Agenda WALMA jSswdfb Weec&erid\t Speet ykowaeiaat Hieuws IN CONFECTIE EN MAATKLEEDING HET ALLERBESTE. SPAANDER Co. P.O.A. n.v. FAYGLOP 18 Lingerie HEERHUGOWAARD BERGEN v ir OUDORP N.V. WILLEM VAN RlïN OUDKARSPEL Alkmaar, Vrijdag. BRAND. Hedenmorgen rapporteerde de politie brand in de chocolaterie van den heer v. d. Gracht aan de Langestraat. De brandweer was, dat is van de Alkmaarsche brand weer bekend, oogenblikkelijk met een motorspuii ter plaatse en wist, via een steeg aan de Mient, de binnenbrand, die een uitslaande dreigde te worden, spoedig meester te worden, hoewel de vlammen reeds naar buiten waren gekomen. In een minimum van tijd was een menigte aan wezig en de politie zag zich dan ook ge noodzaakt, onder leiding van inspecteur Stienstra, het gedeelte van de Langestraat tot de Mient af te zetten. Wanneer de brand gister met den stevi- gen Noord-Ooster was uitgebroken, dan zou zeke. het vuur in dit oude perceel gretig voedsel hebben gevonden. IN WERKVERSCHAFFING NOORDHOLLAND. De inspecteur van den rijksdienst voor de werkverschaffing in Noordholland maakt bekend, dat de werkverschaffingen, welke gister wegens de weersomstandig heden zijn stopgezet, Maandag a.s. weer zullen aanvangen. TE WATER GERAAKT. Gisteravond om ongeveer 6 uur is de 6-jarige E. Kremer aan het Kwakelpad, tengevolge van den hevigen wind tusschen twee in de Hoornsche vaart liggende schepen gevallen. Een bewoner van een dezer schepen, de heer Timmer, slaagde erin. nadat hij te water was gesprongen het kind boven water te brengen. Door handreiking kon men vervolgens het jongetje weer op het droge brengen. Het kind, dat oogenschijnlijk geen nadeelige gevolgen van het ongeval had ondervon den, is onmiddellijk naar huis gebracht. SCHOORSTEEN ONTPLOFT. Toen de heer Sch. in de Noorderstraat te Egmond aan Zee Donderdagmorgen in verband met de opnieuw ingetreden koude zijn kachel eens lekker opporde en van kolen voorzag, sprong tot zijn ontsteltenis l oven de schoorsteen met een luiden knal uit elkaar. De brokstukken vlogen over den zolder, zonder verdere schade aan te rich ten. Vermoedelijk was de schoorsteen wat verstopt en ontstond zoodoende gasvorming, terwijl het gas, toen de kachel begon te vlammen, tot ontploffing kwam. INBRAAK TE EGMOND AAN ZEE. Bij mw. C., die in de Zuiderstraat te Egmond aan Zee een kruidenierswinkel heeft, werd ingebroken en uit de winkel lade een bedrag van bijna 40 ontvreemd. Sporen van braak werden niet gevonden, wel heeft men een vermoeden hoe de onbe- voegdn zich togang verschaft hebben. Ook heeft de politie vingerafdrukken gevonden, in verband waarmede thans een onderzoek wordt ingesteld. HU WAS LIEVER THUIS. Een jongmensch uit Amsterdam, opge nomen in een koloniehuis te Egmond aan Zee, gevoelde zich ondanks de liefderijke verpleging niet erg thuis. Hij wist aan de waakzaamheid der geleidsters te ontsnap pen en toog op weg naar huis. Lang duurde zijn vrijheid echter niet, want door de po litie werd ijlings kennis gegeven van de ver missing aan de politie in de omliggende ge meenten. Zoodoende kwam spoedig het ge ruststellende bericht uit Uitgeest, dat het vrijheidlievende jongmensch daar was aan getroffen. FEESTAVOND SLECHTHOORENDEN. De af deeling Alkmaar der vereeniging tot behartiging van de belangen van slecht- hoorenden hield gisteravond een goedge slaagden feestavond. De groote zaal aan de Heul was flink bezet met leden en belang stellenden. Even over acht opende de heer H. de Winter den avond met een kort woord, waarna hij een drietal gedichten van Guido Gezelle voordroeg. Mevrouw T. Westerouen van Meeteren, de bekende zangeres, thans tijdelijk te Bergen gevestigd, zong vóór en na de pauze met prachtige stem eenige lie deren, aan de piano begeleid doormej. J. Ha- gedoorn. Een krachtig applaus na elk num mer en een bloemstuk vertolkten den dank der aanwezigen, die, dank zij de groepstele- foon, den zang uitstekend konden volgen. Een paar komische films en een vroolijk verhaal, door den heer de Winter voorge dragen, verhoogden de goede stemming niet weinig. Om ongeveer elf uur was het pro gramma afgewerkt en gingen allen zeer voldaan naar huis. Het bestuur hoopt, dat de niet-aangesloten slechthoorenden zich als lid zullen opgeven. MODESHOW HUIZE LIENESCH. Een modeshow van het huis Lienesch is in Alkmaar een door de dames gaarne gezien evenement. Vooral na een langen, ongemak- kelijken winter doet dit feest van lijn en kleur hoopvol aan. Dat de modeshow op prijs wordt gesteld, bewees wel het feit, dat in enkele dagen de beschikbare plaatsen waren uitverkocht. In steeds wijder kring trekt deze modeshow de belangstelling. Wij spra ken zelfs dames uit de Zaanstreek, die reeds in Amsterdam een show hadden bijgewoond die ons verzekerden, dat het in Alkmaar ge bodene haar belangrijker voorkwam. Het is frappant, hoe de firma Lienesch er steeds in slaagt, voor haar clientèle iets heel aparts, ook in het goedkoopere genre te brengen. Genoegelijk, onder het nuttigen van een overvloedige, door den heer De Lange uit nemend verzorgde thé complet, hebben de dames in de lokalen van het huis Lienesch genoten van hetgeen een achttal kwieke mannequins, waaronder ook weer een no. 46 in rythmische bewegingen, onder aardige melodieën, te zien gaven. Voor de nog kille voorjaarsdagen zagen we japonnetjes van soepele wollen stof in velerlei kleuren. Een licht blauwe tint zagen we vele malen terugkeeren. Deze kleur werd ook vaak gebruikt als contrasteerende gar neering bij zwart, bruin of donkerblauw. Een toiletje, dat opviel, was een bruine japon met mosgroene, ruime voorbaan. Een voorname plaats neemt nog steeds het wandelcostuum in. Vele vlotte en ook ge- kleede complets werden vertoond. Geestig waren de gestreepte of geruite jasjes op effen rokken of andersom. Een mooi geheel vormde een geruit rokje van bruin met lila. lila blouse en bruin jasje met ceintuur, in de tweede kleuren gevlochten. Ook zagen we een keurig complet met langen mantel. De mode kenmerkt zich, evenals 't vorige jaar, ook ditmaal door eenvoud. De rokken zijn een ietsje langer geworden en meestal ruim. De japonnen en mantels hebben nog de breede schouders en vallen ook bijna alle klokkend. De hals is over 't algemeen hoog: óf hoog-opgeknipt, óf met klein staand boordje of kraagje. De swagger scheen afgedaan te hebben. Eén heel mooie zagen we er van soepele, grijze wollen stof met bontmanchetten. On der de mantels zagen we er in beige, groen' en zwart, soms gegarneerd met bont. Als bont is nog steeds de zilvervos domi- neerend. We zagen er een prachtige cape van. Een der getoonde mantels had zakken van geverfde zilvervos, zgn. havanna-vos. Voor warme, zonnige dagen kregen we een groote verscheidenheid van japonnetjes te zien, in katoen, zijde, georgette en alle mo gelijke zomerstoffen, bont bedrukt of in rustiger kleuren. We zagen er met gerimpeld corsage en tusschenstuk, dit vele malen, met breede ceintuurs en een enkele keer met zakken. Zwarte, gekleede japonnen met een voudige witte of ecru kantgax'neering deden voornaam aan. Mannequin maat 46 draagt meestal slank- makende, zwarte of in een rustige kleur ge houden japonnen, complets en mantels. Van haar zagen we een zwarte gekleede mantel van gebrocheerde zijde, klokkend model. De priis van dezen chiquen mantel was slechts 39.75. Wat de hoeden betreft, konden we con- stateeren, dat daarin niet veel verandering is gekomen. Men droeg ze van stroo en van vilt, kleine dopjes en grootere modellen, soms nog met band over 't haar. Tenslotte konden we ons verlustigen in een reeks avondtoiletten, waaronder impo- neerende, ook tegen billijken prijs. We zagen er de grootste verscheidenheid: een roze zijden japon met gebloemd tulen overkleed, een van zwart brocaat met heel wijde mou wen en ruim aangezette rok, toiletjes van zware, gebloemde zijde en nog heel veel meer, dat 't oog bekoorde. Dat 't gebodene indruk gemaakt had, bleek wel uit het feit, dat vele dames zich na afloop haastten, inlichtingen in te winnen over hetgeen ze gezien hadden. OPBRENGST SPELDJESDAG. De gister alhier gehouden collecte voor de Stichting „Het Hooge Land" heeft bruto 103.85 en netto 96.30 opgebracht. VOLKSZANG. Bij de vraag; „Hoe gaat het nu eigenlijk op een Volkszangavond toe?" is er maar één antwoord, n.l.: Er worden onder leiding heel gewone Hollandsche liedjes gezongen. Maar juist omdat zij zoo gewoon zijn, schenkt men dikwijls te weinig aandacht aan in houd en voordracht. Woensdagavond, waar op veel belangstelling verwacht wordt, hoopt de afdeeling weer te oefenen op de manier zooals de heer Stenz het gedicht heeft: Zorg bij 't zingen van uw liedje, Dat een leder u verstaat, Dat men tekst en melodietje Lezen kan van uw gelaat. Zet de zorgen eens op zijde. Dat een ieder u bevrijde, Doe maar open flink den mond: Zingen, zingen is gezond. SIDNEY WELSH AND HIS HOT-SHOTS VOOR „EVERY BODY". „Every- body" presenteert voor de eerste maal in Alkmaar de uitmuntende dance- and swing band „Sidney Welsh and his- hot shots". Deze band speelde geruimen tijd in hotel „Le Boeuf" te Brussel, maar is door oorlogsomstandigheden genoodzaakt geworden terug te keeren naarHolland. Zij zal een speciael „real swing"-program- ma uitvoeren voor bovengenoemde vereeni ging, terwijl wederom, gezien het groote succes van haar jubileumfuif van 3 Febr. j.l., meerdere jazz- en show-attracties op het programma staan. Zij, die van goede jazz en een gezellige fuif houden, kunnen wij aanraden, deze soiree te bezoeken. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Maria Ilona (rem.); hoofdrollen Paula Wessely, Willy Birgel en Paul Hörbiger. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Vlijm scherp op avontuur (sens.); hoofdrollen Gordon Harker en Alastair Sim. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. City-theater half 8, hoofdnummer Stra. ten zonder einde (rom.-dram.); hoofdrollen John Garfield en Priscilla Lane. Toegang boven 14 jaar. Van Zaterdag t/m Maandag op het tooneel Johnnie en Jones, radio-artisten. Zondag om 2, 4.15 en 7.30 uur voorstelling, Woensdagmiddag, half drie, matinee. Harmonie-theater, half 8, hoofdnumme Hotel Du Nord (rom.-real.); hoofdrollen Annabella, Louis Jouvet, Jean Pierre Aumont en Arletty. Toegang boven 18 jaar, Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half drie, matinee. Zaterdag 16 Maart. 8 uur, Harmonie, Sidney Welsh and hi; hot-shots voor de A.D.S. Everybody. Zondag 17 Maart. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering mili taire klucht „Rats, kuch en boonen", met Siem Nieuwenhuizen en Beppie de Vries. ACTETASS1N EN REIZIGERSTASSEN Alleen de betere soorten DE KAASMARKT. De aanvoer van heden, 481)00 kg., leverde het bewijs dat tal van koeien reeds hebben gekalfd, zoodat wij de periode van de meerdere melkgift naderen. Toch is, in vergelijking van andere jaren, deze aan voer niet hoog. In dezelfde week van het vorig jaar bedroeg die 55000 kg, in die van 1938 56000 kg en in die van 1937 60.000 kg. Dit wijst er op, dat steeds meer dere fabrieken aan huis verkoopen. De handel was heden bepaald slecht. De meeste fabrieken gingen met 3 a 4 per 50 kg. minder dan de vorige week huis waarts. De hoogste markt was 24, doch de gemiddelde 22. De positie van de veeboeren is, in tegen stelling met die van de bouwboeren, verre van rooskleurig. Door de deze week aan gekondigde maatregelen van minister Steenberghe, hoopt men algemeen, dat een prijsdaling van de kaas als het vorig jaar tot 17 voorkomen wordt. In ieder geval erkent men dat deze maatregelen het be wijs leveren, dat de regeering meent, dat de positie van onze veeboeren verbetering behoeft. Alleenverkoop bij Langestraat 102 EEN DEN GROENTENWINKEL OP BOEZEMSINGEL. Vanavond om 6 uur opent de heer B. Vroegop zijn zaak in aardappelen, groenten en fruit. De winkel die gevestigd is op den Boezemsingel, in het perceel no. 6, biedt het publiek een groote verscheidenheid van groenten en fruit en voorts blikgroenten, vruchten op sap en al die artikelen die in een normale, wel voorziene zaak op dit ge bied zijn te verkrijgen. De heer Vroegop krijgt, ondanks een conflict met de Alk maarsche Groentenveiling, iederen dag ver- sche groenten en fruit aangevoerd en hij wil trachten door billijke prijzen en goede waar zijn klanten van dienst te zijn. Hij is telefonisch bereikbaar onder nummer 3328. VERWACHTING: Geldig tot morgenavond ongeveer 19 uur: Zachter des nachts, overdag weinig veran dering in temperatuur, zwaar bewolkt tot betrokken, later tijdelijk opklarend, enkele buien, krachtige tot matige, aan de kust tijdelijk stormachtige zuidwestelijke tot noordwestelijke wind. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. De depressie, die gisterenmorgen over ons land was gelegen, heeft zich in oostelijke richting naar Polen en Rusland verplaatst. Aan haar achterzijde, over onze omgeving, begon de barometer gisteren in den loop van den dag zeer snel te stijgen, tijdelijk zelfs bijna 5 mbar per uur. Dit ging ge paard met stormachtige wind en sneeuw buien, waarbij hier en daar zelfs onweer voorkwam. Te Maastricht daalde gisteren de temperatuur van +11 graden om 13 uur tot 1 graad om 18 uur. Thans ligt een rug van hoogen luchtdruk over ons land, waarvan de as in den nacht al in ooste'ijke richting is gepasseerd. Dientengevolge klaarde het weer op. In de oostelijke pro vinciën daalde de temperatuur tot 4 graden onder het vriespunt. Nabij Schotland trekt een depressie van ongeveer 985 mbar in de richting van ons land. Zij veroorzaakt op de Faroer stormachtige wind en tevens is er eenige neerslag gevallen. Ook bij Jan Mayen is een minimum van 985 mbar ge legen. Over IJsland wordt zeer koude lucht in zuidelijke richting getransporteerd, de temperatuur is daar plaatselijk 12 graden onder nul. In Scandinavië blijft het even eens zeer koud, in zuid-Noorwegen vriest het hier en daar 22 graden. Het oude mi nimum bij de Azoren van 985 mbar is vrij wel stationnair. Over noord-Spanje trekt een storing van 1010 mbar. Op den Balkan heerscht onstuimig weer. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Hedenmorgen te 8.10 werd geseind aan alle posten; Attentiesein neerhalen, LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 18.33 tot 5.43 uur licht op. V o e t to a L DE LAATSTE TRAINING VOOR BELGIE—NEDERLAND. Het Nederlandsch elftal komt Zondag a.s. tegen België uit, zooals het is samen gesteld, zoo zeide de heer Herberts op den laatsten trainingsavond op het V.U.C.- veld voor den a.s. interlandwedstrijd. De 1 medische commissie heeft de verwondin gen van Vente, de Harder en Michel niet van dien aard bevonden, dat zij a.s. Zon dag niet zullen kunnen spelen. Hoewel er vanwege de condities van het veld niet geoefend kon worden, was de opkomst gisteravond groot. Alle leden van het Nederlandsch elftal met de reserves waren in de V.U.C.-tent aanwezig om van den heer Herberts nog enkele aanwijzingen te ontvangen. Ondanks de moeilijke omstandigheden, zoo ging de heer Herberts voort is de on derlinge samenwerking zeer goed te noe men en dat gaf spr. groote voldoening. Het is a.s. Zondag de 25-ste wedstrijd van Bertus aldenhove en speciaal voor dezen populairen achterspeler, hoopte de heer Herberts, dat de wedstrijd een voor Neder land gunstig verloop zou hebben. Hoewel dezen keer wel niet 25.000 Nederlanders naar Antwerpen zullen gaan, staat de wed strijd toch in het middelpunt der belang stelling en velen zullen met belangstelling de verrichtingen van hun landgenooten in Antwerpen volgen. De tijd is voorbij, dat het spelen in het Nederlandsch elftal een pretje genoemd kon worden. De spelers moeten zich er thans veel opofferingen voor getroosten en het verheugde spr, dat de spelers dat er voor over hebben. Uit België komen be richten, dat men daar een zeer sterk elftal heeft samengesteld. VEEKEERSSTORINGEN DOOR SNEEUWVAL. In Westfriesland. De sneeuwval heeft in West-Friesland gister aan het verkeer in vele plaatsen belangrijke hinder veroorzaakt. Reeds tegen den middag was Medem- blik van Wervershoof uit niet meer te bereiken. Zoowel op den Lagedijk als op den Kagedijk was de sneeuw op enkele punten een meter hoog. Talrijke auto's sneeuwden in en konden hun reis niet voortzetten. De Waco-busdienst van Wer vershoof naar Medemblik moest worden gestaakt. De dienst MedemblikDen Helder werd eveneens stopgezet. De ove rige diensten van de Waco functionneerden normaal, zij het dan met hier en daar vertraging. Aan den Langendijk. De dikke sneeuwlaag heeft ook aan den Langendijk veel last veroorzaakt aan het verkeer. De autobussen van de HABO waren 's morgens niet in staat, de diensten op tijd te rijden. Later op den dag, toen de treinenloop ook vertraging ondervond, was het al niet veel beter, hoewel de ver strekkende bussen niet veel te laat kwa men. De ingezetenen hebben op verschil lende plaatsen de sneeuw goed opgeruimd, zoodat de weg vrij goed begaanbaar was. Stremming in Uitgeest. Op den Lagendijk te Uitgeest heeft zich nabij hvt huis van den heer Terol de sneeuw zóó hoog opgehoopt over de heele breedte van den weg, dat alle verkeer daar onmogelijk werd. Bond voor Staatspensionneering. Woensdag vergaderde de afd. Heerhugo- waard van den Bond voor Staatspensionnee ring in café Rus. De jaarverslagen werden goedgekeurd. De rekening van den penningmeester gaf aan: ontvangsten 170,33, uitgaven f 139.18, saldo 31.15 Het beginsaldo was 38.33, dus een achteruitgang van 7.18. Het ledental was stationnair gebleven. De aftredende bestuursleden, mevr. Porta Wit en de heeren Grootes en Slikker, wer den herkozen. De propaganda-avond, welke oorspronke lijk was vastgesteld op 3 Febr., zal nu ge houden worden op 7 April. Benoemd. De heer J. Krijgsman, hulpbesteller bij de posterijen, is met ingang van 16 Maart benoemd tot arbeider in tijdelijken dienst bij de P.T.T. met als standplaats Heerhugo- waard (Zuid). Verpachting. De uitslag van de Woensdag j.l. gehou den publieke verpachting is als volgt: Perceel „Kogendijk", loopende van Ooster- weg tot Kanaaldijk, gegund aan P. Roozen- daal te Bergen voor 5; perceel „Natte- weg", loopende van Dr. van Peltlaan tot Kerkedijk, gegund aan S. van Wonderen voor 2,50; perceel „Oosteinde aan de Zuidlaan", gegund aan L. van 't Sant voor 1; de grasbermen van den Bergerweg, loopende van den Nesdijk in N.W.-richting tot hoek Oude Bergerweg, gegund aan J. Hollenberg voor 15; grasbermen, loo pende van Oude Tol tot Barnebrug, gegund aan P. Roozendaal voor 19; het gemeen telijk opslagterrein aan de Schemersloot, ge gund aan J. Bult voor f 5. Miltvuur. ïn deze gemeente heeft zich nog een ge val van miltvuur voorgedaan. Een varken van den veehouder V. is n.l. aan deze ziekte gestorven. Het cadaver is vernietigd. Eervol ontslag. a Na een 31-jarigen trouwen dienst is aan den heer P. Hes alhier eervol ont slag verleend als koster aan de r.-k. pa rochiekerk alhier. Zijn zoon, de heer Corn. Hes, is benoemd als opvolger. BOUGIES AMSTERDAM (W.) HAARLEMMERWEG 47S TELEFOON 86211 (4 L1JNEN| EEN BOOM OP EEN AUTOBUS. Gistermorgen heeft aan den Ooster- Zwaagdijk, onder de gemeente Hoogkarspel, een ongeval plaats gehad, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. Men is ter plaatse bezig met het rooien van boomen en Woensdagavond, zoo deelt men aan de N.H. Crt. mede, zijn een paar boomen, welke reeds op vallen stonden, door de werklieden achtergelaten om den volgenden morgen te worden neergehaald. Een dezer boomen is echter eerder uit zichzelf neergekomen en juist op het moment, dat een W.A.C.O.-bus met passagiers naar de richting Wervershoof passeerde. Tot groote ontsteltenis van de in zittenden kwam de boom boven op de bus terecht, welke ernstig werd gehavend. Ge lukkig kwamen de passagiers er goed af; slechts één hunner moest zich onder medi sche behandeling stellen. AANBESTEDING GING NIET DOOR. Oorlogsclausule in bestek geweigerd. De aanbesteding van een nieuw veilingge bouw voor de Groenten- en Fruitveiling te Purmerend is niet doorgegaan, aangezien geen enkel inschrijvingsbiljet was ingele verd. Den georganiseerden aannemers was het vex-boden in te schrijven, daar het bestuur der afslagvereeniging had geweigerd in het bestek de oorlogsclausule op te nemen. Het bestuur der afslagvereeniging durfde geen enkel risico te nemen, daar de leden vergadering slechts met een meerderheid van één stem (54 tegen 53) had besloten bet te laag gebleken crediet van 60.000 gul den met 10.000 gulden te verhoogen. Het meende bij aanvaarding van de clausule voor verrassingen te kunnen worden gesteld. De begrafenisvereeniging alhier verga derde Woensdagavond in het lokaal van den heer J. Dekker onder leiding van den heer Jb. de Boer. Het overleden bestuurslid, de heer H. Jo- man, werd met eenige sympathieke woorden door den voorzitter herdacht. Voorts deelde hfj mede, dat de heeren A. de Jong en A. de Boer als drager zullen aftreden, de eerste wegens het bereiken van de leeftijdsgrens, de laatste om gezondheids redenen. De secretaris, de heer C. Voogt, bracht het jaarverslag uit. Er zijn in 1939 in totaal 24 begrafenissen uitgevoerd, waarvan 9 voor niet-leden. Het aantal leden was per 1 Jan. j.l. 750, of 5 minder dan verleden jaar. De heeren de Jong en de Boer werden bedankt voor hun werkzaamheden in het belang der vereeniging. Ook het overleden bestuurslid, de heer H, Joman, werd her dacht. Tot den voorzitter, die wegens drukke werkzaamheden bedanken moet, richtte de secretaris namens het bestuur woorden van dank voor het vele werk in het belang der vereeniging verricht. De heer P. J. Kat bracht het financieel verslag uit. Ontvangen is in totaal 1874.22, uitgegeven 1889.26. Het bezit der vereeniging is in 1939 ver minderd van 1700.18 tot 1585.49, dus met 204.69. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Bood, H. Oud en G. Zeeman, werden her kozen. Er waren twee vacatures te vervullen. Gekozen werden de heeren P. K. Volkers en C. Rootjes. De heer C. Borst Pz. las het verslag van de bondsvergadering voor. De heeren C. Borst en C. Klinkert werden benoemd tot afgevaardigden naar de bonds vergadering. De heer A. Timmerman sprak den schel denden voorzitter namens de leden toe, hem dankende voor hetgeen hij in het belang der vereeniging heeft gedaan. De heer C. Borst sprak als vice-voorzitter den voorzitter eveneens toe. De voorzitter nam met een bezwaard hart afscheid; we moeten dit respecteeren; daar hij hier door zich beter aan zijn andere functies in het belang dezer gemeente kan wijden. Dat de ooncurreerende vereen, niet floreert is een bewijs, dat het werk van onze vereeniging onder leiding van den heer de Boer gewaar deerd wordt. Het bestuur biedt den heer de Boer het eere-lidmaatschap aan. Spr. dankte den voorzitter nogmaals voor den door hem betoonden ijver in het belang der vereeniging. De voorzitter aanvaardde deze benoeming volgaarne, de hoop uitsprekende, dat de vereeniging moge blijven groeien en bloeien. Spr. was dankbaar voor de medewerking van de leden en de dragers. Ook de heer A. Swager sprak den schei denden voorzitter toe.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2