Luchtaanvallen JUchtsaa&m Jnqexxmdeu Stukken (BueqetÜjhe. Stand OhMicaties tweede blad. Arrondissement* Rechtbank te Alkmaar. NOORDSCHARWOUDE BROEK OP LANGENDIJK met Brandbommen Dat is 'n ZUINIGE snelheid Glimlachje. Voor kleine tuinen. 482ste STAATSLOTERIJ ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 31 JANUARI 1940. Zitting van Dinsdag 30 Januari. Crisis-zondaar. Voor de ALkmaarsche rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan de veehouder R. uit Wieringen, die door den Helderschen kan tonrechter was veroordeeld tot 150 of 1 maand gevangenisstraf, omdat hij op 16 Oc tober zonder vergunning of zonder daarvan aangifte te doen, 3375 kg erwten in voorraad had en 1450 kg mosterdzaad. Deze voorraad was door den kantonrechter bovendien ver beurd verklaard. R. was in hooger beroep gekomen, omdat hij zich met het vonnis niet kon vereenigen. De controleur K. van de landbouw-crisis- organisatie, verklaarde als getuige, dat van de heele aangifte van hetgeen R. in huis had niets klopte, waaruit hij opmaakte, dat ver dachte te kwader trouw was. Dit standpunt werd bestreden door dr. mr. Buiskool, verdediger van R., die er juist het tegendeel uit wilde opmaken. Mr. Buiskool sei ook, dat verdachte op 9 October volledig aangifte had gedaan van den voorraad erw ten. Getuige bevestigde dit. Uit de verklaringen van den teler W., die bij R. inventarisatie had gehouden, bleek, dat het weer was gegaan als gewoonlijk, dat wil zeggen: zeer slordig. Het was, zooals R. het uitdrukte, een drie-minuten-inventari satie geweest. De officier mr. v. d. Feen de Lille, vond de situatie ten aanzien van den datum van af gifte en van proces-ve/baai niet erg duide lijk. maar omdat hem niet wis gebleken, dat R. vrijuit ging, vroeg spr. bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Dr. mr. Buiskool betoogde, dat de erwten en het mosterdzaad niets met elkaar hadden te maken. Het mosterdzaad viel onder het dorschbesluit, aan welke bepalingen ver dachte zich had onderworpen door het inle veren van het bekende dorschbriefje op 18 September. Bjvendien is het zaad thans geen crisis-product meer, zoodat, mocht de rechtbank toch ook een overtreding ten aan zien van het mosterdzaad aanwezig vinden, er alle reden was tot clementie. Wat de erwten betrof: door de mobilisatie- wetten was de heele rechtspraak op haar kop gezet. Het werd den boeren doodeen voudig verboden er zelfs vee op na te hou den. Dat begrepen zij niet en het gevolg was natuurlijk een soort afstompen van het be sef van wat men verplicht was. Zelfs de deskundigen bleken het overigens niet eens met elkaar over de verschillende maatrege len, getuige een advertentie van de Holl. Mij. van Landbouw op 9 October, waarin de landbouwers werden gewezen op het mee- ningsverschil en de raad werd gegeven zoo spoedig mogelijk de nog niet opgegeven voorraden aan te geven. R. had dat, onmid dellijk na het lezen van die advertentie ge daan, waardoor zijn zaken in orde waren. Toch kreeg hij op 16 October een proces verbaal, omdat hij de erwten in voorraad had. Pleiter vroeg op grond van het een en ander vrijspraak, subsidiair de uiterste cle mentie. Een beleedigende brief. In de middagzitting had zich te verant woorden een 46-jarige Alkmaarsche vrouw, Jannetje van V.G., die er van beschul digd werd aan mejuffrouw J. S.K. een anoniemen brief te hebben geschreven, vol grove beleedigingen, die de eer van ge adresseerde als vrouw aanrandden. De verdachte ontkende ten stelligste den brief te hebben geschreven en ze hield haar ont- kentenis vol, ook nadat de president, mr. Ledeboer, haar vaderlijk vermaand had op recht te zijn in haar eigen belang. Verdach te gaf wel toe, dat er wel eens ruzie was tusschen haar schoonzuster en mej. S., maar met die ruzies bemoeide ze zich nooit. De ontvangster van den liederlijken brief zei echter, dat ze wel eens onaangenaam heden met verdachte had. Verdachte schold altijd iedereen in de buurt, waarmee ze ver schil van meening had, uit, en ze gebruikte dan zeer gCbve en beleedigende woorden. Toen getuige den brief ontving dacht ze on middellijk aan haar schoonzuster en aan verdachte, die „heel dik" met elkaar zijn. De schoonzuster kon echter alleen Duitsch schrijven in Duitsche letters en de brief was niet in het Duitsch gesteld. Rechercheur J. v. d. Burg had verschil lende menschen een schrijfproef afgenomen, o.a. ook verdachte, voor wie de proef bezwa rend uitviel. Verdachte staat slecht bekend, er zijn steeds veel klachten over haar we gens beleediging. Ontkennen is echter haar gewoonte. Een broer van verdachte verklaarde, dat zijn zuster graag en veel scheldt en onmid dellijk klaar staat om beleedigende brieven te schrijven wanneer men haar vertelt ru zie met iemand gehad te hebben. Hij had zijn vrouw dan ook afgeraden nog iets aan zijn zuster te vertellen. Bovendien trachtte zijn zuster vaak veel kwasi-Duitsche woor den te gebruiken, om de menschen in den waan te brengen, dat zijn vrouw anonieme brieven schreef. Zelf kreeg <hij zeven jaar geleden al beleedigende brieven. Dr. Hulst uit Leiden gaf als schriftkun dige als zijn overtuiging te kennen, dat de anonieme brief door verdachte geschreven moest zijn. Er waren tal van overeenkom sten, zelfs in spelfouten, met andere, door verdachte wel erkende geschriften. Nadat de president nog het doopceel van verdachte had gelicht, waaruit bleek, dat ze vier keer wegens beleediging, mishandeling en diefstal was veroordeeld, vorderde de officier, die den brief grof beleedigend vond van begin tot eind, een boete van 60 of 30 dagen hechtenis tegen verdachte, wier schuld hij volkomen bewezen .vond, vooral door de positieve verklaring van dr. Hulst. Uitspraak in beide zaken op Dinsdag a.s. Het geld voor nuttig adverteeren, Dat blijkt geweldig te r endeeren! Vergadering L.T.B. De afdeeling Langendijk van de L.T.B. vergaderde Maandagavond in hotel „De Burg" alhier. Voorzitter, de heer P. Duyves, heette in zijn openingswoord in het bijzon der den heer Jac Groen Az„ lid der Tweede Kamer, welkom, waarna hij den huidigen toestand besprak. In het afgeloopen jaar waren de uitkomsten niet zoo heel erg slecht, maar de toekomst ziet er niet roos kleurig uit. In het jaarverslag van den secretaris, den heer A. Schuffelen, werd o.m. medegedeeld, dat de tuinbouwcursus gesloten is met 20 leerlingen. De nieuwe cursus telt 23 leden, terwijl de landbouwcursus, welke dit vorige jaar begonnen is, 14 leerlingen heeft. Het ledental van de afdeeling bedraagt 178. Het financieel verslag van den penning meester, den heer D. Bruyn, gaf aan, dat de rekening sloot met een totaal van ontvang sten en uitgaven van 1313.40. Het kassaldo was 24.28. De balans gaf een eindcijfer aan van 5294.28. Het bezit der vereeniging bedroeg per 31 Dec. 1522.43 (v. j. 1448). De begrooting 1940 werd vastgesteld op 1095. Op voorstel van het bestuur werden de vergoedingen van den secretaris en den pen ningmeester verhoogd van 25 tot 50 per jaar. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer den de heeren A. Schuffelen en N. Ooyevaar herkozen. Vervolgens werd de rondvraag gehouden, waarin de heer Dignum aandrong de ratten bestrijding weer ter hand te nemen. De voorzitter vond het gewenscht, dat dit weer gezamenlijk met andere vereenigingen zou geschieden. De erwten-geschiedenis werd ook hier ter sprake gebracht. Men keurde het af, dat tweemaal vracht moest worden betaald, ter wijl de ledige zakken nog niet terug ont vangen zijn. Over een en ander zal bij de L.C.O. om inlichtingen worden gevraagd. Het door de kooplieden ophalen van de door hen gekochte kool werd hierna bespro ken. Opgemerkt werd, dat sommigen daar voor vergoeding vragen, terwijl de koop lieden toch zelf er ook belang bij hebben, dat de kool onbevroren in de auto's wordt geladen. Men was van meening, dat wanneer de kooper de producten zelf per auto ver voert, hij bij afhalen geen vracht mag bere kenen. De heer Kos, veilingleider van den Noordermarktbond, zal hierover in de veiling spreken. Er werd gewezen op het beneden de mini mumprijzen verkoopen van kool. De heer Groen ried dit sterk af, daar het gevaarlijk is: men kan er zijn teeltvergun ning door kwijt raken. Het collectief arbeidscontract voor den tuinbouw besnrekende, zeide de heer D. Bruijn, dat de werkgeversorganisaties heb ben voorgesteld: f 17 per week in de zomer maanden en 16 per week in de winter maanden. Dit zal dan gelden voor den ge- heelen kring Langendijk. Verleden jaar werden verschillende regelingen getroffen. N.a.v. een vraag over event, steun op de voor Januari doorgedraaide kool merkte de heer Groen op, het niet rechtvaardig te vin den, dat daarop geen steun wordt gegeven, terwijl hij ook den te geringen steun op de aardappelen van na 15 Juli niet goedkeurde. Het is de eigen schuld van de N G.F.C. dat de prijzen toen gedaald zijn. De secretaris klaagde over te geringe me dewerking bij het ijshakken. Voorzitter zeide, dat men verplicht is, aan het verzoek van de commissarissen te vol doen als er gehakt moet worden. Na nog eenige bespreking volgde sluiting. Jaarvergadering „Groentencultuur." Maandagmiddag hield de tuinborfw- vereeniging Groentencultuur" haa'r alge- meene jaarvergadering in café Vijzelaar. De voorzitter, W. J. Balder, opende de vêrgadering met een bijzonder woord van welkom tot burgemeester Schelhas, die de vergadering bijwoonde. Hij dankte den burgemeester voor de medewerking bij de zakenverloven van de tuinbouwers en bij de kostwinnersvergoedingen. Het verloop van het afgeloopen jaar aan een beschouwing onderwerpende, sprak de voorzitter zijn teleurstelling uit over de geringe steun op de vroegste vroege aard appelen. Voorts besprak hij de aanvoerregelingen uitvoerig. Volgens hem mogen deze expe rimenten niet heelemaal voor risico van de tuinders worden uitgevoerd. In het jaarverslag vermeldde de secre taris o.m. dat het ledental is gedaald van 190 tot 187. De rekening van den penningmeester, den heer C. Wit, gaf in ontvangsten een totaal bedrag aan van 654.09, uitgaven 632.14, kassaldo 21.95. Het bezit der vereeniging is gestgen van 699.91 tot 721.86. In verband met de lezing van ir. Riet- sema over den kali-toestand merkte de voorzitter op. dat de kalitoestand van den grond hier heel wat schraler is dan in De Streek. Het is wel noodzakelijk dat aan verbetering ervan wordt gewerkt. Spr. deelde mede, dat de prijs van de manden ongeveer 60 cent per stuk zal zijn. Hierna gaf spr. een uiteenzetting van de door de vaste lastencommissie behaalde resu' .aten. Het bestuur werd gemachtigd, het aan deel der vereeniging in de kosten van de commissie te betalen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer H. Glas herkozen. In de plaats van den heer A. Dirkmaat, die niet herkiesbaar was, werd de heer Jb. Koste lijk Jz. gekozen. Vrvalgens heeft de heer Witteveen, hoofd der chr. lagere tuinbouwschool al hier, verslag uitgebracht van de werk- zamheden van den Plantenziektenkun- digen dienst. Hierna werd de gelegenheid gegeven tot het doen van voorstellen voor de alg. vergadering vain de Langendijker Groen ten Centrale. Op voorstel van den heer P. Timmer man besloot men aan de L.G.C. te verzoe ken, in de veiling een luidsprekerinstal latie aan te brengen, om den betaalmeester beter verstaanbaar te maken. Vervolgens werd besproken of niet kan worden aangedrongen op herberekening van de kostprijzen van vroege aardappelen Tenslotte werd besloten, het bestuur op te drggen, een onderzoek in te stellen. De heer H. Strijbis wilde aandringen dat de uien-contröle aan de boot werd opgeheven. Het voor en tegen van deze controle werd door verschillende heeren besproken. Men besloot een dergelijk voorstel in te dienen. Breedvoerig werd van gedachten ge wisseld over den steun op de vroegste vroege aardappelen. Er zal een onderzoek worden ingesteld. Verder kwam de aanvoerregeling voor de kool ter sprake. De burgemeester deel de mede, dat hierover Woensdag een ver gadering zal worden gehouden door het bestuur van de Langendijker Groenten Centrale. Wist U, dat bij da best uitgeruste brandweer niet in staat is alle branden tegelijk te blusschen en daarom de ge- heele bevolking moet trachten in e'.gen huis zelf ieder begin van brand te blusschen? DE TOESTAND IN DEN TUINBOUW. M. de Redacteur. Naar aanleiding van het door Borst ingezonden stukje in uw courant van heden zou ik hierop wel iets naar voren willen brengen. Bij plaatsing dank. Zelf tuinbouwer zijnde, heb ik mij ook wel afgevraagd: waarheen toch aanstonds met onzen grooten voorraad tuinbouw producten, waar, naar 't schijnt, van zeke ren kant pressie op onze regeering wordt uitgeoefend? Doch een antwoord hierop moest ik schuldig blijven. Hoe zou dat ook anders kunnen in dezen onoverzichtelijken tijd. Daarom verwondert en verbaast mij de aangegeven weg in dezen van Borst. Hou zouden wij, eenvoudige tuinbouwers, jongens van de lagere school, nu een oplossing kunnen vinden in dezen hoogst gecompliceerden tijd? Zouden wij de regeeringslieden, mannen als Valstar e.a., die veel en veel dieper de interna tionale problemen doorzien en in 's lands belang handelen, den weg gaan wijzen? Wanneer zij iets voor ons streekbelang kunnen doen dan zal 't zeke niet worden nagelaten. Want stel dat men eens nalatig of achteloos tegenover ons zou zijn in welke mate zou dan de regeering niet uit den hoek moeten komen om de tuinbou wers de steunende hand te reiken? Daar om: een stil afwachten in deze voor ons tuinbouwers belangrijke aangelegenheid, vertrouwen in de bewindslieden, die zeer zeker het goede met ons en ons land vóór hebben. Mijn dank voor de opname. TUINBOUWER. 70 K.M. per uur, dat is een vaart, waarmee u nog uitstekend kunt opschieten en tóch de benzine zuinigheid betrachten, welke thans zoo dringend noodig is. Hoe zuiniger wij zijn, des te langer wordt de benzine distributie uitgesteld, zoocds de regeering heeft aangekondigd! De koorddanser tijdens wandeling met zijn spruit. ALKMAAR. GEBOREN: Jan, z. van Bertus van den Berg en C. M. Koster. Johanna, d. van Johan F. W. Ko lenbrander en J. SpeL GETROUWD: Willem E. de Haas en Catharina M. Beem ster. Pieter Stokman en Paula M. Hen dricks. Gerardus Th. A. Jonkers en Cor nelia J. Jonker. Gerard van de Kuijt en Antje Schrieken. OVERLEDEN: Johannes Lengers 5 maanden. Trijntje H. Vonk 54 jaar. Christina Klinkenberg, wed. van H. J. Canne Meijer, 77 jaar. a_ HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat Gedeputeerde Staten dezer provincie bij besluit van 24 Januari j.l, nr. 78 aan de gemeente Alkmaar vergun ning hebben verleend tot het uitbreiden van het gemeente-slachthuis, welke uit breiding zal bestaan in het plaatsen bij het perceel Helderscheweg nr. 28 van een ondergrondsche benzinetank inhoudende 3000 L. met aftappomp welke met de hand wordt gedreven. Alkmaar, 31 Januari 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. Hoe sneller u rijdthoe sneller de benzine-distributie arriveert! Denkt daar aan, voordat u het „gas op de plank trapt"! Rijdt niet sneller dan 70 KM/u, NOG MEER NIEUWS ONDER DE ZOMERZON. Het zit een kweeker nu eenmaalin het bloed dat hij steeds zijn collectie perfec tionneert, en blijft veredelen tot er werke lijk niets meer uit de plant te halen is. Het is heusch niet alleen zijn broodwinning, het is een sport, waaraan hij zich niet onttrek ken kan. met dat gevolg dat wij als publiek maar steeds nieuwigheden te slikken krij gen. Heelemaal geen straf overigens, alleen wordt ons de keuze niet gemakkelijk ge- maakt, en het eigenaardige is, dat we toch allemaal graag met die nieuwigheden expe rimenteeren. daar zijn we dan misschien amateurs-kweekers voor. Onder de zaaibloemen, die ons doen den ken aan de warme zomerzon, is een nieuwe Goudsbloem die de aandacht vraagt omdat zij wel de grootstbloemige vorm is, die we bij haar soortgenooten kennen. Aangezien de doorsnede van de bloem 10 c.m. bedraagt mogen we hier werkelijk van iets bijzon' ders spreken. De officieele naam is Calen dula off. grandiflora flore pleno IJcllow Colossal, waaruit we opmaken dat zij opvalt door een fraaie helder gele kleur, de bloemblaadjes zijn lintvormig, aan het einde sierlijk omgebogen. Natuurlijk kent iedereen de Petunia's, en speciaal zij die er bloembakken op na hou den, kunnen zich niets fleurigers voorstel len als een weelde van kleurige Petunia's die zich over de randen buigen. Een geheel nieuwe kleur vraagt hier de aandacht en wel zalmrose, een tot nu toe onbekende tint bij de grootbloemige Petunia's. Zij wordt onder den naam Petunia grandiflora superbissina Salmon Queen in den handel gebracht. De bloemen zijn bijzonder groot en fraai gegolfd, terwijl het hart fijn ge aderd is. Tenslotte willen we voor de liefhebbers van snijbloemen nog even de allernieuwste Zinnia naar voren brengen, de Zinnia ele gant fl. pl. Reuzen Uniflora in gemengde kleuren. De stengel kan 1 meter lang wor den en zij draagt slechts één enkele bloem van enorme afmetingen. Voor perken zijn deze Zinia's ongeschikt omdat ze zij zich niet vertakken. Voor de snijbloemkweekers zijn het echter juweeltjes, en zij zullen dan ook hun weg wel vinden. A. C. MULLER—IDZERDA. RANONKELS EN ANEMONEN. Deze beide voorjaarsbloemen worden meestal in één adem genoemd omdat zij beide knolgewassen zijn en in uiterlijk en innerlijk veel gemeen hebben. De knolletjes zijn grillig gevormd en worden klauwtjes genoemd, waar zij dan ook zeer veel over eenkomst mee vertoonen. Het is mogelijk de bekende Perzische Ranonkels reeds in Februari en bij minder gunstig weer in Maart te planten, en daar bij moeten we er aan denken 'dat zij van zwaren, vochtoudenden vetten grond houden en wanneer onze tuin droog is en we wil len toch een proef met Ranonkels nemen, spitten we oude mest, oude bladaarde en turfmolm in den grond. Doen we dat niet, dan zullen we nooit tevreden kunnen zijn over de resultaten. We planten de klauwtjes ongever 34 c.m. diep, op onderlingen af stand van 6 c.m., en kiezen er een zonnig plekje voor uit. De Fransche Ranonkels be handelen we op dezelfde manier, het is een nieuw ras met enorm groote dubbele bloe men in allerlei kleuren met een hoogte van 3035 c.m. Wat de Anemonen betreft, willen we ons hier alleen houden aan de soorten die in het voorjaar (Maart) geplant worden en de thans bloeiende Bosch-Anemonen en haar soortgenooten stilzwijgend voorbijgaan. Voo de voorjaarsplanting komen in aanmerking de Anemone Coron'aria, zoowel enkelbloe- mige als dubbelbloemigè. De meest bekende vorm is wel de enkelbloemige van Coen, In prachtige fluweelen tinten gemengd en zeer grootbloemig. Onder de dubbcTloemige neemt de St. Brigid wel de voornaamste plaats in. Deze moeten we erg vroeg in het voorjaar planten om er succes mee te heb ben. De St. Brigid Anemonen zijn eigen lijk half dubbel en doen veel aan kleine Chrysanthemuns denken. Omdat ze vroeg geplant worden moeten we ze nog eenige dekking geven tegen late vorst. Over het algemeen stellen Anemonen dezelfde eischen aan den grond als Ranonkels. Zij verlangen een voedzamen goed bewerkten bodem en eveneens een plaatsje in de volle zon. De plantdiepte varieert van 58 c.m- afhan kelijk van de zwaarte van den grond, ter wijl we den onderlingen afstand 12 c.m. ne men. Ranonkels en Anemonen, prachtige snij bloemen met opvallende kleuren, ze worden zoo dikwijls door den liefhebber vergeten, en toch moeten we er eens een proef mee nemen, dit jaar nog, de tijd om te planten gaat juist komen, en als we maar weten welke grondsoort zij verkiezen, gaat de cul tuur verder van zelf. A. C. MULLER—IDZERDA. (Niet officieel) 5de klasse, Ude lijst Trekking na Woensdag 31 Januari 1940 Hooge Prijzen f 2000.—: 16263 1000.—: 1380 15411 16379 16451 19508 400.—: 10695 13871 18237 18472 19464 f 200.—: 2511 13157 100—: 1173 1150 3016 5026 5428 7370 9197 13514 14380 14461 14860 15522 15647 16505 16556 J1T701 18027 19086 19747 20458 FriJaen van 70. 1077 1000 1120 1176 1256 1316 1384 1509 1570 1857 1880 2093 2096 2117 2218 2301 2522 2653 2794 2846 2919 2964 3004 3005 3035 3090 3299 3320 3422 3782 3853 3925 3927 3942 4148 4177 4282 4416 4466 4476 4692 4745 4795 4896 5018 5107 5195 5265 5444 5520 5545 5547 5561 5599 5726 5783 5813 5880 5921 5933 6007 6090 6311 6378 6530 6555 6602 6611 6761 6793 6819 6847 6926 6954 7031 7129 7315 7330 7366 7620 7671 7860 8241 8270 8427 8522 8523 8622 8624 8779 8791 8842 9119 9321 9422 9450 9468 9511 9622 9623 9692 9840 9891 9916 10139 10345 10359 10446 10447 10500 10689 10696 10708 10741 10870 11008 11172 11220 11286 11322 11347 11348 11439 11469 11484 11523 11786 11827 12120 12158 12277 12306 12378 12531 12551 12614 12645 12650 12709 12758 12862 12887 12970 12988 13101 13145 13153 13279 13376 13429 13556 13572 13575 13593 13620 13641 13650 13669 13760 13794 13797 14067 14099 14178 14357 14401 14410 14416 14432 14450 14552 14748 14849 15037 15098 15100 15114 15171 15215 15227 15380 15437 15454 15493 15534 15599 15654 15751 15753 15773 15949 16304 16385 16398 16429 16432 16547 16600 16704 17032 17062 17080 17145 17370 17419 174S3 17565 17750 17965 18013 18425 18427 18575 18641 18841 18830 19012 19406 19583 19806 19906 20146 20171 20177 20291 20418 20490 20609 20662 20816 20848 20858 20894 20897 20915 20922 20924 21065 21165 21166 21516 21594 21879 21992 Nieten 1001 1020 1059 1063 1127 1135 1203 1233 1325 1340 1361 1401 1411 1431 1515 1519 1540 1543 1657 1678 1723 1773 1827 1828 1837 1908 1944 1952 2020 2126 2129 2173 2185 2213 2216 2224 2229 2238 2276 2289 2329 2368 2403 2413 2467 2473 2563 2564 2618 2635 2707 2871 2899 2907 2912 2945 2950 298C 2995 3067 3146 3158 3166 3200 3218 3237 3276 3291 3298 3314 3346 3394 3421 3447 3494 3518 3527 3533 2563 3671 3850 3898 3910 3941 4024 4124 4134 4135 4229 4237 4346 4365 4405 4450 4453 4480 4550 4585 4621 4645 4676 4724 4739 4760 4768 4798 4826 4840 4881 4923 4970 4998 5009 5010 5016 5033 5038 5052 5055 5148 5232 5249 5256 5268 5283 5314 5340 5348 5361 5373 5396 5406 5409 5434 5477 5482 5566 5595 5604 5629 5650 567Ó 5749 5815 5819 5856 5969 6005 6011 6026 6060 6061 6096 6102 6136 6142 6168 6177 6218 6231 6304 6341 6402 6406 6423 6461 6492 6605 6636 6660 6667 6678 6698 6756 6768 6871 6878 6901 6924 6940 6952 6991 7036 7045 7046 7112 7130 7144 7147 7153 7188 7192 7204 7221 7249 7257 7312 7332 7338 7368 7405 7468 7480 7493 7499 7523 7531 7550 7573 7575 7639 7710 7714 7731 7739 7763 7775 7866 7870 7891 7908 7917 7924 7932 7938 7977 7991 8044 8047 8091 8130 8161 8168 8172 8236 8294 8324 8363 8439 8455 8464 8466 8493 8519 8544 8609 8033 8636 8658 8669 8676 8684 8751 8788 8812 8848 8894 8898 8937 8950 8979 8988 9014 9030 9034 9079 9090 9099 9102 9125 9143 9149 9153 9218 9230 9282 9325 9353 9365 9370 9372 9400 9402 9423 9442 9445 9459 9496 9502 9512 9513 9514 9536 9562 9569 9574 9594 9612 9615 9626 9631 9635 9654 9744 9767 9779 9800 9829 9846 9976 9994 9998 10029 10065 10074 10132 10142 10210 10215 10248 10265 10308 10328 10369 10388 10437 10478 10497 10502 10518 10529 10540 10541 10578 10699 10709 10809 10846 10862 10895 10973 10980 10991 11037 11041 11093 11103 11116 11142 11153 11169 11188 11211 11252 11277 11298 11395 11410 11455 11457 11510 11521 11528 11529 11560 11600 11742 11783 11840 11906 12018 12072 12075 12122 12176 12177 12189 12233 12265 12292 12325 12330 12331 12334 12353 12396 12402 12452 12470 12547 12560 12574 12611 12622 1267X 12733 12761 12797 12810 12861 12863 12365 1288S 12890 12938 12948 12987 12995 13046 13183 13207 13209 13275 13349 13360 13397 13417 13438 13439 13454 13496 13627 13630 13640 13670 13693 13695 13749 13803 13808 13855 14007 14066 14073 14175 14261 14400 14436 14473 14474 14531 14533 14557 14562 14616 14624 14626 14724 14745 14751 14760 14812 14823 14828 14846 14906 14929 14989 15000 15079 15094 15108 15121 15139 15141 15148 15224 15225 15230 15284 15312 15338 15348 15392 15436 15462 15464 15479 15483 15487 15502 15512 15523 15529 15584 15645 15668 15682 15683 15685 15694 15832 15887 15955 15968 15975 15996 16014 16018 16023 16091 16158 16160 16182 16193 16207 16212 16241 16243 16286 16288 16292 16410 16466 16500 16555 16578 16635 16637 16696 16766 16792 16836 16845 16847 16911 16938 16948 16962*16963 16995 17023 17081 17160 17181 17182 17193 17218 17332 17369 17373 17378 17397 17414 17452 17498 17523 17533 17559 17611 17648 17650 17675 17720 17760 17784 17881 17914 18095 18113 18151 18179 18198 18235 18266 18287 18295 18310 18350 18364 18366 18375 18403 18523 18527 18578 18581 18588 18625 18655 18714 18750 18774 18829 18884 18908 18957 19009 19019 19022 19033 19082 19108 19142 19148 19176 19204 19230 19300 19301 19308 19329 19340 19345 19352 19373 19378 19393 19400 19403 19444 19453 19499 19516 19553 19562 19617 19623 19642 19668 19705 19713 19731 19774 19800 19830 19918 19962 20011 20078 20108 20121 20125 20129 20187 20221 20238 20247 20251 20262 20268 20294 20313 20322 20350 20386 20403 20437 20442 20459 20525 20533 20552 20553 20561 20577 20584 20604 20621 20665 20683 20685 20686 20709 20774 20899 20986 21063 21075 21083 21105 21111 21122 21194 21228 21248 21253 21326 21387 21398 21406 21449 21461 21487 1495 21508 21792 21807 21817 21842 21863 21887 21890 21935 21978 Verbeteringen 5 Klasse 10e Lijst: 3056 moet 3054; 18680 moet zijn 12689 f 70

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 5