II AMSTERDAMSCHE BEURS NOTITIE-BOEKJE. M. J. BRUSSE:, UIT MIJN TRIJNTJE EN JAN. ft ft ft ft ft ft ft ft ft ff ft ff ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft 0'/, BEPC HEIL EERSTE BLAD. Alkmaar, Vrijdag. JUBILEUMFUIF „EVERYBODY" OP 3 FEBRUARI A.S. Door de slechte weersomstandigheden is 't het bestuur van bovengenoemde ver- eeniging niet mogelijk geweest alle haar bekende adressen een uitnoodiging tot deze fuif te doen toekomen. Zij heeft daarom gedacht, de gelegenheid te moe ten openstellen om 's avonds aan de zaal kaarten te nemen. Als bijzondere attractie zal de fuif in carnavalssfeer gehouden worden; waar mede dit blijft een verrassing. Voor de dans- en jazz-wedstrijden zul len meerdere fraaie prijzen worden uit geloofd. DIERENBESCHERMING. Ter beschikking zijn 2 hondjes, pl.m. 6 maanden oud (reu en teef). Reu wordt middelmatig groot, teef blijft klein. Voor liefhebbers een 2-jarige Belgische Herder ter beschikking. Liefhebbers kunnen zich vervoegen tus- schen 6*4—7 *4 uur bij den inspecteur aan huis. BADHUIS „HET WITTE KRUIS", KWEERENPAD. In het badhuis Het Witte Kruis aan het Kweerenpad werden gedurende de maand Januari de navolgende baden genomen: kuipbaden 145, le kl. douche 149, 2e kl. dou che 431, 3e kl. douche 679, Werkloozen en hun gezin kunnen op ver toon van hun stempelkaart in het badhuis een douche bekomen a 5 cent per persoon, doch alleen de eerste 4 dagen der week. SPREEKUUR WETHOUDER. Wethouder mr. De Groot zal in plaats van Dinsdag de volgende week Maandag morgen spreekuur houden. TRAMONTSPORING TE KOEDIJK. Hedennacht om 1.25 uur is te Koedijk van een extra-tram naar Bergen een bagagewa gen ontspoord, waardoor de tramlijn zoo danig versperd werd, dat vanmorgen, toen de „eerste tram" moest vertrekken, de baan, ondanks veel ingespannen werken, nog niet weer vrij was. Natuurlijk had ook de sneeuwval daaraan veel schuld. De eerste tram viel dus uit; daarna kon de dienst als gewoon worden hervat. TRAM SCHOORLWARMENHUIZEN. De dienst op de tramlijn SchoorlWar- menhuizen kon vanmorgen wegens den sneeuwval niet uitgevoerd worden. Om 12 uur was de lijn in zooverre van het witte kleed bevrijd, dat de dienst weer normaal kon plaats hebben. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau Van politie, Kerkplein en aldaar te bevragen op Woens- en Zaterdagen tusschen 11 en 1 uur, de na volgende voorwerpen, als gevonden gedepo neerd in het tijdvak van 17 tot en met 31 Januari: zilveren portemonnaie met inhoud, bruine handschoen, twee handschoenen, zak mes, ring met 3 sleutels, grijsbruine ceintuur, bril in étui, étui, huissleutel aan ring, huis sleutel, idem, blauwe kinderhandschoen,, pakje inhoudende twee kranten. Grijze want, bruin leeren handschoen, schroefsleutel, kosteloos rijwielbelasting- merk, hondenpenning no. 278, doos met poeders, dop van autoradiateur, groen sh walt je, bruin glacé heerenhandschoen, huissleutel, sleutel van melkbus, paar oude handschoenen, duimstok, penning 351 Rin gers, paar gebreide kinderhandschoenen, twee blauwe dameshandschoenen, jute zak inhoudende dierlijk afval, ledige damespor- temonnaie, schaar, actetasch met kleeding, huissleutel, distributiekaart, teekening van brug, kosteloos rijwielbelastingmerk, bewijs toekenning invaliditeitskaart, ledige kinder- portemonnaie. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven in hetzelfde tijd vak: hondenpenning, J. Pover, Wolfspad 2; koplamp met onderdeelen, Jacob Visser, Ged. Nieuwesloot no. 83; ring met 3 Lips- sleutels, H. Jager, Wognumschebuurt 3; rozenkrans, A. v. d. Meulen, Snaai manslaan no. 9; bruinlederen portemonnaie met in houd, A. Meierring, Baansingel 38a; nieuwe w. handschoen A. J. Smith, Liefdel. no. 10; Baaltje lijn meel, Passies, Zwarteweg 95, Aalsmeer; bruin glacé handschoen, mevr. Ypelaar, Baanstraat 10a; huissleutel, J. de Bakker, Westerweg 74; paar gebreide bruine handschoenen, J. Tjeertjes, Geest 40; porte monnaie met inhoud, A. v. d. Tooren, Gas houderstraat 25; heerenpolshorloge, M. Wit, Bottemannestraat £5; witte broek, schort en overhemd, portier Ringersfabriek, Noorder kade; buine kindermuts, J. Visser, Pieter straat 10; bruin lederen portemonnaie met inhoud, C. Zwart, K. v. Veerstraat 82; Geha sleutel, A. de Groot, Ged. Baansloot 18; da meshorloge, J. Langenberg, Noordervaart 112; nummerplaat B 15488, Cnossen, Heem raadstraat 2; blauwe muts, H. Bakker, Stuartstraat 77; centimeter, B. Holman. Raaksje 4; zakmes, J. Horio, Hofplein 2a; huissleutel, P. Mienes, Lamoraalstraat 6; slipketting, L. Speerenburg, Nic. Beetskade 63; groene mantelceintuur, Rempt, Oude gracht 83; hondenpenning, G. P. van Bekum, Uitenboschstraat 10; portemonnaie met in houd, J. Naberman, Uitenboschstraat 11; paar kinderschaatsen, C. J. Mooij, Spoor straat 7. Het cachet van de zaak kent men aan de courant, waarin zij adverteert. £aat$te Aeeichten ZWARE TRAILER RIJDT TEGEN DUBBEL WOONHUIS. Op den sterk hellenden West-Utrecht- scheweg te Amersfoort is vanochtend een zware trailer van de Zuid-Hollandsche Bierbrouwer ijte Den Haag, na enkele honderden meters te voren een kolen- auto te hebben aangereden, tengevolge van de gladheid van den weg tegen een dubbele woning gebotst. De gevel stortte gedeeltelijk in en werd verder volkomen ontzet. De bestuurder van den trailer kwam, evenals de bewoners der beide huizen, met den schrik vrij. De tractor werd geheel in elkaar gedrukt. POGING TOT ZWARE MISHANDELING. In een woning aan de Balistraat te Den Haag ontstond vannacht omstreeks half vier oneenigheid tusschen den 37-jarigen bewoner H. van S. en zijn 32-jarige echt- genoote. De man sloeg daarbij zijn vrouw met een kolenkit op het hoofd, waardoor zij licht werd geond. De man is door de politie, wier assistentie was verzocht, aangehouden en in voorloopige politiebe- waring gesteld ter zake van poging tot zware mishandeling. VROUW IN BRAND GERAAKT. Vanochtend is in haar woning aan de Kwakerstraat te Amsterdam een 61-jarige vrouw in brand geraakt. Haar echtgenoot was op reis en zijn was alleen thuis. De vrouw stond met den rug naar den kachel de krant te lezen. Plotseling bemerkte zij, dat haar rok had vlam gevat. Zij wist de vlammen zelf te doven, maar tot twee maal toe raakten de kleeren, die nog smeulden, opnieuw in brand. In ernstigen toestand is de vrouw naar het Wilhelmina gasthuis overgebracht. ONTPLOFFING OP DUITSCH GEBIED. Te Bazel (Zw.) werd vannacht te om streeks één uur een luide ontploffing ge hoord, welke zich op ongeveer 15 km. over de grens op Duitsch grondgebied moet hebben voorgedaan. Zwitsers heb ben later een groot vuur gezien, dat ge paard ging met verscheidene andere ontploffingen. DE TOESTAND OP DE SPOORLIJN HOORN—ZAANDAM. Twee hulptreinen eveneens inge sneeuwd. Over de pogingen om den in den vroe gen ochtend tusschen Oosthuizen en Mid- delie ingesneeuwden trein te bevrijden, wordt nader gemeld, dat twee uitgezonden hulptreinen eveneens in den sneeuw zijn blijven steken. Deze bestonden uit een locomotief met een rijtuig, waarin een ploeg arbeiders had plaats genomen en een* locomotor met een rijtuig, waarmede een tweede ploeg arbeiders naar den vast- geraakten trein was vertrokken. Tenslotte is om twaalf uur een derde hulptrein ver trokken, welke zou trachten de gestrande treinen te bereiken. Met den laatsten trein werden veertig militairen meegestuurd, die assistentie bij het uitgraven zullen verleenen. DOOR DIESELTREIN GEGREPEN EN GEDOOD. De 50-jarige spoorwegarbeider A. Olt- hoff, uit Weesp, die vanmorgen vroeg bezig was met het sneeuwvrijmaken der spoorbaan op de lijn naar Amersfoort, is omstreeks half zeven verrast door een dieseltrein, welke uit de richting Amster dam naderde. De man werd door den trein, die op weg was van Amsterdam naar Groningen, gegrepen en eenige meters medegesleurd. Hij was op slag dood. INBRAAK IN JUWELIERSZAAK TE ENSCHEDE. Vannacht is ingebroken in de juweliers zaak van de firma A. P. Bouman aan de Hengeloschestraat te Enschede. De in brekers, die zich aan de achterzijde van het pand toegang verschaften, maakten een groot aantal juweelen, gouden en zilveren voorwerpen buit. Hoeveel er wordt ver mist, kan op dit oogenblik nog niet worden vastgesteld. DE BALKANCONFERENTIE GEOPEND, De Balkanconferentie te Belgrado is van daag begonnen met een voorbereidende be spreking van een half uur van de ministers van buitenlandsche zaken van Griekenland, Roemenië, Turkije en Zuid-Slavië in de werkkamer van Markowitsj op het departe ment van buitenlandsche zaken. De ministers van buitenlandsche zaken werden afzonderlijk ontvangen door prins Paul en waren later de gasten van prins Paul en prinses Olga aan een noenmaal, dat te hunner eer was aangericht. Tot de verdere genoodigden behoorden de premier van Zuid-Slavië, Tsvetkowitsj, de ambassadeurs van Roemenië en Turkije en de gezant van Griekenland. De conferentie tusschen de ministers van buitenlandsche zaken zal vanmiddag en van avond worden voortgezet. HET FINSCHE OORLOGSTOONEEL. De correspondent van „Svenska Dag- bladet" aan het front bij Kuhmo meldt, dat de Finnen gedurende de gevechten van gisteren 120 machinegeweren en een stuk veldgeschut op de Russen hebben buitgemaakt en vier tanks vernield heb ben. Bevestigd wordt, dat een Siberisch batajon, dat tegen de Finsche linies in het vuur gebracht was, vernietigd is. Vroeger was 't een barak voor besmette lijke zieken geweest, waar bij epidemieën de pokken- en choleralijders werden afge zonderd. daar aan dat triestige eind van den reiligen Schiedamschedijk met de dans huizen, de slaapsteden, de knippen. En nog altijd is er iets van die lugubere stemming in dat zwaar gebouwde, oude huis, tusschen de dikke vestingmuren, door enorme balken geschraagd, waar de getraliede vensters spaarzaam 't daglicht doorlaten. Er hangt een sombere schemering. Zoodra de poort deuren opengaan, valt je de kilheid over den rug. En alle geluiden galmen er lang gerekt voort, zooals in oude gewelven- kloosters. Nu zendt de politie daar de zwervers heen. De vrouwen, die met hun kinders uit hun woning gevlucht zijn voor hun soms razend dronken mannen, de landloopers, heele gezinnen, voor huurschuld van de kamers gezet, en wat al wrakken er meer aanspoelen in zoo'n groote stad. lederen nacht ligt 't er vol van maatschappelijk ver ongelukte menschen. Veelal 't laatste station op hun doorreis naar de bedelaarskolonies. En eiken morgen trekken ze dan doelloos de straat maar weer op, of de buitenwegen tot ze eindelijk opgepakt worden en verzon den in groote transporten naar de bede laarskolonies. Daarom is 't overdag altijd leeg in de toevlucht. Hoor je er niets dan de echo van 't geboen en 't geschrob, of 't kraken van 't oude binten-karkas in dit grimmige schooiërshotel, doortrokken van carbolgeur. En nu gisterochtend zongen daar, heel in de hoogte, kinderstemmetjes, zoo blij a^s vogelgeluidjes in 't voorjaar. En 't was wonderlijk, zooals die onschuldige liedjes teer doorklonken in de holle tunnel van 't trappenhuis, en onbezorgd maar lachten en terug kwinkeleerden in die strakke leegte van 't trieste gebouw. Net als 'n paar merels hoog in een spleet 'n verlaten ruïne vol jonge leut kunnen zetten. Zóó'n pret hadden Trijntje en Jan, de twee hummels, die de politie den avond tevoren in de shelter ondergebracht had Op de gi'oote witgekalkte vrouwenzaal zaten ze bij mekander gehurkt tusschen 'n krib en 't raam met de gevangenisstaven, net in 't eene plekje zon op den vloer. En daar waren ze saampjes in die leege hal heelemaal weg gescholen. Hoorde je enkel hun jolige stem metjes gaan onder 't spelen. „Ja kijk, mooi hè?" zei Trijntje par mantig, en ze rankte haar bloote halsje naar mij op „dat heb ikke gemaakt". Nuffig draaide ze 't kopje heen en weer boven den bonten kralenketting: ijlrukte dan den blau wen strik weer recht in 'r ragebollige haren. 't Was 'n snoepig bruin-gebrand kind; aan halig rond snoetje met guitige glimmertjes in 'r zeegroene oogen. En als 'r roode mondje openlachte, kwamen 'r melkwitte tandjes bloot, 'n Gezellige dikke meid van 'n jaar of vijf. En die slonzige wijde jurk met stukken en scheuren was zoo robbedoezig opge sjord, dat ze in 'r afgezakte groezelbroekje zat. D'r knieën en de zwarte zolen van 'r voetjes door haar erbarmelijk kapotte kousen. Zoo kostelijk vrijmoedig keek ze me aan, en gaf ze snauwlachterig 'r antwoorden. Telkens 'n beetje ongedurig schokkende met haar worstdikke armpjes op vragen, die ze niet wist. Dan draaide ze 'r gezichtje weer grinnekend af, en wrochtte haastiger voort met 'r straatvuile knuistjes aan 't kraaltjes rijgen. D'r wijd-gapende schoentjes, tot op 't tandvleesch doorgeloopen, stonden netjes naast haar onder de krib. Jan, die veel grooter was, zat onder Trijntje d'r plak. Hij was fijner gebouwd, had 'n teerder, zwakjes blozend gezichtje, en sprak wat wijsjes, met een lief, hoog kinder stemmetje. Maar bij ieder woord, dat ie zei, keek ie even beschroomd naar 't parmantige deerntje, of ie 't wel goed had gezegd. Werd ook telkens snibbig verbeterd door 't kleine ding, met moedertjes-achtig gezag. Ja, erg mooi hè, meneer?" praatte 't jongske bewonderend na. „Dat het Trijntje gemaakt: ditte ook." En hij hield me z'n vingertje toe, waar zij 'n kralen verlovings ring aan had geschoven. Kraaltjes, van de juffrouw gekrege" snapte onbeschroomd 't meiske weer voort. En lekker, vanmiddag krijge we ete, óók van de juffrouw! Nou! Ze het 't gezeid En dan heb ik 'n hoop kakies gehad nou, zoooo'n hoop". Ze viel om van 't wijdarm- sche wjjzen, en kroelde met 'r spartelende beentjes nog na, om zóó'n weelde. Nee hoor, we hebbe 't niks slecht hier gehad" zei denkerig Jantje, heel ernstig bij 't dollen van Trijntje „Vanmorgen 'n boteram met suiker!" Ikke ook hoor" kraaide Trijntje, en ze kwam weer overeind om beter bij 't ge sprek te blijven. Maar onverholen ontsteld riep Jan ineens: „O, wat hè jij 'n kouse! Ikke niet hoor; ik heb mooie kouse 1 Mag best voor 'n meisie!" weerleg de Trijntje afdoende en trok 'r beenen op onder 'r jurk, streek 'm netjes erover. Wierp 't discours over 'n anderen boeg; Jan is me broertje Ja, heelemaal zussie en broertje." Maar niet écht Nee, niet echtZÜ komt uit Belze, ik uit Duischland." Me benne gevonde Moeder heeft ons gevonde ln Boekholt, onder 'n krib Mijn niet Nee, Trijntje het moeder in 'n gangetje gevonden Gane me hier niet na school?" Nee, hond" verbeterde Trijntje „Kan je niet netje9 meheer zeggen, as je wat vraagt?" Nee, meheer?" vroeg Jan gedwee na. Da weet die man ommers niet; die 's hier de baas niet Kan je dèt nou niet zien? Mot je de juffrouw maar vrage En as je kraaltjes wil hebbe, mot je ze koope." Kan je hier kraaltjes koope, meheer?" Hoe dat zoo?" 'k Wou óók kraaltjes rijge Asseblieft" corrigeerde weer Trijntje. Asseblief, ja Ja" zei Trijntje „ikke vier; hij drie en half Ikke tóch meer." Van de man van 't armbestuur hè'we cente gekrege." Da's net jokkes van de vischvrouws, gistere met moe in 't herbergie Moeder zee: Ik wil de kinders wel weg gebracht hebbe, as ze niet voor ralg en gat opgebracht worde Wat beteekent dat, Jan?" As je niks kan leere" antwoordde Trijntje. „En as je 'n cent an mijn geeft, krijgje vier nee zeventien kraaltjes. Of nee, 'k hoef- geen cent. D'r ben er ge valle, onder 't bed, ga ze maar zoeke Terwijl Jan vlug 't ledikant onder kroop, legde zij grinnekend 'n handje vol op zijn plaatsje. Knipte met 'r oolijke oogen: „niks zegge. Benne voor hem!" Toen ging de jongen ook, met 'n blij ge zicht, kraaltjes zitten rijgen. En onder 't werk babbelden ze gezelligjes voort 'k Ben nou niet meer in Duischland, zegt moe. Hier is Holland Al laa s kijke: 'k ben hier al nege jaar in Hol land, en 'k ben zeve jaar, gloof ik. 'k Weet niet hoe oud of ik ben meschien nege. Moe weet 'k óók niet. Ze is t'r nie bij ge weest, zeit ze. En me andere moe is meschien ook nie meer in Duischland. Deze moe weet 't niét daarom ben me hier Nou, prettig; je kan hier echt spele Maar ik wou na school, om te leere, want 'k kan nog nies Dat >ze opgroeie voor ralg en gat wil moe niet" zei Trijntje. „Maar ik ben maar gevonde Nee, moe zei; toen wou die moeder nie meer voor me zorge Me hebbe met de kermiswage gereze Toe had ze 'n paard met 'ri wage en hooi, en 'n mooie, groote canapé, want ze had veel cente. Nou nie meer. Nee, de polisies jage je zoo, al zijne wij óók burgers. Ja, wij zijne burgers, maar onze moeders in Belze en Duischland ben reizen- ders Mijn moeders ben geen mènsche zei moe da' ben plebieke moeders van ons". Publieke moeders?" Ja, dat zei moe onze moeders ben geen mènsche Signerita Wat zeg je daar Trijntje?" 'k Zeg 't maar zoo Magge me nou altijd hier blijve?" Da' kan niet" zei Trijntje „want hier motte die arme mensche slape. Van nacht ware er ook drie vrouwe, die vroege ons alles af Gane we dan na die moe werom?" vroeg Jan weer. „Toe laast had ze 'n man; die het voor d'r gewerkt. Toe hadde we veel cente, en we kregen mooie kleertjes Ikke had zoo'n mooie pop En 'n piano". Da's jokkes!" schrok Jan. Nee, ommers geen echte: „Piano, cajompono mesoeki, „Serano, signora d'r broekie, „Binanca, verlajo, sigeretje, „Keiambo, mesoekie servetje Dat zongen ze samen, heel ernstig tegelijk de fantastische klankjes. Toen kwam juist de directeur binnen. Hij stoeide een beetje met de kinderen, en nam meteen 's op wat ze aan kleeren noodig hadden. Gane we weer na onze andere moe?" Dat denk ik niet, Jan" zei de direc teur. Waar dan?" vroeg Trijntje. Na 'n andere moeder Welke moe nou weer?" dacht Jan na. Maar 't monterde 'm op, toen hij hoorde, dal ze dan naar school zouden mogen. En ter wijl ze 't daar samen druk over hadden, ver telde de directeur mij fluisterend, dat beide kinderen hier bij een vrouw uitbesteed wa ren geweest, maar zoodra ze geen kostgeld meer voor ze kreeg, had ze de stumperdjes op straat gezet. Daarom had de politie ze hier gebracht. En zoolang het armbestuur nu naar een ander gezin voor ze zoekt, om op zijn kosten verder verpleegd te worden, zoolang zouden ze hier moeten blijven, 't Was 'n tragische geschiedenis, waarschijn lijk allerbei kinderen van ongetrouwde moeders, buitenslands, die zich nu maar niet meer aan zulke schepseltjes gelegen laten liggen En ineens riep Trijntje ons toe: Nee, onze moeders bèn niet getrouwd." Hè" schrok Jan „jij luistert alles af van de mensche En" leidde de directeur hen af, „dan zal 'k 's kijken of 'k voor Jan geen nieuwe broek heb, en 'n beter kieltje, en voor Trijntje een paar ferme kousen, 'n warme jurk ja, en héél misschien wel 'n erg mooi schortje en héél misschien nog 'n mooi hoedje óók De kinderen bloosden ervan. Trijntje werd zelfs verlegen en duwde 'r gezichtje weg op 'r schouder. Jan zei: „Schoene hoef 'k nipt, want me klompe ben nog bekans nieuw". Goed, en dan wordt jullie haar netjes geknipt." Maar daar werd Trijntje heusch kwaad om: ,,'t Mijne niet!" snauwde ze koppig, en sloeg met 'r voeten. En Jan beaamde ook angstig: „Nee, haar pönnie mag niet!" Waarom niet?" Waarom niet?" Ik ben 'n meissie!" Nee" zei Jan „moeder wil 't n i e t hebbe En ikke wil 't óók n}et, want ze piotte nog veel langer worden, da's mooi. Mijn magge ze afknippe; 't is frisch voor 'n jonge Toen gaf Trijntje Jan ineens nog 'n handje met kraaltjes. Dank je Trijntje" zei 't jongetje gedwee. 'k Geloof dat jullie beste maatjes zijn" meende genegen de directeur. „En 't grappige is, dat Trijntje Jan altijd ver betert; alleen bij 't bidden zwijgt haar kri tiek. Want Trijntje is protestant en Jan roomsch." Ik bid; Wees gegroet" vertelde Jan. Ikke niet" lachte Trijntje. „Za 'k 's bid wat ik doe, bij ete en boterams en slape?" En ze boog haar hoofdje al, hield 'r handjes gevouwen voor 'r oogen, raffelde. „Heer, zege spijs ame! meer wee 'k niet van!" Ik bid 't Roomsch" hield Jan staande. Dat ken ik niet." 't Roomsche bid is ook zoo lang". Maar kruisie slaan kan 'k" deed Trijntje. En van school heb 'k 'n versie geleerd" zei Jan „en Trijntje heb 'k 't overge- leerd: 't Regent water Dat 't klater Verder kenne we 't niet, want ik mog nie blijve vein de meester. ,,'k Had geen geboortewijs, moeder hier cok nietmeschien me andere moeder Be boortebewijs!" verbeterde Trijntje, Nadruk verboden. !PxavincUut£ Tlieums 75-JARIG JUBILEUM VAN HET ONDERLING VEEFONDS TE SCHOORL. In de groote zaal van de Roode Leeuw te Schoorl heeft de jaarvergadering van het Onderling Veefonds plaats gehad. Ondanks het slechte weer was de opkomst zeer groot. De voorzitter, de heer D. Duin Wzn., memoreerde het feit, dat het fonds thans 75 jaar bestaat en dat het al die jaren een zegen voor de Schoorlsche veehouders is geweest en hoopte, dat het tot in verre toekomst een steun voor hen zal blijven. Van den heer J. Roozendaal was ingeko men een schrijven, waarbij hij mededeelde om gezondheidsredenen als commissaris te moeten bedanken. Namens het bestuur dankte de voorzitter hem voor de prettige wijze, waarop hij met het bestuur de belangen van het fonds en de leden naar beste weten had gediend en wenschte hem nog vele jaren welverdiende rust toe. In zijn plaats werd benoemd de heer J. Delis. De rekening over 1939 sloot met een batig saldo ten bedrage van f 1063,70, het totaal der uitgaven was 3544.16 In 1938 was er een nadeelig saldo van f 1022.70. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden thans 70 bedraagt, met een verzekerd aantal stuks vee van 669, tot een totaal be drag van f 101.450. Afgekeurd waren 17 koeien, die opbrachten f 825, terwijl werd uitgekeerd f 2840.50. De jaarprerrJe was pPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 2 Februari 1940. STAATSLEENINGEN. 3—314 Nederl. 1938 3 Ned -Indië 1937 5 Uuitschl 30 m verkl. BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank Handel Mij Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND BINNENL. Vor. k. 87 85 UV, 88 86 165 104'/j All! Kunstzijde Unie 0 373/8 Calvê Delft Cert. 0 58 Nederl Ford 0 315 Lever Bros 407, Philips Gloeil Gem Bezit 120 INDUSTR OND. BUITENL. oo(2 Am Smelting Anaconda 1 20 ^/ir Bethleh Steel. 1 53'»/,, Cities Service 3»/s General Motors 1 38U/,o Keonecott Copper 271/is North American Rayon 18W„ Republic Steel 153/8 Standard Brands 0 5%6 Steel cotnm 41"/,, U S Leather 47:6 CULTUUR MAATSCH. H V A 394»/, Java Cultuur 9 226 Ned Ind Suiker Unie 22/ Verg Vorstenlanden ion/, MIJNBOUW Alg F.xplor Mij. t 53 Rediang Lehong 9 100 PETROLEUM. Dordtsche Petr. R 9 236 Kon Petr 2557, Phillips Oil 297, Shell Union 9 Tide Water 0 87x6 RUBBERS Amslerd Rubber 0 193»/, Deli Bat Rubber 0 e 15"/, Hessa Rubber 100 Oostkust 9 125 Rotterdam Tapanoeli 557, Serhadiadi 977, Interc Rubber 9 3'Vi6 10] 1081/, 125 1'9V. 13,% SCHEEPVAARTEN Holland—Amerika liin 102 Java China Jar an lijn Dól/, Kon Ned Stoomboot. 10:"/, Scheepvaart Unia 108 TABAKKEN. Deli Batavia '24 Oude l>eli 1661*/, Senembab 13-1/, AVER SPOORWEGEN. Atchison lopeka '8l/« Illinois Central 9 Southern Pacific 10V„, lOtyjg Southern Railw. t 1218/t Union Pacific 72V, Cao Pac 3'/« §Noteering pei 50. x) ex-coupon tExclaim. *Exdividend. Prolongatie vorige koers 2*4, heden 2*4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET-OFFICIEEL. 15-22.30 871/, 166 106 3-7, 315 893/, 118 367, 543/8-7, 183/, 27»/, 157l6-i "U/a-'/, 47, 95 2,7 227 1027, 55 2531/, 87, <*/m 19-7«"ï Vorige noers heden Nèw-York 1.88'/, 1.88'/ie Londen 7.52 7.481* Berlijn 75.60 75.55 Parijs 4 26 4.24 Brussel (Belga) 31 95 31.95*4 Ztirich 42 24 42 24 Kopenhagen 36.40 36.35 Stockholm 44 87*4 44 80 Oslo 42.82*4 42.70 EERSTE BLAI 'lüee VERWd Geldig tot morgen: In het noorden en zwakke oostelijke zwaarbewolkt met sneeuw, strenge tot i In het zuiden: 1 wind, nevelig tot 1 wolkt, met nu en dan lichte tot matige vors BUITENLANDSCH De barometerdalinj in centraal-Europa, heele Middellandsch gen overgegaan. Hie: grijpende veranderir luchtdrukverdeeling. bied van hoogen luel oosten strekt zijn ii heele noordelijke de en reikt tot het noord het gebied ten oosten den en de Baltische peraturen onder -25 en in Hongarije zijn der extreem laag e licht. In noord-Italië De depressie-activiteil delijker breedten en diepe depressie nader Azoren en deed alda laatste etmaal 30 mba ling tot het vorstwi 45sten breedtegraad zachte weer in hef gebied met plaatselij] Hongariie viel veel an de luchtdrukverdeeli den. Toename van de: temperatuur in het rt naderen van een deni LICH Voor rijwielen, mo voertuigen van 17.16 1 3.30 per 100 verzei veehouders eveneens waren verzekerd. Bij de rondvraag m op, dat de koeien te li de- koeien verzekerd vi een marktwaarde var onderschreef deze mei dat het bestuur voorr ring te verhoogen, als prijzen van het vee oj De heer Beets merkt zekeringen wel eens 1 gen aanleiding zou ku zitter meende, dat mi van de goede trouw c moet nooit kunnen ze koeien aan het fonds de markt. Nog werd een aanmi lage salarissen; hierop vergadering worden t Hierna sluiting der de leden nog eenigen bleven om op bescheid te vieren. ZWARE IJSGi PONTVEER Ernstige I verkeer. De aanhoudende Noordzeekanaal, een g aanhoudende spuien heid is, vormt eiken leen voor de scheepva stoompontveer bij Vel: cap. Wel draait den gehe sleepboot voor den ste tingponten, doch dit ijs niet om stevige ij: Zoo gebeurt het herh; tingpont niet kan aan eenige keeren achteru door het ijs voor den ken, kan vastmaken, tocht over het Noordz male tijden eenige mir meer dan een kwartie Na tien uur des avo één pont. Voor de verschiller mingen die van de pi vormt deze zware ijsg: natie. c Met het oog op de standigheden, waardoi de Kruis bijzondere 1 legd men denke hi cieelen steun aan het en de uitzending van Finland stelt het Bergen zich voor om Roode Kruis-collecte dén, op mórgen 3 Fe Bergen aan Zee en Sc "De muziekavond i Woensdagavond in het had en waar beelden i blinden werden vertoor door de slechte wegen zocht. De avond, georg: Heiloo „Hulpverleeninj een beter lot verdiend.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2