Agenda KI JKEK is KOOPEN «iCLOECK yUi&licaties 'IDeetAzclcht 3)ucQedi(ke Mand Gecostumeerd ijsfeest. Verkouden Ander weer op komst? EERSTE BLAD. 2 AANRIJDING A. T. O.-BUS EN VRACHTAUTO. Maandagmiddag j.l. vond op den Rijks weg langs het Noordhollandsch Kanaal te Stolpervlotbrug een aanrijding plaats tus- schen een A. T. O.-autobus, gaande in de richting Leeuwarden en een in de richting Alkmaar rijdende vrachtauto, beladen met bloembollen. Van de bus werd een portier raam vernield, terwijl de linkerwand scha de opliep. Eén van de inzittenden der bus werd door glasscherven niet ernstig gewond. De busreizigers vervolgden hun weg met een andere autobus. De inzittenden van de vrachtauto kwamen er, evenals de vrachtauto zelf, zonder letsel af. Van dit ongeval werd proces-verbaal op gemaakt door de rijks- en gemeentepolitie in de gemeente Zijpe. DE BRAND IN DE LOODSEN VAN DEN V. B. In ons bericht over dezen brand deelden wij gister mede, dat draadglas zou dienen „ter bescherming van de in den nok aan wezige lamp". Men maakt er ons op attent, dat wij het begrip „noklantaarn" verkeerd hebben uitgelegd. Het is n.l. een bovenlicht in het dak. Het draadglas daarvan nu is door de hitte gesprongen. Vroolijke muziek van Soli Deo Gloria lok te gisteravond velen naar de banen aan de Oudegracht, waar de Burger IJsclub haar uitgesteld ijsfeest hield. Het ijs was in uit stekende conditie, de banen zwommen in een zee van licht, de koude viel zéér mee was het wonder, dat een vrij talrijk publiek zich aan den kant achter de touwen opstel de om getuige te zijn van het altijd amu sante van een door de B. IJ. C. uitgeschre ven ijsfeest? Een kleine vijftig rijders van beiderlei kunne en van zeer uiteenloopenden leef tijd, allen gecostumeerd, dongen mee om de prijzen ten bate van behoeftigen in deze stad. Onder de rijders waren er die opvie len, hetzij door bijzonder goed rijden, hetzij door originaliteit en actualiteit van het cos- tuum. Men neme b.v. de drie hier gelegerde militairen, die als Finsche soldaten hun in tocht deden wat hadden die een bekijks' En dan de rijder die als Chamberlain den heelen avond in het zwart en met de para plu reed. Zoo zouden we kunnen dóórgaan, om nog maar te zwijgen van de meer ge wone costuums van pierrettes, pierrots, e.d. De groep „met dubbele gezichten" was vrij talrijk en verschillende ervan waren zeer interessant. De costuums bleken de rijders niet al te zeer te hinderen in het rijden, dat bestond in het behouden overbrengen van drie ton netjes op een slee. Merkwaardig was, dat meermalen de snelste rijders het slechtste resultaat boekten. Maar de B. IJ. C. wil nu eenmaal de liefdadigheid beoefenen en aan gezien zeer velen haar ook voor dezen wed strijd weder hadden gesteund, kon aan elke(n) deelnemer een prijs worden toege kend, bestaande uit bon voor levensmidde len en/of brandstoffen, welke moesten wor den afgestaan aan behoeftige stadgenooten. De namen van de tien snelste rijders (sters) waren achtereenvolgens: J. Seinen, K. Rol, mej. Batenburg, mej. Prins, Joos- ten, Schoonhoven, mej. de Groot, Schipper, Overdijk en Badenhuizen. Voor de costuums waren apart prijzen uitgeloofd, eveneens uit bons als boven ge noemd bestaande. Zij werden toegewezen aan: groep actueelste costuums: Finsche soldaten; idem enkelingen: 1 Chamberlain; 2 Sonja Henie; 3 meisje met lantaarn; mooiste costuums voor paren: 1 Volendam- mers; 2 cowboys; 3 oud echtpaar; idem enkelingen: 1 Fransch nofcostuum; 2 Beiersche marketentster; 3 dame in Alk- maarsche Boys-kleuren; terwijl ten slot te nog een prijs werd toegekend voor den jeugdigsten rijder. Na den zeer geanimeerden wedstrijd, waarbij voortdurend de tonen der muziek weerklonken en het publiek, waaronder zich ook de burgemeester bevind, blijk gaf van medeleven, werd achter de muziek in optocht naar de kolfbaan van het café Cen tral getrokken, waar de heer E. S. Ham burger bij ontstentenis wegens ziekte van den voorzitter der B IJ. C., den heer H. Koorn, met een hartelijk woord de prijzen uitreikte. Hij verzuimde daarbij niet dank te brengen aan B. en W. en de gemeente diensten voor de medewerking en hulp (be schikbaar stellen der banen, afzetten van de walkanten, enz.) en aan alle anderen, die aan het welslagen van den wedstrijd had den meegewerkt, hetzij door 't beschikbaar stellen van prijzen, hetzij door het verrichten van werkzaamheden aan de baan of op wel ke wij zé ook. De heer Hamburger hoopte, dat de B. IJ. C., die thans haar 50e levens jaar ingaat, in de toekomst ook op de be langstelling der burgerij mag blijven reke nen. Dat over gebrek aan belangstelling niet kan worden geklaagd blijkt wel uit het to taal van de opbrengst der entree bij de baan, zijnde ruim 112 (van eiken bezoe ker werd een dubbeltje gevraagd, maar ve len gaven vrijwillig méér) Het ijsfeest van de B. IJ. C. kan als zeer geslaagd worden beschouwd. Neem een "AKKERTJE en kruip vroeg onder de wol. Dan slaapt U rustig en tien legen één sijt ge motgen beter I helpen direct DE GEZONKEN WOONSCHUIT. Voor van der Kloot, wiens woonschuit met toebehooren, zooals bekend eenigen tijd geleden verloren ging, is thans een zoodanig bedrag binnen, dat een ander schuitje kon worden aangekocht. Voor de betimmering is evenwel nog ruim 50 noodig, terwijl van der Kloot bovendien nog behoefte heeft aan een tafel, enkele stoelen, dekking en kleeding, omdat alles met de oude schuit verloren ging. Zoo dus iemand nog een bijdrage, eenig huisraad of kleeding en dekking te missen heeft, dan zal een en ander nog gaarne in ontvangst genomen worden Opgaven bij den secretaris van den Ar menraad, Langestraat 87, tel. 3894, post- girono. 171250. DE A.V-R.O.-BRIDGEDRIVE TE ALKMAAR. De jaarlij ksche Avro-bridgedrives staan momenteel weer in het middelpunt der be langstelling van de liefhebbers van het bridge-spel. In tal van plaatsen worden nu de vóórwedstrijden gehouden, waarvan de best geplaatste paren geplaatst worden voor de kwartfinales enz. Gisteravond was Alkmaar aan de beurt. Er waren 92 deelnemers uit verschillende plaatsen van Noordholland: Alkmaar (wat natuurlijk van zelf spreekt), Bergen, Castri- cum, Heiloo, Beverwijk, Santpoort, Pur- merend, Halfweg, Velsen, Noordscharwoude, Winkel en Amsterdam. De wedstrijd stond onder leiding van den heer Gildens en om ruim acht uur heette deze in de dancing van de Harmonie alle deelnemers namens de Avro hartelijk wel kom. Spr. memoreerde de steeds groeiende belangstelling voor de Avro-drives. Thans bij het ee-ste lustrum werden in niet min der dan 59 plaatsen vóórwedstrijden gehou den en verwacht mocht worden, dat het aan tal deelnemers van het vorig jaar (5500) weer overtroffen zou worden. Verder gaf de lei der nog diverse duidelijke wedstrijdaanwij zingen en toen kon het spel beginnen. Nu, er is zeer geamineerd en met groote interesse gespeeld. De drie groepen (2 van 8 en 1 van 7 tafels) waren willekeurig samen gesteld. Bij het spelen kwamen tal van mis lukkingen voor, die men geregeld op wed strijden aantreft. Vaste slams werden niet geboden. Manches werden verzuimd. Ge boden slams gingen door minder sterk spel down, enz. Maar er werden ook diverse staaltjes van uitmuntend spel getoond en sommige paren behaalden zeer mooie resul taten. Natuurlijk blijft de geluksfactor een groote rol spelen, maar meermalen wordt toch ook geëlseht, dat men de tactiek en techniek goed beheerseht. De nummers één van elk lijn in elke groep werden automa tisch in de kwartfinale geplaatst, die te Am sterdam wordt gespeeld. Bovendien werden geplaatst zij, die, ofschoon geen eerste prijs winnaar, 27 of minder punten hadden in een groep van 8 tafels en 21 of minder punten in een groep van 7 tafels. Onder de prettige leiding van den heer Gildens had de wedstrijd een vlot verloop. Het berekenen van den uitslag, dat zeer nauwkeurig moet geschieden, vorderde nog al wat tijd. Maar tenslotte kon de leider toch de resultaten mededeelen. De prijzen be stonden uit Avro-kunstvoorwerpen, voor de dames zilveren schalen en lepeltjes, voor de heeren eleetrische sigarenaanstekers en vui- potlooden. De uitslagen waren als volgt: Groep A, N.Z.-lijn, 8 paren: 1. de heeren L. Sluizer en G. C. v. Gulik te Alkmaar 30 p. (buiten mededinging), 2. mevr. A. Hand- graaff en de heer M. J. K. Dijkstra te Sant poort 30!/> P- (geplaatst). Groep A, O.W.-lijn, 8 paren: 1. mevr. v. Gulikde Vries en de heer J. v. d. Tooren te Alkmaar 191/ p., 2. de heeren L. H. Grootegoed en D. Woudhuizen 27 p. (ge plaatst). Groep B, N.Z.-lijn, 8 paren: 1. de heer en mevr. M. Meiners te Santpoort 24 p., 2. de heer en mevr. A. Zonneveld te Alkmaar 29 "p. (niet geplaatst). Groep B, O.W.-lijn, 8 paren: 1. de heer en mevr. Arpeau te Schoorl 22 p., 2. mej. G. Schouten en dr. H. B. v. Haren te Alkmaar 29 p. (n. g.) Groep C, N.Z.-lijn, 7 paren: 1. de heer en mevr. A. J. Porte te Winkel 17 p., 2. mevr. Kohier en mevr. Boom te Alkmaar 24 p. (n. g.) Groep C, O.W.-lijn, 7 paren: 1. de heeren A. Visser en P. Ranter te Alkmaar 14 p., 2. de heeren J. J. Haasbroek en C. Burger te Alkmaar 24 p. (n. g.) Een woord van dank aarf-den leider mag wel gebracht worden. FEESTAVOND „D.E.S." De speeltuinvereeniging D.E.S. hield Zaterdag voor den 16en keer haar traditio- neelen feestavond voor leden en begun stigers in 't Gulden Vlies. In zijn openingswoord zeide de voorzit ter, dat dit den eersten keer is in de 16 jaar dat D.E.S. geen stampvolle zaal heeft, waaraan ongetwijfeld de druk der tijden niet vreemd is, terwijl velen van de leden in militairen dienst zijn en ook vele leden ziek zijn. De tooneelvereeniging „Vriendenkring", onder regie van den heer A. Kesselaar, voerde op: „Mijnheer de Senator", blijspel in 3 bedrijven, hetwelk op een buitenge woon goede wijze werd vertolkt, waarbij men vergat dat dit dilettantisme was. Een en ander verwierf een zeer hartelijk applaus. De verloting had als altijd een vlot ver loop. Een geanimeerd bal, onder leiding van den heer J. v. Dalen, hield velen tot 4 uur gezellig bijeen. Het muzikale gedeelte werd op schitterende wijze vrzorgd door de „Victrix Band", onder leiding van den heer D. Horst. MM Bioscopen. Harmonie-theater, van Zondag af, 's av. half 8, hoofdnummer Getuigen spreken (rom.- dram.); hoofdrollen Charles Vanel, Tania Fédor en Suzy Prim. Toegang boven 18 jaar. Woensdag- en Donderdagav. geen voor stelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Sweetheards (rom. revue- en zangfilm); hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer De voortrekkers van Dodge City (rom.-avont.); hoofdrollen Errol Flynn, Olivia de Havilland en Ann Sheridan. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 24 Januari. 8 uur, het Wapen van Heemskerk, rede prof. Gallas voor het Genootschap Nederland —Frankrijk. 8.15 uur, Harmonie, voordracht mej. Bran don over Bellamy. 8 uur, de Unie, voordracht Willem van Iependaal voor het Inst. v. Arb.-Ontw. Donderdag 25 Januari. 8 uur, Harmonie, concert Toonkunst. Vanmorgen constateerden velen met groote voldoening, dat de barometer geen vorst meer aanwees. De gisteravond nog be vroren ramen waren thans droog. De geval len sneeuw liet zich gemakkelijk ruimen en de sneeuw die zich op de takken der boomen had vastgezet, was in beweging gekomen. Met de sneeuw op de daken was dit nog niet het geval. De wind woei uit het Zuid-Wes ten en met vreugde werd geconstateerd, dat de lang verbeide dooi zijn intrede zou doen. Huismoeders haastten zich deze gele genheid te benutten om de vuil geworden ramen te lappen en de besturen van de ijs banen, die in den strijd tegen de sneeuw, zoo langzamerhand moedeloos waren gewor den, hoopten al evenzeer, dat koning „Win ter" zijn heerschappij weer zou prijs geven. Om 10 uur draaide de wind echter weer naar het Noorden en hoewel het niet vroor, dooien deed het ook niet en aangezien de Bilt voor ons gebied lichte vorst tot om het vriespunt, met een zwakken krimpenden wind uit het Zuid-Westen, met enkele plaat selijke sneeuwbuien voorspelde, besloten de besturen van de Alkmaarsche IJsclub, de Heilooër Ijsbaan en de Berger IJssportver- eeniging maar weer de banen sneeuwvrij te maken. Op de Singels kon daardoor vanmorgen alweer druk gereden worden en vooral kin deren, die het schaatsenrijden moeten leeren het ijs is daarvoor thans bij uitstek ge schikt maakten van de gelegenheid ge bruik. De ijsbaan te Heiloo ging vanmiddag open voor de schoolkinderen en die te Bergen voor alle schaatsliefhebbers. Dank zij den geringen wind en het heer lijke zonnetje was het thans mooi win terweer, ook voor wandelingen. In de binnenstad, waar de reiniging Zon dag met door auto's getrokken sneeuwrui mers de hoofdwegen van de losse sneeuw bevrijd had, heeft de gemeentereiniging met behulp van 29 man, drie voorlieden en een paar auto's een aanvang gemaakt met het sneeuwruimen. De vorige week en ook de week daarvoor had men regelmatig de wegen met zand en pekel bestrooid. Deze winter heeft wel de juistheid bewezen van het antwoord van B. en W. op een bemerking van een raadslid, dat f 2400 voor sneeuwruimen on verantwoord oordeelde, omdat dit bedrag 800 hooger was dan het vorig jaar was ge raamd en 500 meer dan in 1938 was uitge- geeven. B en W. mérkten toch terecht op, dat dit een stelpost betrof en dat niemand bij voorbaat kan zeggen of deze post te hoog of veel te laag is. Niemand toch weet hoe het winterseizoen zich zal openbaren en geen enkel dagelij ksch bestuur eener gemeente zal orders tot zand- strooien geven, wanneer dit niet noodig is. Dit beteekent ook, dat de sneeuw geruimd moet worden als ze los ligt. Gister, toen de vaste sneeuwlaag nog zoo vast aan het marktplein was verbonden, dat ze slechts door hakken verwijderd kon worden, zag ons marktwezen zich genoodzaakt op het sneeuwdek stroo te spreiden en daarop de dieren een plaatsje te geven. Dat heeft ten gevolge gehad, dat deze plekken thans ont dooid zijn. Op het geheele marktplein ligt thans een door het verkeer losgekomen sneeuwlaag, die gemakkelijk weggeschoven kan worden. De gemeentereiniging, die thans slechts een 30 sneeuwruimers te werk kon stellen, kan echter niet overal tegelijk zijn. De mogelijkheid, dat de sneeuw straks weer vast vriest, is, gezien het weerbericht, in het geheel niet uitgesloten. Dan zullen gemeentewerklieden Woensdag en Donder dag weer veel arbeid moeten verrichten om voor de Vrijdag aan te voeren kaas een plek van het marktterrein sneeuwvrij te makeif. Met denzelfden arbeid, thans onder nomen, zou men het heele marktplein nage noeg sneeuwvrij kunnen maken. Vanmiddag zijn zes man begonnen het marktplein van het sneeuwdek te bevrijden. Ofschoon dit aantal te klein is, kan toch ge tuigd worden, dat het begin er is, In vroeger jaren stelde men van gemeen tewege in dergelijke omstandigheden gelijk tijdig honderden sneeuwruimers aan, die in een paar dagen de stad geheel sneeuwvrij maakten. Toen zag men ook sneeuwruimers langs de particuliere huizen trekken om de stoepen en de toegangen tot de woningen voor een kleine vergoeding sneeuwvrij te maken. Wij zijn overtuigd, dat ze ook thans met dezen arbeid een aardig daggeld kunnen maakten. Ons parool is dan ook: Sneeuwruimers aan het werk. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 16.58 tot 7.24 uur licht op. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent de aanvrage om vrijstelling van den dienstplicht wegens KOSTWINNERSCHAP betreffende den hieronder genoemden persooon, Je uitspraak gedaan, achter zijn naam vermeld: RUS, BERNHARD. Lichting 1940. Uitspraak: vrijstelling voor een jaar. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of door diens wettelijken ver tegenwoordiger; b. door elk der overige voor deze ge meente ingeschreven personen of door diens wettelijken vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet, met redenen omkleed, worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer ge meente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de doorzending aan de Koningin zorgt. Alkmaar, 23 Januari 1940. De Burgemeester van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. WAARSCHUWING HONDEN BELASTING. De houders van honden worden er aan herinnerd, dat de aan hen verzonden aangifte-formulieren binnen 14 dagen na ontvangst ingevuld en onderteekend moe ten zijn terugbezorgd ten kantore van den Ontvanger, Breedstraat 11 boven, alwaar bij aangifte voor eiken hond een penning wordt uitgereikt. Indien geen aangifte-formulier is ont vangen, of indien in den loop van het be lastingjaar de belastingplichtigheid ont staat, dan moet aangifte ten kantore vnd. binnen 14 dagen geschieden. Bij het niet of niet tijdig doen van aan gifte wordt een aanslag opgelegd verhoogd met het viervoud daarvan. Ook indien geen hond wordt gehouden, moet het ontvangen aangifteformulier worden in gevuld en teruggezonden. Men is belastingplichtig voor een hond zoodra deze driemaanden oud is. Alkmaar, 22 Januari 1940. De Ontvanger der gemeente Alkmaar, SCHIERBEEK. AFGIFTE ONVERMENGDE MARGARINE. De afgifte van onvermengde margarine aan winkeliers, zal plaats hebben op Woensdagmorgen a.s., des morgens tus- schen 9 en 10 uur. De directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken te Alkmaar, v. d. HEUVEL. PUZZLE-RUBRIEK Voor de puzzelaars, velen zonden reeds een goede oplossing in, vermelden wij nog even dat de eerste voorletter van nummer één is F. MOOIE SUCCESSEN. Op de Zondag 1.1. gehouden postduiven- tentoonstelling van ,,De Verheven Wind" te Den Helder behaalde de heer Ypma 5 eerste prijzen, w.o. de medaille van den burge meester van Alkmaar en tevens die van den burgemeester van Texel, terwijl de heeren Vrasdonk en Oldenburg te Bergen eveneens een eersten prijs behaalden. Deze prijswin naars afijn allen leden van de postduiven- vereen. Alcm. Victrix. Voorwaar een mooi succes, gezien de talrijke inzendingen (540 duiven). REKENING DIENST 1938 VAN INSTELLINGEN EN VEREENIGINGEN. Ter goedkeuring bieden B. en W. den raad aan de rekeningen over 1938 van de volgen de instellingen en vereenigingen. 1. Het centraal ziekenhuis in ontvang en uitgaaf op 282.540.39, met goedkeuring te vens van een staat van af- en overschrijving van en op posten der begrooting voor 1938 tot een bedrag van 48.040.39; 2. het burgerweeshuis in ontvang en uit gaaf op 14.032.26; 3. de gemeentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon in ontvang en uit gaaf op 425.433.20; 4. de vereeniging voor gezinsverpleging in ontvang op 10.163.87, in uitgaaf op 10 636.36. nadee'ig saldo t 472.49; 5. de commissie tot huisverzorging in ontvang op 4 930.42, in uitgaaf op 5,297.95; nadeelig saldo 367.53, 6. de Alkmaarsche vereeniging tot be strijding der tuberculose in ontvang op 14.567.62, in uitgaaf op 15.523.47, nadeelig saldo 955.85; 7. het comité Alkmaar van de R.K. Ver eeniging „Herwonnen Levenskracht" in ont vang op 1934.41, in uitgaaf op 1259.11, voordeelig saldo 675.30, welk bedrag als reserve in het bezit der Vereeniging blijft; 8. de afdeeling Alkmaar van het centraal genootschap voor kinderherstellings- en va- cantiekolonies in ontvang op 2146.49, in uitgaaf 2249.36, nadeelig saldo 102,87. 9. de Vereeniging tot bescherming van zuigelingen in ontvang op 3.356.52, in uit gaaf op 4.084,95, nadeelig saldo 728,43; 10. de afdeeling Alkmaar van „Het Wit Gele Kruis" in ontvang op 5.334.66, in uit gaaf op 5.333.23, voordeelig saldo 1.43, welk bedrag in de gemeentekas moet wor den teruggestort; 11. de vereeniging voor kindervoeding in ontvang op 4.296.31, in uitgaaf op .f 4.669.43, nadeelig saldo 373,12; 12. de vereeniging „Kinderkleeding" in ontvang op 1413.63, in uitgaaf op 1491.22, nadeelig saldo 77.59; 13. den Armenraad in ontvang en uit gaaf op 5.936 18; 14. de Vereeniging „Zorg voor de leer lingen en oud-leerlingen der school voor b.l.o. te Alkmaar" in ontvang op 5.432.08, in uitgaaf op 5.785.24, nadeelig saldo i 353.16. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor het binnenland: Des nachts lichte tot matige vorst, overdag lichte vorst tot om het vriespunt, helder tot halfbewolkt, geen sneeuw van beteekenis, matige tot zwakken naar zuid of zuidoost krimpenden wind. Voor de kuststrook: Lichte vorst tot om het vriespunt, wisselend bewolkt, plaatse lijk enkele sneeuwbuien, matige tot zwakken naar zuidwesten of zuiden krimpenden wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De depressie over de Oostzee is verder naar het westen doorgedrongen en vult nu op. De kern van 1004 mbar ligt thans in zuid-Denemarken. De vlakke rug van hoo- gen luchtdruk, die zich gisteren over ons land bevond, heeft zich in zuidwestelijke richting verplaatst en nam daarbij sterk in beteekenis toe. Tengevolge hiervan draaide de wind in ons land naar het westen en er vielen plaatselijk weer aanzienlijke hoeveel heden sneeuw. Over het geheele land en vooral aan de kust is de vorst verminderd. In den ochtend steeg in den Helder en Vlissin- gen de temperatuur boven het vriespunt. Het arctische maximum over Groenland is weer toegenomen, dat over Scandinavië nam iets in beteekenis af. Nabij IJsland is een depressie verschenen, welke de lucht druk daar flink deed dalen. Zij dringt nog maar zeer langzaam verder naar het oosten door. De schaarsche weerberichten van den oceaan maken het zeer moeilijk den plaats te bepalen van de storingsfronten, die van zoo groot belang zijn voor het verdere weersverloop in onze omgeving. Het gebied van hoogen luchtdruk over de Azoren van 1025 mbar'heeft zich in de richting van Por tugal verplaatst. Het minimum in de Mid- dellandsche Zee ligt aan de noord-kust van Libye, zijn storingsfront, dat zich over den Balkan beweegt, brengt in Zuid-Slavië en Hongarije zeer zwaren sneeuwval en plaat selijk ook regen. VERKOOP GROND. B. en W. stellen den raad voor aan den heer P. van der Braden 59 M2 terrein aart de Regulierslaan voor 10 per M2 te ver- koopen, ten behoeve van den bouw van een timmerwerkplaats met woning. WIJZIGING AMBTENAREN REGLEMENT. In overeenstemming met de wenschen van de regeering stellen B. en W. den raad voor het Ambtenaren-Reglement zoodanig te wijzigen, dal ambtenaren geen betaling voor overwerk krijgen, dat onmiddellijk verband houdt met de door de regeering genomen of rog te nemen bijzondere mi litaire maatregelen. Ter geruststelling wordt medegedeeld, dat de aanspraak op vergoeding wegens over werk voor werkzaamheden, die niet on middellijk met de bijzondere militaire maatregelen verband houden, onvermin derd gehandhaafd blijft. VERPACHTING SLUIS ZESWIELEN. B. en W. stellen den raad voor om de sluis aan de Zeswielen tot uiterlijk 6 Jan. 1941 te verpachten aan den tegenwoordi- gen pachter den heer C. Stam, vooi een prijs berekend naar een bedrag van 325 per jaar. VERKOOP GRONi.. B. en W. stellen den raad voor aan de N.V. Bredero's Bouwbedrijf te Utrecht 1175 M2 bouwterrein aan de Houthaven straat voor 7637.50 te verkoopen ten be hoeve van den bouw van 13 woningen. VERHUUR TERREIN. B. en W. stellen den raad voor aan het departement van defensie voor ten hoogste 2 jaar 1 H.A. terrein ten Z.O. van het Dr. Schaepmanplein, te verhuren voor 200 ten behoeve van de opstelling van barakken. ALKMAAR. GEBOREN: Johannes J. C., z. van Johannes Boon en H. Schot. W'lhelmus, z. van Lodewijk Buter en C. Strik. OVERLEDEN: Jannetje de Goede, wed. van D. Binne- wijzend, 86 jaar. Frederica E. Kammerer, wed. van G. C. Habich, 86 jaar. August G. J. Klünnen, gehuwd met A. J. Buers, 52 jaar. Everardus A. de Vries, oud 4 weken. Gerrit Smit, wedr. van S. Smit, 89 jaar. Johanna M. Snel 74 jaar. BERGEN (Januari). Geboren: Bernardus Henricus Maria, z. v. Jakobus Josephus Maria van Dorbecl; en Paulinfi Hendrica van der Klei. Neli- ne, d. v. Lourens Theodorus van 't Sant en Johanna Anna Ligthart. Hendricus Cor nells, z. v. Cornells Kager en Catharina Bakker. Reinier Johannes Maria, z. v- Reinier Dekker en Johanna Maria Peetoom- Ondertrouwd: Nicolaas Bijl en Mar- garetha van Wonderen. Overleden- Lucina Margaretha Pad', oud 82 jaar, wed. van Pieter Frederib Böke. Helene Hendrika Dal, oud 81 jaar, wed. van Justus Jacobus van Dijk.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2