Agenda flMSTERDAMSCHE BEURS Jftucgedijke Mand lüeecAedcht m Een droeve plechtigheid. staatsleeningen. Ukmaar, Donderdag. Teraardebestelling jhr. H. van Foreesl te Heiloo. De op 2 uur gistermiddag bepaalde ter aardebestelling van het stoffelijk overschot van den Zaterdagavond plotseling overleden lieer jhr. H. van Foreest te Heiloo had om 3 uur plaats. Gelukkig was het wachten voor hen, die op den aangekondigden tijd hadden gerekend, niet erg, want men be hoefde niet op de koude begraafplaats te staan. Met het oog op de te verwachten sprekers had het bestuur van de herv. kerk n.l. het goed verwarmde vriendelijke Witte Kerkje voor de plechtigheid disponibel ge steld. Lang vóór de stoet arriveerde, waren alle beschikbare plaatsen reeds bezét door belangstellenden uit Heiloo en omgeving niet alleen, maar ook uit tal van andere plaatsen des lands. Onder de aanwezigen bevonden zich o.a. de burgemeester en me vrouw van Kinschot uit Alkmaar, mr. Lede- kcer en mr. v. d. Feen de Lille, resp. presi dent en subst.-officier van justitie bij de Alkmaarsche rechtbank; de wethouders Ak kerman en dr. Barnhoorn uit Heiloo; de president-kerkvoogd, de heer van der Molen; mr. Basterd uit Bergen; mr. Josephus Jitta en mr. Moens, directeu ren van het N.H. Landbouwcrediet en het N.H. Grondcrediet; mr. Wynne, overste Honig en de heer G. Lovink, oud-burge meester van Anna Paulowna, mr. C. J. de Lange, mr. C. A. de Lange, allen te Alk maar; A. M. de Lange te Bergen; mr. P. A. Offers, agent der Ned. Bank te Rotterdam; mi-. W. C. Wendelaar, lid der Tweede Kamer te Den Haag; dr. Schroder te Heiloo en ver tegenwoordigers van de Kon. Ned. Zwavel zuurfabriek te Amsterdam, waarvan de overledene één der directeuren was. De tijd van wachten werd gevuld door zachte, stemmige muziek van het orgel. In het sterfhuis werd een rouwdienst ge houden, geleid door ds. Bloemhoff. Het lijk werd vervoerd op de wijze, vroe ger speciaal bij landheeren gebruikelijk, n.l. op een boerenkar, en daarachter kwamen in een tiental rijtuigen de familie en de genoo- digden, onder wie de pachters en het per soneel der familie. Toen deze allen gezeten waren, nam als eerste van de rij der sprekers de heer jhr. P. van Foreest uit Lochem het woord. Hij sprak van den innigen band, die de familie te zamen bindt vanaf aller jeugd, opgegroeid als zij is onder het voorrecht van groote harmonie in het ouderlijk huis, welke harmonie de overledene ook aan zijn kinderen heeft kunnen geven. »Wij zijn be droefd", zei spr., „in het bijzonder pm zijn vrouw en kinderen, maar vinden troost in liefdevolle herinneringen". De heer Van Hasselt, president-com missaris der Kon. Ned. Zwavelzuurfabriek te Amsterdam, getuigde van de waarachtige liefde en den eenvoud, die den overledene maakten tot een waarlijk goed mensch. Spr. herinnerde eraan, dat wijlen de heer van Foreest 30 jaar geleden aan de fabriek werkzaam werd gesteld en geleidelijk op klom tot een directeursfunctie, waarbij hij door zijn opleiding en aanleg speciaal de commercieele leiding kreeg. Hij trad daar bij zoodanig op, dat de fabriek tot ver over onze grenzen met eere genoemd wordt. Door goede samenwerking met zijn techni sche collega's heeft jhr. van Foreest de fabriek doen groeien tot een belangrijke industrie. Maar wars van alle uiterlijk ge doe ging hij in eenvoud en rechtschapen heid zijn weg, altijd den koninklijken weg, die hem vaak zorgen baarde, maar, toege rust met een groote mate van tact, heeft hij dien weg steeds gevolgd, nooit eigen be lang zoekend. Daarom was hij velen tot een lichtend voorbeeld. De mede-directeur, de heer de Jong, sprak ook namens den derden directeur, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Hij getuigde van de goede en prettige samen werking, waarbij hij gelegenheid had den karakter-eenvoud te leeren kennen, die jhr. v. Foreest sierde en waardoor deze er altijd in slaagde de eenheid te bewaren, die de maatschappij ten goede kwam. Spr. verze kerde, dat men het voorbeeld van den over ledene voor oogen zal houden en besloot met het uitspreken van den wensch, dat deze de rust zal hebben gevonden, waar naar hij in zijn drukke zakenleven zoo vaak heeft verlangd. De heer mr. Moens herinnerde eraan, dat jhr. H. van Foreest wijlen zijn vader was opgevolgd als commissaris van het N.H. Landbouwcrediet en het N.H. Grond crediet. Spr., die hem reeds kende sinds zijn jongelingsjaren, had hem ook in deze func tie gezien als een man met groote liefde voor den vaderlijken grond en vooral voor Heiloo en Alkmaar, waar een ieder weet, dat de overledene, wien men de grootste be langen kon toevertrouwen, nooit zichzelven zocht. Er zal wel niemand zijn, die ooit aan de eerlijkheid van zijn bedoelingen heeft getwijfeld, integendeel was hij aller vriend en speciaal voor spreker was hij dit. Hij ruste in vrede. Dr. J. Beets van den Haag, zwager van den overledene, roemde diens eenvoud van hart en de gestrengheid van opvatting en daarnaast zijn onderhoudendheid en zijn humor als gastheer, die er steeds op uit was anderen te doen genieten. Zijn vrouw en ook wij, zei spr., zullen hem zeer missen, maar wij hopen, dat hij eindelijk de rust heeft gevonden, waarnaar hij vooral de laat ste maanden zocht. Dr. Barnhoorn, wethouder van Hei loo, sprak namens het gemeentebestuur van Heiloo een afscheidswoord tot hem, die zoo onverwacht weggeroepen werd. Sedert eeuwen zijn de fam. van Foreest en Heiloo reeds één. Spr. noemde den overledene een eenvoudig man, een edelman met ongerept blazoen. Wat hij in zijn leven gepresteerd heeft, zullen wij pas begrijpen na zijn dood. Het is niet mogelijk zijn staat van ver diensten voor Heiloo op te sommen, maar spr. wilde constateeren, dat de overledene altijd meeleefde met aller wel en wee. Spr. wees er nog op, hoe het Heilooër bosch altijd door jhr. van Foreest voor het publiek was opengesteld en dat het later, om het zóó te laten blijven, door zijn bemiddeling over ging in handen van Natuurmonumenten, al had hij daarvoor wel eenigen strijd met zich zeiven te voeren. Voor de familie vond spr. het een troost, dat de man en vader, die tijdens zijn leven zooveel deed in grooten en kleinen kring, ook na dit sterven zal blijven meeleven met en belang zal blijven stellen in alles en dat heel Heiloo en zeker het gemeentebestuur hem in grooten eerbied zal blijven geden ken. Mr. Visser, burgemeester van Zeist, sprak vol dankbaarheid van alles wat de overledene voor familie en vrienden was. Hij was- daarbij overtuigd, dat men op den duur pas zal ervaren welk een trouw vriend wijlen jhr. van Foreest was en dat met diens heengaan een stukje van eigen leven is af gebrokkeld. De groote bekoring van Nijen- burg ging uit naar den gastheer met zijn grooten zin voor traditie, welke bij hem niet dood was. Zijn heengaan brengt een verandering, die noopt tot nadenken en medeleven met de achtergebleven vrouw en kinderen, maar legt ook den plicht op om hen, in den naam van hem, die geven zaliger vond dan ontvangen, te omringen met medeleven en steun. Zoo willen wij, zei spr., pogen de voetsporen te drukken van hem, wiens leven velen tot zegen was. De heer Maas Geesteranus noemde het overlijden van jhr. van Foreest een groot verlies voor de vereeniging Oud-Alk maar, die hem slechts noode zal missen. Namens het personeel van de Kon. Ned. Zwavelzuurfabriek werd het woord gevoerd door den procuratiehouder, den heer Eise nach, die constateerde, dat dit sterfge val hen voor groote moeilijkheden plaatst. Maar, zei spr., wij zullen ons best doen ir. zijn geest voort te gaan op den weg, dien hfj ons heeft gewezen. Dankbaar zullen wij hem gedenken als een man vol fijnen geest, wien wij veel hebben te danken. De voorzitter van de Ned. Vereen, tot be houd van Natuurmonumenten, m r. van Tienhoven, roemde den trouw en de eerlijkheid en de zonnige kwaliteiten van den overledene en herdacht dan de over dracht van het Heilooërbosch, opdat het voor altijd behouden zou blijven als open bare Wandelplaats. Spr. had den overlede ne, met wien het bestuur van Natuurmo numenten met groot genoegen samenwerk te, steeds gezien als een beproefd vriend. De heer W. van de Vall Sr. zou niet gemakkelijk vergeten den indruk dien het verscheiden van jhr. van Foreest had ge maakt op allen, die op den avond van 27 Jan. op de ijsbaan waren. Nu zal zijn vrien delijke geest niet meer heerschen in de ver gaderingen van de ijsbaan, zijn ijsbaan in zijn bosch (nog altijd heet het bosch: het bosch van Foreest) en een ander zal zijn plaats moeten innemen. Spr. getuigde van de genegenheid, die allen, die met hem in aanraking kwamen, voor hem gevoelden. De heer G. Lovink te Alkmaar, oud burgemeester van Anna-Paulowna, sprak een kort woord namens de Centrale van liberale kiesvereenigingen in het district Den Helder, waarin hij zijn dankbaarheid uitdrukté met den overledene te hebben mogen samenwerken. De zoon, jhfvNanning van Foreest, sprak ook namens zijn moeder en zusters een woord van dank voor de belangstelling en getuigde, dat zijn vader volkomen onder schreef het woord, dat de Schepper goed beschikt en als gevolg daarvan rustig het gevoel van te zullen sterven aanvaardde: Zijn elven is thans volmaakt en wij, die tij delijk achterblijven, zijn dankbaar voor dat gene, wat hij ons meegaf in ons leven. Laatste spr. was dr. C. Beets uit Hen gelo (O.) zwager van den overledene, die eveneens getuigde van den grooten zegen, die van dezen uitging door een vast geloof In Gods leiding en liefde. Op de begraafplaats. Onder orgelspel verlieten allen hierop het vriendelijke kerkgebouw om zich naar de begraafplaats aan den Holleweg te begeven, waar de teraardebestelling plaats had. Rondom de groeve was een overweldigend aantal kransen en andere bloemstukken ge deponeerd als evenzoovele afscheidsgroeten san den doode. Hierbij kwamen ten slotte nog de twee kransen, die in de kerk de kist hadden gedekt. Uit den aard der zaak duurde na de plech tigheid in de kerk de teraardebestelling' slechts kort. Het was alleen dr. C. Beets, die nog een enkel woord sprak en dan voor ging in het „Onze Vader", zooals „de over ledene zoo vaak had gedaan". Daarmee was de plechtigheid afgeloopen. VERTOONING ARTIS-F1LM. Maandagavond 8 uur zal voor het natuur- en letterkundig genootschap Solus Nemo Satis Sapit in hotel Proot door den heèr Portielje uit Amsterdam vertoond Worden de vierde Artis-film van den heer H. C. Verkruysen. Wie den heer Portielje '-ent, weet dat dit eenige uren groote voldoening zal geven. Voor gratis introducties (tot een beperkt aantal verkrijgbaar) zie men elders in dit nummer. VRIJWILLIGE SNEEÜWRUIMING. Naar wfj vernemen hebben zich Heden morgen zés werkloozen vrijwillig bij de Stadswerf gemeld om hun goéde diensten bü het begaanbaar maken vab de straten aan te bieden. Nog steeds blijkt ons, dat men voor hun opvatting van gemeenschapsplicht in bree- den kring algemeen waardeering heeft. Bioscopen. :•*- Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Sweetheards (rom. revue- en zangfilm); hoofdrollen Jeanette Macdonald en Nelson Eddy. Toegang voor eiken leeftijd. (Gepro longeerd). City-theater, half 8, hoofdnummer Het hooge commando (romf); hoofdrollen Lionel At will en Lucie-Manhelm; vooraf Mobili satieklanken. Toegang boven 18 jaar. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Gueule d'Amour (Madeleine) (rom.); hoofd rollen Jean Gabin e'n Mirielle Balin. Toe gang boven 18 jaar. Donderdag X Februari. Van 1 Febr. af in Bar-Proot, Langestraat, optreden duo ChevalierAmis. Vrijdag 2 Februari. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, 2e abonn.voor- stelling; „Schoppenaas" met Cor Ruys. 8 uur, De Rustende Jager te Bergen, alg. verg. V.V.V. Zaterdag 3 Februari. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond N.R.V. HET BEZORGEN VAN DE COURANT IN DE BUITENGEMEENTEN. Het blijkt, dat in enkele buitengemeenten onze courant te laat is ontvangen wegens stagnatie in het verkeer. Waar geen andere verbinding mogelijk is b.v. door het uit vallen van autobussen wordt onze cou rant zooveel mogelijk met taxi's naar de be trokken gemeenten gebracht. Ook deze kun nen natuurlijk stagnatie door gladheid of sneeuwval ondervinden, maar onzerzijds wordt alles in het werk gesteld om de cou ranten, voor zoover zij niet per trein wor den vervoerd, zoo vroeg mogelijk aan de distribuanten in de buitengemeenten te be zorgen. DE N. R. V. AFD. ALKMAAR. Zaterdag 3 Februari houdt de N. R. V. afd. Alkmaar, haar jaarlijkschen feestavond. Het bestuur heeft gemeend, goed te doen, een cabaretgezelschap uit te noodigen, dat vooral den laatsten tijd op dit gebied een goeden naam heeft verworven en is er van overtuigd dat velen de gelegenheid zullen aangrijpen om „het ensemble van Chiel de Boer" te zien en te hooren. Een viertal medewerkers, onder wie Antoine Brusta, zorgen voor een afwisselend pro gramma. NUTSDEPARTEMENT ALKMAAR. Gisterenavond hield 't Nutsdepartement Alkmaar zijn 3en voordrachtavond. Door de felle koude had slechts een klein aantal le den den tocht naar de Harmonie gewaagd. Evenwel heeft de spreekster, mevrouw Siegers uit Eindhoven, zich hierdoor niet laten beïnvloeden. Op uitstekende wijze heeft zfj achtereenvolgens Oud-Hollandsche en Zuid-Afrikaansche ^gedichten voorgedra gen. Mevrouw Siegers heeft een mooie, wel luidende stem en zij weet daar ten volle ge bruik van te maken. Haar voordracht is zuiver en gevoelvol. Dat zij de gevoelige noot weet te treffen, bleek uit haar voor dracht: „Dae Zienge de iengeltjes" in Zeeuwsch dialect. Ook het humoristische genre, zooals „De twee riksdaalders van Omeer", gaat haar zeer goed af. Aan het einde van den avond heeft de voorzitter mevrouw Siegers hartelijk dank gebracht voor haar voordracht. ALKMAARSCHE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL. Nu het schoolgebouw weldra weer ge schikt is voor het onderwijs en de lessen van de dagelij ksche opleidingen er half Febr. hervat zullen worden, wil 't bestuur ook de genen, die graag een avondcursus volgen, daartoe in de gelegenheid stellen. Het wórden nu geen. halfjaarlijksche cur sussen, zooals gewoonlijk, maar driemaande- lijksche voor de maanden Maart, April en Mei. Er was reeds aanvraag voor den kook cursus, den vermaak- en versteleursus, den costuumcursus en den dek- en diencursus. Degenen, die zich daarvoor reeds hebben opgegeven, staan nog ingeschreven en be- hooren, zonder tegenbericht, bij de deel neemsters. De te geven cursussen worden in een ad vertentie in dit nummer vermeld. De aan gifte kan geschieden op Vrijdag 2 en Woens dag 7 Febr. a.s. 's middags van 24 uur, Emmastraat 73. TONGBLAAR BIJ KINDEREN. Bij het één-jarig dochtertje van den heer Zwagerman te Hensbroek is tongblaar geconstateerd; dit is binnen een tweetal we ken reeds het tweede geval in deze ge meente, terwijl het mond- en klauwzeer on der het vee in wijden omtrek ons thans niet bekend is. AUTOBUSDIENSTEN GESTAAKT. De diensten van den autobusdienst Noord- Holland naar den Helder, St. Maarten en de Zijpe zijn met ingang van gister wegens gladheid van de wegen gestaakt. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR. Maandbericht Januari 1940. In den iOop der maand Januari werd op de spaarbankboekjes ingelegd 233,575.01 en terugbetaald 242.792.59. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans 3.869.005.75, Het aantal in den loop van Januari nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 120. Inge trokken werden 70 boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes bedraagt thans 13657. Van dit aantal behooren 9051 aan per sonen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 2775 aan personen elders woonachtig en 1831 aan schooispaarders. Onder de in Januari uitgereikte niéuwe boekjes z(jn begrepen 17 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank eén eersten inleg van 1. De lediging In den loop der' maand Januari van 348 spaarbusjes leverde een bedrag van 5233.75 aan kleine bespa ringen op. PAARDEN UIT HET LAND VERWIJDERD. Het blijkt, dat sommige boeren in den om trek het nog over hun hart kunnen krijgen paarden en koeien in deze strenge vorst periode buiten op het land te laten. De inspecteur van de afdeeling Alkmaar van „Dierenbescherming" heeft in de Boe- kelermeer twee en bij Schoorldam drie paarden uit de wei laten verwijderen en in de stallen laten onderbrengen. Wanneer meerdere gevallen geconstateerd worden; zal tegen de betrokken boeren proces-verbaal wegens dierenmishandeling worden opgemaakt. EEN WERKLOOZE VERLIEST ZIJN STEUNGELD. Een werklooze man, die gistermiddag zijn steun had ontvangen, miste, toen hij thuis kwam, een biljet van 10, dat hij in zijn jaszak had gestoken. Het is mogelijk, dat het biljet toen hij zijn hand uit den zak haalde, onderweg op de straat is gegleden. De man is van de Keetkolk over de Laat, de Koorstraat en het Varnebroek naar ?ijn woning in de Lindenlaan gegaan en op dien weg zal het biljet ongetwijfeld verloren zijn. Wat het voor een arm gezin beteekent hèt overgroote deel van den wekelijkschen steun juist in deze vorstperiode te moeten missen, behoeven wij hier niet uit een te zetten. Wie een biljet van 10 vindt en het bij de politie of aan ons bureau deponeert, kan van den grooten dank van het werklooze gezin verzekerd zijn. CURSUSSEN VOLKSUNIVERSITEIT. Voor de Volksuniversiteit zullen weer nieuwe cursussen worden gegeven, dr. A. K. Dijkhuizen geeft twee avonden over Vitaminen; dr; G. Stuiveling drie avonden over Moderne Dichters met een hierop aansluitende declamatieavond van Mevr. Liesbeth Sanders. Mej. M. Kehrer, inspec- trice van politie le klas te A'd'am zal spreken over Kinder- en zedenpolitie, terwijl ook nog een tweede vertooning wordt aangekondigd van de film Kleur en glorie onzer tropen. Nadere bijzonder heden elders in dit blad. ALKMAARSCH VEE-VERZEKERINGSFONDS. Het Alkmaarsche Vee-verzekeringsfonds voor slachtvee hield Woensdagmiddag in café Central te Alkmaar zijn algemeene jaarver gadering onder leiding van den heer S. Smit uit Alkmaar. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Swaag, bleek, dat de financieele positie van het fonds zeer gunstig is. On danks de lage premies kon een vooruitging van 327,27 worden geboekt. Er werd in 1939 voor 1000 meer ingeschreven dan voorgaand jaar. Ingeschreven wérden 5630 stuks slachtvee, welk aantal nog nooit was bereikt. Aan premies, contributies enz. was ont vangen 17.428,64. Daar de uitgaven 13.352,49 bedroegen, was er een batig saldo van 4076,15. De premies werden na eenige discussie vastgesteld op 2 per koe voor de leden, op 3 voor de niet-leden, op 4 voor Amster dam en op 3 voor den Kring Zaandam en VelsenIJmuiden. Tot leden van het bestuur werden her kozen de heeren S. Smit, voorzitter, J. M. Groot en C. Groot Wz. Bij de rondvraag vroeg de heer v. d. Peet naar de mogelijkheid de uitkeering voor afgekeurde levers te verhoogen. De heer J. Groot antwoordde, dat de uit- keeringen in het algemeen in verhouding moeten blijven met die van andere fondsen. Verhooging is niet gemakkelijk en het heeft zijn nut, dat de verzekerde ook eenig risico draagt. De heer N. Schermerhorn, administrateur, merkte op, dat een verhooging der uitkee ring voor levers een flinke premieverhoo- ging met zich zou brengen. Het laatste kwartaal werden niet minder dan 746 uil- keeringen gedaan voor afgekeurde levers. Bovendien komt het des zomers voor, dat slagers liever den rijksdaalder van het fonds hebben dan de lever. Men is overigens met het Alkmaarsche fonds zeer ingenomen, omdat men er nooit moeilijkheden mee heeft. Na deze bespreking had niemand meer iets voor de rondvraag en volgde sluiting. ALKMAAR. GEBOREN: Beatrix M. M., d. van Gerardus Bekker en N. Bouwmeester. GETROUWD: Coert van 't Hoff en Hendrika Strang. Nicolaas Vreeker en Margaretha C. Doffer. Franz F. Sehstedt en Tammigje A. Brantenaar. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: In het Noorden: Krachtige tot matige meest oostelijke wind, meest betrokken tot zwaar bewolkt, mogelijk een weinig regen of sneeuw, strenge tot matige, later wellicht afnemende vorst. In het Zuiden en midden: Matige tot zwak ke oostelijke tot zuidelijke wind, betrokken met eenigen regen of sneeuw, matige tot lichte vorst tot temperatuur om het vries punt. BUITENLANDSCH WEERCVERZICHT. In het geheele waarnemingsgebied blijft de luchtdruk dalende. De luchtdrukverdee- ling ondergaat echter geen verandering en hiermede behoudt het weer overal hetzelfde karakter. Het wordt bij voortduring be- heerscht door het gebied van hoogen lucht druk over Scandinavië en de depressie in het zuidwesten. Door het ontbreken der be richten van Frankrijk en Engeland en van den oceaan is de ligging van het centrum der depressie en is het verloop van haar sto ringsfronten niet te localiseeren. Het gebied van lagen luchtdruk beslaat een groot op pervlak en reikt tot zeer ver in het zuiden. In de Poolzee begon de luchtdruk gisteren avond achter de wegtrekkende depressie sterk te stijgen, waarbij de temperatuur snel daalde. Sinds gisterenavond is de luchtdruk op IJsland geleidelijk dalende. De stations in de Baltische staten melden nog zeer lage temperaturen. In Hongarije en den Balkanstaten is de vorst streng tot matig. Naar het westen neemt de vorst af. De vorst- 'lijn lag het laatste etmaal stationnair langs de zuidgrens van ons land. CORRESPONDENTIE. J. de L. alhier. Zoolang het een kwestie van algemeen belang betreft en de in zenders niet persoonlijk worden, hebben zij zeer zeker het recht hun stukken, wanneer zij dat wenschen, niet met hun namen te onderteekenen. Aan de redactie moeten hun namen natuurlijk bekend; zijn. Red. Alkm. Crt. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 1 Februari 1940. Vor.k. 87 8)% 8 S% tó 1631/2 104V, 36% 37%-% 571/, 310 91% 90% 122% 121% 36% 36% 21% 20?-IS/KJ 54U/J6 53% 33/8 38'/8 271 2"'%« lb«/. 15% 15H/W 5% 5%6 41 >/4-2 4% 3951/4 96 228% 226 22.% 10D/, 101 56 56 300 100 3—314 NederL 1938 3 Ned-lndië 1937 514 Duitschl 30 m verkl. 11 s/.. BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL, Alg Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl hord Léver Bros INDUSTR OND. BU1TENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel. t Cities Service General Motors Kennecott Copper North AmericaD Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S Leather CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Redjang Lebong t PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr Phillips Oil i 291/4 Shell Union t 9 Tide Water RUBBERS Amsterd Rubber 1 Deli Bat Rubl er Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc Rubber SCHEEPVAARTEN Holland—Amerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon Ned Stoomboot. 1 Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senemhab AMER SPOORWEGEN. Atchison lopeka 1 Illinois Central 1 Southern Pacific 1 Southern Railw. 1 Union Pacific 4 1 Can Pac. 1 §Noteering per 50. fExelaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 214. heden 214 WISSELKOERSEN AMSTERDAM OFFICIEEL. 237 t I I T>% 91'. 16% 7-1/2 3% x) ex-coupon -.45-3.C0 11% 80% 255 9 254% 8%6 194% 15/ 100 124% 56i 96% 3"/, 193|-% 123% 102% 115 108% 107% 102% 116 10öi/j 108% 124% 16. 125 139 '3% Vonee koers hedpn New-York 1.88'/s 1.88"/s Londen 7 52 7.52 BerJUn 75.60 75 60 Parijs 4.2614 4.26 Brussel (Belga) 31.97 31 95 Zürich 42 2314 42.25 Kopenhagen 36 40 36.35 Stockholm 44 87 K 44.8714 Oslo 42.8214 42.8214

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2