Myra, he EEN VEELBEWOGEN VACANTIE Russis Nederlandsche ambulance naar Finland? Tendentieuze berichtgeving in het buitenland. CIGARETTES - 20 VOOR 15 CENTS DIRECTE BELASTINGEN f 8.478.000 boven de raming. De ne TWEEDE BLAD TWEEDL y Waar gebleken is, dat in Finland op de kost van een Nederlandsche ambulance op prijs zal worden ge steld, heeft zoo vernemen wij het bestuur van de Finsch-Neder- landsche vereeniging zich terzake met het hoofdbestuur van het Neder landsche Roode Kruis in verbinding gesteld. Een beslissing hierover kan op korten termijn worden tegemoet gezien. Voorts is onder auspiciën van ge noemde vereeniging een damescomi té in wording dat de inzameling van kleeren voor Finland op zich zal nemen. Buitenlandsche persbureaux hebben te midden van andere onrustbarende bericht geving over Nederland o.m. gemeld, dat bü een Duitsch verkeersbureau in de Kalver- straat te Amsterdam ruiten waren inge gooid. Telegrammen uit Indië, waar het bericht was doorgedrongen en de aandacht had ge trokken, maakten ons op deze zaak attent. Bij onderzoek bleek dat de politie te Am sterdam van niets wist. Het verkeersbu reau zelf deelde mede, dat er niets gebeurd was, behalve dan, dat er in huis een man va de trappen was gevallen, waardoor een ruit in een deur was gebroken. Deze trap komt bij de étalage uit en daardoor was het van buiten af zichtbaar. WIELRIJDER DOOR AUTOBUS GEGREPEN EN GEDOOD. Op den Putterstraatweg onder Nijkerk, kwam gisteren een bus vin de Veluwsche autobusdienst te slippen, met het gevolg, dat een wielrijder, de 18-jarige van P. door den zwaren wagen werd gegrepen. Het slachtoffer werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo ver voerd, waar hij enkele uren later is over leden. KANTOORBEDIENDE STEELT POSTZEGELS. Een airestatie in Den Bosch. Een postzegelhandelaar te 's-Hertogen- bosch kreeg dezer dagen een pakket thuis bezorgd, waarin een groote partij nog niet gebruikte Nederlandsche postzegels. De nominale waarde was ongeveer 180 gulden en de partij bestond uit 2500 postzegels van 5 cent en verder zegels van 7 K, 10, 12 'A, 15 en 20 cent. Het pakket was af komstig uit Eindhoven en de afzender vroeg den postzegelhandelaar in een bege leidend schrijven af hij voor deze zending interesse had. De afzender schreef er bij, dat hij op dit terrein vroeger reeds zaken had gedaan met een anderen Haagschen postzegelhandelaar, die onlangs naar Amerika is verhuisd. De postzegelhandelaar vertrouwde het zaakje niet en hij stelde de Haagsche re cherche met een en ander in kennis. Rechercheurs van den centraler opspo ringsdienst reisden naar Eindhoven, waar bleek, dat de afzender een 25-jarigen kan toorbediende was, werkzaam bij een groote firma in 's-Hertogenbosch. Het in Den Bosch ingesteld onderzoek wees uit, dat de kantoorbediende de naar Den Haag gezon den postzegels had ontvreemd. In den loop van enkele jaren moet hij kans gezien hebben om ten nadeele van de firma, waarbij hij werkzaam was, circa 10.000 zegels te ontvreemden. De Haagsche re cherche heeft den ontrouwen kantoorbe diende ter beschikking gelaten van de politie in 's-Hertogenbosch. Koortsen P Neem 'n "Akkertje DE INGEVROREN SCHEPEN OP HET IJSELMEER. Naar Amsterdam terug. Parmentier heeft gister tijdens zijn tocht naar Urk en terug in beide richtingen over de drie stoombooten van de reederij Koppe te Amsterdam, welke Maandagoch tend naar het IJselmeer waren vertrokken teneinde te trachten een vaargeul te maken naar Kampen en verder den IJsel open te breken tot Wijhe, waar sinds eenige dagen een tweetal schepen van genoemde reederij in het ijs vastzit. Gisteravond was er in Kampen van het konvooi nog niets te bespeuren, zoodat men vermoedde, dat de schepen wegens den mist waren blijven liggen. Parmentier die opdracht had ge kregen, naar de vaartuigen uit' te kijken, rapporteerde thans, dat de „Friesland", welke met een zware jjsploeg uitgerust, voorop voer, in het ijs vast zit. De twee andere schepen, de „Holland" en de „IJsel" liggen op korten afstand naast elkaar achter de „Friesland". Uit de lucht kon worden waargenomen, dat laatstge noemde booten nog temidden van drijven de schotsen in beweging waren, doch aan gezien zij van den ijsbreker afhankelijk zijn wordt het onmogelijk gercht, dat zij den tocht alleen zouden kunnen voortzet ten. De opvarenden, die leeftocht voor vele dagen aan boord hebben, bleken welge moed te zijn. Eenigen hunner bevonden zich op het ijs en liepen om de „Friesland" heen. Zij wuifden de inzittenden van het vliegtuig, dat laag over hen heenscheer- de, vroolijk toe. Later werd gemeld, dat de schepen nog langzaam vooruit kwamen. Hedenmorgen zijn de sleepbooten „Wil- helmina Goedkoop" en „Daniël Goedkoop" uit de Oranjesluizen vertrokken, ter assi- stentie van de drie stoombooten welke j.l. Maandag het IJselmeer opvoeren, teneinde te trachten een vaargeul door het ijs naar Kampen te maken. Hoewel het aanvankelijk de bedoeling was de drie schepen naar Kampen te doen opstoomen, heeft men door de plotseling weer ingetreden strenge vorst (het vroor hedennacht op het IJselmeer 18 gr.), van dit voornemen moeten afzien, omdat de reederij het risico niet wil loopen, dat de schepen, eenmaal te Kampen aangekomen daar gedurende een langere vorstperiode zouden moeten verblijven. Bovendien'is het de vraag of er in de haven van Kampen op het oogenblik wel ligplaats voor de schepen is. Er is derhalve besloten om zoodra de beide sleepbooten contact met de schepen hebben gekregen, ze gezamenlijk te laten opstoomen naar Amsterdam. In geen ge val zal dit een gemakkelijke reis worden. Bij open zee zou de reisduur ongeveer 3 Yi uur bedragen, maar het is thans niet met benadering te zeggen hoeveel tijd het zich een weg banen door het steeds sterker wordende ijs in beslag zal nemen. Indien alles naar wensch gaat, vertrouwt men dat er kans is dat de schepen van avond Amsterdam zullen kunnen bereiken. AMELAND GEÏSOLEERD. Vliegtuig kon niet landen. Een sneeuwstorm maakte het gisteren voor de bewoners van Ameland niet mogelijk, verbinding met den vasten wal, hetzij per bcot hetzij per vliegtuig, te verkrijgen. V/as Maandag de landing voor een vlieg tuig vanwege de gesteldheid van het terrein door den ingevallen dooi uitgesloten, gisteren was een landing onmogelijk doordat de zee zeer hoog op het strand stond. De wadden zijn voor schepen niet te be varen wegens hst vele drijfjjs. Tenzij binnen kort de wind naar het Westen draait, waar door hooger getij het ijs zal verdrijven, kan er voorloopig geen sprake zijn van een boot verbinding met den vasten wal. Vooral zeelieden, die van een reis terug komen of moeten vertrekken, zijn hiervan de dupe. Ook anderen ondervinden de na- t'eelige gevolgen. De bakkers op Ameland beschikken thans nog sleohts over een klei nen voorraad meel. Bij het afkondigen van de mobilisatie kregen de bakkers slechts voor raad voor een week, doch een later besluit, dat eerst begin Januari is afgekomen, maak te het mogelijk om gedurmde den winter voor vier weken tarwemeel op te slaan. Bij het in werking treden van dit besluit was de bootverbinding evenwel reeds verbroken, terwijl de bakkers op dat oogenblik slechts weinig voorraad hadden. In normale tijden slaan de bakkers een voorraad voor den ge- heelen winter in, zoodat de verbreking van de verbinding met den vasten wal hun thans wel heed ongelegen komt. NOG GEEN REDEN VOOR BENZINEDIS TRIBUTIE. Naar aanleiding van verschillende publi caties van niet-officieele zijde, waarin over de benzinedistributie wordt geschreven alsof deze binnenkort een feit zou worden, vestigt de Bond van Automobielhandelaren en Ga ragehouders „B.O.V.A.G." er de aandacht op, dat het nog geenszins vaststaat of en wan neer tot distributie van benzine zal worden overgegaan. Vooralsnog bestaat daartoe, naar genoemde bond van bevoegde zijde vernam, geen aanleiding. Wel is waar worden door de regeering de noodige maatregelen getrof fen, doch deze bepalen zich uitsluitend tot voorbereidende werkzaamheden, teneinde in geval van benzineschaarschte zonder stagna tie tot distributie over te kunnen gaan. Automobilisten e.d. behoeven zich dus nog niet bezorgd te maken over het ongemak, dat ongetwijfeld met benzinedistributie gepaard zal gaan. Bij redelijke aanvoer kan het nog heel lang duren. HET IJS BIJ DURGERDAM GAAT KRUIEN. Door den sterken wind is het ijs in het IJselmeer rond het vuurtoreneiland onder Durgerdam gisteren gaan kruien. De schot sen, welke ongeveer 20 c.m. dik zijn en een kolossale oppervlakte hebben, schuiven tegen den hoogen dijk op, om op het hoog ste punt gekomen met donderend geraas naar beneden te storten en in stukken uit een te spatten. Het oostelijk en noordelijk deel van het vuurtoreneiland ligt over de geheele breedte bedekt met schotsen. Daar stapelen zij zich op, zonder voorloopig een gevaar te beteekenen voor de woning van den vuurtorenwachter den heer D. Engel, welke aan de Zuidzijde is gelegen. De ver binding tusschen het eiland en den vasten wal is verbroken. Maandag kon men nog met een boot den nabijgelegen polder berei ken, doch de aanstormende schotsen ver hinderden dit gisteren. Ook loopend kan men niet aan den vasten wal komen. De beide booten waarover de wachter beschikt, zijn reeds bekneld geraakt tusschen de schotsen en kwamen rechtop tusschen deze in het wa ter te staan. NEDERLANDSCHE MISSIE NAAR ITALIË VERTROKKEN. Besprekingen over afzet mdustrieele producten. Naar aanleiding van een uitnoodiging van de Italiaansche regeering aan den Neder- landschen minister van defensie is, zoo ver nemen wij, een Nederlandsche missie naar Italië vertrokken om in contact te treden met Italiaansche industrieelen ter bespre king van een mogelijken afzet van Italiaan sche producten in ons land. Den laatsten tijd zijn herhaaldelijk voor aanstaande Italiaansche zakenlieden in Ne derland geweest om de mogelijkheden van den afzet van industrieele producten in ons land te onderzoeken. Als gevolg van deze bezoeken is nu een Nederlandsche missie naar Italië vertrokkken. Zij staat onder lei ding van generaal-majoor H. D. S. Hassel- man. Haar arbeid zal in hoofdzaak van oriënteerenden aard zijn. Tegen het einde van deze maand wordt de missie in ons land terugverwacht. Uiteraard zal aan den mi nister van defensie rapport worden uitge bracht. Overige middelen brengen f 33.757.000 meer op. Nu de cijfers van de opbrengsten van de verschillende belastingen over het jaar 1939 bekend zijn geworden door het thans ver schenen overzicht van den stand der rijks middelen op ultimo December j.l. kunnen we met voldoening constateeren, dat het af- geloopen jaar volkomen aan de verwach ting, welke we omtrent de resultaten steeds hebben gekoesterd, heeft voldaan. Deze voldoening geldt zoowel de opbrengst van de directe belastingen als die der overige middelen, zooals uit het hiernavolgende zal blijken. De directe belastingen. Wanneer we» deze belastingen aan een be schouwing onderwerpen, moeten we aller eerst vaststellen dat de raming voor 1938 heeft bedragen 116.400.000, terwijl het zui ver bedrag der kohieren op het eind van dat jaar 123.274.577 was, hetgeen met het voorafgaande jaar reeds een verbetering van ruim 12.7 millioen beteekende. Dit gunstige resultaat was aanleiding om de raming voor 1939 van het totaal van de middelen der directe belastingen opnieuw te verhoogen en wel tot 126.703.000. Uit de overzichten van de laatste maanden was reeds gebleken, dat ook deze verhoogde raming weer met eenige millioenen zou worden overschreden, en al konden we na het resultaat van 11 maanden me- dedeelen, dat de opbrengst met ruim 6.2 millioen boven de raming was gekomen, thans heeft de maand December daaraan nog het zijne bijgedragen, zoodat het zuiver be drag der kohieren op ultimo De cember ad 135.181.879.98 een sur plus boven de raming aanwijst van 8.478.879.98, of ruinj 11.9 millioen boven het kohierbedrag op ultimo December van 1938. Ook nu heeft het grootste deel dezer be lastingen meer opgebracht dan de raming, met uitzondering van de verdedigingsbelas ting, welke ruim 18.000 gulden daaronder is gebleven, waarbij echter in het oog moet worden gehouden, dat de raming voor dit middel in vergelijking met het vorig dienst jaar met 1 millioen is verhoogd. Verder is de opbrengst van de vermogensbelasting ongeveer gelijk gebleven aan die van het vorig jaar, welke toen 628.250 beneden de raming bleef. Voor het afgeloopen jaar was de raming echter met 1 millioen verhoogd tot 21 mil lioen. zoodat de opbrengst thans bijna 1.7 miUioen onder deze raming blijft. De grondbelasting (k.-br. 10.703.866.561 kwam met 866.56 boven de raming, de in komstenbelasting 92.662.397.68) met 10.162.397.68, terwijl de belasting van de doode hand voor ruim 31.000 meer ten kohiere was gebracht dan de raming van 2 millioen. De overige middelen. Wat deze middelen betreft, is onze ver wachting, uitgesproken bij de beschouwing van den stand op ultimo November j.l. niet geheel en al uitgekomen. Aan de hand van de toen beschikbare gegevens meenden we de conclusie te mogen trekken, dat het eindresultaat van het geheel jaar 35 mil lioen zou uitkomen boven de raming. Ook de maand December hield zich met een opbrengst van 39.262.493.56 uitstekend en kwam daarmede ruim 2.452.000 boven de maandelijksche raming. Toch is het uiteindelijke surplus van de jaaropbrengst boven de ra ming geworden, 33.757.422.88, het geen, onder de tegenwoordige om standigheden toch zeer zeker als bevredigend mag worden be schouwd, te meer, waar de jaar- lijksche raming voor het afgeloopen jaar reeds 12 y2 millioen hooger was gesteld dan die voor 1938. DE „REIGER" TE KHARTOEM. Van Khartoem vertrokken. De „Reiger" is gistermiddag op zijn tocht naar Z.-Afrika na een prachtigen en zeer rustigen toch om 15.50 uur Amsterdamsche tijd te Khartoem aangekomen. Hiermede is de tweede etappe van de reis naar Zuid- Afrika afgelegd. Vandaag wordt naar Nairobi gevlogen. Na den nacht in Khartoem te hebben doorgebracht, is de „Reiger" hedenochtend om 5.30 uur Amsterdamschen tijd vertrok ken naar Juba. Juba is de eerste halteplaats op de derde etappe van Khartoem naar Nairobi. BOTSING TUSSCHEN PERSONENAUTO EN VRACHTWAGEN. Een persoon gewond. Gistermiddag is te Giessendam door de gladheid van het wegdek een botsing ont staan tusschen een personenauto en een vrachtwagen, waarbij een zestigjarige vrouw die juist uit het sanatorium te Harderwijk wasontslagen, verwondingen aan het hoofd opliep en naar het ziekenhuis te Dordrecht moest worden vervoerd. In de personenauto zaten behalve de bestuurder, de vrouw, een zoon van de vrouw en diens echtgenoote en dochtertje die de uit het sanatorium ontsla gen vrouw hadden afgehaald en naar haar woning te Dordrecht wilden brengen. De vier inzittenden kregen minder ernstige ver wondingen aan het hoofd en konden na ter plaatse door een geneesheer te zijn verbon den, huiswaarts keeren. In de cabine van de vrachtauto zaten drie personen, die allen met den schrik vrij kwamen. De beide voertuigen zijn ernstig be schadigd. Nederlandsche kankerinstituut bestaat 25 jaar. - In tegenwoordigheid van autori teiten en genoodigden is gistermiddag in het Antoni van Leeuwenhoekhuis aan de Sar- phatistraat te Amsterdam, het vijfentwintig jarig bestaan van de vereeniging „Het Ne derlandsche Kankerinstituut" herdacht. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikten de „Pelikaan" met gezagvoerder te roller Alexandrië en de „Wielewaal" met gezagvoerder Hondong, Ra'ngoon. Deze vliegtuigen worden resp. 21 en 18 dezer te batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Oehoe" met gezagvoerder Viruly te Rangoon. Deze ma chine wordt 20 Januari te Napels verwacht. De „Nandoe" met gezagvoerder Steenbeck landde te Napels. JONGEN DOOR MILITAIRE AUTO AANGEREDEN. Ernstig gewond. Op den Rijksstraatweg te Alphen aan den Rijn is gistermiddag tengevolge van de gladheid van den weg de 15-jarige bakkers knecht P. Zuidam met zijn rijwiel door een militaire personenauto aangereden. De jon gen werd met zijn fiets op het ijs van de langs den weg gelegen sloot geworpen. Met ernstige verwondingen aan hoofd en handen en een verbrijzeld linkerbeen is het slacht offer naar het Academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Nagemaakte halve guldens in omloop. Te Emmen zijn in de laatste dagen in ver schillende deelen der gemeente valsche halve guldens in beslag genomen. De munten zijn uitstekend nagemaakt. Zij zijn echter lichter dan de echt munten. De onechte munten dra gen het jaarcijfer 1922 en zijn hierdoor te herkennen, dat de gekartelde rand voor een deel geplet is. De mogelijkheid is niet uitge sloten, dat de valsche munten in de omgeving van Emmen worden vervaardigd. Reizen naar Duitschland en Finland. De persdienst van de Ned. Reisvereeniging meldt, dat met ingang van 1 Februari a.s. op de Duitsehe spoorwegen een aantal reductie bepalingen vervalt, o.a. de in ons land zoo bekende reductie van 60 op de retours en op biljetten voor doorgaand verkeer (transit) op het Duitsehe traject. Voor reizen in Finland, kunnen voortaan de buiten Fin land gevestigde reisbureaux, geen spoorweg biljetten meer uitgeven. HeuMeUm Naar 't Enjelscb van Maxwell March. 51) „O, maar kind, je bent niet ziek. Maak je maar niet bezorgd, hoor", stelde Mar guerite gerust. „Daarom heb ik Carlton juist meegebracht. Hij speelt wel eens meer voor dokter en ik dacht, dat hfj wel eens naar je kon kijken". Carlton Webb slenterde op het bed toe en pakte de hand van het meisje. Hij voel de haar pols even, raakte even haar voor hoofd aan en keek eens in haar oogen. „O, neen, hoor", zei hij. „Er mankeert niets aan. Het is alleen door de spanning. Niets om bezorgd over te zijn. U moet juist de dingen een beetje lichter opnemen". Judy aarzelde. Ze kon niet vertellen, waarom ze iets tegen Webb had. Ze wist alleen maar, dat ze bepaald een hekel aan hem had. Hij had zooiets vreemds over zich, hij leek een beetje eigenwijs en onbetrouw baar, maar niet genoeg om haar geheel te overtuigen. n Marguerite klopte eens op haar hand. „Zit jij maar niet in de put, hoor. Ik weet wat het zeggen wil. Ik was ook totaal uit geput, na die consternatie in het hotel. Toen heb je mij geholpen en nu zal ik het jou doen. Je hebt toch niets, is het wel? Is er iets dat ik voor je doen kan?" „O neen, ik heb niets noodig". Judy zuchtte. „Ik ben heusch goed, werkelijk alleen ben ik vreeselijk slap. En ik weet dat het idioot is om het te zeggen ik had de overtuiging, dat ik gisteravond een slaapdrankje ingekregen heb. Dat laatste kopje thee smaakte zoo vreemd en ik ge loof dat ik daarna flauw gevallen ben. Ja, ik weet wel", ging zij haastig verder, toen zij de goed voorgewende uitdrukking van schrik op het gelaat van de andere vrouw zag, „ik weet wel, dat het je heel raar moet lijken, maar ik vraag mij af, of er misschien per ongeluk iets in gekomen kan zijn. Ook herinner ik mij nog, dat ik naar de deur ge gaan ben en dat die op slot was". „Op slot?" Marguerite trok haar wenk brauwen op. „Judy, schat, je ijlt". Carlton Webb lachte teleurgesteld. „Het is wel een beetje hard, om zooiets tegen ons te zeggen, juffrouw Wellington", zei hij. „Wij doen zoo ons best om het u aan genaam te maken en „O, ja, dat weet ik wel". Jüdy keek diep ongelukkig. „U moet mij niet verkeerd be grijpen. Ik vertel u alleen maar, wat er al lemaal voor akelige dingen door mijn hoofd spelen. Ik weet nu ook wel, dat alles maar een droom geweest moet zijn, maar het leek zoo echt waar gebeurd, dat ik vond dat ik het u moest vertellen. Ik denk", ging ze, naar haar woorden zoekend, verder, toen ze merkte, dat haar verontschuldiging niet zoo erg goed werd opgenomen, „ik ver onderstel, dat mijn ziekte daarmee begon nen is. Ik hoop maar niet, dat het een soort influenza is". „O, hemel, neen, u kunt gerust van mij aannemen, dat het een natuurlijke reactie is, op den nerveuzen tijd dien, u hebt mee gemaakt", sprak Webb met groote overre .ding. Judy was er nog niet zoo van overtuigd. Haar gelaat was heel bleek en als alle 'ge zonde jonge menschen, die plotseling ziek worden, was ze heimelijk bang voor haar eigen zwakte. Het leek ook ineens zoo vreemd. „In ieder geval", Marguerite keek haar neer met een beteekenisvollen blik aan, „komt die ongesteldheid van Judy niet zoo heel slecht van pas. Ik bedoel, ten opzichte van onzen bezoeker van vanmorgen". Carlton Webb begreep den wenk. „Nou, dat beetje hoofdpijn van onze jonge vriendin is eigenlijk niet de moeite waard. Maar toch, misschien heb je gelijk". Judy probeerde rechterop te gaan zitten. „Wat bedoelt u? Iets over mijn oom?" „Neen, mijn lieve kind, dat niet. Maar daar zullen we wel gauw wat van hooren". De stem van Marguerite klonk zacht, haast liefkozend. „Maar we hadden Saxon Marsh op bezoek, vanmorgen. Weet je wel, die vriend van je voogd". Judy lag onbeweeglijk. Deze tijding, die al erg genoeg geweest zou zijn als ze hee- lemaal fit was, leek haar thans, nu zij zwak en uitgeput was, onoverkomelijk. „Wat wilde hij?" Ze herkende nauwelijks haar eigen stem. „Jou". Marguerite maakte grimasssen ter wijl ze sprak, alsof er niets was om bang voor te wezen. „O, laat me niet meenemen als je be lieft! Als je belieft, Marguerite!" „Natuurlijk niet, natuurlijk niet. Carlton die arme schat is nog erg nerveus". De vrouw streelde de slanke handen, die op het laken lagen. „Maar hij is een tamelijk lastig persoon en het viel niet mee om van hem af te komen". „Heb je hem dus weggestuurd?" Judy zuchtte opgelucht. Weer keek Marguerite Ferney den man aan, die achter haar stond, als om toestem ming te vragen, om het schokkende nieuws te vertellen. Webb antwoordde op de onuitgesproken vraag. „Ja zeker", zei hij. „Ik vind dat we het juffrouw Wellington moeten mededeelen. Bovendien, ze moet het toch te hooren krij gen, is het niet zoo?" „O, zeg me toch, wat is er gebeurd?" Ju dy's lippen trilden. Marguerite stak haar beschermende hand uit, „Maar mijn lieve kind, maak je niet zoo van streek. Het is niet zoo heel erg. Zie je, ik vertelde mijnheer Saxon Marsh, dat je niet heelemaal in orde was, in ieder geval te ziek om bezoek te ontvangen. Dat was ook half en half de waarheid en hij was zoo'n hatelijk mensch, dat ik er zeker van was, dat je hem liever niet zou zien". Judy knikte, maar haar oogen bleven nog angstig. „En toen?" „Nu ja, hij is weggegaan, maar in een niet al te goede bui. Hij liet duidelijk uit komen, dat hij ons niet geloofde, en hij stelde dan ook voor om vanmiddag een dokter te laten komen. „Kom houd je nu kalm", ging zij haastig verder, omdat het meisje tranen in haar oogen kreeg. „Als ik jou was, zou i k op staan en een beetje in den tuin gaan zitten. Ik heb er een paar ligstoelen klaar laten zetten en daar kun je rustig in de schaduw van de boomen wat gaan luieren". Carlton Webb, die haar oplettend had ga degeslagen en iedere verandering op haar bleeke gezicht had waargenomen, vond den tijd gekomen om een handje mee te helpen. „Ik ben bang, dat u er toch doorheen zult moeten, juffrouw Wellington", zei h(j. „Die Marsh, en ik denk sir Leo ook, schijnen aan uw ziekte, die u zoo handig hebt voorge wend, te twijfelen. Ik veronderstel, dat u niet graag zult hebben, dat zij achter de waarheid komen, is het wel?" „Neen, neen, vast niet natuurlijk niet". Judy keek erg verschrikt .„Maar wat moet ik doen? Hij zal het direct merken. O, kunt u niet voorkomen, dat hij mij ziet?" Marguerite wisselde een blik met den man en ditmaal zweefde er een boosaardig lachje om haar roode lippen. Judy was veel te overspannen om het op te merken. „Moet u eens hooren, juffrouw Welling ton", zei Webb, terwijl hij dichterbij kwam. „u kent uw eigen zaakjes natuurlijk het beste en eigenlijk ben ik er niet voor, om een toevlucht tot bedrog te nemen, maar als u er van overtuigd bent, dat het fataal zou worden wanneer uw voogd er achter kwam, zou ik iets willen voorstellen. bent niet heelemaal in orde vanmorgen en bij ieder haastig onderzoek zou het kunnen gebeuren, dat de symptomen, die alleen maar uit uw zenuwgestel voortkomen, voor iets van meer ernstigen aard worden aange- zien. En dat zal bijna zeker het geval zijn. als u hetzelfde verhaal doet, dat u aan alle menschen, die u tot nu toe gezien hebt, eveneens hebt verteld. Bovendien", ver volgde hij, nadrukkelijk en vriendelijk pratende, alsof hij het tegen een kind had, „dokters zijn geen toovenaars, weet u. O? zijn hoogst zijn ze handige detect' ves. tellen de feiten, dat u hun vertelt, bij d® feiten die zij zelf zien, op en trekken daar hun conclusies uit". (Wordt vervolgd) Het optreden sche luchtmac Maandag hebben ze; vliegtuigen ongeveer 6i op Finsche steden en den drie personen ged gewond. De drie doodi vallen. De operaties te land tengevolge van de feil pers levert geen comir ten in het Hooge Noor tot het weergeven van de Noorsche bladen. S De Finsche autoritei hebben aangebonden spionnage in Finland, man van het Russischi is wier bezit men docui landsverdediging vond dagen later veroordeel terechtgesteld. Ook is een Finsch st; den aanvang van het c Sovjets stond, gearreste nage ter dood veroorde recht gesteld. Geneeskundige Naar het Zwitsersch< meldt, heeft de Zwitse voorstel van het politic sloten, een geneeskruid land te zenden. De mis artsen bestaan, die zich schikking hebben geste! door de Zwitsersche ve gedragen. Een ar De Prawda wijdt een verleenen van decoratii officieren van het roode wordt o.m. gezegd: De r het land van het sociali onsterfelijke denkbeeld: nisme, trouwe zonen v vervullen hun heiligen wen en vastberadenhe heden kunnen hen stuif het doel. De vijand zal en vernield worden. Ah groote Sovjet-volk. Het gister uitgegeven meldt, dat zich het ge' der artillerie op de K heeft voorgedaan. Eer werd met eenige zware In den sector Sa 11 a z compagnieën vernietigd, De Russische luchtmc actief geweest dan den veer 80 Sowjetvliegtuigc menten in het binnenlai Finsche luchtmacht v vluchten uit en defensie deerde verscheidene mal troepen. Uit den sector Salla- de aankomst van aar versterkingen gemeld, hun front vooruit heb! richting van Komijaervi De Russi De correspondent van Maandagmiddag hebbc vliegtuigen een groote h laten vallen. Ik was straat. Vijf bommen trc bi) ik stond. De Russen bommen. Twintig huize In de arbeiderswijken v. aangericht. 1 De radiozender van dat de Russische luch campagne in Finland bruikt. Dit blijkt, aldus teravond om elf uur p] - relaas over het optreden dat onderscheiden werd. een terrein en een statii waar zich „wit-Finsche 1 en huizen op welker dak soldaten hadden genestel klaarde, dat het uit de R brandbommen regende. Het hoofdkwartier vai 77. Voorzichtig sj de ene schots op d hoog brok ijs te sti klimmen", zegt M; schots uit en gilt: sneeuwd. De klein; kou en ligt op Vad

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6