VRAAG EN AANBOD Britsch vliegtuig bij Lobith neergestort. GEMENGD NIEUWS. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vi|f regels, TWEEDE BLAD. Luchtgevecht vlak over de grens. 's-G ravenhage, 22 Maart. - De regeeringspersdiesist meldt: Gister omtrent het middaguur is boven Duitsch gebied in de buurt van de Nederlandsche grens een gevecht geleverd tusschen een Britsch vliegtuig en een of meer Duitsche vliegtuigen. Het Britsche toestel heeft blijkbaar getracht een noodlanding te maken en is neer- gekomen in een stuk geïnundeerd land op Nederlandsch gebied bij Kruisdijk. Het' toestel is diep in den grond gedrongen. Hierdoor, zoo mede door den waterstand, wordt de berging bemoeilijkt. Aangenomen móet worden, dat de inzittenden zijn omgekomen, althans is niet gebleken, dat zij zich met valschermen heb ben gered. Communiqué van het D.N.B, Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: „Gistermiddag te 12.40 uur is tijdens een op groote hoogte gevoerd luchtge vecht bij Kleef in Rijnland een Britsch vliegtuig neergeschoten. Het toestel viel aan de overzijde van den Rijn op Neder- landsch grondgebied en is geheel ver brand. Twee inzittenden trachtten zich door middel van hun valschermen te redden. De parachute van een hunner weiger de, zoodat hij op Duitsch gebied een doodelijken val maakte. De andere, wiens parachute zich wel opende, dreef door den wind naar Nederlandsch terri toir af, Het vliegtuig was uit het Wes ten in Duitschland doorgedrongen. Het had getracht aan de Duitsche jagers te ontkomen door naar Nederlandsch ge bied te vluchten". (Te bevoegder plaatse is niets bekend van een vlieger, die met zijn parachute onge deerd op Nedderlandsch territoir gedaald zou zijn. - Red. A.N.P.) STEUN AAN DE ZOETWATER- VTSSCHERIJ. Naar wij van officieele zijde vernemen, heeft de minister van economische zaken be sloten, enkele voorzieningen te treffen ten behoeve van de zoetwatervisscherij. In de eerste plaats zal aan de zoetwater- visschers, die zijn aangesloten bij de Neder landsche Visscherijcentrale, onder bepaalde voorwaarden een steunbedrag worden uit gekeerd. Dit steunbedrag is uitsluitend be stemd voor den aankoop van extra vissche- rijmateriaal. Om voor dezen steun in aan merking te komen, moeten de visschers in 't laatste kwartaal van 1939 de visscherij zelf hebben uitgeoefend. Het steunbedrag is ge lijk aan de uitkeering over het tweede half jaar 1939 en varieert dus van 25 tot f 60 Ook de drijfswantvisschers vallen onder deze regeling. De Nederlandsche Visscherij centrale zal binnenkort met de uitbetaling een aanvang maken. Verder zal de gesloten tijd voor de vis scherij op de rivieren drie weken later in gaan dan normaal. De vischstand op de rivie ren is ruim voldoende om dit toe te laten. Bovendien zal er wat de visscherij op de ruime wateren betreft, gelegenheid worden gegeven nog veertien dagen langer dan ge woonlijk met de zegen te visschen. De daar mede gevangen visch zal dan, voor zoover de beschikbare middelen dat toelaten, voor rekening van het rijk worden uitgezet in die polderwateren, waarjn de vischstand in het bijzonder van de vorst te lijden heeft gehad, Deze maatregelen hebben eenerzijds de strekking, den vischstand te bevorderen en anderzijds de uitoefening van de zoetwater visscherij in de hand te werken. DE „STANFRIES ni" ZAL WORDEN GELICHT. Opdracht aan de reederij Goedkoop. Naar wij vernemen, heeft de reederij Goedkoop te Amsterdam van de „Stanfries"- directie opdracht gekregen de „Stanfries III" te lichten. Zooals men zich herinneren zal, is deze „Stanfries"-boot Dinsdagmorgen tusschen de zandplaten Kreupen en de Hofstede op het IJselmeer in aanvaring geweest met de motorboot Van Hasselt van den veerdienst Enkhuizen—Stavoren, waarbij de „Stan fries in" binnen enkele minuten is gezonken. Vandaag reeds wordt- het materiaal, dat de Gebr. Goedkoop voor dit werk gebruiken, naar de plek, waar de „Stanfries III" is ge zonken, gezonden. Van de weersomstandigheden hangt het af, wanneer het lichten een aanvang kan nemen. IT FRYSKE GEA WIL NIEUW NATUURMONUMENT STICHTEN. Na jarenlange onderhandelingen is de actieve natuurbeschermingsvereeniging in Friesland, 't Fryske Gea, erin geslaagd enkele belangrijke terreinen in handen te krijgen in het dal van de Linde één der stroompjes in Z.O. Friesland tot een gezamenlijke grootte van ongev. 100 ha. In vroeger eeuwen is ter plaatse veel veen gegraven, waarna zich in de aldus ontstane petgaten een buitengewoon rijke moeras vegetatie met zeldzame orchideeënsoorten heeft ontwikkeld. Ornithologisch zijn deze petgaten van groote beteekenis geworden als veilige broedplaats voor tallooze vogel soorten. De ontginning liet ook dit gebied niet ongemoeid en langzaam-aan dreigde het. geheele moeraslandschap,, dat in Zijn soort eenig is in Friesland, verloren te gaan. It Fryske Gea zal een klein gedeelte kunnen behouden, mits het de beschikking krijgt over een bedrag van 26.900, waar voor een beroep wordt gedaan op alle na tuurvrienden in Nederland. Penning meester is mr. A. N. Duintjes te Leeuwar den, postrekening 195212. LICHTPIJLEN AFGESCHOTEN, De rijks- en gemeentepolitie te Veghel, hebben na een uitgebreid onderzoek drie jongens van 13 tot 16 jaar aangehouden, die er van verdacht werden zich te hebben schuldig gemaakt aan het afschieten van lichtpijlen. De jongens, afkomstig uit Keldonk, gemeente Erp, legden een volle dige bekentenis af en verklaarden uit pure baldadigheid te hebben gehandeld. JONGEN ONDER ZAND BEDOLVEN EN GESTIKT. Gister waren eenige kinderen in de omgeving van de waterleiding te Katwijk aan den Rijn aan het spelen. Zij groeven een gat in den dijk, waarvan een zandstor- ting het gevolg was. De elfjarige zoon van de familie G. Aanhanen te Katwijk aan den Rijn, werd bedolven. Toen voorbij gangers den jongen hadden bevrijd, bleek de dood reeds te zijn ingetreden. WENSCHEN VAN HET KONINKLIJK NED. LANDBOUW-COMITE. Onder leiding van den heer H. D. Louwes is dezer dagen de maandelijksche vergade ring der eerste afdeeling van het Kon. Ned. landboüw-comité te 's-Gravenhage gehou den. Van verschillende zijden werd er de aan dacht op gevestigd, dat de maatregelen ten behoeve van de veehouderij, zooals deze door den minister van economische zaken in zijn radiorede van 11 Maart j.l. zijn aan gekondigd, wel van beteekenis kunnen zijn voor de uitkomsten der veehouderij, maar h.ï. toch allerminst een redelijke belooning voor de veehouders waarborgen. Besloten werd zich hieromtrent na over leg met' de andere centrale landbouworga nisaties telegrafisch tot den minister van economische zaken te wenden. Medegedeeld werd, dat de voorziening der veehoudersbedrijven met voerstroo nog steeds aanleiding geeft tot gerechtvaardig de klachten. Besloten werd deze aangele genheid opnieuw met het rijksbureau voor voedselvoorziening in oorlogstijd te bespre ken. Onder verwijzing naar het officieele persbericht betreffende de denaturatie van aardappelen waarbij kan worden gedena tureerd tegen een vergoeding van 1.50 per 100 kg., werd de opmerking gemaakt dat deze vergoeding thans onvoldoende is om de door de regeering in het uitzicht gestel de garantieprijzen te halen. Besloten werd deze aangelegenheid in de vergadering met het college van reg. com missarissen aan de orde te stellen. Opnieuw werd het verleenen van zaken- verloven aan gemobiliseerde landbouwers aan de orde gesteld. Bèsloten werd deze aangelegenheid nogmaals met den verte genwoordiger van den minister van defen sie te bespreken. ONZE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis bereikte de „Emoe" met ge zagvoerder Verhoeven, Rangoon en de „Rei ger" met gezagvoerder von Weyrother, Alexandrië. Deze vliegtuigen worden onder- scheidelijk 24 en 27 Maart te Batavia ver wacht. Op de thuisreis landden de „Nandoe" met gezagvoerder Hondong te Alexandrië en de „Torenvalk" met gezagvoerder Scholte te Rangoon. Deze machines worden respectie velijk 23 en 26 dezer te Napels verwacht. NEDERLANDSCHE AMBULANCE IN STOCKHOLM AANGEKOMEN. De Nederlandsche ambulance voor Finland is gistermorgen in Stockholm aan gekomen en heeft reeds gistermiddag haar reis naar Helsinki per boot voortgezet. De leider der ambulance, dr. Meihuizen, en twee leden van het personeel, waren reeds Woensdag in Stockholm aangekomen. AUTO WAS IN DE EERSTE VERSNELLING BLIJVEN STAAN. Chauffeur gedood. Gistermiddag was te Den Haag de 62-jari ge chauffeur G. Bras, bij een garage in de Jan van Vuchtstraat bezig met het op gang brengen van een vrachtauto. De wagen stond, zonder dat Bras dit was, in de eerste versnelling, zoodat hij, toen de motor aan sloeg, plotseling vooruit reed, den chauffeur met zich meesleurend. De auto kwam tot stilstand tegen een pui van een winkel aan de overzijde van de straat. Deze gevel werd ernstig beschadigd. De chauffeur kreeg een der wielen over het lichaam, waardoor hem de borstkas werd ingedrukt, In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waar hij korten tijd later is overleden. ERNSTIGE AANRIJDING ONDER EDE. Bij het oversteken van den rijksweg te Ede, welke voorrangsweg is, is gisteravond de ongeveer 45-jarige bakker A. van Appel uit Ede door een militaire auto, welke hij niet zag, aangereden. De man liep hierbij een schedelbasisfractuur op en brak een been. In zeer zorgwekkenden toestand is van Appel naar het ziekenhuis te Arnhem ver voerd. H. C. ZENTGRAAFF OVERLEDEN. Gisteravond is, na een kortstondig ziek bed, in het Borromeus-ziekenhuis te Ban doeng overleden de heer H. C. Zentgraaff, directeur-hoofdredacteur van het dagblad De Javabode". De begrafenis zal heden-middag plaats hebben. De journalist Zentgraaff, die in den leeftijd van ruim 65 jaren is ontslapen, is in de laatste tien jaren een van de markantste figuren in de Indische journalistiek geweest. Zoo heeft hij zijn stempel gedrukt op het Soerabajasch handelsblad, waarvan hij jour nalistiek leider was van 1925' tot 1932 en op de: Java-Bode, die hij tot zijn dood heeft ge diend. Hij beschikte over een scherpe pen en over een groote kennis van den Indischen archipel. „DE VALLEI DER REUZEN". Roxy-Theater. Een film over het leven in het Wilde Westen, met al de elementen, die daartoe hooren. „Valley of giants" teekent ons de Wild West, zooals. die in de verbeelding leeft en die zoo wil het de overlevering ook werkelijk heeft bestaan, een veer tigtal jaren geleden: het regime van de willekeur, de strijd op leven en dood, om recht en vrijheid, om macht en bezit. Het is een weinig gecompliceerd leven, daar in de „far West". Want al slaapt de bewoner daar bij wijze van spreken met de revolver onder het hoofdkussen j het voordeel is, dat er een vrij- scherpe -scheiding bestaat tusschen helden en sehurken-, die het leven voor den bewoner en het mééleven voor den toeschouwer gemakkelijker en ook meer bevredigend maakt, omdat hij niet hoeft te twijfelen over den goeden afloop van den strijd. De sympathieën en antipathieën zijn hier ook in deze film beter te ver- deelen, dan in de „beschaafde" wereld, die vrijwel- alles relativeert. Want wie zou bij het verhaal, dat zich hier afspeelt, zich gaan vermoeien met psychologische puzzle's en het aandragen van mogelijk ontlastend materiaal de film stelt de vreemde in dringers, die van een hiaat in de wetgeving gebruik maken om het door houthakkers eerlijk verworven landbezit voor zich op te eischen, zonder pardon in staat van be schuldiging. En met talent en veel overtui gingskracht, dat moet direct worden toege geven. Bovendien winnen- h-ier recht en billijk heid, wat toch altijd nog meer bevredigt dan de meer en meer gebruikelijke afloop in ónze dagen en ónze wereld. Dit is 't aangetrekkelijke van dit geheel in kleuren opgenomen filmverhaal: dat het goed en logisch is opgebouwd, den toe schouwer boeit door de vaart en de actie van de uitstekend geënsceneerde gebeurtenissen en hem gespannen laat meeleven met de lotgevallen van de hoofdpersonen on danks het feit, dat hij achteraf wellicht de sensationeele gebeurtenissen, al te geweldig en het contrast tusschen goed en kwaad al te scherp zal vinden. Dat het de hoofdper sonen gelukt is zulk overtuigend spel te leveren, dat deze mogelijke bezwaren tij dens het beleven van de film niet rijzen, bewijst de kwaliteit van hun spel. Dit is zooals een dergelijke film dat noodig heeft. Wayne Morris en Claire Trevor spelen de hoofdrollen. Van het uitgebreide voorprogramma noe men we: het Polygoonjournaal uit binnen- en buitenland, een teekenfilmpje met 'n avontuur van Porky, een product uit L.C.B.'s filmstad, dat probeert de zaal aan 't zingen te krijgen en een een-acter met humor van de overbekende soort. SLOOFJE. •i Victoria-Theater. Paul Wagner is een rijke en onafhanke lijke jonge man, die zijn liefde aan de schoone Rosalind Brown heeft geschon ken, welke jonge dame de eer door hem te zijn uitverkoren niet genoeg blijkt te waardeeren. Maar Paul is een vasthou dend man en liefde maakt listig. Hij lokt in de opera een heele loge vol diplomaten leeg om naast zijn aangebedene te kunnen zitten, maar de deftige en driftige papa Brown is op een dergelijken schoonzoon niet gesteld en neemt zijn dochter mee naar huis. Paul verdrinkt zijn verdriet in een deftige dansgelegenheid, bokst daar een der bezoekers neer en gaat uitslapen. Rosalind bezweert haar vader dat hij Paul zal ontvangen en eindelijk wordt Paul geïnviteerd en komt vis a vis met DUITSCHE VLIEGERS DIRECT NAAR HUN LAND TERUG. De vier Duitsche vliegers, die Donder dagochtend door de bemanning van de kotter IJM. 203 werden binnengebracht, nadat zij uit de gummiboot, waarin zij ronddreven, waren opgepikt, zijn gister ochtend per auto aan het Centraal Station te Amsterdam aangekomen. Zij zijn vrij wel onmiddellijk onder geleide van een Nederlandsch officier in een gereserveer de tweede klasse-coupé van den trein naar Duitschland gestapt. Hét waren, al dus meldt het Vbld., nog zeer jonge men- schen, naar schatting even in de twintig. Een hunner droeg zijn arm in een doek. Aangezien zij .als schipbreukelingen en niet als onderdeel van geregelde troepen en schenders van onze neutraliteit ons land zijn binnengekomen, had de regee ring niet de bevoegdheid hen te internee ren en zijn zij derhalve per eerste gele genheid over de grens gebracht. Brand in de Residentie. - Waarschijn lijk doordat vonken uit een brandende haard zijn gevallen, brak gisteravond brand uit in een voorkamer op de eerste étage van een perceel aan de Wagenstraat. Met een groote straal en een hulpstraal was de brandweer het vuur spoedig meester, al kon niet wor den voorkomen, dat de voorkamer geheel uitbrandde. Aangrenzende vertrekken en een. bakkerij, welke gelijkvloers is geves tigd, kregen belangrijke waterschade. De Schrijver Belgisch minister? - Vol gens geruchten, die geloofwaardig schijnen te zijn, zou Sap als minister van economische zaken worden opgevolgd door den Vlaamsch- katholieken afgevaardigde de Schrijver, die reeds eerder minister is geweest. Communisten te Brugge gearresteerd. - Twee personen zijn wegens het verspreiden van communistische pamfletten te Brugge gearresteerd. Deenscli schip getorpedeerd. - Het Deensche s.s. Christianborg (1.929 ton) is door een Duitsche duikboot tot zinken ge bracht,. - - den deftigen papa te zitten. Hij weigert de gepresenteerde cognac en sigaren, om dat hij den indruk van een matig jong- mensch wil maken, maar even later ver schijnt er een bont geslagen gezicht" om den hoek van de deur. Het is de secreta ris van mr. Brown en het blijkt dezelfde man te zijn, dien Paul in de dancing heeft neergeslagen. De woedende mr. Brown roept al het personeel te samen, wijst op Paul en geeft bevel dien heer nimmer meer binnen te laten. Iedereen heeft Katharina vergeten, het sloofje, dat in de keuken aan het schrob ben is, maar Paul leent de jas van zijn chauffeur, maakt kennis met de verbaas de Katharina (Franciska Gaal) en noo- digt haar uit een avond met hem kermis te houden. De nooit verwende Katharina accepteert en zij heeft met haar chauffeur een onyergetelijken kermisavond. Zij neemt dien aardigen jongen mee naar huis, zoodat hij op haar kamer nog wat kan eten, maar terwijl zij beneden het eten klaar maakt, brengt Paul een bezoek aan de kamer van de dochter des huizes en daarna aan die van haar vader. Rosalind geeft Katharina een brief, die zij aan den heer Paul Wagner moet bren gen. Katharina belt aan en Paul heeft nauwelijks gelegenheid met zijn chauffeur van kleeren te verwisselen. Een vriend die voor den echten mr. Wagner speelt komt op de gedachte Paul in tegenwoor digheid van Katharina te ontslaan en dan is het meisje vreeselijk bedroefd en koopt een oude taxi voor het geld, dat voor een koe voor haar vader bestemd was. De tocht van Paul en Katharina in deze over jarige auto, die onder het rijden al zijn onderdeelen verliest is allerdolst. Maar de secretaris van mr. Brown heeft het tweetal herkend en vertelt zijn chef van deze zonderlinge ontdekking. Mr. Brown arrangeert een verlovingsfeest, maar laat Katharina bedienen. Als het meisje plot seling tegenover Paul staat en ziet dat hij geen chauffeur maar een echte heer is, ontkent zij hem ooit te hebben ontmoet. Ma^r door smart gebroken gaat zij op reis naar haar vader, die een boerderij heeft. Paul roept de hulp van de politie in om haar op te sporen. Hij heeft begrepen, dat Kathina, het sloofje, meer waard is dan Rosalind en er volgt in de een of andere wachtkamer een verzoe ningsscène, waarmee de geschiedenis is afgeloopen, zoodat alle toeschouwers naar huis gaan met de prettige gedachte dat het tusschen Paul en Katharina wel weer in orde zal komen. Franciska Gaal en Fran- chot Tone geven in deze geestige film alleraardigst samenspel. Deze film houdt de bezoekers voortdurend in een allerge zelligste stemming. Vooraf: veel nieuws uit binnen- en buitenland, de korte vertooning met prachtige opnamen van een wonder lijke scheepshistorie, mooie gekleurde op namen uit Britsch-Indië en een zeer inte ressante film over kunstrijden op de ijsbaan. WIE IS DE VADER? City-Theater. Een beter geslaagde film-comedië dan Wie is de vadér? de film, die in de Paaschweek als hoofdnummer in het City-Theater wordt vertoond, kan men moeilijk wenschen en hebben wij ook nog zelden gezien. Het is een kostelijk Ameri- kaansch filmwerk vol met origineele vondsten, steeds beschaafd en door de hoofdpersonen gespeeld op onverbeter lijke wijze. Het zien van deze film is een genoegen van het begin tot het einde. Polly Parrish is tijdelijk verkoopster in de afdeeling speelgoederen van het wa renhuis van John B. Merlin en zoon. Na Kerstmis wordt zij ontslagen en als zij mistroostig naar huis gaat, ziet zij hoe een vrouw een zuigeling op de stoep van een gesticht te vondeling legt. Zij pakt de kleine op uit vrees, dat die van de stoep zal rollen en wordt dan aangezien voor de moeder van het kind. Als zij dit merkt, loopt zij weg, maar het kind wordt weer bij haar terug gebracht. Zij komt door het onderzoek in contact met David Merlin, den jongen onderdirecteur van het maga zijn. Deze bezorgt haar de betrekking in het warenhuis terug, mits zij haar kind zelf grootbrengt. Als zij een avond met Freddie Miller gaat dansen, vindt zij bij haar thuiskomst David met de kleine op haar wachten. Polly raakt meer en meer aan het kleine weesje gehecht en David denkt dikwijls -aan zijn aardige verkoop ster. Hij noodigt haar uit voor voor een oudejaars-avondpartij, doch de conflicten komen pas goed, als Davids vader van het geval hoort en dolblij is met zijn kleinzoon John. Polly wordt voor de moeder en David voor den vader aangezien. Plotseling ko men er echter nog twee vaders, alleen om de situatie te redden, maar een huwelijk tusschen Polly en David lost alle moei lijkheden op ook voor de lieftallige baby. Alle geestige en komische tafreeltjes te noemen is niet mogelijk, maar met veel lof mag melding gemaakt worden van het verrassend goede spel van Ginger Rogers, die het nu eens niet alleen van haar dans- capiciteiten moet hebben. Zij speelt de rol van Polly op een wijze, die ieder zal ver bazen. David Niven is haar partner en zal niet minder de sympathie van de bezoe kers opwekken. De kleine Elbert Coplen Jr. is de baby en hij wordt een van de hoofdacteurs. Aan dit eenige kereltje zal men nog dikwijls met genoegen terug denken'. Gaarne noemen wij nog Charles Co- burn, die van Davids vader een pracht- figuur maakt. Wie is de vader? mag men in deze week niet verzuimen. Van het voorprogramma noemen wij na het journaal, de klucht van Leon Errol en de leuke teekenfilm van Mickey Mouse, in het -bijzonder de Hollandsche muzikale film: Het lied van de straat, waarin, inge leid door Daan Hooykaas, de vijf Vocal Kings met de goede muziek van de twee Hodlars, op geestige wijze eenige van de meest populaire liederen ten gehoore brengen. Dit was inderdaad een nummer dat insloeg. DE DESERTEUR. Theater Harmonie. Eigenlijk kan deze titel niet geheel juist worden genoemd, want de soldaat Paul was geen deserteur: hij had zijr. korporaal een uur verlof afgebedeld en kwam op tijd terug, d.w.z. dat het uur wel reeds ruim verstreken was, maar de trein, waar mee Paul moest vertrekken, was opge houden door een luchtbombardement. De geschiedenis speelt zich af in- het einde van den vori-gen groeten oorlog: Paul behoort bij een troepentransport op weg naar het front. De trein wordt aan gevallen door een Duitsch vliegtuig, waarbij de rails worden vernield, zoodat een paar soldaten naar het naburige dorp Pauls geboortedorp worden uitge zonden om een nieuw stuk rail te halen. Paul vraagt van de partij te mogen zijn en als dat toegestaan' is,' weet hij zijn korpó- raal te bewegen' om hem een uur vrij te geven voor het opzoeken van Mariè, zijn meisje, van wie hij in een paar maanden niets heeft gehoord. Dat uur doet hem verbazend veel bele ven. He'; begin is heel idyllisch: thuis vindt hij niemand en dan hoort hij dat moeder in de kerk is. Na den dienst vertelt moeder hem met tegenzin, dat Marie twee maan den na hem is wegegaan, in- betrekking itt de soldatenkroeg van Auguste, die bij ,zijh gasten voor een schurk doorgaat. Marie is op den slechten weg, zegt moeder. Natuurlijk gaat Paul naar die kroeg en sprekende met Marie, verwijt zij hem on trouw en vertelt hem, dat zijn moeder hét op een scheiding tusschen him twééën had aangestuurd, omdat zij geen „goede partij1' was. Harde woorden vallen, maar als Paul daarna nogeens met moeder heeft gespro ken, hoort hij de bevestiging van Marie's woorden. Dan weer terug, wéér met het meisje gesproken en de verzoening - volgt, zij het dan ook niet erg gemakkelijk. En ondertusschen dondert het geschut in de verte en in het café ontstaat langzaam een uit jaloezie van de zijde van Auguste geboren conflict. Maar ondanks een heftige vechtpartij en een bombardement komt Paul nog net met zijn trein mee. Deze film is rijk aan intieme tafereeltjes: hoe mooi is b.v. het dwalen door het ouder lijk huis, als Paul daar niemand vindt; en hoe sprekend is de ontmoeting in de kerk. En zoo is er veel meer in deze film, waarin personen en interieur mooi geteekend zijn. De rollen in De Deserteur zijn alle goed bezet. De hoofdpersonen, Paul en Marie, worden gespeeld door Jean Pierre Aumont en Corinne Luchaire, twee spelers van groot formaat, die in deze film naast het opwin dende ook veel liefs geven. In het voorprogramma wordt aandacht ge vraagd voor een aardig filmpje, waarin ver geleken wordt hoe mensehen en dieren op twee en meer beenen zich voortbewegen, en dan is er nog een teekenfilm van Poppeye en veel nieuws in geïllustreerden vorm. Hoe sneller u rijdthoe sneller de benzine-distributie arriveert! Denkt daar aan, voordat u het „gas op de plank trapt"! Rijdt niet sneller dan 70 KM/u. Alléén 2de handsdi goederen. uitsluitend a contant. (Dinsdags en Vrijdags inzenden.) Te koop: een goede piano noten (staat op orkesttoon). Prijs billijk. LAAT 20. Te koop: mooi Damesrijw. met Tor- pedoremnaaf, -nieuwe ketting-kast en jasbeschermer, lamp en achterlicht, prijs 15. LIJTWEG 21, Bergen. Te koop uit netten inboedel: Lips Brandkastje (koopje), pracht Veeren- en Kapok bedden, voor weinig geld. Kamerclosetstoelen, enz. DEKKER, Spoorstraat 5. Inkoop inboedels-. Te koop: prima inzinkbare Singer Naaimachine met garantie, voor een spot-koopje. Na-umann 15, Hand naaimachine m. gar. voor 5. DEKKER, Spoorstraat 5. Te koop: een massieve toonbank, 7 glas in lood raampjes, schrijfcassa, rol apparaten, schoenmakersmachine. KENNEMERSTRAATWEG 166. W(j hebben weder te koop: prima heerenrijw. met remn. en electr. licht, a 19.50. een goed heerenrijw. a 10, een.meisjesrijw^ met remn. a 17.50. Rijwielhandel A. BOOD, Heerenstr. 3. Te -koop: Excelsiorstof zuiger 120 volt in goeden staat. - NIEUWPÖ ORTSL AAN 108. Te koip aangeboden: 8 stel Stolp- ramen, 1.85 br. x 84% h,, 20 stel Stolpramen, 92 br. x 84 X- h. HOLTHUIZEN, TIMMERFABRIEK, Friescheweg 32 E. Te koop een good onderhouden fornuis met pijp. - - STATIONSSTRAAT 61. Te koop gevraagd: overtollig huisraad en heele of gedeeltelijke inboedels. Verkooplokaal DE PAARDENKOP, J.'A. HENKE, Koningss-tr. 8, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6