HET ROODE KRUIS DOET EEN BEROEP OP U. NORTH STATE -%adk'ptaqmmma- Heffino van opcenten op de winstbelasting. Weer een luehtverbinding met Frankrijk? Nieuwe mogelijkheden voor de K.L.M. Meer aoedkoooe maroarine en goedkoop vet. S.s. „Manura" aan den ondergang ontsraot. GEMENGD NIEUWS. TWEEDE BLAD. Ten behoeve van de gemeenten. Ingediend is een wetsontwerp tot heffing van opcenten ten behoeve van de gemeen ten op winstbelasting. Wij ontleenen aan de toelichting het vol gende: Het onderhavige ontwerp strekt tot het heffen van opcenten op de winstbelasting ten bate van de gemeenten, en wel op den zelfden voet als thans op de dividend- en tantièmebelasting opcenten worden gehe ven krachtens de wet van 26 Juli 1918, ge wijzigd bij de wetten van 17 April 1925, en van 27 December 1936. Beoogd Is, ten be hoeve van de gemeenten in de toekomst eenzelfde opbrengst wegens opcenten op de winstbelasting te verkrijgen, als thans ver kregen wordt ter zake van opcenten op de dividend- en tantièmebelasting. Wegens de onzekerheid van de totale opbrengst der belasting, en ook daar de mogelijkheid be staat, dat in het profijt der opcentenhef- fing zich eenige verschuiving tusschen de gemeenten zal voordoen, is het wenschelijk, het aantal opcenten na een jaar ervaring opnieuw vast te stellen. De verschillen tusschen het ontwerp en de bestaande wet zijn alle van onderge schikten aard. In beginsel heeft de gemeente van aan slag, aangewezen door artikel 11 van het ontwerp „wet op de winstbelasting 1940" steeds aanspraak op opcenten. In den regel zal deze gemeente (de gemeente van ves tiging, of, zoo hier te lande een bedrijf wordt uitgeoefend, de gemeente waar dit geschiedt) zelfs de eenige gemeenten zijn die aanspraak op de opcenten heeft. In dia aanspraak kunnen echter andere gemeen ten deelen, In zulk een andere gemeente moeten- dan twee vereischten vervuld zijn het aldaar gebezigd worden van een „vast: inrichting" en een zekere personeelssterkte als kenmerk van de belangrijkheid van de vaste inrichting(en) op het grondgebied van de gemeente. Het ontwerp legt dan ook verband tusschen de inrichting en het per soneel. in dier voege, dat in de gemeente geregeld meer dan 10 personen aan de vas te inrichting(en) verbonden en werkzaam waren. Door deze formuleering vervalt te vens de noodzakelijkheid van een afzon derlijke personeelslimiet voor 't spoorweg bedrijf (in de bestaande wet: meer dan 40 personen). Het rijdend personeel immers kan niet geacht worden aan een station „verbonden en werkzaam" te zijn, tenzij het uitsluitend dienst doet op het emplacement. De plannen, welke de K. L. M. nog steeds koestert om haar luchtnet weer uit te breiden tot Frankrijk, beginnen een aanmerkelijk vasteren vorm aan te nemen. Uit de besprekingen, welke de heer D. J. de Vries, hoofd der afdeeling handel der K. L. M. dezer dagen te Parijs met de Fransche-autoriteiten voerde, bleek duide lijk, dat aan Fransche zijde de oprechte wensch bestaat, dat de luehtverbinding met het buitenland zoo spoedig mogelijk weer wordt hersteld. Het spreekt vanzelf, dat de K. L. M. hierbij dan weer een taak te ver veen zei krijgen. Men schrijft ons: - In deze tijden, nu De Indie-Iijn tot Marseille verlengd. om ons heen hel Zoo bleek men tegenover het ver- De ministers van economische en van sociale zaken hebben met het oog op den lang aanhoudenden winter beslo ten goed te keuren, dat aan alle ondersteunde gezinnen gedurende drie weken boven de vastgestelde kwanta één pakje heffingvrjje margarine en één pakje heffingsvrij bak- en braad vet per week extra worden verstrekt. De gemeentebesturen zullen hierom trent zoo spoedig mogelijk nader wor den ingelicht. OPLOSSING IN EEN BRANDSTICH TINGSZAAK TE ROTTERDAM. De gemeentepolitie te Rotterdam sloeg op 31 Augustus j.l. een goeden sla£ doqr den 35-jarigen schilder P. B. te arrestee ren onder verdenking dat hij met behulp van een tijdbom brand had gesticht in een perceel aan den Statenweg te R'dam, welk perceel dien avond zwaar door het vuur werd geteisterd. Enkele dagen later ar resteerde de politie nog een medeplichtige van B., den 32-jarigen J. J. C. van Z. Beiden hadden zich voor de rechtbank te verantwoorden en werden enkele weken geleden veroordeeld, respectievelijk tot vijf en twee jaar gevangenisstraf. In het voorjaar en in den zomer van 1939 waren in Rotterdam talrijke bran den uitgebroken, waarvan de oorzaak niet kon worden vastgesteld, doch waarvan de politie vermoedde dat zij gesticht waren. Er werd verband gezocht en gevonden tusschen deze branden en den brand in de Statenlaan. Een en ander had tot ge volg, dat B. en zijn medeplichtige nog maals aan een zeer streng verhoor wer den onderworpen. Het succes bleef niet uit. Zoo is het de politie thans gelukt, klaarheid te brengen in een brand in een perceel in de Rubroekstraat te Rotterdam, welke in het voorjaar van 1939 plaats vond. Een drietal personen zijn in ver band hiermede thans gearresteerd. Het zijn de 38-jarige slager C. H„ de 32-jarige huishoudster A. B. A. H. en de 55-jarige caféhouder J. G. van Z., vader van den reeds veroordeelden medeplichtige van B. Z'j hebben allen inzake den brand in de Rubroekstraat een volledige bekentenis afgelegd en zijn naar het huis van bewa ring overgebracht. BRANDKAST OPENGESNEDEN EN 700 ONTVREEMD. Gisternacht is te Amsterdam ingebroken in het perceel 144 aan den Amstel, waar een fabriek van electrische apparaten is geves tigd. Men had zich toegang verschaft via een belendend perceel, dat men had bereikt langs de brandladder. In dit laatste perceel nam men uit een geldkistje zeventien gulden. Daarna begaf men zich naar het kantoor van de fabrie.k, waar de brandkast aan de ach terzijde werd opengesneden. Hier was zeven honderd gulden de buit. Voorts heeft men zich nogmaals toegang verschaft tot een wo ning aan den Kloveniersburgwal, waar men dezer dagen de vrouw des huizes had laten wegroepen, omdat haar man op kantoor niet wel was geworden. In den tijd, dat de vrouw afwezig was, werd een bezoek aan haar wo ning gebracht. Eenige horderden gulden werden gesto len. G'sternacht werd aan hetzelfde huis een bezoek gebracht. Thans werd alleen de muntmeter met twaalf gulden gelicht. zoek, een op de Indië-lijn aanslui tende verbinding NapelsMarseille te mogen vestigen, niet afwijzend te staan. Een dergelijke uitbreiding der Indië-route, welke den reisduur zoowel voor Nederlandsche als voor Engelsche passagiers naar en van het Oosten met een dag zal bekor ten, wordt op het oogenblik bestu deerd, en een definitieve beslissing zal binnen niet al te langen tijd hierover worden genomen. Luehtverbinding AmsterdamParijs. Vanzelfsprekend werd ook de mogelijk heid van een luehtverbinding met Parijs aangeroerd. Ook hierbij bleken tal van vroegere bezwaren te zijn overwonnen, al hoewel het nog niet mogelijk zal zijn, met vliegtuigen het traject AmsterdamParijs rechtstreeks af te leggen. Wel kan het nu reeds ais waarschijnlijk worden aangeno men, dat men in Frankrijk zeer welwTend staat tegenover het verzoek, de luehtverbin ding AmsterdamParijs te herstellen en wel tusschen Schiohol en 't op niet te groo- ten afstand van Parijs geleden vliegveld van Dieppe. De reis DieppeParijs kan dan zonder bezwaar met een snellen autobus dienst worden verzorgd. Ook deze lueht verbinding wordt op het oogenbhk bestu deerd en de reeds van Fransche zijde ont vangen toezegging geeft hoop on goede re sultaten. Indien de onderhandelingen gun stig verloopen zal deze dienst op 25 Febr kunen worden geopend. Luehtverbinding Nederland—Portu gal. De plannen tot vestiging van een lueht verbinding tusschen Nederland en Portugal zullen eveneens slechts voortgang kunnen vinden, indien de Fransche-autoriteiten haar medewerking verleenen. Ook te dien aan zien werden toezeggingen verkregen van positieven aard. Zoo is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de K. L. M. op weg naar Portugal een tusschenlanding zal mogen maken te Bordeaux, een omstandigheid waardoor de kans on een verwerkeliiking van een dienst tusschen Portugal en Neder land aanmerkeliik stijgt. Indien de benoo- digde toestemmingen worden verkregen-, zsj deze luehtverbinding dan langs de volgende route worden uitgevoerd: Amsterdam— ShorehamBordeaux-MadridLissabon, De Portugeesohe regpering hechtte aan de- plannen haar goedkeuring, terwiil ver wacht kan worden, dat ingeval van een Fransche concessie de Engelsche toestem ming niet on zich zal laten wachten. Het is dus nog slechts de toestemming van de Snaansche re^eering, welke aan de diplo matieke voorbereidingen van d"""n diensT ontbreken. H H. woord alom aan het dreunend geschut is, richt het Nederland sche Roode Kruis zich tot allen om steun in de vervulling van zijn allereerste taak: Onder leiding van den Militairen Genees kundigen Dienst,'hulp verleening aan het Leger. Verantwoordelijke en grootsche taak, die veel geld eischt, doch die tot lederen prijs volvoerd moet worden. Het Nederlandsche Roode Kruis rekent op de modewerking van eiken Nederlander. EXTRA NATIONALE ROODE KRUIS COLLECTE 27 JANUARI—3 FEBRUARI Tengevolge van de Mobilisatie der Weer macht en de daarmede verband houdende mobilisatie van de geheele Roode Kruis organisatie, ten einde volkomen paraat tc zijn wanneer het Roode Kruis geroepen zou worden tot de vervulling van zijn taak waaronder de verzorging en de verpleging van alle militaire zieken en gewonden in het evacuatiegebied, is er een groote bres geschoten in de middelen van het Roode Kruis. Om deze bres, ontstaan door de bui- Prinses Juliana presideert de wekelijksche vergadering van het Dageljjksch Bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis tengewone omstandigheden, te dichten en het Roode Kruis een dringend vereischte versterking der kasmiddelen te verschaffen, wordt een NATIONALE ROODE KRUIS COLLECTE in de week van 27 Januari— 3 Februari 1940 georganiseerd, met dien verstande, dat in elke plaats in Nederland de collecte slechts op één dag plaats vindt. In vele honderden gemeenten in ons land zullen in de week van 27 Januari— 3 Februari de - collecte-bussen rammelen. Duizenden collectanten, afgezanten van den goeden Samaritaan in zijn modernen verschijningsvorm, zullen een beroep op alle landgenooten doen. Het Roode Kruis zorgt ook voor Uw jongens Laat ieder dan bedenken, dat het geheele eolleetebedrag ten slotte aan het daadwer kelijke Roode Kruis werk van de verpleging der zieke en gewonde militairen in oorlogs tijd, van onze Jongens* ook van Uwe broeders of vaders of echtge- nooten, ten goede komt* En aan de algeheele voorbereiding tot die enorme taak: opleiding van transport- en ver plegend personeel, or ganisatie en voorberei ding van de Inrichting enz. De kosten van den eigen administratieven dienst van het Roode Kruis worden uit andere middelen bestreden. Koninklijk voorbeeld. Men heeft een prachtig voorbeeld, da£ tot navolging noopt. In Hare hoeda nigheid van Voorzitster van het Ne derlandsche Roode Kruis brengt Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana met groote toewijding en nauwgezetheid het offer van Haar persoonlijken arbeid in dienst van het Roode Kruis. Daarnaast' schenkt Zij tal van malen aanzienlijke sommen ten bate van dit werk. Naar de mate van zijn of haar f!nan-t cieele draagkracht kan ieder dit hooget voorbeeld navolgen. Men kan dit bij de» speciale gelegenheid der Extra National*' Roode Kruis collecte doen, door zijn gave in een collectebus te deponeeren, en ook door de giro-rekening van het Hoofdbe stuur, No. 22120, te bedenken. 1 1 AMERICAN «SCIGARETTESl UITSLAANDE BRAND TE AMSTERDAM. Gistermorgen werd de Amsterdamsche brandweer gealarmeerd voor een brand in de confectiefabriek van den heer Cohen in de Lutmastraat. Daar het vuur woedde in een gebouw met zeer brandbaar mate riaal, rukte de brandweer met twee mo torspuiten en een ladderwagen uit. In derdaad liet de brand zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien. Op de eerste étage van de fabriek laaiden de vlammen hoog op en het opgestapelde brandende laken ontwikkelde zeer veel rook. Ook de bo ven de eerste étage liggende verdieping werd door het vuur aangetast. Verdere uitbreiding van den brand kon echter worden voorkomen. Toen men om kwart over zeven de schade kon overzien, bleek dat de eerste en tweede étage van de fabriek totaal waren uitgebrand. De brand schijnt te zijn ontstaan door hitteuitstraling van den schoorsteen der centrale verwarming. De stoffen schijnen daardoor vlam te hebben gevat. Verze kering dekt de schade. Het Nederlandsche motortank- chip, groot 8245 ton, is door een wonder aan den ondergang ontko men toen de ankerketting van het schip in aanraking kwam met een mijn, die daarop ontplofte. Het schip is niet beschadigd, van de be manning zijn 4 leden slechts licht gewond. Het ongeluk gebeurde Zaterdagmiddag om ongeveer twee uur op anderhalf uur afstand van Duins. Toen het schip Zaterdagmiddag voor an ker wilde gaan, kwam de ankerketting in aanraking met een mijn, enkele vadems onder het wateroppervlak. Er volgde een ge weligs ontploffing. De ankerketting brak Een reusachtige waterzuil spoot op, het schip kreeg een geweldige schok, doch werd niet beschadigd. Vier leden der bemanning werden tegen het dek geslagen en licht ge wond. Zij zijn aan boord door een dokter, die met een reddingboot naar het schip ver trok, verbonden. Het tankschip, dat van Curacao op weg was naar Rotterdam, zal de reis normaal kunnen voortzetten. Noodlottige val.*- Gisteravond is in een pand aan de Veemarktstraat te Rotterdam de 68-jarige F. van Roers uit de Slaghek- straat van de trap gevallen. Hij kwam met het hoofd op den steenen vloer van het trap portaal terecht en kreeg een schedelbreuk, alsmede eenige ernstige hoofdwonden. In net ziekenhuis is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. -.Nederland en de Belgische scheeps- ruimle. - De Belgische „Soir" verneemt, dat de Belgische vloot niet voldoende is om te voldoen aan de eerste behoefte van het land. Buitenlandsche persvereeniging. - In de Zaterdag gehouden vergadering van de bui tenlandsche persvereeniging is besloten om in verband met de huidige omstandigheden het bestuur uitsluitend samen te stellen uit onderdanen van neutrale staten. De „Ottoiand" vlot en te Sunderland aangekomen. - De directie van de reederij-, scheepvaart- en steenkoolmaatschappij heeft bericht ontvangen, dat het s.s. „Ottoiand", dat op weg van Sluiskil naar Sunderland (Eng.) nabij deze laatste haven was ge strand, vlot is gekomen en Zaterdag reeds in Sunderland is aangekomen. Vrouw in brand geraakt. - Gistermid dag is de 26-jarige mej. W. E. Mighorst in De Nederl. regeering zou thans bereid zijn haar woning aan de De Vliegerstraat te Rot- een deel van haar vloot ter beschikking van België te stellen. Bij informatie werd echter medegedeeld, dat, al wordt de mogelijkheid van samenwerking tusschen Nederland en België op dit gebied overwogen, het boven staande bericht ten eenenmale onjuist moe ten worden geacht. terdam in brand geraakt, doordat zij te dicht bij de kachel stond. De vrouw liep met bran dende kleeren de straat op, waar de vlam men door buren werden gedoofd. Het slacht offer, dat ernstige wonden aan het lichaam had opgeloopen, is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opgenomen. INVOER VAN BEENDERMEEL PER 1 FEBRUARI VERBODEN. In Staatsblad no. 680, besluit van 16 Jan. 1940, betreffende den in- en doorvoer van artikelen, afkomstig van vee, is met intrek king van: 1. Het koninklijk besluit van 24 Mei 1922, betreffende den in- en doorvoer van vee en mest; 2. het koninklijk besluit van 11 Aug. 1932 betreffende den in- en doorvoer van diermeel. Het volgende bepaald: De in- en doorvoer uit 't buitenland van: vee, hoornen, klauwen, hoeven, borstels, haar, wol, beenderen, waaronder ook te ver staan gebroken of gemalen beenderen, mest, waaronder ook verstaan wordt kunstmest, voor zooverre dit bestaat geheel of gedeelte lijk uit diermeel, beendermeel of bloedmeel en veevoeder, voor zoover dit bestaat geheel of gedeeltelijk uit diermeel, beendermeel of bloedmeel, zijn verboden. Wanneer bijzondere redenen een afwijking van dit verbod noodzakelijk maken, kan de minister van economische zaken zoodanige afwijking toestaan onder de noodige voor zorgen tegen overbrenging van besmetting. Dit besluit treedt in werking 1 Februari 1940, met dien verstande, dat het verbod ten aanzien van wol in werking zal treden op een nader te bepalen tijdstip. JONGEN VAN HET DAK GEVALLEN. Gistermiddag is in de Volmarijnstraat te Rotterdam, de 14-ja..'ige G. J. Lagendijk van het dak van een huis gevallen, toen hij zijn vader hielp bij het verwijderen van sneeuw. De knaap viel van een hoogte van acht meter op straat, waar hij in bewusteloozen toestand bleef liggen. Per ambulance van den geneeskundigen dienst is de jongen met een schedelbreuk naar het ziekenhuis Cool singel overgebracht. Zijn toestand is hoogst ernstig. ANTHONY FOKKERS ASCH IN NEDERLAND. Zondagmiddag is het s.s. „Volendam" van 'de HollandAmerika lijn te Rotterdam aangekomen. Aan boord bevond zich o.a. de bekende zweefvlieger W. van Nijenhoff. Hij had tot taak te zorgen voor het overbrengen van de asch van wijlen Anth. Fokker, die eenigen tijd geleden in de Ver. Staten over leed en aldaar gecremeerd werd. Hedenmorgen is de asch in overeenstem ming met den wensch der familie in, alle stilte naar Westerveld overgebracht. ENGELSCHEN UIT INTERNEERING VRIJGELATEN. Zeven Engelsche dames en een kind, die gedurende de oorlogsmaanden in Duitschland waren geïnterneerd, zijn door de goede zorgen van den Ameri- kaanschen consulairen dienst vrijgelaten en Vrijdagavond te Oldenzaal gearriveerd. Zij brachten daar in een hotel den nacht door. De Britsche vice-consul te Hengelo, de heer F. G. Dikkers, en zijn echtgenoo- te mevr. DikkersKamp, occupeerden zich met het gezelschap, en zorgen, dat zij te half twaalf naar Rotterdam doorreis den, vanwaar zij Engeland weer hopen te bereiken. Het reclame middel bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. Dinsdag 30 Januari. HILVERSUM, 1375 en 414,4 M. (AVRO- uilz. 8.ANP-ber. 8.10 Gr.pl. 8.30 Orgel spel. 8.50 Gr.pl. 10.Morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Ensemble Jetty Cantor. 11.Huish. wenken. 11.30 Ensemble Jetty Cantor. 12.15 Avro-Amus.- orkest. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.Piano voordr. 1.15 De Twilight Serenaders en solist. 2.Voor de vrouw. 2.10 Omroep orkest. 2.45 Knip- en naaicursus. 3.45 Lyra- trio. 4.30 Kinderkoor. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Omroeporkest, solist en gr.pl. 6.45 Toespraak „De nationale collecte van het Nederlandsche Roode Kruis en 31Ja. a.s." 7.Voor de kinderen. 7.05 Avro-dans- orkest. 7.30 Engelsche les. 8.ANP-ber. 8.10 Het tweejarig bestaan van het Prinses Beatrix-fonds, toespraak. 8.20 Item, over zicht. 8.40 Bonte mobilisatietrein. 9.50 Gr.pl. 10.30 Avro-dansorkest. 11.ANP- ber. 11.10—12.— Gr.pl. HILVERSUM, 301,5 M. (KRO-uitz.) 8.— ANP-ber. 8.05—9.15 en 10.— Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.Ber. 12.15 Musi- quette. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.10 Rococo- octet. 1.30 Gr.pl. 1.40 Rococo-octet. 2. Vrouwenuurtje. 3.— Modecursus. 4.Gr. pl. 5.KRO-orkest. 5.45 Felicitaties. 6.05 KRO-melodisten en solist. 6.35 Sporthalf- uur. 7.Ber. 7.15 Lezing „Naar de nieuwe Gemeenschap". 7.35 Mil. muziek. 7.50 Rep. 8.ANP-ber., mededeelingen. 8.15 „Het tweejarig bestaan van het Prinses Beatrix- fonds", toespraak. 8.30 Sted. Orkest van Maastricht en soliste. 9.Voor de jeugd. 9.20 De „Meesterzangers", de KRO-New Style Artists en solisten. 10.30 ANP-ber. 10.40 W. Lewis en zijn ensemble (opn.) 11.Gr.pl. 11.10 Bachmann en zijn Solis tenorkest. 11.4012.Gr.nl. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 6.20 n.m. ook 342 M.) 12.20 H. Hall en zijn orkest. 12.50 Lichte muziek uit Italië. 1.20 Ber. 1.302.20 Cello en piano. 3.20 Het Gers- hom Parkingtonkwintet. 3.45 The Country man in Wartime, causerie. 4.20 Ber. 4.35 BBC-Theaterorkcst. 5.20 Kinderhalfuur. 5.50 Gr.pl. 6.20 B m. 6.35 BBC-Harmonie- orkest. 7.05 BBC-Schotsch orkest en solist. 7.50 Vroolijke voordracht. 8.20 Radio-too- neel. 8.50 „It's that man again", revue- progr. 9.20 Ber. 9.35 Nieuws uit de Domi nions. 9.50 Progr. gewijd aan Gtorge Gershwin. 10.35 Avondwiiding. 10.50 Het Stratton-kwartet. 11.25 Decl. 11.35 Het Grosvenor HouSe-Dansorkest. 12.2012.35 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 12.05 Zang. 12.35 Vioolvoordr. 1.05 Pianovoordr. 1.35 Zang. 2.Gr.pl. 2.05 en 2,30 Fluit, altviool en piano. 3.20 Viool en piano. 3.50 Radio- tooneel. 4.50 Pianovoordr. 5.20 Chansons. 5.35 Kamermüz'ek. 6.35 La Société des Instruments anciens. 7.20 Het Derveaux- orkest. 7.50 en 9.05 Nat.-orkest. 10.20 Radiotooneel. 10.35 Zang. 11.05 R. Legrand en zijn jazzorkest, 12.0512,20 Gr.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Gr.pl. 7.40—8.50 Leo Eysoldt's orkest. 10.50 Gr.pl, 11.20 Om roepkoor en -orkest. 1.15 Muz. tuschenspel. 1.35 Populair concert, i',45 Gr.pl. 4.30 Zang. 4.50 Folkloristisch progr. 5.45 Gr.pl. 6.30 O. Dobrindt's orkest. 7.35 Tot sluiting: zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest en soliste. 1.502.20, 5 20, 6.50 en 7.20 Gr.pL 8.20 Voor de soldaten. 8.50 Revue-uitz. 10.30—11.20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Radio-orkest. 1.502.20 en 6.35 Gr.pl. 6.50 Orgelconcert met toelich ting. 8.20 Voor de soldaten. 8.50 Radiotoo neel. 10.30—11.20 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Soldatenliederen. 8.35 Barnabas v. Géczy's orkest. 9.20 Ber. 10.20 Politiek overzicht. Hierna populair concert. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—8.20, Parijs R. 8.20 8.35, Engeland 8.359.20, Diversen 9.20 9.30, Keulen 9.309.50, D.sender 9.50— —10.10, Hamburg 10.10—11.20, Keulen 11.2011.50, Diversen 11.5012Keu len 12.—12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, D.sender 14.2016.20, Diversen 16.20 —16.35, D.sender 16.35—17.20, Brussel VI. 17.20—18.50, Fr. 18.50—19.20, VI. 19.20— 20.20, Fr. 20.2020.30, Danmarks R. 20.30— 21.10, Parijs Radio 21.1022.05, Engeland 22.0522.35, D.sender 22.3523.20, Diver sen 23.2023.30, D.sender 23.3024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Engeland 9.2011.20, Danmarks Radio 11.2012.20, Engeland 12.2013.20, Brussel Fr. 13.20 14.20, Danmarks Radio 14.2015.50, Diver sen 15.5016.35, Engeland 16.3517.20, Motala 17.20—17.50, Engeland 17.50—18.20, Beromünster 18.20—18.35, Brussel Fr. 18.35 18.50, Beromünster 18.5019.03, Motala 19.03—19.35, Keulen 19.35—20.35, D.sender 20.3521.20, Beromünster 21.2021.50, Danmarks Radio 21.5022.20, Brussel VL 22.2023.20, Diversen 23.2023.30, Enge land 23.30—24.—. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6