ONS INDISCH HOEKJE. VRAAG EN AANBOD HEERHUGOWAARD STOMPETOREN PIONIERS DER ZIEKENVERPLEGING. BERGEN LIMMEN HEILOO OBDAM NIEUWE NIEDORP WIERINGERWAARD ZUIDSCHARWOUDE KOEDIJK HENSBROEK W0EN5DAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijl regels, TWEEDE BLAD 4 Jkoviaciaal Tlieuws Vergadering tuinbouwvereenigng. Vrijdag vergaderde de Tuinbouw ver. „Hugowaard" in het café van den heer K. Bus. Aanwezig waren 22 leden. De voorzit ter, de heer P. Blaauw, zei bij de opening o.a. dat roode koolplanten onder glas mogen worden geteeld, doch tot een maximum van 60 glazen per h'.a., maar dit moet worden aangevraagd. Ingekomen een mededeeling over het teeltverbod van aardappelen. Door den heer Kool werd de verordening van deze ge meente over dit punt voorgelezen. In Hugowaard zijn 47 bedrijven van boven de 10 h.a. waarvan nog weinig is gehoord van ontheffingen. Men hoopt op een spoe dige afwerking daar de tijd nadert waarop de werkzaamheden moeten worden begon nen. Op een schrijven van den heer van Her wijnen werd 5 subside toegestaan voor den Plantenziektekundigen dienst. Evenals vo rige jaren werd 5 subsidie toegezegd aan het Centraal Genootschap voor kinderher- stellings- en Vacantiekolonies. Het jaarverslag van den secretaris was niet erg optimistisch gesteld. Het ledental was teruggeloopen van 81 op 78. Den heer Huiberts, die door mobilisatie had moeten bedanken als voorzitter, werd dank gebracht voor het vele wat hij voor de vereeniging had gedaan. De rekening van den penningmeester werd goedgekeurd. De ontvangsten waren 617.63, de uitgaven 598.65, het saldo 18.98. Het bezit der vereeniging is hierdoor gestegen tot 430.74. De omzet aan de veiling was in 1939 98727.92, tegen 79209.66 in 1938, alzoo een meerdere omzet van 19518.26. Op een desbetreffende vraag werd mede gedeeld, dat er het afgeloopen jaar weinig is gesproeid en dat de spoeiers in uitstekenden staat verkeeren. Daar het geheele bestuur aftrad moest een geheel nieuw bestuur gekozen worden. De uitverkorene waren, de heeren Jb. Volkers, P. Blauw, P. Kool, J. de Groot, D. Gootjes, Jb. Glas en C. Wiering. Tot leden van het marktbestuur werden gekozen de heeren Jb. Glas en Jb. Volkers De heer P. Smit, die jaren deze functie had bekleed, wenschte niet meer in aanmerking te komen. De voorzitter dankte hem voor het vele wat hij in al die jaren voor de vereeniging heeft gedaan. Tot plaatsvervan ger werden benoemd de heeren P. Blauw en D. Gootjes. De salarissen van voorzitter, secretaris en penningmeester werden onveranderd ge handhaafd. Gemaskerd bal „Voorwaarts". Nog nooit heeft de gymnastiekver. zoo in het teeken der belangstelling gestaan als Zondagavond het geval was in café Kam steeg. Ook het aantal deelnemers aan het balmasqué was groot, de jury had geen ge makkelijke taak. The Funny Musicmakers, onder leiding van den heer D. Ottink uit Alkmaar, zorgden mee om de fleur te ver- hoogen. Prijswinnaars waren: Origineel: 1. Hildebrand (Jb. de Boer Cz.), 2. Wegwijzer (mevr. Zijlstra), 3. Finland (Wil Weeshof), 4. Neptunus (Jb. Hop). Mooiste enkelingen: 1. Vrijheid (mevr. Breg), 2. Kerstman (Ma rie Plugboer), 3. Kandelaar (mevr. Pomper) 4. Dag en Nacht (mej. T. Bakker te Bergen). Origineel groepen: 1. De vroolijke Voge laars (heeren K. Verweel, C. Ens en R. Zijl stra), 2. De oude theetantes (heeren W. de Geus, D. de Boer Cz., C. Kieft). Mooiste groepen: 1. Don Kozakkenkoor (heeren Nap en Tol en verloofden), Harten 6 (dames G. Zomer, G. Woerdeman, Gré Tromp, M, Tromp, J. Zwakman en A. Kuin). Kinder groep: 1. De Rebellengroep. Paren: 1. Jan Klaassen en Katrijn in de poppenkast (heer en mevr. K. Weeshof), 2. Opoe doet bood schappen (Piet Koelewijn), 3. Volendam- mers (dames Schurer), 4. Opoe met kinder wagen en kind (heeren P. Staassen en S. Schrom), 5. Clowns (dames v. d. Morst). Na het démasqué bleef men nog tot slui tingstijd in zeer vroolijke stemming bijeen. „Voorwaarts" kan op een zeer geslaagden avond terugzien. Kleerencomité voor Finland. Aan de huisvrouwen van Bergen: Naar aanleiding van een bij de Finsch- Nedeiiandsehe Vereeniging ingekomen drin gende bede uit Finland om kleeren en wol len goederen, heeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt in den kortst moge lijken tijd een kleeren-inzameling te houden in geheel Nederland. Voorop staat, dat deze actie niet te kort moet doen aan de behoeften in eigen land, maar dat een ieder voor het zoo uitzonder lijk geteisterde Finland iets op zijde legt, dat men anders zelf nog gedragen zou hebben. Is dit niet mogelijk, dan weten naastenliefde en vrouwelijke vindingrijkheid wel midde len te vinden, om zichzelf op ander terrein iets te ontzeggen en voor het uitgespaarde geld eenige kleedingstukken te koopen of het geld aan het comité ter hand te stellen, om dit voor haar te doen. In Finland duurt het koude jaargetijde tot half Mei, daar kan men dus nog goed ge bruiken de warme kleedingstukken, die ons van zooveel nut waren in de afgeloopen weken. Door den burgemeester daartoe aange zocht, heeft zich een plaatselijk comité ge vormd, waarvan de leden gaarne vóór 4 Maart a.s. kleeren of gelden om kleeren te koopen voor het goede doel in ontvangst zullen nemen. Het comité, dat gaarne een succesvolle ar beid wordt toegewenscht, bestaat uit de dames: Mevrouw van RietTop, Presidente. Mevrouw BeekmanHoutenbos. Mevrouw MeyerVader. Mevrouw MolSchrijver. Mevrouw Bar.sse Taets van AmerongenVan Reenen. Mevrouw VerburgPetri. Mevrouw Voute Fransen van der Putte. Mevrouw VrijeWinder. Vereeniging Ziekenzorg. In de Vrijdagavond gehouden jaarver gadering, heeft de voorzitter, weth. C. Pep ping, gememoreerd het 15-jarig bestaan, het vele goede dat de vereeniging heeft ver richt en de gelukwenschen die waren inge komen van den burgemeester en den oud pastoor Peperkorn. Uit het financieel over zicht bleek, dat op 1 Januari 1939 is begon nen met 4326.44, de inkomsten waren 2324.93, de uitgaven 2022.85, het saldo 4628.52. Verpleegd zijn 11 kinderen met 169 ligdagen en 23 volwassenen met 347 lig- lagen. Het ledental ging met 71 vooruit en telt 1338, verdeeld over 274 gezinnen. Op voorstel van het bestuur werd aan Moeder- schapszorg 25 subsidie verleend. Bij de be stuursverkiezing werd de heer Jos. Hensel- man met groote meerderheid herkozen. Be sloten werd om voor de maand Maart vrij stelling te geven van contributie. Hierna sluiting. Rectificatie. In het verslag Wit-Gele Kruis wordt gezegd dat mevr. Schretlen verslag uitbracht. Dit moet zijn mevr. van der Wiel, Feestelijke bijeenkomst Nut. Zaterdagavond werd in het café van den heer Stammes een feestelijke bijeen komst gehouden van het plaatselijk nut, ter opluistering waarvan het bekende duo Wi-Jo was uitgenoodigd. De voorzitter, de heer D. Bankert, bracht in bespreking wat er voortaan met het Nut moet gebeuren, nu het café van den heer Stammes, waar de bijeen komsten geregeld werden gehouden, wordt opgeheven. Na eenige besprekingen werd aan het bestuur opgedragen om te trachten de consistoriekamer voor de bij eenkomsten beschikbaar te verkrijgen. Aangaande de Floralia werd overeenge komen om contact met de vereeniging te Hensbroek te zoeken. Het duo Wi-Jo heeft den geheelen ver deren avond de aanwezigen op beschaaf de en onderhoudende wijze geamuseerd, afgewisseld door piano- en accordeon- muziek en een danseres, wier optreden eveneens zeer in den smaak viel. Vergadering Veefonds. Vrijdag werd in de Prins -Maurits een vergadering van het Veefonds gehouden on der voorzitterschap van den heer D. Pool. Er waren 16 leden opgekomen. Op voorstel van den heer C. Groen werd besloten, dat van niéuw toe te treden leden de koeien te voren door een veearts moeten worden onderzocht. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangst op 6.790,99 en in uitgaaf 6.569,39, het voordeelig saldo was 221,60. Besloten werd 33 aan nog te betalen om slag af te schrijven. De heer Groen zei, dat hem bij het nazien der rekening is gebleken, dat voor afgekeur de koeien, welke naar Schagen gaan, weinig, maar voor die welke naar Alkmaar gaan heelemaal niets wordt uitbetaald. En toch kan dat vervoer naar Alkmaar noodig zijn, omdat sommige heel ver weg wonen, deel ervan zelfs in den Schermer. Spr. achtte het niet in het belang van het fonds leden te hebben, die zoo ver weg wonen. Besloten werd om leden die vertrekken en te ver weg gaan, af te schrijven. Na eenige bespreking werd op voorstel van den heer Groen besloten het salaris van den boekhouder te verhoogen met 50 en te brengen op 200 per jaar. Uit het jaarverslag teekenen wij het vol gende aan: Aan geleden schade is uitbetaald 5.780. Op 31 Dec. 1938 waren verzekerd 597 koeien en 124 st. jong vee, een jaar later 582 koeien en 113 st. jong vee. Van Juli tot Nov. waren gemiddeld verzekerd 120 kal veren. Op 1 Jan. 1939 was het aantal deel hebbers 86 en op 1 Jan. j.l. 80. De omslagen der laatste drie jaar zijn resp. 5,20, 10,20 en 7,30. Januari 1940 zette zich heel gunstig in, er werd slechts één rund afgekeurd, tegen negen dieren in dezelfde maand van 1939. Als commissaris werd de heer W. Plantinga herkozen. De heer IJ. Poland zou een regeling willen invoeren, waardoor voor de gelde koeien minder omslag wordt betaald dan voor kalf- koeien, gezien de mindere risico. Na bespre king werd hierop niet ingegaan. Besloten werd om op een volgende verga dering te bespreken een voorstel om de veeartskosten voor afgekeurde dieren wederom voor rekening van het fonds te nemen. Verder werd besloten, dat leden, die hun omslag niet op tijd kunnen voldoen, per soonlijk bij den directeur om uitstel moeten vragen met toelichting wanneer betaald zal kunnen worden. Bocrinnenbond. Het was Donderdagavond in de zaal van mevr. Schenk dat mevr. Visser onge veer 50 dames namens den bond van boerinnen en andere plattelandsvrouwen het welkom toeriep. Medegedeeld werd, dat de Ned. bond a.s. najaar 10 jaar zal hebben bestaan. De bedoeling is om dat feit op bescheiden wij 2e te vieren. Op onderhoudende manier heeft de heeft Dorhout uit Hoorn daarna fragmen ten voorgedragen uit het boek „Hilde" van Anne de Vries, een Drentschen auteur. In de pauze werd een collecte gehouden I Bijgaande foto ont ving ik van een zen dingsarts, een der pi oniers op het gebied van ziekenverpleging in Indië. Ze stelt voor een ziekenzaaltje met patiënten en verpleeg sters. De foto zal den lezers en lezeressen weinig zeggen en toch is ze merkwaardig. Ze was de trots van den menschlievenden dok ter. En met recht! De zendelingen, die zich op Java vestig den, kwamen in nau we aanraking met de vele stakkers, ziek en ellendig, behept met vreeselijke zwe ren en wonden. Ze hielpen zoo goed ze konden. Dat was het begin van het medische werk. Na verloop van tijd kwa men veel zieken hun om hulp vragen. Zoo weet ik van een zendingspaar, man en echtgenoote, die vaak 120 zieken per dag medicijnen verstrekten, wonden ver bonden. Al ras voelde men, dat er echte dokters en verpleegsters moesten komen. Ze kwamen, de pioniers. Ze betrokken een heel eenvoudige woning, waarin een ka mertje tot spreekkamer werd „ingericht". Ze leerden de moeilijke taal, wat noodig was om innig contact met de menschen te krijgen, ze trokken te voet de dorpjes in auto's waren er toen nog niet en hielpen waar ze konden. Het werk nam toe! Er moest een ziekenhuisje komen om zieken op te nemen. Ze ontvingen van liefdadige menschen geldelijken steun, zoowel van Java als van Nederland. Er kwam 'n ziekenhuisje: de wanden werden opgetrokken van gevlochten bamboe, de dag hielp en slechts steun ontving om 100 te helpen. Het kwam 4000 per jaar tekort. Een comité op Java en een te Utrecht hielp. Inplaats van loodsen van bamboe met aarden vloer werden er so- liede gebouwen opgericht met vloeren van cement. Dat was een groote verbetering! Er kwamen meer zusters uit Nederland om behulpzaam te zijn bij de opleiding van verpleegsters en ook van vroedvrou wen. Op het gebied van verloskunde stijlen waren van hetzelfde materiaal, de vloer was van aarde een oude keu kentafel diende tot operatietafel. Heel, heel groote moeilijkheden moes ten er worden overwonnen eer de zieken vertrouwen kregen in de hun zoo geheel vreemde Westersche manier van behan deling. Maar met ijzeren volharding, bovenmenschelijk geduld, lukte het. Het werd dokters en Europeesche zusters te druk: ze konden het werk niet meer af. Er moesten Javaansche verpleegsters worden opgeleid. Hierbij ondervonden ze weer bergen van moeilijkheden, te wijten aan karakter, gewoonten, zeden, gebrui ken van het Javaansche volk. Maar met veel takt en ongelooflijk veel geduld, ge paard met tal van teleurstellingen, geluk te het om enkele Javaansche vrouwen en mannen tot bekwame helpsters en hel pers op te leiden. Eere ook dien pioniers! Dat was het uiterst moeilijke begin. Na eenige jaren ontvingen ze financieelen steun van 't Gouvernement. Maar die hulp was toen vrij gering. Zoo lees ik van een ziekenhuis, dat vaak 400 patiënten per heerschen er overal in Indië droeve toe standen! Tienduizenden moeders sterven er omdat ze geen deskundige hulp ont vangen. Ik noem een voorbeeld: in een groot gewest op Java met 2.500.000 inwo ners, zijn thans 6 Europeesche artsen, 13 Indische dokters en 14 Javaansche vroed vrouwen. Maar samen bereiken ze slechts 1J4 pet. der barenden. Daar zouden 500 vroedvrouwen moeten zijn. In de grootere, meer Europeesche centra is de toestand beter. Hier wordt thans bij 60 pet. der bevallingen deskundige hulp verleend. U ziet hoe oneindig veel er nog op het ge bied van ziekenverpleging en kraam- vrouwenzorg moet geschieden! Ik kan niet nalaten een staal van vertrouwen in de hulp der dokters te vermelden. Door het voorbeeld aangewakkerd wilde een Mo- hammedaansche vereeniging een zieken huis oprichten. En wie werd om hulp en raad gevraagd? Een heel bekend Hol- landsch zendingsarts. Hij hielp gaarne! Hij is niet meer, maar zijn werk leeft voort, net als dat van zijn overleden col lega's! H. F. TILLEMA, Gewestelijke vergadering Bond van arbeiders-tooneelvereeni- gingen. Het gewest IV van den Ned. Bond van Arbeiderstooneelvereenigingen heeft Zaterdag en Zondag in café De Roode Leeuw alhier een weekeind gehouden. Dit weekeind was verdeeld in een too- neeluitvoering op Zaterdagavond en de algemeene jaarvergadering en discussie over de tooneeluitvoering op Zondag. De tooneeluitvoering was uitstekend bezocht. De zaal was geheel uitverkocht. Een aantal leden van de arb.-tooneel- vereenigingen van den Langendijk, Sint- Pancras en Alkmaar heeft onder regie van den heer Loevens een opvoering ge geven van „Op hoop van zegen", van Heijermans. In het algemeen werden de verschil lende rollen uitstekend vertolkt. Van de gelegenheid, welke Zondagmor gen na afloop van de jaarvergadering geboden werd, om naar aanleiding van de uitvoering op- en aanmerkingen te maken, is wel gebruik gemaakt. De heer H. Jongsma, voorzitter van den bond, heeft zijn algemeene en critische beschouwingen op een duidelijke manier naar voren gebracht. Het lijkt ons toe, dat een derge lijke wijze van „behandelen" van een tooneelstuk voor de aanwezigen, allen leden van een arb. tooneelvereeniging, van groot nut is. De algemeene vergadering stond onder leiding van den heer Bakker uit Den Helder. Deze heeft hen, die voor logies hebben gezorgd van ongeveer negentig deelnemers aan het weekeind, daarvoor hartelijk dank gebracht. De heer J. Ofman uit Krommenie heeft als seci-etaris een Jaarverslag uitgebracht, waarin de verschalende belevenissen van het gewest en de afdeelingen werden vermeld. Tengevolge van de mobilisatie kon de uitvoering van „Opstandelingen" van Henr. Roland Holst, waaraan veel voorbereidingen en kosten .zijn besteed, niet doorgaan. Er waren op 1 Januari 1939 bij het gewest aangesloten 26 afdee lingen met 337 leden. Dit is thans gedaald tot 26 afdeelingen met 290 leden. De rekening van den penningmeester, den heer H. van Dokkum, sloot met 344,24, met een saldo van 11,63. De verlies- en winstrekening had een nadee- lig saldo van 68,51. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Ofman te Krommenie en C. Siemonis te Amsterdam werden herkozen. In de plaats van mevr. SpronkDoetjes, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd de heer C. Middelburg te Sint-Pancras gekozen. Staatspensioen. De propaganda-vergadering van de afd. van den bond voor staatspensionneering was goed bezocht, waarin de voorzitter een blijk zag van opleving. Vol verwachting zag hij uit naar het wetsontwerp voor hulp aan de ouden van dagen. Jongeren wekte hij op om lid te wor den. Daarna sprak nog de heer Alphen een propagandastisch woord, waarin hij aan haalde het gedicht getiteld: „De vereelde hand", dat spreekt van den levensavond van de werkers tegenover dien van de be zittende klasse. Hierna trad op het duo Wijo, voor het eerst te Koedijk. Dit eerste optreden heeft een uitstekenden indruk achter gelaten. De voorzitter drong bij de sluiting nog- voor de Finsche vrouwen. I maals op aansluiting aan. Coöp. aankoopvereeniging. Vrijdagavond hield de Coöp. aan- en verkoopvereeniging Koedijk haar jaarverga ring. Medegedeeld werd dat de uitvoerder voor 1940 weer op dezelfde voorwaarden zijn werk zal verrichten. Daar er door stag natie in de kunstmestafname een zeer drukke periode zal komen, denkt men het pakhuis eiken dag open te stellen. De voornaamste punten uit de jaarversla gen Centraal Bureau en E.N.C.K. werd voor gelezen waaruit bleek dat deze lichamen een gunstig jaar hadden gemaakt. De winst- en verliesrekening gaf aan 2461.62. De omzet gaf aan een bedrag van 43569.74. De bruto winst op goederen was 2271.09. Werd goed gekeurd. Het jaarverslag gaf aan dat het ledental thans 133 is en dat er reeds weer een flinke voorraad in het pakhuis óf in voorkoop is. Er was een verzoek ingekomen om de prijzen der meststoffen het geheele jaar gelijk te houden door de mogelijkheid van navordering in het leven te roepen. Het bestuur was hier niet voor uit administra tieve overwegingen al zal er toch naar ge streefd worden, het prijsverschil zoo klein mogelijk te doen zijn. Bij de verkiezing wer den de heer Joh. Blaauboer als bestuurs lid en de heeren A. Molenaar, Jb. Brouwer en K. Ridder als leden van den raad van toezicht herkozen. De vergoedingen van het bestuur werden weder op hetzelfde be drag vastgesteld. Statuten goedgekeurd. Bij Kon. besluit van 17 Febr. no. 65 zijn de gewijzigde Statuten van de tuinbouwver. „de West" goedgekeurd. Cursus vervaardigen bovenkleeding. Aan liet zuidelijk deel der gemeente werd, in tegenwoordigheid van de commis sie, Vrijdag de laatste les gegeven van den cursus in het vervaardigen van bovenklee ding, waaraan een 30-tal vrouwen uit dat gedeelte hadden deelgenomen. Er werden woorden van dank gesproken aan het adres van de leidster van den cursus,, mejuffrouw Liefhebber uit Alkmaar. Weee&eeichi Vergadering begrafenis vereeniging. Vrijdagavond had de algemeene verga dering der begrafenisvereeniging „Memento Mori" plaats in 't café Kossen. Wegens ziekte van den voorzitter, den heer Joh. Koning, werd de vergadering geleid door den heer Speets. De secretaris penningmeester, de heer Naastepad, deed rekening en verantwoor ding van de kas. De ontvangsten over 1939 bedroegen met kassaldo 1938 te zamen 1223,57)2, de uitgaven 637,81; 't bezit der vereeniging was op 1 Januari j.l. 588.34 het nadeelig saldo over 1939 was f 210,67, ontstaan door aankoop van een automatisch begraaftoestel. Uit het jaarverslag vermeldden we, dat de vereeniging dit jaar 6 maal haar diensten heeft verricht. Overleden zijn 4 leden en 2 niet-leden. Het ledental is iets vooruit ge gaan, op net oogenblik telt de vereeniging 220 leden, 7 oud-leden en 3 donateurs. Het personeel is eenigzins gewijzigd, daar er enkele dragers in militairen dienst zijn. Als reserve-drager is benoemd de heer D. Groot. Aangekocht is een automatisch begraaf toestel, wat een groote aanwinst blijkt te zijn. Van de wed. D. Stapel was een dankbe tuiging ingekomen voor den mooien krans, door.de vereeniging geschonken bij het over lijden van haar man. Van het gemeentebe stuur is een schrijven ingekomen, om als tegenprestatie voor het gebruilc van het be graaftoestel voor begrafenissen van niet- leden beschikbaar te stellen de draagbaar en het kleed en te zorgen voor het opbergen van het begraaftoestel. Verder was van den voorlooper, den heer Jb. Heertjes, een schrijven ingekomen met de mededeeling, dat hij als zoodanig bedankt. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuide lijke wind, half tot zwaarbewolkt of betrok ken, in het noordoosten weinig of geen neerslag, in het zuidwesten kans op eenige neerslag, weinig verandering in temperatuur, in den nacht nog temperatuur om het vries punt in het noorden en oosten. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het geheele oosten, van Finland tot den Balkan, is thans bedekt met een uitgebreid gebied van hoogen luchtdruk met hoogste luchtdrukwaarden van 1029 mbar in de Kar paten en in Roemenië. Het vriest daar min der dan in de vorige week en overdag komt de temperatuur flink boven het vriespunt. In Italië is het nog koud doch is de vorst gewe ken. De oceaandepressie dringt thans naar het noordoosten door. Ten westen van de Faroer ligt een minimum van 985 mbar. De nadering van dit minimum bracht in den nacht te Thorshavn 25 mm regen en stij ging van temperatuur en doet langs de ge heele Noorsche kust de barometers dalen en de temperatuur stijgen. In het geheele wes ten wordt het weer beïnvloed door randsto- ringen van het uitgestrekte gebied van lagen luchtdruk op den oceaan. Dit laatste schijnt echter ver in het westen af te sluiten. Een randstoring doet zich gevoelen aan de kusten van Portugal en noord-Spanje en geeft aldaar aanleiding tot betrokken en buiïg weer. Het Arctische gebied van hoo gen luchtdruk over Groenland neemt sterk in beteekenis af. In de Poolzee heerschen nog overwegend noordelijke winden en blij ven de temperaturen zeer laag. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.01 tot 6.24 uur licht op. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) De voorzitter betuigde hierover zijn spijt. Besloten werd om t.z.t. een oproeping voor een voorlooper te doen. Bij de bestuursverkiezing, werden de af tredenden, de heer Joh. Koning en J. Naaste pad, met algemeene stemmen herkozen. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering werden benoemd de heeren D. Kooy en P. Burger. De heer C.' Bommezij vroeg bij de rond vraag waarom de vergaderingen van den bond altijd op dezelfde plaats worden ge houden? Dat het juist een centraal punt moet zijn, vond spr. heelemaal niet noodig. Met algemeene stemmen werd besloten, dat de heer Bommezij dit punt op de bonds vergadering naar voren zal brengen. Na nog enkele besprekingen van huis- houdelijken aard sloot de heer Speets de vergadering.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8