i Duitsche aanvallen op convooi bij Scapa Flow. Britseh antwoord aan Italië. Jkouiitciaal Tlieum BERGEN NOORDSCHARWOUDE ST. PANCRAS EGMOND AAN ZEE Spott JCeckiSchoot Jbxtekett JiadiapcoQtmiUtta DïiRDE BLAD. Volgens de Duitsche lezing werden negen oorlogs- en koopvaardijschepen tot zinken gebracht. Gister tegen den avond werd ter hoogte van Scapa Flow een door kruisers en torpe dojagers krachtig beschermd Britseh con vooi door Duitsche vliegers met succes aan gevallen en verspreid. Verscheidene schepen aldus meldt het Duitsche Nieuwsbureau, werden tot zinken gebracht of zwaar getrof fen. Een communiqué. Ben communiqué van de Britsche ad miraliteit vermeldt: Gisteravond hebben vijandelijke vliegtuigen een aanval ge daan op een convooi aan de Schotsche kust De escorteerende oorlogsschepen hebben de vijandelijke vliegtuigen on der vuur genomen. Patrouilles van het luchtwapen van de vloot en van het kustcommando zijn actief geweest. Op een keer hebben twee vliegtuigen van de vloot tien Heinkel- toestellen aangevallen en verspreid. De vijand beweert, dat verscheidene schepen of tot zinken zijn gebracht of ernstig schade hebben opgeloopen. Ben feit is, dat de Britsche oorlogs schepen of vliegtuigen geen schade hebben geleden en dat er ook geen slachtoffers zijn. Drie neutrale schepen evenwel hebben geringe schade opge loopen. Geen Britsche oorlogsschepen of koop vaardijschepen werden bij den aanval be schadigd. Officieel wordt medegedeeld, dat de sche pen van het convooi, welke beschadigd wer den de Noorsche schepen „Svinta" en „Tora Elise" en het Zweedsche schip „Ut- jklippen" zijn. De „Svinta" is door de be manning verlaten, deze bemanning is aan boord van een ander Noorsch schip gegaan. Een der aanvallende Heinkelvliegtuigen werd door de luchtdoelartillerie beschadigd en andere werden door Britsche vliegtui gen getroffen. De Duitsche lezing, Het D.N.B. meldt omtrent den gister avond ondernomen aanval van Duitsche vliegtuigen op een Britseh convooi ter hoogte van Scapa Flow, dat het convooi door de vliegtuigen uiteen werd ge dreven. Negen oorlogs- en koopvaardijschepen met een totale tonnage van circa 42.000 ton werden tot zinken gebracht. Twee koopvaardijschepen met een totale ton nage van circa 11.000 ton werden zwaar ■beschadigd, een vijandelijk vliegtuig werd in het luchtgevecht neergeschoten. Op één na keerden de Duitsche vlieg tuigen alle behouden terug. In het Britsche antwoord op de Italiaan- sche nota van 3 Maart wordt verklaard, dat de regeering uiteen wenscht te zetten, dat bij de overweging van de toepassing der be ginselen van het internationale recht onder de huidige omstandigheden, rekening moet worden gehouden met het feit, dat een vijand wordt bestreden, die bij herhaling op flagrante wijze deze beginselen en zelfs ge wone grondregelen van menschelijkheid heeft genegeerd. De Britsche regeering heeft niet de be doeling de barbaarsche methoden van haar tegenstanders te imiteeren. Door deze me thoden hebben Italiaansche schepen en bur gers, tezamen met die van andere neutrale mogendheden geleden. Zij was evenwel niet in staat ongemakken te aanvaarden, welke zouden ontstaan in dien zij zou afzien van een volledige uit oefening harer rechten. De Britsche nota zet daarna uiteen, welke pogingen in het werk zijn gesteld om tege moet te komen aan de wenschen der Ita liaansche regeering en van andere neutrale regeeringen bij de uitoefening der controle. In het westelijk deel van de Middelland- sch-e zee zijn schikkingen getroffen na een volledige beraadslaging met de Italiaansche regeering en de er bij betrokken scheep- vaartbelangen, welke een verlegging van de vaarroute van neutrale schepen onnoodig maakt, behalve in buitengewone omstandig heden. Een aantal speciale faciliteiten zijn inge voerd in het oostelijk deel van de Middel- landsche zee ten gevolge waarvan vertra gingen in groote mate zijn beperkt. De nota besluit als volgt: het onderhavige antwoord zal voor een groot deel vergeefs zijn opgesteld, indien het de Italiaansche re geering niet overtuigt van de voortgezette vastberadenheid der Britsche regeering in de grootst mogelijke mate, welke vereenig- baar is met de handhaving van die maat regelen van wettige controle, welke zij noo- dig acht voor de voortzetting van den oor log, rekening te houden met de Italiaansche «1 andere neutrale belangen. Italiaansche reactie. In hun commentaar op het Britsche ant woord op het Italiaansche protest inzake de inbeslagneming van de voor Italië bestem de Duitsche steenkool wijzen de bladen er op, dat dit document in hoofdzaak beoogt, het optreden van de Britsche admiraliteit voor te stellen als een represaille-maatre gel tegen den door de Duitschers gevoer- den mijnenoorlog. Deze redeneering echter, zoo merken de bladen op, houdt geen sy steem, want Italië is non-belligerent en een niet-oorlogvoerend land mag ook niet het voorwerp zijn van oorlogs-represailles. DE VERDEDIGING VAN DE NATIONALE INSTELLINGEN. De Belgische senaat heeft met groote meerderheid de tekst van het ontwerp van wet tot verdediging van de nationale instel lingen aangenomen. Het ontwerp was reeds door de Kamer aangenomen. MUSSOLINI ONTVANGT GRAZIANI. Mussolini heeft gister den chef van den generalen staf maarschalk Graziani ontvan gen, met wien hij de vraagstukken der mili taire voorbereiding van Italië besprak, DE VORMING VAN EEN NOORDSCHEN STATENBOND. De bond zou een zuiver defensief karakter dragen. In een telefonisch interview met Dag- bladet heeft de Finsche minister van buiten- landsche zaken verklaard, dat 't denkbeeld van een defensief verbond slechte ten doel heeft de neutraliteit der Noordsche staten tegen een aanval te beschermen. Naar aanleiding van het bericht van Tass, volgens hetwelk het sluiten van een militair bondgenootschap tusschen Finland, Zweden en Noorwegen in strijd zou zijn met de be palingen van het tusschen Finland en de Sovjet-Unie gesloten vredesverdrag, daar het tegen Meskou gericht zou zijn, dat dit bericht op een misverstand moest berusten, daar een pact tusschen de drie Noordsche h'-nden niet anders dan een uitsluitend defen sief karakter zou kunnen hebben. De voorzitter van het Noorsche storting, Hambro, heeft in een interview met den Osloschen correspondent van het Kopen- haagsche blad Berlingske Tidende ontkend, dat hij op 14 Maart een tegen de Sovjets gerichte rede heeft gehouden, zooals het of ficieele Sovjet-telegraafagentschap Tass in zijn verklaring betreffende de plannen voor een defensief verbond tusschen Finland Zweden en Noorwegen, heeft beweerd. Hambro zeide, dat hij noch in zijn rede in het parlement, noch in zijn radiorede op denzelfden dag, een woord omtrent de Sov jet-Unie had gezegd. Naar de Moskousche correspondent van Aftonbladet meldt, zijn er nog steeds ge ruchten in omloop, dat de Sovjets van Noor wegen en Zweden gunstige transito voor waarden zullen verlangen, en mogelijk in beide landen vrijhavens. Uit Helsinki wordt gemeld; Naar aanlei ding van het door Tass verspreide bericht over een defensief verbond tusschen Zwe den, Noorwegen en Finland verklaart men in officieuze kringen te Helsinki, dat het bericht op een verkeerde interpretatie be rust. Artikel 3 van het FinschRussische verdrag bepaalt, dat de partijen zich zullen onthouden van een aanval tegen elkander en niet zullen toetreden tot een tegen een der partijen gerichtte coalitie. Het Noord sche verbond, zooals -dat is ontworpen, is een zuiver defensief verbond en zou niet tegen eenig land gericht kunnen zijn. De Moskousche correspondent van Stock holm Tidningen meldt, dat Molotov de door het officieele Tass-agentschap gepubliceer de verklaring heeft bevestigd, door te ver klaren, dat de Sovjet-Unie een defensief Scandinavisch verbond niet kan dulden. Naar de correspondent eraan toevoegt, tracht de Sovjet-Unie te doen uitkomen, dat Finland de vierde Oostzeestaat is. Finland verwerpt bezwaren tegen defensief verbond. De Finsche radio meldt, dat Finland de officieele Sovjet-Russische bezwaren tegen het sluiten van een defensief verbond tus schen Finland, Zweden en Noorwegen ver werpt. Hieraan werd toegevoegd: De Russische bezwaren zijn gebaseerd op een verkeerden uitslag van het op 12 Maart te Moskou ge sloten vredesverdrag waarin gezegd wordt, dat beide landen zich van agressie jegens elkaar zullen onthouden. Een bondgenoot schap van de Noordsche staten zou een de fensief karakter dragen en tegen niemand gericht zijn. Daarom kan de Russische uit legging niet aanvaard wordan. DE DIPLO OVER DE REGEERINGSCRISIS IN FRANKRIJK EN ENGELAND. De Deutsche Diplomatisch-Politische Kor- respondenz schrijft: „Bepaalde symptomen wijzen erop, dat men in Frankrijk en Engeland met de balans van de eerste zes maanden van den oorlog niet tevreden is. Het blad spreekt van te leurstelling bij de neutralen en vooral bij de eigen bevolking, die meer en meer tot de conclusie is gekomen, dat alle berekeningen, waarmede haar regeeringen dezen oorlog begonnen zijn en daarmede ook alle belof ten, op geheel verkeerde grondslagen be rustten. De Diplo schrijft verder: - Paul Reynaud staat er sedert jaren voor bekend, dat hij al het mogelijke gedaan heeft om elk streven naar een vruchtbare DuitschFransche samenwerking als goede buren te dwarsboomen. Hij was derhalve zonder meer voorbestemd, zich thans ook als officieele persoonlijkheid aan het hoofd van de gallische oorlogshetze te stellen. Duitschland kent zijn tegenstanders en hun doeleinden en ziet daarom in een ka binetswijziging niets anders dan een ver wisseling van coulissen, die aan den prin- cipieelen vernietigingswil der plutocratische oorlogshetzers niets verandert. De regeringscrisis in Frankrijk speelt derhalve voor de Duitsche oorlogsvoering geenerlei rol. GEEN ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN HET VATICAAN EN BERLIJN. In gezaghebbende kringen in Vaticaanstad spreekt men de in het buitenland verschenen berichten, volgens welke de H. Stoel en de Duitsche regeering zouden onderhandelen over een modus vivendi voor de roomsch* katholieke kerk in Duitschland en het door Duitschland bezette gebied, tegen, In het bijzonder wordt ontkend, dat Orsenigo, nun tius te Berlijn, over dit onderwerp in de Wilhelmstrasse zou hebben gesproken. EEN FRANSCH-BRITSCHE POSTZEGEL. De Britsche en Fransche ministeries van P. T. T. hebben besloten voor het najaar een Fransch-Brltschen postzegel in omloop te brengen. DE RUSSISCHE AMBASSADEUR TE BERLIJN NAAR MOSKOU» De Sovjet-Russische ambassadeur te Ber lijn, Alexander Schwarzew, is Dinsdag uit Berlijn vertrokken. Tijdens zijn afwezigheid zal ambassadeur Michael Richomirow de leiding der zaken van de ambassade op zich nemen. Molotof met Paschen naar Berlijn. De Berlijnsche correspondent van Stock holm Tidningen meldt, dat men verwacht, dat Molotov tijdens de Paaschdagen een be zoek aan Berlijn zal brengen. DE „MAURETANIA" KIEST ZEE. Het Britsche mailschip „Mauretania" is Woensdagavond uit New-York vertrokken, vermoedelijk om dienst te gaan doen als troepentransportschip. De leden van de bemanning van de „Mau retania" zijn van meening, dat zoowel dit schip als de „Queen Mary", naar Halifax zouden gaan om daar te worden bewapend voor de reis naar Australië. OPHEFFING VAN DE CONSULTATEN IN POLEN. Het Amerikaansche departement van bui- tenlandsche zaken deelt mede, dat stappen zijn gedaan bij de Duitsche regeering om te protesteeren tegen het besluit, alle diplo matieke agenten en consuls van buitenland- sche mogendheden te verwijderen uit het bezette Poolsche gebied. Overeenkomstig dit besluit heeft de Duit sche regeering den leden van het Ameri kaansche consulaat-generaal te Warschau verzocht Polen te verlaten. Het Amerikaansche ministerie van bui- tenlandsche zaken heeft vernomen, dat het personeel van het consulaat gisteren naar Berlijn is gegaan. De regeering van de Ver. Staten behoudt zich alle rechten voor. De zaken van de Amerikaansche burgers in Polen zijn voor het oogenblik in handen van de Amerikaansche ambassade te Berlijn gelegd. AARDAPPELTEELTVERORDENING WIERINGERMEER. Deze week treedt in werking de door de bestuurscomm. voor de Wieringermeer vast gestelde aardappelteeltverordening, waarbij verboden is de teelt van aardappelen van rassen, welke niet voorkomen op een door de bestuurscommissie jaarlijks vast te stel len lijst van toegelaten rassen; Voorgeschreven wordt, dat de teelt van aardappelen van toegelaten rassen uitslui tend geoorloofd is bij gebruik van vol waardig pootgoed (pootgoed, goedgekeurd in klasse a, of b, door een erkend keurings instituut). De verordening heeft ten doel de verbrei ding van Virusziekten zooveel mogelijk te gen te gaan, teneinde langs dezen weg de aardappelcultuur te stimuleeren. Omdat de aardappelluis, die de Virusziekten over brengt, overwintert op perzikboomen, is hij plaatselijke verordening tevens de teelt van perzikboomen in de Wieringermeer verbo den. Een sportpark op het vliegveld. Naar wij vernemen wordt de aanleg van een sportveld met tennisbanen op het militaire vliegveld voorbereid. ITALIAANSCHROEMEENSCH HANDELSVERDRAG GETEEKEND. Volgens een telegram uit Boekarest is daar gister een ItaliaanschRoemeensch handelsverdrag geteekend. Gemeentebelang. De vereenigiag Gemeentebelang alhier hield Woensdagavond in Concordia haar eerste jaarvergadering. De secretaris, de heer W. Kuiper, ver meldde, dat het aantal leden 92 was. De rekening van den penningmeester sloot op een totaalcijfer van 49.3-0, met een kassaldo van 18.74. De door het bestuur voorgestelde statu ten en het huishoudelijk reglement werden na een kleine wijziging goedgekeurd. De heer C. Keeman Cz. werd als be stuurslid herkozen. De laatstgehouden landverhuring van de gemeente en het Maatsch. Hulpbetoon werd door den heer K. van Dijk ter sprake gebracht. Deze had nogal eenige beroering verwekt, zeide spr. De heer Kooy, wethouder, zeide, dat men niet van de steeds gevolgde gedrags lijn is afgeweken. Men had geen aanlei ding gevonden, een andere wijze van ver huring toe te passen. De heer Van Dijk dacht, dat een ver huring -bij inschrijving wel beter zou zijn geweest, daar de prijzen inderdaad te hoog waren. De heer Kliffen merkte op, dat de huur ders zelf verstandiger hadden moeten zijn. Verder -besprak de heer van Dijk de vermakelijkheidsbelasting voor de plaat selijke vereenigingen. Dit is wel een zwaar offer. De heer Kliffen dacht, dat afwijking van de bepalingen voor de gemeente niet te doen zou zijn, in verband met de finan- cieele gevolgen hiervan. De heer Kooy merkte op, dat de inkom sten der gemeente aan vermakelijkheids belasting van 800 tot 9-0-0 varieeren. Het onderhoud en toezicht op de ge meente-eigendommen werd breedvoerig besproken. Hierbij werd het betreurd, dat de gebruikers van het gymnastieklokaal niet altijd de gewenschte voorzichtigheid betrachten, Vrijwillige brandweer, In het gemeentelijk vergaderlokaal werd door de vrijwillige brandweer een vergadering gehouden, onder leiding van burgemeester Kroonenburg. Tot heden werd de waarschuwingsdienst uitgevoerd per telefoon, dit zal echter ko men te vervallen als in Juni de automati- seering wordt ingevoerd. Er wordt een nieuw plan voor opgezet, doch een beslis sing is nog niet gevallen. Door de mobilisatie zijn verschillende leden niet in staat bij éventueelen brand dienst te doen, echter zijn er reserves ge noeg, zoodat geen nieuwe leden behoeven te worden gezocht. Voor de brandwagens zijn ruhberwielen aangeschaft, dit is een groote verbetering. Geprobeerd zal worden, bij de verschil lende verzekeringsmaatschappijen eenige vergoeding te ontvangen, voor het aan schaffen van uniform of minstens helm of pet. Besloten werd om twee maal per jaar te oefenen, steeds met de motorspuit. Door het „Witte Kruis" zullen tassehen met verbandmatriaal worden aangeschaft, wel ke bij oefeningen zullen worden gedragen door de leden van E. H. B. O. Eenig oud matriaal werd onder de leden verkocht, ten bate der kas. Geslaagd. Na gehouden examen kende dr. A. K. Dijkhuizen, directeur van het centraal zie kenhuis te Alkmaar, het diploma E.H.B.O. toe aan de dames B. de Graaff, IJ. Koeman, C. Hoppener, C. Blaauboer, E. Broek, M. Bont, J. Hoppener en de heeren A. Blok, J. Zwart, J. de Groot en S. Zwart. Slechts 1 candidaat werd afgewezen. De Egmondzeeër reddingsbrigade en het Nederlandsche Roode Kruis beschikken thans over een twintigtal leden, die het diploma E.H.B.O. bezitten, Overstrooming. Tengevolge van den regenval stonden de Voorstraat bij het Pornpplein en de Zuider straat bij het postkantoor dezer dagen weder geheel blank. Het postkantoor werd Dins dag vrijwel den geheelen dag onbereikbaar. Wie een paar postzegels wilde hebben, moest er een paar natte voeten aan wagen. Het wordt werkelijk tijd, dat het Hoogheem raadschap de rioleering in deze buurt ver betert. De winkels in den omtrek lijden schade, doordat zij telkens door het water worden afgesloten en de winkeldeur met planken rnoeten barrieadeeren! 150 man aan den slag. 4 In de verschillende werkverschaffingen, aanleg van een sportveld, bestrating en diep- spitten en de centrale werkverschaffingen in Castricum en de Wieringermeer zijn thans een 150-tal werkloozen tewerkgesteld. Het aantal steuntrekkende werkloozen is zoo doende tot 30 gedaald. SCHEEPVAARTLIJNEN. Rotterdarosche Lloyd. ïndrapoera uitr. 20 Maart 14.30 uur van Colombo. Mej. E. Schut te Alkmaar is met in gang van I April a.s. benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de o.l. school te Burger- brug. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN. Doopsgezinde gem., av. 7.30 uur, ds. Kui per (H. Avondm.) BROEK OP LANGENDIJK, av. 7.30 uur, ds, Oosterbaan (H. Avondm.) VERTREK VAN KAPELAAN WIJKER. Kapelaan E. Wijker to Egmond aan Zee, die benoemd is tot pastoor der oud-katho lieke gemeente te Krommenie, zal op den tweeden Paasehdag zijn laatsten dienst doen in zijn tegenwoordige gemeente, waar hij ruim 2 jaar met veel ijver en toewijding het dienstwerk heeft verricht. Hij was in dien tijd bovendien bestuurslid van ver schillende vereenigingen. Er heeft zich een comité gevormd om zijn vertrek niet onop gemerkt te doen voorbijgaan. K u n s t r ijde n, HET OPTREDEN VAN ILSE EN ERIEL PANSIN. Het Weensche paar, dat gisteravond in Amsterdam op de kunstijsbaan een demon stratie heeft gegeven, ter vervanging van Maxie Herber en Ernst Baier heeft een overweldigend succes behaald. Het optre den van Ilse en Eriel Pansen (zuster en broer) was een triomf van Weensche gratie en charme. Wat zij te zien gaven maakte zoo'n indruk op het talrijke publiek, dat stormachtige toejuichingen niet uitbleven. Niet alleen de prachtig uitgevoerde oefe ningen, maar ook het wonderlijk mooie lis- dansen van dit paar heeft een blijvende in druk achtergelaten. Biljarten, MOOIE OVERWINNING VAN Z.E.K.Z.? De thuiswedstrijd, die de Alkmaarsehe biljartclub Z.E.K.Z.? gister in het clublokaal van den heer A. J. de Wit speelde tegen H.E.T.E.IJ., is geëindigd in een mooie over winning voor de Alkmaarders. De Alkmaarders waren in deze ontmoe ting prachtig op dreef en zoowel de Wit als Surig en Ludeke slaagden er in hun partij te winnen, zoodat de volle 100 werd be haald. Voor de tweede ronde van deze competi tie moet thans nog één wedstrijd gespeeld worden en wel uit tegen Benoorden het IJ. Deze wedstrijd is van groot belang voor beide vereenigingen, daar in deze ontmoeting zal worden uitgevochten wie van beide ver eenigingen naar Utrecht zal mogen gaan om mede te dingen naar 't kampioenschap van Nederland hunner afdeeling» De stand is op het oogenblik: Z.E.K.Z.? 277 %0', Benoorden het IJ 255 De Alk maarders staan dus iets voor. De gedetailleerde uitslag van den gister gehouden wedstrijd was: Pnt. brt. h.s. gem. De Wit 300 18 52 16.66 Haberer 183 18 31 10.16 Ludeke v. Someren 225 263 35 35 19 43 6.43 7.51 Surig 175 36 23 4.86 v. Ommeren 175 36 18 4.86 Volledigheidshalve deelen wij mede, dat het aantal te maken punten der verschillen de spelers was: De Wit 300 tegen Haberer 400; Ludeke 225 tegen v. Someren 300; Surig 175 tegen v. Ommeren 225. DE PACHTWET, Bij de N.V. Haagsche Drukkerij en Uit gevers-Maatschappij te 's-Gravenhage ver scheen de tweede druk van De Pachtwet, handboek voor studie en practijk van mr, Ph. de Vries, advocaat te 's-Gravenhage. Het boek is belangrijk uitgebreid en her zien, de nieuwste jurisprudentie en littera tuur is er in verwerkt, zoodat het thans het eenige boek over de Pachtwet is, dat geheel „bij" is. Met name vestigen wij uw aandacht op de beschouwingen over het overgangs recht, dat binnen enkele maanden zeer actueel zal worden. Voorts zijn alle uitvoe ringsbesluiten in den nieuwsten tekst opge nomen, terwijl ook het alfabetisch register uitgebreid werd. Zoowel voor juristen als voor landeigenaars en leidende personen uit landbouwkringen mag dit boek een waar devol handboek worden genoemd. Vrijdag 22 Maart. HILVERSUM, 1875 en 414,4 M. (8.—12.— 4,—7.30 en 9.—12.— VARA, de VPRO van 7.309.de AVRO van 12.4. 8.— ANP-ber., gr.pl. 10— VPRO-mor- genwijding. 10.20 Gr.pl. 11.- Deel. 11.20 Orgelspel. 12.Toonkunstkoor Amster dam, W. Hespe's jongenskoor en Concert gebouw-orkest (opn.) 12.45 ANP-ber., gr.pL 1,15 Reno va-septet,. 2.Voor de huisvrouw. 2.10 Avro-strjjkorkest, het Hilversumsche vrouwenkoor en solisten. 3.Rondom het Volkspaasehfeest, cause rie. 3.15 Omroepstrijkorkest. 3.45 Gr.pl. 4.Gr.pl. met toelichting. 4.305. Rosian-Ladies. 5.05 Voor de kinderen. 5.30 Esmeralda. 6.De Ramblers. 6.30 Letter kundig overzicht, 6.50 Zang met piano begeleiding. 7.— Cyclus: Het beginsel- progr. der S.D.A.P. 7.18 ANP-ber. 7.30 Avondmaaldlenst. 9.Radiotooneel. 9.25 Grpl. 9.30 Fragmenten uit de operette „Boccaccio". 10.30 Gr.pl. 10.40 VPRO- avondwijding. 11.— ANP-ber. 11.10 Jazz muziek. (gr.pl.) 11.4012.— Gr.pl. HILVERSUM, 301,5 M. (NCRV-uitz.) 8 ANP-ber. 8.05 Schriftlezing, meditatie. 8.20 Gr.pl. (9.309,45 Geluk wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.Gr.pl. 11.15 Cellovoordr. en gr.pl. 12.-Ber. 12.15 Grpl. (12.30—12.35 ANP-ber.) 1.— Mu ziekcorps van het Leger des Heils. 1.45 Orgelconcert. 2.30 Gr.pl. 2-45 Hollandsch kamermuziekensemble en gr.pl. 4.4.55 Deel. en gr.pl. 5.Gr.pl. 5.45 Zang met orgelbegeleiding en gr.pl. 6.30 Gr.pl. 6.45 Ber. 7.— Geref. kerkdienst. 8.30 ANP- en herh. SOS-ber. 8,45 Christ, gem. zangver. „Oudwijk", NCRV-orkest en solisten. 10.ANP-ber., act. halfuur. 10.30 NCRV- orkest en solisten. 11.15 Gr.pl. Ca, 11.50 12.— Schriftlezing. ENGELAND, 391 en 449 M. (Na 10.20 n.m. ook 342 M.) 11.50 Orgelspel. 12.20 Ber. 12.30 Fabrieksorkest en solist, 1.20 Kerk dienst. 2-20 Het Bernard Crook-kwintet. 2.50 Progr., gewijd aan het leven in Schotland (opn.) 3.20 BBC-Salonorkest. 3.50 Orgelspel. 4.20 Ber. (Wels). 4.25 Cau serie. 4.40 Voor de kinderen. 5.20 Ber. 5.35 BBC-Harmonie-orkest en solist. 6.20 Me- dedeelingen. 6.40 Radiotooneel. 7.20 BBC- Syymph.-orkest. 8.20 Ber. 8.40 Causerie „Once a week". 8.55 BBC-Theaterorkest. 9.45 Programma, gewijd aan het Intern. Roode Kruis. 10.20 Het Virtuoso-blaas- kwartet en solist. II.Epiloog. 11.20 Ber. RADIO PARIS, 1648 M. 11.10 Zang. 11.20 Gev. concert. 12.05 Cellovoordr. 12.35 Zang. 1.05 en 1,30 Pianovoordr. 2.20 Or gelconcert. 2.50 Radiotooneel. 3.50 Zang. 4.20 Chansons. 4.35 Kwartetconcert. 5.35 Pianovoordr. 6.20 R. Legrand's jazzorkest. 6.50 en 8.20 Radiotooneel. 9.05 Gev. progr. 10.05 en 11.0511.50 Symph.-concert. KEULEN, 456 M. 5.20 Concert. 7.35 Gr.pl. 9.20 Orkest van de Hansestad Keulen, ko ren en solisten (opn.) 11.20 W. Klische's orkest. 12.20 Weensch Symph.-orkest. 1.45 Populair concert. 2.30 Zang. 2.45 Omroep orkest en -koor en soliste. 4.45 Piano voordr. 5.20 Radiotooneel met muziek. 7.45 Tot sluiting: Zie Deutschlandsender om 7.35. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 en 12.30 Gr.pl. 1.202.20 Bedevaart en Belijdenis-stonde. 4.55 Gr.pl. 5.05 en 5.35 Cello en piano. 5.50 en 6.20 Gr.pl. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Omroepsymph.-orkest en solist. 9.3010.20 Fragmenten uit de opera „Parsifal" (gr.pl.) 484 M.: 11.20 Gr.pl. 11.50 en 12.30 Radio-orkest. 12.50 Gr.pl. 1.202.20 Heilig uur. 4.20 Gewijde muziek (gr.pl.) 5.35 Gr.pl. 5.50 Radiotoo neel. 7.20 Voor soldaten. 7.50 Radiotoo neel. 9.3010.20 Gezongen Officie. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Militair progr. 9.20 Ber. 9.50 Populair concert. 10.20 Politiek overzicht, hierna gr.pL 11.20 Ber. Hierna tot 12.20 Nacht concert. 12.26—1.20 Militair progr. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE, Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.—8.20, Diversen 8.20 9.20, Keulen 9.2011.20, Brussel VI. 11,2013.20, Danmarks R. 13.2013.30, D.sender 13.3014,20, Danmarks R. 14.20 14.45, Keulen 14.45—16.20, Brussel Fr. 16.20—16.55, VI. 16.55—19.20, Fr. T9.20— 19.50, VI. 19.50—22.20, Diversen 22.20— 22.30, D.sender 22.30—23.20, Diversen 23.20 23.30, D.sender 23.3024. Lijn 4: Brussel VI. 8.8.20, Engeland 8.20—9.20, Eiffel 9.20—9.35, Engeland 9.35 —10.05, Eiffel 10.05—10.35, West Reg. 10.35—11.50, Brussel Fr. 11.50—13.20, West Reg. 13.20—15.20, Engeland 15.20— 16.20, West Reg. 16.20—17.20, Sottens 17.2017.35, Engeland 17.3518.20, Parijs Radio 18.2018.50, Beromünster 18.50 19.—, West Reg. 19.—19.20, Engeland 19.20 —20.20, Florence 20.2021.20, Beromün ster 21.20—21.30, Lond. Reg. 21.30—22.05» Parijs R. 22.0522.50, Diversen 22.50— 23.05, Parijs R. 23.0524. Lijn 5: Diversen.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 10