/ohaa imi &iduu)L AMSTEROAMSCHEIEÜRS Agmda MAGGI5 SOEPEN Voor den Alkmaarschen Politierechter. Weec&edckL 6 en 8 cent voor 2-3 borden Rechtszaken Een zoete geschiedenis in distributie-misère. Jnqe.ionden Stukken. EERSTE BLAD. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Meest matige, in het noorden wellicht tijde lijk nog krachtige oostelijke tot zuidooste lijken wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk eenige regen of sneeuw, in het noorden matige tot lichte vorst, later wellicht temperatuur om het vriespunt, in het zuiden temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. In het geheele waarnemingsgebied is de luchtdruk in het laatste etmaal regelmatig gedaald. In het zuidwesten ligt op den oceaan een uitgebreid depressiegebied met vermoedelijk zware stormen tusschen de Azoren en de Golf van Biscaye. De berich ten uit Portugal maken melding van storm weer met hooge temperaturen en zeer zware regens. De algemeene daling van den lucht druk strekt zich ook uit over het westelijke Middellandsche Zee-gebied en de Alpen. In het geheele gebied zuidelijk van de Oostzee 1 aan. Naar het v. esten wordt de vorst minder en hedenmorgen lag de vorstlijn nabij het uiterste zuiden van ons land. De grens van de strenge vorst met krachtige winden ten oosten van den IJssel. Een krachtige lucht stroom uit het zuidoosten transporteert in het geheele gebied zuidelijk van den Oostzee de continentale koude naar de kusten dei Noordzee en verder naar het noordwesten. Een voor van lagen luchtdruk strekt zich uit over de Poolzee van Bereneiland en oos telijk van IJsland naar den oceaan. Na een tijdelijke stijging was de luchtdruk op IJs land hedenmorgen weer dalende. Westelijk van deze voor bewegen zich arctische lucht- massa's van Spitsbergen naar Jan May en en IJsland. De laagste temperaturen werden hedenmorgen gevonden in de Baltische sta tions. Kaunas meldt -23 graden. BERICHTEN VOOR HET VERKEER: Gewaarschuwd wordt voor gladde wegen in het midden en zuiden. LICHT OP! Voor rijwielen, moterrijtuigen en andere voertuigen van 17.12 tot 7.14 uur licht op. Gebruikt thans Maggi's Soepen Zij bevatten het beste wat Holland's bodem biedt. Julienne Rijst-Julienne Groente Tapioca-Julienne Bloemkool Asperge rQl Andere, zeer aan te bevelen soorten: Windsor Koninginne Ossenstaart Poulet Vermicelli (OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 31 Janua. 1940 van Dinsdag 30 Januari '940. Vor.k. -45-3.C0 STAATSLEEN1NGEN 3—3H Neder! 1938 8/ 87 3 Ned-lndië 1937 8 l%# 84% 5Vi Uuitschl 30 m verkl 12 'l8/ia BANKINSTELLINGEN. Amsterd Baak 8 89 Handel Mij Cert. 250 8 4 86 Koloniale Bank 16b 104 Ned Ind Handelsbank 10 i% 1041/, 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg KunsUijde Unie 3747i/4 Calvê Delft Cert 58% 57 Nederl bord 30 410 Lever Bros 91- Philips Gloeil. Gein Bezit 122% 122% 1NOUSTR OND. BU11ENL. Am Smelting46% Anaconda 21' 21% Bethleh Steel. 55 54% Cities Service 39/io 3'/j General Motor, 1 1 39% 38% Kennecott Copper 2i% 2/'/4 North American Rayon 1 Republic Steel Standard Brands Steel comm U S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. t Kon Petr Phillips Oil 1 1 t Shell Union 9 Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubl er Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot Scheepvaart Unie Tabakken. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific t Southern Kuilw. Union Pacific Can Pac §Noteering pei 50. ex-coupon tExrlaim *Exdividend. Prolongatie vorige koers 2%. heden 2X WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Sweetheards (rom. revue- en 'zangfilm); hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. (Gepro longeerd). City-theater, half 8, hoofdnummer Het hooge commando (rom.); hoofdrollen Lionel Atwill en Lucie Manheim; vooraf Mobili satieklanken. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Gueule d'Amour (Madeleine) (rom.); hoofd rollen Jean Gabin en M'.rielle Balin. Toe gang boven 18 jaar. Woensdag 31 Januari. 8 uur, dancing Harmonie, derde voor drachtavond Nut, mevr. Siegers uit Eind hoven. Van 1 Febr. af in Bar-Proot, Langestraat, optreden duo Chevalier—Amis. Vrijdag 2 Februari. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, 2e abonn.voor- stelling; „Schoppenaas" met Cor Ruys. Verder vroeg de heer Oostwouder wie er gemeentewerkman is geworden en wie lijnwerker bij het G.E.B. De voorzitter antwoordde, dat C. Plas op arbeidscontract is aangesteld als ge meente-werkman en S. Kan als lijnwerker. De heer d e G r 0 o t zeide zich hierover te verbazen. Roselaar moest worden afge dankt, omdat hij te oud was en nu wordt als lijnwerker iemand aangesteld, die 60 jaar is en niet kan klimmen, zulks met terzijdestel ling van de lichtcommissie, die hierin niet is gehoord. Spr. geloofde, dat niet het be drijfsbelang hier heeft voorgezeten, maar de wensch om iemand werk te verschaffen. Spr. kon het beleid van B. en W. niet be wonderen. De heer Mantel kon zich daar even min mee vereenigen en betreurde, dat de lichtcommissie en de raad hierover niet zijn gehoord. Weth. Broersen was het hiermede geheel eens en had in de vergadering van B. en W. hiertegen geageerd. Weth. P 1 u g b o e r zeide, dat de admi nistrateur het recht had aan te stellen, maar dit aan B. en W. heeft overgelaten. De heer Oostwouder zeide in 't geheel niet accoord te gaan met deze aanstelling en protesteerde hier tegen. De voorzitter zeide, dat het feit is beslist. De heer Oostwouder vroeg, hoeveel sollicitaties voor gemeente-werkman zijn ingekomen, waarop de voorzitter ant woordde, dat er 4 waren. Hiervan is Plas aangesteld. De heer Visser zeide, dat dit meer werkloozen kweekt; Veenstra- had gesollici teerd en is reeds jaren werkeloos. De heer Broers e n zou de ingezetenen willen verzoeken bij dooi de sneeuw voor hun perceel op te ruimen en zand of zout strooien om dit te bespoedigen. De heer Visser vroeg of de goederen voor den B-steun al zijn aangekomen. Weth. Plugboer zeide, dat hieraan wordt gewerkt, maar dat dit over het rijks- inkoopbureau gaat. De heer Mantel vroeg of er een object voor werkverschaffing is, waarop de v o o r- z i t t e r antwoordde; werkloozen moeten naar elders worden gezonden. De heer Barendregt vroeg tot welken tijd storingen in het G.E.B. kunnen worden opgeheven. De voorzitter antwoordde: tot half acht 's avonds, behoudens bijzondere om standigheden. De heer d e G r o o t dankte namens den raad den voorzitter voor diens beste wen- schen bij den aanvang der vergadering; wederkeerig wenschte hij den voorzitter en zijn gezin het beste toe. Spr. wenschte B. en W. een krachtige leiding toe. Nog was ingekomen het rapport van den administrateur van het G.E.B. Naar aanlei ding van dit rapport werd besloten over 1939 de omzetbelasting terug te betalen, be nevens 1 cent van den stroomprijs per K.W.U. Hierna sluiting der vergadering. 15% 5 »/16 "3% 4% 15è-%6 42%6 397 225 247V, 10.% 226 29% 101% 55 100 56 238% 255% 2s'/> 8%, 237 ^54-Vj 9 104% 15 9'Vs 121 i/j 5b' 9'% 3% 192-4% 156 103% 115% 108 10'% 102%-3 115 10ö% lü'Va 125% 11*% '24% tC5 139 13% 9". li% 1% 72 3'Vifi 18% Vorisf koers heden New-York 1.88% 1.88% Londen 7 52'/, 7.52 Berlijn 75.65 75.60 Parijs 4,26% 4.26 K Brussel (Belga) 31.95 31.97 Zurich 42.24 42 23 Kopenhagen 36.40 36.40 Stockholm 44 87 Yi 44 87 M Oslo 42.82)4 42.82 y, SCrttRMEKhORN Dinsdag vergaderde de raad in voltal lige zitting. De voorzitter, burgemeester Meindersma, sprak in zijn openingsrede in deze eerste vergadering in 1940 de beste wenschen uit voor de leden, hunne gezinnen en de bedrijven, terwijl hij hoopte, dat in dit jaar de economische toestand zou vooruitgaan en een algemeene vrede in uit zicht kan worden gesteld. Vastgesteld werd de heffing van 75 op centen op de gemeentefondsbelasting. Mede werd z.h.s. vastgesteld een wijziging op de begrafenisrechten. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd met 5 stemmen herbenoemd de heer J. Jonk. In verband met de kosten per leerling aan de openb. school, zijnde 10,23, werd vastge steld een voorschot voor 1940 aan de chr. school van 601.14 en aan de r.k. school van 842.27. Van de drie landarbeidersbonden was in gekomen een verzoek om een brandstoffen- toeslag boven de kasuitkeering en een ver gadering voor het gebruik van gereedschap pen in werkverschaffing. De voorzitter zei, dat dit verzoek niet kan worden toegestaan, omdat de Rijks regeling hier geldende is. Na bespreking werd besloten den minister te verzoeken de landarbeiders te plaatsen tn de 7de klas en de bouwvakarbeiders, metaal bewerkers, transportarbeiders en meubelma kers. in de vierde klas. Rondvraag. De heer Oostwouder achtte het wenschelijk f-an de gesteunden van het B. A. een kolenbon van 1.70 te geven, benevens een duurtebijslag van 10 De heer d e G r o o t vond dit noodig, gezien den langdurigen strengen winter en de prijsstijging voor levensbehoeften. Weth. Broersen zou onder deze men schen een brandstoffenuitdeeling willen hou den. De voorzitter nam op ziel) dit met het B. A. te bespreken. Ook vroeg de heer Oostwouderom zand te doen strooien op de straat bij glad heid, waarin de voorzitter beloofde te voorzien. De heer Oostwouder zou het voorts wenschelijk achten brandbijten te doen hakken. De voorzitter antwoordde, dat htl den rijksveldwachter heeft gevraagd te kij ken, waar zulks noodig is. Zitting van Maandag 29 Januari 1940. Kan het luisteren naar de radio een plicht worden? Een poosje geleden is een Enkhuizer filiaalchef van een der grootste kruideniers- firma's voor den Alkmaarschen politierech ter op het matje geweest, omdat hij in de beruchte suikerlooze dagen suiker aan de klanten in Opperdoes had laten bezorgen door zijn knechtje. Het was daags nadat het verbod was ingegaan. De man had zich be roepen op zijn onwetendheid. De loopjongen was de deur al uit, eer hij met de ochtend post de mededeeling kreeg, dat hij de suiker moest binnen houden. Alles zou heel eenvoudig geweest zijn, als de verbaliseerende veldwachter niet in zijn proces-verbaal had gezet, dat de loop jongen had toegegeven door zijn baas op de hoogte te zijn gebracht 'van het verbod en den raad had gekregen zoo en zoo te hande len. De jongen, 15 jaar oud, ontkende bij zijn getuigenis dat ten stelligste. Toen werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt wegens meineed. Thans werd het tweede bedrijf van het drama opgevoerd. Nu was ook de veldwach ter van de partij, alsmede het broertje van den loopjongen. Het bleek, dat de vervolging wegens meineed tegen den 15~jarige was in- ingetrokken, omdat het bewijs niet was te vinden. Bovendien kwam de broer van den loopjongen, ook in dienst van verdachte en mee op pad geweest in Opperdoes, bevesti gen, dat de veldwachter onjuist was ge weest. De veldwachter hield echter voet bij stuk en ging zelfs niet in op de suggestie, dat hij misschien de jongens had verwisseld. Hij gaf echter tegenover den verdediger, mr. van Dijk uit Amsterdam, die den veld wachter het vuur na aan de schenen pro beerde te leggen, toe, dat de burgemeester van Opperdoes had gevraagd het proces verbaal in te trekken. Dat vragen stellen door den verdediger scheen den rechter overigens maar matig aan te staan; het kwam tusschen beiden ten minste, evenals den vorigen keer, tot een incident, waaruit bleek, dat men elkander niet best verstond. De officier, mr. G. v. d. Feen de Lüle, stelde zich op het standpunt, dat ieder wordt geacht de wet te kennen en dat de filiaal houder" des avonds maar naar de radio had moeten luisteren om op de hoogte te blijven. Overigens leek hem 20 of 10 dagen een billijke straf. De verdediger was het daarmee natuur lijk niet eens. Hij gaf eerst als zijn overtui ging te kennen, dat de veldwachter een meineedige was, waarover misschien het laatste woord nog niet was gesproken, om vervolgens te betoogen, dat de ministerieels beschikking des avonds om 8 uur radiofo nisch werd omgeroepen, terwijl de firma, waarbij verdachte in dienst is, om 7 uur een telefoontje kreeg met het verzoek, de filiaal houders te waarschuwen. Verdachte luister de om 8 uur niet naar de radio en de firma kon haar filiaalhouders niet eerder dan met de ochtendpost op de hoogte stellen, hetgeen voor verdachte te laat was om zijn loopjon gens nog te kunnen tegenhouden. Boven dien kan niemand verplicht worden een mi- nisterieele beschikking, die eerst van kracht wordt wanneer ze in de Staatscourant heef; gestaan, via de radio te kennen, dat zou toch al te gek zijn. Heiter vroeg dan ook vrij spraak. De officier liet zich evenwel niet zoo maar uit het veld slaan en kwam met een uittrek sel uit de Staatscourant van 11 October aandragen, waarin de beschikking van den minister was opgenomen. Het feit was des morgens 12 October gepleegd, dus nadat de beschikking kracht van wet had gekregen. De verdediger slikte de nederlaag in zoo verre, dat hij toegaf dat de filiaalhouder for meel strafbaar was, maar hij merkte tevens op, dat kruideniers gewoonlijk geen Staats courant lezen en dat den filiaalhouder dus moeilijk opzet in de schoenen kon worden geschoven. De politierechter wilde nog wat over het geval nadenken en bepaalde de uitspraak op Maandag a.s. Verdwenen gummilaarzen. Een fabrieksarbeider uit Zaandam bevond zich op zekeren dag in October in Winkel en kwam toen in een werkkeet terecht waarin een paar gummilaarzen onbeheerd lagen. De laarzen waren het eigendom van Zeer geachte redactie. Gaarne zouden wij een ingezonden stuk plaatsen in verband met het sneeuw-oprui- men in de gemeente Heiloo. Dit laat men doen door arbeiders die steun trekken van het burgerlijk armbe stuur. Die arbeiders krijgen 7 a J 9 in de week en daar moeten ze een week voor wer ken. Toen ze om hooger loon vroegen kregen ze ten antwoord: jullie hebben de vorige week dat geld ook ontvangen en daar heb ben jullie niets voor gedaan. Zóó kan onze gemeente wel een saldo van 6000 over houden. In het Nieuwsblad van Heiloo geven ze een woord van hulde en dank aan onze gemeente opzichter. Het zou menschelijk zijn als de gemeente van de armlastigen de loonen verhoogd vöor het sneeuwopruimen. Arbeiders van Heiloo. (Het B. A. te Heiloo stelt alleen gesteun de arbeiders aan het werk, die dat werk kunnen verrichten en dus in de gelegenheid komen hun brood zelf te verdienen. Er gaan weken voorbij dat men daar niet kan wer ken en toch geld krijgt en daarom is het armbestuur van meening, dat het ook niet zoo erg is als men in den tijd van sneeuw opruimen weer eens wat langer moet wer ken. Red. Al km, Crt.) een zekeren W. en in een dusdanigen staat, dat ze volgens den eigenaar nog gemakkelijk 2.50 waard waren. De Zaandammer zag dien rijksdaalder er volgens zijn bewering niet aan af; het leek hem meer toe, dat ze voor oud vuil in den hoek waren gegooid. Maar ze waren toch nog niet zoo waarde loos, dat het bezit er van hem niet toelachte. De verleiding werd zoo sterk, dat hij ze aan paste en tenslotte maar mee nam. Later kreeg hij, volgens zijn zeggen tegen over den rechter, berouw. Hij deed toen pogingen om den eigenaar op te sporen om dezen de laarzen te kunnen terugzenden, maar het opsporingswerk mislukte. De eige naar van de laarzen zei den rechter, dat op sporingswerk twijfelachtig te vinden, want kende men zijn naam, dan kende men zon der moeite ook zijn adres. De pfficier vroeg een tientje boete of vijf dagen brommen, hetgeen den Zaandammer deed verzuchten: waar moet ik dat vandaan halen? De rechter had medelijden met den be rooiden man, die ook nog vader was van vqf kinderen, en veroordeelde hem tot vijf gul den of vijf dagen, met de toezegging, dat de officier met een betaling in termijnen waar schijnlijk wel genoegen zou nemen. Een gevonden schapenhuid. Een man uit Hoorn werd er van beschul digd, dat hij op 8 December zich wederrech telijk te Avenhorn een schapenhuid had toegeëigend, welke huid langs den weg te drogen hing en toebehoorde aan den heer Hottentot. De Hoorinees was er mee naar een han delaar gegaan, zeggende, dat hij de huid had gevonden en haar te koop aanbood. De han delaar was echter al telefonisch gewaar schuwd en bracht den man onder hét oog, dat de huid in Avenhorn thuis hoorde. De „vinder" had geen zin om het vel terug te brengen en liet het gevondene bij den han delaar achter. Hij kreeg echter toch met de politie te maken en thans met den rechter. De officier, die zei, dat, wanneer de huid niet gestolen was, deze dan toch niet als ge vonden voorwerp te koop mocht worden aangeboden, vorde.-de f 15 of 10 dagen. De rechter vond 7,50 of 3 dagen voldoende. Dertien niet altijd een ongeluks getal. Een Amsterdammer, die pas in Schoorl was komen wonen, kwam op het matje te staan, omdat hij dertien planken van het Noordzeestrand zou hebben gejut. De man voelde zich erg onschuldig, omdat hij vol gens zijn zeggen toestemming had gekregen van een arbeider der strandvonderij om de planken te houden als tegenprestatie voor de hulp, door hem bij de berging van kostbaar der materiaal verleend. Toen hij echter met de dertien planken in het dorp liep, kwam hij den veldwachter tegen, die een en ander als jutterij interpre teerde, proces-verbaal opmaakte en de plan ken in beslag nam. De politierechter, altijd een beetje huive rig van zaken, die door de zee worden aan gespoeld, omdat er altijd zooveel scherpe juridische kantjes aan zitten, wierp het vraagstuk op, of er misschieri gesproken kon worden van prijsgegeven goed. De verdachte viel natuurlijk gretig op deze suggestie aan, maar de veldwachter, die getuige was, liet zich niet uit den door hem bepaalden koers brengen en zei, dat het planken van de Simon Bolivar waren. De rechter wilde wel graag weten, hoe de veldwachter dat zoo precies had kunnen uit maken, maar zijn nieuwsgierigheid werd niet voldaan, want de veldwachter kon dat niet zeggen. Het scheen dus meer een gevoels kwestie. De officier gaf den Amsterdammer de inlich ting, dat de burgemeester de strandvonder was en dat die het alleen voor het zeggen had. De officier vond, dat de dertien plank jes niet konden worden beschouwd als prijs gegeven goed. Hij wilde er echter rekening mee houden, dat de Amsterdammer nog te kort in Schoorl woont om precies te weten wat jutten is, zoodat zes gulden of 3 dagen een voldoende correctiemiddel waren. De rechter was er niet van overtuigd, dat de 13 planken geen prijsgegeven goed waren en mede in overweging nemende, dat de Amsterdammer nog een groentje is in het jutten, sprak hij den man vrij. Het getal dertien bracht alzoo toch nog geluk. LANTARENS DIE NIET BRANDEN WILLFN. Geachte redactie. Ik las Uw berichtje over die brandende lantaarn. Ja, het is meer dan erg zoo ge brekkig als die klokjes werken. Voor mijn deur in de Macl. Pontstraat staat een lan taarn die nu al eenige dagen en nachten achter elkaar brandt, laatst was er een pe riode dat hij minstens tien etmalen niet ge- biand heeft, terwijl er ten slotte in de heele straat maar één lantaarn brandde. En dat schijnt af en toe in de heele stad het geval te zijn. Weet U wat ook erg is? Dat menschen die b.v. om 7 uur moeten beginnen soms in stik donker op die slechte wegen maar moeten zien staande te blijven, daar tusschen half zeven en kwart voor zeven de meeste lan taarns al dooven. Hoogachtend, A. ZWAANSWIJK. (Wij hebben de lantarenkwestie met den directeur van de tichtbedrijven besproken, die ons heeft meegedeeld, dat er in de lan tarens membramen zitten die door de vorst hard worden en daardoor stagnatie veroor zaken. Het personeel heeft nu allereerst de opdracht de lekken in de gasbuizen te her stellen dar moet natuurliik vóórgaan - maar daarna al 't mogelijke te doen om de lantarens weer tot goed functionneeren te brengen. Red. Alkm. Crt.) DE LOONEN DER SNEEUWRUIMERS. Mijnheer de Redacteur, Wilt U onderstaand stukje voor mij plaatsen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Met groote verbazing las ik het inge zonden stuk van Dinsdag van den heer Madderom, waarin deze betoogt zich niet te kunnen vereenigen met de sociale wet, omdat de werkloozen hierin nog eenigs- zins worden beschermd, anders konden deze heelemaal voor een fooi aan het werk gezet worden. De heer M. zegt eerst dat de werkloo zen niet voor een minderwaardig loon moeten werken, later wil hij echter dat deze menschen voor 1, 2 a 3 gulden boven hun steun zich zullen aanbieden om sneeuw te ruimen, m. i. klopt dit niet met elkaar. De gemeente heeft geen geld om sneeuwruimers aan het werk te zetten, maar wel worden er loonen uitbetaald die veel hooger zijn. Als er nu bezuinigd moet worden, waarom dan deze niet wat lager, daar kan beter wat af dan van de 20 die een sneeuwruimer verdient. De sociale wetgever heeft het loon, pl.m. 20, toch niet te hoog gesteld naar mijn meening. Met dank voor de opname. Een abonné. GLADDE WEGEN. Mijnheer de Redacteur. Er bestaat een variant op een bekend spreekwoord, dat zegt: „Oost West, thuis is 't ook niet alles". Natuurlijk zal er bij de buren ook wel eens wat zijn, maar voor dat „niet alles" moet men dan toch wel speciaal in Heerhugowaard wonen. Wij „genieten" hier dezen winter volop van gladde, soms onbegaanbare wegen, doch aan zand strooien wordt niet gedacht, althans het gebeurt niet. Als een dokter bij den burgemeester komt klagen, dat hij zijn patiënten niet per auto kan bereiken, dan luidt het antwoord: „dan ga je maar op schaatsen". Eindelijk na veel geklaag en een „seintje" van hoogerhand werd er toch zand ge strooid, zelfs op Zondag. Maar in een tweede periode van zeer gladde wegen (de afgeloo- pen week) moesten er eerst drie dagen ach tereen ongelukken gebeuren, waarvan ook de auto van een dokter het Slachtoffer was, eer men dan pas Zaterdag eens zand strooide. De gemeente beschouwt het als een plicht van den polder en omgekeerd, waardoor zandstrooien uitbleef. Nu zou men kunnen zeggen: de burgemeester zou als hoofd van de gemeente en als hoofd van de politie kun nen gelasten om zand te strooien en dan later uitzoeken wie de kosten zal dragen, maar het kan ook best een gemeentebelang zijn om dat éérst uit te zoeken, ook ai ge beuren er dan drie dagen achtereen onge lukken. Misschien begrijnen wij dat" niet. Daarom Hikt het mii beter dat wij allen automobielbezitters ons eens tot onze bestu ren wenden. Wij allen /iin toch wel lid van één of meerdere vereenigingen zooals de

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3