Agenda U hebt het zélf in de hand... MAGGI5 AROMA Kleermakerij Cloeck bestaat 75 jaar. Mijn slaat gat in den dijk op Texel. NAGEVULD VOORDELIGER: Flesje No. 0...14 ct. No. 1...27 ct. AMERICAN BLEND !Bucqdiike. Stand Jhiêikaties Provinciaal Nieuws. NOORDSCHARWOUDE OUDKARSPEL EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Woensdag. LUCHTBESCHERMING. De opleiding van de vrijwilligers, waar over reeds een keer in een der voorgaande artikelen werd gesproken, is een zoo be langrijke kwestie, dat het de moeite loont er nog eens op terug te komen. Des te meer reden is daarvoor, nu zich eenige malen een misverstand te dezen aanzien heeft voorge daan. In 1938 en 1939 hebben zich diverse stadgenooten als vrijwilliger of vrijwillig ster aangemeld en nog gebeurt dat dagelijks. Van al deze personen mag dus bij voor baat aangenomen worden, dat zij genoeg burger-zin hebben om te begrijpen, dat alleen geoefende menschen hun philantropische taak te hunner tijd goed zullen kunnen ver richten. Dehalve is het van een vrijwilliger reeds uit dezen hoofde onbegrijpelijk, wan neer hij zijn cursussen niet regelmatig be zoekt. Nog moeilijker te vatten wordt het echter, wanneer men zich achter voorge wende motieven gaat verstoppen en niet op de oefeningen verschijnt. Wie vrijwillig heeft ingezien zonder daar dus voor aange wezen te zijn dat hulp noodig is, moet ook begrijpen, dat die hulp nog geleerd moet worden. Bovendien heeft een aanbod te helpen toch geen zin, als men zich daar wil lekeurig aan kan onttrekken. Daarom heeft de Luchtbeschermingswet van 1936 den burgemeester in art. 12 en in art. 3 van het K.B. van 22 Sept. 1936 een middel aan de hand gedaan tegen onwilligen op te treden. Van dat middel zal ook zonder aarzelen gebruik worden gemaakt en tegen wegblijvers zal dan ook proces-verbaal op gemaakt worden. Echter, men versta het goed. De wet is er om onwilligen, die den vrijwillig op zich ge nomen plicht niet nakomen, te kunnen straf fen. Het hoofd van den L.B.S.D. rekent er op, dat onze vrijwilligers zulke middelen niet noodig hebben. Een ieder, die spontaan hulp aanbood, begrijpe, dat er orde en tucht moet zijn. Wat zou men in oorlogstijd moe ten beginner!, als men in vredestijd al niet eens weet te gehoorzamen. Dus vrijwilli gers, toont, dat ge Uw plicht kent en laat het nooit op straffen aankomen. Juist na deze uiteenzetting durf ik met vertrouwen wetend dat de Alkmaarsche burgerij haar plicht tegenover anderen kent (zie de Finsche collecte bijvoorbeeld) nog eens met nadruk te vragen: Wie meldt zich als vr ij williger aan? We kunnen er nog veel gebruiken. Het feit, dat er verordeningen bestaan, die u met den rechter in aanraking kunnen brengen, weerhoudt u ook niet van uw dagelij ksch werk. Welnu, ze zullen u dus evenmin ver hinderen bij den L.B.S.D. te komen. Voor plichtsgetrouwe vrijwilligers en die moeten we hebben bestaat het spook van art. 12 niet! UITZENDING INTERLANDWEDSTRIJD OVER LIJN 5. De directeur van de lichtbedrijven deelt mede, dat Zondag 17 Maart de voetbalwed strijd BelgiëNederland, uitgezonden door de Phohi, zal worden doorgegeven over lijn 5 van de gemeentelijke radiodistributie. LEZING DS. HOEKSTRA. Hedenavond zal ds. Hoekstra ger. pr. te Velsen in Waakt en Bidt een lezing houden over het boek van dr. Rauschning: De Ni- hilistishe Revolutie. Alle belangstellenden zijn welkom. ACTETASSEN EN SCHOOLTASSEN Alleen betere soorten. Oude prijzen. P.O.A. n.v. PAYGLOP 18. Vanochtend omstreeks negen uur heeft een mijn een gat van zeven meter middel lijn in den dijk van het oude fort De Schans geslagen. Eenige militairen, die op den dijk liepen, zagen omstreeks dat uur drie mijnen op de Texelstroom drijven. De voorste was niet ver meer van de kust verwijderd. Gestuwd door de «krachtige golven, kwam de mijn met groote snelheid landwaarts. Aan den anderen kant van den dijk was men bezig met het vergraven van grond, om plaats te maken voor een door het wa terschap „de dertig gemeenschappelijke polders" te stichten gemaal. De acht grondwerkers, die met het gra ven bezig waren, werden onmiddellijk ge waarschuwd. Zij snelden terstond naar het fort, dat op honderd mter van den dijk ligt. Nauwelijks hadden ze zich in een schuilgang in veiligheid gebracht, toen de mijn tegen den dijk sloeg. De mannen wer den door den geweldigen luchtdruk door el kaar gegooid. Van de loodsjes werden de ruiten verbrijzeld. Het vliegkamp de Mok werd gewaar schuwd om de andere mijnen te achterhalen Een van deze mijnen raakte op honderd meter uit de kust vast. De andere dreef verder in de richting van Nieuwe Schild. Reeds driemaal is de dijk in deze buurt door een mijn beschadigd. om succes met Uw maaltijden te oogsten. Ook in deze tijden is Maggi's Aroma het ideale hulpmiddel om Uw soepen, bouillon, stamppotten enz. in smaak te verbeteren. Alle bliksoepen maakt U met een tikje Maggi's Aroma smakelijker! En - de beproefde, ongeëven aarde kwaliteit van Maggi's Aroma ^waarborgt een uiterst zuinig gebruik. SPELDJESDAG VOOR „HET HOOGLAND". Gaarne vestigen wij de aandacht óp den a.s. speldjesdag voor de vereeniging „Het Hoogeland". Zooals bekend worden in de kolonies en tehuizen dezer vereeniging verpleegd voor waardelijk veroordeelden, voorwaardelijk invrijheidgestelden, zwervers, landloopers, drankzuchtigen, onvolwaardigen, alleen staande personen en ouden van dagen, van alle gezindten. Over 1939 bedroeg het aantal verpleegda- gen 56704. 382 personen van alle gezindten en uit alle deelen des lands werden in haar kolo nies en tehuizen, n.l. „Het Hoogeland", Ons Tehuis'", en „Klein Bouwzicht" te Beekbergen, „Filadelfia" te Vries (Dr.) en /Wilhelminahoeve" te Opende (Gr.) ver pleegd. Buiten genoemde kolonie-gevallen werd aan 761 doortrekkende personen, die niet hadden te eten, een warme maaltijd, of brood met koffie verstrekt. Aan 186 personen, die geen onderdak hadden, werd nachtlogies met ontbijt ver schaft. Helaas moesten van 69 personen de aan vragen voor opname in de kolonies wegens geld- en plaatsgebrek worden afgewezen, zoodat uitbreiding van verplegingsgelegen- heid dringend noodig is. Wij vertrouwen, dat men graag dezen mooien en nuttigen arbeid van de alom bekende vereeniging „Het Hoogeland" zal steunen door het koopen van een speldje. Allen die een speldje koopen ontvangen van de collectanten een beknopt jaarover zichtje van den arbeid der vereeniging over 1939. Daarin vindt men verschillende cij fers betreffende de verpleegden met ver melding van de provincie van herkomst en de gezindte, waartoe ze behoorden. Daaruit ziet men, waarvoor men zijn bij drage geeft. „Helpt ons helpen", opdat de vereeniging „Het Hoogeland" velen kan helpen. Het plaatselijk comité. AVONTUUR BIJ ZIEKENVERVOER DOOR DE LUCHT. Gisteravond omstreeks TO.45 uur is een militair watervliegtuig van Texel opge stegen om een ernstige patiënte, mej, Gr olie, een onderwijzeres, over te brengen naar Den Helder. Het vliegtuig was be mand door kapitein J. Zegers en ser geant-majoor D. Lambermont. Verder bevond zich aan boord de officier van gezondheid H. W. van Dommelen. Sinds dien werd niets meer van het vliegtuig vernomen. Hedenochtend omstreeks 10 uur is het vliegtuig 20 k.m. uit de kust ten noord oosten van de noordpunt van Noordhol land in zee aangetroffen, waar het ge daald was. Het vliegtuig werd door een watervliegtuig en door een bommenwer per, die op onderzoek waren uitgestuurd, gevonden. De inzittenden zijn in veiligheid ge bracht. Geen nadeelige gevolgen. Nader vernemen wij, dat het toestel een Focke Wulf-landvliegtuig tengevolge van den mist was verdwaald. De bestuurder, die als een uitstekend vlieger bekend staat, achtte het raadzaam in de omgeving van het eiland te blijven rondvliegen. Toen de ben zinevoorraad uitgeput dreigde te raken, is hij op korten afstand van de kust op de Waddenzee vijf kilometer ten Noordoosten van Den Helder neergestreken, in de hoop daar een van de vele zandbanken te vinden. Deze toeleg gelukte volkomen, want het toe stel kwam op een zandplaat, welke gedeel telijk onder water stond, terecht. De ma chine werd slechts licht beschadigd, en bleef grootendeels. boven de oppervlakte uitste ken. Er is slechts weinig in de cabine door gedrongen. De inzittenden konden niets anders doen dan rustig afwachten, tot de mist zou optrekken en hulp zou komen op dagen. Toen het toestel op het vliegveld de Kooy, waarop het moest landen, uitbleef, is men onmiddellijk op het eiland Texel met de na sporingen begonnen, welke den geheelen nacht voortduurden. Bij het aanbreken van den dag is toen een watervliegtuig van de Mok opgestegen, die deomgevingvan het eiland heeft afgezocht met het gemelde gun stige resultaat. De inzittenden, die ernstig van de koude te lijden hebben gehad, zijn door het watervliegtuig overgenomen en naar de Mok vervoerd, vanwaar zij met een motorbarkas naar Den Helder werden over gebracht. Hoewel verkleumd, heeft de patiënte het hachelijke avontuur goed doorstaan. Ook de drie andere inzittenden van het toestel heb ben geen nadeelige gevolgen van het ge beurde ondervonden. Mej. Grolle, die vermoedelijk een blinde darmontsteking had, zou vanmiddag worden geopereerd. Het verongelukte vliegtuig moest op de zandplaat worden achtergela ten. Het zou bij laag water worden wegge haald. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.30 tot 5.47 uur licht op. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Als vrouwen regeeren (comedie); hoofdrollen Lilian Harvey en Willy Fritsch. Toegang voor alle leeftijden. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer De onzichtbare man (sens.); hoofdrol Claude Rains. Toegang boven 14 jaar. City-theater, half 8, hoofdnummer Stam ley en Livingstone (rom.-avont.); hoofdrol len Spencer Tracy, Sir Cedric Hardwicke, Nancy Kelly en Richard Greene. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdag 13 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, tooneelavond Selskip Friso. Donderdag 14 Maart. 8 uur, gebouw Heul 3, feestavond slecht- hoorenden. 9.30 uur, r.k. kerk Nassaulaan, vierde con ferentie voor niet-katholieken. VOOR DE ARMEN VAN HEILOO. Het nieuw gebouwde centrale gebouwen complex van de Sint Willibrordusstichting te Heiloo, welke gebouwen op 30 Maart in gebruik worden genomen, zal Zondag a.s. voor iedereen te bezichtigen zijn. Men be taalt daar voor slechts een kwartje, dat voor de armen van Heiloo besteed is. ALKMAAR. GEBOREN: Leonardus J. W. J. M., z. van Gustaaf C. Merse en G. E. Koopman. OVERLEDEN: Antje Timmerman, wed. van F. Rike, 90 jaar. Geertje Groot, wed. van J. van der Molen, 67 jaar. Morgen bestaat de Alkmaarsche heeren- kleedingzaak van de firma H. S. Cloeck 75 jaar. Wie den tegenwoordigen firmant, den heer P. Cloeck, kent, begrijpt volkomen, dat deze energieke en bekwame zakenman het bereiken van dezen mijlpaal niet onopge merkt laat passeeren. Een grootsch opge zette reclame getuigt van het tegendeel. Vanaf morgen ontvangt n.l. ieder kooper die minstens 15 besteedt, gedurende de a.s. jubileumweken, een prachtig schoorsteen klokje, een elegant horloge of een vulpen met 14 karaats gouden pen. In de courant van morgen bevindt zich voorts een genummerde bon. Ieder lezer behoeft er zich slechts van te overtuigen of het nummer van zijn bon overeenkomt met het nummer, dat de firma in de etalage heeft geëtaleerd. Wanneer dit het geval is dan ontvangt hij op den jubileumdag gratis een koopbon ter waarde van 25 (dien dag worden er twee van deze bonnen beschik baar gesteld) en op eiken werkdag geduren de de zeven jubileumweken een koopbon \an 5. Ieder lezer doet dus verstandig de bon in het nummer van morgen gedurende de zeven jubileumweken te bewaren, want eiken dag is er kans, dat het nummer over eenkomt met dat wat in de etalage wordt opgesteld, in welk geval men tegen afgifte gratis een koopbon van 5 krijgt. Vrijdagmiddag (de zaak is dan den ge heelen dag voor den verkoop gesloten) wordt er in de zaak Laat-hoek Boterstraat van 35 uur receptie gehouden en wij twij felen er niet aan of velen zullen alsdan blijk geven van hun medeleven met dit belangrijke jubileum van een bij uitstek Alkmaarsche zaak. Wij spreken van een bij uitstek Alkmaarsche zaak en doen dit terecht, want de grondlegger van deze zaak, de grootvader van den heer Piet Cloeck, was Alkmaarder van geboorte. De naam Cloeck is voorts al eeuwen aan Alkmaar verbon den. Een van de voorvaderen was zelfs bur gemeester van onze veste. Blijkens een advertentie in de Alkmaar sche Courant had de heer H. S. Cloeck, Mr. Kleermaker aan het Rijksopvoedingsge sticht, zich 15 Maart 1865, als kleermakers patroon in zijn geboortehuis Verdronken- oord 89 gevestigd. De zaak floreerde en reeds drie jaar later werd een huis aan het Luttik Oudorp in gebruik genomen en als winkel ingericht. Zes jaar daarna, 11 Maart 1874, werd de zaak verplaatst naar het per ceel Laat-hoek Boterstraat. De confectie werd grootendeels gemaakt in het Rijksop voedingsgesticht; de kleeding naar maat aan huis. In 1893 werd overgegaan tot algeheele verbouwing en moderniseering en aan de zaak de titel van „Centraal Kleeding Ma gazijn" gegeven. In 1902 werd aan de Laat een naastgelegen pand aangekocht. Beide huizen gingen voor den grond en het beken de „Witte Huis" ontstond, dat in 1911, door aankoop van een derde perceel aan de Laat in dezelfde stijl werd uitgebreid. In 1932 werd een schitterende moderne winkelbe timmering aangebracht, die „Het Witte Huis" tot op den dag van heden nog maakt tot een der mooiste en modernste heeren- kleedingzaken van Alkmaar. De oude Alkmaarders zullen zich den grondlegger van deze zaak nog wel herin neren. Hij was de mr. kleermaker van Alk maar, die van de allerbeste zwarte stoffen de Zondagsche pakken van de burgers maakte. Tot diep in den nacht werkte hij bij kaars- en petroleumlicht en hieraan zal het allicht niet vreemd zijn, dat hij de laatste jaren geheel blind is geweest. Hij was voor zijn dagen een kundig meester in zijn vak en wie in de zaak het portret van dezen ouden heer met grijze haren en witte bakke baardjes beziet, zal ongetwijfeld tot de con clusie komen, dat hij was een respectabel man die op de juiste wijze de .grondslag voor de prachtige zaak heeft gelegd. Het moet hem een groote voldoening zijn geweest te mogen beleven, dat de zaak onder zijn zoon Jacob steeds meer werd verstevigd. Deze, die in 1893 als oudste zoon de zaak in han den nam, werd reeds op 12-jarigen leeftijd in de zaak werkzaam gesteld en toog als jongen van 16 jaar naar Rotterdam om zelf standig inkóopen te doen. Op 20-jarigen leeftijd zegde hij de kleermakerstafel vaar wel. Door voortdurende zelfstudie verwierf hij zich een juisten kijk op zaken en werd hij de man, bijgestaan door zijn broeder Gerard, die de zaak groot heeft gemaakt Ook in het Alkmaarsche politieke leven nam hij een vooraanstaande plaats in. Vele jaren was hij een zeer verdienstelijk raads lid, terwijl hij enkele jaren ook de functie van wethouder vervulde. Zijn broer Gerard heeft zich op middenstandsgebied als een goed organisator doen kennen en maakte ook deel uit van de Kon. Rederijkerskamer Bilderdijk in haar glorietijd. Vooral in de mobilisatiejaren werd zeer vlot zaken gedaan en in de hierna volgende jaren van hoogconjunctuur bereikte de om zet, naar de heer Cloeck ons mededeelde, een schier ongelooflijke hoogte. Door een voorzichtig en juist zakenbeleid konden de hierna volgende moeilijke jaren van steeds dalende prijzen en kleinere om zetten, met gemak worden opgevangen, dank zij de energie van de toenmalige firman ten. In 1932 nam de omzet der zaak al weer toe, terwijl na 1935, door algeheele veran dering der modellen en moderniseering dei- verkoopmethode een groote vooruitgang der zaak viel te constateeren. Thans staat de zaak al sinds 5 jaar onder leiding van den jongsten zoon van den heer Jb. Cloeck. Reeds in zijn jeugd gevoelde hij zich tot de zaak aangetrokken. Hij bezocht de Handels school en daarna de textielschool te Tilburg en leerde voor coupeur in Engeland. Het was een eisch van mijn vader, aldus de heer Cloeck, dat ik ook een paar jaar als gezel werkte op de kleermakerstafel. Niet met volle instemming onderwierp ik mij aan dien eisch. Thans ben ik daar dankbaar voor, want hierdoor ben ik bekend geraakt ook met het inwendige waaraan een goed klee- dingstuk moet voldoen. Alvorens de leiding van de zaak op zich te nemen, was de heer Cloeck gedurende zes jaar met de leiding van een filiaal-zaak te Beverwijk belast. Vol liefde, aldus besloot de heer Cloeck het gesprek, heb ik mij aan mijn taak gege ven en ik zal er naar blijven streven „Het Witte Huis" een centrum voor lieeren- en kinderkleeding te doen blijven. Wij wenschen hem hierin veel succes. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. Bataafsche Import Maatschappij verkoopkantoor van „Koninklijke Shell"- producten te 's-Gravenhage om vergunning tot het oprichten van een benzine-installatie met één ondergrondsch reservoir en één bo- vengrondsche aftapinrichting welke zal wor den gedreven met een electro-motor van 1/4 P.K., in en bij het perceel Luttik Oudorp nr. 25. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op DINSDAG 26 Maart a.s., voormiddags te ELF uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer ge meente van de terzake ingekomen stukken kennis nemen. Alkmaar, 12 Maart 1940. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. PUBLICATIE. Aanvulling lijst artikel 3 Armenwet. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat zij bij hun beschikking van 12 Maart 1940 op de lijst van binnen deze gemeente gevéstigde instellingen van weldadigheid, bedoeld in artikel 3 der Armenwet, hebben geplaatst met aanduiding als te behooren tot de in stellingen, bedoeld in artikel 2 onder c der Armenwet de stichting „Commissie van sa menwerking voor biizondere nooden in de gemeente Alkmaar", welker doel is a. een band te leggen tusschen de burgerlijke, kerkelijke en particuliere instellingen van weldadigheid, van welke het verstrekken van giften ineens kan worden verwacht; b. in overleg met deze instellingen van weldadigheid giften in eens te verstrekken aan personen in gevallen van bij zonderen nood, indien verwacht mag worden, dat zij voor armlastigheid zullen worden behoed of in hunne zelfstandigheid zullen worden hersteld. Alkmaar, 13 Maart 1940. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. II. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. Ned. Tuindersbond. Dinsdagavond hield de afd. van den. Ned. Tuindersbond in „Concordia" haar algemeene jaarvergadering. De opkomst der leden was niet groot. De heer M. Smit bracht het jaarverslag over 1939 uit. In het ledental is een langzame stijging te constateeren. Het is toegenomen van 20 tot 24. Aan het einde van zijn verslag deelde de secretaris mede, als bestuurslid te zullen bedanken, wegens vertrek uit de gemeente. Het financieel verslag van den penning meester vermeldde aan ontvangsten 66, uitgaven 65.96. Het bezit der afdeeling was 1 Januari j.l. 13.84. De heer Abr. de Geus werd als be stuurslid herkozen met nagenoeg alge meene stemmen. In de vacature, ontstaaan door het be danken van den heer M. Smit, werd de heer N. Stam gekozen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Amsterdam werd de heer Abr. de Geus aangewezen. Naar aanleiding van het door den heer N. Stam uitgebrachte verslag van de te Alkmaar gehouden jaarvergadering van het district Noordholland werden eenige besprekingen gevoerd over clearing enz. Ten aanzien van de ledige zakken der erwten, deelde de heer van Dijk mede, dat de zakken, zoodra ze ledig zijn aan den eigenaar terug gezonden worden. Het verslag van de kringvergadering door den heer W. Borst uitgebracht, gaf aanleiding tot eenige discussie over het collectief arbeidscontract. Men achtte het noodzakelijk, dat de kostprijzen verhoogd werden, daar deze loonen anders niet kunnen worden uitbetaald. Men besloot de uitspraak van den arbiter af te wachten. Na behandeling van den beschrijvings brief door de algemeene vergadering werd de vergadering gesloten. De Nederlandsche Tuindersbond. afd. Oudkarspel van den NederL Tuindersbond hield een vergadering in café Vis welke o.a. ook bezocht was door B. en W.Voorgelezen werd een brief van den kerkeraad der herv. gemeente, waarin de gehouden landverhuring werd becritiseerd. In het verslag van den kring Langendijk, door den heer L. Kalverdijk uitgebracht, werd medegedeeld, dat de kring van oordeel is geweest, dat het in het collectief arbeids contract opgenomen loon niet door de tuin ders betaald kan worden. Behalve de afdeelingen Oudkarspel en Noordscharwoude hebben de afdeelingen zich echter met het contract accoord ver klaard. Met het kindertoeslagfonds kon men zich niet vereenigen. De voorzitter meende dat de arbiter geen gemakkelijke taak zal hebben, hierin een juiste uitspraak te doen. Hij vreesde, dat het wel in het nadeel der tuinders zou uit vallen, daar de arb.organisaties sterk zijn. Hierna werd de agenda voor de alg. ver gadering van den Ned. Tuindersbond te Amsterdam besproken. Ten aanzien van de opdrijving van de pachten op publieke verhuringen zeide de heer Jb. Kroon, lid van de pachtkamer, dat deze huurders niet direct met een verzoek tot verlaging bij de pachtkamer kunnen ko men, hoewel zij wel het recht hebben, een beroep op den pachtrechter te doen. De heeren L. Kalverdijk en C. Borst wer den tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Amsterdam benoemd. De heer De Boer sprak er zijn verwonde ring over uit, dat de heer Borst de export belemmeringen wel in een politieke verga dering ter sprake heeft gebracht en er in deze vergadering van de vakorganisatie, waar het op zijn plaats was, over heeft ge zwegen. Spr. vond het gevaarlijk, als de po litiek bij de tuinderszaken gehaald werd. De heer Borst die zijn standpunt toelicht te, zeide, zijn inzichten op de algemeene vérgadering te Alkmaar te hebben verde digd. Hij kon er geen politiek in vinden. Hij wees op de werkzaamheid van Landbouw en Maatschappij, welke organisatie zich ook op het terrein der tuidners bewegen gaat. Men dient bij mogelijkheden tot export geen re kening te houden met een of andere buiten- landsche regeering, maar leveren aan het land, dat koopen wil. De burgemeester maakte de opmerking, dat dergelijke menschen niet in de organisa tie thuis behoorden, waarop de heer Borst wees op het vertrouwen, dat men hem steeds heeft gegeven, door hem naar elke vergade ring af te vaardigen. De heer Volkers verdedigde het standpunt van de C. P. N. Het zou wel goed zijn, als ook de andere politieke partijen zulke ver gaderingen belegden. Spr. zag niet in dat het lidmaatschap van de N. T. B. er door zou lijden. Na breedvoerige gedachten wisseling, waarbij sommigen het afkeurden, dat de burgemeester een uitdrukking als bovenver meld had gebezigd, werd van dit onder werp afgestapt. Men kwam niet tot elkaar. Verder werd nog gesproken over de wen- schelijke verhooging van de minimum regeling aan de veiling. Het gaat nu wel eens wat vreemd.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2