Agenda yVeerAecidit Jïcouiaciaai Tlieuuts VRAAG EN AANBOD f De mijnen aan onze kust. De aanvaring van de O 11. Het uitbreidingsplan te Bergen in hoofdzaak goedgekeurd. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent pea* vijf regels, BERGEN NOORDSCHARWOUDE LANGE EGMOND EERSTE BLAD. EERST Alkmaar, Woensdag. Mijn te Callantsoog ontploft. Groote schade. Zooals wij reeds gisteren mededeelden, bracht de stevige Noord-Wester een aantal mijnen aan onze kust. Te Callantsoog kwam vannacht om één uur zoo'n gevaarlijk projectiel tot ontplof- ting. De slag was oorverdoovend en de schildwacht van de kustbewaking, die een enorme vuurzuil zag opstijgen, schrok ge weldig. De ontploffing had plaats 100 meter ten Zuiden van het dorp, bij zeer hoog water en heeft in het dorp belangrijke schade aange richt. Van vele huizen sprongen de ruiten. Vooral het hotel-pension „De groote villa" werd zeer gehavend. Een vijftal groote spie gelruiten werd met de kozijnen uit den gevel geslagen. Ook de spiegelruiten van het woonhuis van den burgemeester werden verbrijzeld. Van het café „De Waard", thans militair tehuis, en van het café „De Haan" bleef aan den Westkant geen ruit meer heel, ter wijl de pannen op de daken door elkander liggen. Van een door militairen bewoond huis is een deel van het plafond neergeko men en het dak doorgezakt. De in de bar slapende militairen werden opgeschrikt, doordat de koffers, de melkfleschjes en an dere goederen, tengevolge van den lucht druk, op htm kooien werden geworpen. Het geheele dorp werd gewekt en in den nacht zag men reeds verschillende gedu peerde eigenaars voorzieningen treffen. Ver moed wordt, dat de mijn tegen een golfbre ker is geslagen en daardoor tot ontploffing is gekomen. Op het strand bleef slechts een groote zwarte plek zichtbaar. Het gat, dat was ontstaan, is weer dichtgespoeld. Bij paal 25 te Petten spoelde eveneens een mijn aan, terwijl bij het wrak van de vroegere „Prins George" een mijn zonk. Langs de zeewering tusschen Petten en Camperduin spoelden twee mijnen aan. Met het oog op het gevaar werd de weg Petten Camperduin door militairen voor het ver keer gesloten. Het café-restaurant van den heer Minke- ma te Camperduin, dat gister, met het oog op het gevaar van twee aanspoelende mij nen, ontruimd werd, is aan een groot gevaar ontsnapt. In de onmiddellijke nabijheid van dit moderne gebouw, vanwaaruit men een prachtig uitzicht op zee heeft, bevinden zich ook een paar golfbrekers. De twee mijnen dansten op de golven van de door een ste- vigen Noord-Wester bewogen zee over deze golfbrekers en dreigden elk oogenblik tot ontploffing te komen. De militairen zetten de omgeving af en des middags werd het gevaar bezworen toen de beide mijnen en kele meters links van de trap, tegenover het zomerhuis van den burgemeester, op het strand werden geworpen en bij eb in rust kwamen. Reeds 's middags om drie uur arriveerden militaire deskundigen uit den Helder om de mijnen te demonteeren. Des nachts spoelden daar nog een paar mijnen aan en slaagden de militairen erin drie van de vier te demonteeren. Hedenmiddag zal de vierde mijn ontladen worden. Het café-restaurant Minkema is weer in gebruik genomen. Het mijnengevaar langs onze kust is bij stormweer, vooral daar waar er kans be staat, dat de voelhoorns door de golfbrekers geraakt worden, niet gering. Wel behooren de mijnen, wanneer ze losgeslagen zijn, zoo geconstrueerd te zijn, dat ze onschadelijk zijn, doch de ontploffingen te den Helder, Huisduinen en Callantsoog hebben wel ge leerd, dat dit niet het geval is. GESLAAGD. Bij de examens voor stenografie en machineschrijven, gehouden op 5 Maart, te Amsterdam, onder leiding van den ont werper, den heer A. W. Groote, slaagden: voor kantoorstenograaf, 130 lettergrepen per minuut, de dames T. Carels te Heiloo, (met lof), R. v. d. Berg en C. Zweedijk te Alkmaar en -de heer Th. J. Brommer te Bergen. Voor stenografie Engelsch: de dames A. Schuur (met lof) en T. Volkers te Alkmaar. Voor machineschrijven: de dames G. Hermes met 264 letteraanslagen per mi nuut, W. Oostrom met 234, A. Kreb met 218. I. Köhlbrugge met 216, A. v. Vuure met 223, M. Deurloo .net 219, J. Voort huizen met 221 en de heeren G. Melgers met 211 en B. v. d. Berg met 250 letter aanslagen per minuut; al deze geslaagden wonen te Alkmaar. Voor het examen van de Ver. van leer aren, onlangs te Alkmaar gehouden, slaag de mej. M. Hekket te Alkmaar voor het diploma typiste. BIJZONDER LAGER ONDERWIJS. In bijlage 17 stellen B. en W. voor de ver goeding voor de bijzondere scholen over het jaar 1937 vast te stellen voor het lager on derwijs op 14.07 per leerling en voor het u.l.o. op 19.20 per leerling en voor het vak onderwijs op 2.04 per leerling. Voorts stellen B. en W. voor aan de bijzon dere scholen voor het jaar 1940 de gebrui kelijke voorschotten te verstrekken. VERKOOP GROND. In bijlage 19 stellen B. en W. den raad voor aan den heer J. Glas te Heiloo 36 m2. aan de Houtmanstraat voor 138 te ver- koopen. Voorgesteld wordt voorts 1211 m2. terrein aan de Reekerstraat voor f 9082,50 te ver- koopen aan Gebr. D. en L. Schoonewil en C. Jonker te Alkmaar, De toedracht van het gebeurde. Over de reeds elders gemelde aanvaring van de onderzeeboot O. 11, juist buiten de haven van den Helder, vernemen we nog het volgende: De onderzeeboot werd aangevaren door de marinesleepboot „Amsterdam", op het oogenblik, dat een filmoperateur van de maatschappij Cinetone op den commanda- toren van de O. 11 bezig was met het maken van opnamen van het uitvaren van een aan tal onderzeebooten voor de film „Ergens in Nederland". De O. 9 was reeds het zeegat uit. De film operateur sprong na de aanvaring over boord en wist zwemmende den kant te be reiken. Enkele films zijn verloren gegaan. Onmiddellijk was de O. 11 door motor sloepen omringd. Door alle tanks leeg te blazen vermoedelijk ook olietanks, want spoedig dreef een zwarte oliemassa op de- golven kwam de onderzeeër dadelijk weer gedeeltelijk boven water. De veertien man schappen, die zich op het oogenblik van de aanvaring op het dek bevonden, waren te water gesprongen en inmiddels door de sloe pen aan boord genomen. Tevergeefs trachtte meh van den kant af met een tros den half onder water liggenden onderzeeër naar den kant te sleepen. Terwijl de boot dwars voor den haveningang lag, met den boeg in den bodem en den achtersteven om hoog, zoodat de commandotoren nog boven het water uitstak, werd de bemanning, die zich nog in het bin nenste van de boot bevond, via den toren van boord gehaald en met sloepen naar den wal vervoerd, waar ziekenauto's gereed stonden om haar naar het marinehospitaal over te brengen. De geredden werden door familieleden en vrienden met hun behoud geluk gewenscht. De commandant der marine, schout bij nacht H. Jolles en kapitein ter zee J. G. van den Berg, chef van den staf der zeemacht in de stelling van Den Helder, begaven zich in een van de sloepen om het reddingswerk van nabij gade te slaan en de leiding daar van op zich te nemen. Enkele manschappen, die zwemmende het fort Harssens hadden- weten te bereiken, zijn later, in dekens ge wikkeld, per motorboot naar het hospitaal gebracht. Toen alle manschappen, voor zoo ver zij bereikbaar waren, van den onder zeeër waren gered, werd de O. 11 door een marinesleepboot omgetrokken, zoodat het vaartuig niet meer dwars voor de haven lag, doch recht voor de haven. Met alle hulp, die aanwezig was de sleepbooten „Amsterdam" en de „Hector", de reddingboot „Dorus Rijkers" en enkele marinesleepbooten probeert men nu de O. 11 naar ondiep water te sloepen, teneinde den voorsteven boven water te krij gen en zich zekerheid te verschaf fen, omtrent het lot van de twee opvarenden, die zich nog steeds in een der boegcompartimenten be vinden. Het ziet er echter niet naar uit, dat men hierin zal slagen. Het schijnt, dat de O. 11 dieper in den modder wegzakt. Intusschen bevinden zich tien schepen voor den haveningang, welke niet naar buiten mochten varen. Ook de Texelsche boot, die voor het vertrek gereed lag, kon niet uitvaren. Nog een derde vermiste. Nader vernemen wij, dat zich nog een derde vermiste in de O. 11 be vindt, omtrent wiens toestand men nog in het onzekere verkeert. Men is er tot dusverre nog niet in geslaagd de O. 11 van zijn plaats te sleepen. Een drijvende bok van de marinewerf is ter plaatse gearri veerd en men zal nu trachten den voorsteven te lichten. Zooals men weet keurden Ged. Staten het door den raad in 1938 vastgestelde uitbreidingsplan goed. Bij dit uitbrei dingsplan werd o.m. bepaald, dat de be- bouwingsbreedte aan de buitenwegen op 150 M. breedte werd gesteld, terwijl ten aan zien van de terreinen om 't Oude Hof werd vastgesteld, dat daar slechts gebouwd mocht worden in nader overleg met de gemeente, hetgeen practisch beteekende, dat daar zelfs, zonder toestemming van het gemeentebestuur, geen landhuis kon worden gebouwd en de vestiging van kapitaalkrachtigen werd tegengegaan. De familie van Reenen, die dit prachtige ge bied steeds voor het publiek heeft open gesteld en wel heeft bewezen daarvan geen villapark te willen maken, was over deze beperking van haar eigendom ten zeerste ontstemd en ging bij de Kroon tegen deze beslissing in beroep. Dit geschiedde ook door landeigenaren aan den Bergerweg en andere ontworpen wegen, die een bebouwingsbreedte van 50 M. wenschten. De Kroon heeft heden een beslissing ge nomen en in hoofdzaak het uitbreidings plan goedgekeurd. De goedkeuring werd echter onthouden aan het plan voor zoo ver het de perceelen van den heer J. van Reenen betreft, zoodat de Kroon de fami lie van Reenen in het gelijk heeft gesteld. Ook voor de ontworpen verkeersweg Bergerweg naar Schoorl werd de goed keuring aan het plan onthouden. LICHT OP! Voor rijwielen, motomjtuigen en andere voertuigen van 18.18 lot 6.04 uur licht op. Bioscopen. City-theater, half 8, hoofdnummer Kouwe drukte (amus.); hoofdrol George Formby. Toegang voor eiken leeftijd. (Geprolon geerd). Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Bel Ami (rom.); hoofdrollen Willy Forst, Johannes Riemann, Olga Tschechowa e.a. Toegang boven 18 jaar. Donderdag geen voorstelling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Sterren gaan naar Hollywood (rom. revue film); hoofdrollen Joan Crawford, James Stewart, Lew Ayres en Lewis Stone. Toe- gang voor alle leeftijden. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Mr. Moto op het eiland des doods (detective verhaal) hoofdrol Peter Lorre. Toegang bo ven 14 jaar. Woensdag 6 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, N.R.V.-avond, licht beelden en films wandeltoerisme en berg sport. 8.15 uur, dancing Harmonie, literaire avond; spreker dr. Ritter. Kapelkerk, uitvoering Johannes Passion door Toonkunst. 8 uur, in Nap's teekeninstituut, Wester- weg 322, lezing met lichtbeelden over Griek- sche kunst. i 8 uur, „De oude Prins" te Bergen, verg. afd. Roode Kruis voor Bergen en Schoorl. Donderdag 7 Maart. 8 uur, Harmonie, jubileum-avond Nazorg. 8 uur, de Unie, voordracht van prof. Da- gens voor het Genootschap Nederland Frankrijk. 8 uur, in de luth. kerk, lezing met licht beelden over Indië voor den Ev. Luth. kring. 8.30 uur, r.k. kerk Nassaulaan, derde con ferentie voor niet-katholieken. 8.15 uur, De Rustende Jager te Heiloo, uit voering 't Ontluikende Roosje. STENCILS EN INKT artikel van vertrouwen P.O.A. n.v. PAYGLOP 18. VERBETERING ARBEIDERS WONINGEN. Aan eigenaren van arbedeirswoningen, welke verbetering behoeven, kan */3 van de kosten tot een maximum van 320 per woning worden vergoed. Het Rijk draagt in deze subsidie 3/4 bij, als de gemeente 1/4 betaalt. B. en W. stellen voor aan den heer Vennik voor het perceel Landstraat 29 een bijdrage van 216.28 toe te kennen; aan den heer Timmerman voor de ver bouwing van bet perceel Molenbuurt 31 een bijdrage van 219 en aan den heer Bruin voor de perceelen 2e Kanaalstraat nos. 1, 3, 5, 7, 9, 11 en 13 voor verbetering een bijdrage te verleenen van 862.75. Zooals gezegd komt 1/4 van de genoemde bedragen voor rekening van de gemeente. Voorts stellen B. en W. voor aan den heer Velthuys voor verbetering van de perceelen Baanpad 22, 24, 26, 28 en 30 een bijdrage toe te kennen van 503.95. In de genoemde perceelen'zal het tonnenstelsel door closets worden vervangen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 27 FEBRUARI TOT 5 MAART 1940. Nieuwe zaken: Zuidscharwoude: Firma P. en K. de Geus, B 62a, tuinbouw- en bloemb. kweekers. Bestuurswijzigingen: Alkmaar: N.V. van Onroerende goederen „Nooit Gedacht", Kennemerstraatweg 49. Broek op Langendijk: Ver. voor Zieken- huisverpleging, Lagebrug 205. Castricum: Coöp. Boerenleenbank te Cas- tricum. Schoutenbosch 87. Texel: N. V. Texels Eigen Stoomboot On derneming. Schildereinde 40. Andere wijzigingen: Den Helder: H. de Haan te Alkmaar, St. Annastraat 9, grossierderij in galanteriën; fil. gevestigd te Den Helder, Californië- straat 3. Opheffingen: Alkmaar: Mej. T. Jaarsma, Oudegracht 271, winkel in handwerken enz. Zijpe: M. F. Tolsma, Ruigeweg D 15 te St. Maartensbrug, handel in rijwielen enz. DE KERMIS GAAT DOOR. Vragen van den heer Hoijtink. Aan B. en W. dezer gemeente is door den heer Hoijtink, lid van den gemeenteraad, gevraagd hem de onderstaande vragen schriftelijk te willen beantwoorden: 1. Is het juist, dat B. en W. op Dinsdag 5 Maart 1940 bij openbare inschrijving zul len doen verpachten, de terreinen voor standplaatsen van kermisinrichtingen? 2. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, willen B. en W. dan mededee- len: a. of het college, zij het in beginsel, be sloten heeft, de kermis in 1940 te doen door gaan; b. of naar het oordeel van het college de kermis in 1940 negen dagen moet duren? 3. Indien ook deze vraag bevestigend wordt beantwoord, achten B. en W. het on der 2a bedoelde besluit en de onder 2b be doelde opvatting in overeenstemming met de beschouwingen, omtrent deze materie ge houden, en met de toezeggingen, gedaan bij gelegenheid van de behandeling van de ge- meentebegrootingen voor 1939 en 1940? 4. Is het college bereid, de voorgenomen openbare verpachting op te schorten, totdat de raad in zijn e. v. openbare vergadering de gelegenheid heeft gekregen, alsnog zijn standpunt inzake de onderhavige kwetsie te bepalen? Antwoord van B. en W. B. en W. antwoorden op deze vragen het volgende: ALKMAAR, 5 Maart 1940. Aan den heer G. H. Hoijtink, lid van den raad, alhier. Naar aanleiding van uw bovenaangehaai- den brief, deelen wij u mede, dat wij de daarbij gestelde vragen als volgt beant woorden: 1. Heden heeft de verpachting van de standplaatsen voor de kermis 1940 plaats ge had. 2. a. Ja. 2. b. Ja. 3. Het lijkt ons, in verband met de bijzon dere en onzekere tijdsomstandigheden, thans niet de geschikte tijd om een verandering in den duur en het tijdstip van de kermis te bevorderen. Wij geven er de voorkeur aan, hiermede te wachten, totdat weer normale tijden zijn aangebroken. 4. Aangezien voor de gunning een termijn is bepaald van 14 dagen, was er voor het opschorten van de verpachting naar onze meening geen aanleiding. Burgemeester en wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. EEN BOTSING TEGEN EEN STEIGER. Hedenmorgen omstreeks acht uur moest het kustvaartuig Kunlabori, schipper Teck- mann, stoppen voor de vlotbrug. Doordat de schakelinrichting van den scheepsmotor defect raakte, liep het schip uit zijn roer en botste tegen een steiger van de gemeente aldaar, die licht beschadigd werd. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) Ritsema stofzuiger te koop, 5. ASTERSTRAAT 9. Naaimachines te koop Prima Hand- naaimachine met garantie voor 5, Singer 8, Gritzner 16,- Naumann 15, Pfaff 9 enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Het Naaimachine Huis. Gebr. Handm. als nieuw. Koopje. Gebr. Singer, Pfaff 15 met garantie.. J. H. DE BOER, Geestersingel 48, Alkmaar. Te koop uit netten inboedel: 1 p. Le dikant voor 1.50, 2 p. Ledikant 4.50, pracht Veerenbed, Canapé met 2 crapauds (rood pluche). Koopjes. Closetstoelen. DEKKER, Spoorstr, 5. Gevraagd A. S. W. Keukengeyser W. 735 moet goed in orde zijn. J. KEIJSPER, v. d. Woudestraat 31. Ter overname: z. g. a. n. bl. jongens pakje 11 j., 2 bl. garbardine regen jasjes, mooie lichte mantel 10 jr. en grijze demi. Adres te bevr. bur. v. d. bl. Aangeboden: 3 deurs eiken Boeken- VERDRONKENOORD 5. Te koop een z. g. a. n. Wieg. NIEUWPOORTSLAAN 54. Gevraagd: Babybox met vloer, uiterste prijsopgave. BRUIN, Raadhuisweg 40, Heiloo. Tel. 2001. Te koop: boekenkast, radio met gra- mofoon, waterfilter, theekastje 3, gr. schuiftafel 2.50, gastafel, nacht kastjes, div. glasplaten 1 p. st, enz. Rijksweg 75, Limmen, telef. 221. Inkoop van Fiesschen, Jampotten, Couranten, Lompen en Metalen, Kachels, Fornuizen, Meubelen, Hee ren- en Dameskleeding, enz., zeer hooge prijzen. Wordt afgehaald. RAMEN 2. Te koop: Motorrijwiel D.K.W.-R.T. prima 115 en div. auto-onderdeelen, ruiten, kussens enz. RIJKSWEG 75, Limmen, telefoon 221. Voor lompen, metalen, oud ijzer, oude rijwielen, naaimachines, huisboedels, oude kachels en fornuizen betalen wij de hoogste waarde. Adres FNIDSEN No. 91. Te koop: een z. g. a. n. Crapaudstel, bestaande uit 2 Crapauds en 4 stoelen, en duivenkooi (villabouw). Adres BOULEVARD 3, Egmond aan Zee. Te koop: een electr. Waschmachine merk „Miele" en een electr. straal- kachel, alles in prima staat. Adres HOFPLEIN 35. Te koop: z. g. a. n. Jongensrijwiel 16 en Meisjesrijwiel 8.50, leeftijd 12 tot 16 jaar. FORESTUSSTRAAT 27. Te koop: 4 pers. kampeertent (merk Wortelboer), geheel compleet, plus een kampeerkist met toebehooren. LANGESTRAAT 42. Goede piano aangeb. wegens aan schaffing vleugel (billijk). Tel. 3887 o'f brieven letter T 850 bur. v. d. blad. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Voor de kuststrook: Meest matige noordwestelijke tot zuidwes telijke wind, gedeeltelijk bewolkt, overwe gend droog, weinig verandering in tempe ratuur. Voor het binnenland: Des nachts lichte vorst, overdag iets zachter, plaatselijk ochtendmist, wisselende bewol king, overwegend droog, zwakke tot matige noordwestelijke tot zuidwestelijke wind. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Het gebied van hoogen luchtdruk, waar van de kern met barometerstanden boven 1030 mbar nabij Schotland en Ierland is gelegen, trekt langzaam in zuidooste lijke richting en neemt daarbij in beteeke- nis af. Een'nieuwe depressie van 1010 mbar, die snel in diepte toeneemt, nadert thans IJsland. Daar is het veel zachter geworden tengevolge van het feit, dat de wind naar het zuiden is gedraaid en dus warme lucht wordt aangevoerd. Plaatselijk steeg de tem peratuur er 13 graden. Aan de zuidkust is eenige regen gevallen. De diepe depressie, die gisteren over noordoost-Duitschland ge legen was, is naar Rusland getrokken. Dientengevolge is het luchtdrukverval over Duitschland en de Noordzee sterk afgeno men en zijn de stormen bedaard. In ons land komen lichte buien voor, die nergens meer dan 1 mm neerslag veroorzaakten. In de oostelijke provinciën is de temperatuur in den nacht nog tot onder het vriespunt ge daald. Ten westen van de Azoren is een vrijwel stationnair minimum gelegen met luchtdrukwaarden onder 990 mbar. Het ver oorzaakt daar regen met plaatselijk onweer. Te Ponta Delgada viel gisteren overdag 24 mm. Over midden-Italië ligt een depressie, die daar plaatselijk veel wind veroorzaakt. In Hongarije valt sneeuw bij lichte tot ma tige vorst. Gevonden, Diverse handschoenen en wanten; rijwiel- taschje; cypersche poes; dun groen mutsje; zwarte handpomp; bruine vulpen; diverse portemonnaies; Lipssleutel; rood-groene de ken; bril in hoornen montuur; paar schaat sen; rozenkransen; vijf bussen appelstroop en een pot haring; zes pakken braadvet; fox- terrier; belastingplaatje met naam; klein, zwart-bruin hondje; blauw kindertaschje met witte stipjes; gegalvaniseerd teiltje. KOEDIJK (Febr.) Geboren: Johannes Cornelis z. van G. de Goede en J. P. Bibo. Overleden: Guurtje Zijp, 76 j., echtg, van H. Beers. Marijtje Roos, 72 j., echtg. van J. Joman. Maartje Ellen, 71 j., echtg. van R. Rijgers. 40-jarig bestaan Onderling Hulpbetoon. De ziekenkas „Onderling Hulpbetoon" alhier hield Maandagavond in „Concordia" haar veertigste algemeene jaarvergade ring. Een flink aantal leden was aanwezig. Ook vertegenwoordigers van de zusterver- eeniging Hulp in Nood te Oudkarspel en van de Vereen, v. Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten" gaven acte de presence. De heer J. Kuiper, voorzitter, opende de vergadering, waarbij hij memoreerde, hoe veertig jaar geleden tot de oprichting der vereeniging was besloten op initiatief van ds. Fleischer, .destijds predikant te Broek op Langendijk. De oprichtingsvergadering werd geleid door wijlen den heer J. H. Keizer. Den pioniers dankte spr. hartelijk voor hun initiatief. Hij herdacht vervol gens met zeer waardeerende woorden het overleden bestuurslid, den heer D. Kan sen, die zeer veel voor de vereeniging heeft gedaan en zoo gaarne het 40-jarig jubileum der vereeniging had willen meevieren en zoo mogelijk zijn eigen 25-jarig jubileum. De aanwezigen betrachtten eenige oogen- blikken stilte ter nagedachtenis aan den overledene. Na vaststelling der notulen sprak de heer G. Yff, voorzitter van Hulp in Nood te Oudkarspel, de jubileerende vereeniging toe en overhandigde een bloemenhulde, waarvoor de voorzitter zeer erkentelijk was. De voorzitter doelde mede, dat men, sa- mer. met „Onderling Hulpbetoon" aan de familie Kansen een krans had aangeboden. Aan de orde kwam de rekening van den penningmeester, den heer K. van Dijk. De ontvangsten waren 2170.71 geweest, de uitgaven 2009.37, kassaldo alzoo 161.34. De reserve is gestegen van 4015.43 tot 4566.38. Aan ziekengelden is 936.30 uitgekeerd. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de aftredende heeren K. de Vries en K. van Dijk met zoo goed als algemeene stem men werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Kansen, koos men den heer J. Langedijk, Deze nam de benoeming aan, daar hij er een bewijs van waardeering zag voor hetgeen door zijn schoonvader, wijlen de heer Kansen, voor de vereeniging is ge daan. Spr. dankte de vereeniging voor de laatste eer, den overledene bewezen. i Hierna sprak de „Draagt Elkanders Ootjers, een felicit: vereeniging, welke gen van bloemen. In het jaarverste van den heer Kanse leden van de vereei 188 gedaald, waarva leden. Op voorstel van bodeloon ongewijzig heer A. Boot is we bode benoemd. Het bestuur steld te verhoogen en tot 9.90 per wee en 4.95 /oor de v de halve leden tot weken en 2.70 per de 13 weken. Hiern ring zich vereeniger De waarnemend van Dijk, heeft hier ven van hetgeen in is geschied. Het eerste bestuur C. Kleijer, voorz., Borst, C. Volkers kelijk had men 80 contributie-verhoogi van de uitkeeringen totaal der uitgegev< 55719.18. Er zijn bestuurs- en 67 led houden. Onder de te leden zijn verscheidt tijd: A. de Geus 23 de Vries 21 en C. overzicht eindigde het ledental der ve door allen propagano te gaan voeren. Hierna werd een houden voor alle aa Het wilde veiling-en. De gang van eak ker groentenveilingen vredigend. De afzet d ducten wil nog niet maar steeds op verri mogelijkheid naar met name naar Duitsi nog niet veel te bem het een en ander veri ren kunnen lang niet handel worden afgenc uit, dat er spoedig iet men op deze wijze men hoort van de Duitschland is niet er veel hoop op zal Wanneer het be Tuindersbond goe Duitschland njet voer van tuinbon clearing beschikb dan het bedrag c jaren voor dete heeft. Van de vr gen wilde men, m bouw beschikbaai het werkelijk dier het komende tijd gendijker tuinbon teleurstelling kun De handel op de v traag. Vooral de gelei nig vraag. Er wordi briefjes bij de veiling gaven van aangeboiei stapeltje onverkochte grooter. Het is wel te zen van de gelekool ondervinden. Deze kc deld tegen den mirirr wordt een dubbeltje steed. De roodekool is ïp pen. Het aanbod hier De prijzen van de:e van 5.30 tot 7.30, nog tot 7.80 per 1> mooiste sorteering. Het gaat met de v wensch. De belangstel zuurkoolfabrikanten i Men maakt niet zoo De noteeringen van verkocht kunnen w« 3.50 tot 4.10. De prijzen der uieii week nog weer bëdu In het begin betaalde 5.70 per 100 kg-, d< moést men zich tevr< tot 3.70, hetgeen in dat er heel wat uitva integendeel. Bieten werden ver van 1.40 tot f 3.40, De peen prijzen wai Jaarvergade De afdeeling Eg Vereeniging Het O steuningsfonds hield jaarvergadering. De Broek, bracht het ja bleek dat 1939 een g ledental steeg tot 6, De rekening en ve penningmeester, den 1939 werd goedgeke batig saldo van 57 De lieer Broek br uit als afgevaardigd vergadering. Als candidaten vc werden gesteld de h van Kleef te Amersi te Egmond aan Zee. Verschillende voi overzichtelijkheid v: toestand, samenvoeg uitgaven e. d. werde werd zoo mogelijk s da-avond te orga-iifi

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2