ALKMAARSCHE COURANT flMSTERDAMSCRE BEURS GOED DAGBLAD GRATIS Jkouiuciaal Tlieuws £aatsle jQeticfitm lüeerAecicfd £uchtoaaci De strijd in Finland. HEILOO ZUIDSCMARWOUDE [BROEK OP LANGENDIJK SCHAGEN Hoe het buitenland het Finsch-Russische compromis beoordeelt. Geabonneerd zijn op een is een eisch voor een ieder, die op de hoogte van zijn tijd wil blijven. Voor ALKMAAR en WIJDE OMGEVING is de zoo'n dagblad. Tot 1 April voer hen, die zich thans Yoor minstens 3 maanden abonneeren. Inlijving dienstplichtigen lichting 1940. Ms. Buizerd aan de Engelsche kust gestrand. OPGAVE AMSTBBDABCSClfE BANK Bijkantoor Alkmaar, van Woensdag 13 Maart 1940. 86Va SS 863/, 1601/, 103 102% 39V, 387/g 303 305 9i'/a 927, 1173/4 117 3613/J, 22»/, 225/, 37i/i« 57-V. 3Vs 407» a 27% 27»/, 183/a 161/ie 15%-} 51/16 57» 42%, 42}-%; 47/16 3903/4 386 225«/4 213 967, 55 85 230 242.% 8U/16 817,6-% 83/g 87/16-»/, 1887/, 1861/4 151'/j 150 1U0 100 115 55 93 93 31Vi6 3% Mi/, 12078 119.7, 1107, 111% HO-»/* 124 122 180 179 1351/2 1357* 18 18 87/, 8% 10i/a 12 41716 *Exdividend. Oslo TWEEDE BLAD. 4 Het Finsche legerbericht luidt: Te land duurde de vijandelijke druk op de noordwestelijke kust van de Baai van Viipuri voort. Oostelijk van Viipuri zijn vijandelijke aanvallen afgeslagen, behalve in de streek van de Taipale, waar de strijd voortduurt. In de buurt van Pakkola brengt het Finsche geschutvuur den aanval van den vijand over de bevroren Vuoksi tot staan. In de richting van het station Ayrapaa heeft de Finsche artillerie vijandelijke aanvals- forfnaties verspreid. Tusschen Vuosalmi en het Ladbgameer bedrijvigheid van patrouil les en storingsvuur van de artillerie. Ten N.W. van het Ladogameer duurden de vij andelijke aanvallen voort. Zij werden afge slagen. Overigens activiteit van patrouilles. Op 11 Maart heeft de Finsche luchtmacht verkenningsvluchten ondernomen en vijan delijke troepen en artillerie- en tank colonnes gebombardeerd. In de operatiezone was de activiteit der vijandelijke lucht macht gedurende den dag zeer groot. Hevige strijd te Viipuri. Gisteravond werd in de buitenwijken van Viipuri verwoed gevochten. Volgens den correspondent van „Aftonbladet" te Helsinki zullen de Russen er ten zij er spoedig vrede komt, waarschijnlijk in slagen de stad te nemen, alleen al door de massa der strijd krachten, die zij in het vuur brengen. De Finsche machinegeweren maaien de aan stormende vijandelijke rijen weg en, als de Russen tenslotte wat terrein winnen, trek ken de Finnen zich op nieuwe stellingen terug, in de overtuiging, dat de vijand voor geringe vorderingen duur heeft betaald. De strijd op de Karelische landengte. De strijd op de Karelische landengte duurt voort, doch de laatste twee dagen heeft de door de Russische troepen uitge oefende druk geen enkele wijziging ge bracht in de wederziijdsche posities. De Russen hebben er vooral naar gestreefd, hun bruggehoofd op den Westelijken oever van de fjord van Viborg te vergrooten. Zij heb ben echter niet alleen geen terrein gewon nen, doch de positie van de betrekkelijk aanzienlijke troepenmacht aan de andere zijde van de fjord, waarvan het ijs voort durend door de Finsche luchtmacht wordt gebroken, begint het Sovjet-opperbevel voor een ernstig probleem te stellen. Het is mo gelijk, dat de troepen, die de oevers over de Golf van Viborg tusschen Muhulahti en Nisalahti bezet houden, tenslotte geblok keerd zullen worden. OM 20 MILLIOEN GULDEN. Twee Nederlandsche ingenieurs zijn be gonnen met voorbereidingen voor het lich ten van een schat, welke verborgen moet zitten in de Spaansche Galjoenen die in 1702 in de Baai van Vigo gezonken zijn. De schat wordt begroot op 100 millioen pesetas. GENERAAL PENJARANDA PRESIDENT VAN BOLIVIA. IGeneraal Penjaranda is bij de verkiezin gen van Zondag met overweldigende meer derheid gekozen tot president der republiek Bolivia. ZUID-SLAVISCH SCHEP AAN ENGELAND VERKOCHT? De Mariborer Zeitung meldt uit Agram: Het Zuid-Slavische s.s. Preradowitsj, groot 9000 ton, dat komende uit Buenos Aires in Antwerpen voor anker was gegaan, is door den Zuid-Slavischen Lloyd verkocht aan een Engelsche reederij. De uit 36 koppen be staande bemanning van het schip heeft ge weigerd in dienst te treden der Engelsche reederij, waarop zij het schip moest ver laten. Werkverschaffing. Na een vrij lange winterperiode, waar in het voor de werkloozen niet mogelijk was arbeid te verrichten, heeft men nu een vrij groot aantal te werk gesteld. Er werken er ter plaatse (aan het spitten bij de tuin ders en in het bloembollenbedrijf), onder directie van de Ned. Heidemaatschappij in „ter Coulster" en ook een vrij groot ge deelte „ergens in Nederland". En nog da gelijks komen er aanvragen binnen, daar het op het land en in de tuinen druk is om tenminste zoo gauw mogelijk met het plan ten en zaaien te kunnen beginnen. Vermoe delijk wordt er nog een aantal arbeiders „ergens in Nederland" geplaatst. Bond van Geitenhouders. In het verslag van de te Amsterdam gehouden jaarvergadering van den Prov. Bond van Geitenhouders staat, dat er aan de afdeelingen een subsidie is verleend Nederlandsche Tuindersbond. De vergadering van de afdeeling Zuidscharwoude van den Nederlandschen Tuindersbond, welke Maandagavond in het café van den heer Ter Burg alhier werd gehouden, was niet druk bezocht. Slechts een achttal personen was aanwezig. Er werden eenige mededeelingen gedaan t. a. v. het looncontract. De afdeeling Zuidscharwoude wilde wel een collectief contract onderteekenen, als deze gemeente wordt ingedeeld in de groep B, bij Oudkarspel en Noordschar- woude. Den kinderbijslag acht men niet gewenscht. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden de heeren A. Tuin man en W. Keppel benoemd. Chr. gem. zangvereeniging. In de jaarvergadering van de chr. gem. zangvereeniging „Halleluja" heeft de voor zitter den overleden oud-voorzitter en eere lid, wijlen den heer Jn. Pluister, herdacht, die zeer veel voor de vereeniging heeft ge daan. Ten aanzien van den toestand der ver eeniging kan worden medegedeeld, dat deze gunstig is. Het ledental is den laatsten tijd gestegen, zoodat men nu 52 leden heeft. Ook financieel staat de vereeniging er niet slecht voor. Nieuwe directeur postkantoor be noemd. Bij beschikking van den directeur-gene raal der P. T. en T. is met ingang van 1 Mei a.s. aangewezen als directeur van het post en telegraafkantoor alhier de heer P. J. Bisschop, referendaris 2e klasse der P. T. en T., thans te Amsterdam (telegraafkantoor). De Britsche pers over het accoord. De Times verklaart, dat Finland zelf in eerste instantie moet oordeelen of de voor waarden feitelijk in overeenstemming zijn met vrijheid en veiligheid. De tijd is nog niet daar om een oordeel te geven over de verder strekkende consequenties van de aanvaarding. De Daily Telegraph meent dat, als de Finsche regeering de voorwaarden, die Fin land tot een hopelooze prooi van Sovjet- Rusland zullen maken, aanvaardt, er geen zekerheid kan bestaan omtrent zijn toekomst. De News Chronicle schrijft: Laat men nooit vergeten, dat het op initiatief van den aanvaller was, dat de vredesonderhande lingen werden begonnen, omdat de aanval ler de volle consequenties van voortzetting van den oorlog vreesde. De opinie der Fransche pers. De Petit Parisien schrijft: Het offer is ge bracht. De uiterst smartelijke stap, die Fin land zoo juist heeft gedaan, kan zijn glorie als natie, die ondanks zijn moed en held haftigheid is gekruisigd, slechts vermeerde ren. Het Zweedsche oordeel. Te Stockholm is men van oordeel, dat de Sovjet-voowaarden veel zwaarder zijn dan voordat de Finnen hun wanhopigen strijd begonnen. Verwondering, verslagenheid, gepaard met opluchting omdat voortzetting van den oorlog is voorkomen, waren de overheerschende gevoelens onder de Zwe den, die vanochtend vroeg van de vredes regeling hoorden. Hoe men er in Denemarken over denkt. „Politiken" schrijft in een hoofdartikel: Wel heeft Finland in de zware verant woording voor het leven en de toekomst des lands zwaardere eischen moeten aan vaarden dan die, welke het vroeger van de hand heeft gewezen, maar de weg van het lijden zou slechts nog harder geweest zijn en indien de oorlogsbrand zich over de na burige landen tot een laaiend vuur had uit gebreid, zou Finland met volkomen vernie tiging bedreigd zijn geworden. Social Democraten schrijft: Een voortzetting van den oorlog tusschen de beide landen sluit de grootste gevaren in zich voor de noordsche lander, en de Fran sche en Engelsche, maar vooral de Fransche De gratis toezending geldt niet voor week-abonnementen. meeningsuitingen laten aan duidelijkheid niets te wenschen over. Finland moet in deze kwestie zelf zijn eigen positie beoordeelen. De Italiaansche pers over het com promis. In een kort ocmmentaar doet de Messag- gero uitkomen, dat als gevolg van de door Finland gedane concessies, Rusland geheel zijn plan verwezenlijkt tot het weder in het bezit nemen van de posities van het oude Tsarenrijk in de Oostzee, dat reeds gedeel telijk verwezenlijkt was door de vorige ac- coorden met Letland en Estland. Doordat de Karelische Landengte met Vipuri aan Rus land wordt afgestaan, krijgt Kroonstad, het voornaamste Russische arsenaal, zijn waar de van groote marinebasis terug. Veel-gewag maken de bladen van de ver klaringen van Daladier over de houding van Frankrijk tegenover Finland. De Popo io Di Roma kenschetst deze verklaringen als een rechtvaardiging achteraf over aan Finland aangeboden maar niet verleende hulp. De bladen wijzen ten slotte op de ver rassing en teleurstelling, welke de vrede in Londen heeft gewekt en op de levendige voldoening in Berlijn, waar de gebeurtenis wordt uitgelegd als een slag voor Frankrijk en Engeland. Zweedsche bladen over aceoord van Moskou. De heldhaftige strijd van Finland, schrijft Stockholms Tidningen, is niet vergeefsch geweest. Het moge waar zijn, dat de terri toriale eischen der Sovjet Unie die van No vember verre te boven gaan, toch is de toe stand verschillend, want als Finland, zonder zich te verdedigen, had toegegeven, zou de Sovjet Unie haar eischen zonder ophouden verzwaard hebben, net zoolang tot Finland als onafhankelijke staat verdwenen zou zijn. Thans heeft de Sovjet Unie zijn winsten met zulks zware offers moeten koo- pen, dat zij er den voorkeur aan gegeven heeft, den overwinningsoorlog af te breken. De regeeringspersdienst meldt: De hierna vermelde ploegen dienstplichti gen van de lichting 1940 worden, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, op de daarbij aangegeven datums ingelijfd. Onder de op te roepen dienstplichtigen zijn niet begrepen zij, die zijn bestemd voor officiers opleiding. Dienstplichtigen van de hierna vermelde ploegen, die vrijstelling wegens kostwinner schap of wegens persoonlijke onmisbaarheid dan wel uitstel van eerste oefening verlan gen, kunnen daartoe aanvraag doen. Voor zoover de inlijving in Mei a.s. geschiedt, moet de aanvraag met den meesten spoed worden ingezonden. Geldt het vrijstelling, dan moet de aanvraag door of vanwege den dienstplichtige worden gedaan bij den bur gemeester. Geldt het uitstel van eerste oefening, dan moet de dienstplichtige een schriftelijk verzoek richten aan den minister van defensie, bij voorkeur door tusschen- komst van den burgemeester. Is de reden van het verzoek gelegen in studiebelangen, dan moet een verklaring worden bijgevoegd, afgegeven door het hoofd van de onderwijs inrichting. Er moet op worden gerekend, dat uitstel van eerste oefening slechts op uiterst be perkte schaal zal worden verleend. Opkomst op 6 Mei 1940. 2e Regiment genietroepen, 2de ploeg; korps pontonniers en torpedisten (torpedisten), 2de ploeg. Opkomst op 6 Augustus 1940. 3de Regiment genietroepen, 2de ploeg; cava lerie, bestemd voor opleiding tot paarden- verzorger (niet bij het remontedepot) en tot paardenoppasser, 3de ploeg; 2de regiment huzaren (geen paardenoppassers en -ver zorgers). Opkomst op 19 Augustus 1940. Cavalerie, bestemd voor opleiding tot paar- denverzorger bij het remontedepot, 3de ploeg. Opkomst op 27 Augustus 1940. Zeemacht, 2de ploeg. Opkomst op 1 October 1940. Luchtvaartregimenten, 3de ploeg; 1ste regi ment genietroepen, 2de ploeg; korps ponton niers en torpedisten (pontonniers), 2de ploeg. Opkomst 4 November 1940. Cavalerie, bestemd voor opleiding tot paar- denverzorgers (niet bij het remontedepot) en tot paardenoppasser, 4de ploeg; 3de regiment huzaren (geen paardenoppassers en -ver zorgers). Opkomst op 2 December 1940. Opleiding tot onderofficier-administrateur, 2de ploeg. Opkomst op 16 December 1940. Regimenten veldartillerie, beredenen (inbe grepen de treinsoldaten) en onberedenen. Het Nederlandsche motorschip „Buizerd" uit Groningen is vanochtend vroeg aan de Noordoostkust van Engeland gestrand. De „Buizerd" voer in zuidelijke richting en was geladen met steenkolen. De beman ning, welke uit zes personen bestond, kon door een reddingboot in veiligheid worden gebracht. Allen zijn in goeden welstand aan wal gezet. Volgens een nog onbevestigd be richt zou de „Buizerd" tegen de rotsen ge heel wrak geslagen zijn. De „Buizerd" behoort toe aan den kapitein J. Bosma uit Groningen. Het schip heeft een bruto inhoud van 270 ton en is in 1931 gebouwd. ITALIAANSCHE KOLENSCHEPEN LOSSEN HUN LADING TE ROTTERDAM. De vier Italiaansche kolenschepen, die nog te Rotterdam liggen, zullen hun lading weer lossen en in ballast naar Italië ver trekken, het zijn de „Nita", „Amsterdam", „Gianfranco" en „Tinmimo". De „Gianfranco" is reeds begonnen met het lossen van de lading terwijl de andere schepen morgen gelost zullen worden. Het Italiaansche s.s. „Fedora' dat met een lading Duitsche steenkolen in Antwerpen ligt, zal zoo spoedig mogelijk naar Rotter dam komen om de lading te lossen, VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Nog eenige verdere daling van temperatuui en plaatselijk enkele buien, betrokken tot zwaarbewolkt met tijdelijke opklaringen, krachtige tot matige zuidwestelijke tot noordwestelijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De depressie, die gisteren over de Brit sche eilanden tot ontwikkeling kwam, trok in diepte toenemend, tot 976 milibar in de ridhting van Denemarken. Zij veroorzaakte in een uitgebreid gebied zware bewolking en regen en langs onze kust tijdelijk storm- achtigen wind. Over de Golf van Biscaye ontwikkelde zich een actieve nieuwe storing van 985 milibar die via west-Frankrijk naar het zuiden van ons land trok. Deze veroor zaakte langs de westkust van het Iberisch Schiereiland zwaren regen, waarbij plaatse lijk onweer voorkwam. (La Coruna 42 m.m.) Onder invloed van dezelfde storing namen in onze omgeving de luchtdrukv.er- schillen weer af. In Scandinavië steeg de luchtdruk een weiniy. De zeer koude lucht, die daar nog steeds aanwezig is; drong ver der in zuidelijke richting door. In noord- Denemarken daalde de temperatuur tot 4 gr. Celsius onder nul, waarbij matige sneeuw viel. In zuid-Noorwegen vriest het 12 gr. bij betrokken lucht en licht en sneeuw val, ook in Estland komt nog strenge vorst voor. Het arctische maximum over Groen land neemt thans in beteekenis af. Vooral in de omgeving van IJsland daalt de luchtdruk regelmatig en vrij snel. Het hoogedrukge- bied in zuidoost-Europa boette eveneens aan beteekenis in. In Italië viel hier en daar eenige regen of motregen, terwijl de tempe ratuur nog iets steeg. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen te 10 uur werd geseind aan alle posten: Attentiesein neerhalen. DE AMBULANCE NAAR FINLAND. Overleg over de uitzending. Hedenmorgen is door de ambulance-com missie van het Nederlandsche Roode Kruis in gezamenlijk overleg met het bestuur der Finsch-Nederlandsche vereeniging besloten, dat het Nederlandsche Roode Kruis, indien het vredesverdrag geratificeerd wordt, zich telegrafisch tot de Finsche autoriteiten zal wenden, teneinde haar aanbod tot uitzen ding der ambulance te handhaven. RUZIE MAKENDE BEZOEKER IN ROTTERDAMSCH CAFE. Vannacht is het in een café aan den Hang tot een vechtpartij gekomen tusschen den caféhouder en een klant. Oorzaak van de ruzie was een betalingskwestie. De bezoe ker, de 37-jarige J. F. van N. uit Zeven bergen heeft tijdens de vechtpartij een mes getrokken en hiermee den 37-jarigen café houder H. de Bruin en diens 34-jarige echt- genoote eenige steken toegebracht, terwijl hij zich ook zelf verwondde. De drie perso nen zijn naar het ziekenhuis Coolsingel ge bracht, waar zij ter verpleging zijn opgeno men. VIER NEDERLANDERS BIJ VERGISSING OVER DE GRENS. B e r 1 ij n, 13 Maart. (D. N. B.) Een Nederlandsche wachtmeester en drie manschappen zijn bij Kleef bij vergis sing over de grens op Duitsch gebied geko men. Na vervulling van de gebruikelijke formaliteiten, zullen de Nederlanders naar hun land kunnen terugkeeren. Het valt aan te nemen, dat zij vanmiddag weer over de grens zullen teruggaan. STEUNCOMITÉ VOOR FINLAND. Opgericht is een steuncomité voor Finland „Voor 41 jaren". Evenals 41 jaren geleden de Zuid-Afrikaansche boeren streden voor hun vrijheid, verdedigen thans de Finnen hun onafhankelijkheid. De girorekening van het comité waaraan vele vooraanstaande persoonlijkheden hun naam hebben gege ven is nummer 375000. Aan de binnengeko men gelden zal door het comité, na rugge spraak met de Finsche regeering een hu manitaire bestemming gegeven worden ten bate van Finland. Zelfs wanneer Finland thans wellicht binnen afzienbaren tijd in staat gesteld zal worde om een eervollen vrede te sluiten, zal het Finsche volk, dat zulke groote en smartelijke offers bracht in den vrijheidsoorlog, die aan zijn land werd opgedrongen, de helpende hand van zijn vrienden behoeven om de talrijke wonden te verzorgen waaruit het bloedt. DUITSCH-ITALIAANSCH PROTOCOL INZAKE STEENKOOLLEVERING. In vervolg op de besprekingen die tus schen den rijksminister van buitenlandsche zaken, Von Ribbentrop, en den Duce heb ben plaats gehad, hebben de Duitsche en de Italiaansche regeeringscommissie voor de regeling der Duitsch-Italiaansche han delsbetrekkingen een buitengewone bij eenkomst gehouden met het doel, de noo dige maatregelen te nemen om de levering van steenkool uit Duitschland naar Italië geheel over land te doen geschieden en op deze wijze bijna den geheelen benoodigden Italiaanschen import aan steenkool te dekken. Dinsdag hebben de voorzitter van de Duitsche regeeringscommissie, gezant Clodius, en de voorzitter van de Italiaan sche regeeringscommissie, senator Gian- nini, een dienovereenkomstig protocol ge- teekend. GENERAAL J. TH. ALTING VON GEUSAU OVERLEDEN. Tijdens oefeningen van artillerie in de omgeving van Vogelenzang is de commandant van het eerste legercorps, generaal-majoor jhr. J. Th. Alting von Geusau, die deze oefeningen bijwoonde, plotseling overleden. VOGELTREKSTATION TEXEL. Het Vogeltrekstation Texel herinnert zijn medewerkers er aan, dat ook dit jaar over de 2e helft van Maart gaarne trekwaarne- mingen worden ingewacht. Vooral na een strenge vorst zijn data van eersten terugtrek interessant. Ook gegevens die betrekking hebben op de vorstperiode zelve worden op prijs gesteld. De opname van den voorjaarstrek geschiedt op de gebruikelijke wijze des ochtends van 8 uur. Vooral dagen met mooi voorjaars weer worden bij voorkeur benut. VIER F. 24 TOESTELLEN VOOR DE K.L.M. IN AANBOUW. Het overleg tusschen den technischen dienst der K. L. M. en de constructeurs der N. V. Nederlandsche vliegtuigen fabriek over het ontwerp der vier door de K. L. M. bij Fokker bestelde verkeersvliegtuigen heeft eenigen tijd geleden tot definitieve vaststelling van het plan voor den bouw der nieuwe machines geleid. Zooals men zich zal herinneren, betreft het hier een geheel nieuw ontwerp van een ultra modern en zeer snel tweemotorig ver keersvliegtuig, dat ruimte biedt aan 24 pas sagiers en dat door Fokker wordt uitge bracht onder de type-aanduiding F 24. Nu het ontwerp is vastgesteld, is men in de fa brieken aan den overkant van het IJ thans met den bouw begonnen. Er zal niet, zoo als vroeger het geval was, aanvankelijk een enkel prototype worden gebouwd, doch men is terstond aangevangen met den seriebouw van de vier bestelde machines, nadat een proefmodel op ware grootte, een zooge naamde Mock-Up, voltooid was. MIST BOVEN KOPENHAGEN. K.L.M.-toestellen bleven in A al borg. Gistermorgen zijn twee Nederlandsche vliegtuigen, de „Tapuit" en de „Mees" en een Zweedsch vliegtuig, kort na elkaar, van Schiphol naar Kopenhagen vertrokken. Bo ven het vliegveld Kopenhagen hing even wel een dichte mist, zoodat de gezagvoer ders van deze vliegtuigen het raadzaam achtten naar Aalborg te vliegen, waar het zicht beter was. Gistermiddag zijn de „Ta- puit" en het Zweedsche vliegtuig van Aal- borg naar Kopenhagen gestart. De „Mees" zette hedenochtend den tocht voort. Vor.k.|pI.m.2 u. ST A ATSLEEN1NGEN. 4 Nederland 1940 II 947/ie 3—3 X Nederl. 1938 85 3 Ned.-Indië 1937 831/, 514 DuitschL m. verkl. II1/, BANK-INSTELL1NGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. C«-rt. v. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. 54 Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeit. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL, Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service a General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather a CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur a Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. PETROLEUM. Dordtsche Petr, Kon. Petr. Shell Union Tide Water i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia t Oude Deli a Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific 94% Can. Pac x) ex-coupon. fExclaim Prolongatie vorige koers 2)4 WISSELKOERSEN New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zurich Kopenhagen Stockholm AMSTERDAM Vorige koers 1.88'/s 7.24)4 75.60 4.11)4 31.97)4 42.22 36.37)4 4-1 87)4 42.50

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 8