Agenda AMSTEROAMSCHE BEURS £aaMe Seriefilm Provinciaal TUeuws £and= en ÜMttfomii W* De aanval op Sylt. VOOR VERPAKKINGEN OTERLEEK ST. PANCRAS ZUIDSCHARWOUDE OUDKARSPEL Voor kleine tuinen. EERSTE BLAD. 2 Alkmaar, Donderdag. DANSEN IN CAFE-RESTAURANT LONDON. Zoowel Zondag- als Maandagavond is er dansen in café-restaurant London. Maan dagavond tot twee uur. CABARET CHIEL DE BOER VOOR 'T NUT. Er zijn bepaalde gebieden van het men' schelijk leven, die door de humoristen-van- professie nu eenmaal met meer of minder succes worden afgegraasd. Origineel zijn de grapjes, die hierop betrekking hebben, ge woonlijk niet. En toch blijkt het werkelijk mogelijk over andere, minder gangbare onderwerpen, geestiger en vooral origineeler dingen te zeggen. Chiel de Boer, die gisteravond met zijn gezelschap optrad voor 't Nut heeft dit bewijs geleverd. En wel zóó overtuigend, dat zijn optreden een onverdeeld succes werd. Het gelukte hem zelfs over gewilde onder werpen uit de eerste categorie we doen een greep." „de liefde", „de schoonmoeder", „het belastingbiljet", de „laat-thuis-komende echtgenoot" af en toe (niet altijd trou wens) origineele dingen te zeggen. En dat is al 'n heele prestatie, gezien de ongeioofe- lijke hoeveelheid meer of minder geslaagde banaliteiten en onbenulligheden, die hier gewoonlijk over worden gepleegd. Maar en dat was verstandig al te veel bewo gen Chiel de Boer en zijn helper zich op dit gevaarlijk terrein niet. Er zijn, aldus hebben we gisteravond ge leerd, verschillende soorten kussen, waar onder, naast de meest gangbare soort, de cro-cus en de fis-cus. De eigenschap van de cro-cus is, dat je 'r plukt als ze gaat bloeien en van de fis-cus, dat je juist moet „bloeien" als ze je plukt...,. Eén van de tallooze woord spelingen, die Chiel de Boer en zijn assis tent tot hun beschikking hadden. Niet alleen de woordspelingen ook en meer nog waren het de geïllustreerde liedjes van Chiel de Boer, die aan het ge- heeel programma een beschaafd en oor spronkelijk karakter gaven. De fijn bewerk te en geestige zwart-wit-teekeningen van de Boers schimmenspel, waarvan de figuurtjes zich vaak konden bewegen, vormden een origineele toelichting. Maar ook zonder die toelichting, werden al de liedjes, die ten tooneele werden ge voerd, zeer gewaardeerd en de meeste o.i. volkomen terecht. De algemeene indruk, die ieder van dezen Nutsavond zal hebben gekregen is deze: een avond van beschaafd amusement, ver zorgd door een cabaret met een eigen stijl èn een eigen peil, dat gelukkig hooger bleek, dan wat gemiddeld op cabaretgebied in ons land wordt bereikt. De voorzitter van het Nut, de heer Mas- sink, heeft aan het eind van den avond Chiel de Boer en zijn gezelschap dank gebracht voor hun uitstekend werk. (Vervolg van pag. 1) De aanvallen werden afzonderlijk of in zeer kleine groepen en wel in hei geheel door ongeveer 15 tot 20 vliegtuigen ten uitvoer gelegd. De direct en met succes ingezette Duitsche afweer "heeft evenwel ieder militair succes verhinderd, daar bijna alle uitgegooide bommen in zee zijn neer gekomen en een klein gedeelte daarentegen op onbebouwd gebied is gevallen. Slechts een onbewoond gebouw werd getroffen. De daardoor ontstane brand kon spoedig worden gebluscht. Voorts zijn op een andere plaats door bomsplinters drie personen licht gewond. Verder is geen persoonlijke of materieele schade aangericht. Op grond hiervan zijn de berichten van den Engelsche radio, waarin gesproken werd van zware beschadigingen van een Duitsche luchtbases, van de ontploffing van een munitiedepot en van groote bran den, van allen grond ontbloot. Zij geven in latere mededeelingen het verlies toe van een Britsch vliegtuig, hoewel de verliezen naderhand tot in het geheel drie vliegtui gen zijn gestegen. In Engeland is men tevreden over de luchtactie. Uit Londen wordt gemeld: Uit de thans ontvangen bijzonderheden blijkt, dat de aanval der Koninklijke Luchtstrijdkrach ten op de Duitsche basis voor watervlieg tuigen van Horoum met een opmerkelijke vlotheid en nauwkeurigheid is ten uitvoer gelegd. Hoewel de zoeklichten overal bij de doelen in actie waren, zijn slechts enkele Britsche bommenwerpers in de stralen bundels opgevangen. Tijdens een stadium van den aanval had een der bommenwer pers met slechts een zoeklicht te doen. Andere zoeklichten waren naar het schijnt door voorafgaande vliegtuigen „uitge doofd". Twee Britsche verkenningsvliegtuigen, welke gisterochtend waren opgestegen naar Hornum, zoodra het laatste Britsche bomvliegtuig was teruggekeerd van den aanval, werden door het vuur van de kust- batterijen achtervolgd. In sommige stre ken was dit vuur zeer intensief. Twee Meseerschmitt 109 hebben geprobeerd hen op te vangen doch zijn daar niet in ge slaagd. Duitsch toestel by de Shctland- v eilanden. Een vliegtuig, dat gister boven de Shet- ilandeilano%n verscheen, was blijkbaar een Duitsch Heinkeltoestel, dat op verkenning uit was. Het vloog laag over een stad en een haven en was duidelijk zichtbaar. Het dook naar schepen, die voor anker lagen, om daarna snel te stijgen. Tenslotte ver dween het, achtervolgd door een Britsch gevechtstoesteL OPHALEN VAN VUILNIS. De directeur van de Gemeente-reiniging verzoekt ons mede te deelen, dat het op halen van vuilnis in plaats van Maandag 25 Maart (2e Paaschdag) zal plaats hebben op Dinsdag d. a. v. KAMER VAN KOOPHANDEL. Bureau op Goeden Vrijdag gesloten. Morgen zullen de kantoren van de K. v. K. en van de Bevrachtingscommissie gesloten zijn. VOLKSZANG. De aangekondigde Volkszangavond heeft gisteravond in de Unie plaats gehad. Bij den aanvang wijdde de voorzitter ge voelvolle woorden aan de nagedachtenis van den heer Brands, terwijl de aanwezigen door een korte stilte den overledene herdachten. In den herfst van 't vorige jaar was de heer Brands als vaste zangleider aangesteld, doch kon wegens ziekte slechts twee avon den verzorgen. De afdeeling heeft in den heer Brands een bekwaam enthousiast Volkszanger verloren en als zoodanig zal zeker bij velen zijn nage dachtenis in dankbare herinnering blijven. In den geest van de overledene handelen de, is er de rest van den avond met opge wektheid gezongen. EEN BELANGRIJKE TOONEEL- GEBEURTENIS IN 'T GULDEN VLIES". Als laatste abonnementsvoorstelling in 't Gulden Vlies wordt op Dinsdag 26 Maart, des avonds 8,15 uur, door het Nederlandsch Tóoneel (dir. C. v. d. Lugt Melsert) een buitengewone vooi'stelling gegeven van Racine's meesterwerk „Phaedra" met Charlotte Kohier in de hoofdrol. De regie is van A. Defresne. Vertaling: Prof. J. Walch, decor en costumes van H. Th. Wij- develd. Medewerkenden zijn: Charlotte Kohier, Ank v. d. Moer, Stine Lerou, Aline Markus, Tatia Wyma, Louis van Gasteren, Frits van Dijk, Ed. Palmers. Over de pre mière in Amsterdam schreef het Handels blad o. m.: Charlotte Kohier heeft weer een van haar groote rollen gespeeldDe herschepping van dit meesterwerk is op zichzelf een meesterwerk geworden, dat eerbied en bewondering afdwingt. De Te legraaf: „Vele der groote scènes zijn mees terlijk en onvergetelijk van allure, prach tig van begrip De Tijd: „De stampvolle schouwburg bracht den spelenden en den regisseur een stormachtige ovatie Uit een en ander blijkt duidelijk dat den liefhebbers van serieus tooneel een zeer bijzondere avond te wachten staat. LENTEFEEST IN HET GULDEN VLIES. De directie zal op de beide Paaschdagen de terugkeer van de lente op feestelijke wijze vieren. Beide dagen zal het bekende groote dansorkest onder leiding van Jan Staats: The Merry Makers zijn medewer^ king verleenen met Babe Morris als lady crooner. In het Café-Restaurant treed op het duo Rudi Toth. INGEKOMEN PERSONEN. E. Vleeschdraager, geen, civ. ing., en echtgen., van 's-Gravenhage naar Jan van Scorelkade 39. C. J. de Raadt, N.H., ban ketbakker, van Amsterdam naar Baansloot 14. N. Lesage, geen, dienstbode, van Zaandam naar Bierkade 5. C. van den Kommer, N.H., z.b., van Heiloo naar Corf- straat 5. E. van den Houten, geen, z.b., van ;s-Gravenhage naar Dr. Schaepmanplein 16. J. Kooien, N.H., suikerbakker, echtg. en dochter van Rotterdam naar Asterstraat 14. D. van Moerkerken, N.H., 1.1. ver pleegster, van Zaandam naar Wilhelmina- laan 11. M. Mulder, HAZEA, dienstbode, van Weststellingwerf naar Wilhelminalaan 11. M. Hoekma, geen, z.b., van Baarn naar Lyceumstraat 74. H. Beeldman, geen, meubelmaker, van 's-Gravenhage naar Zocherstraat 32a. W. J. J. Imming, R.K., kapper, van Noordwijkerhout naar Spoor straat 40. Ch. J. van Scheppingen, R.K., verpleegster, van Amsterdam naar Brouwer straat 16. H. I. Scholtmeijer, N.H., ass. huish., van Amsterdam naar Zeglis 52. G. de Vries, geen, z.b., van Enkhuizen naar Forestusstraat 17. G. Nap, N.H., 1.1. ver pleegster, van Amsterdam naar Wilhelmina laan 11. M. Zoon, R.K., z.b., van Heiloo naar Nassauplein 11. A. C. Korver, N.H., dienstbode, van Bloemendaal naar Varne- broek 1. C. A. Zijp, R.K., dienstbode, van Noordscharwoude naar Emmastraat 39. J. W. Dammers, 1.1. verpleegster, van Kat wijk naar Wilhelminalaan 11. C. Roodt, R.K., los arbeider, van Limmen naar Over- diestraat 2. J. Klerk, N.H., kantoorbe diende, echtgen. en kinderen, van Amster dam naar Westerweg 70. D. W. Rattink, N.H., conducteur N.S., echtgen. en dochter, van Amsterdam naar Stuartstraat 10. W. E. Stracke, N.H., bedrijfsleider wasscherij, en echtgen., van Nijmegen naar Friesche- weg 50. J. van Klompenburg, N.H., z.b., echtgen. en kinderen, van Oterleek naar le Kabelstraat 29. M. C. Jordi, R.K., z.b., van Breda naar Leeuwerikkade 11. G. Koster, N.H., z.b., van Huizen naar Houtweg 25. G. Groen, N.H., bediende brandstof- fenhandel, echtgen. en dochter, van St. Pan- cras naar Hoeverkade 12. J. C. P. A. van de Garde, N.H., kapitein ter koopvaardij, en echtgen., van Schoorl naar Costerstraat 37 inw. J. J. Leeuwenkamp, R.K., banket bakker, van Velsen naar Stuartstraat 85. HET NIEUWE FRANSCHE KABINET. Om kwart over drie zal Reynaud zijn medewerkers in de nieuwe regeering aan den president der Fransche republiek voorstellen. ELECTRISCHE TREIN BOTST OP LORRIE. Vanmorgen is de electrische trein, welke om 8.43 uur van de hoofdstad naar Rotter dam was vertrokken tusschen Noordwij kerhout en Voorhout in volle vaart tegen een lorrie gebotst. De cabine van den mo torwagen werd ernstig beschadigd. De trein kon met verminderde snelheid de reis naar Leiden voortzetten. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. HET DUITSCHE LEGERBERICHT Het opperbevel der Duitsche weermacht maakt bekend: Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben gis teren tegen den avond een door kruisers, torpedobootjagers en vliegtuigen krachtig beveiligd Britsch convooi ter hoogte van Scapa Flow met succes aangevallen, even als een gewapend koopvaardijschip in het kanaal. Het convooi werd uiteengedreven. Negen oorlogs- en koopvaardijschepen, met een totale tonnage van rond 42.000 ton, zijn tot zinken gebracht. Nog twee koop vaardijschepen, met een totale tonnage van rond 11.000 ton, werden zwaar getroffen. Een der vijandelijke vliegtuigen werd tij dens een luchtgevecht neergeschoten. Een eigen toestel wordt vermist. De verliezen der Britsche vliegers bij hun aanvalspogingen op het eiland Sylt in den nacht van 19 op 20 Maart zijn volgens na dere gegevens gestegen tot drie toestellen. GEWIJZIGDE RIJKS TWEEDE HYPOTHEEKREGELING. Binnenkort te verwachten. Naar wij van bevoegde zijde vernemen zullen in de bestaande regeling, betreffen de het beschikbaar stellen van voorschotten onder verband van tweede hypotheek voor den bouw door particulieren van arbeiders woningen, verschillende wijzigingen wor den aangebracht. Het bedrag van de aldus te verleenen voorschotten zal worden ver hoogd, en wel tot 1000 per woning bij den bouw op erfpachtsgronden en tot 1250 per woning bij den bouw op eigen grond. Voorts zal het thans geldende percentage, dat de gemeenten, in een eventueel verlies, hebben bij te dragen, beduidend worden verminderd. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. Vanochtend geraakte op den rijksweg on der Geffen de cabine van een vrachtauto, waarin eenige personen zaten, door een stompje sigaret in brand. Een der inzitten den, de heer van Tilburg uit Haps schrok hiervan zoodanig, dat hij uit de cabine sprong, met het noodlottige gevolg, dat hij onder den aanhangwagen terecht kwam, De man was op slag dood. Katoenkoord en Rubberbandjes P.O.A. n.v. PAYGLOP* 18. BEMANNING VAN DUITSCH VLIEGTUIG DOOR KOTTER OPGEPIKT. Te IJmuiden binnengebracht. Vanochtend vroeg is in IJmuiden bin nengekomen de kotter IJm. 203, met aan boord vier Duitsche vliegers: een officier en drie onderofficieren. Het blijkt, dat een Duitsch vliegtuig is beschoten. Het toestel dreef op de Noordzee, op 110 mijl van IJmuiden. De bemanning werd door den kotter opgepikt. Een van de vliegers heeft een arm gebroken, terwijl een ander een schotwond in de rechter knie heeft opge- loopen. De vier Duitschers zijn in IJmuiden aan wal gebracht. REDE VAN DEN AMERIKAANSCHEN GEZANT BAART OPZIEN. In Washington wordt levendig commen taar geleverd op een in Toronto gehouden radiorede van den gezant der Ver. Staten in Canada, Cromwell, waarin deze de oorlogs doeleinden der geallieerden prees en open lijk critiek oefende op Duitschland. Cordell Huil, heeft om een officieelen tekst van de rede gevraagd, en niet do ge bruikelijke aflevering aan het departement afgewacht. Naar verluidt zou Cromwell te ruggeroepen worden. In een bespreking van deze rede schrijft de „New York Times": Alles duidt erop, dat de groote meerderheid van het Ameri- kaansche volk het met hem eens is. Men ziet het groote onderscheid in, van ons standpunt bezien, tusschen een verdediging van de nationale grenzen en een agressie. Aanrijding. Alhier had Woensdagmiddag omstreeks 5 uur op het kruispunt DorpswegWaard- dijk een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto beladen met steenen en een personenauto. Beide motorrijtuigen liepen daarbij materieele schade op en wel zooda nig, dat zij niet op eigen kracht him reis konden voortzetten. De bestuurder van de luxe-auto, de 70-jarige Th. K., kwam door de botsing zoodanig met zijn hoofd en de auto in aanraking, dat hij zich van het ge beurde niets meer kon herinneren. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. De zangvereeniging „Zanglust" gaf Woensdagavond haar eerste uitvoering in het café van den heer Bouwstra. De voor zitter, de heer A. Volkers, wekte in zijn ope ningswoord tot lidmaatschap aan, omdat de vereeniging met vele moeilijkheden heeft te kampen en door de mobilisatie nog e?n paar leden afwezig zijn. Verschillende nummers werden door het koor gezongen, de toonzetting en uitspraak waren volkomen in orde, doch de bassen schoten veel te kort. Bioscopen. Roxy-theater, half 8, hoofdnummer Vlijm scherp op avontuur (sens.); hoofdrollen Gordon Harker en Alastair Sim. Toegang boven 14 jaar. City-theater half 8, hoofdnummer Stra ten zonder einde (rom.-dram.); hoofdrollen John Garfield en Priscilla Lane. Toegang boven 14\jaar. Harmonie-theater, half 8, hoofdnummer Hotel Du Nord (rom.-real.); hoofdrollen Annabella, Louis Jouvet, Jean Pierre Aumont en Arletty. Toegang boven 18 jaar. Donderdag 21 Maart. 8 uur, Victoria-theater, Oost- en West avond, film met toelichting. BODEMPRODUCTIE-ZAKEN. Uit de tot nu toe, via het Kantoor van de Landbouw Crisis Organisatie, ontvangen formulieren voor de registratie van ge scheurd blijvend grasland moet geconclu deerd worden dat blijkbaar nog niet alle landgebruikers de door hen gescheurde'per- ceelen hebben laten registreeren. Hoewel deze registratie geen absolute ver plichting is, wil ik toch nog even wijzen op de voordeelen, welke er aan verbonden zijn. Ieder, die gescheurd blijvend grasland (is grasland dat langer dan 3 jaren als zoodanig werd gebruikt) laat registreeren mag: le. het op dit gescheurde land geteelde ruwvoeder (voerbieten, aardappelen) voor gebruik in eigen bedrijf behouden; 2e. indien op dit land granen worden ge teeld, een derde van de oogst behouden, of ontvangt een daarmede overeenkomende extra hoeveelheid mengvoeder; 3e. indien dat wordt verzocht, op de ge- heele oppervlakte gescheurd land haver verbouwen. Hoewel nog niets omtrent de regelingen voor de bodemproductie voor 1941 en vol gende jaren bekend is, zal men er toch goed aan doen, het daarvoor in aanmerking ko mende land nu te laten registreeren. Het bu reau van de L.C.O. zal zich met de registra tie belasten tot 1 Mei 1940. De teeltvergunningen voor Blauwmaan- zaad en Zaaiuien zijn door de L.C.O. uitge reikt aan de bij de L.C.O. in 19371938 en 1939 bekende telers. Zij die meenen recht te hebben op de teelt van deze gewassen en nog geen vergunning mochten ontvangen, moeten zoo spoedig mogelijK een verzoek richten aan de L.C.O. te Alkmaar. Het hier bedoelde verzoekschrift wordt voorloopig gelijkgesteld met een bezwaar schrift tegen een officieel uitgereikte ver gunning. Dat wil zeggen dat verzoeken om teeltrecht of bezwaarschriften tegen een verleende vergunning alleen in behanc ling worden genomen nadat men f 5.heef, ge stort op de postrekening van de L.C.O., no. 245.700 of aan de L.C.O. een bewijs van on vermogen kan overleggen. Na ontvangst van de waarborgsom wordt het verzoek- of bezwaarschrift door de L.C.O. in handen ge steld van den Productie Commissaris. Deze laatste beslist over de bewuste kwestie en stelt de L.C.O. met zijn beslissing in kennis, waarna de belanghebbende van de L.C.O. schriftelijk bericht ontvangt van de door den Productie Commissaris gedane uit spraak. Indien de beslissing in gunstigen zin is uitgevallen, ontvangt de teler zijn waar borgsom wederom terug. Belanghebbenden adviseer ik bij dezen de noodige spoed te betrachten en zich steeds tot het kantoor van de Landbouw Crisis Organisatie te wenden, aangezien admini stratief alles over dit kantoor gaat en geen beroep rechtsstreeks door mij wordt afge daan, maar uitsluitend na schriftelijke ken nisgeving van het L.C.O.-kantoor. Ook mijn beslissingen zullen uitsluitend via de L.C.O. ter kennis van belanghebben den worden gebracht. Ir. G. J. LIENESCH. Door het kinderkoor werd ten gehoore gebracht de operette „Kampavon turen" welke bij 't publiek goed in den smaak viel. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de heeren Stammes e.a.; tot slot was er een gezellig bal. Zilveren jubileum. De heer Moolhuyzen, de machinist van het motorgemaal van den polder Geestmer- ambacht Oosterdijk en Molengeerzen, heeft Woensdag zijn 25-jarig jubileum als zooda nig gevierd. Talrijke personen hebben den jubilaris persoonlijk en schriftelijke hun ge- lukwenschen aangeboden. Woensdagmiddag heeft het bestuur van den polder hem een bezoek gebracht, waar bij de voorzitter, de heer Jb. Kroon Jbz., hem namens den polder hartelijk heeft ge- lukgewenscht. Een stoffelijk blijk van waardeernig, in den vorm van een paar stoelen en een tafeltje, werden hierbij over handigd. Namens het personeel en eenige kennissen heeft de heer K. G. Reinders met eenige hartelijke woorden den jubilaris een kamerlamp aangeboden. Naar wij vernemen zal de reinigings dienst van Paschen tot en met Pinksteren inplaats van om de twee weken elke week het dorp rondgaan. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat deze ophaaldienst niet is voor anderen rommel dan haardasch en huisafval. Voor Paschen. Naar wij vernemen, heeft het Maat schappelijk Hulpbetoon van het plaatselijk Oranjecomité een bedrag van 60 ontvan gen, om aan de armen in de gemeente tijdens de Paaschdagen een versnapering aan te bieden. Men deelt ons mede, dat het M. H. het bedrag zoodanig heeft aangevuld, dat aan de er voor in aanmerking komen den vleesch en vet kan worden aangebo den, KOMKOMMERS IN DEN BAK. Hoewel men hier en daar en vooral in het Oosten van ons land nog wel eens met suc ces komkommers buiten teelt, schijnen, de resultaten in het Westen en Noorden minder bevredigend, en houdt men zich in hoofd zaak bij de cultuur in bakken, en dan bij voorkeur nog met onderwarmte. Dit is niet zoo ingewikkeld als het er wel uit ziet en wanneer we er in onzen tuin een kouden bak op na houden kunnen we daar best een broeibak van maken, door er half Maart een broeilaag in te brengen van 50 a 60 c.m. dikte, bestaande uit stroorijke paar- denmest. Na een dag of acht begint dan de broei en brengen we de aarde in twee keer aan tot een dikte van 25 a 30 c.M. Op zand grond is het wel beter om wat oude mest en kleigrond door de aarde te mengen, waar door deze niet alleen voedzaam, maar ook beter vochthoudend wordt. We kunnen nu begin April met het zaaien beginnen, en daar leggen we de zaden niet dieper dan y, c.M., en bij voorkeur in wat scherp zand, ze kunnen n.l. in zwaren voch- tigen grond gemakkelijk tot rotting overgaan Er wordt wel eenigszins lucht gegeven om de dampen te laten wegtrekken, daartoe leggen we er stokjes tusschen, zoodat de ramen op een kier geopend blijven. Na ongeveer 10 dagen kunnen de plantjes meestal reeds verspeend worden, waarna we ze met lauw water gieten. Bij den tweeden keer verspenen nemen we den afstand weer iets grooter, terwijl zij aan het eind van de maand op hun blijvende plaats gezet kun nen worden, één plant per raam, en dan in het midden op een klein heuveltje, opdat het gietwater het hart van de plant niet raakt, hetgeen rotting ten gevolge kan heb ben. Wanneer zich drie bladeren gevormd heb ben, nijpen we de top er uit, waardoor er drie zijranken zullen ontstaan. Daarvan kun nen we er een naar boven en twee schuin naar beneden leiden, waardoor we den ge- heelen bak in gebruik gaan nemen. Wanneer de ranken tenslotte de randen van den bak raken worden zij genepen, waardoor zijran ken ontstaan. Deze laten we doorgroeien tot de bak te vol dreigt te worden, we nemen dan weg, waar eigenlijk geen plaats voor over is. Als er begin April gezaaid wordt, kunnen we vanaf half Juni tot half September oog sten, en om die oogst te bevorderen mesten we in Juni en Juli een keer bij met A.S.F. korrels, terwijl we bij droog warm weer de ramen gerust kunnen wegnemen, zij groeien dan over den rand heen, en kunnen buiten den bak ook nog vruchten voortbrengen. Het meest vruchtbaar is de groene kom kommer, dan volgt de witte en daarop da gele, en daarom is het geen wonder dat we de eerste ook in de groentewinkels het meeste zien. A. C. MULLERIDZERDA. OPGAVE AMSTERDAMSCHE BANK N.V. Bijkantoor Alkmaar, van Donderdag 21 Maaart 1940. Vor.k.| pl.m. 2 u STAATSLEENINGEN. 4 Nederland 1940II 3—3'A Nederl. 1938 3 Ned.-lndië 1937 5 'A Duitschl. m. verkl, BANK-INSTELLINGEN. 84% 83% 11% 78 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Lever Bros Philips Gloeil. Gem. Bezit INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda t i Bethleh. Steel Cities Service t f General Motors Kennecott Copper i North American Rayon Republic Steel Standard Brands Steel comm. U. S. Leather i CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur t t Ned. Ind. Suiker Unie Verg. Vorstenlanden MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. i i Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Phillips Oil. i i Shell Union Tide Water i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber. Oostkust Rotterdam Tapanoeli Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. HollandAmerika lijn i JavaChinaJapan lijn Koa Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison lopeka Illinois Central 8% Southern Pacific Southern Railw. Union Pacific Can. Pac. x) ex-coupon. fExclaim. Prolongatie vorige koers 1% WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige koers L88V« 7.04 75.50 3.99 32.10 42.24 36.45 44.95 42.86 11 87% 871/4 lóü 104% 38'/, 38% 53'/. 322 92% 92% 1201/4 1181/1-9 36% 37-i/i 22% 22% 558/s 5 i%-% 3'/. 39% 27% 27% 18% 15% 15%-% 5% 5Vs 40% 4% 4% 387% 389 222 216 93% 56 218% 232 233-% 29 8% 9-Vs 8% 8% 185% 185-% 149 100% 115 115 55 92 3% 90% 119% 118-% 107% 110 108-9 121% 122 177 176 131% 137-% 17% 9% H% 75 4% 4% *Exdividend. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Zurich Kopenha gen- Stockholm Oslo

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 2