COCKTAIL AMSTERDAMSCHE BEURS PE KENNER J*uMUaties SbucQediike Stand £aatste betichten vraaat cri rookt Pxauwciacdt Ttieiuvs F'* Vreemde vliegtuigen weer boven ons land. NOORDSCHARWOUDE HEILOO HEERHUGOWAAku KOEDIJK EERSTE BLAD. een 22000 HET BOSCH „WILDRIJK" IN DE GEMEENTE ZIJPE IN GEVAAR. De stichting „Het Noordhollandsch Landschap" onderneemt een red dingspoging, waarvoor dig is. De Stichting ,,Het Noordhollandsch Landschap" heeft, aan vele adressen een circulaire verspreid, waarin een oproep om steun wordt gedaan tot behoud van het bosch „Wildrijk" in de gemgente Züpe, dat met ontginning tot weiland wordt bedreigd. Wij ontleenen aan die circulaire het voL geilde: Indien het Nederlandsch Landschap in zijn bonte verscheidenheid en rijke schakee. ringen U bekoort, dan zal zeker de provincie Noordholland een groote aantrekkelijkheid voor U hebben. Onze provincie bezit wijde, uitgestrekte polders met heerlijke vergezichten, polders, die lang geleden of eerst onlangs aan het water zijn ontrukt. Behalve deze cultuurlandschappen treft mcn in onze provincie duinen, heiden, bos' schen, plassen en moerassen aan. Reeds zijn groote gedeelten van die duinen en heide velden in vaste en veilige handen over gegaan, terwijl ook enkele bosschen als de finitief beschermd mogen worden be schouwd. En dan denken wij aan de terrei nen van de Vereeniging tot Behoud van Na tuurmonumenten in Nederland, aan het Naardermeer, het bosch van Heiloo, de vo gelbroedplaatsen op Texel en enkele andere, aan de Gooische bosschen en heiden, sedert welhaast 10 jaren voor een belangrijk deel eigendom van de Stichting „Het Gooisch Natuurreservaat", aan het natuurreservaat te Bergen, aan de uitgestrekte duinterreinen van het Staatsboschbeheer en van de provin cie Noordholland zelve, tenslotte ook aan de bosschen in het Gooi en elders, toebehoo- rend aan verschillende gemeenten. Er zijn in onze dichtbevolkte provincie echter nog tal van terreinen, zoowel plassen, als moerassen, bosschen, duinen enz., wier duurzaam behoud zoowel uit een oogpunt van wetenschap als om redenen van schoon heid en recreatie van het grootste gewicht is, Wanneer we ons rekenschap geven van de nog steeds sterk toenemende bevolking eenerzijds en van de thans aan de orde van den dag zijnde, zoo diep in het landschap ingrijpende ontginningen, herontginningen en. ruilverkavelingen anderzijds, dan mogen we inderdaad zeggen dat het behoud van die zoojuist genoemde terreinen voor ons volk van groote beteekenis is. De stichting „Het Noordhollandsch Land schap" is er in mogen slagen een zeer aan trekkelijk bosch, groot ruim 17 ha., gelegen in de gemeente Zijpe, „Wildrijk" genaamd, in handen te krijgen. Op uiterlijk 31 Maart a.s. dient vast te staan of de voor dit doel benoodigde 22.000 bijeen zijn en tot aan koop van dit bosch, dat met ontginning tot weiland wordt bedreigd, kan worden over gegaan. Wie de op zichzelf niet onaantrekkelijke doch geheel vlakke noordpunt van Noord holland kent, wordt, wanneer hij de ge meente Zijpe bezoekt, verrast door de groote bekoring van dit loofhoutboschi waarvan zich het zuidelijk deel waarschijnlijk bevindt op een complex uiterst lage duintjes in de voormalige strandvlakte. Het bosch bestaat voornamelijk uit eik en berk, esch en els, terwijl men er ook de kurk-iep, beuk, linde, eschdoorn, abeel, wilg en lijsterbes aantreft. De bodemflora vertoont een overvloed van wilde hyacinthen (overheerschend blauw, maar ook rose getint), terwijl men ook .plekken aantreft waar de bodem een weel derige begroeiing van varens laat zien. Men ziet er voorts hondsdraf, speenkruid, honds viooltjes, lelietjes van Dalen, kleefkruid en eikvaren, kamperfoelie enz., enz. Het bosch heeft ook een belangwekkende vogelbevol king. Talrijk is er de houtduif, men treft er de fitis aan, de tuinfluiter, grasmusch, nach tegaal, gekraagde roodstaart en winterko ning en men ziet er tal van andere vogels. De circulaire eindigt als volgt: „Welnu, thans kunt ge daadwerkelijk het bewijs leveren, dat ge U verheugd hebt over het. in 1936 tot stand komen van een provin ciale natuurbeschermingsorganisatie, maar meer nog, dat u liefde hebt en dat gij bereid zijt offers te brengen voor het natuurschoon van uw eigen provincie, ons schoone Noord holland. Wij hopen, dat u ons met een gift en dan liefst met een zoo groot mogelijke zult verblijden of dat ge anders bereid zijt eenige obligaties te nemen. Natuurlijk be staat er ook geen bezwaar om ons èn een gift ter beschikking te stellen èn een of meer obligaties van 100 te nemen. Werkt mede, opdat wij in staat zijn op 1 April a.s. aan de pers te kunnen mededeelen, dat het „Wildrijk" is gered". Het dagelijksch bestuur der Stichting be staat uit de heeren H. de Bordes, voorzitter; jhr. mr. F. H. van Kinschot, vice-voorzittei; mr. H, Westermann, secretaris, Heeren gracht 508, Amsterdam C.; mr. W. C. van Héuven, waarn. penningmeester, Keizers gracht 636, Amsterdam C.; ir. J. H. Teldérs en G. Nobel, leden. GEMEENTERAAD. De agenda voor de Donderdag 25 Januari 1940 te houden raadsvergadering, te namid dags 714 uur, bevat de volgende punten: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot verkoop van grond aan de Houthavenstraat (bijl. nr. 1), 3. Idem tot verkoop van grond aan de Re gulierslaan (bijl. nr. 6). 4. Idem tct verhuur aan het Rijk van een terrein ten Zuid-Oosten van het Dr. Schaep- manplein (bijl. nr. 2). 5. Idem tot verpachting van de sluitgel- den van de sluis aan de Zeswielen (bijl. nr. 3). 6. Idem tot wijziging van het Ambtenaren reglement (betaling van overwerk in bui tengewone omstandigheden) (bijl. nr. 4), 7. Idem tot goedkeuring van de reke ningen, dienst 1938, van onderscheidene in- stellingen en vereenigingen (bijl. nr. 5). DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer F. Jansen, alhier, om een verlof A verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischer. drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt als voor gebruik elders in het perceel Nieuwe sloot nr. 89. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 22 Januari 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemcene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk maar nr. 1689 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 21 Dec. 1939 waarbij is vastgesteld een verordening tot wijziging van de algemeene politieverorde ning der gemeente Alkmaar met betrekking tot de wering van ontsierende reclame. Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing gelegd. Zij is aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 22 Januari 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE 8-OCTOBER REVUE-AVONDEN. De belangstelling voor de 8-October- revue-avonden is zoo groot, dat er een 5e extra avond op Maandag 5 Februari gé geven zal worden. Ook deze avond is reeds bijna geheel besproken. AANBESTEDING. Hedenmiddag werd ten Stadhuize door B. en W. aanbesteed het ophoogen van het tweede gedeelte van het kazerneterrein ten noorden van den Hoeverweg en het maken van een nieuw verkeerspunt Bergerweg Hoeverweg. Ingeschreven was als volgt: Holman en Zn. te Alkmaar a f 34900, b 35.900. Dikkeboom en Waterlander te Oudehaske a 38200, b 39600. Aanneming-mii. De Moei en Hermes te Alkmaar a 42800, b 43800. J. J. de Groot te Oudorp a 44800, b 48000. R. Bijker te Haarlem a f 54000, b 56000. W. Aafjes te Assendelft a 55000, b 56000. N. V. Leidensche zand- en grondmaat- schappij voorheen M. Samson te Leiden a 65414, b 71914. a is vrije wijze van zandladen, b is laden met handkracht. Toestellen werden onder vuur genomen. De regeeringspersdienst meldt: Zaterdagmorgen te ongeveer kwart voor elf is op groote hoogte bij Nij megen een vliegtuig van Duitsche nationaliteit onze grens gepasseerd. Dit vliegtuig werd vervolgens boven Gelderland, Utrecht en Zuidhol land waargenomen. Te ongeveer kwart over elf bevond het zien boven den Haag. Eenige patrouilles jachtvliegtuigen zijn opgestegen. Bij de Duitsche regeering is tegen deze schending van ons rechtgebied geprotesteerd. Vreemde vliegtuigen beschoten. De regeeringspersdienst meldt: Hedenmiddag hebben zich op groote hoogte -vreemde vliegtuigen van onbekende nationaliteit van Oost naar West over ons land bewogen en zijn het laatst tusschen Rotterdam en Den Haag gesignaleerd. Onze luchtdoelartillerie heeft ze onder vuur geno men, terwijl Nederlandsche vliegtuig- patrouilles zijn opgestegen. IN NEDERLAND WONENDE VREEMDE LINGEN KUNNEN NIET ZONDER VISUM TERUG. De regeeringspersdienst meldt: Ter ken.iic wordt gebracht, dat met In gang van een nader te bepalen datum, welke binnen zeer afzienbaren tijd zal zijn, de verleende verblijfvergunningen aan visumplichtige vreemdelingen niet meer het recht zullen geven voor doorlating naar Nederland. Vanaf dien datum zullen dus ook de hier te lande gevestigde vreemdelingen, onder danen van een voor Nederland visumplich tige mogendheid, die tijdelijk naai het buitenland vertrekken, voor, terugkeer naar Nederland een visum behoeven. Deze visa voor terugkeer moeten tijdig oen' vertrek naar het buitenland worden aangevraagd bij het hoofd van plaatselijke politie (vreemdelingendienst) der gemeen te, waar de vreemdeling woont .De hoof den van plaatselijke "politie zenden de aanvragen voor deze visa voor terugkeer bij den visadienst. Directe aanvragen bij den visadienst worden niet in behandeling genomen. De kosten van een visum voor terugkeer be dragen 6, welk bedrag tij de aanvrage meet worden gestort. ALKMAAR. GEBOREN: Gerrit M., z. van Gerrit M. Vermeulen en A. Wiepjes. Erik L., z. van Johannes A. J de Wolf en T. M. Koster. Jan, z. van Hen drik Peereboom er J, M. Jongejan. Anna J., d. van Barend Blokker en M. Hatreveld. Theodorus B., z. van Bernardus J, Kamp en C. Godijn. OVERLEDEN: Jan Olij, wed. van C. Noordstrand, 73 jaar. Aaltje Klant, wed. van L. Wit, 83 jaar. ^ERI(^]|^^arêxT£5 COCKTAIL UNITED CIGARETTE FACTORIES INC. Veilingsvereeniging „Noorder- marktbond." In de Vrijdagmiddag gehouden be stuursvergadering van de veilingsvereeni ging „Noordermarktbond" te Noord- scharwoude heeft de voorzittei, de neer J. Kliffen, den internationalen toestand besproken en de gevolgen hiervan voor den handel der neutrale landen. Het zal nu noodzakelijk worden.' dat er een aanvoer- regeling wordt geschapen. Dan zal iedere tuinder, irt verhouding tot zijn bezit, in de elegenheid worden'gesteld van den export te profiteeren. De veilingen uilen een dergelijke regeling moeten troffen. Wan neer dit niet vlot verloopt', om een of andere reden, zal het vanuit Den Haag ge schieden. Hoew'el men hoopt, dat de kool allemaal..geplaatst kal kunnen worden, bestaat de kans dat er een overschot blijft. Wanneer tuinders, mochten trachten, door veel aan te voeren,, zooveel mogelijk nog weg te maken, zal daaraan een einde wor den gemaakt. Het is bovendien, de bedoe ling, dat voor de te exporteeren kool een zeer .redelijke prijs wordt vastgesteld. Ten aanzien van den veilingsomzet kon de voorzitter mededeelen ,dat deze over de maand December 16.995.49 is ge weest, over dezelfde maand v;.n 1938 was het aanmerkelijk minder. De totale omzet van den N. M. B. was in 1939; met inbe grip vari den uitbetaalden steun, 1.887.692.93 of 4Ö7.7S1.12 méér dan in 1938. De omzet va, de maand November was 103.807.46 geweest. De voorzitter deelde nog mede, dat de aardappelregeling niet tot 1 Augustus, maar tot 15 Juli zal lóopen. De maat van de vroege aardappelen, welke voor over neming in aanmerking komen, is op 50 mm. vastgesteld, en ni'et op 55 mm. zoo als de organisaties hebben gevraagd. Als men toestemming van de Ned. Groenten- en Fruit-Cent „Ie aanvraagt, mag men roode kool (en niets anders) onder glas telen. Voor elke H.A mag men 60 ramert of 72 M3 platgïas planten- bezaaien. Ten aanzien van den totaler koolv ior- raad deelde de voorzitter mede, dat er tot nu toe duds de vorige inyentarisatie onge- er 500 wagons van den Noordermarkt bond verzonden zijn. Op verzoek van den kring van corres pondenten van den plantenziektenkundigen dienst werd een subsidie van 25 verleend voor 1940. Voor de algemeene vergadering van het centraal bureau van de veilingen in Ne derland wilde de heer Klaver een voordel indienen om aan te dringen op gelijkslef- SCHRIK IN KATWIJK. Vanmiddag omstreeks half twee,, het tijd stip waarop vreemde vliegtuigen boven onze westkust vlogen en onze luchtdoelartillerie daarop vuurde, is Katwijk opgeschrokken door een enorme klap. Wat het precies ge- j weest is weet men cp dit oogenblik nog niet, i doch vast staat, dat een hard voorwerp uit de lucht is komen val.'en en zich door alle verdiepingen van een huis heen diep in den grond heeft geboord Gelukkig is er niemand gekwetst. EEN SLOEP VERMIST. Men verneemt, dat een der schepen van de „Orazio" vermist wordt. Aan boord bevonden zich zeven personen, onder Wie een Italiaansch gezant in een der Zuid» Amerikaansche republieken. Het mail schip staat nog in brand: het wordt ge heel verloren geacht. „SARIE MARAIS" OVERLEDEN. Uit Bloemfontein wordt gemeld: Mevrouw J. P. Toerien, die zooals be weerd wordt, de oorspronkelijke „Sarie Ma rais" is, is te Bloemfontein na een ziekbed van drie maanden overleden. HET FRANSCHE LEGERBEKICHT. Het Fransche ochteftdlè'gerbericht luidt: „Er valt niets te melden". HET DUITSCHE LEGERBERlCHT. Het opperbevel -van de Duitsche weer macht deelt mede: „Geen bijzóndere gebeur tenissen". Iing vari de minimum- en vergoedings- prijzen. Na eenige discussie werd besloten, geen voorstel in te dienen. De heer N. Kaan besprak de internatio nale omstandigheden, waardoor de export van de tuinbouwproducten, welke wel in Duitschland kunnen worden geplaatst, niet mogelijk is. Dit kan funeste gevolgen heb ben voor den Nederl. tuinbouw waarom spr. het nuttig acht, dat op de alg. verg. van het Centr. Bureau v. d. Veilingen in Nederland de aandacht erop gevestigd wordt, dat de tuinbouwsteuniegeling ver anderd dient te worden. Er dient in plaats van het sleepende houden der bedrijven, van het standpunt der vervangingswaarde te worden uitgegaan. Men besloot na eenige besprekingen, een door den heer Kaan te formuleeren voor stel in te dienen. De exploitatierekening van het auto- parkeerterteing gaf <-or totaal aa:i ont vangsten aan van 575.70. Er blijft na aftrek van het salaris van der beambte en de afdracht aan de N.V. Spoorlijn pl.m. 300 over. Dit lang niet looreud. Het moet echter woiden bezien a!.; een markt belang. Het salaris van den beambte weid met terugwerkende kracht vastgesteld op 25 van de ontvangsten, met een minimum van 4 per week. Voor den gemobiliseerden veilingsbe ambte, J, Duijves, werd een tijdelijke plaatsvervanger aangesteld; uu de 2 sol licitanten werd de heer N. Slooves te Oud karspel benoemd. A.anwezig was een rapport van een ingenieur der N.V, Nemaho over den toe stand der overkapping. Deze ic verre van gunstig. Geadviseerd wordt, zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen tot verbe tering. De Nemaho schat de kosten hier van op 13190. Na eenige gedachtewisseling besloot men, nog nader in overleg te treden met de Nemaho, om te komen tot het herstel van de overkapping. In verband -hiermede zal eer, voorstel worden ingediend, om vanwege het Centr, Bureau v, d. Veilingen in Nederland een deskundige aan te stellen, die alle gebou wen van de aangesloten veilingen contro leert. MINDER WINST VOOR DE EXPOR TEURS VAN SLUITKOOL. De Ned. Groenten- en Fruit-Centrale heeft een nieuwe regeling vastgesteld voor de winstberekening op de le exporteeren sluitkool. Tot nu toe mochten de expor teurs bij een inkoopprijs van c of minder per 10-0 kg 20 van dien prijs voor winst en algemeene kosten berekenen, met een minimum van 0.50 per 100 kilo. Van het bedrag dat de inkoopprijs de 4'per 100 kg overschrijdt, mocht 5 in reke ning worden gebrach'. Met ingang van 15 Januari is dit zooda nig gewijzigd dat voor algemeene kosten plus winst ten hoogste 15 van den in koopprijs op d-e veiling mag worden ge wonnen, met dien verstande dat steeds 5-0 cent per 100 kilo mag worden gerekend. Bij een prijs van 400 per wagon is de winstmogelijkheid dus aanvankelijk lager, nl. 60 tegen voorheen 80. Bij een inkoopprijs van f 600 zou de winst, doordat de bepaling van 5 van het bedrag boven 4 is vervallen en dus steeds 15 mag worden genomen, gelijk zijn. n.l. 90 per wagon. Bij een hoogeren prijs dan 600 zou ie winstmogelijkheid bij de nieuwe regeling hooger zijn, doch het ziet er niet naar uit dat de prijzen zoo'n vlucht zullen nemen. DE AFZET VAN BEWAARKOOL. De provinciale commissie uit de vei lingen in Noordholland vergaderde Zaterdagmiddag met de betrokken vei lingen over den afzet van bewaarkool. De moeilijkheden in verband met den export dezer producten werden breedvoe rig besproken. De afzet is sterk gestag neerd, doordat de handelaren nog niet in het bezit waren van de invoervergunnin gen voor Duitschland en later wegens het gebrek aan wagons. Het moet echter niet uitgesloten worden geacht, dat aanstonds, voor eenigen tijd althans, weer export tegen redelijke prijzen mogelijk zal zijn. Daarom werd een regeling van den aan voer besproken, die zal worden getroffen door de Provinciale Commissie en dooi' de veilingen zal worden uitgevoerd. Hierbij werd door verschillende afge vaardigden voorkeur uitgesproken voor het systeem van Warmenhuizen, waar door steeds aanpassing aan de behoefte wordt bereikt. De vergunningen voor het telen van koolplanten onder glas zullen niet moeten worden aangevraagd bij de N. G. F. C., maar bij de Provinciale Commissie uit de veilingen welke met de uitvoering daar van belast is. De vergeten brievenbus. Naar aanleiding van ons bericht over een vergeten brievenbus wordt ons nader ge meld, dat dit ten deele onjuist is. De kwestie was n.l., dat de postauto een nieuwe., chauf feur had gekregen, die de plaats van deze bus niet kende en haar daardoor een paar ochtenden vergat. Later op den dag werd deze bus echter wel weer gelicht door de plaatselijke brievenbestellers. Van een totaal vergeten gedurende een paai' dagen, waardoor de bus volgepropt zou zijn ge weest, is dus geen sprake. Ongeluk op den dansvloer. Toen er gisteravond nr de tooneeluit- voering in het café Rus vroolijk gedanst werd, had een ernstig ongeluk plaats. Eén der aanwezigen, mej. Jelsma, vcloor den hak van haar schoen, waardoor zij met oen harden smak op den dansvloer terecht kwam,, waarna zij geïuimen tijd bewuste loos bleef liggen. De ontboden geneesheer constateerde een hersenschudding en deed de patiënte naar haar woning vervoeren. Hoewel we hier een 150 werkloozen hebben, heeft men met slechts een drietal mannen geprobeerd de sneeuw op te rui men. Men is daarin hoewel met een auto waarachter een sneeuwploeg de wegen zijn bewerkt, slechts matig ge slaagd. Een weinig verheffend gezicht was het, dat eenige stumpers door het Bur gerlijk Armbestuur aan 't werk werden gezet voor hun steun. Men vindt het een college als het B. A. onwaardig. Men ergert zich hier over de wegen en voor hen die er dagelijks over moeten is het een onhoudbare toestand. Het Mobilisatiekruis, De nat. bond „Het Mobilisatiekruis" hield Vrijdagavond jaarvergadering in het café Admiraal. Onder de vele ingekomen stukken wa ren brieven van dankbetuiging van de troepencommandanten in dit gewest voor de toezending van werken voor de biblio theken enz. Ook het hoofdbestuur was over deze activiteit tevreden. In het jaarverslag werd melding ge maakt van den vooruitgang van 't leden tal, ook van elders. Het ledental is 53. Ook voor de arme gezinnen heeft men wat kunnen bereiken. Uit de rekening bleek, dat de schuld is afbetaald en er een saldo is. Besloten werd om de vacature van voorzitter niet te vervullen, omdat na demobilisatie toeloop van veel nieuwe leden verwacht wordt en men dan het bestuur wil uitbreiden. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Smits, J. M. Zonneveld en Th. Willems, werden bij acclamatie herkozen. Breedvoerig werd besproken het 15-ja rig bestaan van de afdeeling op 6 Februari e.k. Het bestuur wilde liever geen feest- vertoon, wel een feestgave aan een 12-tal gezinnen. Het voorstel werd goedgekeurd. Na een gratis verloting en rondvraag volgde behandeling van huishoudelijke zaken. Schaatsenrijden. Heden, Maandagmorgen, richtte het be stuur der afd. Koedijk IJ.H.N.K. een oproep tot de schaatsenliefhebbers om de banen op het Noordholl. Kanaal weer berijdbaar te maken en thans is men met een groote groep mannen met behulp van paardentractie bezig aan dit werk. Het ligt in de bedoeling om voortaan aan niet-leden van de afdeeling een kleine entree te vragen voor het berij den der banen. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 22 Januari 1940. Vor.k. STAATSLEENINGEN. 3—3H Nederl. 1938 3 Ned-lndië 1937 5 Yj Uuitscbl. '30 m verkl. B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL, Alg Kunstzijde linie CaTvé Delft Cert. Nederl Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel. Cities Service General Motors Kennecott Copper t North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil t Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rub! er Hessa Rubber Oostkust Rotterdam l'apanoeli Serhadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot. Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deb Ba'avia Oude Deli Senembab1 '9% AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac §Noteering pei 50. x) ex-coupon fExclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 2'A, heden 2'A WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 853 83% 11'/, 89 791/, 162 105% 35 i 57% 315 93% 126% 21% 51U, 3% 381% 27% 18% 15% 5% 42% 4% 39i 236% 229% 101% 56% 100 239 253% 2=% Vs/ s% 195% 158 104% 121 56 98 3% «2% 111% 104% 105 125% 169 18% 9 10% U% 72 V, 2.45*3X0 85% 83'%s 11% 87% 78% 160% 104% 34-% 51 310 92% 124% 35% 20 %r, 52%,-3 3% 27 '8-%g 15-%« 5% 41% 4% 387 232 226-7 99% 252-% 29% 9'/. 8% 194 15 55'/, 98% 92 111 102-31/, 124% 16/ 13S%-9 9 10% 12% 72 Voriee koers heden New-York 1.88%, 1,88% Londen 7.46 7.46'/, Berlijn 75.55 75.60 Parijs 4.23 4.23 K Brussel (Belga) 31.67 31.67 Zürieh 42.21 42.21 Kopenhagen 36.35 36.35 Stockholm 44.87 Y. 44.87 Oslo 42.82 y. 42.77 Yi

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3