OU» VRAAG EN AANBOD Voorkoming van radio storingen. Voorschriften van den minister. Brand te Kerkdriel. Oude vrouw overvallen en beroofd. Onze boterexport naar Engeland. WOENSDAGS EN ZATERDAGS. 35 cent per vijl regels, TWEEDE BLAD net ITICO-viekA op &Gua&f è&n, waahfxïUj. vutA &utóJkte/£ Bij Kon. Besluit, is op grond van artikel 3 quinquies der telegraaf en telefoonwet, vastgesteld 'n radiostoringsreglement waar bij voorschriften worden gegeven ter voor koming en opheffing van storingen, welke electrische inrichtingen kunnen teweeg brengen aan de ontvangst per radio. Volgens dit reglement kan de minister van binnenlandsche zaken electrische inrichtingen aanwijzen, welke naar zijn meening met slechts geringe vermeerdering van kosten zoo kunnen worden ver vaardigd, dat zij in het algemeen geen storing zullen veroorzaken. Ten aanzien van deze aangewezen inrich tingen is het voorts verboden ze in opslag, ten verkoop, ten verhuur, aflevering of ter vervoer aanwezig te hebben of in het ver keer te brengen in zoodanigen toestand, dat zij, in gebruik gesteld, in het algemeen sto ring zullen veroorzaken, van welk verbod worden uitgezonderd die inrichtingen, waarvan aannemelijk wordt gemaakt, dat zij voor uitvoer bestemd zijn. Hij, die een inrichting voor gebruik beschikbaar heeft, die verkeert in een toestand, dat ze bij ge bruik storing veroorzaakt, is verplicht na schriftelijke aanmaning vanwege den dir. generaal der P. T. T. die inrichting te ver anderen, dat ze geen storing meer veroor zaakt. Voorts kan de minister van binnenland sche zaken andere dan bovenbedoelde in richtingen aanwijzen, ten aanzien waarvan naar zijn meening zonder groot bezwaar, hetzij zoodanige voorzieningen zullen ver oorzaken, dat zij in 't' algemeen geen storing zullen veroorzaken, hetzij kan worden be paald dat zij slechts gedurende door den minister aan te geven tijden van het etmaal mogen worden gebruikt. Verder wordt bepaald, dat de di recteur-generaal der P. T. T. gevolg zal geven aan een klacht over on dervonden storing, indien die klacht is onderteekend door ten minste drie houders van opvang inrichtingen, die denzelfden hinder ondervinden. De voor het onderzoek gemaakte kosten zullen geheel of ten deele ten laste van de klagers kunnen worden gebracht, indien uit dat onderzoek blijkt, dat de hulp zonder voldoenden grond werd ingeroepen, of dat de ontvanginrichtingen niet aan de gestel de vereischten voldoen. Vervolgens wordt bepaald, dat een com missie van advies zal worden ingesteld welke den minister en den directeur-gene raal voorlichting zal geven omtrent alle met de bestrijding van radiostoringen in verband staande onderwerpen. De inwer kingtreding van bovenstaande bepalingen zal geschieden op een nader door de Kroon te bepalen tijdstip. Drie boerderijen in de asch gelegd. Gisteravond heeft te Kerkdriel ((Gld.) een felle brand gewoed, welke drie boerderijen gelegen aan de Veerstceg geheel in de asch heeft gelegd. Het vuur ontstond door nog onbekende oorzaak in de hooischuur, behoorende bij de boerderij van de landbouwer E. Hooymans. De vlammen vonden gretig voedsel in den grooten voorraad hooi en sloegen weldra op het overige deel van de boerderij over. Kort daarop deelde het vuur zich mede aan de belendende boerderij van den landbouwer J. Visschers en de daaraan grenzende boe renhoeve van H. Vissers. De drie boerenbehuizingen brandden als fakkels. De plaatselijke brandweer, die te hulp geroepen was, stond dan ook voor een uiterst zware taak, zij kon niet verhinderen, dat de drie boerderijen volkomen door het vuur werden vernield. Dader en medeplichtigen gearresteerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Monster een overval gepleegd op een 75- jarige alleenwonende vrouw. Dank zij voortreffelijk werk van de gemeentepolitie konden reeds Zondagavond de dader en twee medeplichtigen worden aangehouden, aldus doet R. Nwsbl. In een huisje aan den Rijnweg te Monster woont de 75-jarige weduwe Van der Noll Van Trigt, die daar al enkele jaren van haar spaargeld leeft. Zaterdagavond ver voegde zich verscheidene malen een man aan haar deur, doch de oude vrouw durfde niet open te doen. Zij begaf zich ter ruste, doch werd tegen middernacht gewekt door gestommel in huis. De vrouw trof in de gang een man aan, die een doek voor het gelaat had. De onverlaat greep de oude vrouw, duwde haar een prop in den mond en sleepte haar naar de slaapkamer terug, waar hij haar met lakens en een snoer van het radiotoestel bond en op bed wierp. De man haalde een dolk tevoorschijn en dreig de de oude vrouw te vermoorden, wanneer zij niet onmiddellijk geld verschafte. De deerlijk geschrokken vrouw wees een kast aan, waar een bedrag van 90 in lag en beduidde den indringer voorts, dat zij nog 50 in haar beurs had. De man nam de 90 uit de kast, doch haastte zich toen zoo om weg te komen, dat hij de 50 vergat. De vrouw wist zich te bevrijden en de politie werd gewaarschuwd. Het bleek dat omwonenden gedurende den avond een persoon bij het huis hadden gezien, die enkele jaren geleden in de buurt een kosthuis had en niet zeer gunstig be kend stond. De indringer was in een ach ter he huisje gelegen straat, de Zeestraat, over een muurtje geklommen en was door verbreking van een slot in de woning ge drongen. Aan de hand van diverse aanwijzingen wist de politie spoedig, wien zij moest zoe ken en Zondagavond werd een inval ge daan ten huize van zekeren V. te Leiden, waar men juist een feestje hield. Als hoofd dader werd hier gearresteerd de 25-jarige H., die reeds eenige vonissen achter den rug heeft. Voorts werden gearresteerd ze kere B. uit Den Haag, die tijdens den over val op den uitkijk had gestaan en mej. W., eveneens afkomstig uit de residentie op wie het geroofde geld werd gevonden. Het drie tal werd naar Monster overgebracht en daar door den burgemeester gehoord. Het slacht offer dat geen nadeelige gevolgen van den overval heeft ondervonden, heeft H. per tinent herkend. De drie arrestanten zullen in Den Haag in het huis van bewaring wor den opgesloten. HET NIEUW SOCIALE PROGRAM DER C.H.U, Welke richtlijnen werden gevolgd. In Bellevue te Amsterdam is gisteravond de algemeene vergadering begonnen der Christelijke Historische Unie, onder vooi-- zitterschap van het lid der Tweede Kamer, den heer H. W. Tilanus. Het ontwerp-program werd ingeleid door mr. dr. J. van Bruggen. De sociale problemen, waarover gehandeld wordt, zijn er en daarom moeten wij onze houding bepalen, aldus spr. In het program van beginselen wordt terecht de eisch ge steld, dat door den wetgever voortdurend rekening wordt gehouden met den groei van het sociale leven. Het nieuwe program poogt hieraan te voldoen. Eisch van de gehoorzaamheid aan het ge bod: Gij zult uw naaste liefhebben als uzelf, dwingt er toe om zich te beraden omtrent de beste oplossing van urgente sociale vraag stukken. De verhoudingen moeten niet alleen wor den getoetst aan dezen primairen eisch van het christelijke levensbeginsel, maar de ge vonden richtlijnen moeten worden doorge trokken. Een levende partij moet perspectief openen in de toekomst. Dit doet zij uit eigen innerlijke kracht en dus niet onder den in vloed van spanningen in de onzekere wereld van heden. Wanneer richtlijnen worden getrokken, gaat het in eerste instantie om wenschelijk- heden. De economische positie van ons land en volk zal bepalen, wanneer en in welk tempo deze wenschen zullen kunnen worden verwerkelijkt. Dit behoeft echter aan de for- muleering niet in den weg te "staan. Overeenkomstig het fundamenteel artikel in het program van beginselen is bij het op stellen van het sociaal program de nadruk gelegd op continuïteit, aansluiting aan en uitbouw der bestaande sociale wetgeving, is de organische maatschappelijke ontwikke ling als primair gezien en is de staatstaak in beginsel controleerend en aanvullend, voor zoover de maatschappij zelve niet in staat is om regelingen te treffen. Het sociaal program is breeder dan een program, dat alleen arbeidsrechtelijke ver houdingen in het oog vat. De groote groepen van middenstanders werkzaam in agrarische, handeldrijvende en industrieele bedrijven hebben eveneens behoefte aan sociale voor zieningen. Hier dient achterstand te worden ingehaald. Zoo was ook ten opzichte van het werk loosheidsvraagstuk, waarover het oude pro gram zwijgt, een bepaling van het eigen standpunt noodzakelijk. In het sociaal program gaat het om groe pen van problemen, die samenhangen met de voorbereiding van den mensch tot den arbeid, dus van sociaal milieu, volkskracht en de algemeene opvoeding. Daarnaast om voorzieningen gedurende den arbeid, om het arbeidscontract, den arbeidsduur, de arbeidsbeveiliging. Tenslotte om voorzieningen, die samen hangen met het niet kunnen arbeiden als gevolg van eventualiteiten des levens, om sociale verzekering en werkloosheidspro blemen. VAN HOOGTE VAN 12 METER GEVALLEN. Arbeider op slag gedood. Gistermiddag is te Zaandam op de ge meentelijke gasfabriek een ernstig ongeluk gebeurd, dat den 50-jarigen reservestoker F. Wiersma, gehuwd en vader van vijf kinde ren het leven heeft gekost. Wiersma was op groote hoogte bezig met het schoonmaken van de goot van de kolen- loods. Vermoedelijk heeft hij op een gegeven oogenblik het evenwicht verloren, met. het noodlottig gevolg, dat hij viel en twaalf meter lager op een eternieten dak terecht kwam. De val kwam zoo hevig aan, dat het dak bezweek. W. was vrijwel terstond dood. STAKING BIJ STOOMBOOT ONDERNEMING TE TILBURG. Van de zijde van den Nederlandschen r.k. bond van transportarbeiders „Sint Bonifa- cius" vernemen wij, dat in een Maandag gehouden vergadering van het personeel van de N.V. Verschure's Brabantsche Stoom bootdiensten te Tilburg met bijna algemeene stemmen is besloten met ingang van gisteren het werk te staken. Dit besluit is genomen, nadat het bestuur van „Sint Bonifacius" twee maal een vergeefsche poging heeft aan gewend een bespreking met de directie te verkrijgen betreffende de loon- en arbeids voorwaarden van het personeel, dat bijna geheel bij den r.k. bond van transportarbei ders „Sint Bonifacius" is aangesloten. ZILVEREN RUYTERMEDATLLE VOOR STUURMAN P. BRONS. Wegens manmoedig gedrag. In de intieme receptiezaal van de N.V. Ph. van Ommerens Scheepvaart Bedrijf aan de Westerlaan te Rotterdam is gisteren de zilveren Ruyter-medaille uitgereikt aan den stuurman van het eenigen tijd geleden getorpedeerde tankschip Sliedrecht", den heer P. Brons. Stuurman Brons was vergezeld van zijn bejaarde moeder, twee broers en een zuster, terwijl tevens drie van de geredde matrozen van de „Sliedrecht" aanwezig waren. De plechtigheid werd verricht door den inspec teur-generaal van den Raad voor de Scheep vaart, den heer P. S. van 't Haaff. De Michiel Adriaanszoon de Ruyter me- daile aldus zeide spr. o.m. wordt maar eenmaal in het jaar uitgereikt op den ge boortedag van den admiraal, 24 Maart. Door dat deze datum dit jaar op Zondag viel, werd zij thans op den 26sten uitgereikt. De me daille wordt toegekend aan schippers, stuur lieden en andere opvarenden der koopvaar dij, die zich door manmoedig gedrag, beleid en durf op het gebied der scheepvaart on derscheiden hebben. Van al deze karakter trekken, aldus spr., hebt u bij de ramp van de „Sliedrecht" op prachtige wijze blijk ge geven. Dank zij het optreden van u en uw mannen is het mogen gelukken, dat ten min ste een deel van de bemanning geen ramp zalig einde in de golven vonden, doch be houden huiswaarts konden keeren. Na het voorlezen en overhandigen van het Ko- kinklijk Besluit heeft de inspecteur-gene raal stuurman Brons de Ruyter-medaille op de borst gespeld. Hierna dankte stuurman Brons voor de hem verleende onderscheiding. Allereerst memoreerde hij de hartelijke ontvangst, die hem in Engeland en daarna in Nederland ten deel was gevallen. Voorts gewaagde hij van den strijd van de eerste sloep van de „Slie drecht", die mogelijk nog heviger moet zijn geweest dan die, waarin hij en zijn mannen hebben gezeten. Stuurman Brons herdacht voorts den steun, die hij ondervonden had van zijn mede-inzittenden van de sloep. VERVOER VAN MILITAIREN PER VRACHTAUTO. Minister Dyxhoorn beantwoordt vragen. Op vragen van den heer Suurhoff (s.d.a.p.) over het ongeval op Donderdag 22 Febr. jl. op den Ossendamweg te Soest, waarbij twee militairen van een rijdende vrachtauto werden geslingerd, met voor een dezer beide soldaten doodelijk gevolg, heeft de minister van defensie o.m. als volgt geant woord: 2. De militairen maakten van het motor rijtuig gebruik ter uitvoering van een hun opgegeven opdracht. Het ongeval is te wij ten aan onvoorzichtigheid van de getroffen, daar zij niet hadden voldaan aan den door den sergeant-wagencommandant gegeven last om overeenkomstig de voorschriften in den laadbak te gaan zitten. 4. Aan het vervoer -van militairen met vrachtauto's zijn, mits de betrokkenen zich gedragen overeenkomstig de ter zake be staande, in het belang van de veiligheid gegeven voorschriften, geen bijzondere ge varen verbonden. In verband daarmede en voorts gelet op de onmogelijkheid om, ten behoeve van troepenvervoer op groote schaal, een vol doend aantal autobussen beschikbaar te stellen, wordt de vraag of voortaan zooveel mogelijk van autobussen gebruik zal wor den gemaakt ontkennend beantwoord. Daarbij wordt opgemerkt, dat voor het ver voer van met verlof vertrekkende militai ren reeds zooveel mogelijk van autobussen wordt gebruik gemaakt Plaatsnemen op militaire vrachtauto's zonder daartoe door den bevoegden meerdere gegeven last is niet geoorloofd. GEBREK AAN TIJDELIJKE LEERKRACHTEN. Het Tweede Kamerlid Thijssen (s.d.a p.) heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat in verscheidene ge meenten, waaronder Amsterdam, Rotter dam en s-Gravenhage, de gemeentebestu ren in vele gevallen geen tijdelijke leer krachten kunnen aanstellen bij gebrek aan gegadigden? 2. Is het waar, dat dientengevolge in vele scholen twee klassen moesten worden toevertrouwd aan één leerkracht, en zelfs in vele andere gevallen klassen naar huis moesten worden gezonden? 3. Indien bovenstaande vragen beves tigend moeten worden beantwoord, acht de minister dan thans aanwezig de „ge wichtige redenen", bedoeld in art. 56, zesde lid der l.o.-wet 1920? 4. Is de minister bereid voor den duur der mobilisatie aan de gemeentebesturen de dispensatie te verleeren, bedoeld in bovengenoemd zesde lid van art. 56, voor zoover betreft de tijdelijke aanstelling van gehuwde onderwijzeressen? *^Mii vlucht direct voor Mijnhardtje De echte zijn niet rond, maer hartvormig. VRAGEN OVER KLACHTEN VAN GEMOBILISEERDEN. Het Tweede Kamerlid Posthuma (c.d.u. heeft aan den minister van defensie de volgen-de vragen gesteld: 1. Is het waar, dat vele grieven inzake verlof, kostwinnersvergoeding en derge lijke aan het ministerie van defensie ge richt, niet worden beantwoord? 2. Als dit waar is, is dit dan overeen komstig de bedoeling van den minister? 3. Indien dit niet het geval is, is de minister dan bereid maatregelen te nemen, dat alsnog volledige beantwoording van al de ingekomen brieven geschiedt? DREIGEND CONFLICT BIJ GRAAN HANDEL IN GRONINGEN. De centrale bond van transportarbeiders heeft in samenwerking met den chr. bond van fabrieks- en transportarbeiders aan de werkgeversorganisatie in het Groninger graanbedrijf langen tijd geleden voorstellen doen toekomen ten opzichte van de ar beidsvoorwaarden van de arbeiders in dit bedrijf werkzaam. Oorspronkelijk plaatste het bestuur van de werkgeversvereeniging zich op het standpunt, dat er, daar er een groote tegen stelling was tusschen de handelaren uit de provincie en de stad Groningen, overeen stemming in arbeidsvoorwaarden niet te verkrijgen was. Toen de arbeiders aandrongen op een re geling alleen voor de stad Groningen, werd verklaard, dat de aard en de omvang van de graanbedrijven zoozeer uiteenloopend zijn, dat aan de tot standkoming van een unifor me regeling in een collectieve arbeidsover eenkomst onoverkomelijke moeilijkheden in den weg staan. De arbeiders wenschen in deze afwijzende houding van de werkgevers niet te berusten. In een Zaterdag gehouden vergadering is besloten aan de belangrijkste werkgevers mede te deelen, dat men bereid is voor 6 April a.s. mét de werkgevers gezamenlijk naar overeenstemming te zoeken en zoo dit niet wordt verkregen, op Maandag 8 April het werk te staken. VRAGEN OVER BIJEENKOMST VAN HET I.V.V. Het Tweede Kamerlid de Marchant et d'Ansembourg (n.s.b.) heeft aan de ministers van buitenlandsche zaken en justitie vragen gesteld of het den ministers bekend is, dat op 17 Maart j.l. te Amsterdam een conferen tie is gehouden van vertegenwoordigers van de bij het I.V.V. aangesloten centrale vak bonden der neutrale Europeesche landen. Hij vraagt voorts of de ministers kunnen mede- deelen wat op die conferentie is behandeld en of de ministers niet hebben overwogen dergelijke bijeenkomsten in ons land van vertegenwoordigers van deze organisaties, die naar zijn meening internationaal eenzij dig zijn georiënteerd en daardoor een ge vaar voor onze neutraliteit zouden kunnen opleveren, niet verder toe te laten. IN- EN DOORVOER ARTIKELEN, AFKOMSTIG VAN VEE. Afwijking van het verbod van invoer van beenderen is weder mogelijk gemaakt. De minister van economische zaken heeft te dien aanzien een aantal voorwaarden ge steld. Het bestaande verbod ten aanzien van den in- en doorvoer van buitenland van vee, hoornen, klauwen, hoeven, borstels, haar, wol, beenderen, waaronder ook te verstaan gebroken of gemalen beenderen, mest (ook kunstmest), voorzoover bestaan de geheel of gedeeltelijk uit diermeel, been dermeel of bloedmeel en veevoeder, voor zoover dit bestaat geheel of gedeeltelijk uit diermeel, beendermeel of bloedmeel, blijft buiten toepassing ten aanzien van den doorvoer, mits deze doorvoer, behalve wat het vervoer per zeeschip betreft, geschiedt onder douaneverzegeling met voor zooda nige verzegeling ingerichte vervoermidde len. ZONNEVLEKKEN VEROORZAAKTEN MAGNETISCHE STORINGEN. Mededeeling K.N.M.I, Het K.N.M.I. te de Bilt deelt over de mag netische storingen het volgende mede: Aan het magnetisch station te Witteveen en aan het Meteorologisch Instituut te de Bilt zijn buitengewoon sterk magnetische storingen geregistreerd, zooals sedert 16 April 1938 niet zijn voorgekomen. De storingen begonnen Zondag 24 Maart omstreeks 2 uur des namiddags en duurden tot 25 Maart ongeveer 12 uur des middags voort, waarna tot des avonds 8 uur een kalmere toestand intrad, die gevolgd werd door sterke storingen tot 3 uur in den nacht van Maandag 25 op Dinsdag 26 Maart. De storingen waren het hevigst tusschen 4 en 8 uur des namidags van 24 Maart, toen traden afwijkingen van de richting van den magneetnaald ten opzichte van den norma len stand op van \l/2 graad naar beide zij den. Bij de storing van 16 April 1938, die heftiger was dan die van Zondag j.l. doch korter van duur, kwamen afwijkingen van meer dan 3 graden voor. De storing van 24 Maart vertoont onge veer dezelfde afwijkingen als die van 25 Januari 1938, die zooals men zich herinne ren zal, met sterk noorderlicht hier te lande gepaard ging. Thans zijn uit ons land geen berichten over noorderlicht binnengeko men, vermoedelijk omdat de toestand der lucht voor de waarneming niet gunstig was, wel zijn er zooals men weet vele berichten uit het buitenland ontvangen. Ongeveer op het midden der zonneschijf komt een groote groep zonnevlekken voor, welker uitstralingen waarschijnlijk verant woordelijk te stellen zijn voor de opgetre den magnetische stormen, poollichten en storingen in het telegrafisch verkeer. Glimlachje. Persoonlijk begrijp ik heel goed, dat Uw man salarisverhoo» ging wil hebben, macJ daar moet ik eerst met mijn vrouw over spreken. Niet alleen door groote exporteurs. Op vragen van den heer Algera (a.r.) be-, treffende de regeling van den boterexport naar Engeland, heeft de minister van eco nomische zaken o.m. het volgende geant woord: Het is den minister bekend, dat de Neder- landsche zuivelcentrale aanvankelijk heeft overwogen aan hem voor te stellen, dat de export van boter naar Engeland alleen toe gestaan zou worden aan exporteurs of com binaties van exporteurs met een minimum export van 1.800.000 kg. in de basisjaren 1 Sept. 1937 tot en met 31 Augustus 1939. Een zoodanig voorstel heeft den minister echter niet bereikt, aan gezien genoemde centrale inmid dels was gebleken, dat tegen een zoodanige regeling in het bijzonder bij de kleinere exporteurs over wegende bezwaren bestonden. Naar den minister is gebleken, vloeide de drang tot centralisatie voort uit de omstan digheid, dat van Nederlandsche zijde de vrees bestond, dat de uitvoering van de voor den export van boter naar Engeland getroffen regeling in de practijk met moei lijkheden gepaard zou gaan. Oi.der deze regeling kan de boter n.l. naar zeven aan gewezen adressen de z.g. consignes en naar vijf bepaalde havens worden ver zonden. Het behoeft nu geen nader betoog, dat het deelnemen van een belangrijk aan tal exporteurs (plm. 60) aan den export voor een juiste uitvoering van deze regeling meer moeilijkheden oplevert dan wanneer het aantal exporteurs tot een geringer aan tal zou zijn beperkt. Ten aanzien van dit punt moge nog worden medegedeeld, dat van Engelsche zijde prijs werd gesteld op verzending der boter naar één adres. Ten einde echter voor de Nederlandsche expor teurs de mogelijkheid tot handhaving van eenig contact met den Engelschen boter- handel te behouden, is op aandrang van Ne derlandsche zijde door Engeland voorloo- pig accoord gegaan met verzending naar zeven adressen. Zou alsnog, in overeenstem ming met den van Engelsche zijde bestaan- den wensch, tot verzending der boter aan één adres worden overgegaan, dan zal voor moeilijkheden bij de uitvoering der rege ling minder vrees behoeven te bestaan en daarmede dus tevens de aanleiding tot het opnieuw in overweging nemen van de wen- schelijkheid van concentratie als vervallen kunnen worden beschouwd. Plannen van de Ned. zuivelcen trale, daarin bestaande, dat alleen groote exporteurs hun zelfstandig heid t.o.v. den uitvoer zouden be houden zullen niet ten uitvoer worden gebracht dan nadat den mi nister de volstrekte noodzaak daar toe zal zijn gebleken. ONZE POSTVLUCHTEN. Uitreis: Buizerd (van Veenendaal) te Alexandrië aangekomen, dit vliegtuig wordt 31 Maart te Batavia verwacht; Reiger (von Weyrothen) te Singapore geland, 27 Maart te Batavia verwacht. Thuisreis: Pelikaan (Tepas) te Rangoon, dit vliegtuig wordt 29 Maart te Napels ver wacht; Torenvalk (Scholte) bereikte Na pels. Alléén 2de handsch goederen. uitsluitend d contant. (Dinsdags en Vrijdag* inzenden.) Te koop: 1 spanraam, lengte 3.50 M. breedte -1.50 M. Kennemerstraatweg 453, Heiloo. Aan hetzelfde adres 1 tuinvaas te koop. Gevraagd: Hooge kinderstoel met rieten zitting. Brieven onder letter V 922 bureau van dit blad. Te koop: 7 Jaargangen ingebonden „de Prins" 1913 t/m. 1919, tegen elk aannemelijk bod. ZEVENHUIZERLAAN 68a, Heiloo. Te koop: 1 Schrijfmachine merk „Adler", uiterste prijs 35. ZEVENHUIZERLAAN 68a, Heiloo. Te koop: 2 Fauteuils en 4 stoelen, in goeden staat. Brieven onder letter B 927 bureau van dit blad. Te koop: 1 groene haardkachel, 1 wijn- roode vulkachel. S. VISSER. Smederij Kooimeerlaan a. d. Kennemerstraatweg. Z. g. a. n. Tafelbillard te koop met leiplaat 70 x 140. Moet weg. Adres te bevragen bureau v. d. blad. Het Naaimach. Huis, Klünnen, Hof- dijkstr. 13, heeft nog eenige gebruikte Naaimachines van ƒ510, 15, 20, 25 met garantie. Singernaaimachine in salonkast 45. Inkoop tegen hooge prijzen van Fles- schen, Jampotten, Lompen, Couranten en Metalen. Wordt afgehaald. RAMEN 2. Voor Lompen en Metalen, heele en gedeeltelijke huisboedels geven wij de hoogste waarde. Let op het adres. J, v. HOUTEN, Fnidsen 91 Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1940 | | pagina 6