Myra, het elfje en de booze kabouter Zwartvoet. Schepen, die niet wederkeeren Hitler spreekt in het Sportpaleis. UuUopcegumma tweede blad. Duitschland zal het koloniale probleem oplossen. Twintig Duitsehe bommen' werpers boven de Engelsche kust. 3 Gisteravond te acht uur heeft de Führer in het Sportpaleis te Berlijn een rede gehou den tot het Duitsehe volk. Hij zeide o.a. dat Duitschland thans wonderlijke doeleinden van den oorlog krijgt voorgezet, in het bij zonder van Engelsche zijde. Engeland heeft ervaring in het opstellen van oorlogsdoelen, want het heeft de meeste oorlogen ter we reld gevoerd. Volgens deze doeleinden moet een nieuwe Europa ontstaan, döt vervuld zal zijn van gerechtigheid en welke bewa pening ook, overbodig zal maken en door deze ontwapenig zal dan een economische bloei beginnen, tengevolge waarvan ook de cultuur tot bloei zal komen. Met andere woorden, een gouden tijdperk zal aanbreken. Hetzelfde heeft men even wel reeds in 1918 beloofd. Evenwel werd zonder rekening te hou den met het recht van zelfbestemming van de volken Europa in stukken gehakt. Groo- te staten werden ontbonden, volken neer geslagen en naties werden, nadat zij weer loos waren gemaakt, ook rechtloos gemaakt, Men sprak ook niet meer van ontwapening, doch men bewapende verder. Conflicten werden niet langs vreedzamen weg opge lost, doch de bewapende staten voerden ver der oorlog en alleen de ontwapenden kon den zich niet verweren tegen de daden van geweld van de bewapenden. Ook kwam geen economische welvaart, doch een waan zinnig systeem van herstelbetalingen braeht een economische ellepde, niet alleen voor de overwonnenen, doch ook voor de over winnaars zelf. De godsdienst werd geheel op den achtergrond gedrongen. Vervolgens herinnerde de Führer aan de ellende van Duitschland in de jaren 1918 en volgende toen het democratische Duitschland ver geefs bedelde en vergeefs protesteerde. In dezen tijd ontstond de nationaal-socialisti- sehe geweging. In de plaats van het ver geefs hopen heeft het de hoop gesfeld op de eenige hulp, welke in deze wereld be staat, de eigen kracht. Hoewei dit een bin- nenlandsche aangelegenheid van Duitsch land was, heeft het toch den haat van de anderen opgewekt. Omdat men dit in Duitschland wist, begon het ook met de mobilisatie van de Duitsehe kracht. De ge beurtenissen zijn bekend. In 1935 werd de algemeene dienstplicht ingevoerd, in 1933 het Rijnland bezet, in 1937 begon het vier jarenplan, in 1938 werden de Ostmark en het Sudetenland bevrijd en in 1939 werd be gonnen met de bescherming van het rijk tegen hen, die zich ondertusschen hadden ontmaskerd. Vervolgens zeide Hitier, dat men dikwijls heeft gezegd, dat dit alles door onderhandeling tot stand had kunnen komen. Op de Duitsehe voorstellen tot onder handelen over de koloniën is evenwel slechts met „neen" geantwoord. Enge land en Frankrijk hadden op het oogenblik van de weder opstanding van Duitschland tot den strijd besloten. Wanneer nu een heer Chamberlain opstaat als prediker en zijn vrome oor logsdoeleinden aan de wereld bekend maakt, dan kan ik slechts zeggen: Uw eigen geschiedenis spreekt U tegen, Volgens Uw zeggen hebt gij steeds voor God en godsdienst gestreden, doch in driehonderd jaar hebt gij omstreeks 40 mjllioen vierkante K.M. van de aard oppervlakte onderworpen. Engeland wilde ook niet alleen strijder Gods zijn, doch het heeft ook steeds anderen uit- genoodigd deel te nemen aan dezen strijd, dat doen de Engelschen nu ook" Hitier ging na, waarom de Engelsehen in werkelijkheid oorlog hebben gevoerd en hij noemde de volgende punten; om hun handel uit te breiden, om goud landen te winnen, om de heerschappij over diamantmijnen meester te worden. Steeds waren het materieele doeleinden. Ook in den vorlgen oorlog. De heer Churchill zegt ronduit, wat de oude heer Chamberlain in stilte denkt er hoopt, n.l. de vernietiging van Duitschland. Ook de Fransche generaals zeggen dit openlijk en dit is Hitier veel liever. Hen stelde hij het Duitschland van 1648 voor oogen. Zij weten, dat in midden-Europa 80 millioen Duitschers leven en aaneengeslo ten vormen zij een macht, doch wanneer zij versplinterd zijn, zijn zij weerloos en machteloos. Daarom verzette men zich tegen de vorming van de staten als Italië en Duitschland. Deze zijn evenwel nu als jonge volken in den kring getreden en stellen hun eischen, Tegenover hen staan de zooge naamde bezitters, die groote gebieden der wereld eenvoudig blokkeeren. In het groot herhaalt zich, wat binnen de volken is ge zien, n.l. dat degene, die heeft eenvoudig heeft, terwijl degene, die niet heeft, eenvou dig niet heeft en dat dit de Gode welgeval lige ordening is. Het vraagstuk koloniën zal worden opge lost, evenals de andere sociale problemen. Eenige malen is het gelukt langs den weg van onderhandelen iets te bereiken, doch in 1938 zag men, dat bij de tegenstanders de oude oorlogshitsers weer de overhand kre gen. Het Duitsehe volk heeft geen haat je gens het Engelsche- of het Fransche volk. het eischt van deze volken niets, doch het Britsche en het Fransche volk werden op gehitst tot haat. In 1939 hebben de weste lijken mogendheden het masker laten val len en Duitschland den oorlog verklaard. Zij geven thans zelf toe, dat Polen waar schijnlijk zou hebben toegestemd, doch dat zij dit niet hebben gewild. Churchill heeft te kennen gegeven, dat hij hoopt, dat nu de oorlog met bommen zal beginnen en hij roept reeds, dat deze strijd geen halt zal maken voor vrouwen en kin deren. Wanneer heeft Engeland ooit halt ge maakt voor vrouwen en kinderen? De ge- heele blokkade is tegen vrouwen en kinde ren gericht, ook in den strijd tegen de Boe ren is tegen vrouwen en kinderen gestreden Hitier geeft het Duitsehe volk de verze kering, dat wat in deze vijf maanden tot stand is gebracht, alles in de schaduw stelt, wat in de zeven jaar daarvóór is geschied. De Führer herinnerde aan de Britsche be weringen over het tot zinken brengen van Duitsehe duikbooten en sprak de meening uit, dat de Engelschen nog tot een theorie van wederopstanding van duikbooten zou den moeten komen. Bijna vijftien jaar lang is de propaganda tegen ons gevoerd. Met deze lieden heb ik het klaar gespeeld als een eenzame onbe kende man, die een handjevol menschen tot zich trok. Thans is Duitschland de grootste wereld - mogendheid. Deze gemeenschap zal niet de fout van het jaar 1918 maken. Heer Dala- dier, gij zult genezen worden van den waan dat zich nog Duitsehe stammen tegenover u stellen. Het Duitsehe volk stelt zich te genover U en wel het nationaal-soeialisti- sche Duitsehe volk. Tachtig millioen men schen treden thans in het strijdperk. Führer en voik zien in, dat er geen accoord mogelijk is zonder een duide lijke handhaving van ons recht en dat wij niet willen, dat wellicht over en kele jaren de strijd om onze rechten opnieuw ontbrandt, De huidige generatie zij draagt het lot van Duitschland. Onze tegenstan ders schreeuwen: Duitschland moet on dergaan. Duitschland kan steeds maar één antwoord geven: Duitschland zal leven en Duitschland zal daarom over- winnen. Uit Berlijn wordt gemeld: Duizenden inwoners van Berlijn hadden zich in het Sportpaleis en in de omliggende straten verzameld om deel te nemen aan de geweldige betooging, die gehouden werd naar aanleiding van het feit, dat Hitier ze ven jaar geleden aan het bewind kwam, en waarvan 't middelpunt gevormd werd door de rede van Hitier. Toen de Führer In ge zelschap van Göbbels verscheen, weer klonk een minutenlang applaus, en toen Hitier het spreekgestoelte beklom scheen aan het gejubel geen einde te komen, even als toen Hitier het Sportpaleis verliet. Men zette het Duitsehe strijdlied „Wir fahren gegen Engeland" in, dat door de menigte op straat werd overgenomen. COMMENTAAR OP DE REDE VAN HITLER. In Engeland, Terwijl het niet mogelijk is een welover wogen reactie te melden op de redevoering van Hitler, is toch in Londen gisteravond de volgende commentaar gegeven: Het grootste deel van de redevoering was gewijd aan argumenten, die thans tot den draad versleten zijn, over den Duitschland opgedrongen oorlog en de gebruikelijke on juistheden over Duitschlands vredeswil wer den nog eens herhaald. De voornaamste les, die uit de redevoering kan worden getrok ken is, dat Hitier eindelijk de dwaasheid heeft leeren inzien van zijn vroegere po gingen om Frankrijk van Engeland te schei- de, teneinde afzonderlijk, wanneer hem dat goed zou uitkomen, beide landen te vernie tigen. In Frankrijk. De rede van Hitler is te Parijs met onver schilligheid ontvangen. Men heeft er geen enkel nieuwe argument, geen enkele nieu we aanwijzing in gevonden. In Amerika. De Amerikaansche bladen bepalen zich ertoe de redevoering van Hitler met kleine opschriften af te drukken, als een gebeur tenis zonder belang. Naar van gezaghebbende zijde wordt ver nomen, hebben gister twintig Duitsehe bom- menwerpers deelgenomen aan de aanvallen op de Britsche kust van Aberdeen tot Kent, De Duitschers hebben niet slechts een toestel verloren, doch een ander werd buiten ge vecht gesteld. De bommenwerpers hebben nog vier sche pen aangevallen. Gisteravond heeft een Duitsch toestel voor de kust van Durham twee bommen boven een schip laten vallen zonder het te treffen, Het werd daarna door Britsche gevechtsvliegtuigen op de vlucht gedreven. Vernomen wordt, dat een Duitsehe bom menwerper na een gevecht met een schip voor de Schotsche kust, is weggevlogen na blijkbaar getroffen te zijn. Maandag hebben Duitsehe vliegtuigen bij een aanval op de Shetlandseilanden twaalf bommen laten vallen, doch deze kwamen alle in zee terecht, Van de uit 28 leden bestaande bemanning van het Britsche s.s, Stanburn, dat gisteren dcor Duitsehe vliegtuigen is tot zinken ge bracht, hebben er slechts twee het leven afgebracht, Van Duitsehe zijde wordt gemeld: Groepen Duitsehe vliegers hebben ook in den loop van 30 januari verkenningsvluch ten gemaakt boven de Noordzee en de En gelsche kust van de Orkaden tot aan de monding van de Theems. Daarbij werden wederom zeven gewapende koopvaardijsche pen tot zinken gebracht, een achtste zwaar en verscheidene andeie licht beschadigd. Bovendien werden twee Britsehé' voorpos tenschepen tot zinken gebracht. Ondanks zeer krachtig luchtafweervuur van alle aan gevallen schepen en ondanks het optreden van talrijke vijandelijke jachttoestellen wordt slechts een eigen vliegtuig vermist. AMERIKA HEEFT 1.300 MILLIOEN NOODIG. Voor uitbreiding van de vloot. De minister van marine Edison heeft in de vlootcommissie uit het Huis van Afgevaar digden gepleit voor aanneming door het Congres van het program tot uitbreiding van de vloot, waarvan de kosten worden ge raamd op 1.300 millioen dollar. BOMMEN OF ESTLAND. Het Estlandsche telegraaf-agentschap deelt mede, dat Maandagmiddag acht vliegtuigen, die op groote hoogte vlogen, 34 bommen hebben geworpen op de velden en bosschen rond de nederzetting Konuvere in het dis trict Hapsal. De ruiten van een drooghuis en twee stallen werden vernield, verder werd geen schade aangericht. De autoritei ten hebben een onderzoek ingesteld naar de nationaliteit van de vliegtuigen. 101. Het ijskaboutertje rent alweer terug naar de an deren. De volgende ochtend vraagt Peter aan den Eski- movader of hij hem naar 't vaste land wil brengen. Hij weet zeker, dat zijn vader en moeder daar op hem wachten om samen naar huis te reizen. Maar de Eskimo heeft geen tqd vandaag. Wat is Peter nu verdrietig! Akita wil verstoppertje met hem en Myra spelen, tus sen de ijsbrokken, tot troost. 102. Akita zoekt en zoekt, maar vindt ze niet. Op het laatst besluit hij te roepen. „Peter, Myra, waar zitten jullie? Geef eens een geluidje." „Niets terugroepen Peter. Laten wij naar de ijskabouters vluchten. Die zullen ons vast naar het dorp aan de overkant brengen". En voorzichtig sluipen ze tussen de hoge rotsblokken door naar de rotsspleet. Myra loopt voorop om de weg te wijzen naar de ijszaal, waar haar vriendjes wonen. Schip bij de Orkaden gezonken. Bij de Orkaden is gisteren het 2168 ton metende s.s. „Giralda" uit Leith gezon ken. De 16 opvarenden begaven zich in een kleine boot, die echter op een kwart mijl van de veilige haven omsloeg, met het gevolg, dat de mannen om het leven kwamen. Deensch schip vergaan. In de Deensche kringen te Londen wordt vernomen, dat het Deensche schip „Fredensborg" metende 2094 ton, na een ontploffing is gezonken in de nabijheid van de Moray Firth in Schotland. De „Fredensborg" voer tezamen met de „England" welke Zaterdagochtend op dezelfde plaats is gezonken, nadat het door twee ontploffingen was beschadigd. Men vreest, dat alle opvarenden van de „Fredensborg" zijn omgekomen. Schepen in naod. Het 4450 ton metende Britsche s.s. „Bancrest" heeft noodseinen uitgezon den. Het deelde mede, dat het bij de noordkust van Schotland m nood ver keerde. Een ander schip haastte zich hulp te verleenen. Men meent te weten, dat de opvarenden, op een na, zijn gered. Een reddingboot aan de oostkust heeft getracht zeventien opvarenden van twee te Hull thuisbehoorende treilers, die door Duitsehe vliegtuigen waren gebom bardeerd, op te sporen. Dj boot is nog niet teruggekeerd. Vijftien andere opva renden dezer treilers waren eerder aan land gekomen. Schip vernist. Het 1487 ton metende s.s. „Eston" wordt vermist. Men vreest, dat het met de achttien opvarenden verloren is. ZEVEN LEDEN VAN DE BEMANNING VAN EEN LICHTSCHIP OMGEKOMEN. Maandag is het lichtschip „East Dudgeon" voor de oostkust van Engeland door Duit sehe vliegtuigen aangevallen. De aanval geschiedde omstreeks half tien in den ochtend. Een bombardementsvlieg tuig begon het lichtschip met mitrail- leurvuur te bestoken, vervolgens werden negen bommen geworpen, waarvan de laat ste het schip trof. De acht opvarenden van het lichtschip gingen in een kleine boot en roeiden naar de kust. Gisternacht omstreeks half drie waren nog slechts twee van hen in staat om te roeien. Men hoorde toen de branding op de kust. Toen de mannen meer het land naderden, sloeg de boot om. Zeven van hen kwamen om en slechts een der op varenden, John Sanders, wist zwemmend de kust te bereiken. Hij heeft nog gepoogd den kapitein van het lichtschip te redden, doch deze spoelde weg. Sanders strompelde over de duinen en is in een schuur uitgeput ineen gezonken. Hij werd hier gisterochtend gevonden. DE VERLIEZEN VAN HET BRITSCHE LEGER. In het Lagerhuis heeft de minister van oorlog, Stanley, medegedeeld, dat de eerste lijst van de verliezen van het Britsche leger Woensdag bekend zal worden gemaakt. Deze lijst omvat de gesneuvelden en gewonden van het begin van den oorlog tot 31 Dec., hun aantal bedraagt 40. Bovendien is een lijst opgesteld van hen, die in dezen tijd zijn omgekomen, tengevolge van ongelukken of ziekte, zoowel in Engeland zelf, als over zee. Deze lijst omvat 720 namen. Er zijn een aantal betreurenswaardige verkeersongevallen met doodelijken afloop voorgekomen. DE VIJFLING IS EEN TWEELING. Uit Cairo wordt gemeld: De vijfling, waarvan de geboorte is gemeld, blijkt slechts een tweeling te zijn. De vader, die aangifte kwam doen van de geboorte, was bijgelovig. Hij wilde „het kwade oog" af weren en daartoe herhaalde hij steeds het getal vijf, niet begrijpende, dat hij zoodoen de een vijfling liet inschrijven, terwijl er in werkelijkheid een tweeling geboren was. HET PETROLEUMCOMMISSARIAAT IN ROEMENIE. Het nieuwe petroleumcommissariaat is gister voor het eerst te Boekarest bijeenge komen. De minister van economische zaken, Angelescu, hield een rede waarin hij onder meer zeide, dat ongetwijfeld ook andere commissariaten zullen moeten worden inge steld, voor de productie en den uitvoer van graan en voor de metaalindustrie, omdat de regeering alle bevoegdheden ten aanzien van productie, circulatie en distributie der goe deren moet hebben. Als een land neutraal is, aldus de minister, rijzen rondom moei lijkheden. De oorlogvoerende landen willen niet begrijpen, dat een neutraal land een maatregel in zijn eigen belang en niet in dat van andere landen neemt. Wij zijn strikt neutraal en hebben ieder gezag noodig om de neutraliteit te verdedigen, PAN-AMERIKA ANS CHE NEUTRALITEITSCOMMISSIE REGELT INTERNEERINGSVRAAGSTÜK. De Pan-Amerikaansche neutraliteitscom- missie heeft het intemeeringsvraagstuk ge regeld, Zfj heeft besloten allen staten van de Panameesche Unie, met het doel unifor miteit te verkrijgen in de regels met be trekking tot interneering, de aanvaarding aan te bevelen van de beginselen van wel ke in hoofdzaak op het volgende neerkomen Iedere neutrale staat zal de personen, die zijn grondgebied binnendringen, indien zij tot de oorlogvoerenden behooren, tot het einde van den oorlog interneeren. Hiervan vrijgesteld ziin geautoriseerde vlootstrijd- krachten in neutrale havens, doch wel zul len geinterneerd worden de officieren of leden der bemanning, die aan land blijven wanneer het oorlogsschip de haven zal heb ben verlaten. Gewonden en zieken van oorlogvoerende landen kunnen met voorafgaande toestem ming via neutraal gebied vervoerd worden, op voorwaarde, dat de voertuigen waarme de dit geschiedt geen oorlogsmateriaal vor men. Gewonden en zieken, die door den tot de tegenpartij behoorenden belligerent worden vervoerd, of door de eigen strijd krachten aan neutralen zijn toevertrouwd, zullen geinterneerd worden. Personen, die physiek niet in staat zijn aan den oorlog deel te nemen, zullen niet geinterneerd worden. Donderdag 1 Februari. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (AVRO- uitz.) 8,— ANP-ber. 8.10 Gr.pl. 10.— Mor genwijding. 10.15 Gr-pl. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Pianovoordr. 11.Weekover zicht. 11.15 Zang en orkest. 12.— Ensemble Malescu. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.— Avro- Aeolian-orkest. 2.— Voor de vrouw. 2-30 Zang met pianobegeleiding. 3.Brei- en borduurcursus. 3.45 Gr.pl. 4.Voor zieken en thuiszittenden. 4,30 Gr.pl. 5.Avro- Weekkaleidoscoop. 5.30 Avro-Amus.-orkest en soliste. 6,30 Sportpr. 7 Voor de kin deren. 7.05 Voor militairen. 7,30 Engelsche les. 8.— ANP-ber., mededeelingen. 8.15 Avro-dansorkest, Avro-Vaudeville-orkest, Avro-Musette-ensemble, Avro-Salonorkest, gemengd koor en sprekers. 9.15 Fidelio, opera. 10.40 Gr.pl. 11.— ANP-ber. 11.10 12.— Avro-dansorkest en gr.pl. HILVERSUM, 301,5 M. (8.—9.15 en 11.— 2.— KRO, de NCRV van 10.—11.— en 2.12.8,ANP-ber. 8.059.15 en 10. Gr.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gr.pl. 11.30 Godsd. halfuur. 12.— Ber. 12.15 KRO-orkest. 12.45 ANP-ber., gr.pl. 1.10 KRO-orkest en solisten. 2.— Handwerk- uurtje. 3.— Cello, piano en gr.pl. 3.45— 3.55 Gr.pl. 4.— Bijbellezing. 5.— Gr.pl. 5.15 Handenarbeid voor de jeugd. 5.45 En semble v. d. Horst en gr.pl. 6.45 CNV- kwartiertje. 7.— Ber. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Gr.pl. 8.— ANP- en herh. SOS-ber. 8.15 Orgelconcert. 9.— Vogelleven en Na tuurbescherming in Zuid-West Friesland, 9.30 Do Gooilanders en gr.pl. 10ANP- ber., act. halfuur. 10.30 De Gooilanders en gr.pl. 11.15 Gr.pl. Ca. 11.50—12.— Schrift lezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 6.20 n.m. ook 342 M.) 12.20 BBC-Sehotsch orkest. 1,— Progr. gewijd aan de vrouw op het Noord-Engelsche platteland. 1.20 Ber. 1.30 Harry Fryer en -zijn orkest. 2>2.20 Or gelspel. 3.20 Rep. 3.40 Het orkest van „His Majesty's Scotsch Guards". 4.20 Ber. 4.35 Causerie .„Talking it over". 4.50 Variété. 5.20 Kinderhalfuur. 5,50 Populair concert. 6.20 Ber. 6.35 Voor de boeren. 6.50 Kamp- concert. 7.20 Solistenvoordr. 7.50 Radio- tooneel. 8.30 Bezoek aan 'n wapenfabriek. 8.50 Variété. 9.20 Ber. 9.35 Causerie „War Commentary". 9.50 Het BBC-orkest en solist. 10.35 Korte avonddienst. 10.55 Ca baret. 1,20 't Chalumeau-ensemble. 11.50 Geraldo en zijn orkest, de „Top Hatters" en solisten. 12.20—12.35 Berichten. RADIO PARIS, 1648 M. 12.05 Zang. 12.35 Pianovoordr. 1.05 Fagot en piano. 1.35 Zang. 2.— Gr.pl. 2.05 en 2.30 Viool en piano. 3.20 Orkestconcert. 5.20 Radiotoo- neel. 6.20 Operette-uitz. 9.50 Pianovoordr. 10.20 Het Tzipine trio. 11.05 Radiotooneel. 11.35 Chansons. 12.0512.20 Lichte mu ziek. KEULEN, 456 M. 5.50 H. Hagestedt's orkest, 7.40 Gr.pl. 9.30—9.50 Piano en viool. 10,50 Gr.pl. 11.20 Omroeporkest. 12.20 Vroolijk progr. 1,15 Muz. tusschenspel, 1.35 Populair concert, 2.45 Lep Eysoldt's Kleinorkest en solisten. 4.30 Zang, viool, harp en piano, 4.50 Folkloristisch progr. 5.20 Gr.pl. 6.Radiotooneel. 6.30 Qm- rcepkleinorkest. 7.35 Tot sluiting zie Deutschlandsender. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M,: 12,20 Gi.pl. 12.50 en 1.30 Omroeporkest. 1.50— 2.20, 5.20, 6.50, 7.20 en 7.35 Gr.pl. 8.20 Voor de soldaten 8.50 Omroeporkest. 9.20 Radio tooneel. 10.30—11,20 Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 en 1.30 Radio-orkest, 1.50—2.20 Grpl, 6.35 Radio-orkest. 7.35 Gr.pl. 8,20 Voor de soldaten 8.50 „Die Czardasfürstin", operette. 10,3011.20 Omroepdansorkest. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Blaasmuziek. 8.20 Omroeporkest. 9.20 Ber. 9,50 Rep. 10.05 Gr.pl. 10.20 Politiek overz. Hierna populair concert. 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE. Lijn 1; Hilversum. Lijn 2: Hilversum, Lijn 3; Keulen 8.—8.20, Parijs R. 8.20— 8.35, Brussel Fr. 8.35—8.45, Engeland 8.45 —9.20, Diversen 9.20—9.30, Keulen 9.30— 9.50, D.sender 9.50—10.10, Hamburg 10.10 11.20, Keulen 11.20—11.50, Diversen 11.50 —12.—, Keulen 12—12.20, Brussel VI. 12.20—14.20, D.sender 14.20—14.45, Keulen 14.45—16.20, Diversen 16.20—16.30, D.sen der 16.20—16.30, D.sender 16.30—17.20, Brussel VI. 17.20—18,35, Fr, 18.35—19.20, VI. 19.20—19.35, Fr. 19.35—19.50, VI. 19.50 —20.20, Fr. 20.20—23.20, Diversen 23.20— 23.30, D.sender 23.3024. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Engeland 9.20—11,20, Danmarks Radio 11.2012.20, Brussel Fr. 12.2014.20, Danmarks Radio 14.20—15.50, Engeland 15.50—16.20, Diver sen 16.20—16.30, Keulen 16.30—16.50, En geland 16.5017.20, Beromünster 17.20— 17.45, Keulen 17.45—18Breslau 18— 18.50, Beromünster 18.50—19.30, Danmarks Radio 19 30—21.20, Beromünster 21.20 21.50, Boedapest 21.50—22.20, Brussel VI. 22.20—23.20, Engeland 23.20—24.—, Lijn 5: Diversen-

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 7