AMSTERDAMSCHE BEURS SCHOORL NOORDSCHARWOUDE GROOTSCHERMER VRAA6 EN AANBOD WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 sent per vijf regels, ST. PANCRAS LANGENDIJK LIMMEN BROEK OP LANGENDIJK ZUIDSCHARWOUDE KOEDIJK EGMOND AAN ZEE EERSTE BLAD jPcooiHdaat 7lieuws EEN DUITSCHE BALLON TE OOSTHUIZEN. Door den veehouder B. te Oosthuizen werd dezer dagen in zijn land een Duitsche ballon gevonden, waaraan verschillende weerkundige instrumenten waren beves tigd. Ballon en instrumenten werden ter beschikking van de autoriteiten gesteld. Feestavond voor de militairen. Vrijdagavond vond een feestavond plaats voor de militairen van het 21e depöbataljon te Schoorl, welke avond verzorgd werd door het amateursgezelschap „De bonte spelers" uit Alkmaar onder leiding van den heer M. G. Grondsma. De aanwezigen waren allen zeer enthousiast over de keur van artisten, waaronder wij mogen noemen den confe rencier, den heer P. Cloeck, die niet alleen als zoodanig, doch ook door z'n smaakvolle voordrachten en liedjes de stemming er direct ,,in" kreeg. Verder' zagen wij voor het voetlicht verschijnen mej. Jo Kühl en mevr. Jonker, die eenige dansballetten ten beste gaven, daarin op de piano begeleid door den heer Nico Akkerman, die ook de sopraan, mej. Netty Wijn begeleidde. Over haar stem niets dan lof! De heer G. Grondsma toonde zijn talenten als declamator. O.m. bracht hij eenige voordracht van Guido Gezelle en Adama van Scheltema ten gehoore, welke, evenals eenige strophen van het Wilhelmus, zeer gewaardeerd werden. De leider van het gezelschap, de heer M. G. Grondsma, liet zich ook niet onbetuigd en bracht eenige zeer geslaagde imitaties van bekende artis ten, zooals Al Johnson, Tino Rossi en Jose phine Baker, tot het welslagen waarvan de costumeering zeer veel bijdroeg. Zeer zeker was de sergeant Leenders de tolk van alle aanwezigen, toen hij aan het einde der avond het gezelschap eenige bouquetten bloemen aanbood, daarmede blijk gevende van aller waardeering. Rede mr. J. in 't Veld. Voor de afdeelingen van de moderne arbeidersbeweging van den Langendijk en omgeving heeft mr. J. in 't Veld, burge meester van Zaandam, Zaterdagavond in „Concordia" een rede gehouden, waarin hij o.m. de positie der beide s.d. ministers in het nieuwe kabinet besprak. Hoewel over de vreugde van deze intrede de schaduw van den oorlog ligt, is er toch al het een en an der door deze minister^ tot stand gebracht, hoewel zij tengevolge van de oorlogsomstan digheden niet kunnen wat zij graag zouden willen doen. Verschillende voorbeelden van hetgeen bereikt is, werden door spr. ge noemd. Ten aanzien van den internationalen toe stand zeide spr., dat een waarachtige vrede alleen mogelijk is, in een wereld van ge rechtigheid en daartoe te stellen rechtsrege len zijn niet anders te waarborgen dan door de toepassing van de collectieve veiligheid, welke reeds is neergelegd in art. 16 van het Statuut van den Volkenbond. Spr. ging uitvoerig na, op welke wijze de collectieve veiligheid sinds 1919 is uitge oefend. Er is niets van terecht gekomen, doordat de verschillende landen, die ze hadden moeten toepassen, niet doortatstend genoeg zijn geweest. Verder besprak de heer In 't Veld het ontstaan van den oorlog, het vriendschaps verdrag van Duitschland en Rusland, waar bij hij als zijn meening liet uitkomen, dat achter alle schoone leuzen een imperialis tische verlangen van de oorlogvoerende landen schuil gaat. Inplaats van een erfgenaam van Lenin te zijn is Stalin de erfgenaam van Tsjaar Peter den Grooten geworden, wiens ver langens hij thans wenscht uit te voeren. Het zou, wanneer Engeland en Frankrijk den oorlog verloren, ongetwijfeld komen tot een nieuwen oorlog, tusschen Rusland en Duitschland, om de heerschappij over Euro pa. Verder behandelde spr. de taak van de moderne arb. beweging bij den nieuw te sluiten vrede, hetgeen uiteraard alleen van belang zal zijn als Engeland en Frankrijk den oorlog winnen, want in het andere ge val hebben wij niets meer te vertellen, zei- de spr. Toch zullen wij, als Chamberlain en Daladier een tweede Versailles willen, te genover hen staan Het volgende vraagstuk is, hoe den oorlog en de ontwrichte econo mie in bedwang te krijgen. Er dient zeer spoedig een ordening te komen, welke oor log en crisis zal overwinnen. Aller mede werking, om tot de verwezenlijking van een en ander mede te werken, riep spr. in. Als slot van de vergadering volgde eenige gedachtenwisseling. Omzet Noordcrmarktbond. De omzet van de veilingsvereeniging „Noordermarktbond" te Noordscharwoude was gedurende het tijdvak 29 Januari 3 Maart 1940 als volgt: 2488035 kg. roodekool voor 152.496.37; 1464110 kg. gele k. voor 59.277.56; 3502675 kg. d. wittèkool voor 130.733.10; 4450 kg. peen voor 134.74; 308645 kg. uien voor 14.231.95; 17200 kg. bieten voor 479.64; Totaal 357.303.36. Gedurende het tijdvak 30 Jan.5 Maart 1939 was de omzet: 2505475 kg. roodekool voor 148.184.78; 1197565 kg. gelekool voor 72.926.80; 2841675 kg. d. wittèkool voor 123.737.02; 422865 kg. uien voor 19.615.15; 104010 kg. peen voor 3.801.14; 74695 kg. bieten voor 1.952.38; Totaal 370.217.27. Alhier deed zich een geval van miltvuur voor bij 'een schaap van den heer Jn. Krul, Alléén 2de handsch goederen. uilsluitend a contant. ea Vrüdogs a»e«d«s,) Nederlandsche Tuindersbond. De N.T.B. afdeeling Sint Pancras ver gaderde Zaterdagavond in het lokaal van den heer Bouwstra. Door ontstentenis van den voorzitter, den heer Hoogland, beruste de leiding bij den heer Jb. Kloosterboer. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Jb. de Vries, stipten wij aan, dat drie maal is vergaderd. Steeds zijn de kringver gaderingen door de bestuursleden bezocht, en mede door dat in onze vereeniging een hoofdbestuurslid zit, hoort men niet zooveel van het verloop der werkzaamheden. Mede gedeeld wordt dat de penningmeester, de heer C. de Jong Jr., door zijn drukke werk zaamheden als zoodanig bedankt. De voor zitter dankte hem voor het werk dat hij heeft verricht in 't belang der vereeniging. In zijn plaats werd gekozen de heer Jb. Kloosterboer. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de aftredende heeren Jb. de Vries en Jb. Kloosterboer herkozen werden. Medegedeeld werd dat in de kringverga dering het looncontract is behandeld, tot een overeenkomst zal echter moeilijk kunnen worden gekomen, omdat enkele gemeenten niet accoord gaan met het contract, dat col lectief moet worden aanvaard. Hierna volgde behandeling van den be schrijvingsbrief. Het eerste punt van het be stuur „contributie-verhooging" werd in den breede besproken, ten slotte werd men het erover eens om de verhooging te innen tij dens de aardappelcampagne. Als afgevaar digden werden gekozen de heeren K. Kaas en C. Balder. Bij de Rondvraag werd o.a. besproken de chaos aan de veiling. Algemeen werd ge voeld voor het voorstel om de plaatselijke secretarissen méér mededeelingen te doen als verandering in den aanvoer plaats vin den. Ten slotte werd een propaganda-commis- sie benoemd naast het bestuur om nieuwe leden te werven. De automatiseering van de telefoon aan den Langendijk zal zeer waarschijnlijk in den loop van dit jaar nog tot stand worden gebracht. Een circulaire, welke aan de abon- né's is verzonden vermeldt als vermoede- lijken datum ongeveer Juni 1940. Deze algeheele reorganisatie op telefoon- gebied moet hier en daar gepaard gaan met een rationeele hergroepering van de locale aansluitingen. De veranderingen, welke voor Langendijk en omgeving noodig zijn, be staan in splitsing van het thans bestaande streektelefoonnet Langendijk en vestiging van twee afzonderlijke automatische tele foonnetten Broek op Langendijk en Noord en Zuidscharwoude. Op het eerste telefoon net worden aangesloten de abonné's te Broek op Langendijk en Sint Pancras, op het tweede de abonné's te Noordscharwou de, Zuidscharwoude en Oudkarspel. Deze veranderingen zullen omstreeks Juni 1940 haar beslag krijgen. Voor de aangeslotenen aan het streeknet Langendijk zal de splitsing gepaard gaan met de opheffing van den z.g. streeknet-toe- slag van 4.80 per jaar. Het minimum abonnementsgeld voor aansluiting zal dan zoowel voor Broek op Langendijk als voor Noord- en Zuidscharwoude f 2.50 per maand bedragen, welk bedrag wordt verhoogd met 0.07 per 100 m. 0.13 indien de eerste verbintenistermijn nog niet is verstreken), welke het perceel buiten het minimum- tariefsgebied gelegen is Tengevolge van de vaststelling van nieuwe tariefsgebieden zal echter voor perceelen, waarvoor thans af- standsgeld verschuldigd is, dit worden ver laagd of geheel komen te vervallen. Verder zal voor een telefoongesprek tus schen aangeslotenen aan de netten Broek op Langendijk en Noord- en Zuidscharwou de verschuldigd zijn 4 cent per drie minuten of een gedeelte daarvan. Bedoelde gesprek ken zullen door de aangeslotenen geheel automatisch kunnen worden afgewikkeld. Nieuwe minimumprijzen. Met ingang van vandaag zijn voor ver schillende producten nieuwe minimumprij zen vastgesteld. Wat de minimumprijzen voor deze streek betreft, kunnen wij me- dedeelen, dat de door de tuinders- en handelaarsorganisaties vastgestelde mini mumprijzen, welke voor roode kool 5, voor gele kool 4 en voor Deensche witte kool 3.50 en 4.10 per 100 kg waren, on gewijzigd zijn gebleven. Dit om verwarring te voorkomen. De minimumprijzen van de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale hebben momenteel voor deze artikelen geen betee- kenis. Toch kunnen zij, als onverhoopt de kool niet tegen de vastgestelde prijzen verkocht kan worden, nog van beteekenis zijn en daarom is het toe te juichen, dat de opnieuw vastgestelde prijzen hooger zijn dan die, welke tot nu toe golden, zoo dat er blijkbaar rekening wordt gehouden met de kosten van bewaren. Voor roode kool is de ophoudprijs 3.50, de vergoedingsprijs voor goede kwaliteit 3 en voor afwijkend 2 per 100 kg. Het verschil tusschen ophoud- en vergoedings prijs is dus gehandhaafd. Voor gele bewaarkool is de ophoud prijs 3 geworden, de vergoedingsprijs voor goede kwaliteit 2.50 en voor afwij kende 1.80 per 100 kg. Deensche witte bewaarkool zal opge houden moeten worden op 2.50, terwijl de vergoedingsprijs voor goede kwaliteit 2 en voor afwijkende 1.50 per 100 kg zal zijn. Voor breekpeen is de ophoudprijs voor A en B-sorteering 1.50, vergoedingsprijs 0.70, afwijkend 0.50 per 100 kg. Dit is nog wel een schadelijke regeling, waarme de de tuinders niet erg ingenomen zijn. De minimumprijs voor uien is 1, ver goedingsprijs 0.80 voor goede en 0.50 voor afwijkende kwaliteit. Kroten beneden 1 kg. per stuk zullen 1.40 moeten opbrengen. Worden zij niet verkocht, dan is de vergoedingsprijs voor goede kwaliteit 1 en voor afwijkende 0.70 per 100 kg. Kroten van 11% kg hebben denzelfden ophoudprijs, doch de vergoedingsprijs is voor goede kwaliteit 0.70 en voor afwijkende 0.50. Ned. Vereeniging voor Luchtbe scherming. In de Vrijdag gehouden vergadering werd het financieel verslag uitgebracht. Er was een batig saldo van 29.04. Beslo ten werd een z.g. blokbrandwacht in te stellen. Aan de hand van een plattegrond van Limmen is het dorp in 24 districten ingedeeld met in elk blok een brandwacht en 2 reserve-brandwachten. In elk blok wordt een brandbluschapparaat geplaatst. Er zal een actie op touw worden gezet voor uitbreiding van het ledental en ook om geschikte personen te zoeken voor brandwacht enz. Ook zal men rondgaan om gelden in te zamelen voor aanschaf fen van brandblusch-apparaten. Bij de verkiezing van een definitief be stuur werd «benoemd als voorzitter de heer Stikkel, secretaris de heer J. Mok, penn. de heer C. G. Blauw en commandant de heer Sprengveld. Op verschillende vragen werd geant woord: Leden kunnen zijn personen van 1860 jaar en de burgemeester beslist voor welke diensten. Een brandpost zal nog geplaatst orden over het spoor. Voor veiligheidsmaatregelen bij eventueele evacuatie wordt gewezen op het gevaar van brand als er stroozakken op de zolders aanwezig zijn. Dit punt zal men met den burgemeester bespreken. Méér export verwacht. Op de veiling is medegedeeld, dat de kool thans weer op monster moet worden geveild en niet per schuit aangevoerd, door dat er te weinig wagons komen. De mini mumprijs van de gele kool zal in het ver volg weer op 4 per 100 kg gehandhaafd blijven; de z.g. tweeën zullen niet meer voor het binnenland voor lagere prijzen kunnen worden gekocht. Voorts is medege deeld, dat een flinke export kan worden verwacht, zoodat naar wij hopen, het groot ste leed geleden is. VRIJZ.-DEM. JONGEREN ORGANISATIE. Studieconferentie te Bakkum over de betrekkingen tusschen stad en platteland. Zaterdag is te Bakkum de studieconfe rentie van de Vrijzinnig-democratische jon geren-organisatie over het vraagstuk van de betrekkingen tusschen stad en platteland ge opend. De leider van de conferentie, de heet' H. Harmsen, voorzitter van het hoofdbe stuur, wees er in zijn openingswoord op dat moest worden nagegaan hoe tusschen stad en platteland een synthese kan worden be reikt zonder dat aan het eigen karakter van beide iets te kort wordt gedaan. Des avonds sprak het Tweede Kamerlid, de heer F. E. H. Ebels, over de economische zijde van het platteland. Ongeveer een vijfde deel onzer bevolking vindt in den landbouw rechtstreeks zijn bestaan. Daaruit volgt, dat de landbouwende bevolking als afneemsters van goederen en diensten van andere bevol kingsgroepen een voor het economische leven van ons land belangrijke factor vormt. In de tweede .plaats ontleent de landbouw zijn be teekenis aan de plaats, welke hij inneemt ten opzichte van onzen uitvoer. Spr. gaf ver volgens een beschouwing van de innerlijke economische structuur van het Nederland sche landbouwbedrijf. Tenslotte behandelde hij de economische positie van het platteland in verhouding tot die van andere bevolkingsgroepen en tot het volksgeheel. De groote strijdvraag van dezen tijd is het streven van het agrarische volks deel naar een belooning van zijn arfcei 1, welke deze belooning in een redelijke ver houding brengt tot die van den arbeid in andere takken van volksbestaan. Men moet steeds in het oog houden, dat stad en land elkaar noodig hebben, dat er tenslotte is een groot, alles overheerschend gemeenschappe lijk belang, dat gediend moet worden, om voor allen een behoorlijk welvaartspeil mo gelijk te maken. In de voortgezette conferentie heeft Zon dagochtend de heer J. Mulder uit Heiloo ge sproken over „De plaats van het platteland in onze volksgemeenschap". De omstandigheden hebben wel eens ge leid tot een noodig verscherpen van de anti these stad-platteland en tot wrijving en een zekere geprikkeldheid aanleiding gegeven. Spr. meende echter, dat het mogelijk is de kloof stad-platteland te overbruggen door het aankweeken van wedenzijdsche waar deering en een betere verstandhouding. Groote beteekenis moet in dit opzicht ge hecht worden aan het werk van de Volks- hoogesohool. Aan den opbouw van de volks eenheid mede te werken is vooral de taak van de jongeren. In de middagvergadering sprak tenslotte ir. A. Plate, lid van den gemeenteraad te Rotterdam, over: „De verhouding stad-plat teland, meer bezien uit een stedelijk ge zichtspunt". Spr. bestreed de stelling, dat in onze samenleving de landbouw de meeste rechten heeft, omdat zij de samenleving voorziet van de meest noodzakelijke levens middelen. Onze moderne samenleving moet als één geheel bezien worden. Spr. vroeg zich af, of, gezien het hoogere bevolkings cijfer in Nederland en de groote werkloos heid, niet eerder moet gestreefd worden naar verdere industrialisatie en of de kapi talen, welke thans voor de drooglegging der Zuiderzee worden gebruikt, niet beter voor investatie in nieuwe industrieën konden dienen. Deze vraag beantwoordde hij ont kennend. Door de enorme verbetering van de ver keersmiddelen, de vestiging van industrieën op het platteland, en door de technische ont wikkeling ook van den landbouw zelf, groeien stad en platteland snel naar elkaar toe. De synthese, welke als groot volksbe lang moet worden gezien, zal daardoor in de hand worden gewerkt. Alle inleidingen werden gevolgd door een zeer uitvoerige gedachtenwisseling. In zijn slotwoord heeft de conferentie leider, de heer W. Harmsen, de conclusies, waartoe de conferentie was gekomen, in enkele punten saamgevat. Tentoonstelling Tonegido. De vrouwenclub Tonegido heeft Zater dag, Zondag en Maandag in „De Witte Roos" alhier een tentoonstelling gehouden van handwerken, door de leden van de dames- en meisjesafdeeling der vereeniging ver vaardigd. Deze tentoonstelling heeft zich in een groote belangstelling mogen verheugen. De fa. Holsmuller uit Alkmaar heeft gratis koffie en thee aangeboden. Het Schoolverbond. Vrijdagavond hield het Schoolverbond zijn jaarvergadering in café Butter. De re kening van den penningmeester gaf aan een ontvangst van 310.52 en een uitgaaf van 244.58; saldo f 65.94. Er waren in het af- geloopen jaar slechts 2 onwettige verzuimen geweest op de school. Aan wettige ver zuimen was geen enkel kind zoover gegaan dat er meer dan 5 schooltijden waren ver zuimd (landbouwverlof), zoodat alle van het schoolfeest konden genieten. Dit feest, dat dit jaar in zijn geheel is gehouden, had een prettig verloop en de proef om met de boot ook de kleinen mee te nemen kan als geslaagd worden beschouwd. Er zal door de kinderen op den gezelligen avond bij het uitreiken van de getuigschrif ten een tooneelzangstukje worden opge voerd, genaamd „Zonnekind". Van de Ne derlandsche Spoorwegen was een aanbie ding ingekomen over schoolreisjes voor kin deren, waarbij een program was uitgestip peld, waarbij bezienswaardigheden worden bezocht en uitstapjes naast de spoorreis worden gemaakt. Het Schoolverbond nam in overweging om voor de drie hoogste klas sen van zoo'n reisje gebruik te maken. Voor de jongeren was nog geen bepaald voorstel, zoodat dit nog nader bezien zal worden. Bij de bestuursverkiezing, aftredende de heeren M. Muis en K. Stam, waarvan de laatste als penningmeester herkiesbaar, wer den gekozen de heeren K. Stam en Jb. Kramer. NOORDHOLL. BOND VAN GEITENFOKVEREENIGINGEN. Jaarvergadering te Amsterdam. De Vrijdag te Amsterdam gehouden jaarvergadering was oudergewoonte, druk bezocht. De voorzitter, de heer J. L. Groot, te Heiloo, releveerde wat in het afge- loopen jaar was geschied en constateerde dat het met de veredeling van het geiten ras den goeden kant op gaat. Ook in 1940 is er. blijk van hernieuwde activiteit. Helaas heeft de ernstige toestand de gei tenhouders niet onberoerd gelaten. Het dertigjarig bestaan van den bond is men stilzwijgend voorbijgegaan. Vertegenwoordigd waren 27 afdeelin gen. Bericht van verhindering was inge komen van ir. L. de Vries te Alkmaar, adviseur van den bond. Uit het uitvoerige jaarverslag stippen we aan dat 27 afdeelingen zijn toegetreden met 1342 leden en 2193 ingeschreven gei ten. De goede gang van zaken is gestoord door de mobilisatie, daar de adj.-rijksvee- teeltconsulent in militairen dienst is ge roepen en de inspecteur alléén het vele werk moest verzetten. Daardoor kwamen tentoonstellingen te vervallen en werd de geregelde in- en verkoop van mannelijk fokmateriaal belemmerd. In het elite- register waren ingeschreven 341 dieren, waaronder 36 boklammeren. Door de on voldoende rantsoeneering moesten 10 dieren in het abtattoir te Hoorn worden afgemaakt. Dieren met veel melk en ruim vetgehalte werden aangekocht uit andere provincies, ook al voor de bloedverver- sching. De tentoonstellingen te Zaandam, Amsterdam, Hoorn en Purmerer waren een succes en ook op de kringkeuring te Zaandam waren 240 dieren ingezonden. Verschillende gemeentebesturen maakten een verordening om de „wilde" bokken te keeren. Het verslag eindigde met een woord van dank aan het Rijk en de pro vincie voor den genooten steun. Aangeboden werden de rekening 1939 en begrooting 1940, vergezeld van een memorie van toelichting. De rekening werd vastgesteld op 1719.30, met een nadeelig saldo van 156.30. De aankoop van fokmateriaal en het opfokken van de opruiming van dieren heeft de rekening bezwaard met 177.55. De begrooting 1940 werd vastgesteld op 1719.30. Gerekend is op 357 van het Rijk en 960 van de provincie, evenals in 1939. Uitgetrokken aan salarissen voor in specteur-secretaris is 450, voor aankoo- pen en fokken 275 en voor subsidies aan de afdeelingen enz. 2.20. In het bestuur werd herkozen de heer D. E. Achterberg te Naarden. Als afgevaar digde naar de Ned. commissie werd geko zen den heer K. Vet te Zaandam. Voorstellen van de afd. Zaandam: 1. De melkgift op te voeren tot 700 kg. melk met 3.50 in 280 dagen; 2. 900 ka melk met 3.50 in 280 dagen; een en ander om te voorkomen dat er te veel jonge bokken worden aangehouden; 3. opruiming van bokken die nu ter dekking staan, waarvan het vetgehalte te laag is. Het prae-advies van het hoofdbestuur is afwijzend omreden 80 pet. van de bokken- moeders meer dan 30 kg vet hebben ge produceerd. Na zeer uitvoerige bespre king werd het prae-advies van het hoofd bestuur aangeriomen. In het bestuursvoorstel om te bepalen dat geiten, welke na 1 April lammeren, niet meer voor melkcontrole in aanmer king komen, werd na uitvoerige bespre king uiteindelijk de datum bepaald op 15 April, zulks met instemming van het hoofdbestuur. Een voorstel om een filmapparaat aan te schaffen werd ingeleid door den heer K. Vet, lid van het hoofdbestuur en voorzit ter van de afd. Zaandam. Een apparaat kost 210 en de film 3 per 10 meter, die kosteloos wordt ontwik keld. Spr. wenschte, dat elke afdeeling eenige aandeelen neemt. Het voorstel werd met aller instemming Winkeliers uitkijken! Na de inlevering van distributiebon nr. 13 is gebleken, dat enkele winkeliers bon nen inleverden genummerd 3, waar met zwarte inkt een 1 voorgezet was. Hoewel deze vervalsching gemakkelijk te zien was hebben zij in goed vertrouwen deze bonnen aangenomen en ingeleverd. Een dergelijke vervalsching is strafbaar en kan voor den winkelier, die dergelijke bonnen inlevert, onaangenaamheden, o.a. niet tijdige toewij zing, tot gevolg hebben. Jiackt&edchtM^ DE VEEMARKT. ALKMAAR, 11 Maart 1940. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 1 Paard prijs niet geno teerd; 88 Vette koeien 120—320, handel redelijk; 5 Graskalveren 40f 60; 406 Nuchtere kalveren: slacht 6f 14 en fok 1220; 42 Vette schapen 19f 40; 339 Vette varkens per kg 56—62 cent per kg handel matig. AMSTERDAM, 11 Maart 1940. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Noordholl. Bevelanders 2.50; Andijker blauwe 2.90 en bonts 2.80; Friesche Bintjes f 2.40—2.90, Indus trie 2.60; Zeeuwsche Bevelanders 2.90, Blauwe en Bonte f 3.20, Eigenheimers 2.90 en Poters 2.50; Duinzand aardappelen i. Alles per HL. Aanvoer 435000 kg. AMSTERDAM, 11 Maart 1940. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 400 Vette koeien, le kw. 80—90 cent, 2e kw. 66—78 cent en 3e kw. 5264 cent per kg slachtgewicht; 100 Melk en Kalfkoeien 180—260; 51 Vette kalve ren, le kw. 7280 cent en 2e kw. 6070 ct. per kg levendgew.; 222 Nuchtere kalveren 58; 43 Schapen en Lammeren 18 35; 423 Varkens 6871 cent per kg slacht gewicht. 3 Veulens, prijzen niet genoteerd. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Maart '40. (Langendijker Groenten veiling). 37300 kg Roode kool 6.40—7.20; 136000 kg Gele kool 4—4.20; 114000 kg D. witte kool 4 —f 4.30; 20500 kg Uien 3.10—3.60, grove uien 3.203.90, drielingen 1f 1.20, nep 2; 300 kg Peen 1.50—1.80; 300 kg Bieten 3. NOORDSCHARWOUDE, 11 Maart 1940. (Noordermarktbond). 69700 kg Roode kool 6.40—8; 41500 kg Gele kool 4—4.30: 80500 kg D. witte kool 3.904.10; 12200 kg Uien 33.60, grove uien 2.90 3.60, drieling uien 1.101.40, nep 1.60; 450 kg Peen 1.50—1.80; 2900 kg Bieten 1.40—2.60. WARMENHUIZEN, 9 Maart 1940. 2200 kg Uien 3.10, grove 3; 55500 kg Roode kooi 6—7.50; 28300 kg Gele kool 4—4.10; 46500 kg D. witte kool 3.804.30. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BAN* M.T. Bijkantoor Alkmaar, van Maandag 11 Maart 1940. STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3 Neder 1. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5 Duitschl. m. verkl. BAHK-1NSTELL1NGEN. Handel Mij. C.rt. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Stee) Standard Brands Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Verg Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. P<etr. Phillips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber,. Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw Union Pacific Can. Pac. x) ex-coupon. tExclaim Prolongatie vorige koers 2% WISSELKOERSEN Vor.k. [pl.m.2 u. 94% 84% 83%. 11 11 867s 86 85% 160 158 102% 102% 37% 38-7» 53% 314% 91% 91'/, 111 113 37Vic 22it>/lf 22l-7io 5/% 57%-% 3% 37a 40 28%, 28-Vis 1'% 16 15i.w/J6 57, 4211/1, 42$-7I8 4% 391% 389% 226 220 220 94% 94% 55% 90 2247, 2403/, 241'/,-2 283/, 28% 81%, 87* 8% 8% 1861/, 183 150 99 99 110 110 55% 92% 311/16 90i/5 91% 117 107% 10S 109 109'/, 122% 122 175% 176-1/2 131 18% Sm/io 10% 12'/, 74'/, 4% 45/s *Exdividend. AMSTERDAM Vorige koers New-York 1.885/s Londen 7.34'/* Berlijn 75.60 Parijs 4.16% Brussel (Belga) 31.92 Zürich 42.22% Kopenhagen 36.37% Stockholm 44.82% Oslo 42.80

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 3