Agenda Wij wi ik heb toch altijd nog mijn Vheumatiek Mijnhard Janmeel JkMicaties AMSTERBAMSCIE BEURS EGMOND NIEUWE I "*■1 EERSTE BLAD EERSTE BLA Alkmaar, Zaterdag. DRIETAL PREDIKANT. Op het drietal voor predikant bij de herv. gemeente zijn geplaatst (alfabetisch): ds. J. G. van Ieperen te Bennekom, ds. J. D. Kleijne te Oud-Beijerland en ds. I. Schipper te Kockengen (Utrecht). KNIP-PUZZLE VAN „DE FRIESCHE WINKEL". De bekende kruidenier uit de Lange- straat, de heer Haijtema, heeft in dit nummer een knippuzzle geplaatst. In de eerste plaats is deze bestemd voor kinde ren tot en met 12 jaar, deze ontvangen allen br inlevering een Verkade-reep. Tevens kunnen ze mededingen naar een vijf en twintigtal uitgeloofde prijzen. De stukjes behooren één voor één te worden uitgeknipt en dan in de juiste volgorde te worden opgeplakt op een velletje papier. Op de puzzle is plaats om den naam van den inzender te vermelden. Voorts kunnen óók de ouderen mede dingen naar een vijfentwintigtal prijzen. De oudere deelnemers worden in twee groepen gesplitst, waaronder de prijzen worden verdeeld, namelijk één groep, welke de puzzle gewoon opgeplakt inlevert en één gr^ep, welke er een gedichtje bij inlevert van ten hoogste acht regels, a totaal worden dus 50 prijsjes uitgeloofd. De beide fototoestellen zijn geëtaleerd bij de firma Flandria in de Langestraat. Deze firma stelt gratis twee films ter beschikking, terwijl de eerste films gratis worden ontwikkeld en afgedrukt. De jury zal nader in dit blad worden bekend ge maakt en tevens waar de uitslag wordt vermeld. Van de ouderen worden alléén de voorletters en straatnaam medegedeeld. De deelname is zonder eenige verplichting. De puzzles moeten in de maand Januari worden ingeleverd aan de zaak in de Langestraat. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 14 Jan. zal de apotheek van Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds8 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. DIERENBESCHERMING. Men schrijft ons: De Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren afd. Alkmaar en omstreken bestaat heden 15 jaar. Van deze gelegenheid maken wij gaarne gebruik ons doel en streven in beknopten vorm in één verband weer te geven. De vereer.iging werd gesticht met een 90-tal leden en omvatte voorloopig de gemeenten Bergen, Heiloo, Egmond aan Zee, Koedijk en Schagen. Spoedig sloten zich andere hierbij aan en thans ressor teeren de volgende gemeenten onder ons rayon: Bergen, Egmond, Castricum, Lim- men, Heiloo, Uitgeest, Akersloot, Graft, De Rijp, Zuid- en Noord-Schermer, Scher- merhorn, Oterleek, Oudorp, Heerhugo- waard, Noord- en Zuidscharwoude, Oud karspel, Broek op Langendijk, Koedijk, St. Pancras, St. Maarten, Warmenhuizen, Harenkarspel, Schagen, Schoorl, Callants- oog, Purmerend 'en de Beemster. Het werk bepaalt zich tot de dieren mishandeling uit onze samenleving te bannen: veevervoer en vervoer van pluimvee; het afschaffen van verkoops- misbruiken o.a. het dichtplakken der uiers der melkkoeien; vermindering van brandgevaar in stallen; humane slacht methoden; dieren verpleging; asyls; vrij heid voor waakhonden en afschaffing der trekhonden; stallen voor woonwagenpaar- den; vogelbescherming en verbod van kooivogelvangst; wintervoedering in de natuur; verbreiding van de dierenbescher mingsgedachte door middel van lezingen, films, pers, propaganda op scholen, ten toonstellingen, geschriften voor onderwijs en jeugdbewegingen, enz., enz., kortom alles wat in het belang van het weerlooze dier is. Van wat door onze afdeeling in de af- geloopen 15 jaren door veel strijd werd be reikt, noemen wij als de voornaamste fei- 'ten: het tegengaan van het indrukken der oogen der varkens op de markten; betere behandeling voor pluimvee; verbetering bij het transport van groot vee, zooals paarden, koeien, varkens, kalveren, scha pen, biggen, geiten en bokken; het tegen gaan van 't opplakken de- uiers der melk koeien; het \erkrijgen van een betere om heining in het dierenpark te Bergen, zoo dat de herten niet meer opgejaagd of ge wond kunnen worden door losloopende honden; het verhinderen van te zwaar be spannen -eddingsbooten te Egmond aan Zee; verbetering van te scherp wegdek langs de wegen; het leggen van stroo op de markten voor de kalveren: het tegen gaan van het drijven der koeien met de horens aan elkaar gebonden; zeer sterke vermindering der trekhonden en bétere ligging en meerdere bewegingsvrijheid der waakhonden; het aanbrengen van een uit stalkast op de markten; het vervaardigen on ophangen var. vogelhuisjes in den Hout door den Jeugdbondden bouw van 'n paar donstal in het woonwagenpark, waar jaar lijks 15C0 paarden gehuisvest worden onz. enz. Ook worder. door de hulp van den in specteur mot medewerking van de courant vele honden en katten geplaatst, terwijl zeer vele inlichtingen worden ingewonnen voor zieke oi aangereden dieren. Voorts is lint b°stuur nog steeds doende een asyl te stichten. Gaarne zouden wij dit bij het 15-jarig bestaan hebben willen grondvesten, doch door het ontbreken der zoo noodige gelden kon hiertoe nog niet worden overgegaan. Waar bij de oprichting der vereeniging het begrip: dierenbescherming nog min of meer als iets sentimenteels werd be schouwd, kan men thans zeggen dat de beweging reeds burgerrecht heeft verkre gen. De hulp en medewerking van vele zijden bij den verkoop van loten en speld jes en het aanbrengen van klachten zijn hiervoor even zoovele bewijzen. Ook van de politie en pers ondervonden wij steeds vele daadwerkelijke sympathie. Men vraagt weieens: mogen wij in deze tijden een beroep doen op den nood der dieren? Wij weten dat het huidige tijds beeld juist 'n gebrek heeft aan de zachtere tinten die dierenbescherming er aan ver mag te geven. Ook verlieze men nooit uit het oog dat men door betere behandeling van het dier het belang der menschen dient en dat wie ons steunt ook de duis ternis der tijden een weinig helpt ver lichten. Het moge zóó zijn en dat steeds meerde ren ons zullen steunen." FILMAVOND VOLKSUNIVERSITEIT. Zoo ooit, dan is het zeker in deze dagen gewenscht, dat wij ons bewust zijn, welk een schoon gebiedsdeel van het Neder landsche Rijk zich slingert als een gordel van smaragd om den evenaar. De documentaire kleurenfilm „Kleur en Glorie onzer Tropen", vervaardigd voor de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", geeft ons daarvan een schitterend beeld. De vervaardiger, mr. A. Hustinx, heeft een zwerftocht van zeven maanden ge maakt, 13000 km. over land en 15000 mij len over zee afgelegd, om het materiaal te verzamelen voor deze film, die derhalve een reis illustreert van ruim 40000 km., een afstand gelijk aan den omtrek der aarde. De reis vangt aan in Amsterdam met het m. s. Johan van Oldebarneveldt, Ge nua wordt aangedaan, Elba en Stromboli glijden voorbij, Port Saïd, met een bezoek aan Cairo, Sphinx en Pyramiden, Suez- kanaal, Roode Zee, Colombo, Sabang, Tandjong Priok. Het tweede gedeelte van de film begint met de landreis dwars door Sumatra. Wij bewonderen onderweg de cultures, aan schouwen de pracht van het blauwe Toba-meer en bezoeken het gebied der Minangkabauers met hunne kleurige kleederdrachten en woningen. Door de ongerepte oerbosschen trekken wij naar den Piek van Korintji, den hoogsten berg van Sumatra; langs de bekende petro- leumvelden bereiken wij tenslotte Palem- bang, het Venetië van onzen archipel. Het derde gedeelte van de film brengt ons naar Java, dat wij van Noord naar Zuid en van Oost naar West doorkruisen. Buitenzorg, Bandoeng, prachtig geleger. in het tropisch rijke natuurschoon, be zichtigen wij en wij maken een interes santen tocht naar een ontzagwekkende krater van den Papandajan, een der 18 werkende vulkanen van Java. Een bezoek aan het grootsche Boeddhis tische bouwwerk Boroboedoer en aan de sultanstad Djocjakarta wordt niet verge ten, terwijl tot slot van dit gedeelte prachtige opnamen worden gegeven van de rijst- en suikercultuur. Aan de laatste acte geeft een inlandsch vorstelijk huwelijk met de daaraan ver bonden feesten een bijzondere bekoring. Maar ook het bezoek aan het eiland Madoera met zijn typische stierenrennen en aan het eiland Bali met zijn bonte tempels, vergulde demonen, vreemde ge bruiken, en ceremoniën van lijkverbran ding, laat voor ons onvergetelijke herin neringen achter. DE RAMBLERS IN DE HARMONIE. Een VARA-avond met den heer A. Pleysier als spreker. Donderdag was wederom de traditioneele avond voor de Alkmaarsché VARA-vrien- den, waarop de Ramblers o.l.v. Theo Uden Masman, Peter Pech en Albert de Booij, hun namens de VARA in de groote zaal van de Harmonie een prettigen en gezelligen avond aanboden. Een geheel uitverkochte zaal getuigde van de belangstelling, die telkens weer enorm is en indien de Harmonie enkele honderden plaatsen meer had geteld, zouden zij ook bezet geweest zijn. Om 8 uur precies ving de avond aan met een kort openingswoord van den voorzitter van de afd. Alkmaar, den heer Fisscher. Hij deelde mede dat op 9 Maart een Oké-avond zou zijn voor de Alkmaarsché afdeeling, ter wijl wegens de groote belangstelling 21 of 28 Maart wederom de Ramblers pp hun tournee Alkmaar zullen aandoen. Spreker van dezen avond zou zijn de heer A. Pley sier, omroepsecretaris van de VARA. De Ramblers opende hierop met de passo- doble Montevideo en hadden direct contact met de zaal. Hun spel is voortreffelijk, ter wijl de show voor een Hollandsche band uniek is. Voor dezen avond hadden zij tal- looze populaire nummers op hun programma staan, o.a. het oerkomische „Mijnheer de Baron is niet thuis" en de zeer aardige show „De rechtzaak van Pietertje Swing". De jazz-liefhebbers konden ook hun hart opha len. Van de voortreffelijk gespeelde num mers noemen we Have the Jazz-band ball, Jitterbugs Nightmare, met interessante licht effecten en Jumbo goes to town met prach tige bass-soli. De mandoline- en banjo-soli door Jack Pet vielen bij het publiek zeer in den smaak. Verder trad opPeter Pech. Een arm zalig en zielig kereltje, dat klanpertande van de kou en niet wist hoe-ie het had; de stumper was in dienst. Telkens weer liet hij de zaal schaterlachen door zijn voortreffe lijke mimiek. Eenige malen ook trad hij op met den nog steeds populairen Albert de Booij; en wel in eenige oer-komische sketches. Albert de Booij zong nog een aan doenlijk levensliedje, Moedertje, genaamd, hetwelk groot succes oogstte. Vóór de pauze sprak de omroep-secretaris, de heer A. Pleijsier. Hij begon met de me- dedeeling, dat de Ramblers met den trein waren gekomen wegens de gladheid van de wegen en dus op tijd terug moesten: hij hoopte, dat door inkorting van zijn spreek tijd en van de pauze, het programma toch volledig zou kunnen worden afgewerkt, wat dan ook is geschied. Spreker gewaagde voorts van een ingezonden stuk betreffende het woord „klaplooper", dat hij in zijn ra diopraatjes had gebruikt, waarin de inzen der betoogde dat dit een leelijk woord was en waardoor spreker eenigszins huiverig was geworden om te spreken. Maar toch durfde hij het nu wel aan. De Radio-con trole-commissie toch noemde in het rapport, waarin zij de nlanen uitwerkte, waardoor een ieder een bepaald bedrag tot steun aan de omroepen moet betalen, het „klaploopers- rapport". Spreker noemde het bedrag, dat de Vara jaarlijks aan programma's besteedt, en wel 400.000. De radio geeft de menschheid veel, dus moeten wij allen medehelpen haar in stand te houden. Telkens weer worden er nieuwe eischen gesteld, zooals nu de ultra-korte-golfzenders, zoodat wij niet al leen het binnenland kunnen bereiken, maar ook de landen buiten onze grenzen; Ne- derlandsch-Indië, Amerika en Oost-Azië zijn dan voor ons bereikbaar en dat is in dezen tijd noodig als tegengewicht tegen de Hollandsche uitzendingen uit Moskou en Berlijn b.v. Vele volkeren hebben dit reeds; zelfs een klein land als Zwitserland, dat niet eens koloniën heeft, bezit een ultra-kortegolf- zender. Wel bestaat hier de Phohi, maar dit is een commercieele instelling. De vier groote onu-oepvereenigingen en ook de V.P.R.O. willen dit gaarne, maar het brengi zeer hooge kosten met zich mede, namelijk 300.000 per jaar en 300.000 aan technische kosten. Steunt daarom de Hollandsche pro paganda in den vreemde en geeft U op ah lid, ook al omdat zeer binnenkort de bij drage voor de omroepvereenigingen ver plicht zal worden gesteld, en dan zuller degenen die nog geen lid zijn, méér moeter betalen dan zij die wel lid zijn. Weest hierir niet neutraal, maar hebt een beginsel; d< beginselen staan pal tegenover barbarisme Spreker hoopte dat men zich zal opgever als lid van de VARA, juist omdat diens idea len zijn vrijheid, vrede en democratie. De VARA geeft geen sensationeele repor tages, maar helpt mede om den goeden geest in ons vaderland te bewaren, b.v. door df reportage van 1 Januari j.L bij de gemobili- seerden voor hun ouders, vrouw, kinderen en familieleden en helpt zoodoende dus mede de volkskracht te verstevigen. P. - DE REDE OVER KARAKTER-ONTWIKKELING. De Blavatsky Loge heeft de algemeen secretaris der Theos. Ver. Ned. afd. bereid gevonden om 15 Jan. in de Vrijm. Loge te spreken over „Karakter Ontwikkeling". Het kennen van zichzelf dat leiden moet tot het kennen van de menschheid en de geheele wereld, wil men in staat zijn z'n taak en plicht als mensch zóó te vervullen als van hem verwacht wordt, eischt onder scheidingsvermogen en loutering. Karaktervorming is de moeizame weg naar 't eeuwige licht en de stralende liefde. VOLKSZANG. Het Nederlandsche volk zingt graag en dat is een goede eigenschap. Hoe staat het nu met de kwaliteit van de meest gezongen liederen? Tot onzen spijt moet worden erkend, dat deze dikwijls op een niet hoog peil staan, zoowel wat betreft inhoud als melodie. Toch bezit Nederland een schat van mooie liede ren en deze gezamelijk onder goede leiding te leeren en te laten zingen is de taak van de Ned. Ver. v. d. Volkszang. Woensdag bestaat de gelegenheid een Volkszangavond mee te maken. Wie doet er mee? BRAND TE WARMENHUIZEN. Bij het afdrukken van dit nummer ver namen we, dat de Alkmaarsché brandweer is uitgerukt voor een brand in het pakhuis van den zaadhandel van den heer C. Beem- sterboer te Warmenhuizen. Op het oogenblik schijnt het vuur te hebben uitgewoed. Het pakhuis zal als verloren moeten worden beschouwd. Neem dan De echte zijn niet rond, maar hartvormig. „TOEN WIJ TROUWDEN". Blijspel m drie bedrijven van J. B. Priestley. De N. V. Het Nederlandsch Tooneel, onder artistieke leiding van Cor van der Lugt Melsert, Albert van Dalsum en A. Defresne, heeft gisteravond in „De Rus tende Jager" voor den Berger Kunstkring en O. en O. een succesvolle opvoering ge geven van Priestleys' blijspel „Toen wij trouwden". Dit stuk, waarin de draak wordt gesto- ster te zien gaf; Louis van Gasteren, die in de pantoffelheid plotseling in de meer manlijke houding komt van den baas in huis; waarin wij de zotste verwikkelingen gedemonstreerd vinden en waarin wij ook onthuld zien, hoe de vrouw, die 25 jaar lang gezwegen heeft, den egoïstischen, met zichzelf ingenomen man, als een krenterigen pietpeuter ziet. is door het gezelschap voortreffelijk opgevoerd in een uiterst verzorgde opvoering. Gisteravond werd het ons weer duide lijk, dat er, vooral in onze dagen, toch waarlijk niets beters is dan een avond van goed, vroolijk tooneel. De schrijver maakt van de gelegenheid gebruik om in dit stuk complete karakters neer te zetten. Er zat een prachtige vaart achter de opvoering en het publiek heeft zich dol vermaakt. Dit is ook voorname lijk te danken aan de vertolking door ras- artisten, want rasartisten waren het, die Priestleys stuk gisteravond opvoerden. Voor de tooneelliefhebbers behoeven wij slechts de namen te noemen van Marie Faassen, die ons een voortreffelijke werk ster te zien gaf, Louis van Gasteren, die den wethouder van een klein stadje uit nemend typeerde; Johan Elsensohm, een kostelijk type van een persfotograaf, vol levenswijsheid; een Theo Frenkel, die den pantoffelheld prachtig speelde, om duide lijk te maken, dat de ouderen, wat de tooneelspeelkunst betreft, de jongeren nog wel wat kunnen leeren. Mieke van Oorschot, het romantisch aangelegde dienstmeisje, dat tot den siga ren-begeeringen, steeds in de olie verkee renden persfotograaf zegt, dat haar moe der haar geleerd heeft, dat, wanneer God had gewild, dat de mannen rookten, Hij hun wel een schoorsteen op hun hoofd zou hebben gegeven en onmiddellijk ten antwoord krijgt, dat wanneer God gewild had dat de mannen boordjes droegen, Hij hen wel een boordenknoopje in den hals zou hebben gegeven, hetgeen een onbe- Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Ver dachte sta op (rom.-sens.)hoofdrollen Do lores del Rio en Douglas Fairbanks Jr. Toe gang boven 18 jaar. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Vier mannen der duisternis (sens.); hoofd rollen Anna Lee, Hugh Sinclair, Griffith Jones Frank Lawton. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Donderdagavond geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Het is een wonderlijke wereld (hum.-rom.); hoofdrollen Claudette Colbert, James Ste wart. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 13 Januari. 8 uur, café Renses te Stompetoren, feest avond Huisvlijt en Floralia. Zondag 14 Januari. 3.30 en 8 uur, 't Gulden Vlies, Majo Marco and his band. 7 uur, ijsbal in 't Huis de Brederode te Oudkarspel. Maandag 15 Januari, 7 uur, op de 0":degracht, gecostumeerd ijsfeest vanwege de Burger IJsclub. 8 uur, vrijm. loge a. d. Nieuwesloot, voor dracht van J. Kruisheer voor de Blavatsky- loge. 8 uur, Rustende Jager te Heiloo, film avond gem. electr. bedrijf. daarlijk gelach veroorzaakte, verdient ook een compliment. Hélène Berthé, Corrie Korevaar en Mien Duymaer van Twist, de ega's, die 25 jaar gedacht hadden, dat ze wettig ge trouwd waren geweest en op hun zilveren bruiloft ervoeren, dat ze dit niet waren en ia allerlei verwikkelingen door den dron- ken persfotograaf tot de conclusie komen dat ze toch echt getrouwd zijn, mogen niet ongenoemd blijven. Zij gaven ons Engelsche typen te zien, die, als ze los komen, niet van onze Hollandsche echt- genooten verschillen. Kostelijk was ook Ludzer Eringa als dominé Mercer. Een dergelijk blijspel kan slechts door de vertolking van goede beroepsartisten tot zijn recht komen, die trouwens het voordeel hebben, dat zij zoo'n stuk ette lijke malen spelen. Gisteravond was het de 60ste opvoering en wij zijn er zeker van. dat dit stuk de honderdste opvoering haalt. Aan het slot der voorstelling huldigde de voorzitter van den Berger Kunstkring, de heer Klomp, het gezelschap, door Mien Duymaer van Twist bloemen aan te bieden. Dank bracht hij O. en O. voor het initia tief voor den avond en voor de samenwer king, die het mogelijk hgeft gemaakt, den Kunstkring weer op gang te krijgen. In Februari volgt vermoedelijk een voorstel ling van het blijspel „Je kunt het toch niet meenemen", van het „Centraal Tooneel". De commandant van het garnizoen, sprak een dankwoord tot het bestuur van den Kunstkring en uitte eveneens den wensch, dat de samenwerking met O. en O. tot meerdere van dergelijke geslaagde avonden zou leiden. Na afloop volgde een geanimeerd bal, onder leiding van den heer Sombroek met zijn Sonny Band. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 13 Januari 1940. 89 82 155 1C8 Vor.k. STAATSLEENINGEN. 3—314 Nederl. 1938 85% 3 Ned-lndië 1937 83 554 Duitscbl 30 m verkL 13'/, BANKINSTELLINGEN. Amsterd Baak Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENI.. Alg Kunstzijde Unie 37'/s Calvé Delft Cert. 59'/, Nederl bord 32b Lever Bros 96% Philips Gloeil. Gem Bezit 129 INDUSTR OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper #11* II t *111 38s/s 22'/, 573/, 3% 39«/I6 28%, North American Rayon 1Vs i 1Ó1S/16 57,6 463/, 5 Republic Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden 104% MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. 56'/, Redjang Lebong 100 PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubier Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi (nterc Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika liin Java—ChinaJapan lijn Kon Ned Stoojnboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Del, Batavia Oude Deli Senemhah141 AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac. §Noteering per 50. x) ex-coupon tExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 2%, heden 2% WISSELKOERSEN AMSTERDAM N1ET-OFFIC1EEL. 400 238 230* 251% 204 29 Vs 9»/l6 8% 201 162'/, 107'/, 125 Vs 5,3/, 104 4 96 114 109% 107% 120 167 IS3/, 9'V,6 11% 141/16 74 2.45-3.10 833/, 13% 88 164 107% 36-% 326 95»/, 1263/,-? 37% 21?-l8/i« 55|-9/i6 38% 27% 18% 1 51/i6 441-13/iC 395% 208 230 102% 57% 246'/, 261% 29i/i6 9% 8%s 19S% 160 103'/, 122 55 316/,6 95% 113% 108'/, 106 119% '64'/, 139 9% lü'3/,8 Vorige koers heden New-York 1.87 1.8614 Londen 7.4014 7.40% Berlijn 75.20 74.8214 Parijs 4.20 4.2014 Brussel (Belga) 31.54 31.5314 Zürieh 42.0214 41.9214 Kopenhagen 36.2214 Stockholm 44.6714 Oslo 42.60 GEM. OPHAALDIENST. Wegens ziekte en verhindering van. de boden van den Gemeentelijken Ophaal dienst worden de. aangeslotenen verzocht hun kaarten met bijbehoorende biljetten, zoo spoedig mogelijk ten kantore van den Ontvanger der Gemeente, Breedstraat 11, in te leveren. De Ontvanger, SCHIERBEEK. 13 Januari 1940. De bevolking dei 31 December 1938 uit 1595 m. en 1452 vr. In meerderde zij door ve geboorte met 35 m., d vr„ door geboorte mei meerdering 131 m. en De bevolking vermi met 58 m. en door o door vertrek met met 19 vr. Totale verr vr., dus 238 zielen. Per saldo nam de 1 105 zielen, zoodat zü c droeg 3152 zielen, nar vr Het mannenovers 143 tot 126. Van di elders geboren. Het ge het vorig jaar van 53 van 32 tot 48, welke st door de vestiging van van dagen, dat mét de ting tevens het hoe klaart. Overtrof de vei trek yeents met 8, 85 personen méér dar aantal huwelijken bed 1938. Echtscheidingen voor, evenmin kindser Voor het diploma Nederlandsche Roode I examen geslaagd de d Broek, B. Hopman, F E. C. Broek. Donderdagavond is een militaire cantine g gen der commissie, bes J. van der Borden, F. Zeun, J. W. Roobol en de- 4de militaire cantin zicht wel voor de wordt. Deze cantine is specii sche militairen. De op gaan door een begroet: herv. kerk onder leidii ker, ds. Venema. In den ouderdom v in den nacht van Woe plotseling overleden d indertijd een der firm kerij en boekhandel alhier. Jarenlang hee: hiervan gestaan. In 1 overgegaan aan een verplaatst, de boekha De overledene trad openbare leven. In 1926 is hij wijlen man opgevolgd als p der herv. kerk, we'ki nauwgezet heeft verv be heer Groot had hebberijen o.a. voor fo was de eerste in het d gebouwd toestel de kh opving. De Heer en Mev Ir. J. J. M. DOB VA geven met vreugde geboorte van een BERNAF Bergen, 11 Januar Huize „Hoogwou Verloofd: ANNY BI en PIET DIJKS' Utr.weg 89, Arnhe Houtweg 7, Alkmu 14 Januari '40. Heden overlei onze geachte oud-Patroon CORNI VAN Dj.N T in den ouderdoi 66 jaar. c. kruiden: H. W. KRUIE 1 Alkmaar, 13 Ja Koningsweg 9 Heden over Stervenden, on grootmoeder Mevrou in den ouderdon Wij bevelen Alkmaar: Rotterdar Alkmaar: Alkmaar, 12 Jan Nieuwlandersi De plechtig Januari 1940 om (Laat), Alkmaai kerk in het fami

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2