rx> mm UetiJuw&oum JUchtsaahen £aatste éeücfitm JCeck&SxJïaat !ButgeÜ}ke Siand AMSTERDAMSCHE BEURS ?'k m 3 Pas op voor pe \vS van Igemeene vergadering van den N.T.B. Van Hoeven houdt zijn onschuld vol. Tegen beiden 2V2 jaar geëischt. Militair vliegtuig neergestort. Twee inzittenden gedood. a DERDE BLAD. miSStm rt en zijn buien zijn de grootste vijan- ji van lijders aan Rheumatische pijnen. Kou en vocht, afgewisseld door een 'leidelijken dag van zoel, zacht weer, ilen U parten en ge krijgt, met het voor- x voor de deur, de ellende van ondra- ijke pijnen, lijden en ongemak, als het ■e thuisgebracht. Laat dat ditmaal Jers zijn: neem Kruschen Salts. Dat oort Uw ingewanden aan tot de krach- rer werking, die noodig is om weer zui- r bloed in de aderen te krijgen. De itermaanden, waarin ge minder aamsbeweging neemt, maken ook die anen traag en zoodoende Uw lichaam attelijk voor de verschijnselen van iumatiek, die in onzuiver bloed hun saak vinden. Heer T. R. schrijft: „Ongeveer 25 jaar iden kreeg ik een lichten aanval van umatische pijnen in mijn arm en ouderEn dat werd erger en erger con geen stoel meer verzettentotdat nu ongeveer een jaar geleden een ch Kruschen Salts kocht. Toen ze was, mocht ik mij verheugen in een 'te verbetering!en ik ging er mee rde pijn is verdwenenen ik er nooit last meer van is een van de vele gevallen, die U zeker zeggen. Neem toch ook Kruschen ,s doe óók een bloedzuiverende Ge zult weer opleven en U een ander ;ch voelen weer tot alles in staat. ;chen Salts is verkrijgb. bij apoth. en a 0.40, 0.75 en 1.60 (extra groot Fabr.: E. Griffiths Hughes Ltd., hester (Engeland). Opger. 1756. Onze conservenindustrie, aldus spreker, kampt reeds met sehaarschte aan blik en inmaakvaten. Toch moet zooveel mogelijk voorraad aan levensmiddelen worden ver vaardigd. In plaats van het vernietigen van onverkochte groenten moeten wij komen tot het verwerken van deze groenten tot en houdbaar en verhandelbaar product, dat van veel belang kan zijn bij het afsluiten van handelsverdragen. Het is daarom dat het drogen van groen ten zoo belangrijk zal worden. Er bestaat thans een droogsysteem, waardoor smaak en kwaliteit van het versche product on veranderlijk in de gedroogde groenten be waard blijven. Wel ligt er een gevaar in de mogelijk heid, dat het droge product het versche zal beconcurreeren, maar dit gevaar kan on dervangen worden door een goede regeling van productie en afzet. Daarom moeten de tuinders trachten zelf de zeggenschap over de drogerijen te verwerven. Wanneer het Centraal Bureau van de Veilingen, de Groenten- en Fruitcentrale, de regeering en de verschillende provin ciale economisch-technologische instituten hun medewerking verleenen, kan er op korten termijn een groot werk tot stand worden gebracht. De vergadering betuigde algemeen haar instemming met de gedachten door den heer van Dok ontwikkeld, waarop de voorzitter voorstelde onmiddellijk een commissie on der leiding den den inleider te benoemen, die op zeer korten termijn zal onderzoeken wat er gedaan kan worden. Dit voorstel werd zonder eenige discussie goedgekeurd. Moeilijke positie van den tuinbouw. Amsterdam is gister de zevende alge vergadering gehouden van den Ne- dschen Tuindersbond, welke vergade- erd bijgewoond door vertegenwoordi- an verschillende Kamerfracties, o.a. i en heer W. van der Sluis (soc. dem.), J. Vos (lib.) en H. Posthuma (chr. Van den directeur-generaal voor den xw ir. Roebroek, van den rijkstuin- ispecteur ir. van der Plasse, en van lhuisen van het Ned. Landbouwco- aren berichten van verhindering ont- zijn openingsrede memoreerde de ter, de heer W. J. van Kampen, de lpende werkzaamheden, waarvoor stuur zich geplaatst zag gedurende etwelk een zeer moeilijk jaar was. De ïische moeilijkheden werden ong .ver door de hevige vorst, zoowel gedu- len vorigen als gedurende dezen win- rganisatie zelf heeft zich in het afge- jaar gunstig ontwikkeld en het le is gestegen boven de 4000. Daarnaast ereeniging ook gegroeid in innerlijke en bewustzijn voor de groote sociale nen van dezen tijd. geloofde dat anders dan na den van 19141918 wanneer deze oor- ;eloopen zal zijn, geen economische t ïg te verwachten is, omdat er een id, vernield Europa overblijft. Hij toekomst voor den tuinbouw zeer in. I ïaaldelijk heeft men uit tuinders- ga de regeering verzocht, den goede- op de clearingrekening met Duitscb referent te verklaren en de rentevor- pn, die nu in de eerste plaats komen, tan te plaatsen. Er zal een gecentrali- goederenruil moeten komen met com- .etransacties en dat kan niet door het iliere initiatief. Spr. betreurde dat, [men mag niet verstard stil blijven bij een beginsel, dat internationaal in het land der levenden thuisbe- De agendapunten. verslagen, balans, winst- en verlies- en de begrooting 1940 werden Ikeurd. Alle aftredende leden van het lestuur werden herkozen, (bestuursvoorstel, om in samenwer- liet andere organisaties te bevorderen, pderom een afzonderlijk ministerie and- en tuinbouw wordt ingesteld, pij acclamatie aangenomen, pens werd goedgekeurd een bestuurs- pl om er bij de bevoegde autoriteiten te dringen, het vanwege het optre- 'hn. den coloradokever besmet ver- e gebied te doen inkrimpen. een voorstel van het bestuur om de I mtie te verhoogen werd aangenomen e middagvergadering werden de door ieelingen ingediende voorstellen be- ,d. Verscheidene voorstellen hadden king op de exportverruiming voor uwproducten. Van vele kanten werd gd er bij de regeering op aan te n op de clearingrekening met Duitsch- en grooter bedrag voor tuinbouwpro beschikbaar te stellen, bestuur verklaarde zich hiermede ac evenals met verschillende voorstel- i er bij de regeering op aan te dringen sluiten van handelsovereenkomsten f ndere mogendheden, o.a. met België, voorwaarden voor den Nederland- tuinbouw te bedingen. Groentendrogerij in onderzoek, e middagvergadering heeft de a Dok, van Beverwijk, naar- van een voorstel van de les gesproken over de nooc '•bt.en vm.crn'jr '.endrogerii 5. Leghorns (andere kl.): 1. J. Smit, Span broek; 2. Reukman en Warnaar, Nw.Niedorp, 6. Minorca's: 1. J. Smit, Spanbroek. 7. Rhode Islands Reds: 1. J, Hannema, Win kel. 8. N.H. Blauwen: 1. E. Barten, St. Maarten. 9. Andere rassen: 1. S. de Groot, Alkmaar, 10. Krielen, Hcllandsche: 1. mevr. Driessen, Alkmaar; 2. J. de Vries, Wieringen. 11. Java krielen: 1. Reukman en Waarnaar, a Is voren; 2. K. Groen, Lutjewinkel. 12. Wyandotte krielen: 1. J. Groos, Hippc- lytushoef; 2. mevr. Driessen, Alkmaar. 13. Cochin krielen: 1. Reukman en Warnaar, alsvoren; 2. G. Vriend, Wognum. 14. Goud en zilver Sabricht: 1. en 2. Reuk man en Wamaar, Nw.Niedorp. 15. Eng. vechtkriel: 1. alsvoren. 16 Andere rassen: 2de pr. alsvoren; It pr. G. Vriend, Wognum. Eenden. In de verschillende rubrieken behaalde J. Smit, Spanbroek, 2 eerste en drie tweede prijzen; verder C. Borst, Heerhugowaard een lste, C. Jol, Alkmaar, een 2de en S. de Groot, Alkmaar, twee lste prijzen. In de rubriek „konijnen" verwierven o.m. lste pr. de heeren C. Jol, N. Pool, S. Groot en C. Rodenburg en mevr. Driessen, allen te Alkmaar. DE PAASCHTENTOONSTELLING TE SCHAGEN. De kampioensprijs van de geheele ten toonstelling werd behaald door het beste dier in rubriek 11, de beste en fijnste ge meste koe, dikbil, niet-afgewisseld, van P. Dekker te Burgerbrug. De verdere bekroningen zijn: (E.P. eereprijs; K.P. kwaliteitsprijs en E.V. eervolle vermelding) Vetvee. 1. Os, met hoogstens 6 breede tanden; E.P. en K.P. A. Pruissen, Haarlemmermeer; idem E.V.; lste pr. I. Bos, Nieuw Vennep. 2. 2-Jarige os, met 2 tanden; E.P. en K.P. J. Hannema, Winkel, lste pr. P. Kistemaker, Kolhorn. 3. Koe met 8 breede tanden; E.P. en K.P.: A. Pruissen; lste pr. D. v. Leeuwen, Hoofd dorp, E.V.: K. Marees, Spijkerboor. Zelfde rubriek, doch alleen voor mesters uit Westfriesland. E.P.: Jb. de Veer, Schagen; lste pr. P. Donker, Twisk; 2de pr. P. Groot Jbz., Midwoud; E.V. P. Donker, Twisk. Zwaarste koe, met 8 breede tanden: E.P. en K. P. A. Pruissen; lste pr. J. v. d. Zijden, Heemstede. 6. Idem, alleen uit Westfriesland: E.P.: Joch. Blaauboer, Schagen; lste pr. C. Don ker, Twisk. 7. Fijnste koe, met 6 breede tanden: E.P.: A. Pruissen; lste pr. K. Box, Purmer; E.V. E. Hekkema, Grijpskerk en D. v. Leeuwen, Hoofddorp. 8. Idem, alleen uit Westfriesland: E.P.: W. Burger, Nieuwe Niedorp; lste pr. C. Ooster man, Schagen; 2de pr. W. Govers, Lutjewin kel. E.V.: R. Stoepker, Texel. Fijnste koe, met 4 breede tanden: E.P.: A. Pruissen; lste pr. D. v. Leeuwen, Hoofd dorp; E.V.: K. Marees, Spijkerboor, A. Pruis sen en J. v. Hulsen, A'dam. 10. Idem, alleen uit Westfriesland: E.P. en K.P. J. van Rijn, Brgezand; lste pr. Jb. Kooij, Zand; 2de pr. W. Govers, Lutjewinkel; E.V.: H. v. Hoorn, Wieringerwaard. 11. Dikbil; niet-afgewisseld: E.P. en K.P. tevens kampioensprijs: P. Dekker. Burger- brug; lste pr. Math. Buren, Oudorp; E.V.: Gebr. Slooten, Vijfhuizen. 12. Vaarzen, met hoogstens 2 breede tan den: E.P. en K.P.: A. Pruissen, Haarlemmer meer; lste pr. J. v. d. Zijden, Heemstede. 13. Idem, alleen tut Westfriesland: EP., tevens lste, 2de en K.P. de heer J. W. Nop pen, Anna Paulowna. E.V. Jb. Kooij, 't Zand. 14. Vette koeien, melkgevend: E.P.: C. Baars, Schagen; lste pr. P. Donker Pz., Twisk; 2de pr. J. v. d. Zijden, Heemstede; 3de pr. P. Donker Gz., Twisk; K.P.; A. Pruissen; E.V. J. Groot, Twisk (2 x). 15. Vette kalveren: E.P. en K.P.: J. F. v. d. Bergh, Anna Paulowna; lste pr. J. Gootjes, St. Maarten; 2de pr. K. Gootjes, Dirkshorn. Wolvce. 1. Oonschapen, Texelsch ras, 3 stuks: lste pr. K. Reijne, Barsingerhorn; 2de pr. S. v. d. Wal, Winkel; 3de pr. R. L. Waiboer, Anna Paulowna; E.V. D. Kaan, Wieringerwaard en J. de Jonge Wz., Nrd.-Beemster. 2. Zes 1-jarige ooien, Texelsch ras: lste pr. D. Timmerman, Schagen; 2de pr. K. Reij ne, Barsingerhorn E.V. S. v. d. Wal, Win kel. 3. Tien overhouders: lste pr. H. v. Hoorn, Wieringerwaard; 2de pr. D. v. d. Bel, Scha gen; 3de pr. A. Stins, Barsingerhorn; 4de pr. Joh. de Veer, Schagen. 4. Ram, Texelsch ras, in '38 of vroeger ge boren: lste pr. wed. H. Langendijk; 2de pr, D. Oostwouder, Beemster; 3de pr. T. Rens, Valkkoog; E.V. P. Borst, Heerhugowaard. 5. Jarige rammen, Texelsch ras: lste pr, M. Kant, Winkel; 2de pr. G. Brak, Barsin gerhorn. Varkens. 1. Twee vette varkens: E.P.: N. Verduin, Burgerbrug; lste -pr. G. Blaauboer, St. Maar tensbrug; 2de pr. C. Nobel, Oudesluis; 3de pr. wed. A. Portegies, 't Zand. 2. Fokzeugen, met biggen, ingeschr. Groot Yorkshire-Varkensstamboek: E.P. S. v. d Wal; lste pr. B. Dapper, Burgerbrug. 3. Drachtige fokzeugen, alsvoren: E.P.: P, Borst, Heerhugowaard; lste pr. J. C. Borst. Heerhugowaard; 2de pr. S. Borst, Heerhu gowaard. 4. Dekbeeren: alsvoren: E.P.: S. v. d. Wal, Winkel; lste pr. P. Laan, Opmeer; 2de pr. B. Dapper, Burgerbrug. Pluimvee. 1. Brakels: 1. en 2. J. Kuiper, Hippolytus hoef. 2, Holl. Hoenders (Hamburgers): 1. en - 1 - Wognum. vit): 1. W. Borst, Schagen; 2. taarten. atrijs)1. G. Vriend, Wos- -'1-1; Alkmaar. In de zitting van gistermiddag van de Haagsche rechtbank moest de hoofdambte naar G. W. F. van Hoeven terecht staan, wien ten laste is gelegd, dat hij - geheime stukken lijsten van het bureau zeescheep vaart, waarin vermeld stonden de namen van Nederlandsche schepen, welke in het buitenland waren aangehouden in han den heeft gespeeld van een vreemde mo gendheid door ze aan den genaturaliseerden Duitscher Sturm te laten zien, die getracht heeft ze aan een vreemde mogendheid te zenden. In deze zaak, die ook met gesloten deu ren werd behandeld, werden als getuigen gehoord de genaturaliseerde Duitscher Sturm, de ambtenaar mr. Buve, die gister ochtend terecht stond en tegen wien twee jaar gevangenisstraf werd geëischt, en den directeur van den economischen voorlich tingsdienst, dr. T. P. van der Kooy, terwijl op verzoek van de verdediging nog ge hoord werd de echtgenoote van Van Hoeven. In zijn requisitoir heeft de offi cier van justitie tegen van Hoeven wegens poging tot het misdrijf van art. 98 W. v. S. een gevangenisstraf voor den tijd van twee en een half jaar ge4ischt. Hierna was het woord aan de verdedi ging, welke gedeeltelijk, door mr. Bourlier en gedeeltelijk door verdachte zelf werd gevoerd. De heer van Hoeven zeide, dat hij zich in deze zaak geheel onschuldig gevoelde. In verband met de rijkslevensmiddelen-distri butie voor armlastigen en werkloozen, welke hij organieserde, wilde hij op de hoogte zijn van den aanvoer van levensmiddelen naar Needrland en daartoe had hij aan mr. Buve de lijsten van in het buitenland aan gehouden Nederlandsche schepen gevraagd om te zien hoeveel stagnatie er in den aan voer zou znij. Op den avond van Vrijdag 14 November kwam van Hoeven met deze lijtsen thuis en het was een heel werk ze allemaal door te nemen en over te schrijven. Van H. had een geleend fototoetsel in huis en S. zou nu tegen hem gezegd hebben: .Waarom fotografeer je die lijsten niet, dat is toch veel eenvoudiger". Daar van H. niet het fotografeeren meeste rwas, heeft Sturm aangeboden dit te doen. Intusschen was ook mr. Buve binnengekomen en gezamenlijk keken ze toe. hoe Sturm het fotoapparaat in stelde om de lijsten te fotografeeren. Later is gebleken, dat Sturm zich de ne gatieven heeft toegeigend met het doel ze aan een vreemde mogednheid uit te leve ren, doch dat heeft van Hoeven, zoo deelde hij tot zijn verdediging mede, niet geweten. Hij wist ook niet, dat de stukken geheim waren. Ze waren gestencild en iedereen op het departement kon ze krijgen. In de koffer van Sturm, welke bij diens verloofde te 's-Gravenhage is aangetroffen, werden de negatieven gevonden. De uit spraak is vastgesteld op 28 Maart, DE „BURGERDIJK" WERD GETORPEDEERD. Zitting Raad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart behandelde gistermiddag de torpedeering van het 6853 ton metende s.s. Burgerdijk, dat op 10 Febr. ten Z. van Bishop Rock door een Duitschen onderzeeër werd getorpedeerd. Het schip was op weg van een neutrale haven naar een neutrale haven zonder eenige contra- bende aan boord. De Nederlandsche regee ring heeft tegen deze daad ernstig gepro testeerd en schadevergoeding verlangd. De eerste stuurman, J. H. C. Dijk, gaf een uitvoerig verslag van het gebeurde. Hij ver klaarde, dat de duikbootkapitein voor de scheepspapieren „geen belangstelling" had en dat deze drie redenen opgaf voor torpe deering: het schip zou zig-zag gevaren heb ben, zou een Engelsche haven aandoen .en geseind hebben met Landsend. Weerlegging van de drie „argumenten", die volkomen on juist waren, hielp niet. De opmerking over het seinen was een beschuldiging in het wilde weg, voor de beschuldiging van het zig-zag-varen was een zeer aannemelijke verklaring (de duikboot was aanvankelijk aangezien voor een rotspunt) en men had iet het plan een Engelsche haven aan te doen. Alleen onder dwang zou dit zijn ge beurd. Desondanks werd het schip getorpe deerd. Het relaas van den kapitein stemde ge heel overeen met dat van den stuurman. De Raad zal later uitspraak doen. DE OLYMPISCHE SPELEN VAN HELSINKI 1940. In April een beslissing. Naar gemeld wordt zal eerst in den loop van April een beslissing worden genomen ten aanzien van het punt of de Olympische spelen in Augustus a.s. al of niet zullen doorgaan. Lauri Miettinen, secretaris van het organisatiecomité, verklaarde, dat de voorbereidingen reeds zoo ver waren ge troffen, dat er geen technische redenen zijn om de spelen niet te laten doorgaan. VIJF JAAR TEGEN SPION GEEISCHT, Amsterdamsche koopman staat terecht, Woensdagmiddag behandelde de Amsterdam sche rechtbank de zaak tegen den 45-jarigen Amsterdamschen koopman C. V., die ver dacht wordt van spionnage ten behoeve van Duitschland. Verd. had in Duitschland drie malen een Duitscher ontmoet, vermoedelijk een agent van den Duitschen geheimen dienst. Hoewel verd. ontkende, waren de getui genissen tegen V. zoo bezwarend, dat de of ficier van justitie het wettig en overtuigend bewijs geleverd achtte. Hij eischte tegen V. een gevangenisstraf van v ij f jaar. Vonnis 27 Maart. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. Soldaat tot tien jaar veroordeeld Op den avond van 1 October van het vorige jaar had te Weert een vechtpartij plaats, waarbij de soldaat H. J. C. Nouwens werd doodgestoken en de soldaat H. van der Lomp ernstig werd gewond. Een derde soldaat kreeg door het gebeurde een zenuwschok, waardoor hij in een inrich ting moest worden verpleegd en voor den militairen dienst werd afgekeurd De vorige maand heeft, beschuldigd1 van doodslag, de soldaat M. uit Weert voor den krijgsraad terecht gestaan. Tegen hem werd 15 jaar geëischt. Woensdagmiddag werd hij door den krijgsraad wegens zware mishandeling den dood tengevolge heb bende, tot tien jaar gevaigenisstraf ver oordeeld, met aftrek van de voorlopige w orMae, uit den dienst Van-middag om 14.15 uur is een militair vliegtuig, een Northrup Douglas op een hoogte van onge veer 150 meter boven het vlieg veld Ypenburg bij Rijswijk in een vrille geraakt en op ruim 100 meter boven het veld neergestort. Er waren twee inzittenden, die op slag gedood werden. Het toestel is bij aanraking met den grond in brand gevlogen- en geheel vernield. Nadere bijzonderheden zijn tot nu toe niet bekend. KIND IN KOKEND WATER GEVALLEN. Dinsdagmiddag is het 4-jarig dochtertje van de fam. Wolterink te Nijverdal in een ketel kokend water gevallen. De kleine werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Al melo overgebracht, waar zij vandaag is overleden. GROET, av. 7.30 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 9.30 uur, ds. Brin kerink (bevestiging van nieuwe lidmaten, extra coll., zangkoor.) HEILOO, av. 7 uur, ds. Bloemhoff (tekst Joh. 13 30; onderwerp: „Nimmer weer nacht"). Ned. herv. evang. verg., a. d. Kerklaan, ,m. 10 uur, ds. P. J. de Jong, van Amster dam; nrn. 7 uur, ds. v. d Heide, van Broek op Langendijk KOEDIJK, 10 uur, de heer Korndörffer. LIMMEN, half tien, ds. Prins van Wijn gaarden. NOORSCHARWOUDE, 10 uur, ds. Nell (bevestiging nieuwe lidmaten; extra coll.) OUDE NIEDORP, 10 uur, ds. Krop. OUDORP, 10 uur, ds. Kastein. OTERLEEK, geen dienst. OUDKARSPEL, av. 7 uur, ds. Nell (bevestiging nieuwe lidmaten; extra coll.) OOSTGRAFTDIJK, av. 7 uur, ds. J. E, Loysen. SCHAGEN, geref. kerk, 9.30 en 5 ttur, ds. Bouma, van Noordwijk aan Zee. SCHERMERHORN, geen dienst. SCHOORL, zie Groet. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Loysen. Evangelisatie, geen dienst wegens vervul ling vacaturebeurt in de herv. kerk. UITGEEST, 10 uur, ds. Hanneman (be vestiging; koorzang). Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 u., dienst. URSEM, 10 uur, ds. Bulskool (bevesti ging nieuwe lidmaten; extra collecte). VEENHUIZEN, 2 uur, ds. Nell (bevesti ging nieuwe lidmaten; extra coll.) WARMENHUIZEN, 10 uur, ds. Boeke (bevestiging nieuwe lidmaten). WESTGRAFTDIJK, dienst te Oost-Graft- dijk. ZUIDSCHARWOUDE, av. 7 uur, ds. Rasch (Avondm.) ZUIDSCHERMER, av. 7 uur, ds. Brinke rink. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 17 MAART 1940. ALKMAAR. Groote Kerk, 10 uur, ds. F. Broeyer, van Katwijk aan Zee. Kapelkerk, 10 uur, ds. Klein Wassink (be vestiging; extra coll.); av. zeven uur, ds. Warners (Heilig Avondm.); Woensdag, 11.30 uur, huwelijksinzegening, ds. Warners. Remonstrantsch Geref. Gemeente, 10.30 uur, ds. Rappold (bevestiging van nieuwe lidmaten). Ev. Luth. Kerk (Oudegracht), 10.30 uur, ds. v. d. Woude (bevestiging nieuwe lid maten). Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. Kuiper (doopsbediening) Geref. Kerk, 10 uur, prof. Schilder, van Kampen; 5 uur (biduur voor het gewas), dezelfde. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, 10 en 4.30 uur en Woensdagav. 8 uur, dienst. Vrije Ev. Gem., in De Unie, 10.15 en uur, 'ds. Ruys (onderwerp: „De overwin ningsjubel"; voorb. H. A.) Ned. Chr. Gemeenschapsbond (Waakt en Bidt, Laat); 3 uur jongeliedensamenkomst; Woensdagav. 8 uur ds. A. M. Berkhof, van Groningen (onderwerp: „Het verzegelde Boek"); Maandagav. 8 uur bijbelbespre king mannen, Houtweg 8; Vrijdagav. 8 uur idem, vrouwen, Oudegracht 208; Zaterdag avond 8 uur bidstond, Oudegracht 208. Leger des Heils (stichter William Booth) Limmerhoek no. 40; Zaterdagav. 8 uur open luchtmeeting op de Steenenbrug; Zondag 7.30 uur v.m. bidstond, 10 uur heiligings- dienst, 3.30 uur lezing over het Heilige Land 8 uur verlossingssamenkomst; deze diensten staan o. 1. v. adjudant Salomon; Maandag 2.30 uur gezinsbond; Donderdagav. 8 uur heiligingsdienst. Ned. Leger des Heils, Hekelstraat no. 9 10 uur wijdingsdienst, av. 8 uur samen komst; Maandagav. 8 uur welkomstdienst. geleid door kolonel Kerkhoven; Dinsdagav. 8 uur verlossingssamenkomst; Donderdagav. 8 uur mannenbond; Vrijdagav. 8 uur wij dingsdienst. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, ds. van Mullem. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Minnen, Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds, Rijnders, van Hilversum. BROEK OP LANGENDIJK, (doopsg, gem.) 9.45 uur, ds. mr. J, A, Oosterbaan, (doop). CASTRICUM, 10 uur, ds. Seulijn (beves tiging nieuwe lidmaten); tekst Hebr. 8 5b „Zie toe, dat gij alles maakt naar wat u op den berg is getoond". EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Roobol, EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur. ds, Rasch (bevestiging van nieuwe ïidi ;n). ALKMAAR. GEBOREN: Wilhelmina L., d. van Pieter Wagenaar en N. Mijts. Christina P., d. van Jacob M. Horjus en H. P. J. Koolwijk. ONDERTROUWD: Franciscus de Boer en Johanna G. de Munk. Maximilian Reichart en Maria C. M. Dekker. Anthonius J. Smeets en Ca- tharina M. Prinz. Leonard H. Benden en Alida C. Pannekeet. Arie Broekstra en Marie C. Ruiter. OVERLEDEN: Theodorus Schouten 68 jaar. Guurtje Veldman, gehuwd met D. Ranzijn, 67 jaar. Johannes Brands, gehuwd met C. C. Rike, 56 jaar. Jacob Timmerman, gehuwd met T. Broekhuizen, 68 jaar. Louise Bleeker, gehuwd met P. van Langen, 40 jaar. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK M.T. Bijkantoor Alkmaar, van Vrijdag 15 Maart 1940. Vor.k.|pl.m.2 a. STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3)) Nederl. 1938 3 Ned.-Indië 1937 5% DuitschL ra. verkl. BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mij. Cert. v. 250 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert, Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel Cities Service General Motors Kennecott Copper North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr, i t Kon. Petr Phillips Oilt Shell Union 8f>l( Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn JavaChinaJapan lijn Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central Southern Pacific Southern Railw. t Union Pacific Can. Pac x) ex-coupon. fExcla: Prolongatie vorige koers 2% WISSELKOERSEN 94'/, 843/, 83V, 11% Sf/s S7I/3 160 102'/, 381/. 53 303 913/2 116V, 37'/, 22'/, 567/, 35/s 40'/, 27'/, 183/, 15% - 53/8 - 42'/, 4'/, 387 225 216 94% 56 82 224 239 29 li 'A 86 ISO 104 38'/, 1163/4-7 37'/, 223/M-Ï 27»/, 15% 5% 413/, 38S 225 216 56 236-7 29 8%, 8'/, 186% 185-y, 150'/, 150.'/, 100'/, 1161/s 1 551/3 921/j 39/ie 39/is 00'/, 1183/, 108 10S 1091/j 1081/i 121'/, 121 178 177-6»/, 136'/, 136 17'/, 8V, 103/s 12 756/g 45/, ":,Exdividend. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zürich Kopenhagen Stockholm Oslo AMSTERDAM Vorige koers 1.88'/, 7.04 75.60 3.99 31.95 42.23 36.40 44.92 K;

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 9