c Vüikafa Trouw- eri Aonneemcostuums FORTUIN'S Kleedingmagazijrteri I 1 ROL BESCHUIT GRATIS ZULSTRA+ Maansteen R Profiteert van onze voordeeiige aanbieding;. PIET Gemaakt en naar Haat. m DE Nieuws in 't kort. 'N SPECIALITEIT VAN VERKADE 20 30 38 -45 20 20 30-34 32-35 ALKMAAR PURMEREND BUSGROENTEN GOEDKOPER! 2 ALKMAAR, Langestraat 35. Tel. 3901. DEN HELDER, Spoorstraat 20. Tel. 460. Dagbladreclame is niet te vervangen No. H T" i "f TWEEDE BLAD BU. ALK dat i inzai het Defe pero maa: Be wore a.s., bom Dree miss vine Ai Bi midi J. 1 een nier toe. M soci. verl trol stra D 194( B ken in h tras D der] 193! H van één teer dist dijk is v B rije paa wae opg jaa, nu .bes; aan V adv een k w tinf uiti wai hor var der der spr zer aar gel de lee kor I H ui m q d i( 1 A 1 v b k o V 7 d S' O Blijde gebeurtenis ia Grieksche konink lijke familie verwacht. - De kroonprinses van Griekenland hoopt eerlang het leven aan een tweede kind te schenken. Spanjaarden uit kamp ontvlucht en aangehouden. - De gendarmerie te Namen heeft negen Spanjaarden, die uit een con centratiekamp ontvlucht waren, aangehou den. Twee ter dood veroordeelingen. - Obrecht en Ferdonnet zijn wegens verraad bij verstek ter dood veroordeeld. IJs op de Donau zit weer vast. - Het ijs op de Donau, dat was gaan kruien, is ten gevolge van het wederintreden van de vorst weer vast gaan zitten. Engelsch tankschip aangevallen. - Het tankschip Shelbrit 11 uit Swansea, groot 695 ton, is door twee Duitsche vliegtuigen Woensdagavond buiten de Noordoostkust van Schotland gebombardeerd en met ma chinegeweren geschoten. Aardbeving bij Cadiz. - Te Olvera, een plaats bij Cadiz (Spanje), heeft een aard beving groote scha.de aangericht. Bijzonder heden zijn nog niet bekend. Ontploffing in Brcscia. - Door nog niet nader bekende oorzaak is in de handgrana- tenafbriek bij Brescia een explosie ontstaan. De fabriek werd gedeeltelijk vernield. Er vielen zes dooden en 19 gewonden. Aardschokken in Griekenland. - Te Patras zijn twee krachtige aardschokken ge voeld, die respectievelijk zeventien en vijf seconden duurden. Er zijn geen slachtoffers te betreuren. Jacht op ganzen gesloten. - Met ingang van 20 Maart 1940 wordt de jacht op ganzen met schietgeweer met netten als anderszins gesloten. ALS VROUWEN REGEEREN. Vitoria-Theater. Een voortreffelijk blijspel deze nieuwe film van de altijd zoo beroemde combinatie Lilian HarveyWilly Fritsch. „Als vrouwen regeeren" is overal met ent housiasme ontvangen, wat ook wel blijkt uit de volgende persaanhalingen. Residentie-Bode: Ja, als vrouwlief regeert, den huis sleutel beheert, naar haar kantoor gaat en meneer moet de zorg voor de huishouding op zich nemen, dan loopt het verkeerd... Zoo gaat het ook in deze film, een Lilian Harvey-film met Willy Fritsch! Het gegeven van deze tragi-comedie is als geknipt voor dit paar, dat we weer met genoegen als partners aan het werk zien. Een alleraardigste amusementsfilm!" Algemeen Handelsblad: „Bij deze film wordt het duidelijk hoe verkeerd het is geweest Lilian Harvey en Willy Fritsch andere partners te geven en nieuwe combinaties te probeeren. In de film „Als Vrouwen regeeren" is de gelukki ge hereeniging van deze artisten, die eens onafscheidelijk waren, tot ieders tevreden heid weer tot stand gebracht. Paul Martin heeft een film geregisseerd, die van begin tot einde genoeglijk is, geen film waarin Lilian Harvey rondtrippelt als een kwik staart, en Willy Fritsch hardnekkig zijn glimlach ontplooit, maar een echte speel film, waarin het rijpe talent van het duo in een groot aantal vermakelijke scènes op zijn voordeeligst uitkomt. De Nieuwsbron: „....Met een overigens zeer prijzens waardige rolbezetting is een geheel verkre gen, waarbij men zich uitstekend amuseert, zich tevens verheugende in het goed ge vonden blijde slot!" Een film, die men ook in Alkmaar zal weten te waardeeren. Een speciale smaak van Verkade. Fijngemalen cara mel en amandel, verwerkt in zacht-smeltende chocolade. Thans weer overal verkrijg baar, naast onze heerlijke 5 ets. reepen: Naturel, Pc>- melka en Hazelnoot. KALFSVLEESCH per pond. Kluiven met dik vleesch Gehakt Lappen Stukjes Blinde Vinken Oesters Biefstuk Levers per stuk Harten per stuk Tongen per stuk Nieren per stel -.25 -.30 -.35 -.45 -.55 -.55 -.55 -.60 -.15 -.15 -.25 2.00 2.50 2.00 2.50 -.70 5 pond Vet Rookspek 5 pond Mager Rookspek 5 pond Gemalen Spek 5 pond Gesmolten Ossenvet 2 p. Ossen- en Vark. Gehakt 2 p. Kalfs- en Vark. Gehakt -.70 Berliner Leverworst p. p. -.50 Bloedworst om te bakken vol spek Leverworst met spek pond Schouderham Yn pond Pekelvleesch Yt pond Rookvleesch Yi pond Tongenworst Yi pond Ontbijtspek pond Boterhamworst Gebr. Roastbeaf per ons Gebr. Fricandeau Gebr. Rollade Gebr. Gehakt METWORST per pond 40 Cent. Vrijdag en Zaterdag bovendien Yl pond Leverworst cadeau. Beleefd aanbevelend, Telefoon 3366. ZEVENHUIZEN 8. Bij de Bergerpoort, -.35 -.30 -.35 -.35 -.50 -.30 -.30 -.20 -.20 -.20 -.16 -.12 PENSIONAAT VOOR HEEREN. Harmonie-Theater. Een schitterende comedie zal vanaf mor gen de aandacht der filmliefhebbers vragen in het Harmonie-Theater, n.l. één dier ge slaagde Paramount-films in dit genre: Pen sionaat voor heeren. De beide hoofdpersonen in dit blijspel, dat op het doek meer weg heeft van een klucht, zijn een behaagzieke jonge dame, en een wereldwijze jonge man. De behaagzieke flirt met den gaanden en komenden man, de wereldwijze doorgrondt haar onmiddellijk na de eerste kennismaking, en is vastbesloten bij aankoop van 1 pond volvette kaas of vette 40+kaas. Goudse kaas 20+. Vette Goudse 40+. Volvette, jong Volvette, belegen 42 pond Leidse kaas 20+ Edammer 20+ Vette Edam. 40+ Kruidkaas 40+ p. pond Langestraat, hoek Houttil. Dubb. Buurt 14. Dubbele sperciebonen Pronksnijbonen Spinazie Andijvie Doperwten, middel II Doperwten, middel I Doperwten middelfijn Doperwten, fijn Sperciebonen, snijbonen Worteltjes >4-50 ,58*46 44 50 50 j» 54 70 ^ecr 92 64 55 blikken 2 blikken 2 blikken 2 blikken 2 blikken 2 blikken 2 blikken 2 blikken 2 blikken 2 blikken zich niet in haar netten te laten verstrikken. En terwijl hij zich op een afstand houdt, speelt de jonge dame dubbel spel met twee vurige aanbidders, een rijken jongeling en een norschen zeekapitein. Zij verzekert beiden dat haar hart toebe hoort aan-hem-alleen, maar dat zij den con current niet kan teleurstellen. Maar later doorzien zij het lieve vrouwtje en sluiten vriendschap in een wijnkelder. Ellen Drew en Ray Milland spelen de hoofdrollen buitengewoon, maar niet minder zal men geboeid worden door het spel van Roland Culser en David Tree als de teleur gestelde minnaars. Als geheel een kostelijke film. DE ONZICHTBARE MAN. Roxy-Theater. De directie van het Roxy-theater heeft zeer goed ingezien, dat een sterke sensatie film, van bijzondere spanning en van een uiterst sensationeel genre steeds sterk de aandacht heeft en daarom niet geaarzeld om de film, die het meest interessante op dit gebied brengt, n.l. De Onzichtbare Man. nog eens in Alkmaar terug te brengen. Ve len, die nog niet in de gelegenheid waren Claude Rains in zijn uitzonderlijke creatie van de hoofdfiguur te zien, zullen deze reprise toejuichen en zeker het Roxy-theater deze week een bezoek brengen. STANLEY LIVINGSTONE. City-Theater. Het City-Theater mag deze week terecht de aandacht vragen voor een hoogst belang rijk filmwerk, een werk van groote cultu- reele beteekenis, dat met groote opofferin gen tot stand is gebracht en waarvoor de 20 th. Century Fox-film haar beste krachten in 't vuur heeft gebracht. Het is n.l. de film Stanley en Livingstone. Deze namen zijn voor altijd verbonden aan het Zwarte We relddeel, aan Afrika, waar zij werk van bij zondere beteekenis hebben verricht. Stanley was in 1869 de beste verslaggever van de New York Herald en werd na een vermoeienden tocht door Canada, door zijn directeur-uitgever naar Afrika gezonden om te trachten dr. Livingstone, den Engelschen onderzoeker op te sporen. Stanley slaagde er in na een lange, zwaren en uitputtende tocht dr. Livingstone te vin den. Deze wilde gaarne Stanley bij zich hou den om hem verder te helpen. Maar de journalist-Stanley keerde naar Engeland te rug waar men van zijn verhaal over dr. Livingstone niets geloofd. Teleurstellingen werden hem inet gespaard en toen keerde hij naar Afrika om het levenswerk van dr. Li vingstone voort te zetten. Spances Tracy, de groote Amerikaansche acteur, heeft door zijn spel als Stanley, de film op een zeer hoog plan gebracht. Ook de romantiek ontbreekt natuurlijk niet. Wij twijfelen niet of ook in Alkmaar zal voor dit grootsch opgezette en boeiende film werk veel belangstelling bestaan. DOOR WILKIE COLLINS NEDERLANDSCHE BEWERKING VAN A. A. HUMME Jr. =E 34) „Godfrey Ablewhite wordt vandaag hier verwacht", zei ze onverstoorbaar. „Wacht tot hij hier is dan zal je wel zien". Bij deze woorden gaf zij een ruk aan de bel en toen haar kamenier verscheen, gaf zij haar bevel haar bad gereed te -maken, zoodat ik wel genoodzaakt was, de kamer te verlaten. Na het ontbijt ging ik een paar bezoeken afleggen en was verheugd, bij mijn thuis komst Godfrey Ablewhite te zien. „Lieve juffrouw Clack", begroette hij mij. „Door onvoorziene omstandigheden kon ik Londen eerder verlaten dan ik had ge dacht". „Heeft u Rachel al gesproken?" vroeg ik. Hij zuchtte en nam mijn hand in de zij ne. „Ik heb haar gesproken", zei hij volko men onbewogen. „U weet toch, lieve vrien din, dat wij verloofd waren, niet waar? Nu, zij heeft plotseling besloten, onze verloving te verbreken. Bij nader inzien is zij tot de overtuiging gekomen, dat zij mijn en haar geluk niet beter dienen kan, dan door een overijld gedane belofte te herroepen en mij in de gelegenheid te stellen elders een ge lukkiger keuze te doen. Dit is de eenige re den, die zij wil opgeven, en het eenige ant woord, dat ik op mijn vragen krijg". „En heeft u toegestemd?" vroeg ik. „Ja", antwoordde hij rustig. „Ik heb toe gestemd". Ik vond zijn gedrag onder deze omstan digheden zoo onbegrijpelijk, dat ik hem met groote oogen bleef aanstaren. „Wat be- teekent dit?" vroeg ik ten laatste, als in 'r, droom. „Dat zal ik u vertellen; maar laten wij eerst gaan zitten". Hij leidde ifiij naar een stoel. Ik weet niet meer of hij zijn arm om mij heen sloeg om mij te ondersteunen, omdat ik zoo van streek was. Hij was altijd even vriendelijk voor het zwakke geslacht, daar kan ik van meepraten. HOOOFDSTUK VII. „Ik heb een mooie vrouw, een goede maatschappelijke positie en een prachtig inkomen verloren", begon mijnheer God frey, „en ik heb er zonder morren in be rust. Wat kan daar de reden van zijn? Lie ve vriendin, er is geen reden". „Geen reden?" vroeg ik verbaasd. „Allerbeste vriendin, gebruik uw ver stand en help mij", ging hij voort. „Vertel mij hoe komt het, dat ik op een gegeven moment den indruk krijg, dat ik in een droomtoestand moet zijn geweest, toen ik plannen maakte om in het huwelijk te tre den? Waarom kon ik nu eerst tot het besef, dat mijn geluk slechts gelegen is in het hel pen van al die lieve dames, in het verrich ten van mijn nederige taak en 't uitspreken van een paar welgekozen woorden, wan neer de presidente van een comité mij daarom vraagt? Wat zal ik met juffrouw Verinder? Een maand geleden drukte ik haar gelukzalig aan mijn hart. Een uur ge leden maakte de wetenschap dat ik haar nooit meer aan mijn hart zal drukken, mij haast dronken van geluk. Het schijnt onmo gelijk. Kunt u er een verklaring voor vin den, lieve vriendin? Ik zie er geen kans toe". Ik was zoo verheugd hem weer in ons midden te weten, dat ik niet protesteerde,, toen hij mijn handen tegen zijn lippen druk te. Ik sloot mijn oogen en in een gevoel van geestelijke 'zelfvergetelheid zou ik juist met mijn hoofd op zijn schouder in zwijm zijn gevallen, toen een afschuwelijk geram mel van messen en vorken mijn oor trok en een oogenblik later de huisknecht bin nen kwam om de tafel te dekken. „Wat vliegt de tijd", riep mijnheer God frey. „Ik zal mij moeten haasten om niet te laat aan den trein te komen". Ik vroeg hem, waarom hij zoo'n haast had, weer te vertrekken. „Mijn vader komt vandaag in Londen aan en is van plan vanavond of morgenochtend hier te komen. Hij was erg gesteld op dit huwelijk tusschen Rachel en mij, en ik wil hem inlichten over de verbreking van onze verloving, zoodat hij zich met het denk beeld kan verzoenen, voor hij hier komt. Mijn lieve vriendin, wij zullen elkaar spoe dig weer ontmoeten". Met deze woorden nam hij afscheid en ik haastte mij naar mijn kamer om mij van de doorgestane emoties te herstellen, alvorens tante Ablewhite en Rachel aan tafel te ont moeten. Later kwamen mij praatjes ter oore, waarin mijnheer Godfrey beschuldigd werd, goede redenen te hebben gehad, Rachel van haar trouwbelofte te ontslaan, toen de ge legenheid hem geboden werd, aangezien hij het baatzuchtige voornemen koesterde, door mijn tusschenkomst de gunst te herwinnen van een der dames van het Comité voor Kleeding aan Moeders, die rijk met aardsche goederengezegend is, maar ik hecht geen geloof aan die kwaadsprekerij. Ik zou nog graag meer willen schrijven, maar ben hier aan het einde gekomen van een der hoofd stukken in mijn veelbewogen leven. TWEEDE DOCUMENT. Bijgedragen door Mathew Bruff, advocaat te Gray's Inn Square. HOOFDSTUK I. In de eerste plaats moet ik vermelden, dat ik in staat ben licht te werpen op een paar problemen, die tot dusverre in duister waren gehuld. Juffrouw Verinder had goe de redenen haar verloving te verbreken, waartoe ik den stoot gaf. Mijnheer Godfrey Ablewhite had eveneens een goede reden afstand te doen van alle aanspraken op de hand van zijn nicht, en ik ontdekte wat die reden was. Om de gebeurtenisssen in chronologische volgorde te behandelen, zal ik beginnen met hetgeen betrekking heeft op de verlo ving. Na het overlijden van lady Verinder werd haar testament, zooals gebruikelijk is, voor verificatie aan mijn procureur doorgegeven. Ongeveer; drie weken later, toen ik hem, in zijn kantoor een bezoek bracht, deelde hij mede, dat iemand inzage van het testament had gevraagd. Dit was vreemd. Er was geen enkel punt in het testament, dat bestreden zou kunnen worden, en ik kon mij niet voorstellen, wie er belang bij had, inzage van het document te verlangen. Voor hen, die het niet weten, wil ik nog vermelden, dat de wet iedereen, tegen betaling van een shilling, toestaat inzage te verkrijgen van ieder testament, dat te dien einde op „Doc tor's Commons" moet worden gedeponeerd. „Wie heeft om het testament gevraagd?" vroeg ik. „Mijnheer Smalley van het advocaten kantoor Skipp en Smalley. Het testament was nog niet in de boeken overgeschreven, dus moest de klerk hem wel het origineel laten zien. Hij las het aandachtig door en maakte een paar aanteekeningen in zijn zakboekje. Weet u soms, wat hij daarmee voor kan hebben?" „Neen", antwoordde ik, „maar dat zal ik gauw genoeg uitvinden". Als een ander advocatenkantoor belast zou zijn geweest met het onderzoek inzake het testament van mijn overleden cliënte, zou het voor mij lastig zijn geweest om* iets omtrent hun bedoeling te weten te ko men, maar Skipp en Smalley .kregen dik wijls rechtszaken van mij, die ik door mijn drukke praktijk zelf niet kon waarhemen, zoodat ik dus een zekeren druk op hen kon uitoefenen. Zoodra ik op mijn kantoor te rug was, zond ik mijn klerk naar het kan toor van Skipp en Smalley, om te vragen waarom mijnheer Smalley het noodig had gevonden inzage van lady Verinders testa ment te verlangen. .Wordt Kervfiïgd, Ai kwa land waa had een koni in mini Tam u m op i tussi optr de H den ters vred die 3. Di Sov; dage drai dele van Di ke trek

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8