JiaUicaÜes Agenda £aatsU ée Rechtszaken AMSTERDAMSCHE BEURS ITJ* Drie arrestaties te St. Pancras. STOMPETOREN HEERHUGOWAARD KOEDIJK OBDAM EERSTE BLAD 2 Alkmaar, Donderdag. Onder verdenking van landverraad. In aansluiting op het bericht elders in ons blad over spionnage in Oost-Groningen en Noordhol land deelt onze correspondent te St. Pancras nog mede, dat daar Dinsdagavond zijn gearresteerd, verdacht van landverraad, J. KI., firmant van een groentenhandel te St. Pancras,, diens zoon Jan, P. B. Gzn., en Jb. L. Deze laatste is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Allen zijn lid van de a.r. partij. De twee geïnterneerde militairen, die op den Afsluitdijk zijn aangehouden bij een poging tot ontvluchten, waren, naar ons ter oore komt, twee Duitschers, ge- interneerd op het fort Spijkerboor bij De Rijp. COMITÉ „HULP AAN FINLAND". Het comité doet een dringend be roep op de Alkmaarsche dames, om zich beschikbaar te stellen, vanaf a.s. Maandag een bepaalde wijk met inteekenlijsten te bezoeken. Ook collectanten en colleetrices kunnen zich nu reeds voor de straat collecte op 2 Maart opgeven hij den secr. Nic. Beetskade 47, tel. 2859, en bij den penningmeester Langestraat 59. SLACHTOFFER VAN HET IJS. Dat het ijs thans in verband met den in gevallen dooi levensgevaarlijk is geworden, blijkt uit het feit, dat in de gemeente Aker sloot een zeer ernstig ongeval heeft plaats gehad. Bij het z.g. gat van het Alkmaarder Meer is een man door het ijs gezakt. Op het hulpgeroep kwamen bewoners van het Schouw, alsmede eenige matrozen, die zijn ingekwartierd, aangeloopen. Met een ladder en eenig touwwerk trachtte men den man te redden. Toen men hem wilde ophalen, zakte de ladder met de redders door het ijs. De man verdween wederom weer in de diepte. Men dacht, dat hij verloren was, toen plotseling een van de redders eenige luchtbellen omhoog zag komen. Direct stak men met een haak in het water en met suc ces. De man werd op het droge gehaald. Het gezicht was geheel geschaafd. De drenkeling werd in het café Tijmes binnengebracht. De ontboden geneesheer Schaars was spoedig ter plaatse. Ook de wijkzuster kwam ras op dagen. Gebleken is, dat de man H. Veis heet en woonachtig is te West-Graftdijk. De dren keling werd op medisch advies naar het Elisabeth-ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar hij later is overleden. HET IJS IN HET NOORDHOLLANDSCH KANAAL. De ijsbreker Ijsbeer, die, zooals wij gister meedeelden, vandaag vanuit Amster dam zou beginnen met het breken van het. ijs, is vanmorgen om 7 uur niet, zooals de bedoeling was, met dit werk aangevangen. Een klein defect was oorzaak, dat het ver trek tot vanmiddag 12 uur moest worden uitgesteld. Voor de scheepvaart zal het opengaan van den vaarweg van groot belang zijn, ook in verband met de verbinding met Friesland en Groningen. Het ijs in het IJselmeer blijft altijd veel langer zitten dan in de kanalen en door het openmaken van het Noordhol- landsch kanaal wil men trachten de scheep vaartverbinding met het Noorden van ons land zoo spoedig mogelijk te herstellen. DRANKWET (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van den heer Th. Tesselaar te Heerhugowaard om een verlof A verlof voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein zoo wel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlóf geldt, als voor gebruik elders in het perceel Nieuwesloot nr. 7. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 22 Februari 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders van ALK MAAR brengen ter algemeene kennis, dat de KIEZERSLIJST dier gemeente, die van kracht zal zijn van 1 April 1940 tot en met 31 Maart 1941, voor een ieder op de ge meente-secretarie ter inzage is nederge- legd van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. Verbetering van de lijst kan tot en met 9 Maart a.s. worden gevraagd door ieder die meent, dat hijzelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor eenige verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. De lijst is stemdistrictsgewijze, in uittrek sel, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 22 Februari 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A, KOELMA, Secretaris. DE DOOI. De gister ingetreden dooi wekte bij velen de hoop, dat wij eindelijk koning Thialf den rug hadden toegekeerd. Het zonnetje maakte 21 Februari tot een heerlijken voorjaarsdag en hoewel de wegen door de talrijke plassen en sneeuwbergjes niet gemakkelijk begaanbaar waren, zag men toch overal menschen met vroolijke gezichten. De automobilisten op den Pro vincialen weg LimmenAmsterdam, had den weer een vroolijken groet voor elkan der. Het was in de auto's niet meer zoo grimmig koud. Tusschen Limmen en Krommenie be vinden zich aan weerskanten van den weg sneeuwwallen van 1 a 2 M. hoogte. Het water van de ontdooiende sneeuw zoekt het laagste punt en aangezien de vorst nog wel een week in den grond zit vorm den zich op de laag gelegen gedeelten van den weg ware meertjes. Dit was ook in Bergen aan den Meerweg het geval. Op den hoek van de Doorntjes was over de geheele wegbreedte een meertje ont staan. Dit was ook het geval met de weg kanten van de Verlengde Stationsstraat, zoodat men daar van gemeentewege voor de perceelen van de bewoners planken had gelegd, opdat deze hun woningen konden bereiken. De ijsbaan lag droog, doch verlaten. Het ijs was niets dan een zachte sneeuwkoek. Op het Oude Hof werd nog druk gereden. De wilde zwanen, die in de basins van het waterleidingbedrijf hun toevlucht had den gezocht, gaven blijk ook onder den in vloed van het voorjaarsweer te komen. Zij broeden in het Noorden en een deel van de zwanen was al weer naar de broed plaatsen vertrokken. Ons verzoek brood voor de dieren beschikbaar te stellen heeft goede gevolgen gehad. Het wordt aan het publiek toegestaan brood op de randen van de basins te leggen. Beter is het om de brooden aan den heer Urbanes af te geven, die dan systematisch kan laten voeren. Het is aan het publiek verboden brood in de basins te werpen. Laat men zich nu daaraan houden, opdat het on- noodig wordt den natuurminnaars te ver bieden de zeldzame vogels die thans in de basins vertoeven te bekijken. Als in een berglandschap stroomde langs den waterleidingsweg het water van de ontdooide sneeuw in beekjes, gevormd door de autosporen naar beneden. De heerlijke zonnewarmte in de duinpannen was weldadig. De hedenmorgen weer opgetreden lichte vorst, is vooral voor de menschen die met gesprongen waterleidingen zitten, teleur stellend, omdat zij er toe bijdraagt, dat de vorst langer in den grond blijft. Een voorbode van een nieuwe vorstperiode kunnen wij er gelukkig niet in zien. GOEDKOOPE ZWEM ABONNEMENTEN. Zomer, dit woord doet op het oogenblik, nu wij nog midden in de sneeuwmisère zitten, vreemd aan, maar toch wordt hèt voorjaar en staat de zomer met z'n vacan- tiegenoegens spoediger voor de deur dan we denken. Een van de grootste zomergenoegens is wel het zwemmen. Zich heerlijk vrij in het water te kunnen bewegen is wel een genot op zich zelf. Tal van personen zijn deze zwemkunst nog niet machtig en om daarin tegemoet te komen, heeft he tbestuur der Alkmaar sche Overdekte gemeend een driemaande- lijksch zwemabonnement te moeten aan bieden, tegen uiterst lagen prijs met inbegrip van zwemlessen, zoodat die liefhebbers in de gelegenheid gesteld kunnen worden in den komenden zomer de zwemkunst nog geheel machtig te worden. Waar nu met de nieuwe regeling meer dere uren ter beschikking zijn gekomen voor particulieren, kan van dit aanbod ruimschoots gebruik gemaakt worden. Voor verdere bijzonderheden zie men elders in dit blad. THE LU A SWINGERS. Voor de eerste maal zijn in de zeer goed gevulde groote cantine alhier de Lua Swin gers opgetreden. Zij speelden in een bezetting van 8 personen: J. Eekhoff piano, W. Wolf- son trompet, Konijnendijk drums, Joppe gui taar, Verwer bas, Zweedijk tenor-sax, v. Velzen alt-sax, lady-crooner mej. Mint Postümus, terwijl als solist dezen avond op trad de bekende trompettist Jack d'Oliviera. Vóór de pauze hooiden wij van de band zeer goede nummers, o.a. Sweet Sue en Dinah, waarbij men direct tot de conclusie kwam, dat men hier met musici te doen had, die ver boven het middelmatige uitkwamen. Het samenspel in de kopergroep van de band liet bij eenige nummers nog weieens wat te wenschen over, maar het rhythme kwintet, piano, guitaar, bas, drums, was zeer goed. Dit kwam wel naar voren bij de bege leiding van den trompettist Jack d'Oliviera, die na de pauze een paar uitstekende num mers ten gehoore gebracht, o.a. Nagasaki, St. Louis bleus en Cheepers-Dreepers. Dit laatste speelde hij in samenwerking met mej. Postumus.. De zang van deze jeugdige Alkimaarsche lady-crooner was levendig en vol uitdruk king, zij heeft een zeer goede stem en weet haar songs goed voor te dragen. Zij oogstte veel succes met de nummers als: Wispering, Bleu Bird en Music Maestro please! wat uitstekend door haar gezongen werd. Het geheel was een gezellige avond, wat vooral te danken was aan de rustige stem ming van de manschappen. VERKIEZING. Tot diaken der herv. gemeente te Nieu- we-Niedorp is herbenoemd de heer S. G. Wit. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Das Lied der Wüste (rem.-dram.); hoofdrollen Zarah Leander en Gustav Knuth. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Ge vangenen der vrijheid (sens.); hoofdrollen Barton Mc. Lane en Glenda Farrell. Toegang boven 18 jaar. City-theater, half 8, hoofdnummer De zee slag (rom.-sens.); hoofdrollen Merle Oberon, Charles Boyer en John Loder. Toegang bo ven 18 jaar. Donderdag 22 Februari. 8 uur, Harmonie, uitvoering chr. gymn.- vereen. Advendo. Vrijdag 23 Februari. 8 uur, dancing Harmonie, vereen, voor paedagogiek; rede dr. Barnhoorn over mo derne behandelingswijzen in psychiatrische inrichtingen. Zaterdag 24 Februari. 8 uur, Harmonie, Schrikkelbal Pacivolo, Emagosas en Autoi-Esmen. PROPAGANDA-AVOND VOOR STAATSPENSIOEN. De afd. Alkmaar heeft gisteravond in de zaal van Het Wapen van Heemskerk, aan de Breedstraat, haar j aarlij ksche propaganda- uitvoering gehouden en wij moeten ons al zeer vergissen, als zij geen voor de afdee- ling gunstige gevolgen zou afwerpen. Daar was in de eerste plaats het behoorlijk tal rijk opgekomen publiek; dan was er een kernachtig propagandistisch woord van den voorzitter, den heer H. Bruin Nz., en ten derde het optreden van het gezelschap Wins uit Amsterdam. Het openingswoord van den voorzitter groeide uit tot een korte propaganda-rede men kent het enthousiasme en den woor denrijkdom van den heer Bruin als het de kwestie van het staatspensioen betreft. Ook nu weer heeft hij de van links en rechts aan gevoerde bezwaren ertegen weerlegd, groo- tendeels met verwijzing naar uitlatingen van die zijde zelve. Hij constateerde nadruk kelijk, dat de eisch van premievrij staats pensioen alleszins gerechtvaardigd is, om dat de kleine zelfstandigen op ouderen leef tijd zijn aangewezen op liefdadigheid, want het is een onmogelijkheid dat zij voldoende kunnen overleggen voor den ouden dag. Voor hen, die steeds zichzelf konden helpen, is het buitengewoon tragisch, dat zij later afhankelijk moeten zijn van familie leden en/of liefdadigheids-instellingen. Het is, zoo zei spr. op hartstochtelijken toon, geen zaak van links of van rechts, maar van rechtvaardigheid. Het kan ons niet schelen of het staatspensioen er komt door steun van welke politieke partij ook, als het maar komt. Wie ervoor wil ijveren, maar meent zich niet te kunnen aansluiten bij onzen neutralen bond, kan lid worden van den chr. of den r. k. bond en daartoe willen wij zoo noodig graag onze bemiddeling verlee nen. Gelukkig zijn we nu zoover, dat ook in die kringen meer en meer de roep om staatspensioen wordt gehoord en het slot zal zijn - daarvan was spr. overtuigd - dat 't gerechtvaardigde ervan zal worden erkend ook door de regeering. Met klem drong hij er bij de nog afzijdig staanden op aan om de gelederen van de voorstanders te verster ken, opdat hoe eerder hoe beter kunnen worden geholpen zij die oud en arm zijn en vol verwachting uitzien naar vervulling van wat als een recht moet worden be schouwd en niet een aalmoes of bedeeling mag worden genoemd. Het gezelschap Wins, dat het Cabaret-ge deelte van den avond verzorgde, heeft dat gedaan op een zeer te loven wijze. Aller eerst kwam de leider Alex Wins met een ge zellig babbeltje den accordeonnist M. Lopez Cardozo bij het publiek inleiden. Eigenlijk was dat niet noodig geweest, want het spe len van dezen virtueoos bracht dadelijk zeer velen tot meezingen van verschillende po pulaire liedjes, eerst wat schuchter, daarna meer geestdriftig. Voor de rest van den avond trad als conferencière op mevr. Wins, maar dat was niet haar eenige aandeel in het programma: zij werkte mee in het pop penspel, waarbij het gesproken en gezongen woord een propaganda eerste klas voor staatspensioen was, en voorts vervulde zij verschillende rollen in het komische trans formatiespel „Hij, Zij en de vergadering", waarin de rol van „Hij" op schitterende wijze werd gespeeld door haar echtgenoot. Verder behaalde de heer Wins met zijn goocheltoeren een behoorlijk succes, en ook de accordeonnist kreeg nog gelegenheid zich te laten hooren in een tango, waarmee hij een hartelijk applaus verwierf. Alles te zamen was het een zeer geslaag de avond, waarop, naar wij hopen, het be stuur der afdeeling met tevredenheid zal terugzien. Gemaskerd bal. Zooals ieder jaar gebruikelijk is, orga niseert de gymnastiekvereening „Voor waarts" weder een maskeradefeest. Steeds kon men een groot succes boeken, de deel name en de belangstelling waren altijd groot, er heerschte altijd ongedwongen feestvreugde. Het bestuur en de jury ver wachten a.s. Zondag in café Kamsteeg we derom een keur van deelnemers in fantas tische costumes, men heeft voor goede mu ziek gezorgd, zoodat de danslustigen zich naar hartelust kunnen vermaken. Men kan zich opgeven in café Kamsteeg, niet zoo als foutief stond in het bericht van de on derlinge wedstrijden, in café Renses. Autobotsing. Op den hoek Basserweg kwamen de vrachtauto's van de firma K. uit deze ge meente en die van den heer Kuiper uit Broek op Langendijk in botsing. De be stuurders kwamen met den schrik vrij. De materieele schade was tamelijk ernstig. Hardrijderij scholieren. Woensdagmiddag werden vanwege den Ijsbond Noordholland afd. Koedijk nog kin derwedstrijden gehouden op de ijsbanen op het N.H. Kanaal, met als uitslag: jongens le en 2e klas: 1. G. Sloof, 2. J. Keesnan, 3. Jac. Zwetsman; meisjes le en 2e klas: 1. I. Middelbeek, 2. A. Mulder, 3. G. Visser; jongens 3e en 4e klas: 1. A. de Goede, 2. D. Snip, 3. J. Barsingerhorn; meisjes 3e en 4e klas: 1. N. Stam, 2. G. Couvert, 3. W. Barsingerhorn; jongens 5e en 6e klas: 1. B. Koorn, 2. P. Slooten, 3. K. de Geus; meisjes 5e en 6e klas: I. G. Zeeuw, 2. R. Lammerschaag, 3. Gr. Keeman; jongens 7e en 8e klas: 1. R. Koorn, 2. K. Staffers, 3. S. Damiaans; meisjes 7e en 8e klas: 1. C. Stein, 2. R. Klomp, 3. A. de Geus. Benoemd. Met ingang van 4 Maart a.s. is tot amb tenaar ter secretarie van de gemeente Heerhugowaard benoemd de heer P. Borst Czn, thans werkzaam ter secretarie te Ob- dam. Ongecorrigeerd.) AUTO TEGEN BOOM GEREDEN. Inzittende gedood. In den afgeloopen nacht ongeveer drie uur is de sergeant ziekenoppasser L. Scharff met een door hem bestuurde auto, waar mede hij gisteravond naar Laren was ge gaan, op den terugweg nabij het station Bilthoven vermoedelijk door slippen tegen een boom gereden. S. werd op slag gedood. De auto werd zwaar beschadigd. DE WERVING VAN ZWEEDSCHE VRIJWILLIGERS VOOR FINLAND. Volgens Malm, den voorzitter van het comité voor Finland, zal de propaganda voor het werven van vrijwilligers voor Finland in Zweden versterkt worden. Een recruteering op breederen grondslag zal vergemakkelijkt worden, ook doordat volgens een overeen komst met de Finsche regeering de economi sche positie zal verbeteren en tevens omdat met het aanbreken van een zachtere weers gesteldheid de schifting minder scherp be hoeft te worden toegepast. Door de oprich ting van een opleidingskamp in Finland zul len ook vrijwilligers zonder voldoende mili taire oefening aanvaard kunnen worden. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BIJ HELGOLAND. Het Britsche ministerie van luchtvaart deelt mede: „Gisteravond,hebben verscheidene toestel len van de Royal Air Force een geslaagde verkenningsvlucht bij Helgoland gemaakt". AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Heerhugowaard. Woensdagmiddag had de aangekondigde verkooping plaats ten overstaan van mr. H. de Boer, waarnemend notaris te Hoog woud, van een gemengd tuinbouw- en boerenbedrijf aan den Oostdijk, afkomstig van R. Rezelman te Nieuwe-Niedox-p en in huur bij den heer S. P. Schagen. Het geheel werd geveild in vijf perceelen als volgt: 1. huis, erf, schuur, mestvaalt en kelder, groot 30 are; hoogste bieder K. Stammes voor 2760; 2. weiland, groot 2.83.60 ha of 119 snees; hoogste bieder A. Breed voor 61 per snees, totaal 7259; 3. weiland, groot 1.60.90 ha; hoogste bieder K. Stammes voor 50 per snees, totaal 3400; 4. weiland, groot I.52.40 ha, hoogste bieder K. Stammes voor 47 per snees, totaal bedrag 3008; 5. bouwland, groot 2.32.80 ha; hoogste bie der K. Stammes voor 38 per snees, totaal 3705. Bij combinatie van diverse perceelen, waarbij het geheele bedrijf stond op 20122, kwam geen liefhebber opdagen, zoodat de heeren voornoemd de koopers werden. Te Uitgeest. Woensdagmorgen had de vei'kooping bij inzet plaats van een boerderij, grasland en eenige woonhuizen behoorende tot de nalatenschap van wijlen P. Admiraal, ten overstaan van notaris Cranenburg te Castricum. De uitslag luidt als volgt: Perceel 1. Boerderij, schuur, boet, wa- genhok, varkenshok, vijzelberg en erf, tezamen gi'oot 0.19.83 ha, hoogste bieder A. Tuinman te Amsterdam voor 2500; 2. Weiland, groot 0.65.30 ha. hoogste bie der Jac. Admiraal te Amsterdam voor 2000; 3. Weiland, groot 1.24 80 ha, (De eerste duizend roe), hoogste bieder A. Tuinman voornoemd voor 2900; 4. Wei land, groot 2.58.90 ha, (Zaagmolenstuk), hoogste bieder A. Tuinman voornoemd voor 4700; 5. Weiland, groot 1.04.50 ha (De tweede duizend roe), hoogste bieder W. Admiraal te Uitgeest voor 1500; 6. Weiland, groot 4.08.90 ha (Kuikenven), hoogste bieder P. A. van der Laan te Wormerveer voor 4900; 7. Weiland, groot 3.15.10 ha (Klaas Louweven), hoog ste bieder dezelfde voor 4300; 8. Wei land, groot 4.85.40 ha (De Kamp), hoogste bieder W. Admiraal voor 6900; 9. Weiland, groot 1.63.80 ha (Langeland), hoogste bieder dezelfde voor 3200. Vervolgens werd geveild een perceel gelegen onder de gemeente Limmen n.l. een woonhuis, erf en tuin, eveneens behoo rende tot voornoemde nalatenschap. Hoogste bieder was W. Admiraal te Uit geest voor 3850. Hierna werd geveild een perceel wei land, groot 3.28.70 ha, toebehoorende aan der. heer J. van Essen te Uitgeest, gelegen in den polder de Uitgeester- en Heems kerker Broek. Hoogste bieder was de heer K. Bakker te Amsterdam voor 5600. Hierna werd geveild een perceel aan den Middelweg te Uitgeest, toebehoorende aan N. Bloedjes Nzn. t.w.: huis, schuur, kap- berg en erf, tezamen groot 4.7? aren. Koo- per de heer A. van der Eng Hzn. c.s. te Uitgeest voor 3105. DE ONDERGANG VAN DE „ARENDSKERK". Raad voor de Scheepvaart. Op 15 Januari werd het 8000 ton groote motorschip „Arendskerk" van de Vereenig- de Scheepvaartmaatschappijen, dat op weg was van Antwerpen naar Zuid-Afrika in de Golf van Biskaje op een afstand van onge veer 100 mijl van Quessant getorpedeerd. De 62 opvarenden zijn gered door het Italiaan- sche stoomschip „Fedora" en later overge gaan op de „Poelau Bras", die de geredden in Lissabon aan land bracht. De „Arendskerk", onder commando van kapitein C. J. H. Wijker, was geladen met stukgoed. Om 1 uur op den dag van den on dergang was het schip Quessant gepasseerd. Ver aan den gezichtseinder zagen de opva renden iets, dat voor een mijnenveger werd aangezien. Plotseling daalde een kogelregen in de buurt van het schip neer. Dichterbij gekomen, bleek het een duikboot te z\jn, welke bevel gaf de machines te stoppen. Gehoor gevend aan het bevel van de Duit schers, zond de kapitein toen zijn eersten officier met de scheepspapieren naar de duikboot. Na het onderzoek dezer papieren zeide de commandant, dat het hem speet, maar dat hij het schip tot zinken moest brengen, omdat de lading uit contrabande bestond, omdat zij bestemd was voor Zuid- Afrika. De opvarenden kregen een half uur tijd om zich in veiligheid te brengen. Toen werd het schip getorpedeerd. Het was het tweede geval van dien aard te voren is de „Sliedrecht" getorpedeerd het eerste evenwel, dat door den raad voor de scheepvaart wordt onderzocht. Tijdens de verhoeren verklaarde de stuurman o.m., dat de duikbootkapitein had verklaard: „Sie werden versenkt" en toen hij hem waarschuwde voorzichtig te zijn, omdat het schip op de terugreis gecharterd was voor de Nederlandsche regeering: „Krieg ist krieg". De commandant van de duikboot gaf viel redenen voor de torpedeering op: 1. De bestemming voor vijandelijk land, 2. Vervoer van contrabande. 3. Morseseinen na waarschuwing. 4. Poging tot ontvluchten. De stuurman heeft nog getracht deze redenen te weerleggen. Maar slaagde daar niet in. De waarnemend inspecteur-generaal voor de scheepvaart, den heer G. Mante, ver klaarde, dat niemand aan boord iets heeft gedaan, dat torpedeering wettigde. Een woord van lof aan den kapitein voor diens beleid is op zijn plaats, aldus spr. De raad zal later uitspraak doen. OPGAVE AMOTBBDAMSCKE BANK K.V, Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 22 Februari 1940. Vor.k. 2.15-2.30 STAATSLEENINGEN. 3—334 Nederl. 1938 83U/16 3 Ned -Indie 1937 825/,, 534 DuitschL m. verkl. 11% B ANK-IN STELLIN GEN. Amsterd. Bank 91V. 91% Handel Mij. Cert. v. 250 84% Koloniale Bank 162 162 Ned Ind. Handelsbank 101»/a INDUSTR. OND. B1NNENL. 37 Alg. Kunstzijde Unie B 37%, Calvé Delft Cert. a 53*/, Nederl. Ford B 310 Lever Bros 88% 88% Philips Gloeil. Gem. Bezit 113»/, 113% INDUSTR. OND. BUITENL. 23%, Anaconda Bethleh. Steel O X> 58% Cities Service 0 0 3 /l6 General Motors i tl 39'/, 281%, Kennecott Copper O s 28% North American Rayon 0 18»/, Republic Steel 4 16%.% Standard Brands 0 5t/j, Steel comm. «f 43% 429/ig U. S. Leather U 4% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 0 383% 382-3 Java Cultuur 0 225 225 Ncd. Ind. Suiker Unie 0 220i/., Verg. Vorstenlanden 0 97% MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 9 58% 58 Redjang Lebong g u 97% 97% PETROLEUM. 221% Dordtsche Petr. 9 239% Kon Petr. 24o% Phillips Oil 301/, 29% Shell Union O 8i%6 Tide Water i B 8%, 8%9 RUBBERS. Amsterd Rubber D 187% 187% Deli Bat. Rubber t» 150 Hessa Rubber. 0 1021/, Oostkust a "3% Rotterdam Tapanoeli 54'/, Serbadjadi c 95 Interc. Rubber 3% SCHEEPVAARTEN. 92% HollandAmerika lijn e 92% JavaChinaJapan lijn H3% Kon. Ned. Stoomboot B 105 Scheepvaart Unie e 105 104% TABAKKEN. 124% Deli Batavia 9 178 Oude Deli 1 '5% Seuembah 138 138% AMER. SPOORWEGEN. ofy* 18 Atchison lopeka 9 Illinois Central 0 9% Southern Pacilic 10''/,6 12% Southern Railw. 0 12% Union Pacific O 73'/, Can. Pac O 3% 3 jjNoteering per 50. x) ex-coupon t Exclaim. "Exdividend. Prolongatie vorige koers 2)4, heden 2)4 WISSELKOERSEN AMSTERDAM NIET-OFFICIEEL. Vorige koers heden New-York 1.881/, 1.88 Londen 7.43'/s 7.43)4; Bei-lijn 75.52)4 75.45 Parijs 4.21)4 4.21 Brussel (Belga) 31.67 31.66 Zurich 42.19 42.14)4 Kopenhagen 36.35 36.25 Stockholm 44.82 44.75 Oslo 42.77 42.65

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2