Wzec&ecidit Jkovistdaai lUeums Agenda ÜMSTERDAMSCHE BEURS HEILOO De Wieringermeer wordt één gemeente. EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Zaterdag'. KOOLPRIJZEN GEWIJZIGD. Hedenmorgen werd op de veiling te Broek op Langendijk bekend ge maakt, dat de organisaties van handel en tuinbouw prijzen hebben vastge steld voor de kool. Deensche witte kool mag niet beneden 3 per 100 kilo worden verkocht, de prijs van gele kool is op 4 en voor roode kool op 5 vastgesteld; voor afwij kende kool en kleine van 140 stuks per 100 kilo gelden de oude mini mumprijzen. ERNSTIGE AUTOBOTSING OP TEXEL. Twee ernstig gewonden. Op den Hoornderweg, nabij de Steenen- brug (Texel) zijn gistermiddag, tengevolge van den mist en de gladheid van den weg, een militaire menage-auto en een perso nen-auto, bestuurd door pastoor J. P A. Brinkman, met elkaar in botsing gekomen, waardoor beide bestuurders ernstig werden verwond. Pastoor Brinkman was genoodzaakt te remmen voor een wierlijder, dien hij door den mist pas op het laatste oogenblik zag. De wagen slipte door de gladheid en de pastoor raakte de macht over het stuur kwijt tengevolge waarvan hij in botsing kwam met de tegemoetrijdende auto. Beide wagens schoven in een langs den weg loo- pende sloot en werden ernstig beschadigd. Pastoor Brinkman kreeg een kaakfrac- tuur, terwijl ook de bestuurder van de mili taire auto zeer ernstig werd gewond. Laatst genoemde werd overgebracht naar het mili taire hospitaaal te den Burg. Pastoor Brink man werd naar zijn woning vervoerd. De wielrijder kwam er zeer goed af. Wel werd zijn rijwiel gegrepen en vernield, doch hij zelf werd niet gewond. VOLLEDIG SCHADELOOS GESTELD. Toen verschillende Egmondsche visschers op de Duitsche trawlers voeren, had de vis- scher S. het ongeluk met zijn hand bekneld te raken, waardoor hij een duim verloor. Hoewel het eenigen tijd geduurd heeft, is thans door de Duitsche regeering aan den burgemeester een behoorlijk bedrag als vol ledige schadeloosstelling ter uitbetaling overgemaakt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 28 Januari zal de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend zijn. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. DE OVERDEKTE. Wijziging in de zwean-uren. Door redenen van militair internen aard is in de dienstregeling der N.V. Alkmaar - sche Overdekte, met ingang van 30 Januari, voor de burgerij een groote verandering gekomen. Het zwemmen van groote groepen mili tairen zal in het vervolg hoofdzakelijk plaats hebben in de avonduren, met uitzondering van den Zaterdagavond, met als gevolg dat er overdag meerdere, geschikter uren vrij komen om de zwemsport te beoefenen. Mogen zij die gewoon waren 's avonds van de inrichting gebruik te maken op deze uren niet meer terecht kunnen, dan staat hier toch tegenover dat er meerdere dag-uren ter beschikking van het publiek gekomen zijn, en wel practisch op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Zaterdag. Hierdoor is weer een eenigszins normale gang van zaken ontstaan, niet alleen van meer dames- en heeren-uren, maar in het bijzonder voor de schoolgaande jeugd, voor wie het schoolzwemmen weder behoorlijk georganiseerd kan worden tegen uiterst laag tarief met inbegrip van zwemles op de hier voor geschikte uren. Om dit weder in goede banen te leiden, wordt de medewerking ingeroepen van de hoofden der scholen, om de leerlingen, waar voor het in ons waterrijk land hoog noodig is zwemmen te leeren, op te wekken van deze gelegenheid gebruik te maken. Een verheugend feit is het, dat de inrich ting, dank zij de prima outillage, in staat is gebleken aan de bezwaren, verbonden aan een militair bezoek, het hoofd te kunnen bie den. Hiervan getuigen de wekelijlcsche rap porten van het wateronderzoek van het scheikundige ing.bureau „Eksteen", dat on veranderd tot conclusie komt van uitstekend zwemwater. Deze rapporten worden steeds aan de kassa ter inzage van de bezoekers opgehangen. Ook de controle hierop van militair-medi sche zijde gaf zeer gunstige resultaten. Voor verdere bijzonderheden van uren waarop de inrichting voor het publiek is opengesteld, verwijzen wij naar een elders m dit blad geplaatste mededeeling. SIMULTAAN SEANCE V.V.V. Ter gelegenheid van het in gebruik nemen van het nieuwe schaaklokaal in het Wapen van Heemskerk door de schaakclub V.V.V. alhier, wordt Maandag a.s. een simultaan seance gegeven door den heer Kroone, be kend hoofdklassespeler uit Haarlem. AANBESTEDING ONDERHOUD WEGEN EN VAARTEN. Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land hebben aanbesteed het onderhoud van de wegen en vaarten tusschen de zes Noordhollandsche steden gedurende het jaar 1940. Laagste inschrijver (ijl massa) fr. A. Groot en Zn. te Akersloot voor 59.997. HET SNEEUWRUIMEN. Er hebben ons den laatsten tijd vele klachten bereikt over het sneeuwruimen in onze gemeente. Het is vanzelfsprekend, dat ieder graag ziet dat zijn eigen straat en zijn eigen buurt allereerst onderhan den wordt genomen, maar het is --ven duidelijk, dat men van gemeentewege' allereerst met de voornaamste stadsstraten is begonnen. Men moet het werk van de sneeuwploe gen niet gemakkelijk noemen, want ieder een begrijpt, dat het schoonmaken der straten niet alleen beteekent, dat de sneeuw moet worden weggeveegd, maar ook dat de harde en dikke ijskorst van het plaveisel wordt losgemaakt, wat inspan ning en tijd kost. Helaas heeft de wederom gevallen sneeuw de taak der sneeuwruimers weer belangrijk vergroot. Wij hebben de laatste dagen meermalen geconstateerd, dat er van gemeentewege hard gewerkt wordt en dat ook het weghalen van de terzijde geschoven sneeuwbergjes regelmatig dooi de wagens der gemeentereiniging ge schiedt. Dat het alles niet nog harder gaat is te wijten aan het feit, dat de gemeente slechts een beperkt aantal werkloozen aan het sneeuwruimen kan zetten. Op de begrooting heeft men daarvoor slechts een betrekkelijk klein bedrag kun nen uittrekken en men moet bedenken, dat 't niet moeilijk is nog veel meer men- schen aan het werk te zetten, maar dal men ze ook moet kunnen betalen. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis vloog de „Buizerd" met ge zagvoerder Sillevis van Basra naar Jodhpur. Het vliegtuig is een dag-etppe achter en wordt thans 29 Januari te Batavia verwacht. De „Nandoe" met gezagvoerder Viruly be reikte Alexandrië en wordt 31 Januari te Batavia verwacht. Op de thuisreis landden de „Torenvalk" met gezagvoerder van Dijk te Alexandrië en de „Pelikaan" met gezagvoerder te Roller te Rangoon. Deze vliegtuigen worden odner- scheidenlijk 27 en 30 Januari te Napels ver wacht. De „Emoe" met gezagvoerder Schot ver liet Akyab en werd vandaag te Bandoeng verwacht. LIDMAATSCHAP VAN N.V.V. EN VAN EXTREMISTISCHE PARTIJEN ONVEREENIGBAAR. Op 26 Januari is te Utrecht een vergade ring gehouden van de hoofdbesturen der bij het N.V.V. aangesloten organisaties. Op deze vergadering is een resolutie aangenomen, waarin de hoofdbesturen hun afkeuring uit spreken over den aanval van Rusland op Finland. Hierdoor aldus de resolutie is duidelijk gebleken, dat er tusschen de na- tionaal-socialistische en communistische methoden niet het minste verschil meer te constateeren valt. Uit het feit, dat de com munistische partij in Nederland zelfs dit op treden van Rusland in elk opzicht verdedigt, blijkt opnieuw, dat er een onoverbrugbare kloof bestaat tusschen het doel en het stre ven der Communistische Partij Nederland en de beginselen der moderne vakbeweging. De vergadering bevestigt de resulotie, welke de hoofdbesturen-vergadering van 3 Novem ber 1933 heeft aangenomen, waarin een Hemmend beroep wordt gedaan op de aan gesloten organisaties om het lidmaatschap van fascistische organisaties, van de Com munistische Partij Nederland en van haar nevenorganisaties onvereenigbaar te ver klaren met dat der moderne vakbeweging. De vergadering is van oordeel, dat deze resolutie in dien zin moet worden uitge breid, dat ook personen, van wie krachtens hun optreden moet worden aangenomen, dat zij zich geestelijk verbonden voelen met een fascistische- of communistische partij of een harer nevenorganisaties, geen lid kun nen zijn van een bij het N. V. V. aangeslo ten organisatie. BYRD ONTDEKT BERGTOPPEN. Het Amerikaansche departement van ma rine deelt mede, dat admiraal Byrd bij een vlucht in de nabijheid van het eiland Mary Byrd in het Zuidpoolgebied tot dusverre niet bekende bergtoppen heeft ontdekt. NOBELPRIJS-WINNAAR TE BRUSSEL GEHULDIGD. In een plechtige zitting van de Academie Royale Medicine de Belgique werd gister middag te Brussel professor Heymans, hoog leeraar aan de universiteit te Gent, in ver band met de toekenning van den nobelprijs voor geneeskundige officieel gehuldigd. On der de buitenlandsche hoogleeraren, die deze plechtigheid met hun tegenwoordigheid op luisterden, bevond zich prof. dr. F. H. Quix, rector-magnificus aan de rijksuniversiteit te Utrecht, die zich met een toespraak tot den nobelprijswinnaar richtte. DE TOURNY GETORPEDEERD. De circa 4000 ton groote Fransche vracht schip „Tourny", dat op weg was van Sene gal naar Bordeaux, is volgens verklaringen van te Vigo aangekomen schipbreukelingen voor de Galicische kust door een Duitsche duikboot tot zinken gebracht. Acht van de 35 opvarenden zijn om het leven gekomen. Het schip voer in convooi. KOUDEGOLF EN AMERIKA De over het geheele land gestreken kou degolf der laatste tien dagen heeft 339 doo- den geëischt en groote ellende gebracht, evenals financieels verliezen in de zuide lijke staten, waar duizenden Woningen thans geïsoleerd 2fln. Het is de strengste winter sinds een generatie. Volgens oude visschers heeft de Missisippi nog nooit zoo vol ijs gezeten. BRITSCH VERTOOG TE TOKIO VERWACHT. In officieele Japansche kringen verneemt men, dat de Britsche autoriteiten zich met een krachtig vertoon tot Tokio zullen rich ten naar aanleiding van het aanhouden en doorzoeken van de „Wingsang" door de be manning van een Japasche kanonneerboot. Hooivordering. In deze gemeente zijn circa 80 veehou ders aangewezen voor hooilevering ten be hoeve van het leger. Het leveren waar mee heden een aanvang is gemaakt moet te Alkmaar geschieden. Enkelen hebben uitstel gevraagd omdat zij door sneuwval niet kunnen rijden. S CHEEPV AAKTLIJNEN. Stoomvaart-Mij. Nederland. Manoera S.J.P.L. van Manilla 26 Jan. Bengkalis S.J.P.L. van San Francisco 26 Jan. Jagersfontein S.J.P.L. te Portland 26 Jan. Soemba van Batavia 27 Jan. VERWACHTING: Geldig' tot morgenavond ongeveer 19 uur: Matige tot lichte vorst; matige, tijdelijk krachtige oostelijke tot noordoostelijken wind, betrokken tot half bewolkt, plaatselijk eenige sneeuw. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Hgt gebied van hoogen luchtdruk over Scandinavië neemt nog steeds in beteekenis toe, al. stijgen de barometers over het alge meen veel minder snel dan dit gisteren het geval was. In zijn kern komen luchtdruk- waarden van 1035 mbar voor. Aan de zuid zijde van deze kern worden over de Oostzee, zuid-Zweden en Denemarken koude lucht- massa's aangevoerd, zoodat daar overal lichte tot matige vorst voorkomt. In de Randstaten is het weer harder gaan vriezen, hetgeen met zwaren sneeuwval gepaard gaat. Een der waarnemingsposten meldde heden morgen 10 mm neerslag, wat overeenkomt met een sneeuwlaag van 10 cm. Ook over ons land bleef de oostelijke luchtstrooming aanhouden, wel steeg de temperatuur vooral in het zuiden belangrijk. De storing, die gis terenavond over België passeerde, heeft hier te lande slechts sneeuw gebracht, zij trekt thans vermoedelijk naar de Adriatische zee, zocdat de algemeene toestand ten onzent weer gunstig blijft voor het aanhouden van de vorst. Volgens de classificatie van professor van Everdingen moet thans aan den huidigen winter een derde plaats in de rij van strenge winters sinds 1849 worden toegekend. Alleen de winter van 1854'55 en 1890'91 zijn nog strenger geweest. De oceaandepressie is nu aan het opvullen. Op ijsland veroorzaakte zij zwaren neerslag, te Seydisfjord viel 29 m.m. regen. Maritieme luchtmassa's worden naar het noordoosten getransporteerd, zoodat op ijsland zacht weer heerscht, en zelfs Jan Mayen, dat binnen den poolcirkel is gelegen, een temperatuur van 2 graden boven het vriespunt meldt. Het maximum over het Iberisch Schier eiland neemt iets in beteekenis af, in de kern komen nog barometerstanden van 1029 mbar voor. Het is in Spanje veel min der koud geworden, slechts enkele stations melden een temperatuur van even onder nul graden. In noord-Italië is de ochtend- temperatuur nog steeds onder het vries punt, maar nergens komt meer dan lichte vorst voor, doordat de bewolking in den nacht sterk is toegenomen. Neerslag wordt uit deze omgeving niet gemeld. Over het oostelijk gedeelte van de Mid- dellandsche Zee ligt nog een minimum van ongeveer 1003 mbar, dat hier en daar krachtigen wind en plaatselijk zwaren re gen veroorzaakt. Uit den Balkan worden geen lage temperaturen gemeld. In Honga rije houdt de strenge vorst echter nog aan. Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 17.06 tot 7.18 uur licht op. DE NIEUWE PONTVERBINDING TE VELSEN. De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Haarlem heeft gister aan besteed het uitvoeren van bagger-, sloop-, grond- en oeververdedigingswerken ten be hoeve van de nieuwe stoompontveerverbin- ding over het Noordzeekanaal te Velsen, met bijkomende werken, behoorende tot de werken tot verbetering van het Noordzee kanaal. Laagste inschrijfster was de N. V. bag- germaatschappij Bos en Kalis te Sliedrecht voor 75.700. De raming was 73.000 gulden. Voor het doofstommen kind. Woensdagavond heeft de heer Breimer in de herv. evangelisatie een lezing met lichtbeelden gehouden over het werk van het „Chr. Instituut voor doofstomme kinde ren Effatha" te Voorburg. Hij schetste de moeite en zorg om het doofstomme kind te leeren spreken, lezen niet door gebaren, maar door lippenlezen) en op te voeden tot nuttige menschen in de maatschappij en vertelde hoe in bedoelde stichting 140 kin deren worden opgeleid en ook een vak leeren, zoodat ze op 18-jarigen leeftijd hun plaats kunnen Innemen in de maatschappij. Èen en ander werd door plaatjes verduide lijkt. De chr. gem. zangvereen. „Surcum Corda" verleende haar medewerking aan den avond. Ingediend is een wetsontwerp tot instel ling van een gemeente „Wieringermeer." In de Memorie van Toelichting lezen wij, dat het onderhavige wetsvoorstel, strekkende om met ingang van 1 Januari 1941 tot instelling van een gemeente te komen, in hoofdzaak is ontleend aan den arbeid der ambtelijke commissie, welke onlangs van den minister van waterstaat opdracht heeft gekregen de regelen, noo dig om zoo spoedig mogelijk te geraken tot de normale vormen van overheidsbestuur, vast te stellen. Weliswaar is het, naar'het oordeel van de regeering, voorbarig reeds thans te spreken van een geconsoli deerde samenstelling der bevolking en heeft het saamhoorigheidsgevoel nog niet den graad van ontwikkeling bereikt, welke de regeering uiteinde lijk voor oogen staat, doch anderzijds acht zij de voordeden, bepaaldelijk uit psychologisch oogpunt, verbonden aan den normalen bestuursvorm, zóó over wegend, dat zij meent de huidige or ganisatie niet langer dan strikt nood zakelijk is te moeten bestendigen. In groote trekken is de opzet deze, dat door verkiezing in den loop van 1940 van een raad -n benoeming van een burge meester de taak, tot dusver rustende op de bestuurscommissie, het dagelijksch be stuur en den voorzitter van het openbaar lichaam, zal overgaan op de normale ge meentelijke organen. Het onderzoek, door de hiervoren aange duide commissie ingesteld, heeft uitgewe zen, dat het in het huidig stadium nog niet mogelijk is voldoende inzicht t verkrijgen in de financieele lasten, welke aan de ge meente zullen worden opgelegd, terwijl ook de toekomstige gemeentelijke inkomsten nog niet voldoende kunnen worden over zien. In verband hiermede verdient het aanbeveling de financiën van de op te richten gemeente voorloopig op dezelfde leest geschoeid te houden als voor de ge meentelijke afdeeling van het openbaar lichaam het geval was. Tmderzijds lijkt het aangewezen om in het onderhavig wetsontwerp een termijn te noemen, waarbinnen een voorstel tot nadere regeling van de financiën van de gemeente en van al hetgeen daarmede verband houdt, moet worden ingediend. De regeering heeft het voornemen de bevolking van de gemeente in de gelegen heid te stellen zich uit te spreken over de nieuwe regeling van de financiën, alvorens deze aan het oordeel van de Staten-Gene- raal zal worden onderworpen. Aldus wordt zoo nauw mogelijk aange sloten aan de procedure, welke bij grens wijzigingen en samenvoeging van gemeen ten is voorgeschreven. Aangezien het in het voornemen ligt nog een groot aantal bedrijven te verpachten, waarvan de pachters zich, naar mag worden aangenomen, eerst omstreeks April 1940 in de Wieringer meer zullen vestigen, lijkt het aange wezen de op 22 Februari 1940 vastge stelde kiezerslijst tegen een lateren datum opnieuw te doen vaststellen naar den toestand op 15 Mei 1940, op dat de hierbedoelde groep van inge zetenen alsnog aan de in de tweede helft van 194C te houden verkiezingen voor den raad kan deelnemen. Indien eenigszins mogelijk, zal er naar dienen te worden gestreefd om de eerste vergadering van den raad te doen plaats vinden op 2 Januari 1941. Aangezien het echter niet is uitgesloten, dat zulks door onvoorziene omstandigheden niet moge lijk zal blijken, lijkt het aanbeveling te verdienen in de wet geen bepaalden datum ter zake op te nemen, doch den dag te doen bepalen door Gedeputeerde Staten van Noordholland. Vertrouwd mag worden, dat dit college zal zijn doordrongen van het belang, dat de raad zoo spoedig mo gelijk bijeen komt. Eenvoudigheidshalve wordt voorgesteld de ambtenaren, die op 31 December 1940 in dienst van het „openbaar lichaam" zijn voor de gemeentelijke taak, van rechts wege in denzelfden rang te doen overgaan iii dienst van de in te stellen gemeente. Een en ander geldt uiteraard niet ten aanzien van de leden van de bestuurscommissie en van het dagelijksch bestuur eveneens ambtenaren in den zin van de Ambtena renwet 1920 aan wie ontslag zal wor den verleend. Het lijkt wenschelijk het wetsontwerp zoo spoedig mogelijk te doen in werking treden, aangezien bepaaldelijk ten aanzien van de verkiezing van den raad nog ver schillende voorbereidingen moeten wor den getroffen. N.V. EIER VEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 27 Jan. 1940. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 220000 stuks eieren aangevoerd, de prijs was 4.20—/ 5, kleine f 4—J; 4.20. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Sweetheards (rom. revue- en zangfilm); hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. (Gepro longeerd). Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, half 8, hoofdnummer Het hooge commando (rom.); hoofdrollen Lionel Atwill en Lucie Manheim; vooraf Mobili satieklanken. Toegang boven 18 jaar. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Gueule d'Amour (Madeleine) (rom.); hoofd rollen Jean Gabin en Mirielle Balin. Toe gang boven 18 jaar. Zaterdagavond geen voorstelling. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Zaterdag 27 Januari. 8 uur, Harmonie, uitvoering gymnastiek- vereen. Turnlust. 8 uur, Schouwburg van Gijzen, Breedstr., feestavond Waterratten. Zondag 28 Januari. 7.30 uur, café Renses te Stompetoren, con cert zangvereeniging Crescendo, Maandag 29 Januari. 8 uur, bij v. Gij zen, Breedstraat, simul taanseance Schaakclub V.V.V. PPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Zaterdag 27 Januari 1940. Vor.k STAATSLEENINGEN. 3—3H NederL 1938 3 Ned-lndië 1937 5H Duitschl 30 m verkL BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cerl. v. 250 Koloniale BankI66V4 Ned Ind Handelsbank 104% INDUSTR. OND BINNENL. Alg Kunstzijde Unie Calvé Delit Cert. Nederl hord Lever Bros Philips Gloeil. Gem Bezit INDUSTR OND. BUITENL. Atn Smelting Anaconda 1 Bethleh Stee). Cities Service General Motors 1 1 Kennecott Copper 1 North American Rayon Republic Steel Standard Brands 1 Steel come U. S Leather - CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur 1 Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW Alg Explor. Mij. - Redjang Lebong a PETROLEUM. 8ó% 8'% tl Vis 88% 79 368/, 58% 312 917/s 12'% 37% 21% 55%6 *Vis 396/.6. 2/1%. l-w/is J5% 5% 433/4 1% 393 2251/, 226 10P/} i 541/2 100 Dordtsche Petr. Kon Petr 1 Phillips Oil 1 Shell Union i Tide Water .sis RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rub! er Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadt Interc Rubber SCHEEPVAARTEN Holland—Amerika lijn Java—ChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Delt Batavia 1 Oude Deli t Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central 1 Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can Pac gNoteenng per 50. 2.45-3.00 87 85'/, 11V» S9 1551/2 104% 16%-% 313 1 %-% 121% 21H/36 54-9/is 3%s 3^/4 ISWm 15^/16 5%-v/i, 42% 4'/,6 191-3 225% 26% 55 100 '52f-3i 2 0%: 9%6-ï 195 104 124 tExclaim. 'Ëxdividend. 2401', 25:% 2 9% 8H/,, 194% 157'/. 104% 121% 56 V'% 318/n 94% 113'/. 10 102% 125 164% 117 18% 9 10% 13% 73% 3% x) ex-coupon 104 10% 74 Prolongatie vorige koers 2%, tteden 2M WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET-ÓFFICIEEL. Vorigs koers heden New-York 1.88% 1.88% Londen 7.50 7.51 Berlijn 75.60 7560 Parijs 4 25 K 4.26 Brussel (Belga) 31.88 31.90J* Zürich 42.23 42.24 V, Kopenhagen 36.40 Stockholm 44.90 Oslo 42.80

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2