tBucqeUike Stand zijn loop heeft. Waar het recht chel bij cop hij kamer aar ka- oofdpijn wensch- ren haar ik mij ar bed gisteren ik zoo'n langena- endeei", waar ik mijnheer gelicht", in stel- el, lieve, 1 Able- lar bed, juist van chaamde bedacht toon zei- ,ble white ijn beurt lt reeds aststaand rvolgd. ALKMAARSCHE COURANT VAN WOENSDAG 6 MAART 1940. HET ACHTERSCHIP VAN HET BRITSCHE TANKSCHIP Imperial Transport, dat na door een torpedo uit een Duit- sche duikboot getroffen te zijn, in tweeën brak. Het halve schip na de stranding aan de Schotsche kust. DE KUILEN WAARIN DE WINTERAARDAPPELEN BEWAARD WERDEN worden opengemaakt. In den herfst worden de aardappelen in den kuil opgeborgen onder een laag aarde, van plm. 50 c.m. en een laag stroo, zoo dat zij tegen een vorstje kunnen. Het leeghalen van een kuil. HET VOORLOOPIGE NEDERLANDSCHE ELFTAL speelde te Haarlem een oefenwedstrijd tegen het Bondselftal. Het voofloopige Nederlandsche elftal met hun trainer Bob Glendenning, voor den aanvang van den wedstrijd. DE „EMU" het tweede kindervliegtuig, waarop voor de eerste maal een der „hostessen" van de K.L.M. haar taak op de Indië-lijn vervulde, kwam te Tjililitan aan. Mej-, v. Leeuwen Boomkamp met de 4 passagiers vAn.r. de broertjes Jungslager, daarvoor Edelbert v. Veen een rechts Willy Dieben. was de aan de overheid toegebrachte schade te vergoeden. De officier vroeg, inplaats van de gebrui kelijke onvoorwaardelijke gevangenisstraf, 30 of 25 dagen en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf. Het vonnis was dienovereenkomstig. Arrondissemenis-Rechtbanh. Een onverbeterlijke drankzuchtige. In hooger beroep stond Dinsdag voor de Alkmaarsche Rechtbank terecht, de los- werkman B., aldaar, die wegens herhaalde dronkenschap door den kantonrechter was veroordeeld tot 6 maanden opzending naar Veenhuizen. De man had groot bezwaar tegen de rijkswerkinrichting en wilde liever voorwaardelijk veroordeeld worden. De rec'asseeringsambtenaar, de heer J. H. Wiggers, achtte het geval van B. hopeloos. Een voorwaardelijke veroordeeling zou al leen zin hebben, wanneer de man bereid zou zijn zich voor den tijd van minstens twee jaar te laten opnemen in een speciale inrichting. Verdachte is overigens iemand, die goed kan werken, niet lui is en goed geld kan verdienen. Hij vergooide echter alles aan de drank en zijn vrouw had geen leven bij hem. Verdachte bleek niets te voelen voor een kuur van twee jaar in een inrichting. De officier vroeg dan ook bevestiging van het vonnis. Vervolgens stond dezelfde man nog eens terecht, ook in hooger beroep, omdat hij wegens een ander drankdelict eveneens tot 6 maanden Veenhuizen was veroordeeld. Een Alkmaarder, die verdachte van jongsaf aan goed kende, had gepoogd den man te reclasseeren. Hij kwam als getuige van zijn pogingen verslag geven. Verdachte was de laatste elf weken trouw bij getuige eiken dag aan huis gekomen. Gedurende dien tijd had hij geen drank gebruikt en zijn huis, waarin een blind paard geen kwaad kon doen, was in dien tijd weer wat opge knapt met wat nieuwe meubeltjes en gor dijnen en dergelijke. Volgens getuige zat er ■in den aan drank verslaafden man .geen kwaad hart en hoewel getuige ziclj natuur lijk neerlegde bij het oordeel van ae recht bank en van den reelasseeringsambtenaar, was hrj toch van meening', dat er van B., op f 1 i. 'i de manier die hij thans toepaste, wel wat te maken was. •De officier, mr. G. v. d. Feen de Lille, hoewel alle waardeering voor den mensch- lievenden getuige toonend, had niet veel vertrouwen in verdachte, die een oude klant is van de justitie ten aanzien van drankmis bruik en waarmee het al zoo vaak was ge probeerd. Als verdachte niet naar een spe ciale inrichting wilde, zat er niets anders op dan hem op andere wijze streng aan te pakken. Spr. vroeg daarom bevestiging van het vonnis. Verdachte vond de twee straffen, van sa men een jaar Veenhuizen, wel heel erg voor een paar dronkcnschappen. Uitspraak Dinsdag a.s. Foutjes bij inventarisatie. De procuratiehouder D., wonende te Oudorp en in dienst bij den Alkmaarschen graanhandel T., kwam in hooger beroep tegen het vonnis van den kantonrechter, waarbij hij tot 100 of 50 dagen was ver oordeeld wegens het onjuist opgeven van een voorraad paddi. Hij had ongeveer 7000 kg. tekort opgegeven bij de mobilisatie-in ventarisatie. Deze partij, die een waarde van een kl" 'ie f 600 vertegenwoordigde, werd verbeu J verklaard. Uit de mededeelingen van D. en van de aanwezige getuigen bleek, dat verdachte, die ook eenige vergissingen in zijn eigen nadeel had gemaakt, wel het aantal balen paddi juist had opgegeven, maar niet het aantal kilogrammen, doordat alle balen niet even zwaar wogen. Verdachte had de balen, die hij zelf niet had geteld, geschat op gemid deld 60 kg., omdat de balen, die in de maal derij lagen, ook dat gewicht hadden. Achter af bleek, dat eerstgenoemde balen, die in een pakhuis lagen, tot een bijzondere partij behoorden en van afwijkende grootte waren. De firma had van de paddi geen voorraad- staat. Voorts stond nog in de dagvaarding, dat D. inplaats van paddi, tekort rijstevoermeel had opgegeven, terwijl hij in werkelijkheid zijn voorraad rijstevoermeel te hoog had geschat. De officier meende, dat laatstgenoemde fout er niet veel toe deed. Hij was verder van meening, dat verdachte nauwkeuriger had moeten controleeren. De boete achtte d officier vrij laag, vooral, omdat de verbeurd verklaring niet op rekening van D. komt, maar op die van de firma. De verdediger, mr. G. A. de Lange, zei, na de kwestie van de vergissing in de dag vaarding te hebben besproken, dat bij de firma T. in twee dagen tijds de heele voor raad goederen nauwkeurig moest worden opgegeven. Het personeel van 25 man was door de mobilisatie, die tegelijkertijd plaats vond, getroffen. In totaal moesten een tien tal pakhuizen en silo's worden gecontro leerd in Alkmaar, Amsterdam en Rotterdam volgens strenge voorschriften en bovendien moest veel administratief werk gedaan wor den. Heel het personeel heeft, deels in over werk, aan die inventarisatie meegeholpen om alles op tijd klaar te krijgen. In het licht van dit alles bezien is de vergissing van D., die ook eenige andere kleine vergis singen, in het nadeel van de firma maakte, van geringe- beteekenis, waarbij rekening moet worden gehouden met het ongewone karakter van de onderhavige partij paddi. Pleiter vroeg op grond van een en ander de uiterste clementie en opheffing van het beslag. Uitspraak Dinsdag a.s. ALKMAAR. GETROUWD: Johannes C. Bol en Jantje Harms. Bar- tholomeus Groot en Geertruida Hop. BERGEN (22-28 Febr.) Geboren: Cunera Anna Maria d. van P. F. Seignette en C. Meereboer. Johan na Mai'ia d. van C. J. Noort en H. J. M. Kolk. Cornells Johannes Petrus z. van J. de Haan en G. Commandeur. Getrouwd: Cornelis Jan Boschman en Marretje Roosendaal. Jan P.orver te Eind hoven en Anna Maria Droog. Willem Boll te Rotterdam en Wiliemina Musch. Overleden: Grietje Roozendaal, 87 jaar, wed. van J. Wittebrood. Theresia Mathilda Catharina Nieuwendijk, 2 jaar, "ïverl. te Alkmaar. SI HOOGTIJ IN REDDINGBOOTEN-FABRICAGE. Bij de fa. Bothof te Slikkerveer is men druk bezig met de uitvoeringvan een groote order reddingbooten, in deze tijden wel een zeer belangrijk onderdeel van de schepen. Op de werf. DE FRANSGHE SOLDATEN AAN HET WESTELIJK FRONT. SOLDATEN IN EEN KAZEMAT, RUSTEND VLAK RIJ EEN MITRAILLEUR. café was een poosje van tevoren op onver klaarbare manier dertig gulden kwijt ge raakt en het tweetal bezoekers had nu de vriendelijkheid de' juffrouw het verdwijnen van dat geld in de schoenen te schuiven en haar bovendien nog eenige kwetsende be namingen te geven, die hier beter niet her haald kunnen worden. Het tweetal mocht rfti z'n opwachting maken bij- den rechter, want de juffrouw had de aantijging en de beleedi- ging niet „genomen". De man, die had gescholden, was wegge bleven en de ander ontkende te hebben ge zegd tot de juffrouw: „Die dertig gulden, je weet wel, die heb jij weg-gepikaand!" Hij had wel drie keer gezegd: „Ik heb wel eens gehoord van dertig gulden". Het eene woord is niet hetzelfde als het ander, maar de rechter vond terecht, dat de laatste insinuatie er ook best mee toe kon. Echter: de juffrouw hield haar lezing' van de aanranding van haar eer en goeden naam vol en een neutrale getuige kwam haar ge tuigenis bevestigen. De officier vorderde tegen den man, die de juffrouw vafl diefstal had beschuldigd, 15 of 10 dagen en tegen den man van de be- leedigingen 10 of 5 dagen. Omdat hij werk loos was, werd eerstgenoemde veroordeeld tot 5 of 2 dagen en de tweede kreeg 10 of 5 dagen, met welke straffen de geschokte tig keer aan één stuk steunfraude had ge bracht. Steunfraude. De kellner uit Medemblik, die een en der- lig keer aan één stsuk steunfraude had ge pleegd, kwam er wonderlijk goed af. De man had aan de gemeentelijke instantie, die hem steun verleende, steeds opgegeven in het geheel geen inkomsten te hebben, ter wijl hij in werkelijkheid langen tijd in een plaatselijke zaak in dienst was en daar aan „salaris" en fooien met elkaar 8,50 per week verdiende. Dat hield hij natuurlijk deed hij het allesbehalve uit weelde een en dertig weken vol, om tenslotte, zoo gaat het met alle bedrog, tegen de lamp te loopen. Men had, om verschillende redenen nogal mededoogen met den man en men nam als goede noot aan, dat hij reeds ernstig bezig DE 5-JARIGE ANTOON VAN SON (rechts), die zijn 3-jarig buurjongetje Fransje van Liempt (links) te Nieuwkuvk uit een sloot redde, waarin hij verdwenen was. Een ander vriendje van 7 jaar was jammerend weggeloopen. g Alkmaarsche Politierechter. Bestolene pleitbezorger voor den dief. Een arbeider uit de Beemstër verscheen Maandagmiddag voor den Alkmaarschen politierechter op het matje, omdat hij tijdens de afwezigheid van zijn baas, die in militairen dienst was, een zak met schapenwol had geconfiskeerd, hetgeen zijn baas allesbehalve goed kon vinden. Het leek er aanvankelijk met den oneerlijken knecht niet best voor te staan, want het kwam aan het licht, dat hij al eens zonder vrucht voorwaardelijk tot een maand was veroordeeld wegens verduistering en later tot een jaar wegens diefstal. Een nieuwe gevangenisstraf hing dus in de lucht, maar gelukkig daagde er een voortreffelijk advocaat op in den persoon van den baas' zelf, die in mili taire uniform kwam getuigen. De baas had den misstap reeds vergeven en de knecht had de schade vergoed. Overigens was de baas zeer tevreden over zijn knecht, dien hij in dienst had gehouden en niet graag zou willen missen. Het was van den knecht, die gehuwd was en vader van één kind, slechts een zwak oogenblik geweest en omdat de knecht beterschap had beloofd, vroeg de baas nu een voorwaardelijke straf voor hem. De politierechter en de officier keken wel wat vreemd op bij het hooren van dit plei dooi, dat ze heel nobel vonden. De officier wilde echter toch niet van een voorwaardelijke veroordeeling hooren. Niet temin streek hij de hand over het hart, zag af van gevangenisstraf en vroeg 25 of 15 dagen, met welke straf baas en knecht wa ren gediend en waarmee toch ook voldoende aan de gerechtigheid kon worden voldaan. De rechter vond dat ook een goede straf en veroordeelde den knecht conform. Een juffrouw beleedigd. Een juffrouw in Alkmaar was op Zqndag 14 Januari in haar eer en goeden naam aan gerand door een tweetal mannelijke plaats- genooten, die zich, evenals zij, bevonden in een Alkmaarsch café. De eigenaar van dat

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 5