JiCmtüewvs tweede blad. Hoofdpijn, Kiespijn. LTpJVer^ Het wegverkeer heeft het door de stuif sneeuw en de gladheid hard te verantwoor van den weg. Twee slachtoffers nabij Broek in Waterland (N.H altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd..Mijnhardtjes" 2 st. lOct. Doos 50 ct. de week zullen kunnen worden vastge steld. Wat onze stadgenooten betreft, ver melden wij nog gaarne, dat ook de heeren H. C. Lind en J. Kroon Jr. het herinne- ringskruis ontvangen. Zij hebben het wel verdiend. TE BERGEN. Schoonrijden voor leden. Gistermiddag werd op de ijsbaan te Bergen een wedstrijd in het schoonrijden gehouden. Acht paren hadden ingeschre ven n.l.: I. Mej. C. Kaan en P. Grootes. 2. Echtpaar Grootjes. 3. Mej. V. van Kuire en M. C. Munk. 4. Mej. Mooy en W. Nap. 5. Mej. N. Seewald en'K. Krol. 6. Echtpaar Blankendaal. 7. Echtpaar Graftdijk. 8. Mej. I. Beurs en J. Hollenberg. Ondanks de minder fraaie weersom standigheden, hebben de rijdende paren in het algemeen goed werk laten zien. De gunstige ligging van de baan heft verschillende nadeelige factoren op, zooals plotselinge windvlagen, die van invloed kunnen zijn op de te behalen punten. De baan waarop de wedstrijd verreden werd was prachtig in orde, spiegelglad en zon der barsten of scheuren. Spoedig bleek dat de gehuwde paren het best op elkaar waren ingesteld, mede als gevolg van langdurige oefening. De jury heeft zich uitnemend van haar taak gekweten. Het vaststellen van het puntenaantal blijft altijd een moeilijke opgave. Vele factoren zijn dan in het geding, 0. a. het afzetten, de houding op de baan, helling bij het keeren, streek, waaruit tenslotte de eindindruk wordt opgemaakt. De belangstelling van het publiek had beter kunnen zijn. Vele militairen die een vrijen middag hadden, maakten hiervan gebruik door een baantje te schaatsen, en stonden soms aan den kant geschaard om de verrichtingen der deelnemende paren gade te slaan. De uitslag was: 1. Echtpaar Graftdijk, 590 punten, ver guld zilveren medailles. 2. Echtpaar Blankendaal, 543 punten, verguld zilveren medailles. 3. Mej. C. Kaan en de heer P. Grootes, 518 punten, bronzen medailles. Na afloop werden de prijzen met een toepasselijk woord door den voorzitter uitgereikt. TE NIEUWE-NIEDORP. Eindwedstrijden k. N. S. B. Woensdag hadden op de Rijd de eind- wedstrijden van de proefwedstrijden voor den K. N. S. B. plaats onder Siberische weersomstandigheden. Niet alle rijders, die konden worden verwacht, waren aanwezig, mede doordat zij tengevolge van de slechte toegangs wegen niet tijdig hun bestemming kon den bereiken. De ijsbaan was in schitterende conditie. Vanzelfsprekend was er slechts weinig publiek. De uitslagen waren: Crf";i A. Jongens van 15, 16 en 17 jaar. 500 M .t: 1. C. v. d. Kommer, Winkel, 60.6 sec. 2. H. Zeeman, Midden-Beem- stei', 61.6 sec. 3. C. Siebling, Beemster, 64.8 sec. 1500 Meter: 1. C. v. d. Kommer, 3 min. 05.8. 2. G. Spanjaard, Oudkarspel, 3 min. 18.6. 3. C. Bellecom, Beemster, 3 min. 21.8. Klassementsprijs. Gouden medaille: C. v. d. Kommer. Groep B. Jongens van 18 en 19 jaar. 500 Meter: 1. B. Spanjaard, Oudkarspel, 58.8 Sec. 2. D. Hart, Krommenie, 63.4 sec. 1500 Meter: 1. B. Spanjaard 3 min. 13.6. 2. D. Hart, 3 min. 30.2. Klassementsprijs: B. Spanjaard. Groep C. Personen 20 jaar en ouder. 500 Meter: 1. C. Scheer, Twisk, 55.6 sec. 2. H. S. de Vries, Amsterdam 55.8 sec. 3. T. Hoogeveen, A'dam, 58.2 sec. 1500 Meter: 1. C. Scheer, 2 min. 58.8. 2. H. S. de Vries, 3 min. 04. 3. T. Hooge veen 3 min. 14. Klassementsprijs. Gouden medaille: C. Scheer. Natuurlijk was de straffe Oostenwind sterk van invloed op de gemaakte tijden. Vermeldenswaard was zeker de prestatie van C. v. d. Kommer op de 1500 Meter. De vertegenwoordiger van den K. N. S. B., de heer v. Loo, had goede verwach tingen van dezen rijder, wanneer deze zich tijdig intensief gaat trai nen. Ook sprak hij zijn voldoening uit over het rijden van Scheer, die in zoo'n korten tijd sterk is vooruitgegaan. SCHAATSWEDSTRIJDEN VOOR MILITAIREN TE HEILOO. Gistermiddag vonden op de ijsbaan te Heiloo schaatswedstrijden plaats voor mili tairen, behoorende tot het kantonnement Alkmaar. De commissie van voorbereiding bestond uit kapitein Schoonenberg, le lt. v. Goor en 2e lt. de Bruyn. Ondanks de felle koude was er zeer veel belangstelling en werd er met zeer veel enthousiasme gekampt. De wedstrijden bestonden uit hardrijden, schoonrijden en behendigheidswedstrijden. Als jury voor het schoonrijden hadden zich geheel belangeloos beschikbaar gesteld mevr. Luiting en de heeren Ooms en Met. Om 4 uur had de prijsuitreiking plaats door den kantonnementscommandant. De kolonel begon met een driewerf hoera uit te brengen op de jarige prinses; ver volgens bedankte Z.H.E.G. de jury (waar bij onder andere mevrouw Luiting bloe men werden aangeboden), de Heiloosche IJsvereeniging voor het beschikbaar stellen van haar banen en tenslotte de commissie van voorbereiding voor het in zoo'n korten tijd verrichte vele en uitstekende werk. Na afloop van de prijsuitreiking bedankte de kapitein Schoonenberg den kolonel met enkele welgekozen woorden. Om 2 uur werd als blijk van deelneming met het groote verlies, dat de Heiloosche IJsvereeniging geleden had door het onver wachte overlijden van haar voorzitter, den Hoogwelgeboren Heer Jhr. H. v. Foreest, de wedstrijden gedurende 1 minuut onderbro ken, waarbij de kolonel-kantonnements- commandant enkele woorden wijdde aan de nagedachtenis van den overledene. De uitslagen der wedstrijden waren als volgt: Hardrijden onder-officieren: 1. B. G. Hens 40 sec., 2. J. Luchtenberg 40.1 sec., 3. A. v. Schaick 40.6 sec., 4. Vos 41.7 sec., 5. van 't Huil 44 sec. Schoonrijden (o.off., korp. en manschap DE ELFSTEDENTOCHT. Links: eenige rijders passeeren het aardige stadje Hindeloopen; rechts: aan de finish te Leeuwarden. De vijf eerst- aankomenden met in het midden .Tongert (29). den. Talooze auto's liepen vast of gleden pen): 1. Oudersloot, serg., 138 pnt.; 2. v. 't Huil, serg., 129 pnt.; 3. v. d. Gaag 120 pnt.: 4. van Ziel 117 pnt;; 5. Verhoeven 114 pnt.; 6. v. d. Hoven, korp.,' 111 pnt.; 7. v. Essen 106 pnt.; 8. de Jager, korp., 105 pnt.; 9. v. Zanten 105 pnt.; 10. Fetters 105 pnt. Hardrijden (korp. en manschappen): 1. H. Braam 36.7 sec.; 2. D. Nieuwland 38 sec.; 3. Snel 39.3 sec.; Dgniels, korp., 40.7 sec.; 5. de Ridder 40.8 sap.; 6. Stennenberg 41 sec.; 7. Peeters 41.7 sec.; 8. S. de Boer 41.8 sec.; 9. van Dorp, korp., 42 sec.; 10. Kersten, korp., 42.3 sec.; 11. Bosma, korp., 42.4 sec.; 12. Gróssmann 42.5 sec.; 13. H. G. Derks 42.3 sec.; 14. Doek 42.8 sec.; 15. Schotanus 42.8 sec. Behendigheidswedstrijden (o.off., korp. en mansch.): 1. Schotanus 28.9 sec.; 2. v. d. Gaag 33.9 sec.; 3. v. 't Huil, serg., 33.9 sec.; 4. Heykens 34.2 sec.; 5. Bosma, korp., 34.3 sec.; 6. Siks, serg., 35.2 sec.; 7. van Ziel 36.1 sec.; 8. Dorland 36.8 sec. HET FRIESCHE VVINTERSPORTEVENEMENT DE ELFSTEDENTOCHT IS GOED GESLAAGD, Du aankomst van de rijders, te Harlingen, waar al meer dan de heift van den tocht er op zat. garet Lockwood en 't geheel is een sterke film voor het publiek. DE BARONES EN DE BUTLER. City-Theater. Een buitengewoon fijn gespeelde en amusante speelfilm vraagt deze week de aandacht in het City-Theater, n.l.; De barones, en de butler. De titelrollen wor den gespeeld door Annabella en William Powell, een duo, dat alleen reeds een be zoek aan de film waard is. Het aardige van het geval is, dat de Hongaarsche mi nister-president Graaf Sandor algemeen benijd wordt om zijn fijnen perfecten butler en dat deze butler zich bij de nieu we verkiezingen doet kennen als een der candidaten der oppositie-partij. De butler meent dat dit best mogelijk is. Tot welke amusante verwikkelingen dit aanleiding geeft, mede door de ministers dochter, die steeds meer bewondering krijgt voor den butler-candidaat, moet gij zelf gaan zien. HEERSCHERS DER ZEE. Harmonie-Theater. Zooals de titel reeds grootendeels aan geeft, brengt het Harmonie-Theater deze week een film vol romantiek en spanning, op voortreffelijke wijze geregisseerd door Frank Lloyd, die reeds meerdere groote successen op zijn naam heeft staan. In de ze film ziet men in een fraai romantisch stuk de overwinning van den stoom over het zeilschip. De rol van den vooruitstre- venden jongen zeeman wordt gespeeld door Douglas Fairbanks Jr. met een bra- vour en een charme, die aan wijlen Doug Sr. doet denken. De lieftalligheid in deze film is aanwezig in de persoon van Mar- DRIE RAZENDE JOCKEYS. Roxy-Theater Gij kent toch het beroemde trio: de Ritz Brothers? Een drietal vroolijke sna ken, die wanneer zij in een film optreden, deze maken tot een daverend lachsucces. Deze week treden zij op in de film in het Roxy-Theater, die de veelbelovende titel draagt van: Drie Razende Jockeys. The Ritz-Brothers worden als eigenaars yan een klein hippodrome betrokken in een liefdesgeschiedenis tusschen Barbara en Denny, welke laatste maar één concur rent heeft en dat is het paard Playboy. De meest dwaze en komische situaties zorgen voor een voortdurend amusement, waarin naast de Ritz-Brothers met suc ces optreden Richard Arlen en Phyllis Brooks. Ook vraagt nog een film met Buster Crabbe als hoofdfiguur in het programma de aandacht. Piet Keijzer, één der kranige winnaars van den elfstedentocht is in zijn woonplaats De Lier (Westland) gehuldigd. Van linksnaar rechts Bolkestein, die den tocht ook uitreed, Keijzer, zijn ouders en de burgemeester van De Lier, de heer mr.- C. J. van der Hoeven. HELENE WILFUER. Victoria-Theater. Het boek van Vicky Baum, over de chemische studente Helene Wilfuer zal, nu het als Fransche film wordt gepresen teerd, zeker evenveel belangstelling .trek ken als het boek. Op fraaie wijze is deze diep doorvoelde geschiedenis op het witte doek gebracht en de eerste rangs artisten Madeleine Renaud, Constant Remy en Jan Louis Barrault spelen de hoofdrollen op aangrijpende wijze. Heléne, als assi stente van prof. Amboise, ijverig zoeker naar de kankerbacil, haar warme vriend schap voor den medischen student Pierre, die meer voor de muziek voelt, haar strijd met Pierre tegen diens wanhopige voor nemens en haar terugkeer tot den teleur- gestelden professor, dat alles vormt een diep, emotioneel filmverhaal, dat niet zal nalaten grooten indruk op de toeschou wers te maken.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8