Uit den Alkmaarschen Raad. O f JCeck ói School VRAAG EN AANBOD Jeuilletm EEN VEELBEWOGEN VACANTIE NOTITI Een vergadering waarin meer voorgelezen dan gedebatteerd werd. Klanken uit den Muziektuin, die niet van een harmonische samenwerking getuigen. WOENSDAGS an ZATERDAG* 35 cent par vijf ragala, Griep, Kou, Pijn. he^LhSbg Infan M. J. BRUSSE Na avoi Hij TWEEDE BLAD. Een nieuwjaarsrede moet in het begin van het jaar en zoo mogelijk, nog in Januari worden gehouden, al komt dat er bij de gemeente niet zoo erg op aan omdat daar een begrooting voor het volgende jaar wel eens in dat jaar zelf wordt be sproken en het jaarverslag over 1938 pas in 1940 is verschenen. Maar het is voor de buitenwereld een beetje eigenaardig om Kerstdag in Juni of Oudejaarsavond in Februari te vieren en dat is waarschijnlijk de reden, dat er deze maand nog een raadsvergadering is geweest. Nu kon, hoewel de agenda slechts enkele hamerstukken bevatte, de burgemeester nog in Januari zijn jaarlijksch overzicht geven en er zal in den raad wel niemand zijn, die den man benijdt, die een klein halfuur moet voorlezen hoeveel er in de spaarbanken meer is ingelegd dan terug betaald, hoeveel keeren er meer dan vroeger getelefoneerd is en hoeveel pa- tienten er in het neutrale Stads- of in het r.k. Elisabeth-ziekenhuiswerden opge nomen. Toevallig waren dat er in beide geval len precies evenveel. Als het bezoekers van twee concurreerende schouwburgzalen waren geweest, zou men onwillekeurig aan het verstrekken van vrijkaartjes en het kunstmatig vullen van de minst bezochte zaal denken. Maar wij willen gaarne aan nemen, dat er geen Alkmaarders bereid gevonden zijn om tijdelijk haar een zieken huis te worden gebracht teneinde het aan tal patiënten aan beide zijden precies even groot te maken en daardoor debatten over ongeoorloofde concurrentie en andere ver velende dingen te kunnen vermijden. De meerderheid van den Raad had bij de begrootingsbeschouwingen op het hou den van avondvergaderingen aangedron gen en B. en W. hadden beloofd daarmede voor drie maanden een proef te zullen nemen. Dit was dan de allereerste en wij kun nen niet zeggen, dat de proef ons uiter mate geslaagd lijkt. Het is waar, dat alle leden, voor zoover re niet ziek of gemobiliseerd, aanwezig waren, maar dat komt in middagvergade ringen ook voor. Nu ging er een kostbare avond verloren voor een agenda, die de moeite van het vergaderen niet waard was. En wat de publieke belangstelling betrof, die was evenals de temperatuur beneden nul. Op de eene tribune zat een ambtenaar van het stadhuis, die blijkbaar geen dringender besognes had en op de andere een S.D.A.P.-er, die in de vorige raadsperiode eenmaal zitting heeft gehad en toen plechtig beëedigd is geworden. Er zat nu een ander op zijn zetel en de man, die aan zijn kleinkinderen kan ver tellen, dat hij eenmaal Edelachtbaar is ge weest, was helaas althans voor hem helaas niets meer dan een eenzame toe schouwer, die onwillekeurig gedreven werd naar de plaats waar hij eens in de rij der kopstukken uit onze gemeente heeft gezeten en waar hij maar nu op de publieke tribune het ,,Sic transit gloria mundi" kon bepeinzen. Men mag zich afvragen of men niet tijd en geld tijd van de raadsleden en geld voor den stenograaf zou kunnen be f—aren wanneer men eon Nieuwjaarsrede v >n dezen omvang voortaan liet drukken en aan de plaatselijke dagbladen verstrek te. Het is heel interessant om te hooren hoveel varkens er dit jaar meer of minder geslacht zijn dan een jaar tevoren, maar. 'men ziet den vooruitgang, of achteruit gang, veel duidelijker als men de cijfers niet hoort voorlezen, maar ze naast elkaar op een papiertje kan krijgen. Ook de tijd van een burgemeester is kostbaar al heeft men zich dan in het jaarlijksch overzicht al wat beperkt en wordt niet meer, zooals vroeger, melding gemaakt van het aantal kinine-tabletten, dat de bevolking dit jaar meer of minder geslikt heeft dan een jaar te voren, wat natuurlijk ook op een allergelukkigst ver schijnsel, namelijk het afnemen van de eertijds zoo beruchte malaria kan wijzen. Toch heeft een overzicht als thans weer werd voorgelezen en dat men in verkorten vorm in ons nummer van gister kan vin den, zijn groote waarde. Er wordt daarin o.a geconstateerd dat Alkmaar dit jaar met niet minder dan 1082 personen is vermeerderd dank zij waarschijnlijk ook de officieren en onder officieren van het garnizoen en dat wij ons inwonertal nu op bijna 33.00fl mogen schatten. Nadat de 30.000ste geboren was en een stuk of tien wiegen, spaarbankboekjes, paplepels enz. cadeau had gekregen, is er eenige stagnatie geweest. Die 30.000ste zal wel een flinke schooljongen zijn geworden, maar als het zoo blijft gaan als het in 1989 het geval was, is er alle hoop, dat velen van het tegenwoordige geslacht nog eens het feest ter gelegenheid van den 5'O.OOOsten Alkmaarder zullen meemaken. Onze kaasmarkt ging weer achteruit, hoewel niet in bedenkelijke mate, maar onze veemarkt vertoont een verblijdende opleving, wat intusschen niet aan de Za- terdagmarkt is te danken omdat er dan a" n boeren verschijnen, die zich rondom de eenige koe groepeeren, die bij vergis sing wel eer.s op het Waagplein verschijnt en na het dier aan alle kanten bekeken, beknepen en becritiseerd te hebben, hun wekelijksche sociëteitsmorgen in de open lucht plegen te houden. Verder was er, wat de agenda betreft, bij de hamerstukken over grondverkoop en commissiebenoemingen, slechts één punt. dat eenige discussie uitlokte, name lijk het voorstel om den pachter van de Zes Wielen-sluis op de thans bestaande zeer billijke voorwaarden in zijn functie te handhaven. De heer Grondsma informeerde belang stellend naar de reden van de lage pacht som, maar dat bleek ook al in verband met een stagnatie in de scheepvaart te staan. Niet dat er hier mijnen liggen of onderzeeërs gesignaleerd zijn, maar de toestand in den tuinbouw is zoodanig, dat de koolschuitjes ook zonder die gevaren vrijwel niet meer in de buurt van de sluis komen, terwijl bovendien het gevaar dreigt, dat in verband met de provinciale werken de geheele sluis geamoveerd wordt, welk vooruitzicht er evenmin toe kan bijdragen om \an gemeentewege een hooge pachtsom te gaan vragen. Wat de sluispachter in uitzicht gesteld werd, is dat hij gratis over riet en visch kan beschikken, maar het riet schijnt weinig waarde te hebben en de visch is in dit gebied zoo achterlijk in den groei, dat het niet de moeite loont om er verder over te spreken. Het eenige debat was dat tusschen den heer Borsema en den heer Hoijtink, in diens kwaliteit van redacteur of mede redacteur de verschillende rangen en graden zijn in die kleine blaadjes niet altijd duidelijk van de Noord Hollander", een Christelijk weekblad, dat over den afloop van het electriciteitsproces had ge schreven. De heer Bonsema was terecht verheugd, dat de gemeente, tegen zoo veler verwach ting in, het electriciteitsproces had gewon nen en men had mogen verwachten, dat de geheele Alkmaarsche Raad die vreugde zou deelen en ook de burgemeester het feit als een blijde gebeurtenis zou memoreeren. Maar de heer Hoijtink is nu een maal een voorzichtig man, die blijk baar van opvatting is, dat menschen van verschillende politieke partijen niet op de wereld zijn om elkaar complimentjes te maken. Bij de behandeling van de gemeente- begrooting is hij altijd de zoogenaamde financieele specialiteit, die precies weet dat het ergens lekt, maar het opsporen van de lekken en het repareeren daarvan aan anderen overlaat. In de algemeene voldoening over het in eerste instantie winnen van het electrici teitsproces waarover ook vanzelfspre kend de Alkmaarsche dagbladen verheugd zijn geweest was hij het die in de een of andere redactioneele functie de op- merking maakte, dat wij nu weliswaar ons bedrijf zouden behouden, maar dat de provincie ons nu wel eens zooveel voor den stroom kan laten betalen, dat alle winst daarmede zal verdwijnen. Waarmede hij tevens bewees geen ken nis te dragen van de door den minister ge troffen regeling der tarieven, waardoor men het uitgesloten mag achten, dat Alkmaar in de toekomst meer dan in het laatst verloopen jaar moet betalen. Het was, wat de agenda betreft, een zeer sobere vergadering en zoo stonden we na drie kwartier weer op straat om dat de burgemeester pers en publiek had medegedeeld, dat er op den afloop van de zoogenaamde geheime vergadering niet I gewacht behoefde te worden wijl er niets over te vertellen zou zijn. j Dat was heel jammer, want wie de ge- beurtenissen in onze gemeente nauwkeurig volgt en op een dagblad moet dan van zelfsprekend gebeuren had eigenlijk verwacht, dat er nog wel eenige punten waren waarover de Raad en de bevolking wel eens wat meer zouden willen weten. Men had misschien wel eens willen hooren hoe het mogelijk was, dat op het kantoor van den gemeenteontvanger die jarenlang gemeente-controleur is ge weest zoo weinig controle bestaat, dat een jongmensch in twee jaar tijds duizen den guldens kan verduisteren zoi.der dat er iets van gemerkt wordt, nog daargela ten wat ons inziens nog veel erger is dat door onvoldoende toezicht en te groote verleiding de toekomst van dat jonge mensch volkomen verwoest is. Of men had b.v. eens over de geschiede nis van den Muziektuin kunnen praten, die een der meest zonderlinge van den laat- I sten tijd is en die allerminst van de nauw gezetheid onzer gemeente-administratie getuigt. Nu de vroede vaderen daarover blijk baar niet hebben gesproten is he'. wel goed er onzen lezers een klein exposé van te geven. Bij de begrotingsbehandeling in de vorige maand, hebben B. en W. uiteenge zet, dat de Muziektuin een dood element was geworden. Men begreep wel, dat deze prachtige inrichting veel van zijn betee- kenis had verloren, nu iedereen thuis een knopje van zijn radio kan omdraaien en dan in zijn gemakkelijken stoel via Men gelberg naar Beethoven kan luisteren, wat veel prettiger is dan door regen en modder naar den Kennemerstraatweg te moeten trekken en daar in een tochtig hoekje den vooruitgang van een onzer fanfarecorpsen te moeten constateeren. Er waren verstandige raadsleden, die betoogden, dat de Muziektuin het tegen woordig niet van de muziek maar van het verkeer moet hebben en dat de patiënt dadelijk gezond zou blijken als men deze verborgen sprookjestuin eens open maak te naar den kant van den straatweg, zoo dat de automobilisten er voortaan niet meer onwetend voorbij racen. Maar over het algemeen was men van oordeel, dat deze rustpauze in de muziek alleen aan den pachter was te wijten, omdat hij geen geboren exploitant of or ganisator was en men hem dus door een ander zou moeten vervangen. Men besloot dus een pachter van 800 te laten verdwijnen en er een van 200 in de plaats te nemen en men vergat DER daarbij heelemaal, dat men twee jaar ge leden dezen zelfden pachter verzocht had of hij alsjeblieft weer wilde inschrijven. Met 1 Februari zou de muziektuin op nieuw verpacht moeten worden en er zijn dezer dagen in allerlei kranten adverten ties verschenen waarin tuin en gebouw voor 200 in pacht werden geboden. Er schijnen vele sollictanten te zijn ge weest wat wel te begrijpen is als men be denkt, dat de pachter voor 200 een prachtige woning krijgt en dan waar schijnlijk minder betaalt dan hem nu de huur van zijn huis kost. Maar van al deze sollicitanten zal er geen een benoemd worden omdat, thans gebleken is, dat de tegenwoordige pachter niet 1 Februari 1940, maar eerst 1 Februari 1941 den muziektuin zal verlaten. Die pachter had al kwestie met de ge meente gehad omdat er tien weken lang in zijn paviljoen soldaten zijn gelegerd, die niet alleen dat paviljoen, maar ook zijn lampen en kachels gebruikten. Als huur der van het gebouw had hij verwacht, dat de baten, al zijn die nu niet zoo heel groot, voor hem zouden zijn, maar de gemeente heeft hem het vierde gedeelte en later nadat hij zich van rechtskundige hulp had verzekerd de helft gegeven en de an dere helft eenvoudig in de gemeentekas laten verdwijnen. Wij zullen daarop momenteel niet in gaan, want er is nog een veel interessan ter geschiedenis te vermelden. In den winter is er in den muziektuin niets te doen en het valt den pachter daarom moeilijk op 1 Februari het vierde deel van zijn pacht te betalen. Ieder jaar geeft de gemeente daarom uitstel tot 1 Mei, maar ditmaal had de gemeente aan dat uitstel de voorwaarde verbonden, dat de man van het laatste pachtjaar moest afzien en dus op 1 Februari a.s. zou moe ten verdwijnen. Noodgedwongen heeft de pachter in die voorwaarde toegestemd, totdat hij, bij de bestudeering van zijn laatste contract, tot de conclusie kwam, dat hij de pachtsom altijd vooruit inplaats van na afloop van het kwartaal betaalde. Het was dus geen gunst van de gemeente, dat hij niet op 1 Februari maar op 1 Mei betaalde, maar hij had daarop volkomen recht en het 's vanzelfsprekend, dat hij in dit geval ook geen enkele concessie had te doen en dus niet meer bereid was, het laatste jaar van zijn pacht te laten vervallen. De advocaten, zoowel van de gemeente als van den pachter, schijnen hierover een onderhoud te hebben gehad, met het ge volg, dat de gemeente zoo verstandig is geweest den pachter rustig in den Muziek tuin te laten. Men heeft nog getracht hem te bewegen vrijwillig heen te gaan en hij heeft daarop geantwoord met een finan cieel aanbod waarin overname van het meubilair was bedongen maar daarop is de gemeente niet ingegaan en het eind van de geschiedenis is, dus, dat de vele sollicitanten de boodschap hebben gekre gen of nog zullen krijgen dat de ver pachting niet doorgaat en zij nog maar een jaartje moeten wachten. Het uitzoeken van een goeden pachter voor den Muziektuin is altijd een moeilijk vraagstuk geweest, omdat men er ook tegen moet waken, dat de instelling in NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. ZONDAG 28 JANUARI 1940. UIT DE OMGEVING. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman (jeugd- dag). Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer R. van Tuinen; 11.40 uur Zondagsschool. Alléén 2d* htmdaeh gotdtrsa. uitsluitend 6 contant Dinsdags *n Vrijdags lns*»d*né Het Naaimachine Huis. Gebr. Singer, Veritas, Gritzner, Titan, enz. vanaf 22.50. Ook nog eenige vanaf 5. met garantie. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Te koop: Chevrolet vrachtwagen, 2 !4 ton. Te bevr. N. GUL, Voorstraat 105, Egmond aan Zee. Prima haard te koop, absoluut zonder gebreken, tevens 2 groote Salaman derkachels als nieuw, een kleine Salamander en Godinkachel 109. S. Bakker, Smederij Achterstr. Alkmaar Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde Baby-at nkieed-commode. Br. met prijsopgaaf onder letter H 748 aan het bureau van dit blad. Aangeboden: 1 divan. Gevraagd: een haardkachel. KENNEMERSTRAATWEG 179. Tel. 4382. Naaimachines te koop: pracht inzink- bare naaimachine (ringspoel) voor lagen prijs. Singer handnaaimachine met gar. 14 enz. DEKKER, Spoor straat 5. Nergens zoo goedkoop. Wegens plaatsgebrek te koop aange boden een groote Palm. Te bevragen ZOCHERSTRAAT 17. altijd een poeder el cachet van Mljnhardb Mijnhardt's Poeders per stuk 8 et. Dooi 45 Cf. Cachets, genaamd „Mijnhardt jes'2 st. lOct. DcK»50ef handen komt van den een of anderen politicus, die er een soort partijhuis van gaat maken. De raadsleden, die de oproepen in diverse bladen hebben gelezen, zullen na tuurlijk verbaasd zijn, dat de tegenwoor dige pachter „ijskoud", zooals men dat hier noemt, in het gebouw blijft en het was Donderdagavond, nu het toch zoo'n korte raadsvergadering was, een mooi* gelegenheid geweest om deze kwestie eens met de vroedschap te bespreken. Of zou dat misschien nog in d* zoogenaamde geheime vergadering ge beurd zijn? (Van onzen i De vraag op beste te besche: vijandelijken in den op verschil Tot het einde di verdediging acl tingwallen en f< ste manier, daa en meer veld, c leger de een: Sedert de invoe den wereldoorlc dedigjng het ve is men weer gei waarloosde ver gekeerd en is tl leger als aan i eigen taak in Ons veldleger o] basis, tevens de noodig, teruggel Vesting Holland Echter heeft c stellingen verc grondige wijzigi ling der artiller is door de verni steil invallende Iers onmogelijk moet zoo onzich de lucht) zoowe door zwaar bel inf<Tfiterie der wijze (12 man) leurs, in verspr matten of bun! Deze kazemattf betonnen koepel en 2 M. hoog, r betonmuur pl.m. boven, zóó dik, i er niet doorheer moet de betonw scherven der i en kan met rr staan worden. S den met stalen latie-openingen zijn in den achtt latie (soort stc door een koolstc voeren; door de ning) welke d tevens binnend door kieren der komen. De kazematter plan verspreid, tusschenruimte kazematten in d gen (gemiddeld te sterker is de zijn batterijsgev achterwaarts ka betondekkingen ten moeten zo desnoods geheel terrein worden verband bestaat kabels (tegen sti posten, uitkijkpoi vuur en zicht. V opstellingen beve versperringen. 1 men slechts op d want al onze ste recht beveiligd rivieren of kan; datiën. Deze inundatie doen precies op ten tijde van Pr de ervaring de grondige voorbe bestudeering van toestand hoofdza juiste wijze stelli gen. Men denke de verschillende eigen peil, gronc enkele deelen va: Naar 't Engelsch van Maxwell March. 60) Het gesprek werd onderbroken door de binnenkomst van inspecteur Winn. Toen hij naar hem keek, voelde David zijn te genzin voor dien man verdwijnen. Het suc ces scheen inspecteur Winn goed gedaan te hebben. Hij zag er heel anders uit en hij was opgeruimd van humeur. Het gevoei van er niet tegenop te kunnen, wat hem tot zoo'n moeilijk persoon om mee samen te werken had gemaakt, was van hem af gevallen. Hij kwam op David af en ging zitten. „We hebben hem gevonden", zei hij. „Tenminste, wat er nog van over was. Geen erg prettig gezicht". Hij trok een vies gezicht. „Maar ja, hij heeft het verdiend en liet heeft den beul wat werk bespaard". „De beul?" vroeg David verwonderd. „Natuurlijk. O, dat weet je nog niet. Ja, we hebben niet stil gezeten, mijn jongen. Terwijl jij maar kalm afwachtte, hebben wij hard gewerkt. Ik had een goed gefun deerde aanklacht tegen Saxon Marsh als moordenaar van Johnny Deane en we hoefdc.i ora dus niet meer druk te maken qm dien vcartvhichtigen sloeber van een Birch". David en Judy's vader keken elkaar eens aan en David stond op. „Inspecteur Winn", zei hij, „ik zou graag in de kamer hiernaast een paar woorden met u willen spreken als u er niets op tegen hebt. Wilt u ook even meegaan, mijn heer?" In de bedompte kleine spreekkamer aan den overkant van de gang hield David een heele inleiding. „Ik ben er vanmiddag pas achter geko men", vervolgde David aarzelende, „en daar de redding van juffrouw Wellington zoo dringend was, heb ik de belofte van haar vader aangenomen en zijn we er op afge gaan". Winn dacht even na. Toen lachte hij. Hij scheen het nogal goed op te nemen. „Och, kom, alles is op zijn pootjes terecht gekomen, waar of niet?" zei hij. „U ?.ult nog wel een boel lastige vragen te beantwoor den krijgen, mijnheer Birch, dat begrijpt u wel, maar ik kan u van te voren al zeg gen, dat u niets te vreezen hebt". Lionel Birch lachte. „Mijn beste mijnheer", zei hij, „nu mijn dochter in veiligheid is, maak ik mij over niets meer bezorgd. Haar grootste vijand is dood, een andere in de gevangenis en de vrouw, die haar heeft willen vermoorden, is gevlucht. Alleen nog hij wachtte even en liet er zacht op volgen: „Thyn". Winn keek op. „Sir Leo Thyn", zei hij langzaam, „is vanavond om zes uur onder arrest gesteld". David keerde zich om, zijn oogen waren een en al belangstelling. „Gearresteerd? En op grond waarvan?" Winn keek heel ernstig. „Ja, dat moest wel", zei hij, „en ik vraag mij af, als zijn zaak onderzocht is, of hij wel in conditie zal zijn om zijn straf uit te zitten". „Conditie?" Lionel Birch keek verrast op. „Wat bedoelt u daarmee?" Winn haalde zijn schouders op. „Zijn ze nuwen zijn totaal kapot. Ik dacht het al, toen ik hem gisterenmorgen bezocht. En toen ik nog even bij den dokter van het ziekenhuis was. voordat ik achter het jacht aanging, heeft die me alles verteld. Hij had niet veel hoop meer op genezing. Maar we zullen zien". „Bedoelt u daarmee" de stem van Lionel Birch klonk erg verschrikt „dat hij zijn verstand verloren heeft? Dat zou zelfs voor hem een te groote straf zijn". „Daar zou ik nu maar niet over inzitten, mijnheer Birch", raadde Winn aan. „Denkt u er nu maar alleen aan, dat hij uw doch ter verder geen leed meer zal kunnen aan doen". De hierna volgende stilte werd verbro ken door de waardin, die haar hoofd om den hoek van de deur stak. „Juffrouw Wellington wilde inspecteur Biest even spreken", zei ze. „Ze schijnt heel goed te zijn, mijnheer, maar ze had erg graag dat u even bij haar kwam". „Ga maar, mijn jongen. Ga maar direct". Lionel Birch gaf hem een duwtje tegen zijn schouder. David ging. Hij vond haar rechtop in bed zitten. Ze was nog erg bleek en er waren diepe groeven om haar oogen. Maar ze was zichzelf weer. Dank zij haar jeugd en haar goede gezondheid was zij de manipulaties van Webb en de gebeurtenissen van den laatsten tijd goed te boven gekomen. Ze strekte haar beide handen naar hem uit. „David", zei ze. Gedwee kwam hij naderbij en bleef voor haar staan. „Wat is er, Judy?" Nu hij er was, scheen haar moed haar in den steek te laten. „Ik wilde je bedanken", zei ze, „voor alles wat je gedaan hebt. Je hebt mijn leven ge red, David. Ik ben je erg dankbaar". Hij wist niet wat hij doen moest. Hij had haar dolgraag willen vertellen, hoeveel hij van haar hield en hij had haar willen vra gen of ze zijn vrouw wilde worden, maar iets hield hem hiervan terug en dat iets leek hem een onoverkomelijke muur. „Mijn beste kind", zei nij, zich ertoe dwingende zoo onverschillig mogelijk te spreken, „ik had toch moeilijk anders kun nen handelen, vind je niet? Je ziet er nog erg vermoeid uit. Zou het niet beter zijn als je nog wat ging slapen?" Ze keek hém aan met oogen als van een kind dat zich pijn gedaan heeft. „Wat ben je van plan te doen?" Hij lachte geforceerd. „Wel, zoo gauw als Winn zoover is, zullen we ons rapport moe ten maken en dan denk ik, dat ik wel weer aan het werk zal moeten. Ik was hier met vacantie, zie je". „Vacantie!". zei Judy en beiden lachten ze. Zij strekte haar hand uit en David moest die wel aannemen. „Moet dit een afscheid beteekenen?" vroeg ze. „Ik Ik denk van wel", zei hij onhan dig en hij liet er vlug op volgen: „Ik zal je nooit vergeten, Judy". „Ik jou ook niet, David. Het ga je goed". „Vaarwel Judy". Die paar woorden kostten hem werkelijk inspanning en haastig ging hij naar de deur. Op den drempel wachtte hij even. Zij had hem geroepen en heel zacht zijn naam over haar lippen laten komen en het smeekené* in haar stem hield hem terug. „David!" „O, David, is het is het om het geld?" Hij keerde zich om en met een vuurrood gezicht kwam hij weer naar haar toe. „Ja", zei hij kortweg. „Ben ik dan verplicht om het te accep teeren?" Haar stem klonk heel kleintjes en hij kwam nog dichterbij en viel op zijn knieën bij haar bed. „O, Judy, ik houd toch zooveel van je, maar jij bent een vrouw met veel geld en zelfs als ik de bons niet krijg, wat nog lang niet zeker is, dan blijft nog het feit, dat een inspecteur van politie niet zooveel ver dient". Judy sloeg haar armen om zijn hals. „Ik heb nooit iets aan dat verwenschte geld gehad" zei ze. „Het heeft mij nog niets dan ellende en gevaar opgeieverd en ik ben niet van plan om het liefste wat ik in de we reld bezit, ervoor op te geven. Bovendien hebben ze mij verteld, dat ze Marguerite Ferney nog niet te pakken hebben. Je zult me dus wel moeten trouwen, David. Eens heb je mijn leven gered. Nu moet je er ook verder voor zorgen. Je moet nooit dingen half doen, vind ik". David keek haar hulpeloos aan. „Ik weet niet wat ik doen moet", zei hij. „Ik weet alleen, dat ik zielsveel van je houd". Judy zuchtte gelukkig. „Dan is alles in orde", zei ze. EINDE. Den ochtend na vroeg kwam mijn reus van een vent jaar af had gevarei al goed uit z'n oogi den weg zou wijze geleden zelf altijd als z'n kameraads, razend van drank, dronken was, een tapt bij al z'n mak eerlijkheid en stoe Don Juan van alle van de waarden en dronkenschap iedei sloeg, wat hem in d •Tot hij opeens vi een braaf meisje, hem z'n wonden h; derde kleeren sdhc een vechtpartij, we had gelegen. Sedert had hij g willen drinken. Zij bekeerd; ze waren was him een jonge

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8