Myra, het elfje eri de booze kabouter Zwartvoet. t JH Italiac n I Ruslai Russi De teri Jkomnciaai THeum £aalste Berichten übucQutiike Stand Speet RUSTENBURG EGMOND AAN ZEE OBDAM UITGEEST STOMPETOREN SCHERMERMORN HEILOO BERGEN Ho. 56 TWEEDE BLAD. DE UITVOER VAN GROVE TUINBOUWPRODUCTEN. Duitschland en Zwitserland de beste afnemers. De uitvoer van grove tuinbouwproduc ten is in de imaand Januari voor wat de kool betreft iets gunstiger geweest dan in de maand Januari van het vorige jaar. Blijkens de cijfers van het Centr. Bureau v. d. Statistiek beliep de uitvoer van witte- kool in Januari j.l. 2618 ton ter waarde van 110.000, tegen 2337 ton in Januari 1939. Deze stijging is voor een groot gedeelte te danken aan de grootere afname door Duitschland, dat i.p.v. 979 ton in Jan. 1939 in Januari van dit jaar 1320 ton afnam. De export na'ar België is beduidend minder ge weest dan in het vorige jaar. De 1048 ton in 1939 zijn ingeschrompeld tot 718 ton in 1940. Zwitserland sloeg een heel wat beter figuur, door de afname te vergrooten van 284 ton tot 543 ton. Bij de gelekool was de situatie al precies eender. Duitschland nam 1325 ton af tegen 834 ton in 1939. België heeft geen enkel geel kooltje geïmporteerd, tegen in Januari van verleden jaar nog 167 ton. De afname door Zwitserland was ook bij dit artikel bedui dend grooter; 474 ton tegen 220 ion in 1939. Bij de roodekool kon een toeneming van den export worden waargenomen met ruim 50 wagons. Duitschland kocht 103 wagons van tien ton meer dan verleden jaar Januari. België bracht het niet verder dan tot 971 ten, tegen 1442 in Januari 1939. De Engel- sche aankoopen zijn bijna gehalveerd. Die van Zwitserland daarentegen gestegen van 358 ton tot 498 ton. De uien-export is ondanks de strenge vorst, vrijwel gelijk gebleven. Duitschland nam 300 ton meer af dan in Jan. 1939, België 740 ton minder. Ierland, dat in Januari 1939 nog 375 ton van ons betrok, kwam nu heele- maal niet op het lijstje voor, evenals de Ver- eenigde Staten van Amerika. De export van peen had practisch niets te beteekenen. Slechts 41 ton werd uitgevoerd, tegen 864 ton in Jan. 1939. De grootste terug gang is te eonstateeren bij Engeland, dat niets afnam tengevolge van het invoerver bod. In Jan. 1939 werd nog 689 ton naar En geland verzonden Visschersvergadering. De zoetwatervisscherijvereeniging Ur- sem en Omstreken hield Zaterdagmiddag te twee uur onder voorzitterschap van den heer Jac. van Ley en Sr. te Obdam een uit stekend bezochte vergadering in het café van den heer J. Kok te Rustenburg. In z'n openingswoord liet de voorzitter uitkomen, dat het de laatste jaren met de zoetwatervisscherij treurig gesteld is ge weest. Tengevolge van de strenge vorst en den grooten sneeuwval is in onze polders nagenoeg alle visch gestorven. Van het Hoofdbestuur was bericht binnen gekomen, dat door Ged. Staten subsidie ge geven zal worden voor pootvisch. De ontvangsten der vereeniging bedroe gen 90.47, de uitgaven 88. Bij de bestuursverkiezing werden de hee- ren Jac. van Leyen Sr. te Obdam en C. Mak te Ursem herkozen. Voor den heer Jac. Edel te Hensbroek werd wegens dienstplicht de heer N. van Leyen te Hensbroek gekozen. Tot afgevaardigde naar de vergadering van den Noordholl. Bond en de hoofdafdeeling werd de heer Jac. v. Leyen gekozen (plaats vervanger de heer C. Mak). De contributie bleef op 3 per jaar be paald. Vervolgens kwam de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering van de Hoofdafdee ling in behandeling; verschillende vereeni- gingen dringen hierin aan op een wekelijk- schen bedrijfssteun van 10, wegens de zeer groote vorstschade aan den vischstand. Een soortgelijke motie werd thans ook door deze vergadering aangenomen. Bij de rondvraag werd door den voorzit ter op een desbetreffende vraag geantwoord, dat van regeeringswege een commissie zal worden ingesteld, die de pachtreductie of kwijting met de polderbesturen zal regelen. Werkverschaffing. De werkverschaffing, die sinds Kerstmis reeds stopgezet is, zal deze week gedeeltelijk weder worden hervat. Er zal begonnen worden met de diepspitregeling, terwijl voorts uitgezonden zal worden naar de cen trale werkverschaffing te Castricum. De overige werkverschaffingsobjecten zullen waarschijnlijk de volgende week weder be ginnen. Vischwater gepacht. De visscherlieden Jac. van Leijen Sr. en C. Stapel, beiden te Obdam, hebben voor den tijd van één jaar het geheele polderwater gepacht. Laatste tooneeluitvoering. De plaatselijke tooneelvereeniging „Kunst naar kracht'' gaf Zondag j.l. in het café van den heer Jac. Stammes alhier de laatste uitvoering voor een goed be zette zaal. Na afloop van het tooneelstuk sprak de heer N. Aay er z'n droefenis over uit dat een stuk cultureel leven voor protestant Obdam verloren ging. De voorzitter der vereeniging, de heer P. Maars, dankte allen die in den loop der jaren steun hadden verleend aan het vaak zoo moei lijke leven van „Kunst naar kracht". Een gezellig bal volgde tot slot. Na ruim 21 jaren heeft „Kunst naar kracht" thans opgehouden te bestaan, doordat het café van den heer Stammes wordt opgeheven. Vele jaren heeft deze vereeniging een min of meer zieltoogend bestaan geleid. Toch heeft zij ook een glorietijd gekend, toen de revue ten tooneele gebracht werd. Onafscheidelijk zijn hieraan verbonden gebleven de namen van mevr. G. Klok- kemeyerMol, (thans woonachtig te Koog aan de Zaan) en de heeren Jac. Broersen, auteur en medespeler (thans te Hoorn), Joh. Swidde, humorist (thans te Alkmaar) en P. Maars te Obdam. De heeren Broersen en Maars zijn van af de oprichting lid geweest. Kunst na Arbeid. Zondagavond gaf de gemengde zapg- vereeniging Kunst na Arbeid in hotel De Ooievaar onder leiding van haar directeur, den heer J. Mienes te Woi'merveer, een openbare uitvoering. De avond werd afgewisseld door een ge mengd dubbel kwartet, genaamd „Ons Ge noegen" van Zaandam, eveneens onder lei ding van genBemden heer Mienes, terwijl tevens optrad de door O. en O. thans alom bekende humorist en conferencier Joop Teunisz. In zijn openingswoord deed de voorzitter, de heer J. Schipper, een beroep op de aan wezigen om toch vooral toe te treden als lid van K. n. A. om haar bestaan zekerder te stellen. Waar de zangvereeniging den laatsten tijd zooveel leden heeft verloren, kon het niet anders of dit moést in den zang tot uitdruk king komen, maar desondanks heeft Kunst na Arbeid ons toch weer een zeer genotvoi- len avond geboden. Ook het genoemde kwar tet bracht mooien zang ten gehoore. Wel was het jammer, dat de bas door plotseling op komende omstandigheden verhinderd was, zoodat het dubbel kwartet met slechts 7 personen moest optreden. Het optreden van Joop Teunisz voldeed aan aller verwachting. Zijn optreden als hu morist, conferencier en rijwielacrobaat was een succes, terwijl hij- als buikspreker zeer veel waardeering mocht ontvangen. Vergadering land- en tuinbouwers. De heer Jb. de Boer Cz. sprak zijn ge noegen uit over de goede opkomst van de leden in café Renses. Bij de ingekomen stukken was een aan vrage van de commissie van correspondenten van den plantenziektenkundigen dienst cm evenals het vorige jaar een subsidie te ont vangen. Het nut er van erkennende, besloot men 2,50 uit te trekken. De secretaris, de heer Vaalburg, meende, dat de actie van de afdeeling terzake van tuinbouwteeltvergunningen bij den minister niet zonder uitwerking was gebleven. Het besluit zal soepeler worden toegepast. Ook was er een bericht om lectuur te verspreiden tot bestrijding van den colora dokever. De voorzitter wekte de leden op, om hiervoor hun krachten te geven. Herkozen tot bestuursleden werden de heeren J. Bakker en C. Wonder. Benoemd tot afgevaardigde naar de vergadering van de L.G.C. de heer C. Madderom. Wegens statutenwijziging zal voortaan niet meer dan één afgev. de vergadering bijwonen. De heer Madderom bracht verslag uit van de jongst gehouden vergadering van de L.G.C. Hij deelde mee, dat de pogingen van den ophaaldienst niet geslaagd zijn, doch men probeert het nog eens. De heer Mantel vroeg naar het opladen naast het parkeerterrein en kreeg ten ant woord, dat dit wel beter zal worden, als het terrein verhard is. De ontvangsten van den penningmeester, den heer Vaalburg, bedroegen 209,11, de uitgaven 247,07; het tekort zit in de uit gave voor een aardappeldenatureermachine, die echter reeds gedeeltelijk afgelost kon worden. De heer v. Saassen wierp een plan op voor het bouwen van een pootaardappelbewaar- plaats. Men achtte dit een groot belang. Een commissie, bestaande uit de heeren Vaalburg, v. Saassen en Wonder, werd be noemd om de onkosten voor bouw en exploi tatie te onderzoeken. Met een dankwoord voor de prettige be sprekingen sloot de voorzitter de vergade ring. Tuinbouwvergadering. Vrijdagavond vergaderde, onder voor zitterschap van den heer 'A. Kluft, de tuinbouwvereeniging „Schermerhorn en Omstreken. De voorzitter memoreerde in zijn ope ning dat de uitkomsten van 1939 slecht waren en dat ook de langdurige strengen winter veel schade heeft berokkend. De rekening van den penningmeester gaf in ontvangsten 174.21, in uitgaven 188.39 aan, nadeelig saldo 14.18. De begrooting 1940 werd vastgesteld in ont vangsten en uitgaven tot een bedrag van 138. Verschillende voorstellen werden gedaan tot verhooging dier begrooting, welke in handen van het bestuur werden gesteld voor uitwerking. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Jonk en Oostwouder, werden herkozen. Besloten werd tot ouderlingen aankoop van de benoodigde hulpmeststoffen. De heer van Langen, assistent bij den voorlichtingsdienst alhier, gaf een verslag over de aangelegde proefveldjes en over de ontsmetting met een sublimaatoplossing tegen knolvoet. SCHEEPVAARTLIJNEN. HollandAmerika-lijn. Blommersdijk 4 Maart n.m. te New York. Maasdam 4 Maart v.m. te Havanna. Rotterdamsche Lloyd. Buitenzorg uitr. 3 Maart 14 u. te Sabang. Martien thuisr. 5 Maart van Batavia. Kota Baroe JNL. 3 Maart te Boston. Voor de eerste keer had in het Bruno- geboui^ een ouderavond plaats, waar de districts-bestuurder, rector Pennock, een mooie rede hield. Daar het onderwerp over de r.k. jeugdvereenigingen ging, waren een vijftal doeken in de zaal opgesteld, die in duidelijke taal aangeven wat de jeugd moet zijn en wat ze wil. De spreker behandelde.' 1. Waarom een vrije jeugdvorming? 2. Hoe? en 3. Waarom? In de pauze werd'thee en koek geser veerd, waarna gelegenheid om van gedach ten te wisselen. Jaarvergadering L.T.B. De Maandagavond gehouden jaarverga dering werd door 27 leden bijgewoond. De voorzitter, de heer J. Sengers, zeide, dat 1839 voor land- en tuinbouw een moeilijk jaar was en 1940 zette'in met nog moeilijker problemen. Tot de boeren en tuinders die nog „van verre blijven" riep spreker: Kom in de organisatie. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd, de ont vangsten en de uitgaven waren 218, nadee lig saldo 1.50. Ingekomen'een mededeeling ingevolge een verzoek van eenige leden dat men wel sprekers van naam kan krijgen, doch dat men niet voor „stoelen en banken wil spreken, men moet minstens 100 bezoekers garandeeren". Het bestuur durfde er niet op ingaan. Het punt „Bijdrage voor bekostiging van de commissie van onderzoek ontwatering van geestgronden" werd door den heer A. Dekker Azn. ingeleid. Het P.W.B. wil een pompstation in de duinen, de tuinders wil len het niet. Nu wordt er een onderzoek in gesteld over de onttrekking van water en deze commissie (contra van het P.W.B.) zal voor haar werkzaamheden voor onderzoek enz. ongeveer 4000 noodig hebben. Nu zul len het Rijk en de Gemeenten bijdragen, doch ook de organisaties vraagt men een minimum-bijdrage a 10. Besloten werd om de contributie met deze bijdrage te ver- hoogen. Hierna hield ir. Th. Arts een inlei ding over alnd- en tuinbouwonderwerpen. waarna gelegenheid tot het stellen van vra gen. Blijkens de nieuw vastgestelde kiezers lijst voor 19401941 bedraagt het aantal kiesgerechtigden voor de verkiezing van leden der Tweede Kamer der;, Staten Gene raal, van de Provicniale Staten en van den gemeenteraad, totaal 3806 tegen 3760 voor 1939—1940. 157. „Zeker wil ik dat doen", antwoordt de wachter vriendelijk. En vlug brengt hij de brief aan den koning. Deze zit juist uit te rusten van een wandeling, in zijn paddestoelentuin. „Eindelijk weet ik dan waar ons elfje Myra is. Opnieuw zal ik naar Zwartvoet laten zoeken", denkt de koning ernstig. „Waar zou hij toch zitten. Aar dig van Koning Wipneus mij_ te schrijven". 158. Direct wordt een wachter het bos ingestuurd om Zwartvoet te zoeken. Ook nu lukt het hem met. Ineens staat hij voor de bosrivier. „Zwartvoet is in het bos van Koning Inktzwam, aan de overkant van deze rivier", hoort het kaboutertje plotseling, en meteen ziet hij een grote dikke baars voor zich opduiken. „Moet ik naar de overkant?'-' vraagt de wachter aan de vis. DE BOMBARDEERING VAN NEDERLANDSCHE SCHEPEN. Regeeringsmaatregelen, zoodra de feiten geheel bekend zijn. Naar aanleiding van de aanvallen van vreemde vliegtuigen op Neder- landsche schepen in de Noordzee, •wordt te bevoegder plaatse verno men, dat de regeering op dit oogen- blik nog niet over nadere gegevens beschikt dan de mededeelingen, in de pers over het gebeurde verbreid. Zij zal echter niet nalaten om, zoodra haar authentieke gegevens ten dienste staan, de stappen te ondernemen, welke ter bescherming van onze scheepvaart tegen derge lijke aanvallen, noodig kunnen blij ken. DE VERMISSING VAN DE „RIJNSTROOM." Een leeg vlot opgepikt. Vanochtend is, komende van Caen, het Nederlandsche m.s. „Vrede" te IJmuiden gearriveerd, dat een ledig vlot, afkomstig van het m.s. „Rijnstroom", had opgepikt. Dti vlot was reeds eerder door andere schepen op de Noordzee gesignaleerd. Over de „Rijnstroom" zijn bij de Hollandsche Stoomboot Maatschappij geen nadere be richten ontvangen. Aan de Nederlandsche marine is gisteren verzocht zoo mogelijk maatregelen te nemen ter opsporing van het schip. Ook tot de Britsche autoriteiten is een dergelijk verzoek gericht. VISCHKOTTER ONTMOET DRIJVENDE MIJN. De vischkotter K. W. 10 heeft op zijn laat ste reis een drijvende mijn ontmoet. Een der opvarenden slaagde erin de mijn met behulp van een stok af te duwen, zoodat het schip hiervan geen hinder ondervond. De man viel tijdens deze manoeuvre in het water. Met veel moeite slaagden de andere opvarenden er in hem te redden. NIEUW PLAN VOOR DEN V.P.R.O. Door de ontwikkeling van zijn werk daar toe gedwongen heeft de V.P.R.O. het besluit genomen over te gaan tot het bouwen van een nieuwe studio. Door enkele vrienden daartoe in staat gesteld, heeft de V.P.R.O. in Hilversum een terrein gekocht. Aangezien de V.P.R.O. zijn werk altijd heeft be schouwd in verband met het geheele vrij zinnig protestantisme, is ook nu het contact voortgezet met de vrijzinnig-protestantsche groepen in ons land teneinde te onderzoeken of en in hoeverre ook dit nieuwe gebouw dienstbaar zou zijn te maken aan de belan gen van het vrijzinnig protestantisme in zijn geheel. Zondagavond om 6.30 uur zal de voorzit ster van den V.P.R.O., dr. Nicolette A. Brui ning, voor de microfoon van den V.P.R.O. de luisteraars nader inlichten over de bedoe ling van dit besluit en over de plannen, die het V.P.R.O.-bestuur daaromtrent koestert. DE VERBINDING MET URK EN MARKEN. Tengevolge van verandering van de wind richting zijn rondom Urk groote ijsvelden komen aandrijven. Hierdoor is de verbin ding met den vasten wal weer onmogelijk. In het ijs tusschen Marken en Monniken dam is thans een groote scheur ontstaan, waardoor de verbinding van het eiland met den vasten wal groote moeilijkheden op levert. Vanochtend is men er nog in ge slaagd, een tocht met de ijsslede naar Mon nikendam te maken. Wanneer de scheur breeder wordt, zal het niet meer mogelijk zijn het eiland over het ijs te bereiken. Het is in verband met den toestand van het ijs buitengewoon gevaarlijk, zich te voet van Monnikendam naar Marken te begeven. DE 42STE JAARBEURS GEOPEND. Een week vroeger dan in andere jaren is vanmorgen te Utrecht, onder, de om standigheden in aanmerking nemende, alleszins bevredigende belangstelling de 42ste Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs geopend. DOODELIJK VERKEERSONGELUK. Gistermiddag is te Heerde een verkeers ongeluk gebeurd, waarbij een landbouwer om het leven is gekomen. De landbouwer P. K. reed per fiets over den Kanaaldijk. Door nog niet opgehelder de oorzaak is de man door een expeditie- auto uit Wapenveld gegrepen en onmid dellijk gedood. Het slachtoffer was 27 jaar en vader van twee kinderen. HAVENHOOFD VERNIELD. Gisteravond is tijdens den noordwester- slwm het havenhoofd te Elburg door het kruiende ijs totaal vernield. AMERIKAANSCHE PERS PESSI MISTISCH TEN AANZIEN VAN WELLES ZENDING. Naar aanleiding van de Eurepeesche reis van SumnerWelles schrijft de „Boston Herald": „De Kans, dat de reis van Sumner Welles tot eenig resultaat van be- teekenis zal leiden is ongelukkkig niet groot.' De „Boston Postspreken over de ehchen, die Duitschland gesteld zou Heb ben, schrijft: „Indien dit Duitsch'ands vredesvoorwaarden zijn, is het stellig nutteloos een vredesactie te beginnen of zelfs maar te overwegen. De Duitsche op vatting van den vrede leert de wereld ge noegzaam, wat er zal gebeuren, indien Duitschland overwint." De „Washington Star" zegt: „Hitiers voorstellen beteekenen voorwaarden, die de Westelijke mogendheden niet in over weging kunnen nemen, tenzij zij bereid zouden zijn politieke zelfmoord te plegen en de wereldhegemonie aan de nationaal- socialistische autocratie te vertrouwen." De .Washington Post" tenslotte schrijft, dat Hitier niet gebluft heeft en dat daaruit volgt, dat de missie van Sumner Welles, voor zoover zij wellicht als een peilen van de vredeskansen beschouwd moest wor den, geëindigd is,. Een foto van dr. Meihuizen, die in de plaats van dr. Roos van den Berg benoemd is tot leider van de Nederlandsche ambulance voor Finland. OUDE VROUW VERBRAND. De alleenwonende 87-jarige weduwe K. Wuffen te Eemster, gemeente Dwingelo, werd Zondagavond door een harer zoons die haar eenige malen per dag komt bezoeken, brandend in haar woning aangetroffen. De kamer stond vol rook. De oude vrouw is vermoedelijk met haar kleeren te dicht bij den kachel gekomen en in brand geraakt. Hoewel de vlammen onmiddellijk werden gedoofd, kwam de hulp te laat en is de vrouw aan de gevolgen bezweken. ALKMAAR. GEBOREN: Jacobus J. J., z. van Cornelis Jong en C. Kuipers. Gerardus P., z. van Simon Schouten en C. de Haan. OVERLEDEN: Hans J. Kroon 1 jaar. Pietje Versluis, gehuwd met D. Kooij, 64 jaar. SINT PANCRAS (Febr.) Geboren: Alida Tine d. van K. Franke en A. de Geus. Abram Aris z. van L. Kout en I. Bakker. Eduard Arthur z. van F. Koornstra en R. Kloosterboer. Dick z. van G. Tol en M. M. P. Schoone. Getrouwd: A. Bruin en M. C. Ursem. Overleden: Gerrit Ploeger, 82 jaar. Worstelen DEMONSTRATIE VAN S.S.S. De Alkmaarsche krachtsportvereeniging „Sport Staalt Spieren" heeft voor een tot in alle hoeken gevulde cantine op het Oude Ziekenhuisterrein worstelen en gewichthef fen gedemonstreerd voor de alhier geleger de militairen. Het is een avond geworden die in alle opzichten geslaagd mag heeten. Na een openingswoord van majoor van der Drift werd een aanvang gemaakt met het worstelen, wat bij de militairen bizonder in den smaak viel, gezien het luide ap plaus. Het worstelen werd afgewisseld door gewichtheffen, waarin zeer goede resulta ten werden bereikt. De voorzitter der tech nische commissie van den Ned. Krachtsport bond, de heer Leloux uit Amsterdam, was ook tegenwoordig en heeft verschillende technische worstelgrepen laten demonstree- ren en op zeer juiste en duidelijke wijze aan de militairen toegelicht. Aan het slot van den avond sprak majoor van der Drift nog een kort woord en bood tevens S.S.S. een mooien herinneringsbeker aan voor den zeer goed geslaagden avond. Wielrennen A. S. V. VICTRIX. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag haar voorlaatsten wedstrijd op de home-trai ners laten verrijden. Vanwege de a.s. revan chewedstrijd was de animo nogal groot. Ook zagen wij C. Jongert nog trainen, daar die het Zaterdag op moet nemen tegen zijn ri vaal op de schaats, Sam Schut. De uitslagen luiden: A-klasse 2 x 1500 m.: Blok 2.6, Jan Ottenbros 2.8.1, Jb. Lute 2.8.3, Hiemstra 2.11.1, Schipper 2.11.3; ti-klasse 2 x 1250 m.: de Haan 1.55.1; C-klasse 2 x 500 m.: Lute 54.4, Zonneveld 55.3, P. Wante 56.3; Junioren 2 x 400 m.: Pronk 50.1, Stroom- berg 50.2, J. Wante 52.2, Horn 53.2, Blokker 56.2, v. d. Aakster 57.2. Voetbal A.s. Zondag speelt volgens het program ma: Alcmaria uit tegen Purmersteijn, terwijl de Alkm. Boys thuis spelen tegen Zaandijk. Dammen OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. De partij Ligthart-van Dartelen, gespeeld voor de elfde ronde van het tornooi om het kampioenschap van Nederland, eindigde in remise. ZUIDSCHARWOUDE. Maandagavond speelde Damlust alhier een wedstrijd om den Uytenboogaart-beker tegen W.D.O. van Alkmaar. De voorloopige uitslag was 1713 voor W.D.O. en twee af gebroken partijen. De persoonlijke resultaten volgen hieronder: Damlust W.D.O. G. HuitemaP. Veen 02 J. HuitemaJ. Amelsbeek afg. P. KomenG. Smit 11 Jac. GrootjesTimmerman 02 J. PluisterMr. Dammer 02 P. SchuffelenH. Linders 11 G. VrolingJb. Strijbis 11 G. EngelH. Kruider 20 Jb. v. d. Welle Jr.Ploeger afg. W. KuiperJb. Hartog 11 K. WitsenC. Jol 02 Jb. v. d. Welle Sr.—C. Ton 2—0 Jb. BekkerB. Luitjes 02 N. BruinJ. Homma 20 J. WeelJ. Kaal 02 G. BakkerC. v. Beekom 11 P. BalderA. J. Sips 20 13—17 In het Brit sprake geki die als neu worden aai Italiaanschi neemt aan United Prei leveren en waarbij box In Italië s waren gelai als een onvi nal Zeitung kerd zijn De Sov deeld, dat r thans in Ru den koers laten vallen leedwezen 1 Teneini niet verder van de baai heen te trel stookt en sl: (Van on: Ee: we wo Nu is de straf wachting van de maar een dag of ren, haar vierde De eerste maai heéle linie zoo'n stand te zien, da en zijn Onoverw klap werd toegel: historische beteel In de tweede ma: sche overwinning vajarvi, die echt eindelijk tot het dat zij, ondanks hunner troepen, fronten tegelijk I hun kracht gecor king van het hoi Landengte en zi, successen behaalx ten koste van we materiaal. Den Westelijke heimlinie hebben opgegeven, zij tr< geleidelijk, maar zich nu, bij den ii moet afvragen oi slissend is geweei de Finnen zullen ken, steeds verde: hun voornaamste is, óf dat zij opnie Russischen opmar tijd te winnen, h ders dan uitstel v maar toch ook d< de internationale komt. Het is mogelijk op het gevaar, aa raken en onder op z(jn minst gei gevolgen van hel het Finsche volk zijn vrijheidswil geheel Finland af; van zijn weermac is door de jongsti gebieden, waarov hebben, op het i na door zijn troep Maar het is nie Finschen veldtocl troepen aan de E roode vaan te He al hoort men al over Kuusinen, c president voor Fi

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8