AMSTERDAMSCHE BEURS Jiechtsiaken Voor kloine tuinen. Kantongerecht te Alkmaar. De Alkmaorsche Courant Tusschen de populieren. Dat is 'n ZUINIGE snelheid! EERSTE BLAD 3 iopftAYE AMSTKBDAMSCKK BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 26 Februari 1940. 92'/. 85V8 161V. 162'/, 101 v, 36'/, 37 5&V. 315 2.15-2.30 91 114 37V. 22i%6 57'/. 28>/« 1318/i5 4115/,6 Vor. k. STAATSLEENINGEN. 3VA Nederl, 1938 847, 3 Ned.-Indië 1937 831/4 5% Duitschl. m. verkl. Ilu/i6 BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Csrt. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros91 Philips Gloeil. Gem. Bezit 1135/s INDUSTR. OND. BUITENL, Am. Smelting Anaconda 23/4 Bethleh. Steel 5?, Cities Service 1 3 /w General Motors 3*J%6 Kennecott Copper 2s7/, North American Rayon 18 Republic Steel Ié1/, Standard Brands 5'/g Steel comm42'/« U. S. Leather 4>/2 CULTUUR MAATSCH. H. V. A385% Java Cultuur 225 Ned. Ind. Suiker Unie 22|i/a Verg. Vorstenlanden 97'/, MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. 573/4 Redjang Lebong a 96 PETROLEUM. Dordtscbe Petr. 0 229 Kon. Petr. 2441/4 Phillips Oil. 295/8 Shell Union S'i/ie Tide Water 8>/2 RUBBERS. Amsterd. Rubber '"S Deli Bat. Rubber '51 Hessa Rubber. '91 Oostkust U3i/s Rotterdam Tapanoeli 551/j Serbadjadi1 96>/4 Interc. Rubber 1 1 3n/j6 SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn 92 JavaChinaJapan lijn l'4®/4 Kon. Ned. Stoomboot 1053/« Scheepvaart Unie 1041/s TABAKKEN. Deli Batavia "4'/4 Oude Deli 179>/4 Senembah136l/j AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka >1 Illinois Central yk Southern Pacific 10 It Southern Railw. 12'/8 Union Pacific 74 Can. Pac3»/16 Prolongatie vorige koers 2K, heden 2'A §Noteering per 50. x) ex-coupon •j'Exclaim. Exdividend. NIET-OFFICIEEL. WISSELKOERSEN AMSTERDAM 387 225 221V, 96Vi 57i/s 96 244 8'/s 8 V, 1881/, 150% 97 116 104 1791/, 136 125/, 741 u 3Vs Vorige koers heden New-York I.88V16 1.881/, Londen 7.433/» 7.431/, Berlijn 75.47 K 75.45 Parijs 4.21 H 4.21 Yi Brussel (Belga) 31.77 31.74 Zürich 42.17 42.19 Kopenhagen 36.35 36.35 Stockholm 44.S2-54 44.75 Oslo 42.75 42.65 ZIJN LELIES UIT DE GRATIE? Hoewel er bijna niemand te vinden is, die niet vol bewondering staat te kijken naar een bouquet Lelies, zullen we deze vorstelijke bloemen slechts sporadisch in tuinen aantreffen. En moeten we daarom zeggen dat zij uit de gratie zijn, of is het louter een kwestie van tegenslag met de cultuur, die velen nogal eens hoofdfbrekens berokkent? Iets, dat we allemaal moeten weten voor dat we met het kweeken van Lelies begin nen, is, dat we er het eerste jaar nog geen overvloedige bloei van mogen verwachten, zij zijn dan nog njet op volle kracht. En dit is voor velen een teleurstelling, men denkt al gauw dat de bollen niet deugen, en haalt ze mismoedig in het najaar uit den grond. Hiertegen zouden we iedereen willen waar schuwen, we laten juist de Lelies rustig op haar plaats staan, waardoor ze ons ieder volgend jaar meer bloemen zullen schen ken. Wie er 'n ergen dorren drogen tuin op na houdt, zal niet zooveel succes met zijn Le lies hebben, als degene die over 'n voedza- men vochtigen bodem kan beschikken, maar met eenige hulpmiddelen kan eigenlijk elke tuin geschikt gemaakt worden voor de Le lie-cultuur Het is gebleken dat de Lelieplant wel zon kan verdragen, maar haar wortels niet, en dit wetende, zoeken we dus een plaatsje uit waar de wortels in de schaduw komen te liggen, b.v. tusschén vaste planten of heesters in. Is de tuin erg droog en warm, dan leggen we een paar platte steenen op de aarde om de planten heen, waarmee we de wortels koel en vochtig houden. Wanneer we voor het planten eerst wat oude mest en turfmolm door-den grond spitten, zal het resultaat des te beter zijn. Niet alle soorten stellen dezelfde eischen, maar enkele verlangens koesteren zij alle maal, 'n koelen, vochthoudenden voedzamen bodem, terwijl zij warm, droog zand, bran dende zon of een schralen wind zeer slecht verdragen. Er zijn soorten, die ook boven de bol wor tels maken, en het spreekt wel vanzelf dat deze soorten diep geplant moeten worden, terwijl we zorgen dat er boven den bol een laag van 5 a 6 c.M. voedzame aarde wordt aangebracht, bestaande uit een mengsel van oude bladaarde, turfmolm en oude verteer de mest. De meeste van deze soorten voelen wel voor een eenigszins kalkhoudenden grond. Hiertoe behooren o.m. de Lilium regale, tigrinum, umbellatum, speciosum, monadelphum, Thunbergianum en Henryi. Vanaf October tot in Maart kunnen Lelies geplant worden. TOMATEN KWEEKEN. In de moderne voeding gaat de tomaat een steeds grootere plaats innemen, en dien tengevolge krijgen de liefhebbers er hoe langer hoe meer plezier in om deze vruch ten zelf te kweeken, en het is werkelijk geen onbegonnen werk als we er maar een zonnig tuintje op na houden. Hoewel de kweekers tomaten bijna zon der uitzondering onder glas kweeken, moe ten de liefhebbers zich behelpen met de beschutte plekjes in de buitenlucht, maar dat is heelemaal niet erg, het is immers uitsluitend voor ons een sportieve prestatie om in ons eigen tuintje tegen de warme schutting tomaten te kweeken en rijp te zien worden. Het zaaien doen we niet meteen in den vollen grond omdat ze dan in die paar maanden niet tot volkomen ontwikkeling kunnen komen, we houden ons dus bij kist jes of bakjes met glas bedekt, die we in de verwarmde serre of kamer houden. De za den zijn na een dag of 10 a 12 reeds groot genoeg om te verspenen, en dan nemen we de onderlinge afstand 5 c.M. Later zetten we ze in potjes en laten ze langzamerhand aan de buitenlucht wennen om ze dan eind Mei in den tuin te planten op het meest beschutte warmste plekje. De tomaten wor den dan 40 c.M. uit elkaar gezet opdat ze behoorlijk kunnen uitgroeien en aan de hoofdstengel opgeleid. Het is van nature een kruipplant die we met behulp van stokken tot een klimplant omvormen, en met niet te dun touw moet worden aangebonden. Als de plant ongeveer 1 y, voet hoog is geworden moeten we de scheuten wegne men, die zich in de bladoksels vormen, de z.g. „dieven" die te veel voedsel aan de plant ontrekken. Wanneer zich eenmaal de vruchttrossen gevormd hebben, wordt de kop van de plant genepen tot één blad boven den derden of vierden tros. Dat de cultuur wel eens on danks deze goede zorgen op een teleurstel ling uitloopt, is dikwijls aan het weer te wij ten, een sombere natte zomer is natuurlijk minder gewenscht, en hoewel vocht een on ontbeerlijke factor is voor den groei van een tomaat, heeft zij vóór alles behoefte aan licht en warmte. Van tijd tot tijd een zwakke gierbemesting kan ons helpen, om een zoo goed mogelijke oogst te krijgen. Vruchten die niet geheel tót nijping ko men aan de plant, nemen in huis, voor een zonnig venster spoedig kleur aan, en zijn dan nog zeer smakelijk. A. C. MULLER—IDZERDA. Het reclame-middel bij uitnemendheid: EEN GOED DAGBLAD. betreft de sloepenrol: het niet houden van de sloepenrol was een overtreding van een artikel van het schepenbesluit. De raad zal later uitspraak doen. RAAD VOOR DE SCHEEPVAART. De ondergang van de „Simon Bolivar". Op 18 November van het vorig jaar werd Nederland opgeschrikt, door de grootste scheepsramp, welke tot nu toe in dezen oorlog ons land heeft getroffen. Het 8300 ton groote passagiersschip „Simon Bolivar" van de Koninklijke Nederland- sche Stoomboot Maatschappij 'liep bij de Engelsche kust op een mijn. Het schip was op weg van Amsterdam naar West-Indië en vervoerde 265 passagiers en een be manning van 127 personen. Wel kwamen er regelmatig berichten binnen, dat sche pen van de Engelsche marine en ook koop vaarders alle pogingen in het werk stelden, om de opvarenden te redden, doch de ont ploffing was zoo hevig, dat, toen men een maal een overzicht had van degenen, die de ramp hadden overleefd, toch bleek, dat 86 personen bij deze ramp waren omge komen: de kapitein, de heer Voorspuij, 67 passagiers en 18 leden van de beman ning. Gister werd deze ramp door den Raad voor de scheepvaart behandeld. Tijdens de verhooren bleek o.m., dat er geen sloepen rol is gehouden en dat de waterdichte deuren, die in de gevaarlijke zóne zooveel mogelijk dicht moesten zijn, half open stonden. De machinist had geen gelegen heid de deuren dicht te doen. De sloepen rol kon door het late uur van vertrek 's avonds niet meer door gaan en zou den volgenden dag na het ontbijt zijn gehou den. Thans wordt in het Noordzeekanaal sloepenrol gehouden, vroeger gebeurde dat nooit. De kapitein, die bij de ramp werd gedood, werd geschetst als een uitstekend gezagvoerder. De inspecteur-generaal voor de scheep vaart ,de heer P. S. van 't Haaff, verklaar de, dat de lading van de „Simon Bolivar" geen aanleiding geeft te veronderstellen, dat de ontploffing van binnenuit is ge schied. Onmogelijk is het niet, dat de- „Simon Bolivar" getorpedeerd is, doch een mijn-ramp is het meest waarschijnlijk. Van de magnetische mijn is te weinig be kend om daarover iets met zekerheid te zeggen. Doch het zal wel een ander soort zijn geweest dan gewoonlijk. Spr. meende, dat er geen aanmerking op de route gemaakt kan worden. Zij was voorzoover bekend veilig. De leering uit deze ramp ligt in het rapport van de commissie van 't Haaff, welke alles uit voerig heeft bestudeerd. Alle mogelijke maatregelen zullen worden genomen. Wat Uitspraken van de strafzitting van Vrijdag 23 Februari 1940. Schriftelijke uitspraken: C. S. te Alkmaar, overtreding van de Arbeidswet, geen straf opgelegd. M. van S. te Warmond, overtreding van het kanaalreglement, vrijgesproken. Mondelinge uitspraken: Overtredingen van de Po litieverordeningen: J. M. te Alk maar, 2 boete of 1 dag hechtenis. W. de Z. te Alkmaar, 2 boete of 2 dagen hech tenis. P. P. R. te Alkmaar, G. S. te Alk maar, ieder 3 boete of 2 dagen hechte nis. J. A. te Bolsward, P. K. te Alkmaar ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. P. B. te Alkmaar, 6 boete of 1 week tucht school. Overtredingen van de Mo tor- en R ij w i e 1 w e t: A. v. d. B. te Zijpe,-1 boete of 1 dag hechtenis. W. A. te Uitgeest, J. den H. te Alkmaar, H. K. te Sint-Pancras, N. C. A. te Alkmaar, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis. H. M. D. te Haarlem, 2 boete of 2 dagen hech tenis. H. S. te Wieringerwaard, W. B. te Alkmaar, C. de G. te Anna-Paulowna, C. J. V. te Akersloot, C. A. J. H. te Alkmaar, ieder 3 boete of 2 dagen hechtenis. J. de V. te Amsterdam, A. Z. te Alkmaar, ieder 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. P. de W. te Heiloo, H. Th. K. te Alkmaar, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. N. te Alkmaar, 3 boete of 3 dagen hechte nis. J. B. te Castricum, 3 en 2 boete of 2 en 1 dag hechtenis. J. G. O. te Bergen, 3 en 1 boete of 2 maal 1 week tucht school. J. K. te Heemskerk, 1 en 2 boete of 2 maal 1 week tuchtschool. J. B. te Sint-Pancras, 4 en 3 boete of 3 en 2 dagen hechtenis. J. H. M. W. te Rotter dam, 6 boete of 4 dagen hechtenis. N. v. D. te Amsterdam, 10 boete of 6 dagen hechtenis. P. S. te Alkmaar, 20 boete of 20 dagen hechtenis. Overtredingen van de Win kelsluitingswet: L. E. te Alkmaar, 3 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van het rust- dagbesluit: J. M. te Alkmaar 2 boete of 1 dag hechtenis. Overtreding van artikel 453 van het wetboek van straf recht (openbare dronkenschap): S. C. te Kalverdijk, 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtreding van de arbeid w e t C. A.' D. te Oudorp, 3 boete of 2 dagen hechtenis; C. F. te Alkmaar, 2 maal 4 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis; K. B. te Alkmaar, 2 maal 2.50 plus 1 boete of 3 maal 1 dag hechtenis. Overtredingen van de wet autovervoer personen; G. B. te Alkmaar, 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. is het EENIGE DAGBLAD met een EIGEN STADSKARAKTER. Dat is de GROOTSTE WAARDE voor den adverteerder! Tel. 3320. Jeugdindrukken werken lang na. Mis schien, ja zeer waarschijnlijk, komt het wel doordat ik tusschen de populieren rondom het ouderlijk huis in Giethoorn ben opgegroeid, dat deze boomen steeds mijn liefde hebben behouden. „Mijn lieve, donkere populieren" noemt Adama van Scheltema ze in een van zijn beste verzen en ik zou het hem na kunnen zeggen. Ieder woord heeft zijn associaties. Wan neer ik aan het woord boom denk, rijzen allereerst de hooge populieren voor mij op, die ons erf omzoomden en rijzig stonden geschaard langs het dorpspad. De elzen waren er ook, maar toch meer als laag hout aan den voet van de peppels, de es- schen stonden langs de dorpsvaart, maar toch veel minder talrijk vertegenwoor digd. Een enkele conifeer stond als sieraad in sommige tuinen, maar hoorde hier toch eigenlijk niet. En dan, ja dan waren er ook hier en daar de berken met hun sierlijke witte stammen maar zij behoorden toch ook meestal tot het lagere hout. De populieren domineerden toen in mijn Giethoornsche jongensjaren, vijf en twin tig jaar geleden en zij doen het gelukkig nog altijd. Voor een deel staan er dezelfde boomen nog van toen, voor een deel zijn zij, vooral voor klompenhout, geveld en volgens prijzenswaardige dorps verordening dan direct door jonge exemplaren vervan gen, opdat het landschap zijn onmisbare boomen blijft behouden voor tijdgenoot en nageslacht. Klompenhout, ja als we naast de schoonheid even aan het nut, naast de aesthetische een oogenblik aan de econo mische waarde der populieren denken, als zoodanig als hout voor klompen, voor luci fers en lucifersdoosjes, ook voor kisten en kratten en dergelijke doeleinden heeft het populierenhout waarde. Het is zacht hout, voor brandstof en voor voorwerpen van solieder allure is het niet geschikt. Over het algemeen houdt de populier van lage, vochtige gronden. Vandaar dat hij zich langs de Giethoornsche c.orpspaden zoo goed thuis voelt en zich daar en elders in het waterland tot aanzienlijke hoogten verheft. Op het zand wil hij toch ook wel groeien als het niet al te schraal is. Het is een boom, die goed tegen den wind be stand is, zoodat hij uitstekend alleen of in rijen kan staan. Dii. maakt deze boom voor het planten langs wegen, vaarten, kanalen zoo uitermate geschikt. Daarbij groeien de populieren vlug. Wie in een jongen tuin, als windscherm, als wegbeplanting of waarvoor dan ook, in weinige jaren flinke boomen wil hebben, kan heel goed bij de peppels terecht. Het is ny nog de tijd om de verschillen de silhouetten en winterbeelden van de verschillende boomsoorten te bekijken en te bewonderen. Aan hun typische wijd uit gespreide, open takhenbeeld zijn de popu lieren ook in het winterlandschap gemak kelijk te herkennen. Vroeg in April, voor dat het blad te voorschijn komt, bengelen de bloemen al aan de kale takken. Het zijn katjes, groote slappé rupsachtige katjes- bloeisels, tenminste bij sommige populie rensoorten, die later bij hoopen langs de wegen liggen. Dan zwellen de bladknop pen gestadig, waaruit straks de bij de veel voorkomende zwarte populier beken de driehoekige bladeren te voorschijn komen. Van de elzen verzamelden we als jon- Met looden schoenen begaven we ons naar de voorjaars-shows van onze groote Parijsche modehuizen. Parijs is niet meer vroolijk en niet meer mondain, Parijs is geen lichtstad meer; in Parijs is 't oorlog en daarbij koud! Hoe zouden de Parijsche modehuizen reageeren op deze stemming onder nul? Zou den hun mode-artisten toch hebben kun nen ontwerpen en fantaseeren als weleer? Zouden de collecties even schitterend en overweldigend zijn als vroeger? Het antwoord is een volmondig: Ja! Want de Parijsche modehuizen werken niet alleen voor Frankrijk. Is niet Ame rika een van hun grootste klanten? En Amerika vraagt net als vroeger éclatante avond-toiletten, elegante tailleurs, fel- kleurige hoedjes en hyper-moderne mid dag-toiletten. Frankrijk daarentegen vraagt eenvoudige tailleurs, sportieve mantels, donkere hoedjes van grof stroo en japon nen, die goed draagbaar zijn op 't land, in de dorpen en gehuchten, in de groote en kleine landhuisjes. Kleeren, waarin men door de dorpsbewoners niet wordt nage staard alsof men een vogelverschrikker is, en waarin men zich toch de elegante Pari- sienne kan blijven voelen. Jeugdig en kleurig. Wat is de overeenkomst tusschen al die vele toiletten, die we de laatste week zagen? Wat wordt de voorjaarsmode 1940? Moeilijk om dit in een paar woorden te zeggen, want de collecties loopen zeer uiteen. Jeugdig en kleurig is wel 't voornaamste kenmerk van de mode 1940. De stoffen zijn licht en soepel, effen weefsels en veel streepen en ruiten. De be drukte zijdjes lijken op de stof van hee rendassen, we zien stipjes, cirkeltjes, ster retjes alle geometrische figuren, terwijl de overweldigende bloementuinen van ver leden jaar op den achtergrond zijn ge raakt. De rokken zijn kort en zeer wijd van on deren, men ziet veel gestreepte en geruite rokjes, met effen jasje. Waarbij dan de knalroode vestjes op grijze, zwarte en marine rokjes, een alleraardigste nieuwig heid zijn van dit jaar. De hoedjes zijn klein en kleurig, met voorjaarsbouquetjes voorop, met linten onder de kin of zwierig afhangend in den nek, met een loshangende voile aan den voorkant of met een ver opgeslagen rand aan één kant, waarop dan een groote veer prijkt. En de kleuren? Bijna alle kleuren zijn op dit bonte palet vereenigd, meest echter pasteltinten, als zacht-grijs, grijs blauw, reseda, mosterd-kleur heide-paars, zand kleurig zachtrose en tenslotte marine, zwart en fel-lakrood. Bont, kleurig en vol variatie, als de Hollandsche tulpenvelden, zegt men hier. Maar iedere collectie heeft toch zijn eigen stijl, zijn eigen voorkeur, zijn eigen pro gram. Daarom hebben we voor onze Holland sche lezeressen de poppen in ons doosje aangekleed met een typische creatie van ieder groot modehuis, een gezellig speel goed, dat u zeker van dienst kan zijn, bij het uitkiezen van uw zomerkleeren. P a t o u schenkt veel aandacht aan de mantelpakken, soms gelijk aan heerencos- tuums met kleine streepjes, soms ook met losse vesten, boléro's en bijpassende lange capes (afb.) Geruite en gestreepte rokjes, waarop een effen manteltje of vest ge dragen wordt. H e i m: japonnen met bijpassende cape in blauw-grijs „gris de mouette" (meeu wen-grijs). Witte linnen geplisseerde ja ponnetjes met open borduursel aan hals en mouwen. L e 1 o n g legt den nadruk op de lange silhouet en de smalle heupen. Hij krijgt dit effect door z'n uitstekende snit en door vernuftig geplaatste banden in de lengte, of als zonnestralen, door borduur sel en door franje (afb.) Maggy Rouff laat ons mantel pakken zien met breede geborduurde cein tuurs. Ook de japonnen kennen deze breede ceintuurs (afb.) die voor slanke vrouwen zoo flatteus zijn. Prachtige man telpakken, waarbij hoorend een vierkante lap van dezelfde stof, met franje, die net als een soort cape-je kan worden omge slagen. P a q u i n heeft als steeds onnoemelijk veel ideeën en zeer bijzondere garnituren. Zoo zijn de revers van eenige tailleurs ver sierd met glinsterende juweelen, b.v. blaadjes van goud en kersen van robijnen. Voor de Hollandsche vrouwen zijn er de zijden japonnetjes, gegarneerd met een waaiervormige fichu van piqué, zeer lichte en soepele zijden weefsels, in zwart of wit met figuurtjes, waarmee men goede effec ten bereikt (afb.) Piquet verrast ons met vesten als van een huisknecht gestreept grap pig voor 't voorjaar. In wol bij een spor tieve rok, in gestreepte zijde bij een wijde tafrok. Laten we cok zijn prachtige cein tuurs niet vergeten en zijn donkere ja ponnetjes waarvan 't midden lichter is en een soort schortje voorstelt, heel amusant (zie afb.) Madame Worth brengt ons grap pige korte blousjes (Spencer jakjes), die slechts tot de taille gaan. Op onze afbeel ding een zwart taf-jasje met groote witte revers en met wit afgeboord op een don ker mousseline rokje. Grappig en jong zijn ook de hierboven reeds genoemde knalroode jasjes b.v. op een Schotsch tafzijden rok of op een zwart wollen rokje. Ook honingkleurige jasjes op een zwarte rok. L a n v i n heeft een fantastische col lectie; schilderachtig zijn zijn ceintuurs als van Sheiks, zijn capes als van Bedouïnen, zijn hooge hoedjes, die men „spahis" noemt. Prachtige avondjurken voor veilig Amerika, w»lken van tule, van organdi, van taf. Japonnen bedekt met Zwitsersch borduursel en glinsterende pailetten. Maar ook haar eigen land vergeet me vrouw Lanvin niet en zoo ziet men b.v. op onze afbeelding een eenvoudig jurkje met veel zakken en veel knoopen. Dit is slechts een kleine greep uit de overgroote collecties; om u van alles een nauwkeurig verslag te geven zouden we heele kranten moeten vol schrijven. Toch hopen we dat dit kleine doosje met Parijsche poppen u even zal doen ver geten, dat de tijden zoo somber zijn. En dat u net als alle Parijsche dames op de shows eens gezel1 ignlannen gaat maken voor een fleurige, smaakvolle zomergarde- robe. MADELEINE. gens de katjes en de proppen, van de vlier sneden we de takken af om er proppen schieters van te maken, en we plukten en droogden de bloemen voor de vlierthee en zochten later de zwarte bessen De Mei doorns gaven hun roode vruchten en van de berken trachtten we sap te winnen. Van het jonge elzen- en esschenhout kon je fluitjes maken. Aan de populieren had den we eigenlijk practisch gesproken niets. Je mocht ze zelfs niet omhakken terwijl je op een jonge els nog wel eens je jeug dige krachte mocht beproeven. De popu lieren waren daar, afgezien van andere redenen te dik voor meestal en te krachtig bestand tegen jongensbijlslagen. Maar mede misschien daardoor werd er, meer onbewust nog dan bewust ,iets van respect in je aangekweekt voor die hooge, stoere populieren, die je, als je er in klom, zoo'n wijd vergezicht over huizen en lan den en wateren gaven en die daar als trouwe wachters stonden om je huis en overal langs de paden. Ik groet je hier nog eens, populieren uit mijn jongenstijd en ik verheug me er over dat je rijzige gestalten zoo menig dorps- en landsbeeld sieren en voor een belangrijk deel mede voimen. A. L. B. 70 K.M. per uur, dat is een vaart, waarmee u nog uitstekend kimt opschieten en tóch de benzine zuinigheid betrachten, welk© thcms zoo dringend noodig is. Hoe zuiniger wij zijn, des t© langer wordt de benzine distributie uitgesteld, zooals de regeering heeft aangekondigd!

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3