ÜMSTERDAMSCHE BEURS ïfifieepjUijdmQ&t £iïaiste AedcfUen Jiunst en Wetenschap tyjMMnciaal 'ïlieuws OUDKARSPEL HENSBROEK OBDAM BROEK OP LANGENDIJK EERSTE BLAD. 3 I WEDSTRIJDEN TE ENKHUIZEN. Zaterdagmiddag 2 uur wordt te Enkhui zen een hardrijderij voor mannen op de kortebaan gehouden om prijzen van t 150, 80, 50 en 25, benevens 10 voor den snelsten rit. Aangifte moet geschieden voor 1 uur. Tafeltennis LUTO IN DE COMPETITIE. Het eerste team van Luto wist deze week een 64-overwinning te behalen op liet sterke H.T.T.C. I, waartegen in de eerste competitie-helft slechts een gelijk spel be reikt werd. Het tweede team verloor echter met 73 van H.T.T.C. II. Dat was voor de gasten een verdiende overwinning. De dames speelden deze week niet. Athletiek. OPROEP I.A.A.F. VOOR FINLAND. Het standpunt van de K.N.A.U. Uit Norrkoeping in Zweden, waar het bureau van de international amateur athle tic federation (I. A. A. F.) is gevestigd, komt het bericht, dat het dagelijksch be stuur een oproep zal richten tot alle athle- ten van .neutrale landen Finland in zijn strijd te steunen. Finland, het land, waar dit jaar de Olympische Spelen zouden plaats vinden, het land van de athletiek bij uitne mendheid, vecht tegen een numerieke over macht, Men mag aannemen, aldus heet het in den oproep, dat iedereen diep meevoelt met het Finsche volk en het wil steunen op alle mogelijke manieren. Het bestuur van de koninklijke Neder- landsche Athletiek Unie dat dezen oproep nog niet ontvangen had, zal binnenkort zijn standpunt bepalen. Niettemin was de heer Strengholt, vo'orzitter der K. N. A. U., be reid zijn persoonlijke meening weer te ge ven. Hij deelde mede, dat deze kwestie on langs ter sprake is gekomen bij het bezoek van den heer Ekelund, secretaris der I. A. A. F. aan Nederland. Het bestuur zal de zer dagen bijeenkomen om deze aangele genheid te bespreken. Persoonlijk sta ik er sympathiek tegenover en mocht het bestuur er ook zoo over denken, dan zal de steun toch bescheiden moeten zijn in verband met de niet al te ruime financiën. Motorsport DE K.N.M.V. ORGANISEERT WEER MOTORWEDSTRIJDEN. Direct na het afkondigen der mobilisatie heeft de Kon. Ned. Motorwielrijders Veree- niging gehoor gevend aan den toen door de regeering geuiten wensch tot uiterste zuinig heid met motorbrandstoffen, het nog onaf gewerkte deel van het motorwedstrijdpro- gramma 1939 opgeschort. Sindsdien zijn door de K.N.M.V.-leiding besprekingen gevoerd met burgerlijke en militaire autoriteiten en daarbij is gebleken, dat een stozetting van het wedstrijdwezen gedurende de geheele mobilisatie onge- wenscht wordt geacht, omdat de opvoeden de kracht van en de verkregen oefening in motorwedstrijden van groote waarde zijn voor den verderen uitbouw van onze gemo toriseerde weermacht. Rekening houdend met het door de mili taire autoriteiten ingenomen standpunt heeft de K.N.M.V. thans voor 1940 een sportpro gramma ontworpen dat niet zal nalaten in motorsportkringen verrassing en blijdschap te wekken. Naast de zoo populaire provinciale ter reinkampioenschappen die dikwijls meer dan 10.000 toeschouwers trokken, heeft de K.N.M.V. een serie burger-militaire terrein wedstrijden ontworpen, culmineerend in het militaire terreinkampioenschap en het ter- reinkampioenschap van Nederland. Uiteraard is te dezer zake een nauw con tact gehouden met O. en O., de reserve kapitein K. J. J. Lotsy heeft den sportpre- sident der K.N.M.V., den heer G. van Twist bereids volle medewerking toegezegd Behalve de terreinwedstrijden staan eeni- ge betrouwbaarheidsritten op het program ma, waarin naast de gebruikelijke K.N. M.V.-junioresrit en de K.N.M.V.-150 c.c.-rit een burger-militaire wedstrijd zal worden verreden waarbij factoren als kaartlezen en oriënteeren een groote rol zullen spelen. Als hoogtepunt van deze wedstrijden serie zal, indien de internationale situatie zulks toelaat, een volledige K.N.M.V.-kam- pioensrit gehouden worden, waarin burgers en militairen zich met elkander zullen kun nen meten. Tenslotte zullen ook de liefhebbers van wegraces hun hart kunnen ophalen, want hoewel het onwaarschijnlijk is dat de inter nationale T.T.-races zullen kunnen plaats vinden, staan nationale wegraces in Assen. Zandvoort en op het circuit van Limburg cp het programma. Schaken DE ACHTKAMP VAN HET T .A.S. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de eerste ronde van den achtkamp van het Vereenigd Amsterdamsch Schaakgeniot- schap luiden: S. LandauJ. Veerkamp 10; A. D. de GrootJ. A. J. Polak 10; H. KmochG. Swaneveld 10; W. A. T. SchelfhoutL. Prins (niet ge speeld wegens ziekte van Schelfhout). SCHEEPVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Sembilan uitr. van Suez 25 Jan. Tabinta uitr. te Sabang 24 Jan. Salabangka J.N.L. te Batavia 26 Jan. Tjikandi uitr. te Batavia 26 Jan. Holland Amerika Lijn. Bilderdijk 25 Jan. n.m. te New York. Rotterdamsche Lloyd. Kota Baroe J.N.L. 25 Jan. van Padang. Modjokerto J.P.L. 25 Jan. te Kaapstad. DRONKEMANSTWIST MET NOOD LOTTIG GEVOLG. 39-jarige arbeider doodgestoken. In den afge±oopen nacnt is op den Goudschesingei te Rotterdam een moord aanslag gepleegd, waarvan de 39-jarige los werkman C. V. het slachtoffer is ge worden. Omstreeks half twee aeden voor bijgangers die over den Goudschesingei liepen, nabij de Eleonorastraat een af schuwelijke ontdekking. Midden op het trottoir lag in een bloedplas het lijk van een man in ae sneeuw. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd, die een onderzoek instelde. Het bleek, dat een bewoner van dezelfde straat, waarin V. woonde, de 28-jarige tuinman R. S., omstreeks half twee in uiterst luidruchtige stemming thuis ge komen was in gezelschap van een anderen man. Toen de politie dit vernam, bevonden de beide mannen zich nog in een d^onke- mansstemming in de woning van den tuinman en nadat de politiemannen een ©ogenblikje het oor te luisteren hadden gelegd, kregen zij den indruk, dat het tweetal meer van den doodslag moest af weten. De beide verdachten verklaarden op het politiebupreau, dat er na een gezamen lijk cafébezoek een twist ontstaan was, waarbij,, het tot handtastelijkheden geko men was en waarbij ook een mes was gebruikt. Wie van de twee arrestanten échter de dader was, kon de politie nog niet uitvinden. Bij het lijk was geen mes gevonden, maar toen een onderzoek werd ingesteld in de woning van den tuinman, vond men, op het dak van een schuurtje achter de woning een zakmes, waarop bloedsporen waren en waarvan het lem met geheel verbogen was. Met dit mes moet de doodslag zijn gepleegd. TOCHT NAAR HET WRAK VAN DE FRIESLAND. Auto door 't ijs. Aangemoedigd door het autoverkeer over het IJselmeer hebben de heeren Matthijsen uit Vaassen ^Gld.) en Klappe uit Zwolle met drie Elburgsche visschers vanmorgen van Elburg uit me een vracht auto een tocht ondernomen naai het wrak van de Friesland teneinde te onderzoeken in hoeverrt het mogelijk is nog iets van de. lading te bergen. De heenreis verliep vlot. Het bleek, dat de Friesland sinds het vertrek van de Holland en de IJsel tach tig centimeter dieper was weggezakt. De lieren werkten echter nog. Op den terugreis kwam de auto voor de beruchte geul te staan. Het lukte niet het voertuig daarover heen te loodsen. De wagen zonk in de diepte weg, waarbij de chauffeur zich ternauwernood kon red den. Hij kwam er met een nat pak en den schrik af. De overige inzittenden waren veiligheidshalve tevoren uitgestapt. Met zijn vijven hebben zij den terugtocht naar E'burg te voet moeten voortzetten. De auto zit nog in het ijs. PROF. DR. I. H. GOSSES OVERLEDEN. Gister is te Groningen overleden prof. dr. I. H. Gosses, oud-hoogleeraar in de geschie denis aan de rijksuniversiteit te Groningen. BRAND IN EEN SCHOOLGEBOUW TE ROTTERDAM. Vanochtend vroeg werd brand ontdekt in het schoolgebouw aan de van Alkemade straat te Rotterdam, waar tijdelijk een Ulo school is ondergebracht. De brand is vermoedelijk ontstaan, door dat het plafond van de eerste etage in brand is geraakt door oververhitting van den schoorsteen. Daarna hebben de vlammen zich, zoowel naar boven als naar beneden, verder verspreid, zoodat de brand spoedig een gevaarlijk aanzien kreeg. Reeds na een half uur Had de onmiddel lijk gewaarschuwde brandweer het vuur onder de knie. Een lokaal, vlak onder den brandhaard gelegen en twee lokalen op de eerste etage zijn uitgebrand. De schade is belangrijk. LETLANDSCH STOOMSCHIP GESTRAND Het Letlandsche s.s. „Everoja", groot 3529 ton, is vannacht op de noordwestgronden van Terschelling gestrand. Het schip, dat zwaar stootte, vroeg drin gend om assistentie. Vanochtend om vijf uur seinde de kapitein draadloos, dat het schip dreigde te breken en dat onmiddellijk red dingboothulp werd verlangd. Het schip is lek gestooten en de positie is gevaarlijk. De motorreddingboot Brandaris, alsmede de sleepbooten Neptunus en Bornrif van de reederij Doeksen zijn ter plaatse. Er is een bergingscontract geteekend op basis „no cure no pay". De hoofdmachine van de Everoja is door het zware stooten gebroken. De sleepbooten zijn er in geslaagd vast te maken en zullen vanavond bij hoog water trachten het schip van de zandplaat af te sleepen. De reddingboot zal in de nabijheid blijven om zoo noodig de bemanning over te nemen. De Everoja heeft een laadvermo gen van 7300 ton. ONTPLOFFING IN ELECTRICITEITS- CENTRALE. Een geweldige ontploffing, waarop brand volgde, is vanmorgen in de vroegte ont staan in een electriciteitscentrale te Irlam (Lancashire). Deze centrale, welke een groote staalfabriek alsmede het geheele district van stroom voorziet, was een vrij groot gebouw, 't Dak werd geheel afgerukt Er werd niemand gedeerd. Volgens de poli tie denkt men hierbij niet aan sabotage. ARRESTATIES VAN OFFICIEREN EN AMBTENAREN IN OEKRAÏNE? In de kortegolf uitzending van nieuwsbe richten door Radio Roma in de Engelsche taal werd vanmorgen medegedeeld, dat de Russische geheime politie in de geheele Okraine is overgegaan tot massa-arrestaties van hooge ambtenaren en officieren. De ge heime politie, aldus het bericht, zou een uitgebreide samenzwering ontdekt hebben tegen Stalin, Molotof en Worosjilof. Alleen in Kief zouden reeds meer dan 150 officie ren en ambtenaren in hechtenis genomen zijn. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Sweetheards (rom. revue- en zangfilm); hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. (Gepro longeerd). Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Het hooge commando (rom.); hoofdrollen Lionel Atwill en Lucie Manheim; vooraf Mobili satieklanken. Toegang boven 18 jaar. Zondag om 24.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Gueule d'Amour (Madeleine) (rom.); hoofd rollen Jean Gabin en Murielle Balin. Toe gang boven 18 jaar. Zaterdagavond geen voorstelling. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 27 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering gymnastiek - vereen. Turnlust. 8 uur, Schouwburg van Gijzen, Breedstr feestavond Waterratten. Ijsbaan Heiloo, 11 uur, wedstrijd schoon- rijden; 2 uur wedstrijd hardrijden. TOONKUNST. Toen het gisteravond tegen acht uur liep, op welk uui het concert van Toonkunst zou aanvangen, zag het er met het bezoek niet opwekkend uit. Een handjevol belangstellen den, meer niet. Maar langzamerhand kwa men de menschen de Harmoniezaal binnen en toen men om kwart over acht begon, zag men een zeer goed bezette zaal. Het Alkmaarsch strijkorkest, dirigent de heer Albert Sluyter, opende den avond met het vertolken van ae beroemde Suite in b kleine terts van J. S. Bach. Aan de strijkorkest bezetting heeft de componist een belangrijke fluitpartij toegevoegd, die door mej. M. van Regteren Altena met talent werd vervuld. De plaats waar de fluitiste zat (achter het orkest) was echter niet bizonder goed geko zen; bij meer naar voren komen zou in som mige gedeelten de solo beter uitgekomen zijn. 't Is een waagstuk met dilettanten een dergelijk werk in studie te nemen, men heeft er desondanks zijn beste krachten aan gegeven (men speelde zuiver) en uitvoer ders zoowel als de dirigent mogen met vol doening op hun werk terugzien. Het koor, onder leiding van den heer Jo hannes Röntgen, bracht de Missa Brevis in bes groote terts van Mozart ten gehoore. De dirigent, enthousiast.leider, bracht het ensemble er toe een uitvoering er van te ge ven die het werk in het gunstigste licht plaatste, men genoot van Mozart's muziek. Er komt in deze Mis een soo-kwartet voor, dat samengesteld was uit koristen, n.l. mevr. J. M. VisserOmes (sopraan), mevr. E. C. VisserLangeveld (alt), de heer W. Koster (tenor); den heer B. Leeuwenberg (bas). Een goed gevormd kwartet waarvan de sopraan en de tenor de voornaamste par tij hadden (Et incarmotus est). (Benedictus qui venit in nomine Dei). Het werk werd begeleid door klein bezet strijkorkest. Nog een Mozart-compositie werd er voor gedragen, n.l. ec.i concertine voor twee violen (fluit en strijkorkest voor begelei ding). Solospelers Sluyter en van Diepen Een licht aansprekend stuk muziek, door de solisten voortreffelijk voorgedragen, en met welverzorgde begeleiding. Met pianobegeleiding van mej. A. C. M. v. Beek zong een vrouwenkoor „Stanchen", van Schubert (niet het bekende lied) met altsolo van mevr. C. M. VisBosman (volle alt), 't Is als 't ware een beurtzang tusschen solitsen en koor; goed gezongen en beschei den begeleid. Met het kostelijke „Den Uil" van Diepen- brock, met humor voorgedragen, eindigde deze avond. A. K. Ned. Tuinders Bond. De af deeling van den Nederlandsche Tuindersbond hield Dinsdagavond haar jaar vergadering ten lokale van den heer C. Vis. De voorzitter, de heer N. Kaan, releveerde de bijzondere tijdsomstandigheden en zeide, dat de verwachtingen niet hoog gespannen zijn, al is er misschien nog wel een sprankje van hoop. Ingekomen was de agenda voor de prov. jaarvergadering. De aftredende bestuurs leden werden opnieuw candidaat gesteld. Met de verhoogde contributieafdracht aan het hoofdbestuur ging men accoord. Ter sprake kwam nog de ledenwerfactie. 16 nieuwe leden zijn er reeds gewonnen. Het looncontract gaf heel wat stof tot dis cussies. Hoewel men het in principe met de wenschen der arbeiders eens is, kwamen di verse bezwaren naar voren, zooals de vraag, of het wel mogelijk zal zijn, de loonen uit de bedrijfsopbrengsten te betalen. Men besloot, het contract niet te aanvaar den en de uitspraak van een arbiter af te wachten. Het jaarverslag van den secreta ris ,gaf aan, dat het ledental der af deeling 84 was. De rekening van den penningmeester, den heer L. Kal verdijk, sloot met een nadeelig saldo van 3.89. Op voorstel van het bestuur besloot men 16 aan bouwsteenen, die eigenlijk onder de leden geplaatst zouden moeten worden uit de afdeelingskas te koopen, tot steun van den bond. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren G. IJff en N. Kaan met bijna algemeene stemmen herkozen. De heer L. Kal verdijk werd bij acclamatie tot afgevaardigde in het kringbestuur van den Langendijk benoemd. Aan de orde kwam hierop het doen van voorstellen voor de algemeene vergaderin gen van den landelijken en den provincialen bond. Op voorstel van het bestuur, besloot men voor te stellen, pogingen in het werk te stel len, dat een extra toeslag wordt gegeven op de erwten. Verder om een onderzoek in te stellen naar de verhooging der kostprijzen van de producten. Men oefende critiek uif op de wijze, waar op de regeering de prijzen voor afname van de tuinders en die voor verkoop aan den consument heeft vastgesteld. De heer K. Schuit wilde voorstellen, dat de landverhuringen niet meer publiek wer den gedaan. De heer G. Yff voegde hieraan eenige ervaringen toe bij de landverhuring van de diaconie alhier. De huurders hadden verwacht, dat met hen in overleg zou wor den getreden. Dit is echter niet gesfchied. Men besloot, aan de diaconie een brief te zenden, waarin tegen deze handelwijze be zwaar wordt gemcakt. De heer C. Borst wilde aandringen op beschikbaarstelling van een grootei bedrag voor den export van tuinbouwproducten, nu de clearing met Duitschland gunstiger wordt. De voorzitter wees op de vele moeilijk heden, welke men hierbij te overwinnen heeft. Er zou veel voor te zeggen zijn. Een voorstel van den heer Volkers, om den kleine-tuinderssteun uit te breiden, door verhooging van de normen en een voorstel van den heer Kalverdijk om aan alle tuin ders, die ervoor in aanmerking komen, in den vorm van een loonbijslag een extra steun te geven, zullen worden ingediend. Na de rondvraag sprak de burgemeester, de heer Wijnveldt, die de vergadering heeft bijgewoond, de aanvullingen toe. Hij uitte de beste wenschen voor een spoedige verbete ring van den toestand van den tuinbouw, die nu al het tweede lustrum van de crisis heeft „gevierd". Poldervergadering. Polder en Banne hielden Dinsdag een alg. vergadering. Wat betreft de verzekering van den molen, deelde de voorzitter, de heer Jb. Groot Jz., meae, dat deze vanaf den grond verzekerd is voor 20.000. Het dage lijksch bestuur werd gemachtigd om, indien deze verzekering te laag blijkt te zijn, deze te doen verhoogen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten, dat het verplicht wordt gesteld, om het archief van den polder, plus alle brand bare eigendommen, brand- en bomvrij op te bergen, in verband met eventueele lucht aanvallen. Naar aanleiding hiervan stelde de voorzitter voor, den heer Wit op te dragen in een vergadering van B. en W. voor te stellen om gezamenlijk een gewapend-beton kelder te laten maken om alles op te kunnen bergen. Werd algemeen goedgevonden. In een schrijven van Ged. Staten werd aanvulling van ae waterschapsreglemen ten voorgesteld in verband met bescherming van de boezemkade bij hoog buitenwater, eventueel bij andere mogelijkheden, zooals luchtaanvallen en andere beschadiging van kaden en dijken. De voorzitter stelde voor om de burgers met een en ander in kennis te stellen door genoemd schrijven aan te plakken. Voorts vroeg het dagelijksch bestuur machtiging om, indien een dijl-. doorbreekt, te vorderen wat noodig is, ook personeel (tegen vergoe ding natuurlijk). De vergadering besloot om enkele voorzorgsmaatregelen te nemen. Besloten werd ook dit jaar weer een ge deelte van den dijk te verzwaren op dezelf de manier als in 1939. Aan hen, die bericht hebben gehad de over de sloot hangende boomen te snoeien, zal opnieuw bericht wor den gezonden, dat dit vóór 1 Februari moet zijn gebeurd. Vacatures in 't bestuur „Ons Belang". Wegens gezondheidsredenen heeft de heer Joh. Koning bedankt als voorzitter van de tuinbouwvereeniging „Ons Belang", een functie, welke door hem 13 jaar is vervuld. Tevens is hij afgetreden als afgevaardigde voor de L. G. C. Voorts heeft het bestuurs lid, de heer Joh. Langereis, ontslag geno men in verband met het besluit om de sla- boonen niet meer op andere markten dan die te Broek op Langendijk te veilen. Loop der bevolking. Op 1 Januari 1939 telde de gemeente 506 m. en 464 vr., totaal 970 inwoners. Geboren werden 13 rrmen 8 vr. Totaal 21. Ingekomen -28 m. en 30 vr., totaal 58. Overleden 5 m. en 5 vr., samen 10; er vertrokken 32 m. en 44 vr., samen 76. Op 31 December 1.1. bestond de bevolking uit 510 mannen en 453 vrouwen, totaal 963 inwoners. Het inwonertal is dus met 7 achteruit gegaan. Een derde deel spruitkool bevroren. In onze omgeving blijkt thans, dat de nog te velde staande spruitkool zeer ernstig onder de abnormale strenge vorst heeft te lijden gehad. Ongeveer de halve hoeveel heid was vóór de vorst verkocht. Van de resteerende helft is ongeveer een derde deel bevroren en daardoor waardeloos ge worden, wat een tegenvaller is voor de bouwers, daar de prijzen van spruitkool heel goed waren gedurende den laatsten tijd. Jaarvergadering vrijw. brandweer. De vrijwillige brandweer hield Woensdagavond in café Vijzelaar alhier de tweede algemeene jaarvergadering. Aangezien aan deze vergadering een ge zellig samenzijn verbonden zou worden, waren ook de dames der brandweerman nen aanwezig. De commandant, de heer J. M. de Jong, heeft in zijn openingsrede het dagelijksch bestuur der gemeente welkom geheeten en dank gebracht voor de bereidwillig heid, welke het gem.-bestuur toont t. a. v. de brandweer. Daar booze tongen anders beweren, wenschte spr. er den nadruk op te leggen, dat deze feestavond niet bekos tigd wordt door de subsidies van gemeen te of verzekeringen, maar uit de maande lijks daarvoor door de leden betaalde contributie. Subsidies worden gebruikt om het materiaal te vermeerderen en te verbeteren. Ook tot de dames heeft de commandant een hartelijk woord ge sproken. De heer C. Timmerman gaf als pen ningmeester een overzicht van den finan- cieelen toestand van de vereeniging. De rekening sloot op een totaal bedrag van 188,50 met een batig saldo van 91,77. Het jaarverslag van den secretaris, dat zeer uitgebreid was en op humoristische wijze was samengesteld, werd met genoe gen door de aanwezigen aangehoord. Er werden verschillende gebeurtenissen in net afgeloopen jaar gememoreerd. De uit reiking en aanpassing van de uniformen was wel een der hoogtepunten. De brandweer heeft in het afgeloopen jaar drie binnenbrandjes te blusschen gekregen. Na de vaststelling van dit verslag deel de de voorzitter mede, dat de Arnhemsche Brandwaarborg Mij. een subsidie van 40 heeft toegezegd, n. a. v. de werkzaamhe den van de brandweer bij den brand bij den heer Bak. Vervolgens heeft de burgemeester dezer gemeente, de heer H. Schelhaas, 't woord gevoerd namens het gemeentebestuur. Hij wees er op, dat de oprichting van de vrij willige brandweer een groote verbetering heeft gegeven. Spr. hoopte, dat de goede corpsgeest welke in de Vrijw. Brandweer heerscht, steeds zal blijven bestaan. Hij deelde mede, dat het gemeentebestuur een babyspuit met een groote capaciteit heeft aangevraagd, waardoor men, ook wanneer er onverhoopt oorlog zou komen, goed uitgerust zou zijn. Er is tot nu toe echter nog geen toezegging ontvangen. Nadat de commandant den burgemees ter had geantwoord en hem had toege zegd, dat men steeds op de brandweer zal kunnen vertrouwen, werd het officieele gedeelte gesloten. Men bleef nog langen tijd gezellig bijeen. Controle bleek noodig. Alhier zijn eenige voor Duitschland bestemde wagons kool teruggekomen om te worden bijgeladen, aangezien bij con trole was gebleken, dat er minder kool was ingeladen dan de monopolie-overeen komsten aangaven. De exporteurs, die zicli hieraan schuldig maakten, zouden daardoor meer geld van den Duitschen afnemer ontvangen dan hen rechtmatig toekwam. Naar wij ven.emen, zal de cortróle hier op in het vervolg scherp worden toege past. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 26 Januari -9^C. Vor.k. STAATSLEENINGEN. 3—3H Neder1. 1938 863/. 3 Ned -Indië 1937 81% 5)4 Uuitschl 30 m verkl. 117/. BANK-INSTELLINGEN. Acnsterd Baak 8Ï1/, Haudel Mij Lert. v. 250 80 Koloniale Bank 1651/, Ned Ind Handelsbank 105 1NDUSTR. OND. B1NNENL. 2.45-3.00 8fcs/6 843/4 "8/l6 88W4 /9 1051/4 IO41/4 Alg Kunstzijde Unie 1 371/16 «'A-V, Calvé Delft Cert. 9 58 Nederl bord 3lli/4 312 Lever Bros 931/, Philips Gloeil. Gem Bezit 124 132V,.l INDUSTR OND. BUiTENL. Am Smelting t 37s/s 37 Anaconda 1 t 21'J/i6 21J-9/is Bethleh Steel. v 55i/16 Cities Service m 35/s 39/l6 General Motors i 3 <k>/;6 Kennecott Copper 27 Ufo 2711/16 North American Rayon 1 le3/4 18'3/is Republic Steel 1 Ib'/s 1511/16 Standard Brands 57/ie 51/4 Steel corom 44 «i-1%6 U S Leather i 4Vs CULTUUR MAATSCH. H V A 4 3901/2 393 Java Cultuur 225 2251/, 226 Ned Ind Suiker Unie 226Vt Verg Vorstenlanden 1021/, 101 MIJNBOUW Alg Explor Mij. 9 551/s 541/j Redjang Lebong 100 100 PETROLEUM. Dordtsche Petr. 1 240'/j 2551/s 2551/, Phillips Oil 301/10 J0 Shell Union 93/g Wht-i Tide Water 85/8 RUBBERS Amsterd Rubber 194% 104 Va Deli Bat Rubier B 157 Hessa Rubber e a 106 Oostkust 1241/, Rotterdam Tapanoeli 56 56 Serbadiadi 981/, Interc Rubber 37/s 313/IG SCHEEPVAARTEN HollandAmerika lijn 94 943/4 JavaChinaJapan ijn 1131/4 11 -Va Kon Ned Stoomboot. 10 3/4 1033/4 Scheepvaart Unie 9 1033/4 1023/4 TABAKKEN Deli Batavia s 127 125 Oude Deli 166 Senembah 1 ->9 AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka IS'/s Illinois Central i Oi/, Southern Pacific 10 Southern Railw. 139/l6 Union Pacific 74 Can Pac 33/4 tExclalm "Exdividend. Prolongatie vorige koers 2heden 2'A WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Votief koers heden New-York 1.885/ie 1.883/„ Londen 7.51 7.50s/i Berlijn 75.60 75.60 Parijs 4.26 4.25 A Brussel (Belga) 31 82)4 31.88 Zürich 42.23 42.23 Kopenhagen 36.35 36.40 Stockholm 44.87)4 44.90 Oslo 42.75 42,80

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3