DE KINDEREN EN HET IJS. Jiimnieuws overwinning VRAAS EN AANBOD Financieel NOTITIE Schuim den aanslag weg met Ivorol LANGENDIJK 't ZAND WOENSDAGS en ZATERDAGS 35 cent per vijf regels, j gevaarlijkste sprong, die misschien oit gezien is. WARM EN HUIZEN HET IS WINTERI Ongelukjes op het ijs! M. J. BRUSSE: Mee t< TWEEDE BLAD zoodat het mooie witte glazuur Uwer tanden weer te voorschijn komt. Tube 60, 40 en 25 ct. Voor het Mercurius-diploma boek houden slaagden de heeren A. Kramer Cz. te Zuidscharwoude en R. v. d. Ploeg te Noordscharwoude. Ploegersbond vergaderde. De Ploegersbond Langendijk en Om streken vergaderde Woensdag in café Kramer te Zuidscharwoude. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. In kas was 0.50. Men besloot, dit jaar een contributie te heffen van 0.50 per jaar. In de plaats van den heer W. Borst Az. te Noordscharwoude, die wegens ophef fing van bedrijf als bestuurslid bedankt heeft, werd gekozen de heer H. Bekker Pz. te Noordscharwoude. Men besloot, het ploegloon te verhoogen met 0.10 per snees, in verband met de tij dsomstandigheden. Verder werd nog het voederrantsoen voor de ploegpaarden besproken. Het is nu al te klein en als er straks met de paarden gewerkt moet worden, zal het heelemaal te weinig zijn. Het bestuur werd opgedragen, te trach ten een grooter rantsoen te verkrijgen voor de paarden, waarmee gewerkt moet worden. Door het ijs gezakt. De heer H. Diqueem Jr. zakte bij de vlot brug over het N. Kanaal alhier door het ijs. Gelukkig wist hij zich nog juist zoolang aan het ijs vast te klampen, dat hij door inmid dels toegeschoten helpers kon worden gered. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend d contant (Dinsdags en Vrijdags inzenden* Te koop als nieuw Hoekstra schaatsen met schoenen, maat 40. Prijs totaal 10.—. GUURTJESLAAN 3, Bergen. Te koop gevraagd: klein autogenisch lastoestel (z.g. karweitoestel) zonder slangen, etc. Spoed. GARAGE TASCHE, Kennemerstraat- weg, Alkmaar. Het Naaimachinehuis: gebr. hand machines als nieuw, houtwerk iets beschadigd. Koopje. Ook nog eenige van 5 en 7.50. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Aangeboden: Ontdooi-transformator, compleet. VAN DER KAAIJSTRAAT 30 A. Te koop: 1 Godinkachel voor groote kamer z. g. a. n. 15.00, 1 leeren jekker, groote maat, 10.00. SNAARMANSLAAN 143. Groote Salamanderkachel met asla en kleine Tigerkachel, beiden als nieuw. S. BAKKER, Smederij Achterstraat Alkmaar. Tel. 3571. Goede Schrijfmachine gevr., bij voor keur Remington. Brieven onder letter F 700 bureau van dit blad. Te koop: een prima kleine haard voor bijverwarming. VRIESMAN en Zn., Verdronkenoord 85. Telef. 2469. Te koop uit netten inboedel: lief For nuisje, Closetstoel, pracht Veerenbed (koopje), Ledikant 2, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Inkoop van inboedels, naaimachines, enz. Te koop goed loopende Sarolea-motor '29, 500 c.c., beste banden. Te bevra gen HEILIGLAND 29 A. Gebr. „Fongerr" Heerenrjjw., trom- melrem, 3 versnellingen 32.50, Dienstrijw. 15, Heerenrijw. 13.50, 17.50, D. rijw. 16.50, Jongensf. 13.50, Meisjesf. 12.50, enz. NIEROP, Heerenstr. 10. Tel. 3827. Te koop: een partij zware scheepslui ken gesch. voor mestplanken. Brug- dekdelen enz. Electr. Wagenmakerij ,,De Valk". Friescheweg 4, Alkmaar. Glimlachje. Geachte luisteraars, juist op dit oogenblik maakt de kampioen de Maandoverzicht C.V.V. Dec. 1939 Dec. 1938 Roode kool 1.771,100 kg. 1.550.225 kg. Gele kool 304.500 461.175 D. witte kool 339.400 586.550 Uien 39.875 66.475 Bieten 2.975 NeP 2.100 125 Andijvie 25.150 st. 1.600 st. Aardappelen 11.550 kg. 800 kg. Witte kool 277.500 356.050 Spruitkool 200 60 Savoye kool 12.200 2.200 Peen 3.575 9.625 De omzet bedroeg in December 1939 86.587,02 tegen 49.621,62 in Dec. 1938. De totale omzet over het kalenderjaar 1939 bedroeg 807.989.58 tegen 571.742,53 in 1938. VERDACHTE, STA OP! City-Theater. De titel verraadt reeds, dat we hier met een rechtszaak te maken hebben en inder daad, het geldt hier een moord op de prima donna van een Parijsch theater. Maar wie pleegde dit misdrijf en waar was de dader? Aan verrassende wendingen ontbreekt het hier geenszins. De politie zocht in de richting van de eigenares van het mes, waarmee de moord was gepleegd dat was een danseres van hetzelfde theater, wier man door het slachtoffer geplaagd werd met toenaderings pogingen. Deze man ging daar schijnbaar op in, omdat de primadonna de macht had om hem en zijn partner „er uit te gooien" en hij het baantje, verkregen na veel oefe ning, niet wilde missen. Maar hij geloofde niet aan de schuld van zijn vrouw en herin nerde zich, dat bij het uitgaan van het thea ter een man hem gevraagd had waar de ka mer was van Yvette (de later vermoord ge vonden vrouw). Op het politiebureau vindt hij uit vele andere de foto van dezen man, d-ie reeds wegens diefstal en chantage ver oordeeld was, doch volgens de politie kon deze man niet in Parijs zijn en dus hielp zij niet om hem te zoeken. En intusschen zat de danseres Seymour opgesloten als verdachte. De jury zal haar na het vernietigend requi sitoir van den openbaren aanklager allicht veroordeelen, want de verdediger kon den verdwenen man niet vinden en zonder diens getuigenis zal er niets zijn wat de gevangene kan redden. Met hulp van een vriend gelukt het echter aan haar echtgenoot om den ge- heimzinnigen man te vinden in een dans huis in de onderwereld en dan wordt de zaak opeens in een razend tempo tot een eind gebracht, waarbij blijkt, dat de dader steeds heel dichtbij was geweest en zich verraadt na het dramatische deel van het pleidooi van den verdediger. In deze film toonen Douglas Fairbanks Jr. (de danser) en Dolores del Rio (de onschul dig verdachte), al zijn beiden den laatsten tijd ook wat verdrongen van het eerste plan. nog zeer wel 'n schitterende rolprent te kun nen maken. Naast hen mogen zeker genoemd worden de beide rechtskundigen, de officier van justitie en de verdediger, die in de rechtszitting, waaraan een groot deel van de film wordt gewijd, zulk een voorname plaats innemen. Na een goed journaal volgt in het voor programma de klucht „Variété gaat nooit verloren", alsmede een gekleurde teekenfilm van Walt Disney. 'T IS EEN WONDELIJKE WERELD. Victoria-Theater. Guy Johnson (James Stewart) heeft een eigenaardige betrekking. Hij moet den mil- lionnair Heyward thuis brengen als de man dronken is en krijgt voor dat baantje 100 dollar per maand. Heyward trouwt en op den avond van zijn huwelijk zoekt hij een vrouw op, die zijn trouwpartij wilde verhinderen. Hij komt op haar kamer maar op hetzelfde oogenblik wordt de vrouw door een onbe kende neergeschoten. In haar gesloten hand vindt Johnson, die Heyward gevolgd is, een talisman een half dubbeltje. Heyward wordt van den moord verdacht en gearresteerd, evenals Johnson, die men van medeplichtigheid verdenkt. In den trein waarin men hem vervoert ziet hij de advertentie van een vrouw om „de man van het halve dubbeltje" te ontmoeten. Hij veronderstelt, dat dit Hayward's vrouw is, die op haar impressario verliefd is en schatrijk wordt als Heyward komt te sterven. Dat impressario zal dus de man zijn door wiens toedoen Heyward gearres teerd werd. Johnson begrijpt dat de man, die de an dere helft van de talisman bezit door den moordenaar te gevaarlijk wordt geacht en evenens in een val gelokt wordt. Hij springt uit den rijdenden trein, komt in het water terecht en vindt op den oever een jonge vrouw (Claudette Colbert), een dichteres, die hem voor een moordenaar aanziet en hem daarom vreeselijk interes sant vindt. Hij tracht tevergeefs het meisje kwijt te raken op zijn avontuurlijken tocht om te ontsnappen aan de 200 agenten, die naar hem op zoek zijn. Er volgt een reeks van de zotste avonturen waarvan de span ning telkens weer gebroken wordt door al lerlei komische verwikkelingen. Als hij als tconeelspeler vermond op het punt staat den werkelijken moordenaar te ontmaskeren, wordt hij door de politie ontdekt en gearresteerd maar het is alweer zijn vouwelijke partner, die op het laatste oogenblik ingrijpt en door wiens bemidde ling ten slotte de ware schuldigen gevonden worden waarna Johnson en zijn helpster elkaar beter leeren begrijpen en de toe schouwers naar huis gaan met de gedachte, dat het wel op een bruiloft zal uitloopen. Vooraf gaat een uitgebreide serie binnen- er buitenlandsch nieuws, een gekleurde tee kenfilm, een kijkje in het buitenland en een dier alleraardigste rolprenten waarin Span- key en Alfalfa de hoofdrollen vervullen. - Door GUUS BETLEM Jr. Zeven graden! Kees Vermaas gaf zijn vrienden een stevige mep op diens schou der jo, Jaap, dat belooft een reuze wed strijd, morgen! Jaap Gelder keek peinzend naar de ther mometer, waarvan het kwik tot vele streep jes onder nul was gedaald, en knikte. Morgen inderdaad! Maar, het beloofde nog meer, voor hem tenminste. Een glorie rijke wedstrijd tevens, want het stond zo goed als vast, dat hij als overwinnaar uit de strijd zou komen. Schaatsen, het was z'n lust en z'n leven en niet eentje, die hem daarin de baas was. Of het moest Jantje Bakker zijn, maar die had al in geen twee winters meer meegereden. Zoals ieder jaar, wanneer het eventjes maar wilde doorzetten met vriezen, organi seerde het plaatselijk comité van de ijsclub ook nu weer groote wedstrijden. De deel nemers werden geplaatst in klassen, al naar hun leeftijd en wat dat betrof, zou hij ze ker tegen Jantje moeten uitkomen, want ze waren precies even oud. Mooie prijzen wa ren er aan verbonden: een eerste van tien gulden, dat was niet mis! Voor een tientje had-ie die nieuwe kunst schaatsen, waar hij al zo lang op gevlast had, zodat hij voortaan ook op de kunst ijsbaan zou kunnen rijden, in de nabijzijn- de stad, wanneer de winters kwakkelig wa ren. En dat waren ze meestal. Gelukkig was dit jaar een uitzondering, en naar hartelust had hij gereden, overal waar even begaan baar was. Nee, getraind was-ie goed, hij hoefde zich geen zorgen te maken, vast niet! Hoogstens kreeg hij nog een beetje tegen wind van Pimmy de Vries, maar dat was dan ook net alles, en heel erg hoefde hij zich niet eens in te spannen om het van dien te winnen. Zoo gezegd had hij de schaatsen al in z'n zako, zó! Hij was niet de enige, die zo dacht: Kees, en al z'n vrienden waren het volko men met hem eens. Tegen Jaap kon nie mand op, en ze vonden het niet eens de moeite waard, om het te proberen. Eén uitzondering was er, en dat was Jantje Bakker, de zoon van een eenvoudi- gen arbeider, die al twee jaar nu zonder werk was. Harde jaren waren het geweest, waarin Jantje alles aanpakte, wat hij kon krijgen, om z'n vader en ziekelijke moeder te steunen. Niet altijd was het hem gelukt, en met z'n drietjes kenden ze moeilijke, héél moeilijke dagen wanneer er geen geld meer in huis was en de winter voor de deur stond met z'n gure vlagen, als de storm raasde om hun huisje. Meermalen was Jantje er dan nog op uit gegaan om hout te zoeken voor het kleine fornuisje, dat nog zoo zelden maar gloeide. Ook Jantje deed mee! Hij vertelde het opgewonden aan Jaap, toen hij hem tegen kwam, op weg naar huis. Twee jaar lang was het hem niet mogelijk geweest, de gul den inleggeld bijeen te sparen, die beno digd was voor de inschrijving, nu was het hem gelukt. Enhij zou winnen, zoals hij lachend beweerde, een gebronsde wijs vinger opheffend naar Jaap, die hij al ken den, vanaf de allereerste schoolbanken. Deze haalde z'n schouders op. Daar verwed ik een tientje onder!" sprak hij ach teloos, volkomen zeker van zichzelf. Even trok het om Jantje's mond. „Ik heb geen tientjes te verwedden, meende hij wat bit ter maar dat tientjedat éneis voor mij. En voor niemand anders". En in gedachte zag hij het blij-verrukte gezicht van z'n ouders, wanneer hij achte loos het papiertje op tafel zou leggen. „Hierzo" zou hij zeggen gewonnen voor julliede eerste prijs". Ze waren nooit druk geweest met woor den, maar in stilte genoot hij nu reeds van de verbaasde oogen, die ze zouden opzet ten. Een tientje, een héél tientje dat was in tijden niet gebeurd En stiekum trainde hij op de sloot achter hun huisje, vastbesloten zich de kans niet te laten ontnemen. Die volgende middag was het stampvol op de ijsbaan. Bij tientallen stonden daar de vrienden van Jaap, hem bij voorbaat al toejuichend. Maar Jaap lette er nauwelijks op. In z'n hoofd hingen nog de woorden van z'n vader: 't Gaat slecht met vrouw Bakker, heb ik gehoord... geen wonder in zo'n gezin, waar alles nu letterlijk ont breekt. En het zijn zulke e e r lij k e men sen Nerveus kek Jaap om zich heen. Was Jantje er al? Hij zag hem niet! Ja, toch daar kwam hij juist, z'n schaatsen als een kostbare schat onder z'n armen gesneld. „Hu, die Jantje plaagden de vrienden - waag je ook nog een kansje? Je weet niet eens meer, hoe je ze aan moet binden, wed ik". Jantje zweeg en hield zich wat terzijde, in afwachting van de dingen die komen zouden. Daar klonk het startsignaal; opstel len! Tegen wie moest-ie rijden? Aha, Pim- metjedes te beter. Na Jaap de sterkste schaatser. Klaar? Daar gingen ze! 's Jonge, 't viel Jantje niet mee. Drom mels goed kon hij merken, da-ie in jaren niet gereden had, tenminste niet had-gere den. Maar met een behoorlijke voorsprong kwam hij niettemin uit de strijd. Langzaam verstreken de uren. Spannen de momenten wisselden af met komische, wanneer hier of daar een fikse buiteling werd gemaakt, of twee beginners met elkaar wedijverden in het krukken. Maar eindelijk dan, daar was het groote moment: het ogenblik, waarop al de jongens intuïtief hadden gewacht, en Jantje voelde iedere vezel van z'n lichaam span nen. Nu, nu zou het er om gaan, en winnen moest-ie! Hij zou! Hij.... Maar bij de eerste vier slagen voelde hij in Jaap al de meerdere. door Guus Betlem Jr. 't Is Winter 't is winter;! Het kwik is gedaald. Kom jongens, je body Je spieren gestaald! De schaatsen uit 't vet, En de trui uit de kast! Vooruit, op de baan! Vóór de dooi ons verrast. 't Is winter 't is winter! Het landschap is wit, Geen Hollandse jongen Die binnen nu zit! Het (js brengt die jongens Hun hoofden op hol, Vooruit maar, naar buiten! Weest dartel en dol! Rij op, in een sliert, En doe allemaal mee! En als je 't moet leren, Dan pak je een slee Maar bindt ze weer onder, En toon je een vént! Bewijs, dat je stuk voor stuk Hollander bent!! Laat schallend weerklinken Je kreten van vreugd, Toe jongens, geniet van Je heerlijke jeugd! Jan Salie zit thuis bij De kachel, en kniest Maar 'n Hollandse jongen Op 't ijs, als het vriest!! (Nadruk verboden). Bleek maar vastbesloten zette hij z'n tan den op elkaar. Z'n kop vooruit schoot hij naar voren... Jaap, Jaap!" brulden de jongens en hij voelde een vreemde pijn in z'n hart. Zo was het immers altijd? Het liep je mee, ofhet liep je tegen. Maar als het je meeliep, liep alles je mee! Dan kon je rijden zoveel je wilde, al was het inleggeld een rijksdaalder desnoods en dan was je getapt onder je vrienden. Jaap, Jaap...! Niet eentje was er, die zijn naam riep. Naast hem reed. Jaap met forse sla gen. Hij had niet overdreven: z'n schaatsen had-ie in z'n zak. Want nog had hij z'n uiterste krachten niet gegeven, die spaarde hij voor de laatste honderd meter, wanneer hij met een duizelingwekkende vaart over de eindstreep zou gaan, Jantje ver achter zich latend. Een tientje! De eerste prijs! Och wat! Met een ruk trok hij z'n schouders op' Wat kon hem dat tientje schelen, 't ging om de eer. Hij, Jaap Volders kon immers niet ver liezen? Maar een tientje was veeleen tientje was nieuwe schaatsen en de moge lijkheid om iedere winter te rijden. Met de fiets wat-ie in een kwartiertje in de stad. Maar een tientje was ook brood, en eieren en vlees, enSchouders aan schouder reden ze nu. Geen duimbreed gaf Jantje gewonnen, maar Jaap voelde,hoe hij aan het einde van z'n krachten was. Nog 'n veertig meter en de strijd was gestreden. Onwillekeurig spande hij z'n spieren. Hij voelde zich zweven. Nü nu moest-ie doorzetten, anders was het te laat! Dan haal de hij het niet meer, werd de afstand te kort voor dergelijke experimenten. Hij boog z'n lijf naar voren Een tientje nieuwe kunstschaatsen iedere dag rijden de gedachten tolden door z'n hoofd in een warreling. En opeens hoorde hij weer de stem van z'n vader: ,,'t Gaat slechts met vrouw Bakker, heb ik ge hoord Z'n lichaam ontspande zich, lang zaam maar zeker. Ben je gevallen? dan sta je weer op! zeggen we laco- niiek. Op het ijs moet je zo nauw niet kij ken! Een blauwe plek meer of minder... Natuurlijk, groot gelijk, zo denken we er allemaal over. En je moet ook niet klein zielig zijn. Maar... Maar dat neemt niet weg: er zijn toch wel eens gevallen, dat het niet zo gemak kelijk is, om op te staan, ook al zet je je tanden op elkaar en springen er tranen in je ogen. Ernstiger gevallen, waarbij het zelfs ver keerd zou zijn, ja héél verkeerd! Jongelui, wat moet je doen in ao'n geval? Een dokter halen, heel goed, maar als die er niet dadleijk is? Dan kan het o, zo nut tig zijn, wanneer je er zelf een heel klein pietsie vanaf weet. O, verschrikkelijk wei nig maar, doch net genoeg omgeen verkeerde dingen te doen althans. Bijvoorbeeld: iemand heeft z'n voet ver stuikt! Natuurlijk heeft hij geprobeerd een extra mooie acht te draaien, met als gevolg een harde bonseen ster in het ijs èn die verstuikte voet dan. Wat nu wel en wat nu niet te doen? Zeul hem niét overeind in ieder geval en tracht hem, wanneer hij zich bijzonder dap per wil voordoen, van dat denkbeeld af te brengen. Rustig blijven zitten is het beste. Maak vervolgens de schaatsriem los, of, wanneer de enkel érg pijnlijk isknip hem door! Die riem natuurlijk, niét de en kel! Maak ook de schoenveters los, maar ga niet aan de schoen zelf rukken of sjor ren, want dat moet je zélf maar eens on dervinden, als je het slachtoffer bent. En niet alleen, dat het pijnlijk is, 't is boven dien gevaarlijk, want al te ruwe behande ling kan ernstiger gevolgen hebben. Bij kneuzing moet je het gekneusde deel hoog houden. Niet figuurlijk, maar lètter- lijk, zodat het bloed, dat zich door de on- derhuidsche uitstorting opeenhoopt, kan af vloeien. Leg op de gekneusde plek 'n koud voorwerp (bijvoorbeeld 'n natten omslag) en druk zachtjes. Héél zachtjes, jongelui! En wanneer je denkt, dat iemand iets ge broken heeftlaat hem dan stil liggen en doe helemaal niets! Ook al ben je er niet zeker van, want een breuk is dikwijls onzichtbaar, bedenk dat wel! En in al deze gevallen: haal een dokter of een oudere, die je zeker raad zal willen geven en hel pen. Want het kan altijd erger zijn, dan je denkt! Ziezoo, dat weet je dus alweer, maar... probeer toch maar liever te blijven staan op je schaatsen, dat is betér! Naast hem zwoegde Jantje. Een snelle blik opzij. Nee, ook Jaap scheen alles te hebben gegeven, wat-ie kon. Even had hij gedacht, bij die snelle buiging van z'n lichaam, dat maai1 nee! En in een alleruiterste krachtsin spanning boog Jantje zich vooruit een centimeter, een decimeter Hij zette z'n tanden op elkaar, dat het knarstez'n handen krampten in de lucht. Als eerste gleed hij door de finish met een verschil van een halve schaats, zo als de jury uitmaakte en stralend van ge luk en voldoening streek hij z'n tientje op. „Eerlijk verdiend!" zei Jaap, terwijl hij hem de hand drukte, maar z'n stem klonk schor. Nou ja, dan maar geen kunstschaatsen, dit jaar 't kon nog best wachten! VIER MANNEN DER DUISTERNIS. Harmonie-Theater. Met stijgende belangstelling en in voort durende spanning hebben de talrijke toe schouwers gisteravond de eerste voorstelling gevolgd van het fantastische verhaal, ont sproten aan het brein van Edgar Wallace. De vier rechtvaardige mannen, in de film ge noemd „de vier mannen der duisternis", die nen hun vaderland Engeland, dat zij eeren en liefhebben. Zij zijn een complot tegen hun land op het spoor gekomen. Terry heeft zich laten opsluiten naast den gevangene Potek, om van hem bijzonderheden te weten te ko men over dit complot om het Britsche Rijk te vernietigen. Het geval heeft betrekking op het verraad van een edelman en parlements lid en van de echtgenoote van een hoogge plaatst ambtenaar aan buitenlandsche zaken. De edelman is eigenlijk geen Engelschman en Myra Hastings heeft veel geld noodig voor luxe en is bovendien verliefd op een der handlangers van Sir Haman. De verraders werken brutaal, maar de vier mannen dein zen voor niets terug en hebben als het noodig is hun leven voor de goede zaak over. Dit bewijst Terry. Maar wij mogen niet te veel over deze mysterieuze geschiedenis vertellen, want dat zou de spanning voor de nog ko mende bezoekers te zeer verminderen. Al leen is het wel merkwaardig, dat een pas vermoord parlementslid toch een belangrijke rede in het Lagerhuis houdt. Gaarne wijzen wij nog op de belangrijke rol, die de dappere journaliste Ann Lodge in deze film vervult. Maar de belooning ontgaat haar niet. De film wordt prima gespeeld. Frank Lawton als Terry, Francis L. Sullivan als de z.g. eigenaar van een modehuis, Hugh Sin clair als de tooneelspeler en Griffith Jones als de vriend der journaliste zijn schitterend in hun rollen, terwijl Anna Lee uitstekend iï als de journaliste. Het geheele werk is in zijn genre hoogst merkwaardig en geen liefhebber mag deze film dan ook verzuimen. Het voorprogramma bracht een paar zeer mooie journaals met vele belangrijke opna men, een muzikale film met uitstekendén zang en een éénacter van een chimpansee, die een zeer behendig cowboy bleek te .zijn. DERDE BLAD Belangrijke laten conclusies spoedig einde v toe. Russisch Duitschland fondsenmarkt loop. De bar verslag Wyers petroleumindus voor tabak en in Amerika bi: Hoe hoog de belai tieke gebeuren kort den oorlog en tijdens peling van Polen ook ning is er op het oog minder op geworden meer mogelijk, dat we richting, die deze politiek van Duitschl groote flater heeft bei uitwerking van het Rusland is veel groot zich in de Wilhelmst voorgesteld. Italië ka worden afgeschreven in de plaats is gekom van de heeren in Mos achtige waarde. En de economische eenkomst met Ruslani lijn wonderen had ve economisch gebied, een wissel op de t Ten spijt van de k van Duitsche zijde voering aan de bel( krijgen, komen de Slechts druppelsgewij ter en de moeilijkhed daarvan wel de voor aan de behoefte van kunnen voldoen, one invoer uit de vroegei maakt, had men met dat dit land 2,4 mill leveren. Volgens eer Amerikaanschen prof echter 325 treinen m een afstand van 43, moeten rijden. Onnoc benoodigde spoorweg: beschikbaar is. Met d veel beter. Duitschlan over de sythetische tijd heeft het land jaar noodig en nu de gesloten, had Ruslani millioen ton te lever 55,000 tankwagens no geen twee maal zoo Onnoodig te zeggen, Finland tot nu toe ee: is gebleken en er zelf een tekort aan benzir de leveranties aan Di terecht komen. In het algemeen is kringen van overtuig! schillende teekenen, Slechts spoedige groi tieke sucessen, Duitsi len kunnen houden, t(jd kan duren. Op bliek zeer gereservee markt. De terughoud obligaties zou men ki onzekerheid, hoe ziel het geld in de toek Zonder, dat er voor I staat, dat de gulden andere valuta's spoet ciatie zal toonen, be< bij een langen duur handelsprijzen en de derhoud een verdere geven en dus aan d heel andere waarde gekend. Maar wat betreft nen deze overweging hoogere goederenprij een deel ook tot uitd in hoogere koersen d echter blijkbaar and den bezitter er tot ni houden, om op de aandeelen te koopen „Toen we er een j 't eerst zoo op uittro van de Jeruëlieten e lang niet op ons gem nen en vrouwen ging en daar al heel gauw dig om ons op te drin de liederlijkste taal hoofd. Dan is 't zoo moei vinden; om zoo gen waardinnen endera ken van: „Kom 's m nou nog te vroeg is dan maar later. Wai lang voor je open st nu straks lekkere ko er een versch koekj we óók een band he de instrumenten, hoi samen heel mooie lie op onze koffie-same en meisjes? Om één zaakjes van de poli gaat 't bij ons voor j We hadden roode i vcor laten drukken, entree-billet maakt e ïijker, ook al hoeft e worden Langzamerhand zij begrijpen. Of „onze stellig te veel gezegc 't algemeen goed ge dien gemoedeliiken ieder in z'n vak. Oi

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8