelten van den Meerdijk van den Noordoostelijken polder, met bijkomende werken van de opgeleverde of in den loop van 1940 op te leveren ge deelten van het in aanleg zijnde kanaal BlokzijlKadoelen en de daarlangs gelegen kade met aansluitende werken, en van de- op de opslagterreinen te Lemmer en Urk aanwezige rijkswoningen. Laagste inschrijfster was de N. V. P. Daalder's aanneembedrijf te Alkmaar voor 142200. DIERENBESCHERMING. De correspondente van Dierenbescher ming te Koedijk deelt mede, dat deze week met een vischhandelaar vanaf Schoorldam is meegeloopen naar Koedijk een bouvier, grijs met zwart gestroomd, gecoupeerde ooren en staart, pl.m. 8 maanden oud. De eigenaar wordt verzocht (liefhebbers hen ben we al) het dier af te halen bij den heer Slooten, gem.-veldwachter te Koedijk. Verder deelen wij mede dat nog ter be schikking zijn een zeer vriendelijke hond, pl.m. 6 maanden oud, teef. Het dier blijft middelmatig groot. Voorts is beschikbaar een langharige hond, type Kees met zwart grijze ooren, reu. Dit dier is zwervend aan getroffen in 't Victoriepark. Eigenaar of liefhebbers van laatstgenoemde honden kunnen zich vervoegen tusschen 6%7 uur bij den heer C. Verwer, inspecteur Dierenbescherming, Baanstraat te Alkmaar. EXAMEN MODELVLIEGTUIG- BOUWLEIDER. Zaterdag heeft de centrale jeugdcommis sie der Koninklijke Nederlandsche Vereeni ging voor Luchtvaart het examen afgeno men van 17 cursisten die den cursus mo delvliegtuigbouwleider hadden gevolgd. Van de 17 candidaten slaagde o.a. de heer D. van Hartingsveld alhier. BRIDGE-DRIVE TEN BATE VAN O. EN O. De bridge-drive door de sociëteit Onder Ons, alhier, georganiseerd ten bate van O. en O. had gisteravond in de dancing der Har monie plaats. De belangstelling overtrof de verwachtingen. Niet minder dan 144 perso nen namen deel en men zal kunnen begrij pen, dat de dancing dan ook „tamelijk ge vuld" was. Maar er heerschte een buitenge woon prettige stemming. Om ruim half negen heette de heer S. Heringa, voorziter van „Onder Ons", de aan wezigen hartelijk welkom en stelde het sympathieke doel duidelijk in het licht. Hij bracht dank aan den heer de Lange voor 't beschikbaar stellen der zaal, aan de pers, aan de verschillende personen, die zoo vrien delijk waren geweest prijzen voor dezen wedstrijd te schenken en aan den leider, die alle voorbereidingen had getroffen om den wedstrijd als zoodanig te doen slagen. Een opwekkend woord van den leider volgde, die tevens eenige verzoeken deed en enkele nuttige en noodige aanwijzingen gaf. Hij vond tevens gelegenheid den heer B. Kuyper, den penningmeester van O. en O., dank te zeggen voor het vele werk, dat hij ook voor dezen wedstrijd had gedaan. En toen begon het spel. Er viel een opmer kelijke stilte. Alle hadden hun vollen aan dacht bij de kaarten en trachtten er een zoo gunstig mogelijk resultaat mee te behalen. Wanneer er na een ronde gewisseld moest worden, waande men zich in de Kalverstraat, maar dat duurde maar een minuut en alles was weer stfL Het geheel had een zeer aan genaam verloop en Sn alle groepen speelde men met de grootste animo. De tijd vorderde snel en een wedstrijd met groepen van negen tafols duurt tamelijk lang. Maar toen de laat- Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Troïka (spionnagefilm); hoofdrollen Jean Murat, Charles Vanel en Jany Holt. Toegang boven 18 jaar. City-theater, half 8, hoofdnummer Juarez (hist.-rom.); hoofdrollen Paul Muni, Bette Davis, Claude Rains en Brian Aherne. Toe gang boven 14 jaar. Donderdag 11 Januari. In de Rustende Jager te Heiloo, opvoering revue „Je maakt er maar een gijntje van". Vrijdag 12 Januari. 8 uur, Rustende Jager te Bergen, opvoe ring van „Toen wij trouwden", door het Ned. Tooneel, voor den Berger Kunstkring en O. en O. altijd een poeder ol cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd,, Mijnhardtjej"2st. lOct. Doos50ct ste ronde was gespeeld, kon de leider met eenige assistenten beginnen aan het bereke nen van den uitslag. Een heel werkje, dat het geduld der deelnemers nog wel even op de proef stelde. Maar weldra kon toch met het bekendmaken van de namen der prijswin naars en het uitzoeken der prijzen (ongeveer een zestigtal) begonnen worden. Wij laten den uitslag hieronder volgen van dezen zeer geslaagden bridge-avond, die zeker aan het gestelde doel (voor O. en O.) zal beantwoord hebben. Groep A. Even-lijn, 9 paren: 1. de heeren Wolf en C. Mazereeuw, Alkmaar, 38 p.; 2. de heeren A. Visser en W. Brandse, Alk- maar-Heiloo, 38 p.; 3. de heeren S. Menist en J. Vink, Alkmaar, 39 p. Groep A. Oneven-lijn, 9 paren: 1. de hee ren Michels en de Koning, Alkmaar, 28 p.; 2. de heeren Snijders en de Koning, Alk maar, 33p.; 3. de heeren Köhne en Post- ma, Heiloo, 37 p. Groep B. Even-lijn, 9 paren: 1. de heer en mevr. Agsteribbe, Heiloo, 30>j p.; 2. mevr. van Gul'ik en de heer R. Govers, Alkmaar, 42 p.; 3. de heer en mevr, BrandonBravo, Alkmaar, 42 p. Groep B. Oneven-lijn, 9 paren: 1. mevr. Oostwouder en de heer Schaap, Alkmaar, 36 p.; 2. de heer en mevr. P. de Vries, Alk maar, 37p.; 3. de heeren de Boorder en Plugboer, Schermerhom, 38 p. Groep C. Even-lijn, 9 paren: 1. de heeren de Moei en Smit, Alkmaar, 24 p.; 2. mevr. Brandse en de heer Rol, Heiloo, 33 p.; 3. ir.evr. Pijpers en dr. Heringa, Alkmaar-Stom- petoren, 38»/2 p. Groep C. Oneven-lijn, 9 paren: 1. de hee ren B. de Boer en D. Nierop, Alkmaar, 33 p.; 2. mevr. Arends en de lieer Kueter, Heiloo, 33% p.; 3. de heeren Kranenburg en van Ginkel, Alkmaar, 35 p. Groep D. Even-lijn, 9 paren: 1. de hee ren Koning en Koning, Alkmaar, 34p.; 2. mej. Schouten en dr. van Haren, Alk maar, 35 p.; 3. mevr. Kueter en de heer Arends, Heiloo, 36 p. Groep D. Oneven-lijn, 9 paren: 1. de heer en mevr. de Hartog, Alkmaar, 29 p.; 2. de heeren Barhorst en Verwer, Alkmaar, 33 p.; 3. mevr. Bot en mevr. van Beest, Alk maar, 42 p. £aatsteAecicfUen DRIE-MEREN-TOERISTENTOCHT. Zondag a.s. op de plassen. De vorst is teruggekeerd, de vaarten eri kanalen zijn weer berijdbaar, de meren zijn in enorme ijsvlakten veranderd en overal zwieren de schaatsenrijders rond. Zondag jl. werd de tweede dorpentocht van den IJ. H. N. gehouden en Zondag 14 Januari wordt een nieuwe tocht georga niseerd, echter nu in een geheel ander deel van Noordholland. De Ijsbond heeft thans een route over de meren ten zuiden van het Noordzeekanaal gekozen. De tocht, welke qu uitgestippeld is, brengt de deel nemers over de Westeinder plassen, het Brasemermeer en de Kagerplassen. De route is als volgt Aalsmeer (start, Westeinder plassen, Leimuiden, Oude We tering, Brasemermeer, Wijde A. Nijp, Wetering, Koppoel, Oude Kaag, Spijker- boo de Kaag en terug naar Aalsmeer. De afstand is 55 kin., zoodat iedereen ge makkelijk den tocht kan medemaken. In schrijving kan telefonisch geschieden bij de dorpentocht-commissie van den IJ. H. N. Het startbureau is Zondag gevestigd in de „Oude veiling", Marktstraat Aalsmeer, terwijl de start om 9 uur plaats vindt. Er zal voor dezen rit een aparte medaille ge slagen worden, die elke deelnemer, die den rit volbrengt, zal ontvangen. ALLE WEDSTRIJDEN AFGELAST. Alle wedstrijden, die voor de competi tie van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond op Zondag 14 Januari wer den vastgesteld, zijn afgelast. Schaatsenrijden. DE IJ. H. N. DORPENTOCHT. 2832 rijders volbrachten den rit. Het is Zondag j.l. wel een zeer groote dag geweest voor den IJsbond Hollands N oorderkwartier. De dorpentocht door het waterrijke land van Noordholland boven het IJ bracht niet alleen meer dan 3400 deelne mers aan den start, maar de dooi ten spijt wisten 2832 van hen het geheele traject af te leggen, waarvan 2180 bur gers en 652 militairen. Wat de militaire deelname betreft, het 12de regiment infanterie, bestaande uit Groningers, was verreweg het best ver tegenwoordigd: niet minder dan 120 rij ders van dit corps volbrachten den rit. Het 12de regiment verwierf met dit groo te aantal den bijzonderen corpsprijs. Als tweede groote groep moeten de bewa kingstroepen van Amsterdam gemeld worden. Vervolgens kwam Den Helder met 48 rijders en tenslotte de S. R. O, M. L. met 33 rijders. In totaal hebben 20 detachementen mi litairen aan den tocht deelgenomen. DE BESTRIJDING VAN HET MILTVUUR. Men meldt ons: Er is gTond voor de verwachting, dat tengevolge van de maatregelen die van regeeringswege zijn geno men en nog genomen zullen worden de gevallen van miltvuur binnen afzienbaren tijd wederom tot het normale aantal, dat jaarlijks voor komt, zullen zijn terug gebracht. De veeartsenijkundige dienst is in samen werking met het bureau voor voedselvoor ziening in oorlogstijd, bezig de verdachte mengvoedsels d. z. dezulken waaronder het verdachte beendermeel is vermengd, te blokkeeren. Deze voorraden zullen niet in consumptie worden gebracht, tenzij in zoo danige mate gesteriliseerd, dat eventueel aanwezige ziektekiemen met zekerheid zijn gdood, terwijl het product toch nog zonder eenig gevaar als veevoèder zal kunnen wor den gebruikt. Hierdoor wordt vernietiging van veevoeder voorkomen, hetgeen op eco nomische gronaen, vooral in dezen tijd van voedselschaarste, van belang is. Aangezien de in Nederland gevestigde destructoren, die onder controle staan van de veterinaire inspectie van dfe volksgezond heid tevens directie van den veeartsenijkun- digen dienst, werken volgens rijksvoorschrif- ten, terwjjl de eindproducten bovendien re gelmatig op afwezigheid van ziektekiemen warden onderzocht, is het uitgesloten, dat van hieruit besmetting zou hunnen zijn ont staan. Overigens zijn er alle aanwijzingen, dat uit het buitenland ingevoerd beendermeel de bron van de huidige infectie is. Door den minister van economische zaken zal worden bevorderd, dat op grond van de bepalingen der veewet, eerstdaags een ko ninklijk besluit in de Staatscourant zal ver schijnen, waarbjj de invoer van met name te noemen producten van dierlijken oor sprong, die- gevaar kunnen opleveren be smettelijke veeziekten naar ons land over te brengen, verboden wordt of slechts zal wor den toegestaan onder nader aan te geven voorwaarden, die zooveel mogelijk bedoelde overbrenging zullen voorkomen. De be staande koninklijke besluiten worden daar bij ingetrokken en vereenigd tot een nieuw besluit van wijdere strekking dan voorheen. DE BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland sche boter is heden vastgesteld op 82 cent per k.g. HET LUCHTGEVECHT BIJ SYLT EN HELGOLAND. Uit Londen wordt gemeld: Gisterochtend vroeg heeft de Press Association in offi- cieele kringen vernomen, dat de berichten, volgens welke de Britsche luchtmacht gisteren de Duitsche luchtvaartbases op Sylt zou hebben gebombardeerd en vol gens welke Britsche bommenwerpers en Duitsche. jachtvliegtuigen gedurende ver scheidene uren zouden hebben gestreden, geheel ongegrond zijn. De eenige actie van de Britsche lucht macht bij Sylt werd in den nacht gemeld in een communiqué, waarin werd gezegd, dat vliegtuigen van de Britsche luchtmacht patrouillevluchten hadden gemaakt boven de bases van de Duitsche watervliegtuigen en bommen hadden geworpen bij het eiland Sylt. Deze aanval werd uitgevoerd Woensdagochtend vroeg. Tengevolge van de duisternis kon het resultaat van het optreden der Britsche bommenwerpers niet nauwkeurig worde vastgesteld. De berichten, volgens welke de Hinden- burgdam, welke het eiland Sylt verbindt met het vasteland, gebombardeerd zou zijn, worden te Londen niet bevestigd. ZAAIZADEN VAN BOONEN EN ERWTEN. Ontheffing vervoersafleveringsvcrbod. Van officieele zijde vernemen wjj het vol gende: Zooals bekend kan worden verondersteld, werd bij Kon. besluit van 28 Aug. 1939 het vervoeren en afleveren van zaaizaden van stam-, stok-, snij-, sla- en pronkboonen en van peulen, stam- en rijsdoperwten, voor zoover deze in den tuinbouw voor versch verbruik worden geteeld, verboden. Van deze verbodsbepalingen is nu onthef fing verleend aan zaadhandelaren, die in 1939 als zoodanig gevestigd waren en zijn georganiseerd bij de Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale te 's-Gravennage, onder voorwaarde, dat zij zich ten aanzien van het vervoer houden aan door deze centrale gegeven voorschriften. Voor niet georganiseerde handelaren blijft het mitsdien verboden, de genoemde zaden te vervoeren en af te leveren. Telers van deze zaden kunnen zich voor het verkrijgen van vervoervergunningen wenden tot den provincialen voedselcommissaris in hun ge bied. In tegenstelling met de regeling voor de genoemde zaden is het vervoeren en afleve ren van zaden van tuinboonen vrij. INLIJVING DIENSTPLICHTIGEN LICHTING 1939. De regeeringspersdienst meldt: De inlijving van de dienstplichtigen van de lichting 1939, bestemd voor het 3e regiment genietroepen, 2e ploeg, is bepaald op 12 Februari 1940. De dienstplichtigen van de lichting 1939, bestemd voor opleiding tot paardenverzor- ger (hieronder niet begrepen de verzorgers van het remontedepot) en tot paardenoppas- ser, 4e ploeg, worden nader bestemd voor de regimenten veldartillerie. De inlijving van deze personen is, onvoorziene omstandig heden voorbehouden, bepaald op 17 Juni 1940. Dienstplichtigen van de hiervoor vermelde ploegen, die vrijstelling wegens kostwinner schap of wegens persoonlijk onmisbaarheid dan wel uitstel van eerste oefening verlan gen, kunnen daartoe aanvraag doen. Voor zoover de inlijving in Februari a.s. geschiedt, moet de aanvraag met den meesten spoed worden ingezonden. Geldt het vrijstelling, dan moet de aanvraag door of vanwege den dienstplichtige worden gedaan bij den burge meester. Geldt het uitstel van eerste oefe ning, dan moet de dienstplichtige een schrif telijk verzoek richten aan den minister van defensie, bij voorkeur door tusschenkomst van den burgemeester. Is de reden van het verzoek gflegen in studiebelangen, dan moet een verklaring worden bijgevoegd, afgege ven door het hoofd van de onderwijsinrich ting. Er moet op worden gerekend, dat uit stel van eerste oefening slechts op uiterste beperkte schaal zal worden verleend. K. N. S. B.-WEDSTRIJDEN. Het presidium van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenrijders Bond heeft de volgende wedstrijden uitgeschre ven; Op Vrijdag 12 Januari nationale wed strijden voor amateurs in het hardrijden te organiseeren door de IJsclub Zwanen burg en omstreken te Zwanenburg (Half weg). De wedstrijden zullen over 500, 1500 en 3060 meter worden verreden. Op Zaterdag 13 Januari nationale wed strijden in het schoonrijden voor amateurs. Deze wedstrijden worden eveneens door de IJsclub Zwanenburg en omstreken te Halfweg georganiseerd. Op Zondag 14 Januari nationale wed strijden voor amateurs in het hardrijden over 500, 1500 en 3000 meter te Heeren veen. De organisatie is in handen van de Koninklijke IJsvereenigng Thialf. Op Zondag 14 Januari nationale wed strijden in het hardrijden voor amateurs over 500, 1500 en 3000 meter op de banen van de ijsclub Volharding te Oudkarspel. Tijdens deze wedstrijden zal de beker van de Noord-Hollandsche Brandwaar borgmaatschappij definitief worden ver reden. Op Zondag 14 Januari nationale wed strijden in het schoonrijden voor ama teurs te Nieuwe-Niedorp. Op Zondag 14 Januari zal de ijsvereeni- ging Nova Zembla te Krommenie natio nale wedstrijden in het hardrijden voor amateurs over 500, 1500 en 3000 meter- houden. Toen wij Trouwden. Nog even herinneren wij aan de opvoe ring van het brillante blijspel „Toen wij trouwden" van Priestley, door de N. V. „Het Nederlandsche Tooneel" artistieke leider Cor van der Lugt Melsert. Dit blij spel is het tooneelsucces van dit seizoen. In Amsterdam ging de vorige week in de Stadsschouwburg de 50ste voorstelling. Het geeft wat wij in dezen tijd zoo zeer noodig hebben. Dank zij de uitstekende bezetting (15 medespelenden) davert de lach aan houdend door de zaal. De Rustende Jager moet Vrijdagavond uitverkocht zijn. [OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK M.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 11 Januari 1940. Vor.k. STAATSLEEN1NGEN. 3—314 Nederl. 1938 3 Ned -lodië 1937 514 Duitschl '30 m verkL 13% BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. t. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie CaTvé Delft Cert. Nedert bord Lever Bros Philips Gloeil. Gem Bezit INDUSTR OND. BUITENL. Am Smelting 84% 8-.b/s 89% 82 167% 1C9'/j 317 1295/3 Anaconda Bethleh. Steel, Cities Service General Motors Kennecott Copper i 39% 23V* 59%6 408/i6 2 *%6 North American Rayon 19% Republic Steel 3T9/16 Standard Brands 4"/ib Steel comm 48l/i6 U S Leather 5 CULTUUR MAATSCH. H V A 401 Java Cultuur 241 Ned Ind Suiker Unie 213 Verg Vorstenlanden 104% MIJNBOUW Alg Euplor. Mij. (58% Rediang Lebong 100 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 251 t/e Kon Petr 2051/. Phillips Oil -0 Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber 203 Deli Bat Rubl er 162% Hessa Rubber .111 Ot'/ig 8n/jg Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. 14% Union Pacific73 Can Pac. gNoteering per 50. x) ex-coupon t Exclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 2%, heden 2% WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 125% tü% 105 4 96 115 111 110% 121% 161% 141% 19% 10%o 11% Z.45-3.C0 1V/16-? 99 167»/, 109% 37% 324 -il - 129% 2 59•ƒ»-* 40% 29 5% 48H/1S 402 .42 238 104 265%-} 29% 10% 206-7 65-Va 109 126 60 1116% 4% 115% 111% 141% 1C% 14'/, Vorige koers heden New-Y->rk 1.87% 1.87 Londen 7.41)4 7.40", Berlijn 75 20 75.20 Parijs 4.20 4.20% Brussel (Belga) 31.52 31.52 Züric'n 42.07 42.04 Kopenhagen 36.25 36.22% Stockholm 44.72 44.37% Oslo 42.65 42.65 4 jbucQecti ALK! GEBOREN: Johannes A., z. var M. C. de Jong. GETROUWD: Johannes van Berk lekens. OVERLEDEN: Jan Kaag, wedr. va Jan de Groot, wed Martinus M. Broer: Munk, 74 jaar. EGMONDBIN Geboren: Martie Alexander Skotarczak ker. Trijntje, d. v Klaasje Vlam. Overleden: Cat] jaar, echtgenoote van Alida Lief ting, oud Cornells Baltus. G jaar, weduwe van G Theodorus Schuit, ouc van Aafje Buisman. OUDOR1 Geboren: Theodo Adrianus Theodorus C Groen. Anna, d. v Aagje Noordwest. Overleden: Ali Park, oud 21 jaar. Jtheepsb SCHEEPVAé Stoomvaart-Mi Madoera S.J.P.L. van 1 Aagtekerk thuisr. van Bennekom J.N.L. van 1 Java J.N.L. van New Simaloer uitr. te Soer; Singkep uitr. te Batav Marnix van St. Aldegc 10 Jan. Tabinta uitr. te Port S Rotterdams! Slamat uitr. 10 Jan. 13 Djambi 10 Jan. van B: naar Nederlandsch-Ir JtcöMHCUU HET FRUITTEELT-] BEDRIJF TE SCI In het verslag van 1 stratiebedrijf van den logischen dienst der pr te Schellinkhout, over 1939, wordt gezegd, da tengevolge van de vo hebben kunnen doorg; waaronder het planten ken, ter vervanging va winter bevroren struik vóór het invallen van i komen. Er is intussche: met den snoei, speciaal met het oog op den ve N. S. K. goedgekeurd een klein gedeelte reed: De afzet van het no{ niet van veel beteeken loop van Januari zal doorgegaan. Voor de r als het weer het toelaa het planten van een aa: der het snoeien der vri senstruiken. Ook het s' meststoffen zal na de 1 mogelijk gebeuren. Voo wordt dezen winter ge geconcentreerde kunstr an S. S. F. korrels 1! 'mg wordt voor een ged super 10 pet. uitgestroo: en hoeveelheid zal iet: ---ironkeljjk bedoeld was °wijzing van kunstnr idien de weersgestelc k een aanvang worde hterbespuiting met c; worden peren, appel n. De pruimen zullen at minerale olie, Shel -nd met bestrijding ve -t oog op knopbeschad uiting met carbolineu treden, vooral als g ogende weersgesteldhe i Op 1 Januari 1939 1 '2 inwoners. Geboren i het jaar 61 kinderei 'den zich hier, er ove: kken 168 personen. oo 5 inwoners. Gistermorgen kwam 'Ppen dwars over den t hek van J, de Waar n Hoef te staan. Nie1 n zandauto kwam te 'ef in een sloot terech 'er zijn route vervolg Egmondbinnen kwam ts te vallen dat gene's orden ingeroepen. Het "n hersenschudding te burgemeester dezer en val eenige ribben gi

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2